Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAgnieszkaC
    • CommentTimeDec 3rd 2007
     permalink
    Witajcie dziewczyny!
    Ja dziś tylko na sekundę, bo padam ze zmęczenia. W piątek wyszłyśmy z Zuzią do domku. Waga Zuzi przy wypisie 3520 a dziś na kontrolnej wizycie u pani doktor 3820 :))) Wszystko OK! Ja byłam zdjąć szwy i też wszystko w porządku :) Jak będę miała trochę więcej czasu (i siły ;)) to zaglądnę na dłużej
    Buziaczki dla wszystkich i dzięki za gratulacje :bigsmile:
    --
  1.  permalink
    W 3 dni 300 gram? Fiu, fiu... Gratki :) Dzielna dziewczynka :)
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeDec 3rd 2007
     permalink
    qrcze własnie sie dowiedziałam ze kumpla zona zaczeła rodzic :) czuje sie jakbym conajmniej ja rodziła ;) a on niestety przy zonie byc nie moze bo jest za granica a ona rodzi 2 tygodnie przed czasem :( rodzi sie mały Nataniel :)
    --
    •  
      CommentAuthor_zibi_
    • CommentTimeDec 3rd 2007
     permalink
    Ja też tak przezywam porody znajomych dziewczyn :))))) zawsze to emocje ,chyba każda koieta tak ma :bigsmile:
    -- [url=http://www.szipszop.pl][/ur
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeDec 3rd 2007
     permalink
    dzieczyne nie znam ale kumpel ze szkoły jeszcze :) taki mały wielki (2m ) swir :D dziwne ze zostanie tatusiem :D
    --
    •  
      CommentAuthor_zibi_
    • CommentTimeDec 3rd 2007
     permalink
    łosz matko 2 metry :shocked: no to koniecznie napisz ile dziecko miało wzrostu bo chyba będzie miało sporo :bigsmile:
    -- [url=http://www.szipszop.pl][/ur
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeDec 3rd 2007
     permalink
    2 metrowy świr :rolling: dobrze, że on tego nie czyta :tooth:
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeDec 3rd 2007
     permalink
    hehehe :) no bo to byl taki swirek :) fajnie sie bylo z nim powyglupiac :)

    napisze napewno ;)
    --
  2.  permalink
    magg i aga w sumie to jestem zdecydowana na zzo tylko ciekawia mnie opinie tych ktore rodzily wlasnie z tym typem znieczulenia, czy bylo warto, czy drugi raz tez zdecydowalybyscie sie na zzo i czy dopadly was jakies skutki uboczne, czy w momencie kiedy podaja znieczulenie skurcze sa juz bardzo bolesne i jak to jest z tymi skurczami partymi....i czy porod naprawde sie wydluza...??? z gory dziekuje za odpowiedz....i buziaczki dla wszystkich dzieciaczkow od cioci pati:)
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeDec 3rd 2007
     permalink
    ja nie miałam zzo i tez jestem zadowolona :)
    --
  3.  permalink
    Patrycja- ja przy 3 cm rozwarciu juz miałam bardzo bolesne skurcze.
    Przy pierwszym porodzie po zaaplikowaniu ZZO to była mega ulga... I poszło dosc szybko - od wstrzyknięcia jakies 3h
    Przy drugim po 1 dawce znieczulenia zaczęło Hani spadać tętno,wiec juz mi więcej nie podali, bo trzeba było obserwować dziecko.
    Mimo tego, gdybym miała 3 raz rodzic- napewno bym się zdecydowała na znieczulenie.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    Aga... gdybym?? no to wszystko przed toba :D
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeDec 4th 2007 zmieniony
     permalink
    _zibi_: łosz matko 2 metry

    Mój M. ma "tylko" 198 cm, jak się rodził, to był leciutki i malutki. Ale ponoć nasza Córeczka już teraz ma bardzo długie nogi, hihi.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    FiuFiu jak patrzę na Twój suwaczek to mam sentymenta - dokładnie tyle wskazywał mój suwaczek jak urodziłam :shamed:
    Tobie jednak z całego serducha, życzę donoszenia i cieszenia się końcówką ciąży :kissing:

    P.S. To już pewnie tak będzie ... 31w1d :heartbounce::heartbounce:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 4th 2007 zmieniony
     permalink
    Izunia wierze ze zostaje sentyment... strach byl olbrzymi ale teraz duma z pewnoscia jest wcale nie mniejsza ze mimo trudnego startu chlopcy sa silni dzielni i zdrowi :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    ja mam glupie pytanie do dziewczyn ktore ciagle karmia piersia... czy dajecie rade spac na brzuchu?? ja mam wielkie cycki i za diabla na brzuch nie udaje mi sie polozyc a jak juz nawet jakos sie umoszcze to wtedy cycki nieziemsko bola i szybko zmieniam pozycje :devil:
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    AniuM ja tez mam piersi takie dosc i niestety nie daje rady spac na brzychu bo bola jak diabli wiec to pewnie problem tych wiekszych piersi
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    Aniu - tak duma rozpiera mnie podwójnie :wink: Jednak M to dopiero chodzi z nosem zadartym i głową w chmurach hehe tym bardziej, że u większości naszych znajomych są dziewczynki jak nie jedna to już po dwie :wink:

    Kurcze martwię się Szymonem - zaczyna mi pokasływać, wydaje się by taki suchy ten kaszel - jessuuu oby nie rozchorował mi się na Święta :shamed:
    Dziewczyny jak mam przestawić chłopaków, aby zasypiali mi koło 20 a nie 23 ??
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    Izunia jesli kaszel by sie nasilil to koniecznie lec do lekarza, dajesz chlopakom witamine C???
    co do przestawienia to jedyna rada to przesunac im poobiednia drzemke. Krzys po 16tej juz nie sypia a jak sobie robi drzemke to wredna wyrodna matka chodzi tupie i garami szczeka zeby sie obudzil po 20min najpozniej :D
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    Aniu witaminkę daję :wink:
    No właśnie chyba muszę im ukrócić to spanie ... a one tak lubią zdrzemnąć sie od 15 do 17 :neutral:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    no to nic dziwnego ze pozniej ci harcują :) moze sprobuj drzemke przesunac o godzine od 14 do 16??
    w sumie u nas Krzys sie jzu ladnie przyzwyczail i najchetniej sypia rano... wstal przed 8 obudzil sie pol godz temu na cyca i znowu chrapie w najlepsze :)
    • CommentAuthorMagg75
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    AniaM sypiam na brzuchu ale tylko jak Tosia "wydoi" mnie doszczętnie w przeciwnym razie boląąąą strasznie :)
    Dziewczyny doradźcie mała ma katar 4 dzień jest biały ale dośc gęsty, nawilżam pokój, psikam wodą morską oczyszczam gruszką co jeszcze mogę zrobic by pomóc małej a i czy iść z tym katarem do pediatry czy nie...
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    Magg jak nie jest zielony to nie musisz, daj Tosi witamine C, i czekaj, chyba że zacznie kaszleć to idź do lekarza, ale mysle że jeszcze trochę sie musi Tosia pomęczyć z 3 dni.
    Ania ja nie sypiam wcale na brzuchu, a cyce mam normalne, a szkoda, by były fajne duże.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    Magg a oczyszczasz gruszka czy aspiratorem? (sopelek frida etc) u Krzysia przy duzym katarze gruszka nie spelnila zadania..
    Maly przy gestym katarze dostal od neonatolog specjalne krople na rozrzedzenie MUCOFLUID bo gesty katar moze prowadzic do zatkania trabki sluchowe i zapalenia ucha oraz niestety zalegac na oskrzelach... jesli katar sie nie zmniejsza to ja bym poszla...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    a no i jeszcze z mascia majerankowa mozesz probowac :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    dziecie mi sie powoli budzi wiec czas sie odteleportowac...
    milego dnia
    • CommentAuthorMagg75
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    oczyszczam gruszką, na razie jest w miarę jak się pogorszy to jutro idę do lekarza..
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    Po wypróbowaniu Sopelka polecam go z czystym sercem - super gadżet i extra skuteczny

    Co do spania na brzuszku - inaczej nie zasnę ale że wieczorem Mała ściąga wszystko to nie mam problemu, czasami tylko rano są "plamki" na podusi :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    Ja też, po "opróżnieniu" zasypiam na brzuchu. Jeszcze wkładam sobie ręcę pod poduszkę tak, że mam taki dołek na piersi :tooth:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 4th 2007 zmieniony
     permalink
    Magg moje chłopaki miały katar 6 dni - ale tak jak dziewczyny piszą zwracałam uwagę na kolor wydzieliny z noska - najpierw to praktycznie była jakby "woda" a potem zmieniała się konsystencja - min. gęstniała, ale nie zmieniała koloru na zielony - to już objaw, że coś dzieje się z oskrzelami czy nawet płucami - Tosia zuch dziewczyna da radę :wink:
    Niestety jutro po wizycie u audiologa idę z maluchami do pediatry - oba brzdące kasłają :sad::sad:
    No to przy okazji się poważymy i zmierzymy :tooth:
  4.  permalink
    Magg- my własnie kończymy walkę z katarem- a był ogromny- w sobotę aspirator szedł w ruch co 10- 15 minut. Ja od razu pognałam do lekarza, bo cholernie sie boje zapalenia ucha. Hani chyba chyba najbardziej pomogło Euphorbium, ale tez dawałam jej herbatke przeziębieniowa Hippa- ona ponoc rozrzedza troche wydzielinę.

    Ja mam 2 aspiratory- firde i marimer- ten 2 chyba trochę lepszy.
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    Izunia, moja Córa raczej się jeszcze na świat nie wybiera, ale intensywnie daje znać, że mam pomachać do Twoich Przystojniaków :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    FiuFiu dzięki - pogłaskaj brzuszek - niech Nynka wie, że pomachały brzdące do Niej :wink:
  5.  permalink
    Wizyta położnej-Super.Fajna babka.wszytsko mi opowiedziała.Wiec nie kazała sie przejmowac "pierdołami" tylko pilnowac najwazniejszego zeby w pokoju panowalo odpowiednie nawilzenie powietrza.musze sie zaopatrzyc w nawilżacz taki na kaloryfer.Mały dzisiaj niepsokojny jakis ,przespał popołudnie i teraz nie chce sam lezec tylko domaga sie na rękach.A mi głowa pęka dzisiaj...



    --
  6.  permalink
    No widzisz Ciacho- nie taki diabeł straszny :wink:
    Karmisz Piotrusia piersią czy juz przeszliscie na butelkę?
  7.  permalink
    jeszcze do konca nie zrezygnowalismy z mojego mleka,ale jest go juz coraz mniej wiec pewnie niedługo przejdziemy tylko na Bebilon



    --
    • CommentAuthorMagg75
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    Dziękuję dziewczyny za nieocenione wsparcie :rainbow: Do pediatry sie nie dostałam ale zadzwoniłam do niej kazała mi kupić nasivin dla niemowlaków i działa super gilasków mniej a na sopelka musiałam czekać bo w żadnej aptece nie było (wcześniej nie wiedziałam jak to działa :shocked: gilasy się wciąga hihihih) Mała usnęła i niech śpi słodko bo dzisiaj w sumie to spała tylko godzinę tak ją męczyło...
    Ale jak to Izunia powiedziała zuch dziewczyna - dz radę!!
    Aga a jak Twoja starsza latorośl się czuje! Już wszystko w porządku chodzi do szkoły?
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    Izuniu ty chcesz przestawic chlopakow zeby szli wczesniej a ja bym chciala zeby szedl troche pozniej albo zeby mu jakos ulzyc bo juz nie daje rady :( w godzinach rannych i poludniowych spi sobie ladnie :) na spacerku z godzinke pozniej kolo 13 w domku spi pol godziny i budzi sie wypoczety i rozesmiany :)ale ja juz przyhodzi wieczor to jest koszmar :( chce spac o 16 wiec go klade dostaje cycusia i smacznie zasypia :) budzi sie po pol godzinie z marudzeniem daje mu cycusia wtedy to jeszcze sobie z 5 minut podrzemie ale potem juz nie spi smieje sie zagaduje ale tylko tak cos do 17 a potem to juz marudzenie i marudzenie :( ewidentnie widac ze jest juz spiacy bo trze oczka i wogole :( ale nie chce zasnac nie pomaga noszenie nie pomaga cycus ani nic czasem sie zabawi jakas zabawka ale to na pol minuty i znowu marudzenie .. to nie ze go cos boli tylko jest zmeczony udaje mi sie go polozyc dopiero kolo 19 i to juz zasypia na stale :) ale te dwie godziny to jest meczarnia i dla mnie i dla niego :(
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeDec 4th 2007 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny polecam Każde dziecko może nauczyc się spać - tam są sposoby na wasze problemy
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    Dziewczyny powiedzcie, czy jesli grubo przed koncem ciazy z piersi zaczyna cieknac, to moze to oznaczac, ze po porodzie moze byc malo albo duzo mleka, czy to w ogole nic nie znaczy i sie nie przejmowac?
    --
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    Jemma a dlaczego ty chcesz ten link skasować? Dajcie go do Wiki. Ja tu was ciągle podczytuję, żebym była mądrzejsza, jak już będę miała swojego szkraba. Chociaż pewnie i tak was będę maglować tysiącem pytań hihihihi:bigsmile:
    •  
      CommentAuthor_zibi_
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    tagusia kapiące cyce w ciąży to oznaka że wogóle będziesz miała mleko a ile go będziesz miała to zależy już od tego na ile dobrze przystawisz małego do cyca ( chodzi o to że jak płytko chwyci to porani Ci sutki i możesz się zniechęcic do karmienie) i jak często będziesz go karmic ( czym częsciej tym lepiej )
    :wink:
    -- [url=http://www.szipszop.pl][/ur
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    więc zostawiam linka :smile:
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    JEMMA link super ty to masz nosa do takich linkow :thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    to nie link tylko ksiązka w pdf-ie ale ciiii.... ;)
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    HI Hi ty to dobra jestes a ja go pobralam :tooth:
    --
  8.  permalink
    Magg- dziękuję - z Michałem jest wszystko ok. Na szczęscie obylo sie bez operacji- wszystko sie świetnie zrosło i od tygodnia ma juz zdjęty gips z drugiej rączki. Do szkoły idzie dopiero po Nowym Roku - teraz ma nauczanie indywidualne w domu.
    Wiesz- jak trzeba coś z zeszycie pisać- to rączki bolą, ale jak w klawiaturę wali kilka godzin to ból cudem ustepuje:wink:
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    aga: ci faceci :wink:
  9.  permalink
    Jemma- od najmłodszych lat bajer mają opracowany:wink:
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    ja z kolejnym pytaniem ;) jak czesto zmieniacie swoim malcom pieluche w nocy ?? bo ja musze ze dwa razy najmniej ;) przy pierwszym karmieniu bo inaczej nie zasnie wierci sie i kreci a pielucha ciezka jak nie wiem ;) po 5 h :P a pozniej nad ranem znowu ;) czasami nawet musze go przebierac bo tyle tego narobi ze az wycieka ;) nie jest to wina pieluszek bo ten etap zaczał sie jakis czas temu i przerobiłam 3 rodzaje ;)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.