Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeApr 19th 2012
     permalink
    Właśnie dotarła do mnie książka T. Hogg - "Język niemowląt". Zaczęłam czytać. Mega wciągająca! Ciekawe czy mała pośpi tyle, żebym mogła choć trochę ogarnąć temat ;)
    --
  1.  permalink
    My dziś po wizycie u pediatry. Michałek waży już 4250. Przed nami wizyty kontrolne u specjalistów: ortopedy, neurologa i okulisty... Zaraz będę dzwonić i umawiać nas na wizyty. Ciekawa jestem jakie będą terminy...
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeApr 19th 2012
     permalink
    Natalaa: Ciekawe czy mała pośpi tyle, żebym mogła choć trochę ogarnąć temat ;)

    Jak ją zaczniesz tresować, zgodnie ze wskazówkami T.Hogg, to na pewno:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeApr 19th 2012 zmieniony
     permalink
    :devil:
    Nie no - tresować nie zamierzam, hehehe
    staram się przybliżyć sobie różne punkty widzenia wychowywania dziecka :devil:
    ostatecznie pewnie i tak zdam się na instynkt, ale co tam ;)
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeApr 19th 2012
     permalink
    Dziewczyny nie wiem co mam robić, Wiki dziś obracając się na plecy w kuchni udezryła główką w kant szafki, był minutowy płacz, przyłożyłam jej moje lodowate ręce w miejce uderzenia i luzik. to było rano ok 10.
    Ok 14 zaczęła ulewać jedzenie ( rybkę ze śliną i mlekiem- ale zjadła ilość wielkości ziarna groszku ). A niedawno przy obiedzie siedziała w krzesełku i miała drgawki, ale nie raz jak wtedy kiedy sika, tylko kilka raz pod rząd, trwało to może 30sekund. Nie wiem, czy to od tego urazu głowy, czy może jak siedzi to dłużej czuła mokro jak sikała, albo ziębiła ją mokra nogawka od spodni ( wcześniej na nią ulała, a chciałam ją przebrać dopiero po obiedzie). Panikuję strasznie, temp. ma 37,6 ale ząbkuje więc to pewnie to.
    Po obiedzie usnęła natychmiast w ciągu minuty i śpi już 30 min. Niech się budzi bo osiwieję!!! Obserwować czy jechać od razu do lekarza?
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeApr 19th 2012
     permalink
    Ja bym pojechała dla swojego własnego spokoju.
    --
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeApr 19th 2012
     permalink
    U mnie położna była 3 razy. Miała być 4, ale jakoś jej nie wyszło :devil:
    Nawet ok babka, ale niepotrzebnie wypytywała mnie o różne rzeczy niedotyczące dziecka. Np. czy przeżyłam zawód miłosny...?! :shocked:
    Była jeszcze pielęgniarka środowiskowa jak Mała skończyła 3 m-ce. Ale to była niekłopotliwa wizyta :)

    Treść doklejona: 19.04.12 15:28
    Natalaa: Nie no - tresować nie zamierzam, hehehe
    staram się przybliżyć sobie różne punkty widzenia wychowywania dziecka :devil:
    ostatecznie pewnie i tak zdam się na instynkt, ale co tam


    A ja niczego nie czytałam o wychowaniu :)
    --
    •  
      CommentAuthorAgnike
    • CommentTimeApr 19th 2012
     permalink
    Jenny-Pojechałabym do lekarza.
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeApr 19th 2012
     permalink
    Jenny, zasada przy ewentualnym wstrząśnieniu mózgu jest taka, że nie nalezy pozwalać spać dłużej niż 2h - to w przypadku dorosłych, nie wiem jak przy niemowlakach.
    Pytanie, czy to było ulanie czy wymioty... Bpo jeśli to drugie, to na pewno należy jechac do szpitala.
    ale jesli nie, to jak juz pisałam wcześniej, sam wypad do szpitala tez jest ryzykowny, bo mozna jakiś syf złapać, typu rota etc
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeApr 19th 2012
     permalink
    zajęcia na basenie
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeApr 19th 2012
     permalink
    Położyłam dziecię na plecach i poszłam do kuchni. Wracam - ona leży na brzuszku! :cool:
    --
  2.  permalink
    *Pragnę donieść, że memu dziecku od 2 dni się coś poprzestawiało i jadł dzisiaj w nocy 5 razy:shocked:*

    U nas tez było dobrze, do ok. 3 miesiąca..
    Od tej pory 3-4 pobudki w nocy to u nas niestety standard.


    U nas połozna była 4 razy.
    Przy pierwszej wizycie najpierw mnie obejrzała.
    Wypytała jak sie czuje, a potem obadała Frania.
    Pokazała jak się go kapie.
    W ogóle dużo wyjasniła.
    Tak więc nam się akurat z powolania kobitka trafiła.
    Jednak o takie trudno :/
    -- // //
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeApr 19th 2012
     permalink
    Natalaa: Położyłam dziecię na plecach i poszłam do kuchni. Wracam - ona leży na brzuszku! :cool:


    I co się tak ciągle chwalisz? :fierce:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeApr 19th 2012
     permalink
    Się zszokowałam lekko.

    Dobra, już nic nie piszę, o! :fingersear::updown:
    --
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeApr 19th 2012
     permalink
    a pisz sobie :)
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeApr 19th 2012
     permalink
    carottka: Pragnę donieść, że memu dziecku od 2 dni się coś poprzestawiało i jadł dzisiaj w nocy 5 razy:shocked:

    To podobnie jak moja,z tym że Oliwka w nocy śpi,a w dzień potrafi co dwie godziny się domagać.. I też to trwa od kilku dni.
    -
    Talka, niedługo ta Twoja córa to chodzić zacznie :tongue::tongue::wink: żart oczywiście :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeApr 19th 2012
     permalink
    W dzień też je co 2-3h. No i teraz w nocy co 2h, będę mieć cycki do pasa:wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 19th 2012
     permalink
    Magdalena: sam wypad do szpitala tez jest ryzykowny, bo mozna jakiś syf złapać, typu rota etc


    W tej sytuacji chyba bym się nie zastanawiała...
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeApr 19th 2012
     permalink
    carottka: będę mieć cycki do pasa:wink:

    Hehe :) Wolałabym mieć do pasa,niż nie mieć wcale :tongue: Zmalały mi jeszcze bardziej niż przed ciążą..
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeApr 19th 2012
     permalink
    hydrozagadka: W tej sytuacji chyba bym się nie zastanawiała...

    Nie no wiadomo. Jak objawy wskazuja na wsrrzasnienie to trzeba jechac.

    JENNY daj znac jak sie skonczylo.
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeApr 19th 2012
     permalink
    Zmalały mi jeszcze bardziej niż przed ciążą..


    No ja mam ciągle wielkie:wink: Oby tak zostało, bo nie powiem, rozmiar DD mi pasuje :cool:
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeApr 19th 2012 zmieniony
     permalink
    moja Nina tak robiła już w wieku 2-3 tygodni
    a potem przestała i leżała jak rozjechana żaba aż do 3 msca :wink:

    u mnie położna była PIĘĆ RAZY aż


    ja dokładnie to samo, moja przekręcała głowkę a teraz walczy żeby podnieść a przekręcić nie chce, dobrze, że ostatnio pisałyście że mamy jeszcze czas bo zaczęłam się stresować

    u mnie tez położna była 5 razy i byłam zadowolona, pokazała bardzo dużo włacznie z czyszczeniem nosa i takie tam, mnei też oglądała za każdym razem :smile:

    Jenny - ja bym leciała do szpitala a ściągała lekarza do domu, w tym przypadku chyba lepiej spanikować niż zaniedbać, życze ci żeby to była tylko "panika"
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeApr 19th 2012
     permalink
    Rozmawiałam dzisiaj na skype z siostrą mojego brata i była bardzo zdziwiona, że nie dokarmiam mm bo jak to ładnie powiedziała "karmisz JUŻ 3 miesiące, więc pewnie masz coraz słabszy pokarm i Mały się nie najada":shocked:
    O matulu... pojadę na urlop to pewnie nie raz się nasłucham takich dobrych rad:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeApr 19th 2012
     permalink
    Hehehe, Carrotka, to sie przygotuj na ostra indoktrynacje :)))))
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeApr 19th 2012
     permalink
    Hehehe, Carrotka, to sie przygotuj na ostra indoktrynacje :)))))


    Weź mnie nie strasz! I jak ja mam im tłumaczyć, że nie mają racji? Gdzie większość moich znajomych/ciotek itd nie karmiła piersią? Skąd ona w ogóle wpadła na taki pomysł?
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeApr 19th 2012
     permalink
    Carottka,
    ja karmie 5 miesiacy.
    Wlasnie wrocilam z 2 tygodniowego urlopu w Polsce.
    Ile sie nasluchalam na temat karmienia pt "daj juz sobie sppokoj", "ze Ci sie jeszcze chce", "Adas pewnie nie dojada" itp itd.

    Pierwsze kilka komentarzy kuzynek czy ciotek mnie irytowaly az sie we mnie krew gotowala a po jakims czasie juz nawet nie chcialo mi sie na ten temat gadac i jednym uchem wpuszczalam to co gadali a drugim wypuszczalam..
    Radze Ci zrobic to samo!
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeApr 19th 2012
     permalink
    Ile sie nasluchalam na temat karmienia pt "daj juz sobie sppokoj", "ze Ci sie jeszcze chce", "Adas pewnie nie dojada"


    No właśnie:confused:
    Na szczęście moja mama nie komentuje , bo jak sama przyznała nie wie nic o karmieniu piersią bo od razu po porodzie dostała zastrzyk na zatrzymanie laktacji (chyba zastrzyk, nie jestem pewna) bo lekarze powiedzieli jej , ze nie da rady wykarmić mnie i siostry, zresztą byłyśmy w inkubatorach, itd.:confused:
    Zapytała tylko kiedy zacznę dawać kaszki albo kleiki:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorvitani_82
    • CommentTimeApr 19th 2012
     permalink
    carottka: Weź mnie nie strasz! I jak ja mam im tłumaczyć, że nie mają racji? Gdzie większość moich znajomych/ciotek itd nie karmiła piersią? Skąd ona w ogóle wpadła na taki pomysł?


    Zapytaj czym dzieci dokarmiały nasze prapraprapraprababki :wink:
    Skoro kobiecy pokarm taki mizerny, to gatunek ludzki powinien być na wymarciu.
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeApr 19th 2012
     permalink
    Wiki spała prawie 2 godziny, a ja myslałam, że odejdę od zmysłów, co chwilę zaglądałam do niej i sprawdzałam czy oddycha ://
    Udało nam się skonsultować z neurologiem dziecięcym ( ciocia mojego męża, dość ekscentryczna ale świetna lekarka, wizyta domowa z badaniem a potem kawą i ciastem :) ) i wszystko jest ok!!!!:jumping:
    Powiedziała, że urazy uszkadzające oun pozostwiają ślad w postaci otarcia, siniaka, guza itp. A u Wiki nawet trudno dokładnie określić miejsce uderzenia, bo nie ma śladu, nic. Wszystkie odruchy ok, reakcja źrenic ok, reakcja na głos, hałas ok. Nawet ząbki obejrzała i szczerze nam współczuła, nie wiadomo ile to potrwa, może parę dni a może tygodni :((
    Tak więc po całym dniu dla odstresowania obejrzeliśmy odcinek "gry o tron" i wypiliśmy po lampce wina, i dopiero zeszło ze mnie to całe napięcie. Domyślam się, że będę się tak stresować jeszcze następne kilkanaście lat...serce mi wysiądzie.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    Noc masakra. Mała się obudziła 0 3 na karmienie (normalnie się budzi po 4). Później po 4, po 5, a od 7 już nie śpi :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeApr 20th 2012 zmieniony
     permalink
    dziewczyny Milka była szczepiona we wtrorek po południu i tak we wtorek miała temp całą środę przespała wczoraj masakra sen tylko na 5 min i tak do 24 spała do 4 i od 6 znów jest rozdrażniona:( gorzej je bo zjadała 120ml a teraz tak 75/80 i domaga się częściej do tego nerwowo macha rękami i nogami i się strasznie poci i jak mierze temp a mem ten termometr bezdotykowy to wychodzi tak 36.2 do 36.9 i nie wiem czy jest osłabiona czy jak... wy też miałyście takie przejścia po szczepieniu?? strasznie mi jej szkoda:( i nie wiem czy mogę jej podać czopek bo może ją mięśnie bolą a boję się żeby temp nie spadła za bardzo:( nie wiem jak jej pomóc:cry::sad:
    --
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    Kurcze jak ja was tak czytam to zastanawiam się czy moja Emila nie je za często? Ona potrafi co 1-2 godziny budzić się na karmienie, cud jak prześpi 3 godz. W nocy je o 22, 1, 3, 5, 7, 9.... itd, jedynie koło 17-18 śpi dłużej, ale to troszkę ponad dwie godziny... to normalne?

    A w ogóle poradźcie mi coś, bo mamy problem z kupką:sad: tzn. widzę, że mała próbuje zrobić kupkę, robi się czerwona i robi te swoje minki podkurcza nóżki no i nic się nie dzieje, w końcu zaczyna płakać, bo już ją chyba boli wtedy brzuszek. Nie wiem jak mogę jej pomóc masowałam brzuszek, podnosiłam nóżki, w końcu po jakiś 2 godzinach włożyłam jej termometr (strasznie ciężko było, bo mocno tam zaciska mięśnie) to wystrzeliło jak z procy wszystko, ale kupka jest normalna. No i tak byo już kilka razy:confused:

    Treść doklejona: 20.04.12 09:41
    Kasia u mnie po szczepieniu mała była taka niespokojna i marudna przez 2 dni, ja bym spróbowała zmierzyć jej temperaturę takim zwykłym termometrem w odbycie, bo tym bezdotykowym jakoś nie ufam, szczególnie jeśli mała jest spocona to może zakłócić wynik. Ja podałam Emilce paracetamol jak miała 38 st, ale jak ma mniej to chyba możesz też podać, żeby p/bólowo zadziałał, ale tu nie jestem pewna
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeApr 20th 2012 zmieniony
     permalink
    marta mysle, ze twoja mala nie ma jeszcze skoordynowanych dobrze ruchow podczas robienia kupy.
    moja tez tak miala przez jakis czas. kurczyla sie, prezyla, stekala... czasami nic z tego nie wychodzilo, czasami jej sie udawalo :wink:
    ja podnosilam nozki i masowalam delikatnie brzuszek, nic wiecej.
    mysle, ze nie powinnas ingerowac stymulacja termometrem (ani innymi przedmiotami), dziecko samo nauczy sie koordynowac ruchy. daj jej troche czasu. u mnie trwalo to ze 2-3 tygodnie, nie pamietam juz dokladnie.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    marta_885: Kurcze jak ja was tak czytam to zastanawiam się czy moja Emila nie je za często? Ona potrafi co 1-2 godziny budzić się na karmienie, cud jak prześpi 3 godz. W nocy je o 22, 1, 3, 5, 7, 9.... itd, jedynie koło 17-18 śpi dłużej, ale to troszkę ponad dwie godziny... to normalne?


    Zdecydowanie normalne, jeśli karmisz piersią. Jeszcze trochę i ten rytm się wyreguluje. Cierpliwości, minie szybciej niż myślisz :smile:
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    Dzięki aguncia. No właśnie boję się już tym termometrem jej pomagać, zostaje tylko masaż i podnoszenie nóżek, zobaczymy co z tego wyjdzie..

    Treść doklejona: 20.04.12 09:51
    hydrozagadka: Zdecydowanie normalne, jeśli karmisz piersią. Jeszcze trochę i ten rytm się wyreguluje. Cierpliwości, minie szybciej niż myślisz :smile:
    oj no to dobrze, ja w sumie jestem przyzwyczajona i mi to tam nie przeszkadza zbytnio, ale w nocy mogłaby pospać trochę dłużej:bigsmile::devil:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    sprawdziłam w pupie i ma 37.... mam nadzieję że szybko to minie bo to w końcu 3 doba.... choć wyczytałam gdzieś na necie że ta na rotawirusy może tak działać i po tyg może przejść dopiero!!! biedna nie chcę żeby tyle się męczyła!
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    kasiakuzniki: jak mierze temp a mem ten termometr bezdotykowy to wychodzi tak 36.2 do 36.9

    Kasia, u nas bezdotykowy wcale się nie sprawdził. pokazywał temperatury od Sasa do lasa. dlatego kisi się w komodzie, a my używamy microlife do dupki.
    -------
    Kurde, laski, ogłaszam wszem i wobec, że HUGGIESY 3 SĄ BEZNADZIEJNE!!!!!!!! Znowu kupa wyszła plecami :sad: co za dziadostwo. włożyłam je, żeby złapac kupe i nie zapaprać wielorazówki, a efekt był taki, że zapaprał sie ulubiony bodziak, prześcieradło i dziecko po szyję.
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    No huggiesy 3 to jakaś porażka - pewnie dlatego są tak często promocje na nie ! :-) u nas non stop były przesikiwane ! a kupa to swoją drogą !
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    No nam na razie Dada się sprawdzają. Co prawda kilka razy się przesra*a, ale ogólnie jest ok :-)
    --
    • CommentAuthorOvi
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    ja z jednorazowek uzywam tych ze Schleckera - rewelacja! I jeszcze te z Rossmanna nie byly zle. Ale i tak najlepsze wielorazowki ;-)
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    Ja polecam rossmannowskie Babydream Öko
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorvitani_82
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    Magdalena: Kurde, laski, ogłaszam wszem i wobec, że HUGGIESY 3 SĄ BEZNADZIEJNE!!!!!!!! Znowu kupa wyszła plecami :sad: co za dziadostwo. włożyłam je, żeby złapac kupe i nie zapaprać wielorazówki, a efekt był taki, że zapaprał sie ulubiony bodziak, prześcieradło i dziecko po szyję.


    U nas było podobnie dlatego historia z TYMI pieluchami zakończyła się na 2 i gdzieś w kartonie zalega mi pół paczki tego szajsu... To już lepsze na dzień były te z Lidla na T.
    --
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    To i ja się wypowiem o pieluchach. Pampers sleep and play MASAKRA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! za darmo bym już tego gówna nie wzięła. Młody po 3 godzinach obsikany po pachy (mówię o nocy). Dada są super i bella happy też (poki co):bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    U nas dzisiaj noc jeszcze gorsza:sad:
    Kuba budził się kolejno o 11, 12, 1, 3, 5, 7 :confused:
    Czemu aż tak mu się nagle zmieniło? Wcześniej potrafił spać ciurkiem 4-5 godzin a teraz doooopa:sad:
    Jezu, już się zastanawiam czy aby na pewno Mały się najada:cry::cry::cry:
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    vitani_82: HUGGIESY 3 SĄ BEZNADZIEJNE!


    ja dolaczam do tej opini.

    U mnie sprawdzaja sie Pampersy Super Dry a obecnie jedziemy na wielo i tez jest fajnie.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    heheh to chyba tylko ja jako jedyna będę chwalić HUGGIESY 3 bo jak ich używałyśmy to się Nina ani raz nie przelała, ani nie przesrała ani nie odparzyła
    a te 3 w/w czynności miały non stop miejsce kiedy używałyśmy Pampersów :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeApr 20th 2012 zmieniony
     permalink
    U nas sprawdzają się babydreamy z rossmana, świetne były też zagraniczne zielone pampersy dla wcześniaków, niestety polskie zielone pampersy chyba uczulają Jasia bo pupa czerwona i podrażniona :(

    Dziś Jaś kończy 6 tygodni, dziś miał się urodzić :)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    a bo to mi się wydaje, że każdemu dziecku co innego leży i tyle
    nie ma co więc oczerniać danego typu pieluch bo to, że naszemu dziecku nie odp to wcale nie znaczy, że one są ogólnie beznadziejne

    idąc tym tokiem myślenia ja musiałabym napisać, że PAMPERSY to największe gówno na rynku pieluchowym bo Ninę tak odparzały, że głowa mała :confused:

    a przecież większość ich używa i jest zadowolona [ta większość znaczy :tongue:]
    --
    •  
      CommentAuthorSabakuma
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    A my i Hugiesy 3 chwalimy i Pampersy Super Dry 3 a kupa wychodzi górą jedynie nocą bo mój syn podnosi nogi do góry i jebud nimi w materac i tak pół godziny aż zrobimy caluśką kupę czyt. 3 strzały :P
    --
  3.  permalink
    *U nas dzisiaj noc jeszcze gorsza:sad:
    Kuba budził się kolejno o 11, 12, 1, 3, 5, 7 :confused:
    *

    Carrotka, to normalne.
    Jak pisałam u nas i takie noce sie zdarzaja.
    A 3-4 pobudki to standard.
    Podobnie jest u Katy, Albercik tez sie tak budzi.
    Mimo, to nasze dzieciaczki jak pączusie.
    Taki typ :smile:
    I im szybciej sie z tym pogodzisz tym lepiej dla ciebie :smile:
    -- // //
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.