Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 27th 2012
     permalink
    The_fragile: Dziewczyny z Warszawy, poratujcie proszę i polećcie mi jakiegoś dobrego ortopedę, który robi usg bioderek w 6 tyg.

    Fragile, najlepszy w Warszawie ortopeda dziecięcy to dr Sionek. Przyjmuje prywatnie w CM Arka, w Fundacji Żelazna oraz w babca Medica. Wizyta z usg niestety droga, bo ok 250 pln. ale możesz być pewna, że nie wyśle CIe bez potrzebu w szelki pavlika etc, co tu już nie ra zna forum miało miejsce.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 27th 2012
     permalink
    Magdalena, bardzo Ci dziękuję!!! Właśnie o kogoś takiego mi chodzi :)
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeMar 27th 2012
     permalink
    ząbkujemy jednak, szlag!!!!


    Już????
    My z Kubą to sto lat za Murzynami w porównaniu do was:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeMar 27th 2012 zmieniony
     permalink
    Natalaa: ząbkujemy jednak, szlag!!!!


    Ale skąd to niby wiesz???
    --
    •  
      CommentAuthorcoma
    • CommentTimeMar 27th 2012 zmieniony
     permalink
    Natalaa: ząbkujemy jednak, szlag

    No co Ty... ja wiem że Śliczna Twoja gna z rozwojem ale żeby zęby już? Tylko mi nie mów że to była ta kropka biała...

    Carotka - a wiesz że nie dość że Moja Gwiazda tylko troszkę starsza od Twojego, to w dodatku jakby był chłopiec to miał być Kuba?:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeMar 27th 2012
     permalink
    Sabakuma juz stopki do buzi! łał alez jest szybki i gietki:shocked: moj synek jeszcze sam nie lapie stopek. A co do zabkow to mam nadzieje ze nas ta przyjemnosc jak najpozniej spotka:cool:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMar 27th 2012
     permalink
    Jaheira: Ale skąd to niby wiesz???

    z tyłu przebija sie zabek.....mloda maaaaaarudzi :sad: dlatego chce do prdiatry jutro, bo to za szybko przeciez :neutral::neutral::neutral::neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeMar 27th 2012 zmieniony
     permalink
    Natalaa to może być torbiel, Wiki miała dwie torbiele w miejscu górnych trójek, wyglądały jak wychodzące ząbki, podobnie twarde ! Może to to.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMar 27th 2012
     permalink
    no to tym bardziej do lekarza ide.....

    Treść doklejona: 27.03.12 20:16
    jenny1983: Natalaa to może być torbiel, Wiki miała dwie torbiele w miejscu górnych trójek, wyglądały jak wychodzące ząbki

    a bolało ją to??
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeMar 27th 2012
     permalink
    Bolało, zwłaszcza jak pękły i taka biała substancja z tego wyszła. Pediatra nic tu nie poradzi, nasza powiedziała, że to albo torbiele albo zęby, i ona ani na jedno ani na drugie nic nie poradzi...
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMar 27th 2012
     permalink
    oszzz ech :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeMar 27th 2012
     permalink
    Carotka - a wiesz że nie dość że Moja Gwiazda tylko troszkę starsza od Twojego, to w dodatku jakby był chłopiec to miał być Kuba?:wink:

    :rolling:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 27th 2012
     permalink
    jenny1983: Od kilkunastu dni zaobserwowałam, że Wiki raz dziennie lub raz na kilka dni się wzdryga, taki dreszcz jakby ją przeszedł


    moja tak zawsze robi jak się zesika do pieluchy :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    może Wiki też tak po sikaniu ? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeMar 27th 2012
     permalink
    zakochalam sie w wielorazowkach
    ale kupy jeszcze do nich nie bylo wiec prawdopodobnie rano sie odkocham (bo rano ejst zawsze mega kupon):cool::wink::wink::wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeMar 27th 2012
     permalink
    moja tak zawsze robi jak się zesika do pieluchy
    może Wiki też tak po sikaniu ?


    Miki też tak się "otrząsa" jak się zsika :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeMar 27th 2012
     permalink
    moje od razu mają czkawkę :-)
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeMar 28th 2012
     permalink
    chloe28: zakochalam sie w wielorazowkach

    do tych pieluch są jakieś wkłady czy tetrę się wkłada?
    pierze się to w pralce czy wyrzuca? czy może ręcznie?
    ostatnio znajomi nam polecali te pieluchy ale koszt nas przeraził 20szt 800zł jakoś tak ...
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeMar 28th 2012
     permalink
    O tym sikaniu nie pomyślałam, zacznę baczniej ją obserwować. Dzięki :) Dziś w nocy kolejna akcja ząbki o 00:25. Przyzwyczaiłam się do dobrego i teraz rano jestem nieprzytomna:sad:
    --
  1.  permalink
    Dziewczyny a siusiaka maluszkowi to uklada sie jak? Bo wlasnie slyszalam, ze trzeba go ukladac do gory, a ja narazie nic z nim nie robie i sam sie uklada do dołu..

    No i uzywamy pampersow tych najmniejszych i nie wiem czy ja je za lekko zapinam ale czasem na boku body i ubranko jest osikane i wyglada na to, ze przecieka przez pieluszke bokiem. Jak mocno mam te pieluszki zakladac? A moze on po prostu jest za malenki i jak podrosnie problem sie skonczy.
    Dzis jade kupic pake Libero bo kolezanki mowily, ze sa ciut mniejsze.. zobaczymy!
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMar 28th 2012
     permalink
    Biedronka11: Dziewczyny a siusiaka maluszkowi to uklada sie jak? Bo wlasnie slyszalam, ze trzeba go ukladac do gory, a ja narazie nic z nim nie robie i sam sie uklada do dołu..

    Najlepiej zapytaj męża / partnera :smile: Z tego co się orientuję, to w górę.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeMar 28th 2012
     permalink
    Ja zawsze susiaka układałam w dół - tak mi też zresztą położne tłumaczyły. Jak ułożysz do góry, to Ci się szybciutko synek górą przesika :-)
    --
    •  
      CommentAuthorbenia304
    • CommentTimeMar 28th 2012
     permalink
    a nam położna kazała układać i pilnować siusiaka aby był w dół bo wtedy nie zasika nic
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMar 28th 2012 zmieniony
     permalink
    A to jest anatomiczne, takie układanie w dół? :confused:
    Nie kłócę się, bo już nie pamiętam, jak traktowałam ptaka mojego Syna, ale jakoś tak w pierwszym rzucie wydaje mi się, że "górne" ułożenie jest wygodniejsze dla Malucha, choć może i stwarza więcej ryzyka zasiusiania.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeMar 28th 2012
     permalink
    Mnie polozna mowila, ze siusiak zawsze w dol:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeMar 28th 2012
     permalink
    w górę - łącznie z jajeczkami - kładziemy ze względu na to że młody ma wodniaka jąderek
    --
  2.  permalink
    No ja tez wlasnie juz sama nie wiem..
    W tym tygodniu ma przyjechac polozna to ja zapytam!
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeMar 28th 2012
     permalink
    Najlepiej zapytaj męża / partnera :smile:


    Aż zaczelam sie zastanawiac jak mój mąż uklada i zglupiałam:devil: chyba w dol, ale dorosli faceci juz maja co ukladac:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMar 28th 2012
     permalink
    carottka: Aż zaczelam sie zastanawiac jak mój mąż uklada i zglupiałam

    pewnie, że w dół :devil: kiedyś weszłam R. do łazienki jak się kąpał i sobie go między nogi wsadził :bigsmile: wyglądał jak "dziewczynka" :devil:
    --
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeMar 28th 2012
     permalink
    Dziewczyny jak to jest z tym USG bioderek? byłam przedwczoraj na badaniu i lekarz kazał za 8 tyg powtórzyć pomimo, że było wszystko w porządku...też robiłyście to badanie 2 razy czy to tylko takie naciąganie?
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 28th 2012
     permalink
    Marta, wg mnie to norma, że się powtarza. U nas też tak było.
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMar 28th 2012
     permalink
    hydrozagadka: Marta, wg mnie to norma, że się powtarza. U nas też tak było.

    a u nas nie.
    --
    •  
      CommentAuthorbenia304
    • CommentTimeMar 28th 2012
     permalink
    Gadałam z mężem i układa do góry :bigsmile: ale on i tak sobie później sam zmienia pozycje - fajny temat

    marta_885: Dziewczyny jak to jest z tym USG bioderek? byłam przedwczoraj na badaniu i lekarz kazał za 8 tyg powtórzyć pomimo, że było wszystko w porządku...też robiłyście to badanie 2 razy czy to tylko takie naciąganie?


    a to Wy musicie płacić za usg bioderek? My mieliśmy w szpitalu i kontrolnie mamy zrobić do 4 miesiąca ze skierowaniem od lekarza rodzinnego na NFZ
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeMar 28th 2012 zmieniony
     permalink
    powtarza się badanie usg bioderek - u nas było wszystko ok a i tak musieliśmy powtórzyć - nie płaciliśmy, zrobione były na NFZ w niepublicznym ośrodku który ma podpisaną umowę z kasą chorych
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 28th 2012
     permalink
    my tez powtarzalismy USG mimo, ze I dobrze wyszlo :)
    kurde co u nas pizdzi wiatrem to jest koniec...
    Ninieto rybka, bo w wozku a ja juz rak nie czuje.. ;P

    Treść doklejona: 28.03.12 10:56
    co do pindoli :P
    moj maz nie uznaje pedalskich (jego zdaniem) obcislych szortow i chodzi tylko w bokserkach, wiec wiadomo gdzie pindol :devil:

    my za USG placilismy
    po 70 zl z tego co pamietam
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMar 28th 2012
     permalink
    u nas tez wiejee :confused:
    --
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeMar 28th 2012
     permalink
    Ja muszę prywatnie robić dlatego, że u nas przychodnia nie ma umowy podpisanej:confused: a jeśli chciałabym na kasę to musiałabym daleko jechać i wyszłoby więcej za benzynę niż za badanie na miejscu, nie mówiąc już o czasie... no nic to dla pewności powtórzymy badanie
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMar 28th 2012
     permalink
    ciekawe czemu nam nie kazali... ja juz nic nie rozumiem :confused:
    --
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeMar 28th 2012
     permalink
    Natala a w którym tygodniu życia Paulinki robiłaś to Usg?
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMar 28th 2012
     permalink
    6.02, czyli 4t6d
    --
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeMar 28th 2012
     permalink
    Aha, to nie wiem.. mi lekarz powiedział, że z tą drugą kontrolą chodzi o to, żeby zobaczyć jak to będzie wyglądało po skostnieniu, więc widocznie coś tam jeszcze może się zmienić. Myślałam, że byłaś troszkę później i dlatego więcej razy nie musiałaś
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMar 28th 2012
     permalink
    echhh... no ja juz nic nie wiem....
    ciemiaczko juz tez prawie zrosniete.....
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeMar 28th 2012 zmieniony
     permalink
    Nam też kazali pindola w dół :)

    o coś chciałam się zapytać a nie pamiętam o co;D o!

    w ogóle wczoraj mąż z ciekawości zmierzył synka i wyszło że ma 52cm a ja się dziwiłam że wszystkie ciuszki 56 są za duże... jakoś nie teges go zmierzyli w szpitalu :) albo się skurczył o!

    Treść doklejona: 28.03.12 11:28
    aaa już wiem

    PYTANIE DO DZIEWCZYN po CC

    Jak długo trwał wasz połóg?
    u mnie przedwczoraj nie było krwawienia - wczoraj się pojawiło - i dziś znowu nie ma póki co...
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMar 28th 2012
     permalink
    gienia83: w ogóle wczoraj mąż z ciekawości zmierzył synka i wyszło że ma 52cm a ja się dziwiłam że wszystkie ciuszki 56 są za duże... jakoś nie teges go zmierzyli w szpitalu :) albo się skurczył o!

    przewaznie jest inna długość.
    zmierzcie 3 razy i uśrednijcie wynik :)
    mi w domu wyszło 58-59, mimo, ze w szpitalu było 61

    Treść doklejona: 28.03.12 11:38
    gienia83: Jak długo trwał wasz połóg?

    połóg zawsze trwa 6 tygodni. krwawienie połogowe - różnie
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeMar 28th 2012
     permalink
    najpierw wyszło 49 potem 52 hehe :)
    moje krwawienie po naturalnym porodzie trwalo 14dni :) a teraz juz mam dość tego :P mam nadzieje ze @ szybko nie przyjdzie;D
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 28th 2012
     permalink
    marta_885: mi lekarz powiedział, że z tą drugą kontrolą chodzi o to, żeby zobaczyć jak to będzie wyglądało po skostnieniu, więc widocznie coś tam jeszcze może się zmienić

    Marta, dobrze Ci lekarz powiedział. To jest standard w opiece ortopedycznej, że usg bioderem powtarza się, a często nawet robi się to jak dziecko ma półtora roczku. My za miesiąc idziemy na drugie usg mimo,że pierwsze wyszło 1a czy a1, zapomniałam jak to sie okresla :wink: i na kolejne po roku tez pójdziemy, wtedy nam pan doktor doradzi buciki i takie tam.

    gienia83: Jak długo trwał wasz połóg?

    U nas krwawienie (bo chyba o to pytasz) trwało 30dni. Raz mniejsze raz większe.
    •  
      CommentAuthorSsabrina
    • CommentTimeMar 28th 2012 zmieniony
     permalink
    gienia83: Jak długo trwał wasz połóg?
    u mnie przedwczoraj nie było krwawienia - wczoraj się pojawiło - i dziś znowu nie ma póki co...

    U mnie trwalo jakies 39 dni i tez mialam kilka razy ze mialam przerwy 1-2 dniowe miedzy krwawieniem :-)
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeMar 28th 2012
     permalink
    u mnie już 25 dzień się połóg ciągnie i raz plamienie raz krwawienie też mam już dość ale cóż mam nadzieję bliżej niż dalej do końca:)
    -
    a w którym tyg najlepiej iść na USG bioderek??
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMar 28th 2012
     permalink
    a w doopie z wiatrem - idziemy na spacer :wink:
    szkoda mi takiego słońca :wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeMar 28th 2012
     permalink
    A my przez wiatr nie wychodzimy. Słońca to moja nie trawi :|
    No i na dodatek ewidentnie należy do tych, które widziały obrazek dotyczący skoków.
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeMar 28th 2012 zmieniony
     permalink
    Kurcze u nas od wczorajszego wieczora temperatura ok 39,5'C. A jeszcze dziś rano mieliśmy bardzo brzydką kupę...:confused::confused::confused:
    Na całe szczęście czopki działają cuda i tym sposobem Wojtek w miarę spokojny jest.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.