Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorvitani_82
    • CommentTimeMar 23rd 2012 zmieniony
     permalink
    Muszę poruszyć krępujący mnie temat- hemoroidy...Macie? :( Od 3 dni rozrywa mi dupę jak siedzę, chodzę, a przy wypróżnianiu to jakaś masakra- łzy w oczach. Dziś se tam zajrzałam :bigsmile: i ku mojemu zdziwieniu "one: są już na wierzchu :shocked: Nigdyn nie miałam z tym problemów, nie rodziłam naturalnie, więc o co kaman??? Tak same od siebie się zobiły??

    Taaaaaaak, ja ma jednego wyhodowanego jeszcze sprzed czasów ciąży i porodu. Podczas porodu również się narodził ale już dawno wlazł do środka. Wiem o czym piszesz. To cudowne uczucie rodzić w kiblu jeża (tak to czasem odczuwałam jak mam gorszy dzień). Najważniejsze to nie pozwolić na wypadnięcie. Dieta lekkostrawna i rozluźniająca kupsztala. Nie wskazane jest również napinanie się zbytnie podczas pobytu w WC.
    A hemoroidy to lubią robić przy siedzącym trybie życia. Można je usunąć zabiegowo. Ja mojego jeszcze nie usunęłam, bo na szczęście mi od porodu nie dokucza.


    A wracając do tematu obrotów, na razie cierpliwie czekam.
    --
    •  
      CommentAuthorbelly
    • CommentTimeMar 23rd 2012
     permalink
    Ja po ciąży miałam aż 3 dziady w zadzie i myślałam, że jedyne co mi pozostało to pierdolnąć barana o drzwi ale...brałam tabletki 3 cyclofort i się pochowały-POLECAM!!!!

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 23.03.12 22:20</span>
    Dodam tylko, że były 3 jednocześnie :fierce::devil:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 23rd 2012
     permalink
    przepraszam, ale tak fajnie personifikujecie te hemoroidy, że sie prawie posikałam :smile:
    a wiem, że przecież to wcale nie do smiechu temat :wink:
    •  
      CommentAuthorbelly
    • CommentTimeMar 23rd 2012 zmieniony
     permalink
    Madzia, mi wtedy wcale nie było do śmiechu a najgorsze, że mąż na początku wkładał mi gazik z maścią w odbyt i przyświecał go sobie jeszcze latarką:cool: miał niesłychany ubaw widząc moje wielkie dupsko po porodzie zaatakowane przez 3 olbrzymie hemoroidy...a ja tak stałam rozkraczona i myślałam, że Mu jebnę:tongue::tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 23rd 2012
     permalink
    omg, naprawdę współczuję...
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 23rd 2012
     permalink
    hahaha Belly wybacz ale teraz i ja się uśmiałam z Twej opowieści :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorbelly
    • CommentTimeMar 23rd 2012 zmieniony
     permalink
    Taa, śmiejta się, śmiejta... pośmieję się z Wami bo widok był komiczny, szczególnie widok mojego męża z głową przy moim zadzie:bigsmile: a swoją drogą, jakie te chłopy są głupie co nie?! kobieta podeszłaby do tematu z empatią a dziad ojszczany bo hemoroida widzi :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorvitani_82
    • CommentTimeMar 23rd 2012
     permalink
    O ŁAŁ Belly niezła historia... No ale ciesz się, że mąż taki pomocny jest :devil:
    Cyklo3forte również polecam, po porodzie łykałam jak cukierki.

    I potwierdzam, najmniej jest do śmiechu jak trzeba iść do kibelka na II, a jest się na etapie harcujących, obudzonych nagle ze snu hemoroidów. W takim wypadku modlę się żeby to nie był twardzioch :confused:

    Na szczęście jak się już zagoi tyłek to potem należy uważać żeby nie doprowadzić do zatwardzenia, bo wtedy budzi się bestie do życia i znów dupa z głowy na kilka dni....
    --
    •  
      CommentAuthorbelly
    • CommentTimeMar 23rd 2012
     permalink
    vitani- lepiej bym tego nie ujęła, przybij piąteczkę:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorvitani_82
    • CommentTimeMar 23rd 2012
     permalink
    Cóż, temat przykry ale dobrze, że nie zmagamy się z nim w samotności, więc piąteczka :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 23rd 2012
     permalink
    heheh i zobaczcie taki osrany temat a jak potrafi zbliżyć ? :bigsmile::bigsmile::devil:
    --
    •  
      CommentAuthorvitani_82
    • CommentTimeMar 23rd 2012
     permalink
    Teo, proza życia :devil:
    Jedne mają łupież, inne hemoroidy. Każdy ma coś z czym żyć musi :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorbelly
    • CommentTimeMar 23rd 2012
     permalink
    O przepraszam, mój zad jest tylko mój, nie przygarnę już żadnego dziada a już na bank nie 3, po co mam mieć z dupska wiatrak:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeMar 24th 2012
     permalink
    o matulu! :D ale temat! fajnie, że można tu pogadać o wszystkim.
    A jak się takie hemoroidy objawiają?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMar 24th 2012
     permalink
    vitani_82: Jedne mają łupież, inne hemoroidy. Każdy ma coś z czym żyć musi

    mi zaczęły włosy garściami wypadać :fierce: na szczęście mam gęęęęęstą czuprynę :updown:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 24th 2012
     permalink
    A wlasnie. Kiedy wlosy PRZESTAJA wypadac?
    Bo ja nie jestem tak zajebista jak Natalaa i mam licha czupryne :wink: :wink:
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeMar 24th 2012
     permalink
    mi po 6 miesiącach po porodzie przestały wypadać :) mam gęste, więc nie było dużej straty, najważniejsze, że wzmocniły się teraz paznokcie, są jak w I trymestrze.
    --
  1.  permalink
    Natalaa: na szczęście mam gęęęęęstą czuprynę :updown:

    też miała, dwie ciąże temu

    Magdalena: Kiedy wlosy PRZESTAJA wypadac?

    nie wiem, zadaję sobie to pytanie codziennie
    --
    •  
      CommentAuthorvitani_82
    • CommentTimeMar 24th 2012
     permalink
    Mi jakby przestały. Tzn mam wrażenie, że wypadają normalnie jak przed ciążą, za to zrobiły się lśniące i kurna więcej ich mam niż przed porodem...
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeMar 24th 2012
     permalink
    Ja tez jestem na etapie wypadania wlosow...

    Na poduszce codziennie zbieram cala garsc, co gorsza widze ciagle ze Adas ma moje wlosy na ubranku, w raczkach itd.

    Najgrosze ze przy karmieniu piersia nie mozna brac zadnych suplementow takich typowo na porost wlosow..
    --
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeMar 24th 2012
     permalink
    Moje włosy jak na razie twardo głowy się trzymają. Biorę witaminy dla kobiet w ciąży i karmiących może to pomoże i ten przykry fakt mnie ominie:whorship::whorship::whorship:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMar 24th 2012
     permalink
    cerisecerise: też miała, dwie ciąże temu

    ja nie planuję kolejnego dziecka, więc.... :D hehehehe chyba, że zmienię zdanie może :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeMar 24th 2012 zmieniony
     permalink
    Natalaa: ja nie planuję kolejnego dziecka, więc.... :D hehehehe chyba, że zmienię zdanie może :devil:

    No co Ty ? :smile:
    -
    A my dziś kończymy drugi miesiąc :smile::smile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 24th 2012
     permalink
    mi jakby pomału przestają wypadać ! :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeMar 24th 2012
     permalink
    a mi właśnie lecą garściami :/
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 24th 2012
     permalink
    sara32: Biorę witaminy dla kobiet w ciąży i karmiących może to pomoże i ten przykry fakt mnie ominie

    O naiwnosci. :smile: myslisz, ze reszta z nas nie bierze? :smile:
    Mnie zaczely wypadac 5mcy po porodzie. I tez biore witaminy dla karmiacych.
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeMar 24th 2012
     permalink
    he he he chyba każda karmiąca jakoś się zasila :)
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  2.  permalink
    dzień dobry :) przeprowadzam się do Was z mamusiek :)

    co do hemoroidów i ogladania ich przez męża, belly, to się nie martw, mój codziennie ogląda moje szwy na dupie i głośno zastanawia się jakim cudem udaje mi sie zrobić kupę:devil:
    --
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeMar 24th 2012
     permalink
    Magdalena: O naiwnosci.


    Pewnie masz rację ale ciągle się łudzę, że mnie ominie. Jak mnie dopadnie to się pochwalę:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeMar 24th 2012
     permalink
    mariamateria: co do hemoroidów i ogladania ich przez męża, belly, to się nie martw, mój codziennie ogląda moje szwy na dupie i głośno zastanawia się jakim cudem udaje mi sie zrobić kupę


    hehe mój sie nie zastanawiał - zaraz po porodzie wsadzał mi czopka :devil: :bigsmile:

    a ja jeszcze z pytaniem co do higieny noska - bo mnie położna uczyła żeby zwijać waciki w taki rulonik i to namaczać ta solą i nosek zwilżać, a wy psikacie bezpośrednio? i tak od początku? czy od miesiąca na przykład? czy jak??
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 24th 2012
     permalink
    ja psikałam bezpośrednio
    od początku
    tzn odkąd Ninka miała chyba tydzień
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeMar 24th 2012
     permalink
    no to jutro spróbujemy :smile: dzięks Teo
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 24th 2012
     permalink
    Anula jak Marysia byla malutka, dwukilowa, to robilam tak jak Ci polozna radzila. Teraz wale prosto w nosek woda morska i na Mery nie robi to wrazenia.
    Natomiast katarku uzywamw ostatecznosci i zawsze po uzycie psikam w nosek. A tak to nsjczesciej nawilzam i wyciagam sucha paleczka do uszu.
    •  
      CommentAuthorbelly
    • CommentTimeMar 24th 2012
     permalink
    Mamy, czy Wasze dzieci czasami zanosza sie od placzu i przestaja na chwile oddychac??? moja mala dzisiaj mi stracha napedzila, ze zbladlam i trzeslam sie jak osika, trzeba byla Ja mocno potrzasnac bo sie zapowietrzyla :cry:
    --
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeMar 24th 2012
     permalink
    Nam położńa polecała na początek sól morską/roztwór soli fizjologicznej w kropelkach. Wkraplasz maluszkowi po jednej czy tam dwie do każdej dziurki. Nie ma takiego naporu powietrza jaki jest przy tych psikadłach typu marimer itp. Może większośći dzieci to nei przeszkadza, ale mojemu wrażliwcowi przeszkadzało nawet jak była dużo starsza :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 24th 2012 zmieniony
     permalink
    bellybaby: Mamy, czy Wasze dzieci czasami zanosza sie od placzu i przestaja na chwile oddychac??? moja mala dzisiaj mi stracha napedzila, ze zbladlam i trzeslam sie jak osika, trzeba byla Ja mocno potrzasnac bo sie zapowietrzyla :cry:


    mojej to się często przytrafiało, teraz już na szczęście nie [odpukać tfu tfu !]

    u nas pomagało dmuchnięcie w nosek [takie zdecydowane]
    od razu zaczynała oddychać
    --
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeMar 24th 2012
     permalink
    Moja tak robiła prawie od urodzenia. Ale nie traciła nigdy przytomności. Robiła się trochę sina czy czerwona, ale zaraz sama warcała do oddychania. Brzmi strasznie, ale się pzryzwyczaiłam o ile możńa się przyzywyczaić do płaczu dziecka :cool: I w ten sposób zaczęłam ją więcej nosić, chustować i karmić piersią na żądanie a nie jak pisze Tracy Hogg co 3h :devil: Śmiać mi się chciało, bo ostantio znajomy się wystraszył jak Zu się tak rozpłakała i zapowietrzyła - on je zaczalw twarz dmuchać. A ona się wystraszyła jeszcze bardziej :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorbelly
    • CommentTimeMar 25th 2012
     permalink
    Ja do tej pory nie mogę dojść do siebie-widok przeokrutny:neutral:
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeMar 25th 2012
     permalink
    a do nosków używacie soli fizjologicznej czy czegoś innego?
    my mamy sól i zakrapiamy po kropelce

    co do hemoroidów - cieszę się, że mnie ominęły, tyle dobrego z CC.
    anula36: zaraz po porodzie wsadzał mi czopka

    to tak jak u mnie, jak widział jak sama sobie aplikuje to więcej śmiechu niż pożytku było, nie dość że się nachylić nie mogłam to robiłam dziwne akrobacje :)
    jednak co mąż to mąż - bez niego to bym zginęła chyba :)

    bierzecie jakieś wit. z sumplementem DHA? muszę owe zakupić ale nie wiem jakie, jak kobieta w aptece mi pokazała to cena była tragiczna za 60szt 71zł trochę dużo... do 50zł jeszcze ok, ale nie więcej ...polecicie jakieś?


    pępek się już nam goi w środku, za to bardzo schodzi nam skóra, kąpiemy się w oilatum i kremujemy tym samym ale nic nie daje;/ polecicie coś ?
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMar 25th 2012
     permalink
    bellybaby - moja srednia córa cierpiała na zespoł bezdechu afektywnego czyli zanosiła sie do utraty przytomnosci - trwało to do ok 2,5 lat. Wpadała w płacz, traciła oddech i czesto zanim zdazyłam podbiec leciała na ziemie jak długa z oczami wywalonymi do góry. Mysmy ja wtedy szybko odwracali głowa w dół, nogi do góry i momentalnie dochoziła do siebie, ale widok przyznaje straszny. To nie jest groźne, bo wraz z utrata przytomnosci powraca oddech, Marta sama z tego wyrosła. Te nasze glowa w dół nogi do góry to tak proforma aby mózg dotlenic jak najbardziej.
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeMar 25th 2012
     permalink
    gienia83: za to bardzo schodzi nam skóra, kąpiemy się w oilatum i kremujemy tym samym ale nic nie daje;/ polecicie coś ?
    --


    to schodzenie skóry to chyba musisz po prostu przeczekać :smile: nam to zajęło ponad 4 tyg

    a ja mam pytanie do zjawisk poszczepiennych, wiem, że może być wysypka i chyba to mamy ale tylko na twarzy, możliwe to? moja mała ma trądzik niemowlęcy ale to jest cos zupełnie innego, typowa wysypka, coś z tym robic czy przeczekać?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 25th 2012
     permalink
    nibriana: ostantio znajomy się wystraszył jak Zu się tak rozpłakała i zapowietrzyła - on je zaczalw twarz dmuchać. A ona się wystraszyła jeszcze bardziej :confused:


    no popatrz a u nas tylko dmuchanie działało :smile:
    jak widać co dziecko to inaczej :wink:


    mooniia: Wpadała w płacz, traciła oddech i czesto zanim zdazyłam podbiec leciała na ziemie jak długa z oczami wywalonymi do góry.


    o jeju :sad:
    to musiało strasznie wyglądać
    --
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeMar 25th 2012
     permalink
    gienia83: bierzecie jakieś wit. z sumplementem DHA?


    Zastosowałam się do rady dziewczyn. Łykam zwykły femibion natal classic i kupuję do tego linocomplex nnkt (10 zł za 60 szt.). Ten drugi ma właśnie niezbędne kwasy.
    --
    •  
      CommentAuthorcoma
    • CommentTimeMar 25th 2012
     permalink
    Ja wykańczam na razie Prenatal bo mi został, a potem spróbuję Pregna plus bo już mi kilka osób polecało!
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMar 25th 2012
     permalink
    Hussy: No co Ty ?

    no na dzień dzisiejszy nie chcę więcej porodów :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 25th 2012
     permalink
    nibriana: a nie jak pisze Tracy Hogg co 3h

    a nie przypominam sobie, żeby Tracy Hog radziła karmić co 3h...? co prawda gdzieś przy 6 czy 7 rodziale umarłam z nudów i już do lektury nie wróciłam, ale z tego, co pamiętam, to ona radziła ODKRYĆ i ZROZUMIEĆ rytm dziecka, a nie go narzucać. to tak tylko btw.
    gienia83: bierzecie jakieś wit. z sumplementem DHA?

    ja polecam Prenatal DHA.
    dzienna dawka DHA dla mamy karmiącej to najlepiej 500mg. większość tabletek ma mniej, więc choć są tańsze, to trzeba łykać dwie. a prenatal DHA ma właśnie 500mg w jednej tabletce, wię ctak naprawdę wychodzi taniej. koszt między 40 a 50 zł za opakowanie.
    do tego biorę zwykłe Prenatal Classic

    Treść doklejona: 25.03.12 12:54
    a u nas to jest w ogóle totalny DŻURASIK PARK!!!! Marysia udoskonala swoje umiejętności radosnych pisków, wyć i skowyczeń. jak maly pterodaktyl z Parku Jurajskiego. Sąsiedzi to chyba myśla, że my jej jakąs krzywdę robimy alboco :smile:
    przestała gugać i prezentuje milion rodzajów pisków. teraz właśnie wyje do zabawek na macie. wtf?
    •  
      CommentAuthorkarooo24
    • CommentTimeMar 25th 2012
     permalink
    Dziewczyny pomóżcie, bo zwariuję...Od 3 dni jest ciągły płacz. Biorę na ręce- płacz, odkładam- jeszcze większy...Daję cyca- nie, nie, nie. Toż idzie pierdolca dostać...Wczoraj byłam u kuzynki i ciotka położna stwierdziła, że ona jest ciągle głodna :( Mówi, żeby kupić mleko i spróbować dać rano i zobaczyć, czy nadal taka będzie...Nie wiem, w czw mamy szczepienia, to zapytam, ale do tego czasu odjebie...Nie wiem co jest mojemu dziecku...Może to jakiś skok, albo ja mam kryzys...Ona w środę skończyła 14 tygodni...

    czy rzeczywiście kupić mm i jej rano dać? Czy wstrzymać się do tego czwartku i zobaczymy co powie lekarz?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 25th 2012
     permalink
    Magdalena: a u nas to jest w ogóle totalny DŻURASIK PARK!!!!


    u nas to samo :confused::confused::confused:
    od 3 dni non stop wrzaski jakby sie dinozaur z jaja wykluwał
    masakra
    nam już uszy popuchły a Ninie się gardło zdarło od tego darcia :devil:


    karooo24: czy rzeczywiście kupić mm i jej rano dać?


    pytanie tylko czy się w ogóle chwyci bo moja pluła MM dalej niż widziała jak kilka razy próbowałam
    ale skoro piszesz, ze głodna - jak ja wtedy przystawisz [jak wrzeszczy] to je ?
    --
    •  
      CommentAuthorbenia304
    • CommentTimeMar 25th 2012
     permalink
    Dziewczyny i u mnie to samo.Najgorsze to ze spał łącznie tylko ze 2 godziny od 7 rano do 19 .To chyba lekka przesada .
    Myślałam że chociaż na dworze pośpi(zawsze tak pięknie lula) -niestety wył w wózku :(
    Mam dziś mega kryzysa z tego powodu :(
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeMar 25th 2012
     permalink
    karo chyba sie u was zacza skok 14 - 19tygodni. Współczuje. My juz ten konczymy dzieki Bogu bym chyba nie wytrzymala. Ostatni tydzien to byla jakas kulminacja a dzisiaj rano inne dziecko. Nie matrw sie tylko nie bedzie zle przez cale 5 tygodni, raz lepiej raz gorzej, a po tym niby maja sie dzieciaki nauczyc obrotow, no nie wiem u nas nie bardzo:)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.