Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    :rolling: :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorbelly
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    ...bo mężczyźni są z Marsa (no ba!)...mój chłop za to ciągle się o coś pyta. Ostatnio jak mieliśmy gości z dziećmi w wieku 4 lata i 1,5 roku (miał zrobić temu czterolatkowi herbatkę) zapytał się czy mamy kubki?! WTF...że niby co, że my z garnka pijemy! poźniej się okazało, że chodziło mu o to czy mamy jakiś plastikowy kubek. Mimo wszystko, zawał to Mu nie grozi z tą wrodzoną anemią :peace:
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    cerise rozbawiłaś mnie do łez :)
    :rolling:
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    Meldujemy się po ważeniu!
    Waga: 4.750:shocked: Czyli znowu w ciągu niecałego miesiaca przytył kilogram:bigsmile:
    Długość: 56cm

    :swingin::swingin::swingin::swingin::swingin:
    --
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    dziewczyny a ja zapytam z innej beczki....
    możecie polecić mi jakiś dobry blender co by dobre papki robił
    jako zupka dla synka ???
    ostatnio zamówiłam na all jakiś za 90 zł i wiem że takie = szajs
    nawet jabłka nie potrafił rozdrobnić nie mówiąc o papce...:confused::confused:
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    ooooo zmierzyli Wam Kubusia? u nas nie mierza:(
    --
    •  
      CommentAuthorbelly
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    U nas też nie mierzą:(
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeFeb 20th 2012 zmieniony
     permalink
    morela1: możecie polecić mi jakiś dobry blender co by dobre papki robił

    my mamy taki
    zmielil nam wszytko;]

    mamy z tym rozdrabniaczem i z tym pojemnikiem z linka bez ubijaczki i placilam jakos 100zl na all.
    --
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    no fajny ale wolała bym coś z metalową końcówką
    plastik to plastik ...
    wole dać więcej kasy ale żeby służyło kilka lat :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    ja też mam brauna, taki jak na zdjęciu, właśnie z metalową końcówką - ostatnio był w promocji w carefourze za niecałe 200zł
    1
    --
    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    ja też mam takiego Brauna (tyle, że jeszcze dwa większe pojemniki dokupiłam np. do kruszenia lodu) i używam go już z 5 lat albo i lepiej - plastikowa końcówka od "żyrafy" jest bez wad - nie widać na niej nawet śladów użytkowania... a plus taki, że bez problemu korzystam z niej nawet w teflonowym rondelku (a metalową bym porysowała)... blender jak dla mnie genialny - mam ten o dużej mocy, dzięki czemu robi także za maszynkę do mielenia mięsa (surowego)... jak dla mnie bomba :) i naprawdę polecam :)
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeFeb 20th 2012 zmieniony
     permalink
    mam taki jak gienia tylko Boscha - rewelacja, wytrzymuje wszystko. W tym pojemniku nawet lód kruszyłam.
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    a to wpisz sobie w allegro braun blender i sa tez z metalowa koncowka tylko juz wiesz powyzej 300zl full zestaw
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeFeb 20th 2012 zmieniony
     permalink
    bladykot: lód kruszyłam.

    to prawda lód też kruszyłam
    --
  1.  permalink
    ja mam taki zestaw brauna jak Marezka wkleiła- bez uwag.
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    gienia ale wyłapałaś mojego byka :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    bladykot: gienia ale wyłapałaś mojego byka

    nawet nie zwrocilam uwagi;p
    juz zmienilam co by siary nie bylo;]
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    ja też stwierdzam że akurat na sprzęcie kuchennym nie ma co oszczędzać ! już kilka razy się nacięłam na tańsze rzeczy i powiedziałam dość !
    bardzo sobie chwalę też zestaw tefala ingenio oraz robot kuchenny Kasia - w sumie ten robot by zastąpił mi blender ale nim zdejmę go z góry szafki a jest dość spory to wolę miec pod ręką coś na szybko :-)
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    echhh miałam dziś umawiać nas na szczepienia... dzwonię i co? mam dzwonić jutro... se w kulki lecą :neutral:
    chciałam dziś też becikowe załatwić i zapomniałam akt urodzenia wziąć :neutral: załamka...

    a do wszystkiego jeszcze jestem chora! od dziś zaczęłam prenalen, bo tylko to babka w aptece znalazła dla kobiet karmiących :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    Też mam ten zestaw Brauna i jest jednym z najczęściej używanych przeze mnie sprzętów kuchennych. No i ta możliwość mielenia mięsa - trwa wszystko parę minut i nie ma takiego upierdliwego mycia, jak przy klasycznej maszynce do mięsa.
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeFeb 20th 2012 zmieniony
     permalink
    Morelka ja polecam ten blender
    edit: ale jeszcze papek w sensie dla dziecka:Pnie robilam ale na bank zda egzamin bo mieli mi wszystko miecho, a zupy jak robie np marchewkowo kolendrowa to tez idealna gladka wychodzi ma mega moc:D
    --
  2.  permalink
    Poza tym ten zestaw Brauna można sobie rozbudować, można dokupić dodatkowe elementy. Ja już używam prawie trzy lata i jest naprawdę super!
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    cerisecerise: Poza tym ten zestaw Brauna można sobie rozbudować, można dokupić dodatkowe elementy. Ja już używam prawie trzy lata i jest naprawdę super!


    Serio? Szukałam kiedyś dodatkowych elementów i mi powiedzieli w paru sklepach, że osobno się nie da dokupić, że można co najwyżej kupić nowy zestaw :sad: Masz może jakieś namiary, gdzie można kupić pojedyncze części?
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    hydro - na all. tego pełno ;}
    --
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    dziękuję dziewczyny za wpisy!!! można zawsze na was liczyć :thumbup:

    to z plastikową końcówką też są ok tak???
    gienia to może faktycznie się skuszę
    ale wychodzi taka fajna papka na zupkę dla dziecka???
    i ile to ma wat??
    :smile:
    --
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    z mięsem sobie też plastikowa końcówka poradzi???:cool:
    --
    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeFeb 20th 2012 zmieniony
     permalink
    Morelko z papką też sobie poradzi - testowane na mojej córce :) warzywa, owoce, ryby, mięso gotowane, kasza... wszystko...
    co do mocy to są blendery różnej mocy... musisz popatrzeć w sklepie - ja mam 600 Watt (z regulacją prędkości plis opcja turbo i tej turbo właśnie używam do mielenia surowego mięsa - wrzucam kawałki jak na gulasz do pojemnika z ostrzami, przykrywam, dołączam "żyrafę" i jadę)
    a plastikowa końcówka od metalowej różni się jedynie tym z czego wykonana jest "obudowa" (nie wiem jak to inaczej nazwać)... tam jest ostrze (metalowe przecież) i to ono tnie :) ja mam plastikową "żyrafę" i tak jak mówię - od lat używam i jest "gniotsa nie łamiotsa" :)
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    oooo no to super!!!
    coś czuje że dziś będą zakupy na all :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkamiis
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    Melduje się tu :)

    Chociaż w sumie to nie wiem czy ja dam radę być na bieżąco przy moich urwisach :P
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    Cześć Kamiis:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeFeb 20th 2012 zmieniony
     permalink
    Witajcie.dziewczyny ja w sprawie spania w dzien waszych pociech. Moj Dawidek ma juz 3 miesiace i jakos nie widze poprawy, czuwa 1,5 godzi i pada...pospi 40 minut z zegarkiem w reku, ale widze ze jak sie budzi to jeszcze by pospal tyle ze jakos tak sie wybudza no i potem to czasem uda sie smoczka wcisnac i moze jeszcze usnie ale zwykle juz znow mamy czuwanie. Straszne sa te 40 minutowe dzemki i jest ich z 5 w ciagu dnia. Jedynie na spacerze uda mu sie pospac nawet 3 godzinki co zapewne jest zasluga nieustannego kolysania sie wozka. W nocy spi pieknie, juz sie praktycznie nie budzi na karmienie a nawet jesli to zasypia natychmiast po odbiciu. Tylko w dzien nie wiem jak sobie poradzic zeby nie bylo tyle krotkich dzemek. W madrych ksiazkach pisza ze dziecko w tym wieku spi juz 3 razy dziennie o stalych porach i pewnie Dawid by tak spal bo te krotkie tez sa w miare stale tylko jak go "ustawic" na 3 normalnej dlugosci zamiast jednej naprawde dlugiej i tych 40minutowek...wiem ze kazde dziecko inne ale dla przykladu kuzynki syn spi dwa razy po 2 godziny i przed samym kapaniem jeszcze z pol godzinki a potem sen nocny. Ludzie mowia odsypiaj noce jak dziecko spi, ciekawe jak? ja w te 40 minut nawet dobrze nie zasne a on sie juz budzi
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    lecia, Dawidek śpi wręcz idealnie:) nie wiem w czym widzisz problem? skoro noce przesypia, to chyba jesteś wyspana i nie musisz w dzień spać?!!
    nasza Wiki śpi w ciągu dnia trzy razy po max. 45 minut, na spacerze też nie pośpi dłużej niż godzinka ( 3 godziny WOW:shocked: ), więc nic nie rób i dostosuj swój grafik do dziecka! przecież w 40 minut można duuuużo zrobić !!! i nie porównuj swojego dziecka z innymi dziećmi, to najgorsze co można zrobić. Ja cieszę się, że Wiki przesypia mi noce, dziś spała od 19 do 6 rano, więc czego chcieć więcej :) Kiedy zaczynam narzekać, że dziś był gorszy dzień, bo marudziła i musiałam ją więcej nosić to mój mąż się pyta: Masz dziecko? I kończę wtedy temat, bo mam cudowne dziecko, zdrowe i jak czasem da mi w kość, to wtedy wiem, że MAM dziecko !!:wink: i życie już zawsze będzie wyglądać inaczej, weselej :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    lecia u nas jest bardzo podobnie wiec nie pociesze
    ale powiem,ze milo Cie widziec,dawno Cie nie widzialam:hugging:
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    ja tez sie ciesze chloe ze wrocilam do zywych:) bo powiem szczeze ze nie wiem jak Wy to dziewczyny robicie ze macie czas na forum :cry: ja przez te 3 miesiace dawalam rade czasem siasc i poczytac ale o udzielaniu sie nie bylo mowy. Ja nie narzekam jenny bo nie mam zle. Co prawde Dawidek nie spi od 19 tylko od 22 ale to i tak dobrze (jak go klade wczesniej to sie w nicy budzi). Ale ja widze ze moje dziecko tego snu w dzien potrzebuje skoro potrafi 3 godziny na spacerze przspac, tylko ze jak chodze 3 godz to nic w domu nie zrobie wiec łatwiej by mi bylo gdyby spal powiedzmy 2 razy po 1,5 godz ale nie w wozku. Ja ie porownuje go z innymi poprostu zastanawiam sie czy jest jakis sposob zeby taka regularnosc wprowadzic
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    lecia nie pocieszę Cię, bo ja byłam dzieckiem, które w domu było bujane w wózku !!!! Bo inaczej spałam 15 minut:shocked: Rodzice przywiązali do wózka sznurek, więc mogli mnie bujać nawet nogą !!! Jedyne co może pomóc to w Waszym przypadku kołyska i to taka na baterie:devil::devil::devil: A w czasie aktywności Dawidek nie potrafi sam się bawić ? Bo Wiki prawie całe 2 godziny aktywności spędza na macie i bawi się aż piszczy z radości :) Tylko ją obracam z brzuszka na plecy :) Ona jest praktycznie bezobsługowa:devil::devil: :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    no wlasnie i sa rozne dzieci..
    ja juz widze roznice miedzy moim pierwszym a drugim dzieckiem
    pierwsze bylo ,ze tak powiem "samowystarczalne";) od niemowlectwa potrafilo sie soba zajac (i tak jest do teraz!!!)
    a ten drugi..to troszke bardziej absorbujacy i kochajacy towarzystwo:) a sam soba na macie zajmie sie maks 20 minut;))trezba z nim gadac i takie tam haha bo inaczej sie domaga (wcale nie placzem po prostu typowym jeczeniem i ja juz wiem,ze oznacza to potrzee towarzystwa:)
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    chloe28: a sam soba na macie zajmie sie maks 20 minut;))trezba z nim gadac i takie tam haha bo inaczej sie domaga (wcale nie placzem po prostu typowym jeczeniem i ja juz wiem,ze oznacza to potrzee towarzystwa:)

    20 Minut!!!!!! Wiecie ile to 20 minut! Tadek nie wyleży sam 5 minut!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To jest hardcore!

    lecia_28: Straszne sa te 40 minutowe dzemki i jest ich z 5 w ciagu dnia. Jedynie na spacerze uda mu sie pospac nawet 3 godzinki co zapewne jest zasluga nieustannego kolysania sie wozka.

    U nas też koło trzeciego miesiąca Młody przestawił się na krótkie drzemki, max 40 minut. Aktywności 2-2,5 godz, potem 40 minut spania. Wydaje mi się, że w tym wieku to jest całkiem normalne. Oczywiście na spacerze też śpi dłużej, ale ja z nim spaceruję max. 2 godz.
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    Dawidek ładnie sie bawi sam tylko mi szkoda go polozyc na godzine zebu tak sobie lezal wole sie z nim pobawic. No wiec jak sie obudzi to tak sobie troche gadamy, pozniej zabawa na macie, ogladanie karuzeli albo czas na brzuszku i znowu spanie. Wiecie dziewczyny moze ja jestem nadgorliwa ale nie chce zeby on byl sam, jakby mial rodzenstwo co innego. Poniewaz jestem w Irlandii Niunio ma tylko mnie i meza tak to by czasem dziadkowie sie z nim pobawili ale poniewaz na codzien to nie mozliwe to niech chociaz mama mu poswieca czas. Ja bardzo lubie nasze gugania i zabawy i wlasnie jakb spal tak z 1,5godzinki to bym sobie obiad zrobila, posprzatala. Na kolejnej drzemce troche odpoczela. Jakby ktos mial jakis pomysl na usystematyzowanie drzemek to byloby milo:bigsmile:
    --
  3.  permalink
    myszerej: 20 Minut!!!!!! Wiecie ile to 20 minut!

    No właśnie. W 20min to ja wezmę prysznic, umyję włosy, zjem śniadanie i wstawię obiad :devil:

    Krzyś śpi różnie- czasem 15min co godzinę, czasem 10min co trzy godziny :wink: Czasem bawi się sam dwie godziny, czasem jak tylko nachylę się, żeby go położyć na macie to włącza się alarm 3D (znaczy się wyje, drapie i pierdzi :cool:) Czekam aż pan hrabia dojrzeje do zmian. Ja już zaakceptowałam rzeczywistość :cool:

    A tak na serio- Ewuś była/jest dzieckiem samoobsługowym, jak miała 4 miesięce to musiałam tylko na sygnał przetransportować ją do łóżka na drzemkę, a po drzemce na matę. No dobra, czasem jeszcze nakarmić. Ale i tak stałe dwugodzinne drzemki wyklarowały się jak miała 8,5 miesiąca. Więc tymi 3 miesiącami i stałym rytmem to bym się średnio przejmowała.
    Lecia, a co ja mam powiedzieć- obstawiam, że na stały rytm dnia Krzysia, to przyjdzie mi jeszcze jakieś 10 lat poczekać (przemawia teraz przeze mnie mój wrodzony optymizm, mój mąż bardziej skłania się ku 20 )
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    cerisecerise: (przemawia teraz przeze mnie mój wrodzony optymizm, mój mąż bardziej skłania się ku 20 )
    --

    czyli mąż czeka aż młody znajdzie sobie nowego cycka
    --
  4.  permalink
    lecia_28: Jakby ktos mial jakis pomysl na usystematyzowanie drzemek to byloby milo:bigsmile:
    --


    Leciu, jak ktoś ci cos doradzi to daj mi też znać :smile:
    Franek to śpi jak mu się chce..
    Raz ma jedną 2godzinną drzemke, raz ma 3 po 1 godzinie, czasami ma drzemki 15 minutowe ..
    A sam zwykle 20min max polezy bo potem towarzystwa sie domaga..
    I teraz 20min to kupa czasu :bigsmile:
    -- // //
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    Mój maluch też ma z 5 drzemek od 15min do godziny i też się wybudza. Więc chyba to normalne. W nocy budzi się dwa razy, czasem trzy. A w ciągu dnia jak jest wyspany to nawet sam potrafi się "pobawić' godzinę i dopiero potem zaczyna marudzić ale najcześciej dlatego, że go zabawa zmęczyła i zasypia w 5 minut na rękach. I tak w kółko. Każdy dzien taki sam.:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    myszerej: 20 Minut!!!!!! Wiecie ile to 20 minut! Tadek nie wyleży sam 5 minut!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To jest hardcore!


    20 minut w najlepszym wydaniu,jak jest najedzony,wczesniej ukochany, i takie tam
    takze te 20 min rzadko sie zdarza, nawet nie codziennie (szczegolnie obecnie w dobach skoku;)) hahahha)
    ale mowie bo jenny napisala,ze jej mala 2 godziny potrafi:shocked::shocked::shocked::shocked::shocked:
    moj zeby byc 2 godziny na macie musialby miec po drodze 2 drzemki chyba tusza go meczy;)))))))))ahhahahha
    a tak swoja droga wazy 8.18kg, zwolnil tempo(ufff!)
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    cerisecerise: No właśnie. W 20min to ja wezmę prysznic, umyję włosy, zjem śniadanie i wstawię obiad :devil:

    a ja nie
    nie ejstem az taka dobra,niestety hahahah:P:wink::wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeFeb 21st 2012
     permalink
    a tak swoja droga wazy 8.18kg, zwolnil tempo(ufff!)

    no pięknie !:shocked::clap:
    jak ty tego klocka masz siłę na rękach trzymać ???:shades:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 21st 2012
     permalink
    Co do blendera bo widzę że był temat - mam kupiony w biedronce 3 lub 4 lata temu (chyba Weronika zaczęła być papkowa jak kupiłam) i sprawdza się super Kosztował 49zł ja kupiłam na wyprzedaży za 29 i jest używany kilka razy w tygodniu
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeFeb 21st 2012
     permalink
    witam się załatwiona na maxa... kaszel już odrywający, zdycham :confused:
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeFeb 21st 2012
     permalink
    Natalaa: witam się załatwiona na maxa...

    Witaj w klubie! Mnie leje się z nosa i z oczu, zwariować można! Nienawidzę chorować:devil:
    --
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeFeb 21st 2012
     permalink
    MAREZA śniło mi się tej nocy, że byłam na Twoim weselu :shocked::bigsmile:

    Najlepsze było jak wysiadłaś z samochodu, podeszłaś do mnie i z takim lekkim niezadowoleniem mówisz "o, Magda.... to jak jesteś, to zanieś mojej cioci 10 jaj" :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeFeb 21st 2012
     permalink
    No witaj mysza.... echhh masakra
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.