Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeFeb 10th 2012
     permalink
    my mieliśmy dość dygania z wanienką do pokoiku więc się odważyłam i od pół miesiąca kąpię maluchy w wannie
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeFeb 10th 2012
     permalink
    TEORKA: ale włosków juz jakby ciuteńkę mniej, prawda ? :)

    na czubku głowy ma mniej (po dziadku oczywiście) a tak to od głowy są dużo jaśniejsze.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 10th 2012
     permalink
    mareza: od pół miesiąca kąpię maluchy w wannie


    i to kolejny powód dla którego ubolewam nad brakiem wanny....


    bladykot: na czubku głowy ma mniej (po dziadku oczywiście)


    haha nasza też łysa po dziadku :cool:
    --
  1.  permalink
    TEORKA:
    i to kolejny powód dla którego ubolewam nad brakiem wanny...


    A ja raz próbowałam Franka w wannie wykapać i był płacz straszny.
    Pzrestraszył sie chyba.
    Lepiej mu swjej wanience, jeszcze kaczki do tego dorzuce to soie leży na brzuszku i sie pluska!
    Gorzej bo nurkować chce i muszę mu rękę podkładać bo co chwila moczył by głowę.. chyba po tacie nurek..
    -- // //
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 10th 2012
     permalink
    może za dużo przestrzeni i się bał ?
    no ja się już niedługo przekonam bo w nowym mieszkaniu będzie wanna, więc tego :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeFeb 10th 2012
     permalink
    TEO zębów żadnych nie widze :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 10th 2012
     permalink
    morela1: TEO zębów żadnych nie widze :sad:


    a dziąsła ?
    spuchnięte ? szerokie ?

    bo kurcze jak to nie ząbki to ja bym może do pediatry poszła bo już drugi dzień ma 38,8
    a to chyba nie jest normalne tak do końca...
    tzn tak mi się wydaje....
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 10th 2012
     permalink
    Morela u 3 miesięczniaka temperatura 38st raczej nie wynika z ząbkowania... Ja bym poszła do pediatry -> to może być nic ale może być też cos chorobowego począwszy od infekcji a na nerkach skończywszy
    Ewentualnie kiedy Młody był szczepiony? jak dawno i na co?
    --
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeFeb 10th 2012 zmieniony
     permalink
    szczepienia miał już dawno miesiąc temu ...
    więc to nie to...
    najprędzej ja bym zęby obstawiała bo go cholernie swędzą

    ale biorę każdą ewentualność pod uwagę
    i jak dalej tak temp będzie mu rosła popołudniami
    (bo teraz już nie ma)
    to pewnie się wybiore do pediatry...
    Agunia05: być też cos chorobowego począwszy od infekcji a na nerkach skończywszy

    ale możliwe by to był jakiś wirus jak temp nie utrzymuje się cały czas????

    TEO
    kurde nie wiem trudno mi powiedzieć
    bo nie patrzyłam jakie miał wcześniej więc nie mam porównania
    a i nigdy nie widziałam dziąseł dziecka przed ząbkowaniem...
    nie mam doświadczenia
    ale jak na moje wyobrażenia
    to raczej nie ma spuchniętych i szerokich (chyba):confused:
    --
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeFeb 10th 2012
     permalink
    Hussy nie przejmuj sie teraz figura, jak karmisz to mała powinna Cie ładnie wyciagnac i waga sama zacznie spadac, moja kolezanke tak syn wyciagnal że wyglada az za chudo. Ja w ogóle nie karmię i nie karmiłam i od marca zaczynam cwiczyć bo mój brzuch-flak tak mnie wkurwia że nie mogę. (mam nadzieje że znajdę na to czas, przynajmniej godzinę dziennie):bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorcoma
    • CommentTimeFeb 10th 2012
     permalink
    Morela przy infekcji temperatura raczej byłaby cały czas tnz. nie zmalałaby nagle sama z siebie bez leków i to tym bardziej wieczorem, kiedy zazwyczaj są nawet tendencje do jej wzrostu, ale nie odradzam pediatry broń Boże, sama bym pewnie poszła jeśli sytuacja by się powtarzała...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 10th 2012
     permalink
    sara32: jak karmisz to mała powinna Cie ładnie wyciagnac i waga sama zacznie spadac


    kolejna mit sieje :devil::devil::devil::devil::devil:


    morela1: ale jak na moje wyobrażenia
    to raczej nie ma spuchniętych i szerokich (chyba):confused:



    szczerze to Ci powiem, że jak patrzę Ninie na dziąsła to wg mnie one normalne a pediatrzyca cały czas mówi, że mocno poszerzone...
    także tego :wink:
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeFeb 10th 2012
     permalink
    TEORKA: kolejna mit sieje


    ja też tak słyszałam o tym karmieniu że dziecko wysysa z matki kilogramy ;p ale u mnie to się chyba nie sprawdziło :)
    --
  2.  permalink
    No to u mnie akurat z tymi kilogramami się sprawdza.
    Jem ile wlezie.. aż mi czasmi głupio.. a waga leci w doł i juz zaczynam xle z tego powodu wygladać :sad:

    A przedostatnia noc to był jednak wyjatek bo dzis standardowow 4 pobudki w nocy.. tak, że wracamy do normy.. :/
    Poza tym Franek ma faze na darcie się.. nic nie pomaga, nawet noszenie, podskakiwanie, samolocik, piedy na brzuszek.. nic!!
    Jak tak dalej pójdzie to ktos na nas naśle opieke.. :/
    -- // //
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 11th 2012 zmieniony
     permalink
    Night a kiedy się u Was kończy skok ?


    Ja chciałam obwieścić uroczyście, że moje dziecko zasnęło o 19:30 a obudziło się o 07:20 !! :bigsmile: :bigsmile:
    a ja głupia się od 4 na łóżku rzucałam czekając aż usłyszę charakterystyczne jęki i kwękanie a tu nic ! :cool:

    oczywiście nie podniecam się jakoś szczególnie bo dzisiaj pewnie znowu będzie standardowo :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 11th 2012
     permalink
    nightingale_84: No to u mnie akurat z tymi kilogramami się sprawdza.


    no bo to często tak jest ale nie zawsze więc zdania, że karmienie piersią wyciąga oraz, że przy karmieniu piersią się chudnie wcale nie są takie oczywiste bo jak widać nie jest to regułą :wink:
    niestety :cool::confused:
    --
  3.  permalink
    TEORKA:
    no bo to często tak jest ale nie zawsze więc zdania, że karmienie piersią wyciąga oraz, że przy karmieniu piersią się chudnie wcale nie są takie oczywiste bo jak widać nie jest to regułą :wink:


    A no to wiadomo.
    Tak samo jak nie każda kobieta w ciazy wymiotuje :smile:

    TEORKA: Night a kiedy się u Was kończy skok ?

    U nas miał sie skończyć już bo było kilka dni ze Franek cichutko był.
    Nauczył sie nowych rzeczy kilku ale to co teraz wyprwia to przechodzi ludzkie pojęcie..

    TEORKA: Ja chciałam obwieścić uroczyście, że moje dziecko zasnęło o 19:30 a obudziło się o 07:20 !! :bigsmile: :bigsmile:

    Gratuluje!
    Mam taka książeczka Franka, mój pierwszy album i tam jest wlasnie do wpisania pierwsza przespana nocka..
    Ja to sie chyba taka doczekam jak bedzie Franek miał 2 lata.. wczesniej nie licze na to..
    -- // //
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeFeb 11th 2012
     permalink
    morela1: jak by był chory to bym to wszystko zrozumiała
    ale...
    nie jest chory nawet nie kaszle ani katarku nie ma...

    a gardło jakie ma? u nas u starszego temp skacze, a dopiero potem pojawiają się inne objawy.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 11th 2012
     permalink
    nightingale_84: U nas miał sie skończyć już bo było kilka dni ze Franek cichutko był.


    no ale 19-stu tygodni jeszcze nie ma ?
    czy ma ? :]
    bo te kilka dni spokoju to mogło być to falowanie w skoku tzn wiesz , że jak skok trwa 4 tygodnie to nie są to 4 tygodnie ciągłych wrzasków :smile:
    --
  4.  permalink
    TEORKA: no ale 19-stu tygodni jeszcze nie ma ?


    A bo ja to wiem ile on ma tygodni..

    Ok.. policzyłam.. 18 tygodni i 2 dni.. to ile jeszcze dni tego krzyku bedzie?
    -- // //
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeFeb 11th 2012
     permalink
    TEORKA: kolejna mit sieje


    To nie jest mit, osobiście nie znam nikogo (mówię o moich koleżankach i rodzinie), kto by nie wrócił do wagi sprzed ciaży karmiąc piersią, co nie zmienia faktu, że nie u wszystkich tak bedzię, ale dziecko bez wątpienia jest w stanie "wyciągnąć" kilogramy mamusi.
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeFeb 11th 2012
     permalink
    sara32: ale dziecko bez wątpienia jest w stanie "wyciągnąć" kilogramy mamusi.



    no to moje jakos slabo wyciaga niestety:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeFeb 11th 2012
     permalink
    no moje wyciągnęło, ale widzę, że nie ma reguły.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeFeb 11th 2012
     permalink
    katy222: a gardło jakie ma? u nas u starszego temp skacze, a dopiero potem pojawiają się inne objawy.
    --

    normalne nic nie widzę niepokojącego...
    TEORKA: szczerze to Ci powiem, że jak patrzę Ninie na dziąsła to wg mnie one normalne a pediatrzyca cały czas mówi, że mocno poszerzone...
    także tego

    no właśnie:cool:
    myślę że tu tylko pediatrzyca może coś powiedzieć...
    wiec pewnie w pon pójdziemy...

    puki co temp nie ma ale
    standardowo pewnie objawi się gdzieś koło 16, 17 :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 11th 2012 zmieniony
     permalink
    nightingale_84: Ok.. policzyłam.. 18 tygodni i 2 dni.. to ile jeszcze dni tego krzyku bedzie?


    tak jeszcze 5 dni z tego co na tych wykresach skokowych widnieje :smile:
    tylko pytanie na ile te wykresy wiarygodne :D


    yol: no to moje jakos slabo wyciaga niestety:devil:


    moje również :devil:

    czyli jesteśmy już dwie, czyli obalamy mit, że karmiąc piersią się chudnie raz dwa :cool:


    MORELKA no może akurat dzisiaj nie będzie temp :wink:
    jak będzie to w poniedziałek do pediatry uderzaj :)
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeFeb 11th 2012
     permalink
    nightingale_84: No to u mnie akurat z tymi kilogramami się sprawdza.


    U mnie też się sprawdza, po 2 miesiącach karmienia już śladu nie było po moich 20 kg, a jem sporo, tylko niestety wciąż to samo, żeby uczuleń nie miał, no ale to już inna kwestia. W każdym razie głodna nie chodzę i ćwiczyć ćwiczę ciut od jakichś 3 tygodni dopiero, czyli zaczęłam jak już swoje schudłam. Wcześniej to tylko spacery, no i coraz cięższy klocuś na rękach ;)
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeFeb 11th 2012
     permalink
    to ze mnie mój mały nic nie wyciąga...
    od 2 tyg po porodzie waga ani drgnie ciągle 6 kg do zrzucenia :cry::cry::cry::cry:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 11th 2012
     permalink
    morela1: od 2 tyg po porodzie waga ani drgnie ciągle 6 kg do zrzucenia :cry::cry::cry::cry:


    u mnie to samo tylko, że 7 kg mam do zrzucenia :P


    czyli już 3 jesteśmy hehehe
    w kupie raźniej dziewczyny ! :devil::devil:
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeFeb 11th 2012
     permalink
    Ostatnio na wizycie ważyła 3245.Więc wychodziłoby na to,że przez dwa dni przybrała 45gram.. Mimo,że karmiłam ją co dwie godziny. A odciągać się nie udało,bo nie ma co odciągać.. :/ Mała wysysa wszystko.. Chciałam zapytać czy można karmić piersią,a dokarmiać tak do 25ml mlekiem modyfikowanym 3x dziennie? Czy takie mieszanki mleko z cyca i mleko modyfikowane nie są grozne?
    -
    Zobaczymy za miesiąc/dwa czy kg spadły po karmieniu piersią :tongue: A dietę owszem stosowałam i bez sensu :confused: Od wczoraj jem już normalnie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeFeb 11th 2012
     permalink
    Hussy: przez dwa dni przybrała 45gram..


    Hussy przecież to jest prawidłowy przyrost masy u dziecka cyckowego.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 11th 2012
     permalink
    Jaheira: Hussy przecież to jest prawidłowy przyrost masy u dziecka cyckowego.


    dokładnie
    22,5 grama na dzień to dobry wynik
    więc rób dalej tak jak robiłaś tzn karm tak często jak karmisz i będzie ok :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 11th 2012
     permalink
    Hussy: Czy takie mieszanki mleko z cyca i mleko modyfikowane nie są grozne?


    groźne na pewno nie są ale w Waszym przypadku chyba nie ma potrzeby dokarmiania skoro przyrost wagowy ruszył :wink:
    ja bym poczekała jeszcze do następnego ważenia co najmniej...
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeFeb 11th 2012
     permalink
    No a mi własnie doktor i położna powiedziały,że przyrost zdecydowanie za mały jak na prawie 3 tygodniowe dziecko :/ I jeszcze dodały,że Oliwka ma strasznie chude nóżki.. Jak dla mnie to ona wygląda dobrze.Ma pućkowate policzki,i ze dwa podbródki,i wielgachny brzuszek. Teraz kolejne ważenie mamy w piątek i jak wtedy znów będzie za mało to już nie wiem co zrobię. I denerwuje mnie,że za każdym razem dostaje inne porady.Położna,która była u mnie,w szpitalu lekarze i teraz na wizytach.. Każdy ma swoje racje i już się pogubiłam :/ Tak samo ostatnio z tym pępkiem.Nastraszyła mnie kobita,że w pępku jest zakażenie bo wygląda okropnie i jest tam zbiorowisko bakterii.Pojechałam do szpitala,kobieta urwała kikut i mówi,że wszystko ok i prawidłowo się goi.. :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 11th 2012
     permalink
    Hussy: No a mi własnie doktor i położna powiedziały,że przyrost zdecydowanie za mały jak na prawie 3 tygodniowe dziecko :/


    może im chodziło o całościowy przyrost ?
    od wagi spadkowej do ostatniego ważenia ?
    bo ten jest zdecydowanie za mały i tu się trzeba z nimi zgodzić....

    ALE przyrost z ostatnich dwóch dni jest wystarczający i jakby dalej tak przybierała to zaraz nadrobi stratę z pierwszych dwóch tygodni :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeFeb 11th 2012
     permalink
    Hussy: I jeszcze dodały,że Oliwka ma strasznie chude nóżki..


    No bardzo jestem ciekawa co by powiedziały na nóżki mojego Wojtka... Bo ja się na nich nigdy kawałka fałdki nie doczekałam.
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeFeb 11th 2012 zmieniony
     permalink
    Nie wiedziałam, że chude nóżki są wyznacznikiem złego przybierania na wadze:devil::devil:
    Hussy mała super przybiera, Wiki w 3 tygodnie przybrała 20g , a Twoja Oliwka w jeden dzień ponad 20g, więc pięknie:bigsmile: Masz mleko, nie ma co do tego wątpliwości
    więc nie zmarnuj tego dokarmianiem mm!!
    --
  5.  permalink
    A powiedzcie mi jak jest u waszych dzieci z zarastaniem ciemiączka?
    Wiem, że nawet do roku to przednie może się zrastać ale u nas dalej spora dziura jest na 2 palce.
    I nie wiem iedy mu to w końcu zniknie.
    -- // //
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeFeb 11th 2012
     permalink
    night, Wiki na ostatniej wizycie ok 2 tygodnie temu miała ciemiączko przednie 3 na 2 cm, więc spore, ale wszystko w porządku ( po urodzeniu miała 4 na 4cm)
    Więc Franuś i jego ciemiączko mają jeszcze czas :)
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 11th 2012
     permalink
    Hussy ile mała ważyła w dniu wypisu i ile teraz?
    Night do roku albo i dalej - jeśli będzie za wolno się zrastać lekarz Ci o tym powie :) Lepiej wolno niż za szybko - naprawdę
    ___
    A ja nie pamiętam już jak pozostałe moje dzieci - ale nie przypominam sobie większych incydentów - za to Nat jest przeokropny :/ Jak nie płacze to ryczy jak nie ryczy to wyje Płacz a właściwie wrzask jest lekarstwem na wszystko wrrr Drze sie jakby ktoś go ze skóry obdzierał. O wszystko - zabawkę której nie może dosięgnąć, ze dziewczynki coś mają, że mu się nie pozwala wejść na sofę - pufę ławę że pacnie na tyłek, że śpiący, ze wyspany wrrrrrrrrr mam dość :/
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeFeb 11th 2012
     permalink
    Aguncia,w dniu wypisu(26.01) ważyła 3130,w dniu urodzenia(24.01) 3380,a w ten piątek 3240
    --
  6.  permalink
    Hussy, minimalny przyrost cycowy to 17g/dobę. Krzyś na etapie Twojej córeczki miał przyrosty 23g/dobę. I pediatra i doradca laktacyjny mówili, że jest ok. Więc głowa do góry jest dobrze :smile:
    A jak doktorek chce zobaczyć chude dziecko, to mogę mu pokazać fotkę dwutygodniowego Krzysia :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 11th 2012
     permalink
    2 tygodnie 110g czyli faktycznie ciut mało ale sama mówiłaś że pierwsze dni Mała była spiochem więc się nie dziwmy :) Daj jej tydzień - dwa jeśli nadal będzie słaby przyrost to możesz spróbować dokarmiać ale póki co ja bym się wstrzymała
    Pytałaś czy łączenie mm i cyca może zaszkodzić - zaszkodzić nie ale kupki mogą się zmienić na śluzowate, grudkowate, zielone - nie wyłapiesz czy coś uczula czy od mm
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeFeb 11th 2012 zmieniony
     permalink
    no to moja w 3 tygodnie dowaliła 600g
    przy wypisie (6.01) miała 3980g, 26.01 - 4590g, a 1.02 (4 tygodnie) - 4720g
    --
  7.  permalink
    jenny1983: night, Wiki na ostatniej wizycie ok 2 tygodnie temu miała ciemiączko przednie 3 na 2 cm,


    No Franek miał 3 na 3 cm a starszy od Wiki o prawie 3 tygodnie.
    Podaje mu wit. D ale teraz sie zastanawiam czy on jej czasem nie ulewa :sad:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeFeb 11th 2012 zmieniony
     permalink
    pytanie do mamuś chłopczyków
    czy Wam w nocy też bokiem uciekają sikutki? tj Waszym synkom. Szlag mnie trafia, bo Albert mimo, że pielucha prawie sucha, śpiochy ma zasikane. Tak się kręci, że jakoś bokiem mu wylatują. Testowałam już Huggiesy, pampersy i Babydream. We wszystkich potrafi się zasikać. Dziś dwa razy w nocy Go przebierałam, w dzień też dwa razy i zawsze po spaniu.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeFeb 11th 2012
     permalink
    nightingale_84: Podaje mu wit. D ale teraz sie zastanawiam czy on jej czasem nie ulewa :sad:
    tak może być, spróbuj przez parę dni nie dawać. Jak pomoże to zmień preparat. Są np wit D na receptę.
    U nas ciemiączko od początku było maleńkie. 1x1cm. Za każdym razem jak jesteśmy u pediatry, lekarz sprawdza i nie widzi problemu, więc chyba tak wielkość też jest ok. Aleks natomias miał 3x2 i miał je długo. Prawie do 2 rż
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 11th 2012
     permalink
    katy222: U nas ciemiączko od początku było maleńkie. 1x1cm.



    u nas takie samo...
    a to coś złego ?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 11th 2012
     permalink
    Natalaa: no to moja w 3 tygodnie dowaliła 600g


    200 gr tygodniowo to nie takie znowu "dowaliła" :wink::wink: :smile:
    całkiem normalny, dobry przyrost :smile:

    Marysia od Magdy to dopiero dowalała - po 350 gr tygodniowo :cool::cool::cool::cool:
    --
  8.  permalink
    Katy, Krzyś przesikuje bokiem tylko wtedy, jeśli pieluszka jest za duża. Teraz jest na wielorazowych, one size są za duże i przesikuje bokiem. W jednorazówkach (białych pampersach) tego problemu nie było, tylko na samym początku jak właśnie pieluszka była za duża.
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeFeb 11th 2012
     permalink
    katy222: U nas ciemiączko od początku było maleńkie. 1x1cm

    U Janka podobnie. Teraz zaczęłam się zastanawiać, czy coś jest nie tak?:confused:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.