Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    TEORKA: to ubieraj mu rajstopki, tych na pewno nie ściągnie :devil:

    ściągnie. zębami
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 14th 2012
     permalink
    hehe no to macie problem :wink:
    ale już blisko do lata, będzie z gołym tyłkiem tak czy siak :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeMar 14th 2012
     permalink
    Ceri - a może spodnie (i skarpetki) na szelki? :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 14th 2012
     permalink
    cerisecerise: I ten osiołek jeden przy +8st chwilę jechał sobie z gołymi nogami

    Hahaha :bigsmile: i żadna babka nie pogonila Cie parasolka??? Z golymi nogami to jeszcze gorzej niz z goła glowa !! :wink:

    MARTA, to furczenie w nosku to mi wyglada na zalewanie pokarmem. Tez to przerabialam. Mleko sika, dziecko nie nadaza lykac i mu zalewa nosek. Karm pod gorke i zaczynaj zawsze od cyca, z ktorego mniej sika. Mozna tez pierwsze mleko odciagac, ale mi zawsze szkoda bylo.
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    Dzięki Magda czyli to tak jak podejrzewałam, będę próbować pod górkę. A wczoraj po tym Boboticu to już w ogóle tragedia była- mała płakała a raczej wrzeszczała strasznie do 23! Powiedziałam sobie, że koniec z tymi kroplami i mąż od razu przywiózł te, które Jenny mi poleciła Delicol i kochana nie wiem jak Ci dziękować- choć mam nadzieję, że nie mówię za wcześnie, ale małej chyba przeszło- odpukać! Podałam jej już 4 dawki, bo to daje się przed każdym karmieniem i Emilcia śpi teraz słodko, wygląda lepiej na buźce- widać, że się lepiej czuje. Boję się jeszcze zacząć cieszyć, ale jest nadzieja!
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    jak Paulinka miała mniej więcej tyle co Twoja Emilka - też przechodziła problemy brzuszkowe... a teraz? NIC! Ja sobie nie żałuję - jem właściwie wszystko, a ona ma to w nosie :)
    --
  2.  permalink
    Livia: Ceri - a może spodnie (i skarpetki) na szelki? :tooth:

    trzeba rozważyć :tooth: szczególnie te skarpetki na szelki- Ewuni też by się przydały :tooth:

    Magdalena: i żadna babka nie pogonila Cie parasolka??? Z golymi nogami to jeszcze gorzej niz z goła glowa !! :wink:

    No wiesz, wczoraj nie było pochmurno, to mi się upiekło :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    Natalaa: jak Paulinka miała mniej więcej tyle co Twoja Emilka - też przechodziła problemy brzuszkowe... a teraz? NIC! Ja sobie nie żałuję - jem właściwie wszystko, a ona ma to w nosie :)
    No to muszę powiedzieć, że mnie pocieszyłaś, teraz zanim cokolwiek zjem zastanawiam się sto razy i tak kończy się na chlebie z masłem:confused: Poprostu ten okres musi jakoś minąć i tyle...
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    Marta, mam nadzieję, że Emilce przejdzie. trzymam kciuki.
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    Dzięki dziewczyny, dam Wam znać wieczorem czy pojawiła się ta kolka czy nie, Emilka teraz wygląda jak inne dziecko:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    Dziewczyny, a ja z pierdołą :smile: macie jakieś źródło mówiące o tym, jak sie mówi o wieku ciąży? bo nie umiem tego jasno wyjaśnić kolezance.
    wiecie, co co mi chodzi: że 11w2d to jest początek 11 tc, a nie 12. czyli klasyka gatunku, jesli chodzi o to, jak sobie liczą, a raczej nazywają, wiek ciazy ciężarne, a jak to sie nazywa w medycynie.
    przykład: urodziłam w pierwszym dniu 33 tc wg karty, ale wiadomo, był to poczatek 32tc (czyli za mna było 32 tc).
    macie jakiś link?
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    W medycynie liczy się skończone tygodnie.
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMar 15th 2012 zmieniony
     permalink
    Też bym tak to wyjaśniła - że 11w2d oznacza skończonych 11 tyg ciąży i że tylko tak - dla jasności - przyjmuje się w medycynie.
    I jak gin pyta o wiek ciąży podajemy nie tydzień rozpoczęty, tylko tydzień skończony.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    chyba czeka nas zmiana ipieluch na 3 :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    no ja tak tłumaczyłam, ale to nie przeszło ;) chciałam się więc do jakiegós autorytetu odwołać, tudzięz tekstu źródłowego. no inc, dyskusja juz i tak zamknięta.
    ---
    u nas dzisiaj FESTIWAL ULEWANIA. normalnie rzyganko po kazdym karmieniu. Mała chyba lubi zmieniac garderobę. :smile:
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    Dziewczyny u nas chyba sukces:cheer::cheer: godzina 17 minęła a malutka słodko śpi:cheer: zrobiła kupkę sama tj. bez pomocy termometru, chyba raz się naprężyła a tak to spokój, Jenny jak ja Ci się odwdzięczę??? Ale jestem szczęśliwa
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    dziewczyny mam pytanie czuję się dziwnie i zmierzyłam sobie temp i mam 37,4 i w takim razie czy ja mogę dać małej moje mleko???
    --
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    Kasia z tego co wiem przy przeziębieniu można normalnie karmić
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    no to dobrze że można zastanawiam się czy to od brzucha bo trochę mnie boli czy to od cycków bo od wczoraj je czuję no ale odciągam co 3 godziny więc zatorów żadnych nie powinno być!! dobrze że jutro przyjdzie położna to może czegoś się dowiem....
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    Kasia możesz karmić, a nawet powinnaś. Dla dobra Was obu.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    Gdzieś czytałam, że dopiero przy wysokiej gorączce (powyżej 39 stopni) trzeba przestać karmić. Przerabiałam to jakiś miesiąc temu, tylko, że mnie 2 dni gorączka trzymała:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorbenia304
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    Witam
    Przyjmiecie mnie do swego grona? Dużo ciekawych informacji można tu poczytać.
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    benia witaj :) i śmiało pytaj :)

    Marta, najważniejsze żeby Emilka lepiej się czuła, ja zawsze chętnie służę pomocą :)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    Witam się i ja na rozpakowanych :) Dzięki dziewczyny za rady na wątku o karmieniu - bardzo się przydały. A teraz kolejne, bardziej ogólne pytania:

    - czy u takiego 2tygodniowego maluszka dodawałyście coś do kąpieli? Bo na razie myliśmy go w rumianku (miał podrażnioną skórę) i jak ładnie zeszło to teraz się zastanawiam czy nie myć go w wodzie z dodatkiem kilku kropel oliwki? Czy tylko w wodzie?

    - czy z takim maleństwem można się jakoś bawić? Np. robiąc mu masaż stópek przed lub po karmieniu (chyba lepiej przed), czy lepiej zostawiać mu max czasu na sen?

    Na razie tylko się na niego gapię jak leży i śpi, jest słodki i najchętniej nosiłabym go cały czas na rękach, ale to chyba nie jest dobry pomysł ;))
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    witam nowe Mamusie :wink::wink::wink:


    FRAGILE my od początku myjemy Ninę mydełkiem Bambino
    bez żadnych olejków, balsamów itp
    ale każdy robi inaczej więc i tak musisz sama zdecydować bo zaraz dostaniesz milion róznych odp na Twoje pytanie :tongue:



    wzięłam dziś Ninę na ponad 3 godzinny spacer
    wróciłam mokra jak mysz [odchudzam się więc to nie był spacer rekreacyjny :tongue:] i z obdartymi do krwi nogami
    se kupiłam w poniedziałek nowe trampeksy [dla przypomnienia może napiszę, że mi noga w ciąży o 1 rozmiar urosła i do tej pory się nie zmniejszyła :neutral: ] i zapomniałam, że mnie ZAWSZE nowe buty obgryzają :sad:
    --
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    A powiedzcie mi czy jak wasze dzieciątka śpią to staracie się by ciszej, czy normalnie się kręcicie po domu? Moja Emila jak odsypiała te napady kolki to starałam się być ciszej, żeby lepiej jej się spało to cała rodzina mnie zjechała, żebym jej tak nie przyzwyczajała, no ale mi tak jej szkoda... a sama jak śpię to wolę ciszę
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    my od początku się staraliśmy, żeby Nina się do spania ciszy nie przyzwyczajała bo jak raz siedzieliśmy u znajomych i cały czas rozmawialiśmy szeptem, mimo że dziecko spało na piętrze to tego :shocked:

    Nina teraz potrafi spać jak suseł mimo, że za ścianą siedzi 10 osób, rozmawiają, śmieją się, grają w kinnecta itp

    co prawda mi tu dziewczyny piszą, że do czasu i że za jakiś czas pewnie ją to będzie budzić, no ale póki co śpi i jej żaden hałas nie przeszkadza :wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    To może ja źle robię, teraz jak jej te kolki miną (mam nadzieję) to będę się starała ja odzwyczaić, bo później rzeczywiście nic nie zrobię w domu
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeMar 15th 2012 zmieniony
     permalink
    moje jak śpią to nawet wiertarka udarowa u sąsiada piętro wyżej ich póki co nie budzi - a od samego poczatku absolutnie nie chodzimy na paluszkach - jak śpią to zachowujemy się normalnie :-)
    ostatnio na zdjęciach z chrztu u fotografa jak mi młoda odleciała do snu to pani tamburynem napierdzielała żeby młodą wybudzić, a ta artystka moja nawet nie drgnęła - za to panią rozbolały ręce od potrzasania tym dziadostwem :-)
    --
  3.  permalink
    W ciagu dnia jak Franek ma drzemki to staram sie mu w pokoju nie przeszkadza, ale w kuchni czy w salonie, to normlanie sie zachowuje, myje naczynia, słucham muzyki.. jedynie co to ciszej wszytko robie jak jest pora na nocne spanie ale to dlatego zeby rozrózniał :)
    -- // //
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    The_fragile: czy u takiego 2tygodniowego maluszka dodawałyście coś do kąpieli? Bo na razie myliśmy go w rumianku (miał podrażnioną skórę) i jak ładnie zeszło to teraz się zastanawiam czy nie myć go w wodzie z dodatkiem kilku kropel oliwki? Czy tylko w wodzie?


    Na początku dodawaliśmy emolium, potem nivea aż do dziś.:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    The_fragile: czy u takiego 2tygodniowego maluszka dodawałyście coś do kąpieli?
    Ja dodawałam oleje Linomag bo Emilka miała strasznie suchą skórę przez pierwsze 2 tygodnie (podobno zresztą to jest normalne, że u noworodka po urodzeniu tak łuszczy się skóra, ale trzeba nawilżać), teraz jak skończę buteleczkę to będę używała mydełka Bambino
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 15th 2012 zmieniony
     permalink
    aaaaaaaaaaa ja się zapomniałam pochwalić ! :tongue:


    NINKA w końcu po prawie 5 miesiącach zaliczyła próbę trakcyjną :cool::cool::bigsmile:

    ona to ma kurna wyczucie, nie ma co :devil:


    najpierw była akcja z oczkami [efekt zachodzącego słońca]
    miała te oczka źle i miała i miała
    aż pojechaliśmy do neurologa i 3 dni po wizycie oczka się "naprawiły"

    teraz podobna sytuacja - nie zaliczała trakcji, nie zaliczała więc pediatrzyca nas na USG wysłała i dwa dni po tym badaniu nagle dziecko się pięknie podnosi :tongue:

    lubi po lekarzach jeździć chyba :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    Magdalena: wiecie, co co mi chodzi: że 11w2d to jest początek 11 tc, a nie 12

    Absolutnie, bezwględnie i totalnie się nie zgadzam ;) Medycyna nie może sobie ustalać własnych zasad logiki. 12 tydzień i koniec! 11 tygodni ciąży i ileś tam dni, ok, ale który tydzień - dwunasty! W którym roku życia jest twoje dziecko Madziu? W zerowym? No przecież, ze nie w zerowym, tylko w pierwszym. Po pierwszych urodzinach rozpocznie drugi rok życia. Tak samo z tygodniami. Zachodzisz w ciążę i od razu już w niej jesteś, od razu zaczyna się pierwszy tydzień a nie dopiero jak minie 7 dni, bo inaczej czym byłby pierwszy tydzień? Czasem "nieciąży" bo pierwszy tydzień zacznie się po 7 dniach?
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    Ja zgadzam się z jem, dokładnie tak jest, ale lekarze tak nie liczą- dla nich ważne są skończone tygodnie ciąży stąd te różnice. Ja urodziłam dokładnie w 40 tygodniu i 0 dni a mam wpisane, że 39 tygodni.
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    może oznaczają ukończone tygodnie ciąży? przecież to nie musi być tożsame z tygodniem ciąży, w którym jest ciężarna
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    No dokładnie o tym mówię- dla lekarzy ważne są tygodnie skończone a nie w którym się jest tygodniu i np 11tyg 2dni to 11 tygodni ciąży, ale 12 tydzień ciąży
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    A ja dzisiaj zaszalałam i pierwszy raz w życiu ufarbowałam włosy:devil:
    Z brązu na czerwony, taki mega czerwony:wink:
    A Kubuś jak się na mnie patrzył i dziwił co ta matka ma na głowie:wink:
    Miłej nocy kobietki!
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    mam pytanie do dziewczyn po Cc jak dlugo odczówałyście dyskomfort podczas wizyt w wc? Siku niby normalnie choć na koniec już ciagnie a 2to już gorsza sprawa tym bardziej że mam lekkie zaparcia! a ta moja temp to nie Wiem z Kad czuje dyskomfort w okolicy blizny badz nerek Ogolnie do okoła dół brzucha!
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    carottka: pierwszy raz w życiu ufarbowałam włosy:devil:


    :shocked::shocked::shocked::shocked:

    ale tak na prawdę pierwszy ? :shocked::smile:


    kasiakuzniki: Siku niby normalnie choć na koniec już ciagnie a 2to już gorsza sprawa tym bardziej że mam lekkie zaparcia! a ta moja temp to nie Wiem z Kad czuje dyskomfort w okolicy blizny badz nerek Ogolnie do okoła dół brzucha!


    ja Ci powiem, że po CC to ogólnie przez ponad miesiąc czułam się do dupy w okolicach brzusznych...
    co więcej - po prawie 5-ciu miesiącach czasami mnie coś dziwnie w środku na bliźnie zakłuje [jak to się kurna pisze? :P] a skóra wokoło blizny dalej zdrętwiała jak po znieczuleniu u dentysty......
    także po niecałych dwóch tygodniach cudów się nie spodziewaj :wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    ale tak na prawdę pierwszy ? :shocked::smile:


    serio, serio! :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    carottka: serio, serio! :wink:


    no to Ci powiem, że szoknięta jestem niemało :wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 15th 2012 zmieniony
     permalink
    jem: ! W którym roku życia jest twoje dziecko Madziu? W zerowym

    Jezusie, zaczyna sie...! :confused:
    Ja wiem!
    Ale medycyna liczy inaczej i nie ma sensu z tym dyskutowac, prosze. Urodzilam w32tc, mimo, ze 32tygodnie byly juz ukonczone. Lekarze tak licza i kropka. Co ja mysle, Ty czy reszta mam nie ma tu znaczenia.
    Jak lekarz/polozna/pielegniarka pytaja, w ktorym sie jest tygodniu, to sie mowi skonczone tygodnie. A nie trwajace.
    Dlatego szukalam zrodla, zeby za kazdym razem nie toczyc takich dyskusji. Juz sie dzisiaj raz pokurwilam tlumaczac to i mi sie juz nie chce...

    W ogole wrocila @, wrocily hormony i sie zrobilam nerwowa :sad: nie lubie tego. Ja zamiast pmsa mam zawsze owuwkurwa :confused:
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeMar 15th 2012 zmieniony
     permalink
    carottka: Gdzieś czytałam, że dopiero przy wysokiej gorączce (powyżej 39 stopni) trzeba przestać karmić. Przerabiałam to jakiś miesiąc temu, tylko, że mnie 2 dni gorączka trzymała:confused:
    --

    Gdzie o tym czytałaś?
    Chorowałam w styczniu z wysoką gorączką, dochodzącą do 40 stopni i karmiłam cały czas. Mała mniej chętnie piła, gdy temperatura była wysoka, ale poza tym nic sie nie działo. Lekarz też nie zwrócił mi na to uwagi, wiedział, że karmię.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 16th 2012
     permalink
    carottka: Gdzieś czytałam, że dopiero przy wysokiej gorączce (powyżej 39 stopni) trzeba przestać karmić. Przerabiałam to jakiś miesiąc temu, tylko, że mnie 2 dni gorączka trzymała


    Nieprawda! Nie trzeba, a wręcz nie powinno się przestawać karmić przy gorączce - jeśli akurat masz infekcję, wytwarzasz przeciwciała, dzięki karmieniu przekazujesz je także dziecku, więc jest mniej narażone na nią. Trzeba tylko pamiętać o uzupełnianiu płynów.
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeMar 16th 2012
     permalink
    Mnie to własnie najbardziej motywowało!!!!! Dlatego się zdziwiłam czytając o konieczności odstawienia.
    Podczas choroby wiedziałam, że mała jest bezpieczna i faktycznie nie zachorowała.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 16th 2012
     permalink
    Magdalena: W ogole wrocila @, wrocily hormony i sie zrobilam nerwowa :sad:


    ja też :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMar 16th 2012
     permalink
    a ja i bez powrotu @ jestem nerwus :cool:
    --
  4.  permalink
    No mnie się mój mąż zapytał, czy karmiąca matka ma permanentny PMS, czy jednak ma się szykować, że przed pierwszą @ nocuje u kolegi :cool:
    a ja przecież taka cicha, spokojna i dobrego serca jestem :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 16th 2012
     permalink
    Natalaa: a ja i bez powrotu @ jestem nerwus :cool:

    ja jestem cholerykiem, ale jednak ciąża bardzo mnie wyciszyła, teraz to zauwazyłam, jak wróciła @. ja to tak odczuwam, że po prostu byle co mnie teraz wkurza, aż mnie ściska w środku. nie cierpię tego uczucia, normalnie trudno mi nad tym czasem panować.:confused:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.