Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    myszerej: Nawet kutwa nie ma jak do kibelka iść!:devil:
    --


    Wiem cos o tym!
    Temu jak maz przychodzi to jest: "Bierz Franka ja musze do kibeblka :D"
    -- // //
  2.  permalink
    TEORKA: także póki co chyba nic nie będzie


    Aa no widzisz.. u nas slinienia ciąg dalszy, ale licze że ząbek tak dopiero koło 6 miesiaca sie pojawi.
    Podobno zęby pojawiają się mniej wiecej tak jak u rodziców sie pojawiły wieć u nas tak koło 6 -7 miesiaca cos powinno byc..
    I juz sie boje :/
    -- // //
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeFeb 22nd 2012
     permalink
    Ach jak miło się Was czyta !! Normalnie stęskniłam się za dzidzio-tematem:smile:
    Ceri ŁADNE RZECZY - Ewcia i Krzyś mogą zyskać kompana do zabaw:shocked::wink:
    --
    Dziewczyny, mnie też coś chyba odbiło ale coraz częściej myślę o rodzeństwie dla Janka:shocked: Nierealne póki co ale już samo to, że mimo niewyspania i chronicznego przemęczenia przychodzą mi do głowy takie myśli jest dla mnie ogromnym szokiem:tongue:
    --
  3.  permalink
    aneta01: Nierealne póki co ale już samo to, że mimo niewyspania i chronicznego przemęczenia przychodzą mi do głowy takie myśli jest dla mnie ogromnym szokiem:tongue:


    Poweim ci, że tez mnie to zastanawia.
    Franek czasmi tak daje po dupie.
    Tez mało spie, i ogolnie czasu dla siebie nie mam.
    Ale juz się nie moge doczekac kiedy bede mogła się starac o drugie :bigsmile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeFeb 22nd 2012
     permalink
    nightingale_84: Ale juz się nie moge doczekac kiedy bede mogła się starac o drugie

    Haha, mnie to się starać nie chce (w sensie że starania bywają frustrujące) ale jak sobie pomyślę, że za kilka miesięcy mogłabym wykonać plan na komplet potomstwa, to zaczyna mieć to sens:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeFeb 22nd 2012
     permalink
    nooo dziewczyny! już planujecie kolejne? :) ja jestem daleka od tego tematu. Jeszcze nie nacieszyłam się Albertem. Na nim mój instynkt macierzyński się zatrzymał :)
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  4.  permalink
    Katy ale ty już masz dwójkę!! :bigsmile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeFeb 22nd 2012
     permalink
    Idą bąki więc jest nadzieja, że z brzuszkiem coraz lepiej!:cheer:
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeFeb 22nd 2012
     permalink
    Carrotka, to dobrze :) Moja zasuwa bąki non stop.. :tongue: Pamiętam jak były ze dwie noce pod rząd jak nie mogła zrobić ani kupy,ani bąka puścić i tak się męczyła i płakała :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeFeb 22nd 2012
     permalink
    Jednak stare powiedzenie "nie chwal dnia przed zachodem słońca" to święta prawda:sad:
    Z naszego aniołka od 13 zrobił się diabełek, znowu jedzenie jest dla pedałów, głową kręci, rączkami odpycha butlę, ale płacze z głodu:cry:
    A najchetniej to by zjadła moją brodę, tak mocno ściska dziąsłami i gryzie, że bankowo będę miała jutro siniaki na brodzie i żuchwie:sad:
    Podejrzewam znowu atak zębów, bo na widok butelki aż się trzęsie i "biegnie" do niej na leżąco, a jak tylko poczuje smoczek to koniec, płacz i wrzask.
    Paweł wcisnął w nią w końcu o 17 mleko i zasnęła natychmiast. Biedactwo, dobrze że jutro będę w aptece to kupię znowu Camilię.

    Mimo to muszę Wiki pochwalić, dziś obróciła się sama z pleców na brzuszek, nie widziałam tego bo byłam w kuchni, jak przyszłam do sypialni ona już była na brzuchu, zadowolona z siebie:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 22nd 2012
     permalink
    jenny1983: Mimo to muszę Wiki pochwalić, dziś obróciła się sama z pleców na brzuszek, nie widziałam tego bo byłam w kuchni, jak przyszłam do sypialni ona już była na brzuchu, zadowolona z siebie:bigsmile:


    wow !! :shocked::smile::smile::smile::smile::smile:
    gratulacje !!

    a może coś jej smoczek nie pasuje ?
    kurde dziwne bo jak bolą dziąsła to przecież cumel ulgę przynosi - mój bratanek odkąd ząbkuje to cumla z buzi nie wypluwa....
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeFeb 22nd 2012
     permalink
    Teo, Wiki nie ma smoczka takiego uspokajacza, miałam na myśli smoczek taki od butelki, to on jej wyraźnie nie pasuje. A niestety żeby pić z butli to musi dziąsłami tego smoka trzymać, zresztą nie wiem... już taki sam dzień w trakcie tego skoku przerabiałyśmy, więc pewnie jutro minie, mam nadzieję:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 22nd 2012
     permalink
    no ja też miałam na myśli smoka od butelki :wink:
    że może nagle jej coś w nim nie pasi...
    ale pewnie nie skoro mówisz, że już raz tak miała kiedyś :}
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 22nd 2012
     permalink
    ej dziewczyny a czy 4-ro miesięczne dziecko można jakoś wysadzać na nocnik ?
    w sensie oczywiście, że go nie sadzać ale jakoś coś tak podtrzymywać albo coś ?
    bo Nina codziennie robi kupę mniej więcej o tej samej porze a jak już się za przeproszeniem usra to wszystko się nadaje do prania/mycia/czyszczenia łącznie z nią......
    więc tak sobie pomyślałam, że skoro wiem kiedy ona produkuje kupsztala to można by było jakoś to zrobić inaczej ?
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeFeb 22nd 2012
     permalink
    TEORKA: ej dziewczyny a czy 4-ro miesięczne dziecko można jakoś wysadzać na nocnik ?

    jak najbardziej. W NHN robi się to już u noworodków.
    --
  5.  permalink
    TEORKA: w sensie oczywiście, że go nie sadzać ale jakoś coś tak podtrzymywać albo coś ?
    bo Nina codziennie robi kupę mniej więcej o tej samej porze a jak już się za przeproszeniem usra to wszystko się nadaje do prania/mycia/czyszczenia łącznie z nią......


    Też się nad tym zastanawiałam bo Franek nad ranem też mniej wiecej o konrketnej godzinie robi kupke plus on sie tak napina chwile przed..
    Teraz to kupy po tych owocow0-jarzynowych papkach to sadzi takie kupsztale wielkie plus mega smierdzące że ja sie juz nie pitole z wycieraniem dupki wacikami tylko biore go do umywalki i mu pod kranem myje tyłek, co akurat bardzo Frankowi pasi bo przy okazji może sie w lustrze pooglądac :bigsmile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeFeb 22nd 2012
     permalink
    TEO, tutaj masz pozycje, w jakich można wysadzać dziecko.
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeFeb 22nd 2012
     permalink
    Moje dziecko niestety kiedy ma gołą pupę uszczelnia się na maxa. Kupy cały czas robi o innych porach, chociaż już były dni, że po nocy robiła kupę oczywiście zanim mama wstała.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 22nd 2012
     permalink
    dzięki Sushi za tego linka!!
    kibelek mnie póki co przeraża, Ninkę pewnie też więc najpierw spróbujemy tak jak na ostatniej fotce, z tą miską :smile:
    zobaczymy czy nam coś z tego wyjdzie i czy się dziecko nie zblokuje z szoku :wink:

    dziękuję dziewczęta [ :tongue: ] za pomoc :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeFeb 22nd 2012
     permalink
    mamusie starszych dzieciaczkow zerknijcie na watek z wozkami. Dziadkowie chca Dawidkowi kupic spacerowke zebym nie musiala do samolotu za kazdym razem mojego 3 w 1 targac bo mimo ze wozek jest super to wazy sporo. Chcialabym jakas dobra sprawdzona spacerowke i zeby yla na dluzej tzn zebym np 3 latka tez mogla posadzic
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeFeb 22nd 2012
     permalink
    Dziewczyny mam problem. Muszę nauczyć młodego jeść z butelki (mleko z piersi). Mamy Calmę Medeli ale Franek zjadł z niej tylko raz, od męża jak, jak miał jakiś miesiąc. Teraz jest ryk, niezależnie od tego, czy karmi go mąż czy ja. Nie chce jeść i płacze rozpaczliwie tak długo aż dostanie pierś. Nie wiem, czy to kwestia butelki, co robić - czy kupować inne tak długo aż w końcu jakąś zaakceptuje? Czy nie przestanie wtedy jeść z piersi (zapobiec temu miała Calma)?. Od maja raz w tygodniu mąż będzie zostawał z nim sam na cały dzień i po prostu muszę coś wymyślić...
    Przez ostatnie 4 dni próbowaliśmy codziennie podawać mu tę butelkę i stale to samo...
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeFeb 23rd 2012 zmieniony
     permalink
    Do maja jeszcze kawał czasu, może odpuść mu jeszcze naukę i zacznijcie później, wtedy będzie już gotowy na picie prosto z kubeczka. U mnie młoda była od zawsze anty-butelkowa, ale picie z doidy cup załapała prawie że od razu, mając jakieś 5 miesięcy. Wyszło na dobre, bo kubek był o niebo praktyczniejszy w codziennej obsłudze niż wszystkie butelki, smoczki itp, bo ja to leniwą matką jestem :devil:
  6.  permalink
    ja chyba do jutra nie dotrwam... Krzyś chory, w nocy budził się co 40min. Nie chciał spać przy piersi, bo od razu cały mokry się robił. Ja prawie nie spałam, bo co zasnęłam to mały mnie wybudzał, a od drugiej to już nawet nie zasypiałam. jutro ten cholerny neurolog i już czekam na wizytę jak na wyrok :sad: bankowo nie będzie miała dla mnie dobrych wieści :cry:
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeFeb 23rd 2012
     permalink
    cerisecerise: bankowo nie będzie miała dla mnie dobrych wieści

    Ceri, a skąd taki pesymizm????????:sad:
    cerisecerise: Krzyś chory, w nocy budził się co 40min.

    Oj Biedactwo, kurujcie się. Tadzio jeszcze okrutnie kaszle, ale na szczęście nie ma gorączki i kataru. Dziś znów idziemy na inhalacje. Może uda się uniknąć antybiotyku. A co się dzieje Krzysiowi?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 23rd 2012
     permalink
    CERI myśl pozytywnie, dobrze będzie ! :hugging:


    dziewczyny Wasze dzieci też tak dzisiaj śpią przy tej pogodzie ? :shocked:

    moja gwiazda wstała po 8 -smej [ gdzie ostatnio budziła się zwykle ok 6 rano ] a przed 10 już mi zasnęła na rękach i śpi do tej pory :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeFeb 23rd 2012 zmieniony
     permalink
    TEORKA: dziewczyny Wasze dzieci też tak dzisiaj śpią przy tej pogodzie ?


    Moja trochę drzemie ale to chyba po szczepionce... A może i pogoda ma na to wpływ?

    W ogóle to nie ma u nas ciepłej wody i centralnego. Poszła chyba jakaś rura, w radio Kolor mówili że zapadła się jezdnia przy Starzyniaku i na Solidarności, Szwedzkiej i Jagiellońskiej min. do 23:00 będzie nam zimno :((
    --
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeFeb 23rd 2012
     permalink
    cerisecerise: jutro ten cholerny neurolog i już czekam na wizytę jak na wyrok :sad: bankowo nie będzie miała dla mnie dobrych wieści :cry:


    dlaczego? może nie będzie tak źle...
    --
    •  
      CommentAuthorGoma
    • CommentTimeFeb 23rd 2012
     permalink
    HEJO :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    mam MEGA prośbę do mamusiek roczniaków!!!:whorship:
    możecie podrzucić schematy żywienia dzieci powyżej roku
    nie specjalnie mogę coś znaleźć
    same młodsze dzieci mi wyskakują :cry:
    -- [/url][/url][/url]
  7.  permalink
    TEORKA: dziewczyny Wasze dzieci też tak dzisiaj śpią przy tej pogodzie ? :shocked:


    Pogoda nie istotna..
    Franek spał dwa razy, po 15 minut..
    A wstało 6..
    -- // //
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeFeb 23rd 2012
     permalink
    moja nie spi dzis :((( krzyczy mi :((
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeFeb 23rd 2012
     permalink
    dziewczyny kiedy dziecko zaczyna dźwigać główkę? moja za wszelką cenę próbuje podnieść jak jest na brzuszku, ale najbardziej to sie chce rozglądać jak ją probuje odbić albo po prostu noszę w takiej pozycji, że głowę ma oparta na moim ramieniu, czy to nie za wczesnie?
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeFeb 23rd 2012
     permalink
    zmęczyła się krzykiem i zasnęła! :cheer::whorship:
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeFeb 23rd 2012
     permalink
    co do spania i pogody to ja nie wiem, ale moja od kilku dni w ogóle nie śpi po pierwszym karmieniu 7-8 i dopiero po 11 łapie drzemkę, ale nie narzekam bo nocki sa znośne :)

    no i moje dziecko ewidentnie nie lubi śpiochów, będzie dziewczę w sukienkach pomykać :smile: teraz tylko śpiworek, najlepiej jak bym jeszcze bodziaka jej zdjęła :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeFeb 23rd 2012 zmieniony
     permalink
    u nas też dziś piździ jak cholera! i pada deszcz!ale chyba coś faktycznie jest z ciśnieniem bo moje bąki dziś na razie śpią a powinny się budzić na jedzonko :-)
    wczoraj to mi dały tak w dupę do samego kąpania że szok! cud że udało mi się zrobic obiad, 2 prania i prasowanie a do tego obdzwonić milion przychodni żeby zaklepać im wizyty u hematologa i rehabilitanta - a dziś one śpią a ja odpoczywam :-) jak to mówi moja mama - masz dzieciątko to masz świątko :devil:
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeFeb 23rd 2012
     permalink
    Natalaa: zmęczyła się krzykiem i zasnęła!


    :thumbup:

    moja we wtorek tak się prawie cały dzień darła - to juz nie był krzyk ani płacz - że jak usnęła po kąpieli i karmieniu o 20 to sie obudziła o 4 rano :shocked: 8 godz ciurkiem spała :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeFeb 23rd 2012
     permalink
    mareza: wczoraj to mi dały tak w dupę do samego kąpania że szok! cud że udało mi się zrobic obiad, 2 prania i prasowanie a do tego obdzwonić milion przychodni żeby zaklepać im wizyty u hematologa i rehabilitanta


    eee tam cud, cud to by był gdyby mnie to się udało hehe, ale ty jestes jedną z bardziej obrotnych mamuś :bigsmile: więc u ciebie to norma :wink: :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeFeb 23rd 2012
     permalink
    no jak moja miała te 2 tygodnie to jeszcze miała trochę brzuszkowych problemów i kilka razy się nieźle darła... na szczęście minęło!
    od paru dni dość długo śpi - rano się budzi koło 7-8 i później śpi minimum do 11... :)
    nocki też się robią extra, bo nie wiem ile razy ją karmię nawet [robię to na śpiocha] - kojarzę tylko karmienie koło 5-jak R. do pracy wychodzi ;P
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeFeb 23rd 2012 zmieniony
     permalink
    dzisiaj to od 8 rano śpią z krótkimi przerwami na przewinięcie i przepojenie , więc młody powinien już drzeć się z głodu ! może śpi dlatego że w końcu przeprosił się z przepajaniem :-) a młoda to czasami woli wodę od mleka :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 23rd 2012
     permalink
    Natalaa: bo nie wiem ile razy ją karmię nawet [robię to na śpiocha]


    czyli dalej śpicie razem ? :devil:


    MAREZKA obiad, pranie, prasowanie a TY mowisz, ze one Ci czadu dały ? :shocked::shocked::bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile:


    NINA spała ponad dwie godziny, szok !
    a teraz leży na macie i taka spokojniutka :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeFeb 23rd 2012
     permalink
    Teo - tak. Wieczorem, jeśli mala zaśnie po kąpieli - odkładamy ją do łóżeczka. Jak się budzi - biorę do nas i już tak śpimy do rana
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeFeb 23rd 2012 zmieniony
     permalink
    TEO no dały dały - wszystko było be ! mleczko be, picie be, u mamusi na rączkach be, łóżeczko be, leżaczki be, wycie w duecie i to takie że myślałam że sąsiedzi naślą jakąś opiekę społeczną !najgorsze przy takich maluchach jest to że jednego weźmiesz na ręce a drugi...się drze - młodego do kuchni zawlokłam w leżaczku żeby obiad podszykować, a młoda spała w tym czasie , więc 15 minut miałam żeby się ogarnąć z przyszykowaniem obiadu ... :-) a wiem że po karmieniu o 5 czy 6 śpia mi z 3 godzinki to wstaję wtedy i podganiam też z robotą :-)
    .
    i mimo że padałam na pysk to wiedziałam że jak o 19 je wykąpie, dostaną butlę to będzie odlot - każde w swoim łóżeczku po 5 minutach odleciało i po takim dniu pełnym emocji Szymek spał do 3 a Zuzik do 4 !!!:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeFeb 23rd 2012
     permalink
    a moja już nie spi... echhh
    --
    • CommentAuthorewer
    • CommentTimeFeb 23rd 2012
     permalink
    Witam dziewczyny na ropakowanych.

    14 lutego na świat przyszedł mój synek Adrianek, waga 3850, 57 cm . Po 24 h normalnego porodu wykonali cesarskie ciecie.

    Mały niestety miał wrodzone zapalenie płuc, oraz złapał ode mnie jakąs bakterie. Na czas pobytu w szpitalu dostawał antybiotyki.
    Jestesmy w domu od wtorku. Ja juz doszłam do siebie. Ogólnie po skurczach przy 9 cm i braku postepu porodu byłam prawie w niebie jak mnie znieczulili do cesarki.

    Oczywiscie mam mnóstwo pytan i atpliwości.
    Dzis była u nas połozna. Ogólnie nic mi nie podpowiedziała, jedyne co zwazyła małego i wypełniła dokumenty. - SUPER
    Mam problem z przystawianiem małego , bo w szpitalu był dokarmiany butelką. Mam jedynie dwie pozycje spod pachy w których jest w stanie sie przyssc. Possa 5, no 10 min i wypluwa cyca.
    Prawdopodobnie przyzwyczaił sie juz do butelki. Ja strasznie chce karmić piersią i jestem załamana. Męczy sie on i ja.
    Dzis ja zważyła go położna - 3960 g. Spadł, choc tłumaczy mi że waga urodzeniowa jest przekroczona, w szpitalu mógł tyle ważyć po kroplówkach.
    Dopada mnie depresja jakaś- nie przypuszczałam że macierzyństwo na które tyle czekałam b edzie takie trudne. Cały czas sie martwie czy nic mu nie jest.

    Mam pytanie odnośnie tego karmienia, połozna mówi że jesli będzie niedojadał to albo bedzie sie darł, albo bedzie taki słaby że bedzie cały czas ospały.
    Zastanawiam się czy częście go dokarmaić i więcej, bo i tak dostawał od nas butelkę o 10 i około 24 w nocy 9 tylko mało bo 30 ml , a dzis mi powiedziała ze powinien jeśc juz około 80 ml)!!!!
    Poradźcie coś dziewczyny . Może macie jakieś sprawdzone sposoby.
    Ja innaczej sie zadręcze, z jednej strony chce by tylko ssał cyca, a z drugiej skoro nie dojada i ma spadać bo wolę podać mu ta butelkę, do której się przyzwyczaja i nie chce pózniej ssać cyca. i moje błedne koło się zamyka.
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeFeb 23rd 2012
     permalink
    u mnie pogoda zupelnie inna niz w Polsce a amly tez fajnie pospal od 21 do 6:30 obudzilam sie taaaka wypoczeta:cool:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeFeb 23rd 2012
     permalink
    ewer: a dzis mi powiedziała ze powinien jeśc juz około 80 ml)!!!!


    Nigdy,przenigdy nie daj sobie wmówić ile ma jeść Twoje dziecko.
    Dla Takiego maluszka 80 ml to jak dla Ciebie wypić na raz 5l mleka.
    Najważniejsze,żeby miał prawidłowy przyrost na wadze.
    --
  8.  permalink
    Ewer kochana!
    Skąd taki pomysł, że 80ml?
    Na raz?
    Franek jak dostaje moje mleko z butli bo ja gdzies wychodze to je czasami tylko 50ml czasme 90ml ale on ma 5 miesięcy prawie.
    Na pewno synek je tyle ile mu potrzeba :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeFeb 23rd 2012
     permalink
    mi też próbowali w szpitalu wmówić, że małą trzeba dokarmiać, bo jest duża i pewnie jej nie wystarczy mojego mleka. było ciężko, bo płakałyśmy we dwie przy cycu - ja z bólu, ona z głodu pewnie - ale dałyśmy radę!
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeFeb 23rd 2012
     permalink
    80ml???????????????????:shocked::shocked::shocked::shocked: noworodek????????:shocked:
    Tadek ma prawie 5 miesi i za diabła tyle nie zje na raz!:devil:
    --
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeFeb 23rd 2012 zmieniony
     permalink
    ewer polecam zestaw wspomagający karmienie z medeli. Dokarmiasz i jednocześnie pobudzasz laktację. Początki są trudne... przystawiaj jak najwięcej, ale jeśli już masz dosyć psychicznie i fizycznie to możesz trochę dać modyfikowanego. Musisz być spokojna, to klucz do laktacji. Łatwo powiedzieć. Mam nadzieję, zę się uda :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeFeb 23rd 2012
     permalink
    mysza - moja potrafi 100 zjesc na raz
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.