Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 3rd 2012
     permalink
    Myślę, że niejedna mama może potwierdzić, że im więcej bliskości daje się dziecku na początku, tym chętniej i szybciej dąży ono potem do samodzielnego poznawania świata. Całkowicie na odwrót niż w tych wszystkich "dobrych" radach o nieprzyzwyczajaniu do noszenia. Bliskość tak właśnie działa - ładuje akumulatory na potrzeby dalszego rozwoju. A jak się po prostu wyluzuje i pogodzi z faktem, że takie są właśnie potrzeby tak małych dzieci - to nagle okazuje się, że życie staje się łatwiejsze, i dla mamy, i dla dziecka :smile:
  1.  permalink
    Hydra- dokładnie tak jest i wiele razy już o tym pisałyśmy. Ja widzę to po Ewuni, zaczynam również widzieć po Krzysiu.
    Dzieci potrzebują przytulania, noszenia, po prostu maximum bliskości każdego dnia. Im mniejsze tym więcej potrzebują i nieludzkie jest walczenie z tymi potrzebami.
    W końcu decydując się na bycie mamami decydowałyśmy się również na to, że nasze życie się zmieni. Do leżenia spokojnie w łóżeczku i ładnego wyglądania nadają się lalki, nie dzieci :wink:
    --
  2.  permalink
    Macie racje... Moj synek na potwierdzenie wlasnie sie obudzil i lece do niego!
    --
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeApr 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    Używam poduszki, ale w swoim łóżku, bo mała śpi z nami. Mam taką cienką i twardą, no i kładę całą Emilkę na niej a nie tyko główkę. A w łóżeczku też ma taką cieniutką poduszkę ale ona w nim już nie śpi:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeApr 3rd 2012
     permalink
    Biedronka11: Magda az mi łzy pociekly... Sama nie wiem co wlasciwie powinnam robic, jak sie zachowywac

    Biedroneczko, ja specjalnie staralam sie delikatnie napisac, zebys sie nie poczula zaatakowana czy cos. Nie miej mi za zle.
    Ja Cie dobrze rozumiem. I wiem, ze na poczatku jestesmy zagubione i probujemy wprowadzac schematy, bo namsie wydaja bezpieczniejsze.
    Tul sie do Wojtusia ile wlezie i ciesz nim! A z kazdym dniem bedziesz sie czula pewniej.
    Ja swego czasu po lekturze kilku pierwszych stron "W glebi kontinuum" rozryczalam sie i polecialam wycalowac moja biedna coreczke. Zaluje, ze mi nikt nie powiedzial wczesniej tego wszystkiego i pierwsze miesiace moim glownym zajeciem bylo "usypianie" zamiast "bycie" z dzieckiem.
    Takze wiesz, ja tez zaliczylam to samo;)
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeApr 3rd 2012
     permalink
    Magdalena: Takze wiesz, ja tez zaliczylam to samo;)

    jak pewnie każda mama :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeApr 3rd 2012
     permalink
    Dziewczyny ile płaciłyście za szczepionkę na rotavirusy?? czy ona może powodować jakieś powikłania? Boję się tych dodatkowych szczepień...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 3rd 2012
     permalink
    hehe Ceri to moja Nina z tego co napisas jest w polowie lalka :smile: :cool:

    bo w nocy pieknie sama spi w lozeczku i ladnie w nim "wyglada" a w dzien przeistacza sie w normalne dziecko i mi z rak/kolan nie schodzi :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeApr 3rd 2012
     permalink
    Dziewczyny,muszę się pochwalić.Moja córcia dziś leżąc na brzuszku podnosiła główkę do góry :cheer: A dziś byłyśmy na ważeniu no i 4700 :cheer:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeApr 3rd 2012
     permalink
    :clap:
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeApr 3rd 2012
     permalink
    Witajcie:)

    U Nas dziś 3tygodnie mijają :)
    byliśmy na wizycie kontrolnej i ważymy 4100g :) waga urodzeniowa to 3500g a przy wypisie 3330gr :) więc ładnie:)
    mamy się dalej dokarmiać bebiko 1, brać wit d+k, za 3tyg drugie szczepienia, pneumokoki mamy w gratisie z tego względu że naszą dziurkę w sercu traktują jako wadę serca. Mój synuś jest bardzo silny, zdrowy o! AA i pytałam o problemy z brzuszkiem, powiedziała abym go kładła na brzuszku przed każdym karmieniem, nie po karmieniu.
    No i jutro idę po skierowanie na bioderka, bo zapomniałam że mieliśmy pesel odebrać po 20.02 :P i dopiero nam dziś przypomniała kobieta że do skierowań pesel potrzebny :) A krostki które mamy na buźce to trądzik niemowlęcy o! to chyba tyle, jestem bardzo zadowolona z pediatry, córkę też do niej przeniosłam, bo ta pediatra co corka byla zapisana to porazka kompletna ciezko bylo o skierowania i wogole
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 3rd 2012
     permalink
    gienia83: powiedziała abym go kładła na brzuszku przed każdym karmieniem, nie po karmieniu.


    to oczywiste przecież bo jak go położysz w pełnym brzuchem to duże szanse na pawia są :cool:


    gratuluję przyrostów wagowych Waszym dzieciaczkom [Hussy i Gienia] :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeApr 3rd 2012
     permalink
    Talka,wszystkiego najlepszego dla Paulinki :smile: Widzę,że dziś Wam 3 miesiące mijają
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeApr 3rd 2012
     permalink
    marta_885: Dziewczyny ile płaciłyście za szczepionkę na rotavirusy?? czy ona może powodować jakieś powikłania? Boję się tych dodatkowych szczepień...

    u Nas dziś podały mi cenę 2x320zł lub 3x200zł do ustne
    1 dawkę daje się do 12tyg, ale my raczej nie będziemy tego brać, córka nie miała i jest OK.
    z pneumokoków skorzystamy bo mamy je w gratisie jak pisałam wyżej, i będziemy szczepić 6w1 za 180zł

    Treść doklejona: 03.04.12 18:57
    TEORKA: to oczywiste przecież bo jak go położysz w pełnym brzuchem to duże szanse na pawia są

    a nie pomyślałam o pawiu haha :) durna jestem!
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeApr 3rd 2012
     permalink
    Hussy: Talka,wszystkiego najlepszego dla Paulinki Widzę,że dziś Wam 3 miesiące mijają

    :whorship:
    --
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeApr 3rd 2012
     permalink
    gienia83: ale my raczej nie będziemy tego brać
    Ja też chyba nie będę na to szczepiła, tym bardziej, ze córka nie pójdzie do żłobka, gdyby szła to zaszczepiłabym a tak nie widzę sensu. Boję się bardzo tych szczepień, tyle się naczytałam o powikłaniach itd
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeApr 3rd 2012
     permalink
    marta_885: Boję się bardzo tych szczepień, tyle się naczytałam o powikłaniach itd


    a ja wolę nie czytać.
    z tego co wiem, to można też na to szczepić przed pójściem do przedszkola, ale mimo to mojej córki nie szczepiliśmy na to, możliwe że z braku kasy na tę okoliczność... ale jakby były przymusowe to pewnie byśmy wydali tą kasę, cóż zobaczymy, 180zł to i tak dużo za 6w1
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeApr 4th 2012 zmieniony
     permalink
    ja żesz się zastrzelę... śnieg sobie leży :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeApr 4th 2012
     permalink
    no u nas całe szczęście śniegu braka ale deszcz pada....
    -
    a my dziś kończymy MIESIĄC:):):):crazy::swingin::cheer::clap:
    -
    a wczoraj odpadła nam w końcu pępowina potraktowana spirytusem:) i byliśmy u prywatnego pediatry sprawdzić jak się mała ma i tak waży 4330:) 56cm:) no ogólnie wszystko z nią w porządku tylko brzusio twardawy i kolka:( a właśnie od 2 dni strasznie się złości i pręży:( ale chyba wiem od czego znów napiłam się inki z mlekiem i zjadłam plasterek żółtego sera... więc nabiał znów idzie w kąt buuu:(( no i mam nadzieję że jak odstawię nabiał to małej przejdzie bo bardzo mi jej żal:(
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeApr 4th 2012
     permalink
    kasiakuzniki: a my dziś kończymy MIESIĄC:):):)

    :clap:
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeApr 4th 2012
     permalink
    donosze ze na lubelszczyznie sliczne sloneczko i coraz cieplej moze sie reszta Polski zarazi:wink::cool:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 4th 2012
     permalink
    w Malopolsce tez piekne sloneczko ;)


    Kasiakuzniki gratulacje z okazji skonczenia miesiaca i odpadniecia pepka !!! :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeApr 4th 2012
     permalink
    TEORKA: w Malopolsce tez piekne sloneczko ;)

    dajcie mi trochę nooo... w ddtvn mówili, że na dole polski to ok. 17 stopni nawet... a u nas u góry 4 :sad::neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeApr 4th 2012
     permalink
    TEORKA: w Malopolsce tez piekne sloneczko ;)

    w Zagłębiu też :wink: z Małopolski będziemy nadawać od soboty :smile:
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeApr 4th 2012
     permalink
    TEORKA: i odpadniecia pepka !!! :smile:

    straszna ulga masakra bałam się tego chirurga:D i pępowina chyba też a może mała się wstydziła kończyć miesiąc z pępowiną:D
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeApr 4th 2012 zmieniony
     permalink
    Niestety potwierdziła się u mnie grypa, gorączka 38,4 ale po lekach spada do 37,5 , czuję każdą kość w swoim ciele, ledwo funkcjonuję. :sad::sad: Paweł ma urlop od poniedziałku ( porządkuje dom przed instalacjami), więc zabrał Wiki do dziadków. W nocy spałam w drugim pokoju, ale boję się, że to nie wystarczy i nasza malutka się zarazi :cry::cry: Zwłaszcza, że ona nadal nie chce jeść mleka, jak wypije 500 na dobę to jest sukces:sad:Wszystko przez zęby, już ma dwie dolne jedynki, teraz ma opuchnietą górę (obie jedynki) i dolną dwójkę:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeApr 4th 2012
     permalink
    O żesz szlag!!!! ZDROWIA :*
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeApr 4th 2012
     permalink
    Dzisiaj w Birmingham deszcz ze śniegiem:shocked: A trzy dni temu chodziłam w krótkim rękawku:confused:
    Kuba płacze od rana, na rękach źle, w lóżeczku też źle... Musieliśmy użyć suszarki a już myślałam, że nie będzie potrzeby. Teraz w końcu usnął i przykrył sobie buzię kocykiem:wink:
    --
  3.  permalink
    A u nas byla polozna! Wojtuc przybral w dwa tygodnie 400 gramow i ogolnie wszystko z nim ok! :bigsmile:
    I od jutra mamy zaczac dawac witamine D.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeApr 4th 2012
     permalink
    Biedronka11: I od jutra mamy zaczac dawac witamine D.

    dopiero? późno coś?

    czy wasze dzieci też są tak ruchliwe? położyłam młodą obok siebie na kanapie, a ona chwilę później się przekręciła o 90 stopni. wierci się i kręci hi hi :) i co teg ćwiczy brzuszki nadal :cool:
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeApr 4th 2012
     permalink
    Natalaa: położyłam młodą obok siebie na kanapie, a ona chwilę później się przekręciła o 90 stopni. wierci się i kręci hi hi :)

    u Nas to samo:)

    dziewczyny wiem, że jest temat o pieluchach wielorazowych, ale nie mogę - nie umiem - go znaleźć no i nie przebrnę przez setki stron, a wiec zapytam tutaj, czy do pieluch wielorazowych wystarczą wkłady czy należy wkładać jeszcze pieluchę tetrową?

    zaczynam widzieć dobre strony zakupienia owych pieluszek, czy owe wkłady można prać w pralce automatycznej? czy należy to robić w rękach? a może się je wywala?
    zastanawiam się dość poważnie nad zainwestowaniem w owe pieluszki, bo jednorazówki idą w mgnieniu oka:)
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeApr 4th 2012 zmieniony
     permalink
    nic prostszego gieniu ;)
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeApr 4th 2012
     permalink
    Dzięki Natalko :)
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeApr 4th 2012
     permalink
    a na przyszłość- u góry masz wyszukiwarkę :-) wpisałam "wielo" i od razu znalazło temat ;-)
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeApr 4th 2012
     permalink
    byłam dziś w przychodni zapisać synka do okulisty - i powiem wam, aż się dym unosi z mojej głowy z wściekłości, babka powiedziała, że zapisy są dopiero w maju i to na drugie półrocze, powiedziała że mam szukać gdzie indziej... u Was też takie cuda się zdarzają ? czy tylko u Nas taka służba zdrowia?
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeApr 4th 2012 zmieniony
     permalink
    no ba. na usg bioderek miałam termin na marzec (próbowałam się zapisać od razu po urodzeniu córy)... do neurologa na nfz (dzwoniłam na początku marca) wizytę miałabym na 26.05. prywatnie miałam na 20.03...zresztą sama zapisac sike tez nie moge, bo limit 24 osoby, a ludzie po 2-3 książeczki biorą i stoją... od 5 rano, a rejestracja jest od 8 :neutral: MASAKRA!!!!
    --
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeApr 4th 2012
     permalink
    gienia83: byłam dziś w przychodni zapisać synka do okulisty
    To okulista już takiego maluszka bada? a miałaś jakiś powód żeby go zapisać? Pytam z ciekawości czy sama nie powinnam zbadać małej, bo mam astygmatyzm a to się dziedziczy ale czy jest sens tak wcześnie badać?
    --
  4.  permalink
    Natalaa: dopiero? późno coś?

    Na opakowaniu dunskich i polskich jest napisane, ze od skonczonego 2 tygodnia zycia. Tak mi kazala wiec zaczne dawac od jutra!
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeApr 4th 2012
     permalink
    Biedronka11: Na opakowaniu dunskich i polskich jest napisane, ze od skonczonego 2 tygodnia zycia

    mi tez kazali dawac od skonczonego 2 tygodnia.
    --
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeApr 4th 2012
     permalink
    a mi jak skończyła 3 tyg
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeApr 4th 2012
     permalink
    Boże, dziewczyny ja dzisiaj oszaleję! Kuba tak mi daje popalić, że mam ochotę krzyczeć! Jak nie śpi to krzyczy i wierzga:sad: To na pewno nie brzuszek bo jest miękki i zrobił już dzisiaj 2 kupy.
    Możliwe, że na reaguje tak na zmianę pogody? Wczoraj wiosna w pełni i ciepło a dziś deszcz ze śniegiem non stop.
    --
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeApr 4th 2012 zmieniony
     permalink
    carottka ja myślę, że Kuba tak jak Karolina mógł widzieć rysunek dotyczący skoków :|

    Chociaż u Was to chyba za wcześnie kilka dni.

    Może faktycznie chodzi o pogodę...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 4th 2012
     permalink
    hahaha a moja Nina to zna ten rysunek na pamiec chyba :cool:
    dla przykladu - w piatek skonczyla 23 tygodnie i od soboty co?
    Non stop wrzask, krzyk i wszystko na nie
    lacznie z mamy rekami :confused: :devil:




    JENNY duzo zdrowka dla Ciebie !!!!
    I widze, ze Wiki z tymi zabolami to oszalala :bigsmile:
    co do jedzenia - moja Nina zwykle zjada 600 ml na dobe wiec te Wikowe 500 mnie nie dziwi zwlaszcza przy wychodzacych zebach...
    Wtedy dzieci chyba mniej jedza :wink:
    mojej natomiast wczoraj cos bylo i przez cala dobe ponad 1000 ml wtrabila :shocked:
    dzisiaj natomiast juz normalnie, dziubie po 70 ml hehe
    --
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeApr 4th 2012
     permalink
    gienia83: byłam dziś w przychodni zapisać synka do okulisty - i powiem wam, aż się dym unosi z mojej głowy z wściekłości, babka powiedziała, że zapisy są dopiero w maju i to na drugie półrocze, powiedziała że mam szukać gdzie indziej... u Was też takie cuda się zdarzają ? czy tylko u Nas taka służba zdrowia?
    jak wychodziliśmy ze szpitala to neonatolog powiedziała nam gdzie możemy się zapisać do okulisty najlepiej i gdzie jest jeszcze kontrakt i faktycznie zadzwoniliśmy w zeszłym tygodniu i dziś mieliśmy wizytę :) Na szczęście z oczkami Janka wszystko ok, kolejna wizyta pod koniec kwietnia :)
    --
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeApr 4th 2012
     permalink
    Dziewczyny ponawiam pytanie z tym okulistą, Wy tak tylko kontrolnie chodzicie na te wizyty, czy macie jakiś powód? Mi lekarze nic nie mówili na ten temat i teraz zgłupiałam czy powinnam też iść z małą?
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 4th 2012
     permalink
    U nas obowiązkowa wizyta jest gdy dziecko ma fototerapię dłuższą niż 36h i/lub jest wcześniakiem - w związku z ryzykiem wystąpienia retinopatii ALE jest niewielu lekarzy tym sie zajmującym
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeApr 4th 2012
     permalink
    my chodziliśmy do okulisty ze względu na wcześniactwo - mieliśmy 3 takie wizyty i powiem szczerze że to nic przyjemnego ale przynajmniej jedna rzecz wyeliminowana i sprawdzona
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeApr 5th 2012
     permalink
    marta_885: To okulista już takiego maluszka bada? a miałaś jakiś powód żeby go zapisać? Pytam z ciekawości czy sama nie powinnam zbadać małej, bo mam astygmatyzm a to się dziedziczy ale czy jest sens tak wcześnie badać?

    mam napisane w ksiazeczce ze wizyta u okulisty po 2msc zycia.
    --
  5.  permalink
    U nas podobne zalecenia jak u Aguni.

    A propos terminów do lekarzy- zadzwoniłam dziś do naszej przychodni rejonowej, bo potrzebuję świstek, że maluchy mogą chodzić na basen (za 10dni zaczynamy zajęcia). No i co? Pierwszy wolny termin do pediatry - 28.05 :tooth: Już wiem czemu jeszcze nigdy nie byłam tam na wizycie :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeApr 5th 2012
     permalink
    gienia83: mam napisane w ksiazeczce ze wizyta u okulisty po 2msc zycia.

    a my nie :)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.