Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    Swoją drogą mam wrażenie nie pierwszy raz, że tylko czekasz żeby kogoś "zaczepić"! Szkoda, że w innych tematach tak chętnie się nie wypowiadasz tylko wyskakujesz zawsze jak "Filip z konopii"!

    to samo miałam napisać tylko musiałam stąd uciekać :devil:\
    mam identyczne wrażenie że AMAZONKA zawsze wtrynia się do rozmowy jak ktoś wspomni o NPR lub coś z tym związane a nie czyta wcześniejszych postów
    fajnie że jesteś aż tak obcykana w temacie
    ale kiedys nie byłaś a chyba nikt tak się nie wpierdzielał do każdej Twojej wypowiedzi i wklejał linki to NPR tak jak Ty to robisz !
    :devil::devil::devil::devil:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    hej hej - znalazłam sposób na kupy nasze :devil::devil: zaprałam mydłem PROTEX :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    A my jutro idziemy się ważyć o 11.00 . Boje się,że znów Oliwka nic nie przybrała :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    trzymam kciuki Hussy :)
    my się musimy umówić na szczepienia ;)
    --
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    HUSSY na pewno coś przybrała
    :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    Natalaa: my się musimy umówić na szczepienia ;)

    A my idziemy 9 marca na pierwsze szczepienie :)
    -
    Morelka,no oby,bo chyba się tam popłacze..
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    dzwoniłam i mam dzwonić w poniedziałek, bo lekarka jeszcze na urlopie ;)
    czy katar jest przeciwwskazaniem do szczepienia? mała jeszcze trochę smarcze.
    --
    •  
      CommentAuthortusia1984
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    TO ja sie nieśmiałao tu przywitam choć z lekkim spóźnieniem :wink:
    --
    •  
      CommentAuthortusia1984
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    Hussy trzymam kciuki za wage Oliwki.
    My idziemy 24.2 na szczepienie.
    --
    •  
      CommentAuthorkarooo24
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    a my dziś po pierwszym szczepieniu...płakała okropnie i pierwszy raz łzami :(
    --
    •  
      CommentAuthorfever84
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    Natalaa dziecko do szczepienia musi być zdrowe, kataru być nie powinno. Zresztą lekarka przed każdym szczepieniem powinna dokładnie zbadać dziecko.
    Możesz przecież przesunąć szczepienie.
  1.  permalink
    Talinka lekarz zbada mała i powie czy się nadaje do szczepienia czy nie :smile:

    Witamy Tusiu :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    Niestety niemal wszyscy lekarze teraz uwazaja, ze katar nie jest przeciwwskazaniem, jesli dolne drogi oddechowe sa czyste.
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    fever84: Natalaa dziecko do szczepienia musi być zdrowe, kataru być nie powinno.


    Katar nie jest przeciwwskazaniem do szczepienia z tego, co wiem...

    Hej Tusia :)
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 16th 2012 zmieniony
     permalink
    moja pediatrzyca też uważa, że przy katarze wolno szczepić...


    TUSIA
    heloł :cool:

    HUSSY
    trzymam kciuki za ładny wagowy przyrost Oliwki ! :wink:

    a ja bylam dzisiaj cały dzień bez neta ale już nam włączyli
    albo kable odśnieżyli raczej :devil:



    ale dziewczyny co miałam noc przej........ to Wam mówię :neutral:
    Ninka budziła się non stop, co godzinę, półtorej.....
    albo i nawet częściej bo w sumie to już nie notowałam :cool:
    z płaczem, krzykiem , wrzaskiem :sad:
    ok 4 nie wytrzymałam i wzięłam ją do siebie i ciut lepiej było ale też bez szału…
    kiedyś przy skoku też tak miała…..
    i chyba to jakiś przełom był bo dzisiaj zupełnie inne dziecko :smile:
    tyle razy co się ona dzisiaj na głos rechotała to jest koniec ! :bigsmile:
    masakra :wink:
    i w ogóle zachowuje się zupełnie inaczej :smile:
    taka jakby dużoo bardziej ruchliwa i kumata niż jeszcze wczoraj
    także mam nadzieję, że skok się kończy i już będzie tylko lepiej :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    super że już jest ok !:wink:

    no TEO u nie których podobne noce to normalka:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    morela1: no TEO u nie których podobne noce to normalka:devil:


    no wiem, ale dla mnie to istny szok bo przecież normalnie moje dziecko spi jak aniołek :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorfever84
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    Mój syn miał 2 razy przekładaną szczepionkę, właśnie ze względu na lekki katar.
    Moja lekarka uważa, że przy szczepieniu nie powinno być żadnej infekcji.Dziecko powinno być zdrowe.
  2.  permalink
    fever- ja się przychylam do zdania Twojej lekarki i nie pozwalałam szczepić zakatarzonych dzieci. Kto mi da gwarancję jak zadziała szczepionka w połączeniu z wirusem, który ma dziecko?Wg mnie to o jedno obciązenie za dużo.
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    No dlatego warto wiedziec, ze lekarze szczepia przy katarze i samemu przelozyc szczepienie.
    Moja mamamowi, ze dawniej lekarze nie szczepili przy katarze. Ciekawe dlaczego zmienili podejscie.
    •  
      CommentAuthorfever84
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    Mi nawet po szczepieniu przez kilka dni zalecała ostrożność, tzn unikać wielkich skupisk ludzi jak markety czy komunikacja miejska. Bo dziecko może być osłabione i złapać jakąś infekcję, a wiadomo, po szczepieniu to niebezpieczne.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    a my dzisiaj mieliśmy jechać na pneumo i zadzwoniła pani z przychodni, że nie ma pani dr więc szczepienie odwołane
    i w nast. tygodniu jedziemy
    nie powiem, ulżyło mi chociaż i tak nas nie ominie :neutral:
    --
  3.  permalink
    morela1: no TEO u nie których podobne noce to normalka:devil:


    Ot co :bigsmile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorbelly
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    Ot to :smile:
    --
  4.  permalink
    Natalaa: a możesz przybliżyć postawę taty? ;)

    ogólnie nigdy nie oceniał, niczego nie narzucał, nie zabraniał. Był zawsze obok żeby wesprzeć, rozwiać wątpliwości... dać kopa w dupę :wink: ale jednocześnie nigdy się nie wtrącał, szanował moją prywatność, moją intymność. Pozwalał mi samej podejmować wybory, wręcz zachęcał do tego. Potrafił znaleźć "złoty środek". Ogólnie rodzice moich koleżanek byli z dwóch obozów: pierwszy "seks jest narzędziem szatana" a drugi "kochanie, zmieniłam Ci pościel, a prezerwatywy są w drugiej szufladzie od dołu". A on był taki pośrodku i mi to bardzo odpowiadało. Dlatego napisałam, że miał dużo mądrości- bo wiedział, jak do mnie trafić. I bardzo go ceniłam, że był szczery, że potrafił na pewne rzeczy spojrzeć z dystansu. Myślę, że pomógł mi mieć fajny start w seksualność w tym sensie, że pomógł mi i nie ulegać presji otoczenia i pomóc dojrzeć do pewnych decyzji, poukładać sobie pewne rzeczy w głowie.

    Magdalena: Niestety niemal wszyscy lekarze teraz uwazaja, ze katar nie jest przeciwwskazaniem, jesli dolne drogi oddechowe sa czyste.

    Kiedyś wydawało mi się, że Ewunia miała lekką chrypkę. Nasza pediatra bardzo dokładnie ją zbadała i niczego nie widziała, wszystko było ok (gardło, nos, osłuchowo), ale i tak przesunęła o tydzień szczepienie z powodu tej niby chrypki, żeby mieć pewność. Więc szczepienie przy katarze zupełnie mi się nie widzi :confused:
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    Nasza lekarka też nie każe szczepić dzieci przy katarze
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    Tadek ostatnio miał katarek i kazała nam przyjść na szczepienie dopiero jak wyzdrowieje.

    Ceri, mądry tata!
    Moi rodzice są też tacy po środku. A właściwie byli, bo teraz gadamy zupełnie inaczej co jest oczywiste. Ale wcześniej zawsze mogłam o wszystko ich zapytać, nie musiałam czuć się skrępowana, ale co najważniejsze od dziecka mówili mi o bliskości, miłości, o tym jakie to jest ważne.
    Pamiętam jak mój brat wrócił zapłakany ze szkoły, bo chłopcy w klasie się z niego śmiali, że moi rodzice produkują prezerwatywy. Oczywiście nie produkują, ale mieliśmy dużą firmę, młyn i tartak. Dzieciaki były zazdrosne (jakby było o co) więc mu dokuczali. A moi rodzice spokojnie nam wytłumaczyli, że nawet gdyby produkowali prezerwatywy to nie ma się czego wstydzić, bo to jest w życiu potrzebne, bla bla bla. I była cała nawijka o seksie:)
    Nie pamiętam ile miałam lat, ale to był początek podstawówki chyba:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    podziwiam takich rodziców
    wielki szacunek za dobre metody wychowania
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeFeb 17th 2012
     permalink
    Amazonka, szkoda,że nie podzieliłaś się swoimi spostrzeżeniami nt. wychowania seksualnego dziecka...
    Naprawdę byłam ciekawa Twojego stanowiska.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeFeb 17th 2012
     permalink
    Atomcia, sprobuj pobrac normalnie do pojemniczka.Przy stosowaniu woreczkow bardzo czesto bakterie wychodza.
    Ja lapalam zawsze po karmieniu z 10minut, mala rozbieralam i czekalam az nasiusia. Przewaznie z 5-10minut wystarczylo i siusiu bylo w pojemniczku.
  5.  permalink
    Dziewczyny troszke starszych dzieciaczkow tzn 4-5 miesięcznych..
    Czy wasze dzieci też jedzą na zasadzie: cium, cium - popatrzę się na mamę przez chwilke i pouśmiecham - cium, cium, cium - i jezcze raz mama i usmiech - cium - a co jest za plecami? - cium, cium - mamo jaka ty jestes fajna - cium, cium, cium... i tak bez końca!
    Jak ja mam go karmic?! :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 17th 2012 zmieniony
     permalink
    nightingale_84: Dziewczyny troszke starszych dzieciaczkow tzn 4-5 miesięcznych..
    Czy wasze dzieci też jedzą na zasadzie: cium, cium - popatrzę się na mamę przez chwilke i pouśmiecham - cium, cium, cium - i jezcze raz mama i usmiech - cium - a co jest za plecami? - cium, cium - mamo jaka ty jestes fajna - cium, cium, cium... i tak bez końca!
    Jak ja mam go karmic?! :smile:


    moja jeszcze próbuje zakukać mi pod pachę a nie daj panie Boże żeby się mój mąż odezwał jak się karmimy...
    wtedy od razu jest wyprost, podniesienie głowy i robienie peryskopa z uśmiechem na twarzy i wielkimi oczami mówiącymi Gdzie jest tatuś ?
    bo my się karmimy często pod górkę
    ale chyba musze zmienić pozycję bo ona na brzuchu juz własnie nie chce spokojnie uleżeć

    a mój mąż ma zakaz odzywania się jak karmię dziecko bo nawet z drugiego pokoju go potrafi Mała wyczaić jak się odezwie :cool:
    --
  6.  permalink
    Night, u nas jeszcze dochodzi "cium-oooooooooo, co robi Ewcia?" z wykręcaniem główki w kierunku siostry, oczywiście nie wypuszczając piersi z buzi :cool: tłumaczę mu, że będę miała cycki jak uszy cocer spaniela, ale nie trafia :cool:
    U nas to trwa już mniej więcej trzy tygodnie. W krytycznych momentach muszę po prostu wyjść z nim do sypialni i nakarmić go leżąc na łóżku, wtedy nic go nie rozprasza. Najgorzej jest, jak jest tylko troszkę głodny, wtedy wszystko go rozprasza. Jak porządnie zgłodnieje, to bardziej skupia się na cycu :wink: No i masakra jest jak chce zasnąć, bo wtedy się wkurza, że nie może.
    --
  7.  permalink
    TEORKA: a mój mąż ma zakaz odzywania się jak karmię dziecko bo nawet z drugiego pokoju go potrafi Mała wyczaić jak się odezwie :cool:


    Mój to samo.. bo wtedy od razu jest po karmieniu..
    W ogóle musi byc cisza.. bo go wszytsko teraz rozprasza :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorGyfr
    • CommentTimeFeb 17th 2012
     permalink
    Oj dawno nas tu nie było...aczkolwiek pojawił się u nas pierwszy ząbek, a ślad za nim wyrzyna się druga jedyneczka:bigsmile:będzie czym gryźć mamę przy karmieniu, a i najważniejsze byliśmy u ortopedy i koniec z szelkami bioderka są zdrowe:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAlien
    • CommentTimeFeb 17th 2012
     permalink
    Kubuś ma już drugiego ząbka na dole:smile:
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeFeb 17th 2012
     permalink
    Ceri - świetny Tata! Moi rodzice w sumie ani nie polegli ani nie odnieśli sukcesu w dziedzinie uświadamiania mnie. Jestem wdzięczna mojej mamie, że uświadomiła mnie w dziedzinie okresu. Wiedziałam czego się spodziewać i kiedy na wycieczce w wieku 11 lat zaczęłam krwawić - wiedziałam co się dzieje. Mama była jedynie zszokowana, że tak szybko [ona dostała @ w wieku 14 lat], ale ja "odziedziczyłam" wiek po babci... :-)
    Jestem jej również wdzięczna, że odkąd tylko zaczęłyśmy rozmawiać "poważniej" - zawsze odradzała mi tabletki jako zabezpieczenie przed ciążą. W sumie nie podała mi alternatywy, ale sami zdecydowaliśmy się na prezerwatywy, a później na NPR+prezerwatywy, co teraz zamierzamy uskuteczniać :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeFeb 17th 2012
     permalink
    Co do szczepienia, to jeśli mała nadal będzie zakatarzona to zapytam w poniedziałek co i jak. Jeśli nie - to pójdziemy. W sumie już nie jest źle. Najgorzej było w zeszły weekend, kiedy 2 noce mi się dusiła, nie mogła zassać piersi, bo nie miała jak oddychać...
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeFeb 17th 2012
     permalink
    A i jeszcze się pochwalę :devil: -19kg - waga ciążowa zgubiona w całości (16,5kg)
    --
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeFeb 17th 2012
     permalink
    Natalaa: A i jeszcze się pochwalę -19kg - waga ciążowa zgubiona w całości (16,5kg)


    Gratulacje, w półtora miesiąca po porodzie no tylko pozazdrościć:clap::clap::clap:
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeFeb 17th 2012
     permalink
    Jesteśmy po ważeniu :bigsmile:
    Waga z przed tygodnia 3240 waga na chwile obecną 3670 :cheer::cheer::cheer:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeFeb 17th 2012
     permalink
    Hussy, super!!!
    --
  8.  permalink
    Hussy: Waga z przed tygodnia 3240 waga na chwile obecną 3670


    No proszę... to chyba rekord tygodniowy :bigsmile:
    -- // //
  9.  permalink
    Aaa, ulubiona zabawa mojego dziecka..
    Wypluwanie smoczka i wkladanie go z powrotem do buzi :bigsmile:
    Bez końca sie tak potrafi bawić :bigsmile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeFeb 17th 2012
     permalink
    nightingale_84: Wypluwanie smoczka i wkladanie go z powrotem do buzi
    Bez końca sie tak potrafi bawić

    No cóż, Tadziula na razie na etapie wyciągania i oglądania smoczka, ewentualnie gryzienia z każdej strony tylko nie tej właściwej, bo nie umie sobie dobrze wycelować:wink:

    Hussy, piękny przyrost!
    --
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeFeb 17th 2012
     permalink
    No cóż, Tadziula na razie na etapie wyciągania i oglądania smoczka, ewentualnie gryzienia z każdej strony tylko nie tej właściwej, bo nie umie sobie dobrze wycelować

    Oski na tym samym etapie co Tadziu:wink:
    za to w interesowaniu się światem ruchomym i mówiącym w czasie karmienia nie jest w tyle :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeFeb 17th 2012
     permalink
    A mój synek stoi sam! Dopóki nie zorientuje się, że się nie trzyma:P
    Dziś zrobił samodzielnie dwa kroczki. Stał przy oknie, a ja obok, puścił się i „podszedł” do mnie z wyciągniętymi rączkami :-))
    Pewnie do chodzenia jeszcze trochę, tym niemniej w oczach mamy to ogromny sukces :-)))))
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeFeb 17th 2012
     permalink
    Dziękujemy:) Jestem szczęśliwa jak nigdy :smile:
    -
    Talinka,zazdroszczę Ci,że już wagowo wróciłaś do siebie :) Mi zostało 10kg i stanęło w miejscu.
    --
  10.  permalink
    Hussy, super wieści!!!
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeFeb 17th 2012
     permalink
    Hussy nie ma czego zazdrościć, bo waga dalej pokazuje 101kg...
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.