Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Hop hop, jestem.
    Szczypta, panowie budujący Nowolazurową (czy jak to się pisze) w poniedziałek wczesnym popołudniem upierdolili (trudno mi znaleźć neutralny odpowiednik :cool:) najpierw śwoatłowody od telewizji i internetu, a jakieś 30min później również kabel średniego napięcia zasilający osiedle :devil: Jak szaleć to szaleć, nie? Koparkowy miał fantazję :devil:
    Więc w poniedziałek do 20stej byliśmy bez prądu (drobne 7 godzin), w końcu łaskawie nam agregat przytachali i włączyli prąd. A cywilizacji, znaczy się netu i tv dalej ni ma, wczoraj infolinia gadała, że technicy pracują i przypuszczalnie naprawią... 31 marca o 18:39 :crazy:
    Wieczorem dorwałam jakiś modem wi fi, ale idzie jakby nie mogło. Więc przerzuciłam się na literaturkę :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    szczypta_chilli: Niektórzy to naprawdę są z kosmosu

    :cool: jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorcerisecerise
    • CommentTimeMar 29th 2012 zmieniony
     permalink
    A co do używek- ja ostatnio koleżance proponowałam troszkę rzeczy po Ewuni (ma córkę 7 miesięcy młodszą), to się chyba obraziła :neutral:
    --
  2.  permalink
    a - jaestes jednak :) To dobrze, bo sie martwiłam :bigsmile:
  3.  permalink
    Wzruszyłam się :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    matko jedyna - mi jak ktoś proponował to chętnie brałam i byłam niezmiernie wdzięczna za każdą taką pomoc!!!!
    --
  4.  permalink
    cerisecerise: Wzruszyłam się :bigsmile:


    Oj juz tak do siebie nie bierz ;))
    O forum się martwiłam. Ze podupadnie :smoking:
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    mareza: matko jedyna - mi jak ktoś proponował to chętnie brałam i byłam niezmiernie wdzięczna za każdą taką pomoc!!!!

    ja też :-) nawet niedługo mam znowu dostać maaasę ciuszków od córki znajomej teściowej mojej przyszłej szwagierki :smoking::boogie:
    --
  5.  permalink
    szczypta_chilli: O forum się martwiłam. Ze podupadnie :smoking:

    no tak. Rozumiem, że niektóre starszawe użytkowniczki nie mają już takich mocy przerobowych jak kiedyś :tooth:
    --
  6.  permalink
    hahah :) Nie no - Ceri- tak powaznie- to po prostu b Cię lubię :)

    Treść doklejona: 29.03.12 11:29
    Natalaa: od córki znajomej teściowej mojej przyszłej szwagierki

    o matko- Talka :crazy:
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    Dziewczyny podpowiedzcie mi czy ta wysypka to może być trądzik niemowlęcy? To się ciągle powiększa, byłam u pediatry jak była mniejsza to ona stwierdziła, że "to nie jest wysypka"- to co do cholery? nie wiem czym to smarować, czym myć, czy to swędzi... pomóżcie. Na zdjęciu trochę słabo widać w rzeczywistości to jest dość mocno czerwone
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    szczypta_chilli: o matko- Talka

    :tooth:
    --
  7.  permalink
    Marta- wg mnie to trądzik
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    Marta a przeszłaś na Nutramigen? czy dalej kp ?
    --
  8.  permalink
    ja trochę słabo widze na lapie, ale czy przy ustach jest zmiana liszajowata?
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    z karmieniem to wróciliśmy do piersi... mała nie chciała jeść z butli i ciągle płakała za cycem, więc znowu dieta, kolki itd, ale nutramigenem ją dokarmiam- tak po 30 ml wieczorem

    Treść doklejona: 29.03.12 11:47
    szczypta_chilli: czy przy ustach jest zmiana liszajowata?
    nie, przy ustach taka sama wysypka
    --
  9.  permalink
    skoro karmisz piersią i trzymasz dietę to poczekaj. To zapewne trądzik, gdyby były zmiany innego rodzaju to lekarka by poznała
    Niczym nie smaruj
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    u nas takie coś wyskakiwało jak ja coś zjadłam nie tak. i jak wykapowałam co i odstawiłam - przechodziło :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    Natala nie strasz mnie, bo ja znowu prawie nic nie jem.. mam nadzieję, że tak jak szczypta mówi to trądzik. W poniedziałek mamy szczepienie to jeszcze się dopytam
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    Nie no nie straszę. Ja młodej po prostu fundowałam takie wysypki przy próbowaniu różnego "zabronionego" jedzenia. I w sumie wyskoczyło nam to najgorzej przy miodzie jak byłam chora.
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    Dziewczyny mam pytanie - czy wszystko jadłyście na początku karmienia piersią?
    Słyszałam, już parę opinij na ten temat. U nas na SR, mówili, żeby jeść wszystko, a dopiero potem eliminować alergeny. Nie wiem na co mam się przygotować.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    jeżynka: Dziewczyny mam pytanie - czy wszystko jadłyście na początku karmienia piersią?

    mniej więcej od 2 tygodnia jadłam już wszystko - z różnym skutkiem jak widać wyżej.
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    Marta tez nie za dobrze widze ale chyba to tradzik, powiem Ci ze u nas Dawidka tak wysypalo okolo 6-7 tygodnia, mocno czerwone krosteczki, na dworze bladlo, ja sie przerazilam wszystko odstawilam, czytalam etykiety, chleba bialego nie jadlam bo mleko zawiera i takie tam..i tak sie meczylam przez miesiac. Okolo 6 tygodnia zaczelo wylazic, bylo tego coraz wiecej a potem zaschlo i zrobily sie takie szorstkie strupki. Wiecej nawet na tors i rece zaczelo wychodzic, szyja tez oczywiscie. Okolo dziewiatego tyg zaczelo blednac. Zanim skora wrocila do ladu Dawid mial 3miesiace, no wiec ja ze strachem w oczech zaczelam na nowo jesc nabial i wiesz co, nic mu sie nie robi, nic zupelnie. Wiec to musial byc tradzik, bo ja to sobie juz skaze wmawialam. A i jeszcze tydzien temu bylam u pediatry ktory ma specjalizacje alergolog i skora podobno idealna

    Treść doklejona: 29.03.12 12:47
    a jeszcze tak zapytam jak podkladac dziecku ta torebke cukru? bo chyba nie takie cale kilo, nie?

    Treść doklejona: 29.03.12 12:51
    i jeszcze pytanie do teo ktory dokladnie model niani masz (chodzi mi o te numerki) wlasnie przechodze przez watek wyprawkowy
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    teo ile za oliatum? i za pampersy 2? jaka firma? aaa i ile wysylka ?
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeMar 29th 2012 zmieniony
     permalink
    lecia_28: a jeszcze tak zapytam jak podkladac dziecku ta torebke cukru? bo chyba nie takie cale kilo, nie?

    moj synoszek upodobal sobie prawa strone, tesciowa poradzila zebym wlasnie kg cukru zawinac w tetre i polozyc po tej stronie tak aby nie mogl glowy w owa strone odwrocic tak o to po 1dniu przestawil sie na lewą strone i tak w kółeczko macieju;D hehe

    a ja zaczęłam się grubo zastanawiać nad karmieniem piersią, chyba znowu szykuje mi się nie powodzenie i rezygnacja na samym starcie... opadam z sił, niby mleko jest - mały chwyta cyc ale zaraz wypuszcza i tak w kółeczko... karmię go z jednej piersi i muszę dac do drugiej, na dodatek postanowiłam jeśc normalnie - bez gazowanego i ciężko strawnego no i dupa, jakieś krosty ma na buzi, nie wiem czy to od ciuchów moich tzn reakcja na inny proszek, niż są prane jego - tak mówili w szpitalu, czy to przez to że coś zjadłam nie tak;/
    mąż mówił żebym kupiła dziś mleko i chociaż mu na noc podała ale co podam i będzie chciał tylko butlę ahhh sama już nie wiem ;/
    wodę wlewam w siebie hekto litrami prawie nia wymiotuję;/
    --
    •  
      CommentAuthorSabakuma
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    marta_885: Dziewczyny podpowiedzcie mi czy ta wysypka to może być trądzik niemowlęcy?


    Marta wygląda jak trądzik , przeszliśmy to z Olem . Spoko jedz tak jak jesz to tylko przez nasze hormony które w mleku krążą musi się jeszcze trochę ustabilizować twój organizm i wszystko wróci do normy. Ja przemywałam buzię wodą mineralną niegazowaną i lekko pomagało.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    gienia83: teo ile za oliatum? i za pampersy 2? jaka firma? aaa i ile wysylka ?

    teo znajomym chciała oddac z tego co zrozumiałam ;)
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    Natalaa: teo znajomym chciała oddac z tego co zrozumiałam ;)

    to dupa;p
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    marta - mój Kubuś miał dokładnie taką samą wysypkę i też nawet wstawiałam zdjęcie na forum, żeby dziewczyny się wypowiedziały. U nas to był trądzik i minął jak Kuba miał chyba 2 miesiące. Przemywałam wodą i wystarczyło!
    I powtórzę za dziewczynami, to hormony i trzeba przeczekać!
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    Dziewczyny,o ile się nie mylę, dziś w Rozmowach w Toku będzie matka zabitej Madzi
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeMar 29th 2012 zmieniony
     permalink
    Hussy: dziś w Rozmowach w Toku będzie matka zabitej Madzi


    im mniej chorego zainteresowania jej osobą tym lepiej, proponuję zbojkotować. Też się Drzyzga popisała wczoraj pewnie o jakich blacharach, dzisiaj takie coś, jutro pewnie o tym że ktoś umie sobie rękę ze stawu wysunąć :/
    Mnie ta sprawa rozwala, nikt tu o dziecku nie mówi i nikt się nim nie przejmuje, mama Madzi to, mama Madzi tamto... I ten pseudorambo Rutkowski który niezłą (i do tego nielegalną) kabzę na tej sprawie zbija. Mam nadzieję że szybko dojdzie do sprawy sądowej, bo wtedy zacznę słuchać w ogóle tego co media w tej sprawie obecnie mówią.
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    Hussy: Dziewczyny,o ile się nie mylę, dziś w Rozmowach w Toku będzie matka zabitej Madzi
    --

    tak tak wlasnie czekam az sie zacznie;D

    Treść doklejona: 29.03.12 15:42
    dziewczyny czy bede wyrodna matka jak podam na noc synkowi mleko modyfikowane?
    mam nadzieje ze mleko mi naplynie do cycow... mozliwe ze to kryzys? a moze napic sie herbaty na laktacje??
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeMar 29th 2012 zmieniony
     permalink
    Bez urazy,ale ta kobieta jest pieprznięta.. Ewka pyta jak układa im się NOWE życie,a ona taka uśmiechnięta patrzy na swojego faceta.. Biedna,chora osoba..
    -
    MsMartina: Mnie ta sprawa rozwala, nikt tu o dziecku nie mówi i nikt się nim nie przejmuje, mama Madzi to, mama Madzi tamto...

    To niestety przykra prawda..
    --
  10.  permalink
    Ją powinni wsadzić na krzesło za to co zrobiła!! :(:/ Tyle par się stara o dziecko,a ona takie coś zrobiła?No bez jaj .. Jakbym ją spotkała na ulicy to naplułabym jej w twarz ..
    -- , ,
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    każde ich słowo brzmi jak kłamstwo!!! są tacy sztuczni i zakłamani że aż w oczy kole!!!! ja czekam na rozprawę mam nadzieję że karę dostanie stosowną do całej sytuacji!!!
    --
    • CommentAuthorewelinda29
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    witam sie na kolejnym watku mam nadzieje ze mne i tu przyjmiecie i jak zawsze posluzycie dobra rada:))

    mam juz kilka pytan hehe jako mloda i niedoswiadczona mamusia:))

    otoz moj Jasiek ma prawie za kazdym razem po obudzeniu sie czkawke:(( czy to normalne?? on tak otwiera sobie buzke jak lezy i lapie powietrze to moze od tego??? bo napewno zimno mu nie jest ani nie ma mokro;))

    a drugie jakie mozna brac leki przeciwbolowe karmiac piersia?? tak krocze napier... zze ledwo laze;((
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    paracetamol:)
    -
    a czkawka nie wiem od czego moja też ma ale często po jedzeniu
    --
    • CommentAuthorewelinda29
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    no moj wlasnie nie po jedzeniu:) jak sie obudzi:) ale jest tez taki problem ze jak go podniose do gory po jedzenu zeby odbilo sie to rzadko kiedy mu sie to zdarza:((
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeMar 29th 2012 zmieniony
     permalink
    Teo, udanej i szybkiej przeprowadzki! Co by Ninka zaakceptowała nowe otoczenie. poza wszystkim to zazdraszczam metrażu:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    A ja obejrzałam rozmowę z nimi i mam mieszane uczucia. Czy tylko mi się wydaje, czy ona jest sztuczna do bólu i widać, że kłamie? Ehh...
    A dalej nie mogłam oglądać bo się rozryczałam nad tymi potworami co zabijają swoje dzieci :cry:
    Mam tylko nadzieję, że wkrótce się wszystko wyjaśni i dowiemy się co tak naprawdę się tam stało.
    --
  11.  permalink
    ewelinda29: otoz moj Jasiek ma prawie za kazdym razem po obudzeniu sie czkawke:((


    Widocznie trafił ci sie model czkawkowy :D
    Franek tez tak miał, moja mama tylko mi ciagle mówiła że pewnie mu zimno..
    A położna stwierdziła, że tak ma i juz.
    A czkawke miał czesto w brzuszku?
    Jak tak to masz odpowiedz :)
    -- // //
    • CommentAuthorewer
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    Witam

    Moj tez ma czkawke zazwyczaj po jedzeniu.

    My jestesmy po pierwszym szczepieniu.
    Wybrałam opcje 6w1 i rotawirusy.
    Mam pytanie do was - jak wasz maluchy reagowały na szczepionkę.
    My juz 6 godz po szczepieniu, maly je i śpi , widac ze jest osłabiony ale nie ma goraczki póki co.
    Tak strasznie płakal po wkłuciu, chyba jak ta szczeiponka się rozchodziła i zastanawiam sie jak by było gdyby był kłóty 3 razy i 3 razy bardziej by bolało!.

    Dzis w nocy Mały zasnął o 21 i spał do 3!!!!! Ale cały dzień najdłuzsza dzemke jak miał to było 30 min- pewnie odsypiał markotny dzień w nocy.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    ewer: Mam pytanie do was - jak wasz maluchy reagowały na szczepionkę.

    Ewer, u nas po pierwszej dawce było tylko osłabienie objawiające się sennością. 1 dobę.
    Po drugiej Mała była marudna, miała problemy z zaśnięciem. 1 dobę.
    Po trzeciej nie było żadnej reakcji.
    Tak więc nie musi być źle.
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    ewer: Wybrałam opcje 6w1 i rotawirusy.
    mam pytanko-ile takie szczepienie kosztuje teraz?.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorbelly
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    Mamusie a czy Wasze pociechy zezują? :wink:
    --
  12.  permalink
    bellybaby: Mamusie a czy Wasze pociechy zezują? :wink:


    Na poczatku Franek zezował strasznie, połozna mówiła że to normalne.
    Z czasem zezował coraz mniej i w sumie przeszło mu to chyba calkowicei cos koło 4 miesiąca.
    -- // //
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 29th 2012 zmieniony
     permalink
    Teorka, a z tymi ciuszkami to pamiętaj please o mnie :DDDDD

    Rozumiem, że Ninka się histerycznie rozdarła z wkurzenia, a nie radości?

    Marta - nasz mały ma identyczne na twarzy, pediatra stwierdził, że to trądzik, mamy zalecenie przemywać buzię kilka razy dziennie wodą i raz - dwa razy mogę wodą przegotowaną z łyżeczką mąki ziemniaczanej - to ostatnie złagodziło zmiany na buziolu małego.

    Jeśli chodzi o teściów, to moi z nieba chyba spadli. Nie dość, że się nie wtrącają, nic nie sugerują, żeby zrobić coś tak czy śmak, to jeszcze teściowa kochana kobita wpada raz w tygodniu ponosić małego, żebym ja mogła się przejść gdzieś sama lub się przespać. Naprawdę kochani ludzie...
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeMar 29th 2012 zmieniony
     permalink
    Dawidek zezuje bardzo jak ma coś blisko buzi,np jak łapie kolderke,pediatra kazała zaczekać do 6 miesiąca i wtedy do okulisty,a ma już 4:(zwłaszcza jedno oczko mu ucieka:(
    --
    •  
      CommentAuthorgracjanna
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    Mam pytanie do mam starszych stażem:
    mój 15-miesięczny synek zaczął walić główką w to, co zobaczy: podchodzi i np. wali czołem w klakson od swojego auta albo w drzwi albo w szafkę-wygląda jakby specjalnie i jakby go to bawiło!? Jak mu nie pozwalam to zaczyna coraz mocniej! Co jest??
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    Gracja mój Nati tak miał przez chwilę - przy czym patrzył co ja zrobię i jakby czekał na moją reakcję jak podkładałam rękę sie wściekał (on uderzał o ściane przy łóżeczku albo łóżeczko) jak mówiłam że "to boli, nie wolno itd" walił jeszcze mocniej. Udawałam że nie widzę - po 2 dniach wymiękłam i sprawdziło zagadywanie go. Albo wyjmowałam z łóżka i coś pokazywałam albo sadzałam w łóżeczku i podawałam zabawkę jakąś - wszystko by odwrócić uwagę. I przeszło
    Teraz mamy focha z kładzeniem się na podłodze, tupaniem i wrzaskiem -> tak jest o wszystko co jest nie po jego myśli. I podobnie jak widzi ze widzimy jest mocniej i gorzej ale podchodzę biorę go na ręce i zagaduje
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.