Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorbelly
    • CommentTimeMar 30th 2012 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, jak wygląda kupka ze śluzem i co może oznaczać?
    --
  1.  permalink
    A ja musze Was zapytac kiedy zaczelyscie dawac smoka Waszym dzieciaczkom? Moj maly po jedzeniu- zwlaszcza w nocy jak go odloze do lozeczka rozbudza sie i nie chce zasnac.. Musze go jeszcze na chwile przystawic i poczekac az twardo usnie- wtedy go przenosze. Ale dzis w nocy sprobowalam dac mu smoczek i pomoglo. Nie od razu zalapal o co chodzi ale po chwili usnął. Wiem, ze powinno sie odczekac minimum 6 tygodni ale zastanawiam sie jak z tym jest u Was?

    Ewelinda- moj tez bardzo czesto ma czkawke, ot tak sobie na przyklad w nocy. Najgorsze jest to, ze sie przez nia wybudza! Jak pisaly dziewczyny- takie egzemplaze nam sie trafily! :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    bellybaby: Dziewczyny, jak wygląda kupka ze śluzem i może oznaczać?

    w kupie wtedy jest taki przeźroczysty lub biały łśuz, zabarwiony trochę kupą, ale ewidentnie widac, że to takie ciagnące się gluty w kupie.
    nasza pediatra jednak powiedziała, że nawet jak sama kupa się ciagnie, to znaczy, że dziecko ma problem z trawieniem czegoś. my z tego powodu dicoflor.
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    Od kiedy zaczęłam podawać małej probiotyk Latopic skończył się pojawiać śluz w stolcu.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMar 30th 2012 zmieniony
     permalink
    Biedronka11: Moj maly po jedzeniu- zwlaszcza w nocy jak go odloze do lozeczka rozbudza sie i nie chce zasnac..

    a najada się czy zasypia przy cycku? bo jeśli ta druga opcja to możliwe, że nie zjada do końca i się budzi z głodu :) moja tak ma :) i dopiero jak zje i zaśnie to śpi
    Biedronka11: Ale dzis w nocy sprobowalam dac mu smoczek i pomoglo.

    to podobno gorsza opcja, bo jak w czasie snu mu wypadnie to się obudzi...
    Biedronka11: Wiem, ze powinno sie odczekac minimum 6 tygodni ale zastanawiam sie jak z tym jest u Was?

    ja miałam założenie nie dawać w ogóle... ale w końcu kupiliśmy... młoda miała chyba miesiąc... tylko, że w sumie do dziś nie jest to jej "najlepszy przyjaciel", bo woli kciuka ;)
    --
  2.  permalink
    Natalaa: a najada się czy zasypia przy cycku?

    Poczatkowo je caly czas a potem przysypia i sie budzi. Staram sie go w takich momentach stymulowac masujac stopki czy dotykajac policzka, wtedy zaczyna jest znowu. Albo wezme go do odbicia i znow do cyca, wtedy je i je i znow przysypia na zmiane.
    Natalaa:
    to podobno gorsza opcja, bo jak w czasie snu mu wypadnie to się obudzi...

    Jak mu wypadl to postekal troche ale sie nie ob udzil.

    Ogolnie tragedii nie ma bo nie placze czy cos tylko musze wiec ej posiedziec z nim i usnie. Ale w nocy to wiecie...

    I ja tez nie chcialam dawac, na pewno nie tak wczesnie. Bede probowala dokarmiac go na full i mam nadzieje, ze pomoze!
    --
    •  
      CommentAuthorbelly
    • CommentTimeMar 30th 2012 zmieniony
     permalink
    MADZIA- dzięki Kochana...no to u Maryśki w dzisiejszej kupie to chyba jednak nie śluz bo to "coś" było jak cieniutkie zielonkawe niteczki- może nie strawiła dobrze mleka i ot cała historyja:wink:

    a tak w ogóle to [przepraszam za wyrażenie] wkurwia mnie to moje IV piętro...nie będę odmawiać Małej i sobie spacerów ale napiszcie mi jak do jasnej cholery mam się wdrapywać na ten zasrany wierch z Mary, Jej bryką i siatami pełnymi zakupów?! no żesz mada fucka no!!! po takich akcjach pot po dupie normalnie mi leci...:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorgracjanna
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    dzięki, Agunia, spróbuje
    w SR mówili, żeby smoczka nie dawać za wcześnie, bo noworodek musi się nauczyć ssać pierś, a kształt jakby inny
    trzymaliśmy się tego i dostał dopiero w 6tyg, chociaż też odkładanie do łóżeczka po karmieniu i zaśnięciu często kończyło się płaczem
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    bellybaby: napiszcie mi jak do jasnej cholery mam się wdrapywać na ten zasrany wierch z Mary, Jej bryką i siatami pełnymi zakupów?!


    Zainwestować w chustę? :wink:
    •  
      CommentAuthorbelly
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    hydro- fakt, jest to mądry pomysł :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    Belly albo przeprowadzic sie na parter jak my wlasnie wczoraj uczynilismy :cool:
    bo tez nie dawalam rady na V pietro sie wtaskiwac a Nina chusty nie akcpetuje niestety bo ona MUSI byc przodem do swiata....


    Fragile nie boj boba, pamietam o Tobie ;)
    juz mam ciuszki odlozone bo Nina wyrosla
    takze jak sie tylko troche tu ogarniemy to Ci wysle
    najprawdopodobniej po Swietach dopiero :smile:

    Treść doklejona: 30.03.12 14:28
    i witam nowe rozpakowane mamusie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    bellybaby: ale napiszcie mi jak do jasnej cholery mam się wdrapywać na ten zasrany wierch z Mary, Jej bryką i siatami pełnymi zakupów?

    Ja zostawiam wozek na dole (mieszkamy na 3.pietrze), ale klatka zamykana, mieszkan tylko 6 i wozek 8letni. Pewnie jak zainwestuje w spacerowe to tez bede tachac:/
    hydrozagadka: Zainwestować w chustę

    no ja mam, ale np dzisiaj wieje tak, ze jak rano poszlysmy po bułki, to Mery protestowala na wietrze.
    A poza tym chusta chusta, ale w wozku leżacy malec moze sie troche pogimnastykowac na powietrzu, wiec tak calkiem z wozka rezygnowac to nie.
    No i po ostatnich 2h w chuscie kilka dni kregoslup mi robil wyrzuty.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    Teorka - MUAH, wielki całus ode mnie i od Krasnala :D

    A ze smoczkiem to nawet nie wiedziałam, ze są jakieś ograniczenia. My daliśmy już w 3 dobie życia, bo mały leżał pod lampami i płakał strasznie, a ja go tulić nie mogłam. To dawałam mu cumelka. I teraz też sobie zasysa zasypiając, a potem mu wypada i juz się nie budzi. Co do przeszkadzania w ssaniu - u nas albo pomógł smoczek (mamy taki ołówkowy kształt, trochę jak sutek), albo się mały wyrobił, bo zasysać nauczył się z czasem...
    --
    •  
      CommentAuthorSabakuma
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    U Nas tak jak u Frag mały ze smoczkiem zaprzyjaźnił się w 3 dobie życia . W dzień zasypia ze smokiem który po chwili ląduję pod pachą w nocy tak sobie pojada że odpływa.
    My mamy Lovi jakiś tam dynamiczny ale o co z tym chodzi to nie wiem dostaliśmy na SR.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    Magdalena: No i po ostatnich 2h w chuscie kilka dni kregoslup mi robil wyrzuty.


    Kilka dni? To stawiam, że wiązanie nie do końca było ok, bo teoretycznie nie powinien aż tak się odzywać...
    •  
      CommentAuthorbelly
    • CommentTimeMar 30th 2012 zmieniony
     permalink
    U nas smoczek zdaje egzamin od 2 miesiąca życia Marysi, wcześniej wypluwała a teraz uwielbia zasypiać z dydochem:tongue: mojego już niestety nie dostaje więc to taka mała, aczkolwiek marna, rekompensata za straty moralne :cool:

    a tak na marginesie, wczoraj odkryłam magię komisów dziecięcych-no bomba! mam koło siebie taki malutki i oczywiście już jestem jego stałą klientką a jakie rzeczy upolowałam i za jaką kaskę-szoken:shocked::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    hydrozagadka: bo teoretycznie nie powinien aż tak się odzywać...

    Mąż twierdzi, że to mięśnie przy kręgosłupie bolą a nie sam kręgosłup - ja sie do końca nie znam. ból był umiejscowiony po środku kręgosłupa. czesto mnie tam pobolewa od dźwigania. nawet teraz.
    •  
      CommentAuthorPaaula82
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    Hej mam pytanie mój 4 miesięczny synek ma katar i chrypkę czy miała któraś z was do czynienia z chrypka u tak małego dziecka? co podawałyscie? mi lekarz nic nie przepisał na gardło tylko mam sól morską do nosa robić inhalacje i podać 3 x dziennie 1 ml syropu pulneo
    -- [url=http://lb2f.lilypie.com/Lw8Vp1.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorillan
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    No to i ja się tu przywitam :bigsmile: Starsza córa ma teraz półtora roku, a mały urodził się 16.03.

    Co do ciumala to mój mały dostał w 5 dobie życia jak wychodziliśmy ze szpitala. Jak na razie nie jest to najlepszy przyjaciel, ale czasem pomaga. Może się nie uzależni tak jak córa..
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    Kuba dostał smoczka jak miał kilka dni:wink:

    I muszę się pochwalić: Kubuś zaśmiał się dzisiaj głośno DWA RAZY:cheer::cheer::cheer:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    Carottka, a ja pamiętam jak co dopiero rodziłaś... Ale ten czas zapiernicza!
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    Carottka, a ja pamiętam jak co dopiero rodziłaś... Ale ten czas zapiernicza!


    Wiem!
    Jutro kończymy 3 miesiące!:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    Czyli to prawda co moja mama mówiła - żeby korzystać z każdego dnia, gapić się na Młodego, przytulać, nosić, ściskać, bo to wszystko szybko - za szybko - mija :D Dlatego dzisiaj cały dzień całowałam Krasnala po nosie. Odwdzięczył mi się i na mnie zwymiotował :DDDDD
    --
    •  
      CommentAuthorcoma
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    U mnie smoczek wkroczył jak zaczęły się kolki bo rewelacyjnie uspakajał Małą, czyli koło 3 tyg. Na razie nie jest najgorzej bo potrafi zasnąć i z nim i bez niego, czasem ma fazę że nie chce i się krzywi i wypluwa, czasem tak zasysa że aż w 2 pokoju słyszę:wink: ale pamiętam że miałam straszne wyrzuty jak jej go dałam...
    Magdalena a jak u Ciebie z karmieniem? Młodej się odwidziało i je już ok? bo u nas podobne cyrki przy cycku:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 30th 2012 zmieniony
     permalink
    coma: Magdalena a jak u Ciebie z karmieniem? Młodej się odwidziało i je już ok? bo u nas podobne cyrki przy cycku

    Już mniej fika, ale po prostu nie przystawiam jej na siłe i zaakceptowałam, że teraz jej się cos pokręciło i od kąpieli do pobudki rano zdjada z apetytem, a w dzień tylko 2-3 razy i to nie do końca.
    Nadal się złości, że od razu mleko nie leci, ale piję herbatkę z bocianka i troszkę szybciej zaczyna lecieć.
    No słowem, jest ciut lepiej, ale nie dobrze.

    Treść doklejona: 30.03.12 20:54
    a, dodam tylko, że u nas zauważam ewidentnie reakcję na wzrost progesteronu. w zeszłym cyklu zaczęło się w fazie lutealnej i skończyło z przyjściem @ i teraz to samo.
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeMar 31st 2012
     permalink
    dziewczyny jak się patrzy na te skoki rozwojowe 5 tydzień skończony czy jak miła 4 tydzień to wkraczamy w 5 i w marudzenie...??(Dziecko zaczyna byc bardziej uwazne i ”obudzone”, wszystkie zmysly sa wrazliwsze niz wczesniej. Od tej pory dziecko slyszy, widzi czuje zapach i smak zupelnie inaczej niz dotad i to moze sie mu wydawac niezrozumiale i przerazajace. Jedynym sposobem wyrazenia tego strachu jest krzyk i placz oraz szukanie bezpieczenstwa w ramionach rodziców.) moja jest taka od 3 dni właśnie wymaga więcej uwagi niestety płaczem i nie wiem czy to już może być ten skok?? najedzona przebrana tulona a jednak coś nie tak, myslałam że może kolki ale wypróżnia się normalnie.... znów zrezygnuję z białka krowiego i zobaczę....
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 31st 2012
     permalink
    Kasiu, rozliczanie co do dnia nie ma sensu. Jedne dzieci rzechodza wczesniej, inne pozniej, a po innych wcale tego nie widac.
    Ta mapa jest raczej wskazowka i pomoca w zrozumieniu zachowac dziecka, a nie wytycznymi, co kiedy musi nastapic. Bierz na to poprawke i ufaj swojemu instynktowi.
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeMar 31st 2012
     permalink
    Dziewczyny a jak to jest z krwawieniem po porodzie? w poniedziałek będzie 6 tygodni po a ja dzisiaj zaczęłam znowu krwawić po prawie tyg przerwy! Miałam iść na kontrolę do gin w poniedziałek ale nie wiem co robić w takiej sytuacji? to chyba niemożliwe żeby to była już miesiączka???
    --
    •  
      CommentAuthorSsabrina
    • CommentTimeMar 31st 2012 zmieniony
     permalink
    marta_885: Dziewczyny a jak to jest z krwawieniem po porodzie? w poniedziałek będzie 6 tygodni po a ja dzisiaj zaczęłam znowu krwawić po prawie tyg przerwy! Miałam iść na kontrolę do gin w poniedziałek ale nie wiem co robić w takiej sytuacji? to chyba niemożliwe żeby to była już miesiączka???

    Mozliwe ze to @ juz ale najlepiej isc do lekarza zeby Cie zobaczyl i on Ci najlepiej powie co to za krwawienie jest.

    The_fragile: A ze smoczkiem to nawet nie wiedziałam, ze są jakieś ograniczenia. My daliśmy już w 3 dobie życia,

    Ja tez podalam smoka synkowi juz w szpitalu ze wzgledu na to ze on mial od samego poczatku strasznie silna potrzebe ssania i z cyca mi w szpitalu w ogole nie zchodzil i sie przejadal,potem bole brzucha a spac bez cyckania nie dal rady.Uwazam ze opinie na temat smoka sa podzielone a kazda mam zrobi jak uwaza za najlepsze dla siebie i swojego maluszka :wink:

    carottka: I muszę się pochwalić: Kubuś zaśmiał się dzisiaj głośno DWA RAZY

    Brawa dla Kubusia!!!!niezapomniane chwile :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorcoma
    • CommentTimeMar 31st 2012 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny kopiuję Wam z wątku "przyszłych mamuś" jakby ktoś potrzebował (nie chce mi linka wrzucić więc adres kopiuję)
    http://www.hm.com/pl/coupon-kids-pl
    --
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeMar 31st 2012
     permalink
    Moja córcia miała skończone 4 tygodnie jak zrobiła się taka marudna w ciągu dnia, płakała, chciała tylko na ręce albo do piersi, trwało to chyba dwa dni ( nie wiedziałam, że to ten skok) a później po prostu na drugi dzień była jak inne dziecko, słucha jak się do niej mówi, potrafi sobie nieźle krzyknąć, uśmiecha się wtedy cały czas i zaczęła powtarzać "a gu"- strasznie się jej to podoba jak mówię tak do niej a ona cała w skupieniu i próbuje naśladować:bigsmile: raz nawet udało mi się ja nagrać jak zostawiłam ją w łóżeczku na moment i zaczęła swoje "rozmowy":bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMar 31st 2012
     permalink
    marta_885: w poniedziałek będzie 6 tygodni po a ja dzisiaj zaczęłam znowu krwawić po prawie tyg przerwy

    miałam takie jednodniowe krwawienie w 41, a pozniej w 51 dniu :)
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeMar 31st 2012
     permalink
    no to w takim razie mój instynkt podpowiada mi że to skok! bo małą więcej interesuje i ogólnie odpowiada opisowi:D:D
    -
    Marta pocieszasz mnie że to już nie długo z tymi uśmiechami i a gu:P teraz jak jest wyspana i najedzona to tak raz sobie sama do siebie powie ale to tak jeszcze nie świadomie!
    --
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeMar 31st 2012
     permalink
    Zobaczysz za jakiś czas, mów do niej "gu" to będzie próbowała naśladować:bigsmile: tak fajnie to wygląda- buźka taka skupiona i to ruszanie ustami i językiem, nerwy a za chwilę śmiech itd:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorbelly
    • CommentTimeMar 31st 2012 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, muszę się Was poradzić…od jakiegoś czasu zauważyłam, że Marysia kiedy tylko się denerwuje i płacze, tak gwałtownie porusza prawą rączką i ta jej drży (trzęsie się)…nie wiem czy to taki tik nerwowy, czy odruch jakiś ale zastanawiam się czy nie skonsultować tego z neurologiem dziecięcym, jak myślicie?
    --
  3.  permalink
    Dziewczyny a jak w koncu Wasza pociecha zasnie i nagle slyszycie ze cos sie znalazlo w pieluszce to od razu i przebieracie (i przy okazji niestety wybudzacie) czy czekacie az samo sie obudzi i niestety tym samym polezy troche z pelna pieluszka..? Bo mam ten dylemat co dzien! Szkoda mi go budzic ale i szkoda mi, zeby z pelna pielucha spal..!
    --
    • CommentAuthorewer
    • CommentTimeMar 31st 2012
     permalink
    Co do plamien ja jestem już ponad 6 tyg po prodzie i nadal plamie. W poniedziałek ide do gin.

    Co do pytania Biedronki- Ja wcześniej przebierałam na śpoicha bo mały miał skłonnośc do doparzeń, czasami sie wybudzał. Teraz czasami sobie daruje przebieranie bo tak czujnie spi że póżniej nie jestem w stanie go uspać.

    My po szczepieniu . Młody opróćz okropnego płaczu po samej szczepionce, narazie dobrze znosi. Nie gorączkował, w 1 dobie był bardziej ospały a od wczoraj jest taka maruda, śpi po 30 min, cały czas na cycku, dziś w nocy co godz prawie pobudka- nie wiem czy to szczepienie czy kolejny skok sie nam zbliża. Zobaczymy.

    A czy po szczepieniu na rotawirusy można podawać leki kolkowe , ja podawałam młodemu Infacol, ale od szczepienia nie podałam bo boje sie czy nie zaszkodzi. Nie zapytałam lekarza czy to ma jakiś wpływ.


    Aha ktoś pytał ile kosztujeszczepienie , ja za opcje 6w1 i rotawirusy zapłaciłam 500 zł.
    --
    •  
      CommentAuthorbelly
    • CommentTimeMar 31st 2012
     permalink
    biedronka- jak Marysia była taka malutka jak Twój Wojtuś, to przebierałam Ją od razu-bałam się odparzeń:(
    --
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeMar 31st 2012 zmieniony
     permalink
    Biedronka ja mam dokładnie ten sam dylemat, ale moja mała zazwyczaj po chwili sama się budzi, a tak to też się zastanawiam- budzić czy nie? Tym bardziej, że teraz robi kilka kupek na dzień!
    --
    • CommentAuthorewer
    • CommentTimeMar 31st 2012
     permalink
    Mam jeszcze pytanie.
    Mlody jak chce sie załatwić strasznie sie męczy, stęka, słychać że pierdzi , ale ewidentnie sie męczy zanim zrobi kupke.
    Taka akcja potrafi wybudzić go ze snu . Zaczyna płakać pręży sie w sumie do momentu aż całkowicie sie wyprózni. Czy mogę mu coś podawać. Jak podawałm infacol też sie pręzy ale nie aż do tego stopnia żeby se obudzic.
    --
  4.  permalink
    bellybaby: biedronka- jak Marysia była taka malutka jak Twój Wojtuś, to przebierałam Ją od razu-bałam się odparzeń:(

    No wlasnie o te odpazenia sie boje.. Narazie nic sie nie dzieje ale on ma dopiero ponad tydzien! Kiedy te odpazenia sie najczesciej pojawiaja? Po jakim czasie?

    marta_885: Biedronka ja mam dokładnie ten sam dylemat, ale moja mała zazwyczaj po chwili sama się budzi

    U mnie Wojtek sie nie budzi.. Mi chodzi najbardziej w nocy. Jak zje, przebiore go i poloze i wlasnie usnie a tu slysze czasem kupke! I najchetniej polozylabym sie spac w koncu bo wiem, ze jak zaczne go przebierac to sie obudzi i zeby znow usnął musze dac mu cyca i znow wszystko sie przedluza do pol godziny lub dluzej. Ale coz, dupcia malego najwazniejsza!!!
    --
    •  
      CommentAuthorbelly
    • CommentTimeMar 31st 2012
     permalink
    biedronka- u Małej wyszły bardzo szybko, po 2 tygodniach bodajże i od tamtej pory nie używamy chusteczek nawilżających tylko wody z mydłem i wacików kosmetycznych:)
    --
  5.  permalink
    bellybaby: od tamtej pory nie używamy chusteczek nawilżających tylko wody z mydłem i wacików kosmetycznych:)

    Ja chusteczek uzywam tylko czasem w nocy a tak to sama woda i waciki lub takie gabeczki.

    A co na odpazenia najlepsze? Jakas masc cynkowa co. Mam sudokrem i Bepanthen i narazie zapobiegawczo nie stosuje ale moze powinnam co jakis czas..! Sama juz nie wiem co robic!
    --
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeMar 31st 2012
     permalink
    Przywitam się tutaj wreszcie :) Mój Jaś urodził się 9 marca, dokładnie w skończonym 34 tygodniu, niestety miałam zatrucie ciążowe i nie można było dłużej przeciągać ciąży bo robiła się groźna zarówno dla mnie jak i dla małego. Początkowo Jaś ważył 1790g i miał 47cm, dostał 9 pkt. i urodził się w dobrym stanie. Niestety po trzech godzinach zaczęły się schody. Nie chcę się wdawać we wszystkie szczegóły medyczne, ale kiedy następnego dnia mogłam już wstać po cesarce i doczłapałam się na oiom żeby zobaczyć małego, to był po przetoczeniu osocza, zaintubowany i odżywiany dożylnie. Na szczęście wychodził już na prostą i jego stan z dnia na dzień się poprawiał. Leżałam w tym samym szpitalu co maluch następne dwa tygodnie, potem dojeżdżałam pięć dni i siedziałam u niego cały dzień, aż wreszcie we środę Jaś przekroczył 2 kg i mogłam go zabrać do domu :) I tak powoli uczymy się nowego rozkładu dnia i nocy i poznajemy się. Obecnie Jaś to dziecko prawie bezproblemowe, 98% czasu śpi, reszta to jedzenie i wydalanie, podobno wcześniaki takie są do terminu porodu (zostało nam więc jeszcze jakieś 3 tygodnie spokoju). Nie znosi się przebierać i kąpać. No i uczymy się karmić malucha piersią, nie bardzo nam to idzie, więc póki co karmimy moim odciąganym mlekiem :)
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeMar 31st 2012
     permalink
    Dziewczyny potrzebuję porady na temat pieluch PAMPERS.
    Kuba od urodzenia używa Pamper New Baby.
    I już zaraz muszę przejść na rozmiar 3 i tak się zastanawiam które pampery wybrać dalej. Są jakieś granatowe, pomarańczowe, w ogóle jest ich kilka rodzajów a ja nie wiem które wybrać :neutral:
    Które polecacie?
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 31st 2012
     permalink
    Gilese, dobrze, że się tak u Was skończyło i że mały już z Wami!

    A nasz Krasnal dzisiaj spojrzał na kotka, którego ma naklejonego na ścianie i zaczął do niego coś gurglać po swojemu :))) Nie spodziewałam się tego :)))
    --
    •  
      CommentAuthorbelly
    • CommentTimeMar 31st 2012 zmieniony
     permalink
    gilese- powodzenia i wytrwałości życzę-będzie dobrze!!!

    carrotka-ja bardzo sobie chwalę Pampers Premium Care 3, te białe z siateczką ale wiadomo co pupa to inne opinie, haha!!! nie cierpię tych rumiankowych, pomarańczowych, bleeeh!!!
    --
    •  
      CommentAuthorillan
    • CommentTimeMar 31st 2012
     permalink
    u nas królują Pampers Premium Care. Jak dla mnie najlepsze z pampersów, najbardziej chłonne i przy nich malej się w ogóle pupa nie odparzała.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 31st 2012
     permalink
    moją Ninę te Premium Care odparzały niemiłosiernie :confused::confused::confused:
    w ogóle na Pampersy mi się uczuliła i tylko Huggiesów używałyśmy


    a co do wybudzania jak jest kupa - mnie położne instruowały żeby przewijać przed karmieniem, dobrze dupkę nasmarować [ja używałam Linomagu zielonego] i nakarmić..
    jak dziecko uwali kupę w czasie cyca lub tuż po [a zwykle tak u noworodka jest] to zostawić i nie ruszać bo po pierwsze dziecko może zwrócić to co zjadło no albo się obudzi [jak zdążyło zasnąć]
    i że po to dupka nasmarowana żeby się nic nie stało
    poza tym noworodkowe kupki są tak delikatne, że odparzyć nie powinny [jak jeszcze dupka zabezpieczona odpowiednio została]
    więc ja tak robiłam i Nince nic nie było a spała tak smacznie jakby suchą pieluchę miała [w sumie do dzisiaj jej mokra czy zasrana nie przeszkadza specjalnie :tongue::tongue:]
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeApr 1st 2012
     permalink
    My używaliśmy Pampers 1 i 2 teraz kupiliśmy Huggisy 2 i też się nam sprawdzają :)

    Mam pytanie do mamuś, z brzuszkowymi problemami.

    Otóż mój synuś od dłuższego czasu ma kłopocik z brzuszkiem, ciśnie, pręży się, aż robi się czerwony, puszcza bączki, w nocy budzi się np dziś co 2,5h i stęka i się napina, nie wiem jak mu pomóc, dokarmialiśmy się bebiko 1 wczoraj przeszliśmy na Nan1 i dalej to samo, dziś postanowiłam zrezygnować z dokarmiania i karmić tylko piersią, on pierś ciągnie chętnie, z tym że krótko... ciągle ją wypluwa.
    Z córką nie mieliśmy takich ekscesów, więc nie wiem jak sobie radzić, wiem, że może nie robić kupki przez tydzień, u Nas tzn na zakończenie dnia jest kupa, wczoraj była nawet pokaźna aż się z mężem radowaliśmy :) ale męczy mnie to, że on się męczy, nie płacze przy tym, czy to mogą być kolki? nie kiedy ma brzuszek twardy...
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.