Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Ja ani razu :)
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    ja jestem wyrodna matka bo nie zmieniam w nocy pieluchy wcale :shamed: chyba że wyczuję kupkę - ale to się rzadko zdarza
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    Zibi dziekuje za odpowiedz , czyli czekam cierpliwie i sie nie stresuje tym :shades:
    --
  2.  permalink
    Tagusia- mi w ciązy nie poleciała nawet kropla z cyców a z powodzeniem karmię piersią, wiec jak widac reguły nie ma.
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    ja tez niestety nie musze zmieniac
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    niestety ??:)

    Jemma ja tez zmieniałam tylko rano ale teraz hmm musze bo albo cały mokry albo wierci sie cała noc ;)
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    kfiatuszku a jakich pieluch używasz? bo ja się wycwaniłam i na noc zakładam pampersa (wydaja mi się najchłonniejsze) a na dzień np. dada
    a może ci przesikuje boczkiem? to podobno może oznaczać, że rozmiar jest juz za mały
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    no u nas pieluche zakladamy Krzysiowi tak ok 19.40 i spi w niej do 8-9 zalezy o ktorej sie obudzimy :D
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 4th 2007 zmieniony
     permalink
    ja uzywam na noc dada 7-18, happy 1 przesikiwal bo juz za male byly a 2 sa za luzne w udach ale dada sie na szczescie sprawdza
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    no jak pisałam to nie wina pieluszek ;) ja teraz mam huggiesy classic i sa dosc chłonne ;) a co do happy to my mielismy te 5-9 to były za małe a te wieksze to były za duze :( to juz była całkim masakra :( chyba z 5 razy musialam go przebierac :( qrcze wychodzi na to ze moje dziecko je inksze :( tylko one tyle sika :P a moze to zle ??:(
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    kfiatuszku nie dosuzkuj sie od razu ze cos jest nie tak... po prostu moze w dzien Kacper sika mniej a w nocy wiecej?
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    czemu źle? może duzo pije to dużo sika :bigsmile:
  3.  permalink
    Kfiatuszku- moze jak mu zakladasz pieluche to ma siusiaka skierowanego na bok?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    dzisiaj mialam watpliwa przyjemnosc wyprobowania na Gabrysi tego kleiku ryzowo marchwiowego HIPP od biegunki.
    butelka kosztuje 4.49, paskudne po diable ze ledwo przelknelam ale w Mloda wmusilam prawie cala butle. po praei 2 godzinach nie bylo poprawy wiec na sile podalismy jej z mezem wegiel sztuk 2. pomoglo i smacznie dziecina spi
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    dokladnie jest to kleik marchwiowo ryzowy Hipp ORS 200
    mozna go stosowac u niemowlat od 4 miesiaca zycia - wiadomo marchwianka i kleik ryzowy to sprawdzone sposoby na biegunke a ORS zapobiega odwodnieniu organizmu
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeDec 4th 2007 zmieniony
     permalink
    miałam napisac jakie dlugasny urodził sie synek mojego kumpla ;) Nataniel urodzil sie dzisiaj o 11 :) 2800 i 51 cm wiec nie wdał sie w tatusia ;) ale podobny do niego ;)

    http://mcar24.com/Nataniel/IMG_3885.JPG
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    ooo jakie pogodne dziecko :) nie wyglada na taka kruszyne
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    a mi się zdjęcia Bobasa nie otwiera :(
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    oo jest Bobasek :) Fajniutkie i słodkie maleństwo :*
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    siuraka zawsze kieruje mu na doł ;) moze to i jakas prawda ?? bo w dzien to mu zmieniam raptem ze 3 razy ;) sikacz mały ;)

    and mnie tez sie nie otwiera ;) http://mcar24.com/Nataniel/IMG_3885.JPG :P
    --
  4.  permalink
    Pamietacie ten zachwyt kiedy widziałyśmy nasze bobasy po raz pierwszy? Zawsze rozczulam sie widząc zdjecie noworodka...:shamed:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    pamietamy pamietamy... jakby to bylo przed chwila :)
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    oj pamietam pamietam :) moje pierwsze słowa do niego to " Jaki on ma sliczny nosek" :D a potem mi go zabrali i przyniesli dopiero po 7 dlugich godzinach :( lezał w inkubatorku jako ze wczesniak i lekarz mial go zbadac ale zajmowal sie kolejnym porodem wiec zapomnieli mi go przyniesc :) ohh wspomnienia :)
    --
  5.  permalink
    Kfiatuszku- jak Michał był mały to mi lekarka miwła,zeby siurek zawsze był do góry
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    Mnie Maksiu nie zachwycił, za to jak teraz oglądam jego pierwsze zdjęcia to się straszliwie wzruszam :smile:
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    ja slyszlalam rozne opinie i do gory i na doł :) jak byl do gory to zawsze byl mokry juz po chfili ja nie wiem jak on to robil ;) szczelnie zamknieta pielucha nie za duza nie za mała a on zawsze mokry :P jak daje na dol to nie mam takich atrakcji ;) tylko jak jest za dzuo w pielusi;)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    Jejku ale się naczytałam :wink:

    Ja również nie przewijam chłopaków w nocy - ale zaraz rankiem po przebudzeniu do karmienia. No i siusiaka mamy do góry :wink:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    JEMMA link super - bo właśnie my na tym etapie - maluchy nie chcą mi zasypiać same i straszne się denerwują - może znajdę tam rozwiązanie :shamed:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    Izunia a ja myslalam ze u ciebie w domu 3 susiaki sa... ojjj niezle sie kamuflowalas ze ty po zmianie plci jestes :wink:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    ja mialam te ksiazke przy Gabrysi oraz USNIJ WRESZCIE, zadna z nich przy naszym cycojadzie nie pomogla. na szczescie na allegro znalazl sie zdesperowany tatus a ze nie bylo online ani w ksiegarniach internetowych od reki to sprzedalismy je 2 razy drozej niz kupilismy :D
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    Ania no wiesz - zdemaskowałaś mnie babolu :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
  6.  permalink
    :rolling::rolling::rolling:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    :crazy::rolling::swingin:
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeDec 5th 2007
     permalink
    hej kobitki,bylam u tesciowej a tam nie ma kompa....PYTANIE WAZNE czy ,ktòras z was miesz tzn ,daje troche cyca i troche butli, mnie konczy sie pokarm,rano mam,wiec daje cyca ,ale wieczorem juz nie mam. DZiecko ma 1 miesiac i tydzien ,jedna porcja to ile mililitròw, a w ogòle czy podawac tak jak jest napisane na mleku...
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 5th 2007
     permalink
    Do póki Weronik spał w pamprach Pampersa było ok niestety skończyły się i teraz w Haggis (kubusiowych) i Happy między godziną 5-7 rano muszę ją przewijać bo jest mokro.

    Kozera mam tak samo - rano mleczko cyc a wieczorem już gorzej. Mimo tego że wydaje mi się mało wieczorem i wiem że glizda się nie najada daje jej cycucha a potem w ostateczności butlę. Jak miała około miesiąca dawałam jej 60-90ml na każde 30 wody 1 miarka mleka. Nie da się karmić dziecka cycuszkowego ilościami z opakowania mleka modyfikowanego. Po pociumkaniu cyca może być tak że bobas zje 10ml ale i tak ze 100będzie mało. Wg mnie staraj sie jak najczęściej dawać cycucha. Chyba tylko dzięki temu że z uporem maniaka daje Weronice cyca do tej pory mi sie jakoś udaje ją karmić. Gdy przy cycuchu są płacze prężenie się i ewidentne złości a przy 2 przestaje i po chwili zaczyna znów wiem ze się nie najadła i wtedy butla. Czasami jest tak że zaśnie przy cycu o 20 ale o 23 płacz już jest więc znów daję jej cyca a M czeka na hasło "potrzebny butlik" czasami udaje się bez mała pociągnie kilka razy i śpi a czasami syrena i M biegnie po mleko i cisza do rana - nie ma reguły, ale staram sie jak najwięcej i najczęściej dawać cycucha
    --
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeDec 5th 2007
     permalink
    and ,dzieki za odpowiedz ...papa
  7.  permalink
    Kozera- może za mało pijesz?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 5th 2007
     permalink
    And ja jestem bardzo zadowolona z biedronkowskich pieluch DADA... nic nie przecieka a maly jest w pieluszce ok 12-13godzin, takze moze i Ty sprobuj??
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 5th 2007
     permalink
    Aniu na pewno spróbuję ale jak się skończą zapasy spod łóżeczka :) Mam jeszcze paczkę haggis i pół happy do tego te z Lidla, więc muszę je wykończyć. Na zaś mam też po paczce obu (mój M kupił 3haggis i 1happy które są za duże i czekają na swoją kolej). Jak Kuba i Gabi byli więksi używałam Dady tej na rzepki bo były jeszcze taśmowe (nie wiem czy jeszcze są) i było ok, jednak jak byli małymi maluszkami nie sprawdziły mi się
    --
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeDec 5th 2007
     permalink
    aga pije 1,5 l wody ,ale malo jem bo nie mam czasu ,wiec moze dlatego malo pokarmu...
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeDec 5th 2007
     permalink
    Wtrącę wam się tutaj, ale tak mam nadzieję pożytecznie :bigsmile: Odnośnie odchudzania po porodzie hihihihi jest taka sprytna metoda. Ostatnio oglądałam, czy czytałam, już nie pamiętam, że mleko w godzinach 21-24 ma największą zawartość tłuszczu i jest najbardziej wartościowe. Także jakby w tych godzinach karmić, jak najwięcej, to by tłuszczyk z pupki schodził szybciej. :wink:
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeDec 5th 2007
     permalink
    Babyphat - uczyli nas o tym na szkole rodzenia, że wieczorne mleczko najwięcej tłuszczu ma.
    Kozera -może jakieś herbatki na laktację, karmi też chwalone.
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeDec 5th 2007
     permalink
    dziewczyny juz nie daje rady niunia spi przez caly dzien okolo godzinki i to z przerwami po 10 min najgorsze ze na rekach nie mam czasu nic zrobic przez to ze karmie ta jedna piersia to w nocy budzi sie co 3 godz a juz mi tak ladnie spala juz nie wiem ale chyba wruce do tej drugiej piersi tylko ze jeszcze nie wyleczylam jej do konca poradzcie co zrobic bo chyba zwarjuje :cry::cry::cry:
    --
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeDec 5th 2007
     permalink
    mamadusi witaj w klubie,moja tez w dzien nie spi w domu burdel.....
    •  
      CommentAuthorInez
    • CommentTimeDec 5th 2007
     permalink
    Znowu mnie troszkę nie było, więc w wielkim skrócie odpiszę na wszystkie poruszane sprawy.
    Dzięki Jemma, za książeczkę, spróbuję z nią powalczyć :wink:
    Mamadusi, u nas nie lepiej. Bastek jadłby na okrągło i najchętniej wcale nie spał. W dzień sypia mi w sumie może 1,5h, na szczęście bez noszenia na rękach, albo pada sam w kojcu, albo w bujaku. W nocy ma pierwszy strzał 4h, potem każdy następny coraz krótszy. Od około 3-4 w nocy chce już cyckać co godzinę. I nie ma tu znaczenia co Mu daję. Czy to jest kasza, po niej cyc, czy też sam cyc i tak nie śpi dłużej niż 4h ciągiem. Za to na dobre harcuje dopiero około 9-10, więc mam jeszcze chwilkę by podrzemać. Przynajmniej pieluch nie zmieniamy w nocy, bo wszem sporo nasika, ale spokojnie przesypia w tym całą noc (używamy Cien 8-18kg). Kupka jest dopiero rano, rytualna na przewijaku. Tata zajmuje się Bastkiem od 7-10 :wink: Ostatnio po tych wszystkich smakołykach jak narobi w pieluchę to aż nos wykręca, nie mówiąc już o tych wszystkich kolorach tęczy. Pocieszam się tym, że z czasem sytuacja się unormuje i zacznie On normalnie sypiać, a wtedy może sobie troszkę odpocznę. W dzień jestem tu zazwyczaj sama, Bastek raz jest grzeczny, innym razem szaleje, więc nawet na chwilkę nie daję rady zasiąść do kompa, czy zrobić cokolwiek innego. Wszędzie muszę Go ze sobą zabierać, razem pierzemy, myjemy naczynia, gotujemy, sprzątamy... Ciągam Go w bujaku po całym mieszkaniu :wink: A jak się nam to nie udaje, to MM wieczorem zapieprza jeszcze w chacie lub bierze małego, a ja ogarniam co nieco. Cały czas Bastek domaga się uwagi, więc sobie rozmawiamy, coś Mu opowiadam lub pokazuję jednocześnie robiąc coś w chacie. Wieczorami wiadomo: kąpiel, kasza, spanie... Nasza kolacja, chwila tylko dla siebie i wyro, bo przecież w nocy może być różnie. Ponieważ Bastek w nocy je często cycki mam nadal duże i pełne, więc nie sypiam na brzuchu bo boli i leje się z nich.
    Mamodusi, wyleczysz pierś i wszystko wróci do normy. Musisz to po prostu przetrzymać.
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeDec 5th 2007
     permalink
    dla mnie pieluszki dada sie nie sprawdziły :( przesikiwał je szybciej niz huggiesy wiec nie na wszytskie dziciaczki to działa ;) a zwlaszcza na mojego lejka ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 5th 2007
     permalink
    Inez a Bastek to tak faktycznie je w nocy czy tylko do cycka chce sie przytulic? Gabrysia ciagnela 3 razy i zasypiala i tak z czestotliwoscia co 45min. nie szlo jej wybudzic zeby najadla sie raz a dobrze...
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeDec 5th 2007
     permalink
    a ja musze pochwalic mojego Dziubusia :) wczoraj nawet ładnie w nocy spał :) przebudził sie koło 23:30 pojadł mleczka za chfilke domagał sie zmiany pieluchy ipotem sobie nynał az do 7 rano ;) bynajmniej tyle pamietam ;) a dzisiaj rano tak brykał ze łoj ;) on sobie lezał na pleckach na łoziu koło mmnie ,ja z brzegu, i wedrował ;) najpierw znalazl sie nogami na moim brzuchu potem nogami pod moim nosem a na koncu w dole łozka w rogu miedzy sciana a szafą :P taki mały Johny Walker ;) a jak lezy na brzusiu to podpiera sie na aczkach i unosi juz swoje ciałkoprawie do kolanek ;) w kazdym razie dupka idzie do gory :):cheer:
    --
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeDec 5th 2007
     permalink
    kobitki a jaka antykoncepcje stosujecie' ja bylam u gina i jako ze karmie dala mi mini pigulke...nie chceryzykowac,bo nie panuje na razie...
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 5th 2007
     permalink
    Kozera ja zostaje przy NPR. 3 lata temu lekarz mi powiedział że przy dziewczynce nie poleca nic bo nie wiadomo do końca jakie to da skutki uboczne dla dziecka (małą karmiłam), stanęło w końcu na prowerze ale bardzo tego żałuję do dziś i nawet jeśli któryś z lekarzy da mi 100% że dziecku nic nie zagraża i ze pigułka nie ma żadnych skutków ubocznych ani dla małej ani dla mnie raczej się na to nie zgodzę
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.