Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    yol - irlandzki paszport też jest ważny jak brytyjski 5 lat?
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    carottka...zabij mnie...ale nie wiem nawet ile lat on bedzie wazny..., jakos nie dopytalam.. ale jesli kojarze to chyba tylko 3 lata..
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 8th 2012 zmieniony
     permalink
    witam dziewczęta....
    chwilę mnie nie było, ale omal nie umarłam [ :tongue: ] więc i tak sukces, że wróciłam :cool:

    podobnie jak Madzia dostałam okres
    3 dni temu
    pierwszy od 14-stu miesięcy...

    no i w najgorszych snach nie przypuszczałam, że mnie tak sponiewiera :shocked:
    nie będę się może wdawać w szczegóły bo za dużo pisania [dokładna relacja jest u mnie pod wykresem, więc te co czytały to wiedzą...] w skrócie napiszę tylko tyle, że pół nocy siedziałam na kiblu mając silną biegunkę, wymiotując do miski i wyjąc z bólu macicy [te skurcze co przy porodzie miałam do 5 cm rozwarcia to było ŁASKOTANIE a nie ból... :neutral:] a drzwiach kibla stał mój mąż z obudzoną Niną wyjącą ze strachu/głodu/braku mamy a mama nie była w stanie się ruszyć ani o 1cm nie mówiąc już o nakarmieniu, przytuleniu czy czymkolwiek innym :cry:
    w sumie to ja ten jej płacz jak przez mgłę słyszałam a mąż spanikowany nie wiedział co zrobić i poszedł robić flachę, którą wtrąbiła aż huczało ponoć...


    także od 30-stu paru godzin Nina jest na butelce bo we mnie cały czas krążą mega ilości leków przeciwbólowych [b. silnych] a dzisiaj doszły do nich także leki na wątrobę i trzustkę bo tak mnie bolą sponiewierane Ketonalem i innymi :confused:
    i nie wiem czy to nie początek końca karmienia piersią
    niestety
    zwłaszcza, że cycki jak flaki i nawet po ściśnięciu nic z nich nie leci [??!!]
    a najbardziej mi przykro bo moje dziecko po raz pierwszy od ponad dwóch miesięcy pięknie je
    w ciszy, spokoju, bez krzyków, wrzasków, pisku, histerii, bez konieczności użycia suszarki, karmienia na chodząco czy też na śpiocha :neutral:
    bo ostatnio to już tylko tak mogłam ją nakarmić...


    głupio mi z tym bo wychodzi na to, że cały czas chodziło jej o mojego cycka
    tzn, że to on był powodem takich awantur a nie dziąsła, brzuszek czy Bóg jeszcze raczy wiedzieć co
    przykre, no ale co zrobić
    matki [ i jej cycków ] się nie wybiera
    widać moje dziecko wolałoby inne a te, co miało jej nie odpowiadały

    także tego...
    no i to chyba tyle, co się przez kilka ostatnich dni u nas wydarzyło

    a ! jeszcze coś było - Ninka nauczyła się wyciągać rączki do osoby, do której chce iść :wink:
    --
  1.  permalink
    Teo- a byłas u lakarza?
    Kurde... ja po porodzie tez miałam przez pół roku jazdę z okresem, ale nie tak,żeby w takiej agonii być :shocked:
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    A u mnie już drugi okres się kończy i niczym się nie różni od tego przedciążowego, może to dlatego, że nie karmię piersią???
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    szczypta_chilli: Teo- a byłas u lakarza?


    nie byłam
    bo to nie pierwszy taki okres u mnie
    swego czasu miałam takie co miesiąc
    jeszcze z omdleniami dodatkowo
    i co miesiąc mama wzywała karetkę i dostawałam jakieś cudowne zastrzyki, po których przesypialam cięgiem 2 dni...

    po szeregu badań, jakie mi wtedy robiono orzeczono, że taka moja natura :neutral:

    potem co prawda wykryli u mnie endometriozę ale nie wiem czy to przez nią tak...

    wtedy pomogły mi tabletki anty
    brałam 2 lata i te jazdy przy @ przeszły i nie wróciły aż do teraz
    czyli jakieś 5 lat miałam spokój
    --
  2.  permalink
    to moze w ciąze zajdz? Będziesz miała znów spokój na kilka miesięcy :cool:
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    Moja pierwsza @ po porodzie też była tragiczna- dodatkowo tak się ze mnie lało, że cieszyłam się, że zostało mi opakowanie wkładów poporodowych.
    A dziś umierałam- tak mi było niedobrze, że musiałam sprowokować wymioty. Efekt był taki, że rozbolało mnie gardło, a ja wcale nie poczułam się lepiej:angry:
    --
  3.  permalink
    sushi- ale co? zjadłas cos?
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    No własnie nie, dlatego nie mogę dojść, od czego to:confused:
    --
  4.  permalink
    Moze od "realizacji planu"? :cool:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    szczypta_chilli: to moze w ciąze zajdz?


    sama se zajdź :tongue:
    poza tym ja po cc, to nie mogę jeszcze :neutral:


    _sushi_: Moja pierwsza @ po porodzie też była tragiczna-


    no ja mam nadzieję, że to tylko ta taka będzie bo jak nie to za miesiąc wycinam macicę
    razem z przydatkami :devil:

    a Ciebie może mdli wiesz od czego ? :wink:
    --
  5.  permalink
    TEORKA: sama se zajdź

    Łeee ;)
    Moja kategoria to "zakończyłam prokreację" więc mi nie kracz :P
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    ahahaha, się okaże...za jakieś 2-3dni:tooth:
    ale obstawiam raczej, że to rewolucje przewodu pokarmowego:updown:
    --
  6.  permalink
    yy- no zerknęłam który masz dzien cyklu ;)Pamiętam,że u Ciebie to norma, ale.... ;)
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    ...ale to dopiero 10 dzień fl:cool:
    --
  7.  permalink
    no dobra- ale jak coś.... chwal się od razu :)
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 8th 2012 zmieniony
     permalink
    Nawet przez miesiąc nie mogę poukrywać?:tongue:
    edit: i tak nie da się już ukryć w razie czego...będzie widać dc, ahahah
    Zmykam do łóżka ;-)
    --
  8.  permalink
    Miesiąc? oszalałas? Nawet przez dzien się nie waż!:cool:
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    ok,ok..:devil:
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    Teo, współczuję Ci!
    Przejście na butlę to nie koniec świata, więc tym się nie martw w ogóle. Ciekawe czemu Ninka tak się wkurzała przy cycu?
    --
  9.  permalink
    Teo co ty mówisz az tak źle było?!
    Może to tylko ta pierwszą @ tak przechodziłaś a później będzie lepiej..
    A z tym karmieniem to wcale nie musi być koniec, ale nie wiem jak długo takie leki sie utrzymują w organizmie..?
    I czemu Ninka tak fiksowała przy cyckach? Hmm..
    -- // //
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    Teo, moje kondolencje...
    Kurczę, też mam (miałam?) endometriozę, a nigdy mnie tak nie poniewierało :-/ Może znów powinnaś brać anty, skoro sprawiały, że było lepiej? No bo jakoś głupio w tym wieku pozbawiać się macicy ;-)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 8th 2012 zmieniony
     permalink
    myszerej: Ciekawe czemu Ninka tak się wkurzała przy cycu?

    nightingale_84: I czemu Ninka tak fiksowała przy cyckach? Hmm..


    zabijcie mnie
    obie
    ale na prawdę pojęcia zielonego nie mam :confused:
    i nawet nie wiecie jak mi źle z tym, ze nie wiem :P


    od ponad dwóch miesięcy mi takie cyrki odstawiała
    cały czas myślałam, że to skok/brzuch/dziąsła/nie wiem co

    ale z butli je aż miło patrzeć

    więc kurde nie wiem o co kaman :shocked::shocked:


    Livia: Może znów powinnaś brać anty, skoro sprawiały, że było lepiej?


    jak następna taka będzie to nie omieszkam znowu do anty wrócić..
    niestety

    pobiorę pół roku i potem znowu powinny być @ łagodne
    bo tak było ostatnio
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    a my wczoraj zaaplikowaliśmy pierwszy raz dicoflor i co?
    dzisiaj JEDNA (a nie kilka) kupa, pierwszy raz w życiu Marysia zrobiła kupę-musztardę. nie wodnistą, nie rozciągliwą, tylko taką typową.
    czyli wygląda na to, że 5 miesięcy dziecko miało problem z trawieniem czegoś. a wszystko przez pieprzoną pigułę na oddziale neonatologicznym - jak ją wtedy zapytałam, czy to dobrze, że kupa się tak ciagnie, to powiedziała, że tak. że jakby był śluz, to by były takie duże kawałki.
    ja pierdolę. nienawidze służby zdrowia! AAAAAAA!
    ugh.
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeMar 9th 2012
     permalink
    Madziu my jak tylko trafiliśmy do obecnego pediatry i powiedzieliśmy o problemie z kupką to z miejsca nam kazała brać probiotyki - i odkąd bierzemy lacidofil lub trilac po pół kapsułki 2 x dziennie to kupa musztardówka :-) i mamy od dawna spokój z kupkami :-)
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMar 9th 2012
     permalink
    kurde Teo nie strasz!!! bo ja też przed ciążą takie @ miałam, że 2 dni leżałam z bólem głowy, skurczami, wymiotami i innymi.... czasem nawet z gorączką :neutral::neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeMar 9th 2012
     permalink
    Teo, ja pier.... kobiety to mają przewalone:sad::sad: Żeby aż tak Cię wymęczyło, koniecznie musisz iść do gina jak kolejna @ taka będzie!
    Niestety @ po porodzie są albo niezauważalne i niewyczuwalne albo wręcz zwalają z nóg. Szkoda, że jesteś w tej drugiej grupie :sad:
    A co do karmienia piersią, no cóż, karmiłaś ponad 4 miesiące, i jesteś FAJNĄ MAMĄ, więc wiesz że nikt Ci medalu za to nie da :tongue::tongue::wink::wink:
    Ani za to, ani za przejście na mm :tongue::tongue::wink::wink:

    Sushi, a pamiętasz jak pisałam " to wiedz, że coś się dzieje" ?:tongue::tongue: może to jednak nie pcos ?!:tongue::tongue:

    Magda, polska służba zdrowia to porażka, nas też pediatra wczoraj rozwaliła. Wcześniej nie kazała podawać wit. D bo jest w mm, a wczoraj się pyta : jak często podajemy????? Podaję co dwa dni (bo w mleku MOIM zdaniem jest za mało! - tego już nie powiedziałam) - "To bardzo dobrze, proszę dalej tak podawać" !!!!!!!!!! :devil::devil::devil: Biedna Marysia tyle czasu się męczyła, to teraz jej brzuszek odpocznie:bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeMar 9th 2012
     permalink
    TEORKA: ale z butli je aż miło patrzeć

    więc kurde nie wiem o co kaman


    Skąd ja to znam :wink: Wiesz Teo,z butli nie musi się tak męczyć.Mleczko praktycznie samo leci ;) A przy cycku jednak trzeba się trochę namęczyć,no i łyka się powietrze i dziecko się wkurza ;)
    A w ogóle to współczuję Ci takiego okresu.Przesrane :/ . Sama przed ciąża miewałam takie,że się żyć odechciewało.
    -
    A pokarm staram się jeszcze ściągać,i o dziwo wczoraj 'napakowałam' do butli 50 ml. No,ale mała się krzywi jak ją przystawiam i robi takie miny jakby jej nie smakowało :confused: Wczoraj nawet dałam jej odciągnięte mleko to wybrzydzała okropnie.

    I z innej beczki.Jakie polecacie zabawki dla dziecka w wieku mojej Oliwki? Zauważyłam,że od paru dni interesuje się takim żółtym kotkiem. Trąca go rączkami , uśmiecha się,coś krzyczy.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMar 9th 2012
     permalink
    Hussy: A przy cycku jednak trzeba się trochę namęczyć,no i łyka się powietrze i dziecko się wkurza ;)

    ja mam taką butlę do dupy, że jak mała pije to się bąbelki powietrza tworzą - także powietrza więcej łyka niż podczas karmienia piersią...
    Hussy: No,ale mała się krzywi jak ją przystawiam i robi takie miny jakby jej nie smakowało Wczoraj nawet dałam jej odciągnięte mleko to wybrzydzała okropnie.

    zjadłaś może coś innego? pamiętaj, że to co Ty jesz przenika do mleka :P
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeMar 9th 2012
     permalink
    jenny1983: Niestety @ po porodzie są albo niezauważalne i niewyczuwalne albo wręcz zwalają z nóg

    Ja właśnie od wczoraj się zastanawiam czy nie mam okresu.Wiem,że to głupie,ale wczoraj bolały mnie jajniki jak na okres i miałam czarno brunatną krew jak to zawsze ja mam 1-szego dnia okresu,a dziś mam lekkie krwawienie i delikatny ból jajników.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMar 9th 2012
     permalink
    Hussy: Zauważyłam,że od paru dni interesuje się takim żółtym kotkiem.

    moja dostała [jak była całkiem malutka] od sąsiadki taką interaktywną zabawkę :

    link

    niestety padły nam juz baterie :/ ale pomagała małej zasypiać, ma światełko, które albo świeci jednym kolorem, albo zmienia kolory co jakiś czas w cyklu, ma kołysanki... no fajna sprawa :)
    a czasem jak mała leży w łóżeczku to się patrzy na nią i do niej gada :D
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeMar 9th 2012
     permalink
    Natalaa: zjadłaś może coś innego? pamiętaj, że to co Ty jesz przenika do mleka :P

    Właśnie chyba coś jej nie przypadło do gustu.. :sad: tylko nie wiem nawet co,bo rzadko karmię ją piersią.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 9th 2012
     permalink
    mareza: Madziu my jak tylko trafiliśmy do obecnego pediatry i powiedzieliśmy o problemie z kupką

    no ja też dałam ciała, bo juz pediatrze o tym nie mówiłam, skoro 3 tygodnie w szpitalu wmawiali mi, że jest wszystko ok. trochę mojej winy tez w tym jest.
    az w końcu zobaczyłam ten sluz i dopeiro zapytałam lekarza.
    Hussy: Jakie polecacie zabawki dla dziecka w wieku mojej Oliwki?

    na pewno nie ma jeszcze co wydawać kasy na zabawki, bona tym etapie maluszek zainteresuje sie wszystkim, co jest kontrastowe. jeszcze nie umie chwytać więc i tak po prostu będzie tylko patrzec - na okladkę kolorowej gazety, na skerpetkę, na kartkę z wzorami.
    Zresztą Marysia ma teraz korygowanych 3,5mca, a ulubioną zabawką obecnie jest opakowanie wacików, hehehe :wink: jak również różowa paszcza z kaszą manną. wiadomo, że do buzi jej tego nie dam, ale pokazuję jej i robi to furorę.
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 9th 2012
     permalink
    Natalaa: moja dostała [jak była całkiem malutka] od sąsiadki taką interaktywną zabawkę :

    haha, czytając opis zastanowiłam się, czy można jej wgrac dźwięk suszarki :smile:
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeMar 9th 2012
     permalink
    Magdalena: a ulubioną zabawką obecnie jest opakowanie wacików, hehehe

    :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeMar 9th 2012
     permalink
    Zapomniałam napisać, że po wczorajszym szczepieniu Wiki spała od 19:30 do 8 rano !!!!!!!!!!!!!!!!! gorączki nie ma, ale nastraszyła mnie nieźle :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMar 9th 2012
     permalink
    podobno można nagrać, ale nie wyróbowałam nawet tego patentu :D a chętnie wgrałabym odkurzacz :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeMar 9th 2012
     permalink
    Hussy kup kilka kolorowych baloników, najlepiej napompowanych helem:) zobaczysz jaka super zabawa:) albo naelektryzuj zwykłe o włosy :)
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeMar 9th 2012
     permalink
    My dziś mamy szczepienie.. Nie wiem czego mam się spodziewać..
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMar 9th 2012
     permalink
    my będziemy szczepić 21.03, o ile 20.03 neurolog wyrazi zgodę...
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeMar 9th 2012
     permalink
    Hussy: Nie wiem czego mam się spodziewać..


    Może nie będzie tak źle? U mnie Kuba miał stan podgorączkowy i był przestraszony:confused: Ale dacie radę! Nie wszystkie dzieci są marudne i źle reagują.
    Trzymamy kciuki!:peace::thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeMar 9th 2012
     permalink
    Chyba dalszy ciąg akcji po szczepieniu....Wiki padła zapłakana 10 minut temu bez jedzenia ( jadła o 8:10), na naszym łóżku.... Płakała a ja nie wiedziałam o co jej chodzi:confused: Myślałam,że jest głodna bo minęły 3 godziny,ale butla była odpychana rączkami więc NIE, zmieniłam pieluszkę, posmarowałam dziąsełka żelem, w końcu na rękach się uspokoiła, położyłam ją na naszym łóżku,znowu płakała i głaskana po główce usnęła:neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeMar 9th 2012
     permalink
    No tak to bywa... Kuba też tylko przytulony do mnie się uspokajał po szczepieniu :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeMar 9th 2012
     permalink
    A u mnie od trzech dni jest masakra.. W dzień w ogóle mała mi nie śpi tylko się rzuca i płacze.. Pielucha sucha,najedzona i ryk dalej :/ Podejrzewam,że może coś ją boli,bo to aż nie do poznania jest.. Biorę ją na ręce to się uspokaja,ale nie usypia,a jak już jakimś cudem uda jej się usnąć to jak chcę ją odłożyć to znów jest ryk.. Nawet jedzenia nie mogę sobie zrobić,bo tak płacze jakby ją ktoś mordował :confused: Teraz to samo.. :/ od 9 nie śpi.. A drze się na cały dom.. :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMar 9th 2012
     permalink
    Moja na szczęście od jakiegoś czasu się robi prawie aniołek :D w dzień sobie lezy na macie albo w łóżeczku i gada - czasem popłacze :P
    chociaż wczoraj wieczorem to nam się rozdarła równo i dokładnie.... aż nie wiedzieliśmy co jest :shocked: ale u nas to czas na skok :P w sumie końcówka już :P
    --
  10.  permalink
    Wy tak o tych skokach ciągle, to aż z ciekawości spojrzałam na ten rysunek. Wychodzi, że pod błyskawicą jesteśmy :shocked: Ewentualnie, odliczając 3tyg, jesteśmy na czarnym polu. I wiecie co? Krzyś chyba (na szczęście) tego obrazka nie widział :tooth:
    Właśnie leży i żuje swoje skarpetki :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 9th 2012
     permalink
    cerisecerise: Krzyś chyba (na szczęście) tego obrazka nie widział

    Odnoszę wrażenie, że z moim Witkiem jest tak samo :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMar 9th 2012
     permalink
    cerisecerise: odliczając 3tyg

    Ceri, jeśli Krzyś urodził się 3 tyg przed terminem, to teraz te 3 tyg musisz dodać (a nie odjąć) do wieku rzeczywistego.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMar 9th 2012
     permalink
    cerisecerise: Krzyś chyba (na szczęście) tego obrazka nie widział

    :clap: muszę przestać mojej córze pokazywać 28dni ewidentnie :rolling:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.