Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeFeb 26th 2012
     permalink
    To chyba jednak skaza, bo kilka małych kropeczek na buzi wyszło:cry:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeFeb 26th 2012
     permalink
    marta_885: teraz pilnuje co do mililitra

    A co to znaczy? Bo mltry podane przez producentow sa zawyzane.
    marta_885: Zamówiłam laktator i będę odciągać pokarm i karmić ja nim z butelki, myślę, że to najlepsze wyjście

    To nie potrwa dlugo. Laktatorem da sie utrzymac laktacje max 5tyg.
    Naprawde nie chcesz dac dziecku szansy? Przeciez ma tylko 6dni.
    Popieram MM jak nie da sie utrzymac laktacji, ale po 6dniach troszke szkoda odstawiac dziecko.
    No chyba, ze chcesz to jasne, nic na sile.
    Zajrzyj moze na watek laktacyjny.
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeFeb 26th 2012
     permalink
    myszerej: To chyba jednak skaza, bo kilka małych kropeczek na buzi wyszło
    --

    Uuu. Szkoda :confused:
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeFeb 26th 2012
     permalink
    Magda, to nie jest regułą, te 5 tygodni. Jedna z moich przyjaciółek karmi synka odciąganym pokarmem już 4 miesiące, ściąga co dzień ok. 1500 ml !!! i mrozi, bo on nie jest w stanie tego "przerobić" :bigsmile:
    --
    • CommentAuthorewer
    • CommentTimeFeb 26th 2012
     permalink
    Dziewczyny jakoś karmienie już nam lepiej wychodzi. Mały przybrał przez 2 dni 90 g. Od wczoraj piątku wieczorem tylko pierś. Ale nam problem w nocy. Wczoraj i dziś budził sie co 1.5 h. Prezy sie i marudzi aż zrobi kupę albo uspokaja sie na cycu. Mama mówi że to jelitka. Przechodzi też żółtaczkę. Zastanawiam sie czy to może od krowiego mleka i nabiału który zjadam. Może powinnam po każdym karmieniu podnosic. Żeby sie odbiło. Mimo że karmieniy piersią.
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeFeb 26th 2012
     permalink
    ewer dzieci karmione piersią też podnosimy do odbicia, zaleca się nawet miedzy jedną a drugą piersią, jeśli mały opróżnia dwie. a czasem należy nawet w trakcie karmienia gdy zaczyna się prężyć lub rzekomo się najadł kilkoma łykami.
    --
    •  
      CommentAuthorcoma
    • CommentTimeFeb 26th 2012 zmieniony
     permalink
    Jenny ale to nie takie proste odbić po kilku łykach i przystawić na nowo, moja np. jak się czasem rzuci na cyc i nahapie powietrza to jest po jedzeniu:sad: bo jak ją próbuję uciszyć i dokarmić dalej to jest tak nakręcona że je coraz gorzej, a jak ją odbiję to zasypia i nie ma szans na obudzenie:sad: na szczęście przybiera i pilnuję żeby następne karmienie było spokojniejsze...
    1500 ml??????? naprawdę?
    Ever - moja tylko na cycu i odbijam zawsze choć nie zawsze skutecznie:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeFeb 26th 2012
     permalink
    coma, ale ja nigdzie nie napisałam, że to jest proste, napisałam jak należy postepować.
    owszem 1,5 litra na dobę, w nocy też odciąga !
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeFeb 26th 2012
     permalink
    Mysza, ja też testuję nabiał i po jogurtach nic nie było, ale po białym serze w naleśnikach owszem.
    Najgorzej, że żaden pediatra nie jest w stanie mi powiedzieć na 100% czy to skaza czy nie.
    _
    ma któraś doświadczenie z Viburcolem?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeFeb 26th 2012
     permalink
    A ten Viburcol nie jest przypadkiem na receptę?
    wydaje mi się, że właśnie to zaleciła nam lekarka po szczepieniu, gdyby mały był niespokojny. Ale w aptece mi nie sprzedali, bo podobno zmienił się skład na mocniejszy i teraz na receptę. Ale nie jestem pewna czy mówimy o tym samym:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeFeb 26th 2012
     permalink
    Magdalena: To nie potrwa dlugo. Laktatorem da sie utrzymac laktacje max 5tyg.

    z tym sie nie zgodze , moja córa jest wczesniakiem z 31 tc z rozwojem na 28, nie potrafiła ssac jak sie urodziła. Była karmiona sada a potem butelka - ja przez 6 miesiecy sciagałam pokarm laktatorem aventu co 3 godz i tylko tym była karmiona. Przestałam, bo juz miałam dosc, przeszłam wtedy na mieszanke ( a potrafiłam jednorazowo sciagnac do 1ooml z jednej piersi wiec wystarczało w zupełnosci) piłam zioła laktacyjne, no i sciagałam od drugiej doby po porodzie, najpierw minimalne ilosci, potem juz to wzrastało
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeFeb 26th 2012
     permalink
    katy222: ma któraś doświadczenie z Viburcolem?

    ja mam i o ile absolutnie nie wierze w homeopatie, to po tym specyfiku moje wiecznie rozwrzeszczane najmłodsze dziecko, wyraźnie sie wyciszało i pogodniało
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 26th 2012 zmieniony
     permalink
    z tego co ja widzę to nie ma dziecka, które by na VIBURCOL nie poszło :smile:
    mój ząbkujący bratanek, na którego nie działają żadne żele, syropki itp tylko się po Viburcolu uspakaja
    ale tak jak Myszerej mówi - mimo że to homeopatia to jest na receptę
    jeszcze niedawno było bez ale zmienili skład i teraz nie można kupić bez, no chyba że apteka ma jeszcze stare zapasy.....



    JENNY a ja mojej Niny nigdy nie odbijałam i nawet położna mi mówiła, że cyckowego dziecka NIE TRZEBA odbijać jeśli podczas karmienia nie łyka powietrza i jest spokojne
    moja nie łykała więc też nie odbijała
    kilka razy próbowałam ale po 20 minutach wiszenia na ramieniu odpuszczałam :wink:


    jenny1983: Teo, Wiki też dziś dała pospać tatusiowi (miał dyżur) obudziła się o 6:30, a potem o 9:30. Ja też się super wyspałam :smile:


    a ja już nie chcę, żeby ona mi całe noce przesypiala bo bo efekt jest taki, że przez cały dzień spała PÓŁ GODZINY !! :shocked:
    gdzie normalnie przesypia ze trzy
    dobrze, że byliśmy u rodziców to ją mama i bratowa niańczyły bo jakbym sama z nią była to bym sobie w łeb palnęła :wink:
    a teraz wykąpana leży już ponad 50 minut w łóżeczku i się chichra do karuzeli i popiskuje zamiast spać :smile:
    nie wiem co ona dzisiaj taka niezniszczalna :cool:

    edit. jednak już zasnęła właśnie byłam sprawdzić :smile:
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeFeb 26th 2012
     permalink
    katy222: ma któraś doświadczenie z Viburcolem?

    Podawałam Jankowi jak miał mega mocny, bliżej niezidentyfikowany nocny nerw. Pomagał. To prawda, że Viburcol jest teraz na receptę.
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeFeb 26th 2012
     permalink
    Teo każde dziecko jest inne, tak jak i każda położna ma inne zdanie :P No to Ninka miała dziś wyczerpujący dzień, może pośpi do 9 :tongue: Żarcik, nie życzę Ci tego, jeśli potem przez cały dzień ma nie spać, u nas dzień jak co dzień ( 3 drzemki ) i ciąg dalszy doskonalenia obrotów na brzuszek :)

    W Viburcolu nie zmienił się skład, tylko zmienili wskazania i rejestrację leku jako na receptę, nad czym wszyscy przedstawiciele firmy Heel berdzo boleją, bo farmaceuta nie może już tak normalnie polecić i sprzedać, ehhh głupota.
    --
  1.  permalink
    Dziewczyny przepraszam,ze ja tak z innej beczki,ale mam pytanko...
    Czy,ktoras z was do porodu kupila zel Dianatal?i czy bylyscie zadowolone z wyboru?
    Przeczytalam ostatnio w gazecie o tym zelu polozniczym i tak zastanawiam sie nad jego faktycznym dzialaniem...
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeFeb 26th 2012
     permalink
    jenny1983: W Viburcolu nie zmienił się skład, tylko zmienili wskazania i rejestrację leku jako na receptę,

    Nie wiem, ja tylko napisałam co mi farmaceutka powiedziała w aptece, że jest więcej środka czynnego i dlatego teraz jest na receptę. Była mocno zdziwiona, że lekarz zalecił viburcol 6 tygodniowemu dziecku, że to jest zdecydowanie za mocny lek teraz.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 26th 2012
     permalink
    myszerej: Nie wiem, ja tylko napisałam co mi farmaceutka powiedziała w aptece, że jest więcej środka czynnego i dlatego teraz jest na receptę.


    mi powiedzieli w aptece dokładnie to samo....


    jenny1983: Teo każde dziecko jest inne, tak jak i każda położna ma inne zdanie :P


    no pewnie, że tak ale o tym nieodbijaniu dziecka cyckowego to ja nawet i na necie czytałam :smile:
    więc będę się upierać, że jak brzuch nie boli ani nic się nie dzieje to po cycu NIE MA OBOWIĄZKU coby dziecko odbić :wink:
    i Nina potwierdza, ze faktycznie tak jest


    jenny1983: Żarcik, nie życzę Ci tego, jeśli potem przez cały dzień ma nie spać


    tak sobie też myślę, że może dzisiaj gorszy pod względem skoku dzień miała bo źle spała, źle jadła i marudna była...
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeFeb 26th 2012 zmieniony
     permalink
    Myszerej, lekarz wiedział co zapisuje:P a niestety nie zawsze pani farmaceutka w okienku to magister, jak trafi się technik to różnych rzeczy można się dowiedzieć... oni nie mają obowiązku kształcenia ustawicznego, więc bywa, że nie są na bieżąco. Zawsze patrz na plakietkę, jest obowiązek ich noszenia, jak nie ma, to zwyczajnie zapytaj kto Cię obsługuje, bo każdy może ubrać fartuch...:wink::wink::wink:

    babyonline.pl/niemowle_noworodek_artykul,6392.html
    portal.abczdrowie.pl/odbijanie-u-dziecka
    Teo, a ja znalazłam artykuły odmiennej treści:tongue::tongue: Jak widać w necie jest "dla każdego coś dobrego":wink::wink: Ale to prawda, że dzieci karmione piersią mniej się zapowietrzają:smile:
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeFeb 26th 2012
     permalink
    wiecie ze tutaj w Irlandii w aptekach pracuja wlasnie ludzie ktorzy nie maja wyksztalcenia farmacja.

    Juz kilkakrotnie jak prosilam o jakas porade w aptece to pani za lada mowialam mi "chwileczke, poprosze magistra farmacji" i wychodzil jakis pan/pani ze swojego pokoiku i dopiero rozmawialam.

    Mam wrazenie ze tutaj w aptekach pracowac by mogl kazdy. Jak zaczelam chorowac to poszlam do apteki popytac co moge wziac zeby szybko sie zaleczyc - to Pani zza lady polecila mi zebym sobie herbate z cytryna zrobila... :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeFeb 26th 2012
     permalink
    mooniia: z tym sie nie zgodze , moja córa jest wczesniakiem z 31 tc z rozwojem na 28, nie potrafiła ssac jak sie urodziła. Była karmiona sada a potem butelka - ja przez 6 miesiecy sciagałam pokarm laktatorem aventu co 3 godz

    A to sie wycofuje w takim razie, skoro takie masz doswiadczenie i nie bede juz siala nieprawdy :wink:
    A jesli moge zapytac, córeczka w ogole nie zalapala piersi? Bo ja tez mam wczesniaka (32tc) i jak sie pojawila koordynacja ssania, to nauczyla sie piersi, choc w szpitalu latwiej szlo jej butla.
    Jesli jestem wscibska to sorki.
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeFeb 26th 2012
     permalink
    Cobraczek: Dziewczyny przepraszam,ze ja tak z innej beczki,ale mam pytanko...Czy,ktoras z was do porodu kupila zel Dianatal?i czy bylyscie zadowolone z wyboru?Przeczytalam ostatnio w gazecie o tym zelu polozniczym i tak zastanawiam sie nad jego faktycznym dzialaniem...


    moja kolezanka chciała na tym rodzic , ale jej wielu połozników mówiło,ze to tylko poslizg ma dac i lepiej jak chce to niech sobie parafine kupi chocby taka do lewatywy i efekt ten sam a koszty mocno rózne :) z tego co wiem to urodziła własnie na tej parafinie kilka dni temu i mówi ze w sumie wielkiej róznicy nie widziała ( to jej kolejne dziecko) choc moze rzeczywiscie jakos szybciej sie mały wyślizgnał )
    -- mama piątki :)
  2.  permalink
    mooniia: moja kolezanka chciała na tym rodzic , ale jej wielu połozników mówiło,ze to tylko poslizg ma dac i lepiej jak chce to niech sobie parafine kupi chocby taka do lewatywy i efekt ten sam a koszty mocno rózne :) z tego co wiem to urodziła własnie na tej parafinie kilka dni temu i mówi ze w sumie wielkiej róznicy nie widziała ( to jej kolejne dziecko) choc moze rzeczywiscie jakos szybciej sie mały wyślizgnał )


    Dziekuje za odpowiedz :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeFeb 26th 2012
     permalink
    Magdalena: A jesli moge zapytac, córeczka w ogole nie zalapala piersi?

    niestety nie, nie wiem jak duza była Twoja córcia moja 1,2 kg spadła do 900g i niestety, mimo przystawiania nie chciała, owszem pociumkała chwile na zasadzie uspokajacza, ale raczej nic niggdy nie zjadła bo wazenie przed i po na to nie wskazywało. Wytrzymała z nia 6 m-cy, ale smieszne było to ze mleko mi ciekło potem na widok laktatora a nie dzieci, czy płaczu dzieci jak miałam z kolejna córa :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeFeb 26th 2012
     permalink
    Magdalena dziękuję Ci masz rację. Postanowiłam się nie poddawać i udało mi się nakarmić córcie tak, że się najadła bo usnęła!!!!! Jakoś u mnie ten pokarm później się pojawił może przez stres? Ale jestem szczęsliwa:bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 26th 2012
     permalink
    mooniia: nie wiem jak duza była Twoja córcia moja 1,2 kg spadła do 900g



    o jejuniu nie wyobrażam sobie jaka ona musiala być maleńka !!
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 26th 2012
     permalink
    marta_885: Jakoś u mnie ten pokarm później się pojawił może przez stres?


    ja wiem, czy później ? :smile:
    u mnie do szóstej doby cycki były puściusieńkie, dopiero potem się mleko polało :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeFeb 26th 2012
     permalink
    Aha czyli tak po prostu mogło być... jestem teraz strasznie szczęśliwa, bo okropnie się bałam:bigsmile:
    --
  3.  permalink
    Ceri nie wiem czy pisałaś, ale jak tam wizyta u neurologa? Mam nadzieję,że wróciłaś z pozytywnymi wieściami i że lekarz rozwiał wszytkie obawy?
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeFeb 26th 2012
     permalink
    TEORKA: o jejuniu nie wyobrażam sobie jaka ona musiala być maleńka !!

    no duza nie była , choc jak przywieźli dziewczynke z waga 500g to wydawała sie ogromna :), wypuscicli nas do domu jak skonczyła 7 tyg, miała wtedy 46cm i wazyła 1985 :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 26th 2012
     permalink
    mooniia: choc jak przywieźli dziewczynke z waga 500g


    :shocked::shocked::shocked::shocked:

    niewyobrażalne dla mnie :wink:

    a dzisiaj córcia ile ma lat ? :)


    no właśnie CERI jak tam po neurologu?
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeFeb 26th 2012
     permalink
    TEORKA: a dzisiaj córcia ile ma lat ? :)

    w czerwcu skonczy 11 :) fajna z niej baba tyle ze chuda niemal 150cm a tylko 28kg ( w sumie to jej zazdroszcze bo je za 5 a w nic jej nie idzie ;) )
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 26th 2012
     permalink
    eeeeee to juz pannica :smile:
    i z tego co piszesz to faktycznie wysoka i szczuplutka :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeFeb 26th 2012
     permalink
    mooniia: córcia moja 1,2 kg spadła do 900g i niestety, mimo przystawiania nie chciała

    ojejciu, jakie maleństwo. nie wyobrażam sobie, co musieliście przezywać przez te miesiące w spzitalu.
    ale wspaniale, że córeczka pięknie rośnie i to już dawno za Wami.
    oczywiście wale sie nie dziwię, że takie maleństwo po prostu nie miało siły ssać cyca.

    Marta, ale się ciesze, że Ci się udało! jesli choć troszke Cię tym wsparłam, to super!

    Słuchajcie, jak mnie mój Mąż rozwalił :smile:
    robię rozeznanie, w czym sie teraz do chrztu podaje i szukam czegos, w czym dziecko nie wygląda jak stare malutkie albo jak beza. no i oglądam m. in. stronę, Piter zerka przez ramię, a w pewnym momencie mówi: ej, ale czemu te dzieci są jakieś takie naćpane?
    :shocked: :bigsmile:
  4.  permalink
    o fuj- masakryczne te lalki :confused:
    Madzia- zerknij w Babicach Starych- kiedyś tam mieli spory wybór ładnych ubranek do chrztu. Hurtownia z art dziecięcymi przy kosciele. Pewnie znasz
  5.  permalink
    A mi się podobają na chrzest sukieneczki Nexta, na przykład taka
    Jak następne będzie dziewczynką, to czekam z chrzcinami do lata :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 26th 2012
     permalink
    my mamy najzwyklejszą na świecie dzianinową sukienkę bez żadnych falban, koronek, różyczek i atłasowych wstawek :confused:
    tylko, ze jak się zaraz za te chrzciny nie zabierzemy to sukienka za mała będzie buuuuuuu :cry::devil:
    --
  6.  permalink
    eeee tam, dzianinowa się naciąga :wink: gdzie tam za mała będzie- zainspiruj się moim mężem, który ubrał Ewkę w bodziaka Krzysia :tooth:

    Ewuś też miała dzianinową białą sukieneczkę, fajnie wyglądała. Kupiłam ją ... w Rossmanie :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 26th 2012
     permalink
    cerisecerise: Kupiłam ją ... w Rossmanie :smile:



    ja naszą w ciucholandzie :devil:
    i masz rację
    albo ją naciągniemy albo będzie ledwo tyłek zakrywała :cool::cool::cool:
    --
  7.  permalink
    Mini modne w tym sezonie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeFeb 26th 2012
     permalink
    szczypta_chilli: Hurtownia z art dziecięcymi przy kosciele. Pewnie znasz

    a nie znam :smile: dzieki zatem, sprawdzę!
    cerisecerise: A mi się podobają na chrzest sukieneczki Nexta, na przykład taka

    ja własnie czegoś takiego prostego suzkam.
    az mnie otrząsa na widok tych kiecek, w których dzieci wygłądaja jak lalki. nie mówiąc o tym,że mąż by za Chiny nie pozwolił mi w to ubrać córki. on najbardziej lubi ją w śpiochach i tak by ją najchetniej ochrzcił :wink:
    ale niech tam babcie mają radochę, znajdziemy jakąś sukienusię :wink:
  8.  permalink
    Ja ogólnie uważam, że sukienki/spódniczki dla niechodzących dziewczynek to porażka. Ale raz na chrzest można zaszaleć :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 26th 2012
     permalink
    cerisecerise: Ja ogólnie uważam, że sukienki/spódniczki dla niechodzących dziewczynek to porażka.


    ja się podpisuje pod tym :wink:
    raz jeden ubrałam Ninie sukienkę i zdjęłam po 10 minutach bo tylko się jej podwijała, kotłowała i ogólnie masakra
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeFeb 26th 2012
     permalink
    Jestesmy w szpitalu :( na razie na obserwacji, wyniki mala ma dobre, ale jest zapalenie pepka i chca podac antybiotyk dozylnie :( jest juz założony wenflon :-( Ogolnie masakra :( nie moge pisac u siebie pod wykresem z tel wiec Teo please przekaz Vicki
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeFeb 27th 2012
     permalink
    O kurcze, Anula, to z pępuszkiem tylko (aż) czy cos wiecej? Mam nadzieje, ze nie. Trzymam za Was kciuki.
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeFeb 27th 2012
     permalink
    Zadzwoniliśmy do pediatry w piatek bo w sumie byl raz akurat jak ja musiałam isc do gin - mam troche problemów po cc - i sie w nim nawet nie spotkaliśmy, a mielismy pare pytań, no i malej zrobił sie wrzod pod pachą, ale on nie mogl a to nic pilnego i umówiliśmy sie na dzis, a dzis rano pepek który odpadł 9 dni temu nagle zrobił sie czerwony a w południe eksplodował! Jezu całe body zalane ropa :( no i lekarz stwierdził ze jest zapalenie i dal skierowanie :( a tu nas zatrzymali zeby sie przyjrzeć :( a pepek wygląda duzo lepiej, wiec zobaczymy... Magda teraz dopiero rozumiem co czułas jak Mery byla w szpitalu, choć ty mialas o wiele gorzej, wiec tym bardziej nie moge pękać, bede twarda... Póki co... rycze:(
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeFeb 27th 2012
     permalink
    anula36: Magda teraz dopiero rozumiem co czułas jak Mery byla w szpitalu, choć ty mialas o wiele gorzej, wiec tym bardziej nie moge pękać, bede twarda... Póki co... rycze:(

    Oj, Aniu, to nie ma, ze gorzej czy lepiej. Jak sie wlasne dziecko widzi pokłute takie to serce sciska imadło. [przytulam] ale pocieszaj sie, ze przeciez jest teraz pod najlepsza opieka i szybko wyjdziecie. Na pewno nie trzymaja jej bez opieki. Dobrze ze z nia jestes.
    Mozesz tam karmic? I jak Mała to znosi?
    Kurde, ale sie musieliscie przestraszyc jak ten pępek tak sie rozwalił.
    Trzymajcie sie :*
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeFeb 27th 2012
     permalink
    Anula! Trzymaj się i szybko wracajcie do domu! ściskam!
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 27th 2012
     permalink
    ANULA trzymajcie się !!! :kissing:

    przekazałam wiadomości Vicki
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeFeb 27th 2012
     permalink
    Dziewczyny Wy tu o sukienkach dla malutkich dziewczynek a ja sie wczoraj w sklepie wkurzalam bo strasznie maly wybor ciuszkow dla chlopcow. Wszystkie bodziaki rozowe, z kwiatkami itp. Dla chlopcow maly wybor. Chcialam kupic wczoraj malemu ze dwie bluzeczki (bo mi mlody ze wszystkiego wyrasta) i doooopa nic nie znalazlam. A na sile kupowac to tez bez sensu.

    Dzis sie wypuszczam na miacho. Zajrze do Nexta, moze akurat beda jakies promocje.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.