Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 6th 2012
     permalink
    hahaahahhahaha zajebiste !! :cool::cool::cool:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeFeb 6th 2012
     permalink
    Zajebiste, zajebiste... tylko czemu ja z łóżka spadam? Mimo ze łóżko prawie całą sypialnię zajmuje:cool:
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeFeb 6th 2012
     permalink
    Magdalena: Policja niestety nie może sobie opowiadac na prawo i lewo jak Rotkowski o swoich metodach pracy i wnioskach, do których doszli

    ale zacznijmy od tego,ze oni do zadnych wnioskow nie doszli (dlatego nie mieli o czym gadac:P) jedyne co zrobili to stworzyli opis rzekomego porywacza a nie zastanowili sie ,ze w momencie kiedy ginie dziecko (czy dorosly) i nie ma ZADNYCH SWIADKOW/ ZANDEGO MOTYWU to chyba cos jest nie tak i trzeba przesluchac matke?

    Magdalena: ja tam wierzę, że mogli mieć inny plan i uważa, ż ena pewno rozpracowaliby te kobiete - w policji pracują świetni specjaliści

    ja sie z tym nie zgadzam, z zadnym slowem (mam prawo,nie?;) Jakby mieli "swietnych specjalistow " w polskiej policji,to nie byloby sprawy bo matka Madzi siedzialaby za kratkami na drugi dzien
    Polska policja jest dobra do lapania gowniarzy co trzymaja grama trawki pod dyskoteka, albo do lapania tych co jezdza bez gasnicy, niestety:P
    Przepraszam, zgadzam sie z tym,ze by te kobiete rozpracowali,pytanie KIEDY? za tydzien, dwa? miesiac...? ta kobieta moglaby wtedy juz popelnic samobojstwo,bo ejsli stalo sie to co ona mowi to jednak napewno ajkies emocje negatywne ja miazdza..to do niej z czasem dojdzie dopiero tak mysle(co zrobila)

    Magdalena: więc nie wierze, że gdyby nie Rutkowski, to by do tego nie doszli. za to wierze, że mogli chcieć doprowadzic do jej zeznania później, bo dzięki temu mogli złapać te drugą osobę, która pomagała

    nie wiadomo czy jej ktos pomagal;
    ale najpierw musieliby wiedziec,ze to sprawka matki,a potem rozkminiac kto jej pomagal; a nie na odwrot..
    zreszta watpliwe czy kobieta zlamalaby sie przy nich, zobacz jak rutkowski ja pieknie podszedl ,ciagle ja obejmowal itp wykazal empatie
    wiesz jak wygladaloby pzresluchanie na komendzie policji??ta kobieta by sie bala odezwac zaloze sie!
    Gdyby nie Rutkowski to by dalej szukali ciala a matka albo by sie zabila albo wyszla z tego nieukarana (albo to i to)


    magdalena: W tej dyskusji u Lisa Rutkowski nie odniósł się do żadnego argumentu, który padał rzeczowo ze strony Sokołowskiego, tylko w kółko powtarzal, że policja poowinna mu dziękować. jak dla mnie w tej dyskusji wyszedł słabo. choć oczywiście należy mu się uznanie, że sprawe rozpracował.


    bo powinna podziekowac, ze szybko rozwiazal te sparwe. i wcale w kolko nie mowil tak. tylko polska policja nie podziekuje bo przeciez KTOS OKAZAL SIE LEPSZYM OD NICH!
    tak? a jaki to argument padal rzeczowo ze str Sokolowskiego? Bo moim zdaniem to on sie tylko bronil ciagle i usprawiedliwial:P

    Ja nie ejstem specjalnym fanem Rutkowskiego,ale podoba mi sie to jak rozwiazal te sprawe
    i niech nikt mi nie mowi,ze zrobil ofiare z matki,kurwa!
    ofiara byla mala Magda
    Podoba mi sie,ze przynajmniej prawda (a raczej jej kawalek, bo na reszte musimy poczekac!) wyszla na jaw
    bo jak by tak jeszcze ciala Madzi nie znaleziono, a matka by ciagle upierala sie ,ze ja ktos porwal..to sluchajcie tysiace ludzi,jak nie miliony szukaloby dziecka, na skale europejska...a ta Kaska by sie smiala polskiej policji w twarz
    niech teraz policja dojdzie do tego jak to bylo do konca, jak maja takich zajebistych specjalistow napewno sobie poradza szybko

    a najbardziej mnie wkurwia fakt,sorry za przeklenstwa, ze policja i media jada po Rutkowskim jak po gownie!
    Po matce niech pojada troche tej dziewczynki,to ona zakopala to dziecko a nie Rutkowski, dzieki Rutkowskiemu cialo tej dziewczynki mzoe spoczywac w spokoju a nie gdzies pod sniegiem lezec i sie rozkladac!
    the end

    sorry ale musialam swoje zdanie wyrazic:P
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeFeb 6th 2012
     permalink
    TEORKA: a to już pewne, że ktoś jej pomagał ?
    --

    No wg tego jak przesledzili jej trase na podstawie telefonu, to nie poszla w tomiejsce, gdzie znalezli Madzie. A to sugeruje, ze ktos cialo odebral i schowal.
    Aj, ja to juz sie pogubilam, tyle wetsji juz bylo przedstawianych...
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeFeb 6th 2012
     permalink
    chloe28: ale zacznijmy od tego,ze oni do zadnych wnioskow nie doszli (dlatego nie mieli o czym gadac:P

    Chloe a skad to wiesz?
    Podstawowa roznica miedzy policja a Rutkowskim jest taka, ze niestety nie moga tak swobodnie rozmawiac o swoich poczynaniach, wiec tutaj latwo psy wieszacna policji, ale nie wiemy, jak wygladalo postepowanie wewnatrz.
    chloe28: ta kobieta moglaby wtedy juz popelnic samobojstwo

    tu masz racje i Rutkiwski tez to podkreslal.
    chloe28: tak? a jaki to argument padal rzeczowo ze str Sokolowskiego?

    np taki, ze material dostarczony przed R. Ma bardzo slaba wartosc dowodowa i tek kobiecie (bo marka jej nie nazwe) latwo bedzie sje z tego wywinac gdyby chciala i gdyby wsparl ja adwokat.
    chloe28: bo jak by tak jeszcze ciala Madzi nie znaleziono, a matka by ciagle upierala sie ,ze ja ktos porwal..to sluchajcie tysiace ludzi,jak nie miliony szukaloby dziecka, na skale europejska...a ta Kaska by sie smiala polskiej policji w twarz

    Tu sie zgadzam i z pozostala Twoja wypowiedzia tez.
    Zaznaczam, ze uwazam, ze R. wykonal kawal dobrej roboty
    ALE
    wieszanie psow na policji jest troche stereotypowe. Nie mamy wgladu w sprawe i nie wiemy jaki byl plan operacyjny.
    No ale nic, zycia to Madzi nie wroci. Mam nadzieje, ze nie cierpiala :sad:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 6th 2012 zmieniony
     permalink
    Magdalena: ALE
    wieszanie psow na policji jest troche stereotypowe


    z tego co ja obserwuję to raczej wszyscy psy na Rutkowskim wieszają
    a policja jeszcze go oskarża, że on im utrudniał śledztwo, że przeszkadzał, że zaburzał ich działania operacyjne itp...
    no litości..
    po cholerę oni tak długo opracowywali strategie zamiast wziąć babę i przesłuchać raz a porządnie ?

    rację masz z tym, że nie wiemy na jakim etapie policja była bo oni o tym nie mówią
    możliwe, że już też byli blisko
    ale możliwe też, że byli w czarnej dupie i ciągle byli przekonani, że faktycznie doszło do porwania....

    fakt jest taki, że to Rutkowski prawdę odkrył i nie wiem czemu tak wszyscy na niego naparzają teraz....
    a że tą babkę źle potraktował, a że się znęcał nad nią itp itd
    sorry, ale mi jej zupełnie jest nie żal w tym momencie
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeFeb 6th 2012
     permalink
    Magdalena: np taki, ze material dostarczony przed R. Ma bardzo slaba wartosc dowodowa i tek kobiecie (bo marka jej nie nazwe) latwo bedzie sje z tego wywinac gdyby chciala i gdyby wsparl ja adwokat.


    masz na mysli ten film co nakrecil? No ja wiem,ze to nie jest materialem dowodowym i pewnie nie moze byc tak traktowany?
    Gdyby chciala, i gdyby miala adwokata..(na adwokata to by ona kasy nie miala, i Rutkowski dobrze to pewnie wiedzial, on jest jaki jest ale glupi nie jest,rozwiazal mnostwo spraw i uratowal duzo ludzi takze koles wiedzial co robi- ja nie mowie o tym reklamowaniu sie i wogole bo nie o tym dyskutujemy teraz )

    Rutkowski nakrecil to bo gdyby tak nie zrobil (a tylko powiedzial policji,ze ta kobieta mu powiedziala co sie stalo) to prawdopodobnie WTEDY ta pani moglaby sie wywinac latwiej z tego wszystkiego , pewnie znowu by zmienila zeznania ,ze jednak tak nie powiedziala czy cos takiego (matactwo,mieszlaaby)
    a tak to przynajmniej czarno na bialym wiadomo ,ze nie trzeba prztynajmniej szukac zadnego porywacza(ktorego szukalaby policja !)
    Przynajmniej ZADNA MATKA NIE BALA SIE POTEM wychodzic na spacer z wozkiem z dzieckiem,ze dostanie cegla w leb i jej ktos dziecko ukradnie...bo sama powiedz strach byl po takim czyms jak sie slyszy ,ze ktos porwal dsziecko w tak brutalny sposob! i zanim ta parwda by wyszla na jaw pewnie polowa Polek w tym wszystkie z Sosnowca siedzialyby na chacie;)

    Podkreslmy,ze najistotniejsza sprawa na ten moment bylo ZNALEZIENIE DZIECKA-Zywego badz martwego-i to wiedzial Rutkowski
    Moze mial nadzieje,ze mala zyje i chcial to z matki wyciagnac? Co mnie obchodzi czy to bedzie mayterial dowodowy czy nie
    parwda jest ,ze to sie przyczynilo (ten film) do tego,ze cialo Magdy znaleziono!(bo przeciez wszyscy jej szukal czyz nie?)


    Magdalena: Podstawowa roznica miedzy policja a Rutkowskim jest taka, ze niestety nie moga tak swobodnie rozmawiac o swoich poczynaniach, wiec tutaj latwo psy wieszacna policji, ale nie wiemy, jak wygladalo postepowanie wewnatrz


    Tutaj masz racje. Ale czy nie sadzisz, ze skoro mieli podejrzenia co do matki to powinni ja przesluchac zanim to zrobil Rutkowski?!
    Moim zdaniem ta kobieta zamydlila policjantom oczy
    skoro przeszukano teren iles tam godzin, skoro na kamerach nikogo nie bylo kto ja sledzil(bo podobno kamery nikogo nie zarejestrowaly)Skoro badanie DNA wykazalo ,ze ojciec to ojciec dziecka(tu eliminacja MOTYWU) to mogli zgarnac matke na drugi dzien na pzresluchanie,a chyba tego nie zrobili? (czy zrobili,bo juz sama nie wiem?)
    Pamietajmy,ze ciagle byla nadzieja,ze Madzia znajdzie sie zywa- to byl wyscig z zcasem
    Skoro Rutkowski znalazl sposob aby wyciagnac prawde z matki, to dlaczego policja na to nie wpadla pierwsza jak to zrobic? Nie chce slyszec,ze moze chcieli przesluchac ja pozniej,ALE DLACZEGO GRALI NA ZWLOKE? dlaczego POZNIEJ?,skoro kazda godzina mogla byc na niekorzysc Magdy?(bo przeciez wierzono,ze zyje!) Tylko dlatego aby znalezc te "osobe trzecia"?

    Ja tez mam nadzieje,ze Mala nie cierpiala;( mis ie plakac chce na te mysl;( a jak zobaczylam jej filmiki jak sie smieje dzisiaj w TV na poczatku programu to sie poryczalam;((
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeFeb 6th 2012
     permalink
    TEORKA: rację masz z tym, że nie wiemy na jakim etapie policja była bo oni o tym nie mówią
    możliwe, że już też byli blisko
    ale możliwe też, że byli w czarnej dupie i ciągle byli przekonani, że faktycznie doszło do porwania....

    dokladnie
    bo gadac to sobie oni teraz moga,ze byli blisko,
    jakby byli blisko to by kaske ptzresluchali a tego NIE ZROBILI!
    bo blisko to oni sa teraz! a tak naparwde jeszczed daleko bo chu*&^ wiedza

    koniec tematu bo sie nakrecilam ;))
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeFeb 7th 2012
     permalink
    dziś tylko jedna nocna pobudka o 4:) nowy dzień zaczęliśmy o 7. dobrze jest:)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 7th 2012
     permalink
    myszerej: dziś tylko jedna nocna pobudka o 4:) nowy dzień zaczęliśmy o 7. dobrze jest:)


    czyli Tadzio przestał "skakać" :bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile::cool:
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeFeb 7th 2012
     permalink
    TEORKA: czyli Tadzio przestał "skakać"

    Oby... Szkoda tylko, że w dzień tak buczy cały czas. Nadal interesują go głównie ręce i chodzenie po całym mieszkaniu.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeFeb 7th 2012
     permalink
    Dziewczyny, ja sie z Wami zgadzam, zeby bylo jasne. Tylko chcialam tez druga syrone pokazac.

    A ze spraw biezacych, KTO SIE ZAPISUJE DO KLUBU NOCNYCH SZITMEJKERÓW?
    Bo moje dziecko uwielbia walic kupy w nocy i na cycu.

    A od tego suchego powietrza to mała az sie przyduszala w nocy, yak jej katarek zasychal w nosku. Tez macie ten problem?
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeFeb 7th 2012
     permalink
    Magda - tak. Już chciałam w nocy wstawać i małej psikać do noska wodą morską, ale jakoś zasnęła. A teraz jest spokój.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeFeb 7th 2012
     permalink
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 7th 2012
     permalink
    Magdalena: A ze spraw biezacych, KTO SIE ZAPISUJE DO KLUBU NOCNYCH SZITMEJKERÓW?




    moje dziecko od dawnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa kupy w nocy nie zrobiło :smile:
    w ogóle ona robi codziennie między 11 a 12
    heeh robocik :devil:


    TALKA widziałam to kiedyś na fb, nawet wklejałam na Przyszłych Mamusiach ale dawno temu i w języku angielskim :)


    myszerej: Oby... Szkoda tylko, że w dzień tak buczy cały czas. Nadal interesują go głównie ręce i chodzenie po całym mieszkaniu.


    to może jeszcze nie do końca skończył skakać ? :wink:
    --
  1.  permalink
    myszerej: dziś tylko jedna nocna pobudka o 4:) nowy dzień zaczęliśmy o 7. dobrze jest:)


    To teraz ja Ci zazdroszczę!
    U nas dalej kicha.. do tego o 3:30 Franek dołaczył do klubu szitmajkerów.. trza go było przebrac i nie było opcji na ponowne zaśniecie :sad:
    Mam nadzieję że ten lekarz coś dziś wymyśli!
    -- // //
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeFeb 7th 2012
     permalink
    Czy ktos mi moglby podpowiedziec jak wrzucic fotke na forum?
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeFeb 7th 2012
     permalink
    A my dziś idziemy na 15.00 do lekarza,bo Oliwce nadal nie odpadł ten kikut pępowiny i od wczoraj ma brzydki zapach,a dziś rano to już zauważyłam,że lekko krwawi :sad::sad: A 2 tygodnie już minęły..
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 7th 2012 zmieniony
     permalink
    Hussy: A my dziś idziemy na 15.00 do lekarza,bo Oliwce nadal nie odpadł ten kikut pępowiny i od wczoraj ma brzydki zapach,a dziś rano to już zauważyłam,że lekko krwawi :sad::sad: A 2 tygodnie już minęły..


    HUSSY mojej Nince odpadł w 24-tej dobie :smile:
    czyli miała 3,5 tygodnia :devil:

    kto Ci powiedział, że do dwóch tygodni MUSI odpaść? :)
    położna mi mówiła, że i 4-5 tygodni niektórym dzieciaczkom się trzyma :wink:

    i też kilka razy zakrwawił i dziewczyny pisały, że to normalne
    aczkolwiek brzydkiego zapachu nie było, więc faktycznie warto pokazać lekarzowi....
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeFeb 7th 2012
     permalink
    Magdalena: KTO SIE ZAPISUJE DO KLUBU NOCNYCH SZITMEJKERÓW?

    Chyba wolałabym się zapisać niż czekać z utęsknieniem na kupsko tak jak teraz.... trzeci dzień.

    yol: Czy ktos mi moglby podpowiedziec jak wrzucic fotke na forum?

    1.wejdź na imageshack.us i wybierz zdjęcie które chcesz wkleić na forum.
    2. wybierz wielkość zdjęcia np dla pól wiadomości i daj "prześlij teraz"
    3. Wybierz link dla forum i skopiuj.
    4. Wklej w naszym forum i zaznacz formatowanie komentarza jako BBCode.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeFeb 7th 2012
     permalink
    Hussy: 2 tygodnie już minęły..

    te 2 tyg to jeszcze nic zlego, ale brzydki zapach już tak, więc dobrze, że to skontrolujecie.

    A ja mam pytanko. Mery ma czerwoną dupkę od tygodnia. Pierwszy raz nam się to zdarzyło. Podejrzewałam pieluszki wielorazowe, ale dzisiaj ząłozyłam jej pieluszkę, po 30 minutach zrobiła w nią kupkę (standard, ona ma radar. poczuje mikropolarek i już idzie sms do kupy, że czas na comming out), i przy przebieraniu pupcia już była zaczerwieniona.
    i teraz tak: myślę,że to nie od pieluszek, bo za krótki czas ekspozycji. Obstawiam, że to kupa daje taki odczyn, przez moje jedzenie. Ja od jakiegoś czasu dodaję sobie ćwiartkę plasterka cytryny do herbaty rano i wieczorem. Możeliwe, że to od tego? bo jeszcze może być camembert.
    Co myślicie?
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeFeb 7th 2012
     permalink
    Wiki to też zdecydowanyh dzienny szitmejker :P robi zazwyczaj po porannym jedzonku :P U nas faza na mamę chwilowo w odwrocie, wczoraj cały dzień aniołek, sama się bawiła, sama zasypiała, no cud miód :) zobaczymy jak dzisiaj bo coś już buczy na macie...

    a w sprawie Madzi to ja już przestałam czytać, już dość się napłakałam nad tym maleństwem, moim zdaniem należy się dożywocie za chociażby nieudzielenie pomocy własnemu dziecku !!! szkoda słów:cry:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeFeb 7th 2012
     permalink
    yol: Czy ktos mi moglby podpowiedziec jak wrzucic fotke na forum?

    Jola, a prostszy sposób jest taki, że jeśli masz gdzies juz umieszczone zdjęcie (pod wykresem, na fejsie czy w picasaweb.google.com) to kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję "copy image location" lub "kopiuj adres obrazka". I potem jak będziesz pisała komentarz, to kliknij "adres obrazka" i tam wklej.
    Tyle, że w ten sposób nie da się tak fajnie rozmiaru dobrać. (dlatego ja zawsze takie krowy wrzucam).
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeFeb 7th 2012
     permalink
    Dziś mamy kardiologa. W Gdyni.... czeka mnie podróż taksówką - już się boję ile zapłacę :surprised:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeFeb 7th 2012
     permalink
    jenny1983: moim zdaniem należy się dożywocie

    aha, akurat. za nieumyślne spowodowanie grozi jej max 5 lat :shocked: a i tak pewnie znajdą maksymalne złagodzenie...
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeFeb 7th 2012
     permalink
    współczuję jej jak wydzie z więzienia.... w sosnowcu nie będzie miała życia... o ile gdziekolwiek... przecież pokazywali ją w tv... nie wiem po co teraz zasłaniają??
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeFeb 7th 2012
     permalink
    Natalaa: nie wiem po co teraz zasłaniają??
    Raczej tylko i wyłącznie dlatego, że takie jest prawo w PL.
    Magdalena: Ja od jakiegoś czasu dodaję sobie ćwiartkę plasterka cytryny do herbaty rano i wieczorem. Możeliwe, że to od tego? bo jeszcze może być camembert.

    Wydaje mi się, że prędzej wyszłaby od cytryny wysypka na buzi.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeFeb 7th 2012
     permalink
    aa... widzisz - tego to nie wiedziałam nawet ;) bo teraz też mówią Katarzyna W. - mimo, że wiadomo, że to Katarzyna Waśniewska.
    --
  2.  permalink
    A do nas dzis przyszedł kubeczek Doidy i zaczynamy eksperymentowac z piciem z kubeczka!
    Jupi!!
    -- // //
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeFeb 7th 2012 zmieniony
     permalink
    Natalaa: współczuję jej jak wydzie z więzienia

    no jeśli prawdą jest to, co pokazują na filmach, to ja jej współczuję jak się znajdzie w więzeniu...
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeFeb 7th 2012
     permalink
    Magdalena: bo jeszcze może być camembert.

    ja obstawiam ser jesli sprobuj nie jesc plesniowych serow jakis czas i poobserwuj czy bedzie poprawa
    moim zdaniuem pol plasterki cytryny nie jest odpowiedzialne za takie cos,ale moge sie mylic,zalezy jak wrazliwa jest Marysia
    :)
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeFeb 7th 2012
     permalink
    myszerej: Chyba wolałabym się zapisać niż czekać z utęsknieniem na kupsko tak jak teraz.... trzeci dzień.

    a Tadziu cierpi z tego powodu? Moze to wina syropu na kaszel? chociaz te raczej biegunki wywoluja..ale sprwadz w ulotce:P
    a moze Tadziu znowu "przypakuje" dlatego wszystko co zjada idzie w kg heheheheh:)))
    --
  3.  permalink
    Magdalena: (standard, ona ma radar. poczuje mikropolarek i już idzie sms do kupy, że czas na comming out)

    a mi się udaje łapać kupę do jednorazówek :bigsmile: jak wiem, że ma iść kupa, to jednak wolę dać jednorazówkę, jeszcze nie dojrzałam do spierania Krzysiowego gówienka :cool: Krzyś robi raz na dwa-trzy dni, więc luz.
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeFeb 7th 2012
     permalink
    night, u nas pierwsze próby z Doidy (fioletowym:P) były :) i przebieraniem body się skończyły :) hehehe nawet się rymuje :))))
    ale pare łyczków wypiła. bo czkawka jej przeszła :P

    Wiki strasznie rwie się do siadania, wystarczy podać jej dwa palce a ona już sama się podciągnie i siedzi, a jaka zadowolona:smile::shocked:
    wiem, że to niezdrowe dla jej kręgosłupa, ale zastanawiam się nad zakupem krzesełka bumbo :) ma dobre opinie fizjoterapeutów :P hehehhe, wiem co zaraz napiszecie o tych opiniach, ale może ktoś próbował ze znajomych, rodziny?!?! pomóżcie:shamed:

    Mam przerwę w sprzątaniu, odkurzyłyśmy razem z Wiki ( w Tula) całe mieszkanie i zdąrzyłam zmyć podłogę w sypialni, bo zaczęło się marudzenie, odłożyłam do łóżeczka i po paru chwilach zasnęła i to w porze na jedzenie !!!!:shocked::shocked: tak ją ululało to sprzątanie:shocked::shocked: Niestety znowu się zgrzałyśmy niemiłosiernie,więc teraz poluję na hoppediza na all, a jeśli się nie uda to biorę nati od jednej z forumowiczek :))
    --
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeFeb 7th 2012
     permalink
    Natalaa: Już chciałam w nocy wstawać i małej psikać do noska wodą morską, ale jakoś zasnęła. A teraz jest spokój.


    Ja psikam regularnie wodą morską rano wieczorem i ok 1 lub 4 nad ranem i maluszek lepiej śpi, do tego nawilżacz pracuje. Byle do wiosny, bo już mam dość tych mrozów.
    Dziewczyny a czym można jeszcze dziecku nawilżać w nosku, solą fizjologiczną???
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeFeb 7th 2012
     permalink
    cerisecerise: Krzyś robi raz na dwa-trzy dni, więc luz.

    no to możesz poszaleć. mery ostatnio kilka razy na dzień po troszku. wszystkie iwelorazy juz obsrane:/
    sara32: solą fizjologiczną???

    tak.
    jenny1983: odkurzyłyśmy razem z Wiki ( w Tula)

    jak Ci zazdroszcze. ja chcę do chusty!!!! :cry:
    kurde, mnie tego bardziej brakuje niz dziecku. uwielbiałam chustowanie. buuu
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeFeb 7th 2012
     permalink
    Magda a na jak długo macie zakaz chustowania?
    --
  4.  permalink
    jenny1983: ale zastanawiam się nad zakupem krzesełka bumbo :) ma dobre opinie fizjoterapeutów :P

    No nie wiem, nasza fizjo nam odradziła stanowczo- bo jednak niesiedzącemu dziecku może szkodę przynieść
    --
  5.  permalink
    jenny1983: [/quote][quote=jenny1983]night, u nas pierwsze próby z Doidy (fioletowym:P) były :) i przebieraniem body się skończyły :) hehehe nawet się rymuje :))))
    ale pare łyczków wypiła. bo czkawka jej przeszła :P


    Franek to od razu za uchwyty złapał i całość na raz by sobie do pyszczka wylał :smile:
    Ale przeca musialam go trzymać, i ładnie tak języczkiem mielił i tez troszke wypił.
    Praktyka czyni mistrza :bigsmile:

    Madzia do zapierania wielo uzywam takiego mydełka z Pieluszkarni, drogie w sumie było.
    Ale jest bardzo wydajene, i wielo wyglądaja jak nowe mimo kilku kup które sie na nich znalazły :bigsmile:

    Też Ci Jenny zazdroszcę tej chusty!
    Przynjamniej cos porobisz z córą razem a ja jak Franek ma złe dni to nie jestem nic w stanie zrobic bo tylko chce na ręcę i na ręce..
    -- // //
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeFeb 7th 2012
     permalink
    ceri jak Ty śpisz z Krzysiem na cycu? Ja dziś z Albertem tak "spałam" od trzeciej i nie mogłam oka zmrużyć. No nie mogę spać jak mi ktoś cyca miętosi. A jak się odsuwałam to za 10 min mnie wołał. Dupa tam, takie spanie.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeFeb 7th 2012
     permalink
    ceri, właśnie tak myślałam, że te opinie są dobre pod potrzeby marketingu...ale fajne to siedzisko:))
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeFeb 7th 2012
     permalink
    Teo i Magdalena, dzieki za info jak wstawic zdjecie..
    http://28dni.pl/pictures/1304606.JPG

    Nie wiem czy sie da wrzucic ale postaram sie..

    Potrzebuje sie Was poradzic. Bylam w aptece wypytac moge zaleczyc szyje Malego. Czerwona na maksa. Kilka dni juz, nic nie pomaga kompeltnie.

    Powiedzail zebym nic nie stosowala tylko pilnowala zeby mial sucha szyje i zeby go dawac duzo na brzuszek zeby dochodzilo tam powietrze.
    Powiedzial ze najlepiej isc do lekarza oglnego a jak mu powiedzialam ze nie chce wydawac 50 euro na wizyte bo wiem jak tu wygladaja te wizyty i on mi da krem ktory moge kupic w aptece bez rececpty to sie usmiechnal i powiedzial ze mam racje bo lekarze czesto tak robia!!!

    Powiedzial ze jednym z wyjsc zeby zniknelo to czerwone to uzycie masci ze sterydami. Pokazal mi jedna i powiedzial zebym przemyslala to bo on jako farmacueta nie moze mi tego polecic bo powinno unikac sie sterydow szczegolnie u takich malych dzieci i jak najdalej od twarzy. Powiedzial ze jesli chce to moglabym smarowac max 5 dni i jeden raz dziennie i czerowne napewno zniknie, tylko zadal mi pytanie czy warto sterydami..

    No i jestem w kropce..

    Teo, Ty chyba smarowalas Ninka mascia ze sterydami co nie? Ale to chyba na dupci wiec inna sprawa.
    Kurde sama nie wiem co zrobic......
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeFeb 7th 2012
     permalink
    No i nie umiem wstawiac zdjec!!:sad:
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeFeb 7th 2012
     permalink
    yol, trzymaj się jak najdalej od sterydów, nawet tych bez recepty jak w polsce maść hydrocortyzon 0.5%. ! próbowałaś zasypywać mączką ziemniaczaną, to super wysusza?!
    Samo zaczerwienienie to nic takiego, Wiki ma często i czerwone i jakieś krostki. Najczęściej jak jej się uleje a ja nie zauważę. Wieczorem dobrze umyje wszystkie fałdki na szyi, posmaruje balsamem z ziaji i tyle. Niewiele niemowląt może sie pochwalić idealną skórą, więc nie ma sensu przejmować się każdą krostką czy zaczerwienieniem. Takie jest moje zdanie, ale ja pozwalam mojemu psu lizać Wiki dłonie, więc tego ( jak to Teo zwykle pisze;) )
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeFeb 7th 2012 zmieniony
     permalink
    yol: No i nie umiem wstawiac zdjec!!:sad:

    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeFeb 7th 2012 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny mam taki problem... Mój Franek do tej pory przybierał prawie idealnie 270 g tygodniowo (tylko na piersi jesteśmy). Przez ostatni tydzień przybrał natomiast tylko 100 g. Zastanawiam się, o co chodzi, czy już powoli zwalnia czy jak? Dzieląc na dni wychodzi nieco ponad 16 g bo chodzi o 6 dni, więc poniżej normy bo ponoć norma jest od 18 g na dzień. Jestem dodatkowo zaskoczona, bo w tym tygodniu jak na ironię jadł zdecydowanie więcej, niż zwykle, budził się w nocy po 3-4 razy a już wcześniej karmiłam go tylko raz.
    Może moje mleko mu już nie wystarcza?
    Fakt unikam wielu produktów bo stale ma jakieś rewelacje na skórze, ale czyżbym miała aż tak beznadziejne mleko?
    A może zwyczajnie już powoli zwalnia z przyrostami, niemniej chyba powinien w normie się mieścić i tak...?
    Co myślicie?
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeFeb 7th 2012
     permalink
    zabkaa co chwila każda ma takie wątpliwości....
    nie martw się i przestań ważyć Małego co tydzień. Wynik zlicza się z całego miesiąca.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeFeb 7th 2012
     permalink
    Katy a na miesiąc ile dziecko powinno przybrać? Min. 500 g czy się mylę?
    Może masz rację... Miesięczny przyrost ważniejszy jest na pewno, tylko się martwię, czy moje mleko jeszcze daje radę, skoro jadł jak smok a i tak przybrał tyle co nic :confused:
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
  6.  permalink
    zabkaa25: Fakt unikam wielu produktów bo stale ma jakieś rewelacje na skórze, ale czyżbym miała aż tak beznadziejne mleko?
    Co myślicie?


    Zabka kochana tu prawie co u drugiego dziecka co jakis czas są takie tygodniowe przyrosty.
    Z twoim mlekeim na pewno wszytsko jest w porządku.
    Dzieci chyba mają po prostu gorsze dni.
    I jak sama zauwazyłaś, po pierwszych 3 miesiacach waga już tak u maluszków nie skacze, poczekaj na następny tydzień jak będzie.


    A tak swoja drogą to ja Franka w ogóle nie waże..
    Tzn raz w miesiący jak idziemy an wizytę kontrolą do pediatry :smile:
    I nawet nie wiem ile na tydzień mu wychodzi..
    -- // //
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeFeb 7th 2012
     permalink
    wiem na pewno, że dzieci im starsze tym mniej przybierają. A ile?....
    Ja wagę już schowałam. Ważymy tylko na wizytach w poradni.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.