Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 7th 2007
     permalink
    u nas sytuacja w miare opanowana. Gabrysia po kolejnej marchwiance stwierdzila ze przeze mnie nie bedzie mogla na marchew patrzec i odmowila zjedzenia porcji kolacyjnej, dostala kisielek i mam nadzieje ze od jutra apetyt wroci bo w sumie sie dzieciakowi nie dziwie ze ma dosyc jedzenia bananow suchych bulek ryzanki i marchwianki...

    Inez - dobrze ze i u was poprawa... moze to poczatki zabkowania?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 7th 2007
     permalink
    aaa no i dzisiaj piersza marchwianka zaliczona przez Krzysia... gotowalam Gabrysi wiec ciut wzielam i zmiksowałam - zjadl odrobine ze smakiem, nie bylo plucia i na dobra sprawe swobodnie moglam go karmic nawet bez sliniaka :D oby juz zostal na zawsze takim czystym chlopcem :wink:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 7th 2007
     permalink
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 7th 2007
     permalink
    co powiecie na taka ZNAJOMOSC MAPY??? ja jestem pod WIELKIM wrazeniem i przyznaje bez bicia - poleglam!
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeDec 7th 2007
     permalink
    a ja dopiero do was dolanczam nie bylo u nas internetu wiec nie mialam jak ale na dobra sprawe poszlismy do sklepu i kupilam lezaczko bujaczek . Niestety niunia placze przez te zebolki nawet jesc nie chciala a nawret nie wiem co zrobic na ta biegunke bo na niekture sposoby jest za mala :sad:

    AniuM trzymam kciuki za Gabrysie oby juz sie jej polepszylo no i dobrze ze wyniki sa dobre
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 7th 2007 zmieniony
     permalink
    kupilam dzisiaj malej ORSALIT
    jest to specjalny plyn nawadniajacy ktory nadaje sie dla niemowlat juz nawet. w razie problemow z biegunka czy wymiotami jakby co to na przyszlosc mozecie kupic...

    100g Orsalitu zawiera:
    * Glukoza - 61,84g
    * Chlorki - 10,55g
    * Cytrynian - 8,65g
    * Sód - 7,89g
    * Potas - 3,58g

    dawkowanie zalezy od masy ciala dziecka
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeDec 7th 2007
     permalink
    czyli mogla bym go podac klaudi?
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeDec 7th 2007
     permalink
    W sumie nie mogla bym bo jest od 6 miesiaca
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 7th 2007 zmieniony
     permalink
    Mamodusi ten orsalit jest dopiero przy silnych biegunkach i wymiotach bo to typowy srodek na odwodnienie... no i moglabys podac tylko ten ORSALIT podstawowy (ten mam w domu - smkuje jakbys pol szkalnki soli z woda zmieszala bleee) bo te bananowe i malinowe to powyzej pol roku sa
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 7th 2007
     permalink
    to tez mielismy "przyjemnosc" wyprobowac"
    sa

    kleik marchwiowo ryzowy HIPP ORS 200 przeznaczony jest dla dzieci od 4 miesiaca
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeDec 7th 2007
     permalink
    AniuM a czy mozna jakos walczyc z ta biegunka zabkowa ?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 7th 2007
     permalink
    MamoDusi a skad pewnosc ze to biegunka zabkowa? ja przy Gabrysi do takiego wniosku doszlam bo ona zawsze przed przebiciem sie zabka miala biegunke i temp, nawet jak juz jej wychodzily piatki...
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeDec 7th 2007
     permalink
    no nie jestem pewna ale odkad zaczela gryzc piastki i ma dziaselka popuchniete to wtedy pojawila sie tez biegunka i dlatego tak pomyslalam
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 7th 2007
     permalink
    Aniu no ta dziewczynka powaliła mnie totalnie !! Szok
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeDec 7th 2007
     permalink
    mnie też powaliła ta mała, poległabym na co najmniej kilku państwach
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 7th 2007
     permalink
    kilku??? no ot i tak dobra jestes :D
    smialam sie do M kiedy mape nad lozko kupujemy :P
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 8th 2007
     permalink
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 8th 2007
     permalink
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 8th 2007
     permalink
    sytuacja kryzysowa zazegnana :swingin:
    Gabrysia nawet odspiewala "brzuszek burczy bo sie kurczy" czyli znaczy ze jest glodna :)
    a ja dzisiaj rano czulam sie jak pare dni po porodzie - mialam nawal pokarmu - cycki mega wielkie ciezkie i twarde jak kamienie... maly spal od 20tej, karmienie o 22 bylo takie znikome bo mu sie srednio widac jesc juz chcialo no i o 6.30 obudzilismy go na jedzenie sami bo mi biust nie wytrzymal.... ouuuuuc to byl bol :confused:
  1.  permalink
    Ania - :cheer::cheer::cheer:


    W piątek wystartowało nowe radio dla dzieci Babyradio.pl.
    Internetowa rozgłośnia adresowana jest do dzieci w wieku 0-7 lat.
    Jej muzyka i program dostosowane są do cyklu dnia dziecka w tym
    wieku. Radio emituje znane przeboje, muzykę z filmów dla
    najmłodszych i wybraną muzykę klasyczną. Dwa razy dziennie nadawane
    są bajki i wiersze. W przyszłości ma zostać rozbudowana warstwa
    merytoryczna serwisu o informacje dotyczące edukacji muzycznej,
    nauki gry na instrumentach, teksty piosenek itp. Pojawią się też
    porady ekspertów z dziedziny muzyki, pedagogiki, psychologii itp.
    Babyradio.pl stworzyła grupa rodziców, którzy na co dzień pracują w
    stacjach radiowych. (BG)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 8th 2007 zmieniony
     permalink
    :cheer::cheer::cheer: Bardzo się cieszę że jest lepiej :kissing: dla Was i milutkiego dnia życzę

    Aga a jakieś namiary na to radio masz?
    --
  2.  permalink
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 8th 2007
     permalink
    Aga no to juz wiem co bedzie u mnie wlaczone calymi dnaimi :) stare dobre kawalki TIK TAKowe leca :D Gabrysia z radosci ze zna niektore piosenki az wypiekow dostala no i nawet po lozku poskakala juz, czyli dziecie mi zdrowieje :)
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeDec 8th 2007
     permalink
    a to babyradio jest tylko na necie, czy normalnie też, bo nie pisze na jakiej częstotliwości szukać
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 8th 2007
     permalink
    Myszorko chyba tylko internetowe :)
  3.  permalink
    myszorko - napisałam wyzej - internetowe:)
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeDec 8th 2007
     permalink
    oj Aga1976 to tak jak na głodnego się czyta :bigsmile:
    --
  4.  permalink
    czesc wszytskim.Wczoraj był nawet fajny dzien,zawsze taki jest jak M w domu ....byłam nawet w sklepie na zakupach troche odskoczyłam od tego zamartwiania sie ciagłego o dziecko...M mówi z ejestem strasznie przewrazliwiona i nadopiekuncza...ale chyba wszytskie choś troche takie jestesmy...W kazdym razie wieczorem Piotrus zrobił ogromna kupe(po 2 dniach) i był od razu spokojniejszy.Znów mielism y gosci którzy sie troszke zasiedzieli :shocked: ale ogólnie nocka tez mineł a spokojnie bo w łózeczku!!!! a nie w naszym wyrku tak ze jestem wyspana.Był wczoraj spacerek jak zwykle ,dzisiaj znów troszke dłuższy.Tylko Piotrus od rana znów postekuje , a takie głosne puszcza bąki ,ze juz myslalam ze to M:shamed: tylo ze nie chce sie przyznac:shamed:



    --
    •  
      CommentAuthorInez
    • CommentTimeDec 9th 2007
     permalink
    U nas nie najlepiej. Wczoraj wieczorem nagle jakiś szał, to była chyba kolka. Zrobiliśmy masaż, ciepły okład itd. przeszło. Mały usnął i wszystko było ok. Dziś rano jak się obudził zauważyliśmy, że ma plamki na ciele, albo jakieś uczulenie albo podłapał coś zakaźnego. I teraz się zastanawiamy bo nic nowego nie podawałam, sama też nie jadłam, nie piłam, nie zmieniliśmy kosmetyków ani proszku. Z drugiej strony od czwartku miał te stany podgorączkowe, marudził, popłakiwał może już wtedy coś się kluło :confused: Zadzwonię do bratowej czy Jej maluchy są ok, bo się widzieliśmy w Cz. Jutro powinniśmy iść na szczepienie, więc pewnie szczepienia nie będzie, ale przynajmniej pediatra Go dobrze obejrzy.
    Jak Go rozbierzemy do rosołu to sfocę tą wysypkę i wrzucę jakąś fotkę, może doświadczone mamy już miały z tym kontakt i coś mi podpowiedzą :sad:
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeDec 9th 2007
     permalink
    Inez mam nadzieję że będzie dobrze z Bastusiem i chyba lepiej żeby to uczulenie było.
    Ciasteczko na szczęście moi znajomi nie siedzą długo a jak chcą wyjść to jeżeli my uważamy że mogą jeszcze siedzieć to im to mówimy, zresztą ostatni przyszli na 20, a Matuś już spał.
    --
    •  
      CommentAuthorInez
    • CommentTimeDec 9th 2007
     permalink
    Wszystkiego naj... dla Matiego z okazji 7. miesięcznicy :bigsmile:

    Już rozmawiałam ze znajomym pielęgniarzem. Podjedzie, żeby zobaczyć małego :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeDec 9th 2007
     permalink
    Inez dziękujemy :grouphug:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 9th 2007
     permalink
    Inez zeby Bastek mial wyzsza goraczke to bym pomyslala ze to trzydniowka ale przy stanie podgoraczkowym to raczej odpada... a dzieci siostry zdrowe? moze z przedszkola/szkoly cos przyniosly?
    poszukaj na MALUCHY.PL moze tam znajdziesz cos z fotkami nawet
    •  
      CommentAuthorInez
    • CommentTimeDec 9th 2007
     permalink
    Dzieciaki zdrowe, bo już dzwoniłam. Maluchy od bratowej nie chodzą jeszcze do żadnych placówek a siostrzenica owszem do przedszkola, ale też nic nie ma. U Bastka to wygląda jak potówka tylko, że bardzo rozległa. Ma na głowie, twarzy, brzuszku, szyjce i kilka plamek na nóżkach i pupie :sad:

    Poszukam jeszcze w necie.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 9th 2007
     permalink
    Inez a w ciagu ostatnich 3 dni nic nie zmienilas jesli idzie o jedzenie? moze sloiczek z innej firmy kupilas?
    •  
      CommentAuthorInez
    • CommentTimeDec 9th 2007
     permalink
    Nie, nic nowego nie podawałam :sad: Co prawda od 2 dni piję herbatkę dla mam karmiących, ale piłam ją już wcześniej i nie było żadnych reakcji :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 9th 2007
     permalink
    no to faktycznie masz niezla 'zagwozdke'
    mam nadzieje ze to tylko chwilowe i zaraz zejdzie. a nie robi sie ich wiecej??
  5.  permalink
    Inez- lekarzem nie jestem- ale mimo wszystko stawiałabym na reakcję po jedzeniu. Czasem mogą zadziałac tak pokarmy, które podane są razem- chociaż osobno nie uczulały.
    A na dłoniach i stopach ma?
    •  
      CommentAuthorInez
    • CommentTimeDec 9th 2007
     permalink
    Dłonie i stopy ma czyste. Na nogach kilka plamek. Za to najwięcej ma na głowie, czole, brzuszku:
    wysypka
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 9th 2007
     permalink
    Inez na focie kiepsko widac ale u nas Krzys mial plamki takie bez czubkow po podaniu 2 lyzeczek jablka (zarowno po surowym jak i pieczonym)
    •  
      CommentAuthorInez
    • CommentTimeDec 9th 2007
     permalink
    To są po prostu plamki przypominające potówkę, małe różowe, miejscami przesuszone :confused: żadnej gorączki, marudzenia, krzyków, płaczu ani nic w tym stylu. Chętnie się bawi, je i zapada w drzemki jak zawsze :smile:

    Za bardzo nie da się lepiej sfocić, bo mały dziś bardzo ruchliwy :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 9th 2007
     permalink
    no to obstawiam jedzenie... pamietam ze przyjaciolki maly mial uczulenie jak zmienila bobovite na gerbera czy odwrotnie... nie znikaja wcale? u Krzysia utryzmywaly sie przez cos ok 3godz i same znikly tak samo nagle jak sie pojawily
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 9th 2007
     permalink
    Inez tak sobie myslalam.... nie uzywalas przypadkiem masci na zabkowanie? gdzies na jakims forum kiedys czytalam ze dziecko mialo wysypke po ktoryms z zeli a drugie na lidocaine mialo uczulenie ze az spuchlo i zastrzyki mu na pogotowiu podawali...
    •  
      CommentAuthorInez
    • CommentTimeDec 9th 2007
     permalink
    Maści używam od 2 tyg., więc odpada. Jednak tak sobie spokojnie przeanalizowałam wczorajszy wieczór i chyba mam winowajce, o ile to jest uczulenie. Wczoraj po tej jeździe kolkowej musieliśmy zmienić piżamkę, bo tamta się pomoczyła. Założyliśmy piżamkę, którą dostał od sąsiadki (nie wyprałam jej wcześniej) a jak się okazało sąsiadka pierze już ubranka swojego małego w zwykłym proszku :sad: Mam nadzieję, że to szybko zejdzie :sad:
    --
  6.  permalink
    dziewczyny tak sobie poobserwowałam to moje dziecko i wydaje mi sie ze jego męcza kolki.popłakuje co chwile przyciaga nogi do brzuszka,pręzy sie wygina i puszcza bąki.Wczoraj była duza kupka a mimo to troche postekiwał.Dzisiaj nawet za bardzo mu sie jesc nie chce-tzn zaczyna ale nie wypija za duzo.Zasypia na chwile a zaraz i tak sie kreci isteka.M bierze go sobie za kazdym razem nawet po tych paru łykach mleka na ramie zeby sobie odbił,czytałam ze jak mniej gazów to wtedy kolka tak nie dokucza.Nawet masaze brzuszka te zgodne z ruchem wskazówek zegara dzisiaj nie pomagaja za bardzo.Jakie macie jeszcze sposby na kolke?



    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 9th 2007
     permalink
    Ciasteczko TUTAJ masz info odnosnie kolki

    Inez dobrze ze to tylko proszek! a swoja droga ja juz prawie 3 miesiace piore rzeczy Krzysia w persilu tym normalnym i gold, sensitive sie skonczyl wiec uzywam naszych...
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeDec 9th 2007
     permalink
    tak sobie mysle czy to nie kolejny z tych ciezkich dni bo moj aniolek tez dzis caly dzien placze prezy sie a nic nowego nie jadlam nawet pic nie ma ochoty kupki sa brzusio mieki wiec opstawiam na pogode
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeDec 9th 2007
     permalink
    ciacho jeśli to kolki to chyba niewiele da się zrobić, ja miałam z Maksiem podobne problemy i próbowałam wszystkiego a i tak skończyły sie dopiero po 3 miesiącu

    Matusiu wszystkiego naj z okazji 7 miesięcy :bigsmile: :flowers:
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeDec 9th 2007
     permalink
    Jemma dzięki za życzonka.
    Co do kolek to Matuś je miał na sztucznym mleku, wtedy czasem pomagała suszarka do włosów włączona lub z daleka skierowana na brzuszek.Czasem działało mocne przytulenie się tak że był ucisk na brzuszek.
    --
  7.  permalink
    Ciasteczko... Te masaże to napewno zgodnie z ruchem wskazówek zegara?
    Mnie uczyli,że odwrotnie.......
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.