Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorNeamo
    • CommentTimeFeb 2nd 2012
     permalink
    carottka: Kubulek skonczył wczoraj miesiac i zauważyłam, że od jakiegoś tygodnia albo wiecej jak poloze go na brzuszku to sam potrafi przekrecic główkę z jednej strony na drugą. Nie za szybko?


    Natanielek praktycznie od początku potrafił, a z napięciem wszystko w porządku:wink:

    My tez mamy 4 w zapasie, ale właśnie boje się, ze mu bokami będzie leciec:devil:
    A w 3 to tez mu prawie każda kupa na plecki leci i te przylepce ledwo sięgają, duża rozpiętość rozmiarowa maja te czwórki, bo i dwulatek takie nosi:wink:

    A muszę się pochwalić, ze Nataś dziś pierwszą prawie dorosłą kupę zrobił:bigsmile:
    --
  1.  permalink
    u nas na szerokość tez by dwójki dały radę, ale mi sie wydawało,że jak sa takie krótkie, to będa krępowały nóżki w bioderkach. Krzysiowi nie krepują?

    Nie, właśnie jest ok. Mamy białe pampki i one jakieś dziwne szerokie chyba są, bo jeszcze Krzysiowi max ciasno się zapinają. Jedynki zresztą też się zapinały z luzem, ale były tak krótkie, że już było mu niewygodnie i bałam się, że przesika górą :wink:

    A swoją droga, on po buzi w ogóle nie wygłada na takiego chudzielca :smile:

    Bo jak mówi mój mąż, on tyje od góry, a że nie tyje dużo, to mu na nic poza buźką nie starcza :wink:
    A tak na serio, to nie jest jakimś chudzielcem- na lewej nóżce ma nawet jedną fałdkę :bigsmile: Ale ogólnie jest drobny - ma coś ok 70centymetrów, a waży 6kg.
    Chudy to on był jak się urodził- miał taki chudy zadek, że nawet rowka prawie nie miał :smile:
    Ale fajny taki kurczaczek :smile:
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeFeb 2nd 2012
     permalink
    Moje dziecko śpi na plecach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:whorship::clap:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    Brak słów :cry::cry::cry:

    MADZIA
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    Nie wiem czy czytałyście
    Dziś wieczorem w Sosnowcu odnaleziono zwłoki półrocznej Madzi. Ciało odnalazła grupa Krzysztofa Rutkowskiego - dowiedział się Onet. Z informacji do których dotarliśmy wynika, że dziewczynka zginęła w wyniku wypadku, a ciało ukryła matka
    Z informacji do których dotarł Onet wynika, że dziewczynka zginęła przez przypadek. Według relacji matki dziecko wypadło jej z kocyka w domu, uderzyło główką o próg i zmarło. Będąca w szoku matka ukryła zwłoki. Historia z napadem i porwaniem została przez nią wymyślona.
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    szok... teraz jest w tvn24 na żywo... chyba nie zasnę... dramat!
    --
    •  
      CommentAuthorvitani_82
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    Nie znaleźli żadnych zwłok... Szukają dalej. Właśnie oglądam TVN24.
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    szok na tvp info teraz puszczaja konferencje jak sie wypowiada - falszywe gadanie czytanie z kartki!
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    a ja sie pytam co z obdukcja matki która jasno stwierdza ze została ona uderzona w tył głowy - ta sprawa ma głebokie dno i ta dziewucha nie mówi wszystkiego :/
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    Wiecie co? O ile wersja z porwaniem była dla mnie od razu mocno podejrzana to nie wiem czemu, ale jestem w stanie uwierzyć w wersję z nieszczęśliwym wypadkiem...
    Po prostu tak po ludzku wierzę w szok, jakiego można doznać po tym jak dziecku coś się stanie w wyniku nieszczęśliwego wypadku...
    Nie oceniajmy. Poczekajmy na rozwój wydarzeń...
    --
  2.  permalink
    A ja jeszcze w kwesti pampkow.
    To Franek od chyba jakiegos tygodnia jedzie na 4.. bo wczesniej tylko na noc mu zakładałam.
    I żaden przeciek się nie zdarzył czy to kupki czy siusków.
    -- // //
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    My też na 4 :) ale biedronkowych:) Bo 3 już się ledwo zapinały, a że 4 od 7 kg są to idealnie:)
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    my też już w czwórkach :) od miesiąca....
    a dziś kończymy 4 miechy! Z tej okazji ALbert postanowił zmienić rytm spania w nocy. Już nie budzi się koło północy na pierwsze papu, tylko budzi się o 21.... a potem jak zawsze co godzinę do półtorej.... cholera. A jakby tego było mało, Alex też zaczął urządzać nocne wędrówki ludów.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  3.  permalink
    katy222: Już nie budzi się koło północy na pierwsze papu, tylko budzi się o 21.... a potem jak zawsze co godzinę do półtorej.... cholera.


    U nas jest to samo :(
    Nie wiem czemu on tak czesto sie budzi.
    -- // //
  4.  permalink
    Krzyś też budzi się częściej i nie wiem o co chodzi :confused: kiedyś spał od 20-tej do 4-tej, a teraz zasypia 20:30, potem pobudki 23, 2 i już wtedy śpi przy piersi do oporu, tzn dopóki mąż go nie weźmie... ale i tak po godzinie wraca, bo marznie i tęskni (Krzyś oczywiście, nie mąż :wink:)
    jak na niemowlaka i tak nie jest źle- bo budzi się, ale szybko przysypia. ale i tak :confused:
    --
  5.  permalink
    kurde, to Wasze dzieci jakieś wielkie... Krzyś tymi czwórkami to chyba pięć razy dookoła by się owinął :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    katy222: Już nie budzi się koło północy na pierwsze papu, tylko budzi się o 21.... a potem jak zawsze co godzinę do półtorej.... cholera.

    nightingale_84: U nas jest to samo :(
    Nie wiem czemu on tak czesto sie budzi

    cerisecerise: Krzyś też budzi się częściej i nie wiem o co chodzi kiedyś spał od 20-tej do 4-tej, a teraz zasypia 20:30, potem pobudki 23, 2 i już wtedy śpi przy piersi do oporu, tzn dopóki mąż go nie weźmie...

    U nas tak jest już od 3 tygodni:sad: Nie znalazłam przyczyny - chyba po prostu taki etap.. W dodatku pobudka między 5 a 6 jest już powitaniem nowego dnia:cry: Jak tu dziecko przestawić, żeby spało choć do 7??? Macie jakieś pomysły?
    --
    Co do MADZI, to wyć się chce i tyle, niezależnie od tego, czy to było porwanie, nieszczęśliwy wypadek, czy też zbrodnia w afekcie :sad:
    --
  6.  permalink
    aneta01: U nas tak jest już od 3 tygodni:sad: Nie znalazłam przyczyny - chyba po prostu taki etap.. W dodatku pobudka między 5 a 6 jest już powitaniem nowego dnia:cry: Jak tu dziecko przestawić, żeby spało choć do 7??? Macie jakieś pomysły?


    Anetko u nas też dłużej to trwa.
    Mowilam ci że nawet na mm się na noc zdecydowałam.
    To raz sie udało że Franek spał do 1, ale teraz nawet mimo mm pierwsza pobudka przed polnocą a potem juz regularnie co 2h i tez o 6 zaczyna juz dzień.
    Przez co caly rytm dzienny mu sie zaburzył.
    Drzemek nie chce.
    Pada z wycienczenia dopiero kolo 13.
    A nawet na spacery nie można bo tak piździ :sad:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorbelly
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    Mamusie, czy któraś z Was podawała dziecku kropelki SAB SIMPLEX, jeśli tak, to czy po nich maluch może robić rzadkie i mega wielkie kupki?!:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    hehe, nasz edzieciaki może obchodza jakieś Święto Noworodka. Wasze sie budza co godzinę, a moja w czoraj w KAŻDĄ pieluche nasrała. Kup było chyba z 10!
    A z tą Madzią, to po prostu bardzo mi szkoda tej rodziny, bo to dla nich podwójna tragedia. Strata dziecka i bardzo trudna sytaucja rodzinna, która teraz będą mieli.
    Aczkolwiek od początku policja sugerowała, że nie wierzą w wersję matki tak na 100%.
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    nightingale_84: Przez co caly rytm dzienny mu sie zaburzył.
    Drzemek nie chce.
    Pada z wycienczenia dopiero kolo 13.
    A nawet na spacery nie można bo tak piździ

    Pamiętam.. U nas dokładnie to samo. A za oknem zima. Marzę o spacerach!
    --
    bellybaby: Mamusie, czy któraś z Was podawała dziecku kropelki SAB SIMPLEX, jeśli tak, to czy po nich maluch może robić rzadkie i mega wielkie kupki?!

    Ja podawałam. U nas kupy były raz na 4-5 dni. Nie stresuj się, dzieci z kupami mają baaardzo różnie:wink:
    --
  7.  permalink
    Mamusie, czy któraś z Was podawała dziecku kropelki SAB SIMPLEX, jeśli tak, to czy po nich maluch może robić rzadkie i mega wielkie kupki?!:wink:

    Krzysiowi po tych kropelkach szły kupy. Nie podawałam ich często, raz na tydzień może, ale widziałam zależność- zawsze jak dostał te kropelki to w ciągu godziny szła kupa. Ale taka normalna.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    hehehee i znowu jak w kalejdoskopie tutaj :smile:

    moja się ostatnio budziła w nocy tak jak Wasze dzieciaczki
    a wczoraj jak zasnęła o 19 to się dopiero o 4 obudziła :cheer:
    fajnie tak po tygodniu nocnych pobudek się wyspać trochę :smile:

    ale się nie podniecam bo dzisiaj pewnie znowu będzie co 2 godziny :cool:


    kurde aż mężowi powiedziałam, żeby te 4 kupił ale z Huggiesami to chyba nie przejdzie bo ten rozmiar jest od 9 kg a Ninka ani jeszcze 6 nie waży więc bankowo będą za duże.....
    ale niech kupi i sprawdzę bo już mnie irytuje to wylatywanie kupy bo dzisiaj jak zrobiła na podłodze to kupa moment przez rajtki przeciekła i kołderka do prania :P :P
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    A ja pospalam jak nigdy! Marysia nie chciała usnąć i w końcu o 21 położyłam się z nia do łożka, wpakowałam cyca i usnęłam. Obudziłysmy sie o 4.30. Ja nie rozebrana, nie umyta, w soczewkach, ale za to jaka wyspana! Potem od 5.30 jeszcze do 8.00 przykimałysmy. Czuję się dzisiaj jak młody bóg;)
    i tylko dlaczego boli mnie głowa?:shocked:

    kurde ale zimno dzisiaj. w mieszkaniu 21-22 st, ale ciagnie po nogach od okien jak nie wiem.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    Magdalena: i tylko dlaczego boli mnie głowa?:shocked:


    bo za długo spałaś :smile:
    ja też się położyłam o 22 i jak wstałam o 4, po 6 godzinach nieprzerwanego snu to się czułam jak na haju jakimś hehehehe :devil::devil:


    u mnie w mieszkaniu 25,0 :neutral::neutral::neutral:
    już nie wiem co zrobić żeby było chłodniej [zakręcone wszystkie kaloryfery nic nie pomagają a okna przecież nie otworzę...]
    chodzę w koszulce i majtkach i mi gorąco :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    wody nie mamy w calym domuu.... chyba zamarzła :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    a ja chyba znalazlam patent na moją Ninkę
    bo ostatnio mi w ogóle w dzień spać nie chce
    tzn jest mega śpiąca, zasypia mi na rękach ale odłożona na plecki budzi się po 5 minutach
    i muszę ją usypiać na nowo...
    i tak w kółko przez godzinę, półtorej :confused:

    dzisiaj wpadłam na pomysł i śpiącą odłożyłam do łóżeczka na brzuszek [kiedyś uwielbiała tak spać a potem jej się odwidziało]
    śpi już 45 minut więc to rekord od tygodnia chyba :]
    mam nadzieję, że to o to chodziło, że na plecach jej w dzień nie pasi :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorbelly
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    Dzięki Dziewczyny, jak zwykle mogę na Was liczyć :hugging: Maryśka po tych kropelkach-tak podejrzewam, robi wielkie, rzadki kupki, zawsze w środku nocy, jest "obsrana po pas" i już schizowałam, że coś jest nie tak!
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    a tak w ogole, to wczoraj Paulinka turlała się z brzuszka na plecy ;))) a ile radości przy tym :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    A dziś noc wreszcie jak dawniej, czyli jedzenie o 4 i potem o 7 :) A wstałyśmy o 8:30 :)) A kosta w domu, normalnie 18,5 stopnia nad ranem, Wiki rączki jak lody, ale nie marudziła z tego powodu, ona chyba lubi zimno :)
    Te biedronkowe 4 są tylko minimalnie szersze od 3, ale mają wiekszy wkład chłonny i są wyższe na plecach, więc kupa zostaje na miejscu :) i nie muszę jej całej prezbierać łącznie z przewijakiem :P
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    Natalaa: a tak w ogole, to wczoraj Paulinka turlała się z brzuszka na plecy ;)))

    oo, szybko. gratuluję. większość dzieci, które znam, znacznie później to robią.

    A my dzisiaj robimy drugie podejście do wielorazówek.
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    Natalaa, a celowo to robiła? czy ciężar główki to powodował i ją przeważało? Bo to dość szybko :) Ale ona jest spora, więc pewnie i silniejsza niż inne maluchy:) Pewnie siedzisz i ją obserwujesz:) Uwielbiam to, tak patrzeć jak kombinuje jak coś zrobić i na efekty i jej reakcje :))
    Kurcze, mi nawet te przypadkowe obroty sprawiają mega radochę, a co dopiero jak Wiki zacznie to świadomie robić :D:D Już mi się buzia śmieje:))))
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    no w szoku bylam!! a zrobila to kilka razy hehe
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    chodzę w koszulce i majtkach i mi gorąco :cool:


    goraco to bedzie jak Mateo wroci z pracy a Ty dalej w majtach bedziesz posuwac po chacie:cool:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    celowo!! sama nozki podciagala, przechylala sie na bok i sruuuu turlala sie
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    Natala a do neurologa sie wybieracie? tak pytam, bo chyba na turlanie w tym wieku to za szybko (ale moge sie mylic:P
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    chloe28: goraco to bedzie jak Mateo wroci z pracy a Ty dalej w majtach bedziesz posuwac po chacie

    a ja myślę, że posuwać to będzie kto inny:updown:
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink

    a ja myślę, że posuwać to będzie kto inny:updown:


    oby tylko Ninka grzecznie spala coby Mlodzi mieli swobode:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    do neurologa?
    nie. na razie mamy do kardio isc. jak bede u pediatry to ja zapytam
    --
  8.  permalink
    My mamy w domu 21st, ale mamy w kuchni kratkę wentylacyjną i wieje od niej jak cholera :sad:
    Krzyś zamarza, już cieplej go ubrać nie mogę, więc włączyłam mu farelkę i się Krzysiu dogrzewa. A teraz śpi sobie pod pierzynką, więc chwilowo jest szczęśliwy.
    Już się tak zastanawiam- może mu czapeczkę założę???
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeFeb 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    ceri- moze nie, bo sie zgrzeje i bedzie spragniony i sie wybudzi..niech spi jak szczesliwy:) wazne,ze plecki cieple i po glowce nie ciagnie..( w sensie jakis podmuch powietrza..
    Bo chyba z tej kratki mu wprost na glowke nie leci co..

    a u nas kaszlu ciag dalszy:( a hebraty zlipy nie kupie tutaj za cholere
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    @ przyszła, plecy mnie bolą, obiadu nie będzie !:devil::devil::devil:
    --
  9.  permalink
    U nas tez nad ranem piździ, ja ogólnie zimnolubna raczej i Franio chyba ma to po mnie bo jemu jeszcze nigdy zimno nie było..
    Chyba że łupia mam tego wyczaić nie może..
    Ale skoro japa mu się smieje to źle nie ma :bigsmile:
    -- // //
  10.  permalink
    @ przyszła, plecy mnie bolą, obiadu nie będzie !:devil::devil::devil:


    Czyli co niedługo starania o rodzeństwo? :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeFeb 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    chloe28: wazne,ze plecki cieple i po glowce nie ciagnie..

    Słuchajcie, no właśnie. Jak to jest. Boja Marysia ze mną śpi w łóżku, to jest przykryta kocykiem po szyjkę + moją kołdrą po pas, rączki ma ciepłe, a szyjkę chłodną :shocked:
    ale nie budzi się z tego powodu.
    to jak myślicie: zimno jej czy nie?

    A w ogóle to od tygodnia Marysia jak sie budzi to puszcza taka serię uśmiechów, że mąż do pracy spóźniony i bez sniadania wychodzi, bo siedzi i z nia gada :smile::smile::smile:
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    "W dodatku pobudka między 5 a 6 jest już powitaniem nowego dnia:cry: Jak tu dziecko przestawić, żeby spało choć do 7??? Macie jakieś pomysły?"
    chętnie i ja skorzystam z rady. Na "pocieszenie" dodam, że starszy nie wyrósł z tego do dziś i często właśnie zaczyna dzień przed szóstą.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  11.  permalink
    Chloe- jak śpi, to mu ciepło, bo jest po uszy nakryty grubą puchową pierzyną (trzyma ją mocno łapkami, żeby tylko mu się nie zsunęła choćby o milimetr :cool:)
    Ale jak się "bawi" to zamarza. Ma na sobie bodziak z długim rękawem, bluzkę, bluzę, spodnie, dwie pary skarpetek i jest LODOWATY. buzia zimna, łapki jak dwie kostki lodu i ewidentnie widać, że nie jest mu dobrze. Więc się zastanawiam, czy mu czapeczki nie dołożyć- może mniej będzie marzł.
    Kratka wentylacyjna jest w kuchni, więc nie wieje na niego :smile: po prostu w całym mieszkaniu jest przez to mniej przyjemnie
    --
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    ale szok beznadziejna sprawa z tą matką co niby przez przypadek jej dzecko spadło...
    włos mi się jeży na głowie żeby nawet po pogotowie nie zadzwonić :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    oby się Wasze słowa z tym posuwaniem sprawdziły :cool::cool::cool::cool:
    nie narzekałabym :bigsmile:



    TALKA już się Paulinka obraca z brzucha na plecy ? :shocked:
    moja dalej tego nie umie hehehehehhe
    dwa razy jej sie udało ale głowa przeważyła , więc to się nie liczy hehehe :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    no kurde to mam zdolne dziecko az tak?? :shocked:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.