Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 30th 2012
     permalink
    Judyta08: w rajtuzkach, body z długim rękawkiem, sukienka, sweterek i czapka zawiązana pod szyją!


    Nie, to jakiś żart! :shocked: Aż mi się gorąco zrobiło na samą myśl :sad:
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeApr 30th 2012
     permalink
    Hehe, a ja myślałam, że to my przegięliśmy ;)
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 30th 2012 zmieniony
     permalink
    The_fragile: dzieci u nas w rodzinie już wieeeele lat nie było i nawet nie widziałam jak ludzie je ubierają- cudzym się nie przyglądałam :D


    Chyba nie warto się za bardzo przyglądać, bo niestety można się przerazić. Jako, że jestem uziemiona, to nie mam zbyt wielu okazji pooglądać, ale jak w sobotę wyszłam dosłownie na chwilę, to większość dzieci, jakie spotkałam było w czapach z nausznikami, swetrach, a nawet kurtkach :shocked: A te najmniejsze biedaki smażyły się w wózkach pod tymi plandekami (której my używaliśmy chyba tylko w zimie).
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 30th 2012
     permalink
    hydrozagadka: A te najmniejsze biedaki smażyły się w wózkach pod tymi plandekami (której my używaliśmy chyba tylko w zimie).


    o to to to....
    masakra !! :neutral::neutral::neutral:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeApr 30th 2012 zmieniony
     permalink
    O nieee, no to tego czegoś na wózek to używałam bardzo sporadycznie jak cholernie wiało i było zimno... Hydro, hehe, to ludzie pewnie i z mojego szkraba mieli ubaw ;)

    Ale ja chyba tak "mam", bo dla mnie kwiecień/początek maja to taka niby wiosna i nawet jak jest tak ciepło jak teraz to ja zakładam długie spodnie i długi rękaw jeszcze i nie jest mi za gorąco :D (no to teraz ze mnie możecie mieć polewkę :D)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 30th 2012 zmieniony
     permalink
    The_fragile: nawet jak jest tak ciepło jak teraz to ja zakładam długie spodnie i długi rękaw jeszcze i nie jest mi za gorąco :D


    o litości !! :cool::cool::cool:

    ale to wg mnie Ty Krasnala ubierasz wg tego jak Ty temperaturę odczuwasz :wink::wink::wink:
    bo skoro Tobie nie za gorąco to pewnie jakby Eryk z gołymi nóziami leżał to po Tobie by dreszcze przebiegały, nie ? :devil:
    ja czasami tak mam jak widzę Ninę w nocy wyodkrywaną a ja się pod kołdrą trzęsę z zimna bo na prawdę mamy mega zimne mieszkanie
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeApr 30th 2012 zmieniony
     permalink
    No serio Teo :D

    Ale coś w tym jest, że on to po nas może mieć - w nocy na przykład spał w śpiochach i przykryty lekkim kocykiem, ale miał zimny kark. A teraz jest w śpiochach, owinięty rożkiem i czasem kocyk mu muszę narzucić, bo z ciepłego karku robi się chłodny :(

    No u nas w mieszkaniu też za ciepło nie jest, ale to akurat plus w lato :D

    Treść doklejona: 30.04.12 13:46
    TEORKA: bo skoro Tobie nie za gorąco to pewnie jakby Eryk z gołymi nóziami leżał to po Tobie by dreszcze przebiegały, nie ?


    Daj spokój, zamarzłabym chyba :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorJudyta08
    • CommentTimeApr 30th 2012
     permalink
    Zastanawiam się, co kupić Hani na główkę. Była u mnie środowiskowa akurat jak wracaliśmy ze spacerku i zwróciła mi uwagę, żeby jednak zakładać małej coś na główkę przy takim słońcu. Ponoć sama parasolka przy wózku nie wystarczy...
    Dwa dni temu ubrałam Hanuli taki bawełniany kapelusik, ale po 30 minutach miała całą główkę mokrusieńką, więc go wywaliłam! Nie mam pomysłu jak osłonić jej główkę, aby się bidulka nie pociła.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 30th 2012
     permalink
    ja zakładam cieniuteńką [białą koniecznie bo nie przyciąga słońca] chusteczkę
    i wiąże tak, że cały tył głowy goły więc się nie poci :wink:


    The_fragile: Daj spokój, zamarzłabym chyba :bigsmile:



    :bigsmile::bigsmile::cool:
    --
    •  
      CommentAuthorJudyta08
    • CommentTimeApr 30th 2012
     permalink
    TEORKA: ja zakładam cieniuteńką [białą koniecznie bo nie przyciąga słońca] chusteczkę
    i wiąże tak, że cały tył głowy goły więc się nie poci


    Nie pomyślałam :bigsmile: Dobry pomysł! :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeApr 30th 2012
     permalink
    Tak Teo - było chłodniej.
    Dziś za to upał większy i mimo czapeczki ^^ byłyśmy lżej ubrane.

    Treść doklejona: 30.04.12 14:56
    TEORKA: ja zakładam cieniuteńką [białą koniecznie bo nie przyciąga słońca] chusteczkęi wiąże tak, że cały tył głowy goły więc się nie poci

    muszę się zaopatrzyć :devil:

    Treść doklejona: 30.04.12 15:04
    btw. ta czapeczka nasza cieniutenka jest ;)
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeApr 30th 2012
     permalink
    chciałam się przywitać na tym wątku,
    przyszedł czas i na mnie.

    25.04 o godz. 20.50 na świat przyszła Nasza Łucja
    58 cm, 3950g 10 punktów Apgar

    szpital chyba dobrze na nią nie działał bo cały czas płakała, a ja razem z nią!
    od kiedy jesteśmy w domu to anioł nie dziecko:whorship:

    oczywiście już jest problem, ale nie wiem czy nie w mojej głowie:)
    Mała ładnie smacznie śpi, czasem muszę ją wybudzać, bo spi ponad 3 h...
    ale wtedy nie chce ssać, że niby nie jest głodna.
    kolejną schizę mam z tym czy za mało nie je?!
    trochę 'pomymle' pierś i zasypia?! nawet to 'gęste' mleko nie zdąży jej polecieć a Ona już nie chce...
    mam się martwić?! ( w ogóle to chyba na wątek o problemach laktacyjnych sie udac powinnam)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeApr 30th 2012
     permalink
    Ooo, Flavia już jesteś :) Gratulacje, spora się urodziła!

    A ważysz ją? Bo ja się sugerowałam w sumie tylko przybierającą wagą...
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeApr 30th 2012
     permalink
    flavia: Mała ładnie smacznie śpi, czasem muszę ją wybudzać, bo spi ponad 3 h...


    co chwilę któraś się tu martwi czy dziecko nie za mało je :smile: ale ja tak jak Fragile patrzyłam i nadal patrzę na przyrost wagi, bo moje dziecko z tych co to od początku śpi po 7-8 godz a ostatnio padł rekord 9,5 h :smile: na samym początku próbowałam ja ze 2 razy wybudzić i było to zupełnie bez sensu, bo nie chciała jeść, bo nie była głodna, teraz jesteśmy tylko na mm ale chyba zasada jest ta sama - jesli dziecko dobrze przybiera nie budzić :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeApr 30th 2012
     permalink
    Witamy się na tym wątku -ja i Hania ur. 23.04.2012 z wagą 3150 g i 52 cm urodzoną w 36 tc.:)
    Od soboty jesteśmy już w domku i dopiero teraz zaczynam się ogarniać.
    Wczoraj była masakra wraz z mężem nie mogliśmy się ogarnąć jakoś- ciągle o czymś zapominaliśmy.
    Do dziś był problem z karmieniem piersią- rozwiązał się - kupiliśmy nakładki na sutki (okazało się że mam za małe) i jest coraz lepiej.Niestety dajemy jej jeszcze mm bo mojego pokarmu jest za mało jeszcze na jej najadanie się, ale jesteśmy na dobrej drodze:).
    Hania jest mało wymagającą osóbką - je i śpi :cheer:
    Właśnie się budzi do jeścia więc lece.
    -- [/url]
  1.  permalink
    flavia, jeżynka, gratulacje :))

    ja też z wyrodnych matek, moje dziecko w body na krótki rękaw i gołych girach śpi właśnie pod pieluchą cieniusieńką z tetry

    co do czapek to jestem zwolenniczką cieniutkich nakryć głowy typu chustka a mojemu młodemu zakupiłam dzisiaj płócienną cieniutką, białą czapeczkę z daszkiem wiązaną pod szyją, żeby po pierwsze nie świeciło mu w oczy słońce a po drugie, żeby mu się łeb nie grzał, bo jednak ciężko uniknąć tego ostrego słońca.
    Albo na budę od wózka zarzucam pieluchę ot i tyle, a girki gołe fikały przykryte jedynie kremem z filtrem 50. :D zazdrościłam młodemu tego rozebrania :D
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeApr 30th 2012
     permalink
    anula36: bo moje dziecko z tych co to od początku śpi po 7-8 godz a ostatnio padł rekord 9,5 h :smile:

    To co ja miałam powiedzieć? Odkąd przyjechałam do domu z Oliwką może w ciągu dnia 3godziny czuwała i to było MAX ,a tak to non stop spała,ale znów zle przybierała :(
    A obecnie śpi od 20.00 do 5,6 rano ;) Także to jest dopiero coś. No i w ciągu dnia tak po półtorej godz. drzemki 2-3 . Żyć nie umierać :bigsmile:
    anula36: jesli dziecko dobrze przybiera nie budzić :smile:

    Otóż to :bigsmile:

    Miło powitać nowe Mamusie :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeApr 30th 2012
     permalink
    To ja przebijam wszystkich o tytul wyrodnej matki :smile: me dziecię dzis w domu w samej pieluszce urzedowało :smile:
    A na dworze bylismy tylko w body z kr rekawem i chustce. I z golymi stopkami. Mery zachwycona.
    Pomijajac, ze ma skok, ten z lekiem separacyjnym i caly dzien wisi na mnie. Pierwszy raz wiem co to znaczy, ze dziecko sie nie daje odlożyć.

    Aaa, w teskaczu fajne ciuszki na lato, jak ktoras szuka. Zanabylismy kilka krotkich spodenek, bo Mery ma znamie na udzie i niestety w samym bodziaku lezec jednak nie moze, bo mimo filtra 50 boje sie o ten pieprzyk.

    Nie wiecie jak ma byc pod koniec dlugiego weekendu? Bo chrzcimy M w sobote i sie zastanawiam.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 30th 2012 zmieniony
     permalink
    Magdalena: Nie wiecie jak ma byc pod koniec dlugiego weekendu?


    ciut chłodniej niż wczoraj czy dzisiaj ale ciepło nadal :wink:
    ok 23 stopni


    Magdalena: To ja przebijam wszystkich o tytul wyrodnej matki :smile: me dziecię dzis w domu w samej pieluszce urzedowało :smile:


    to ja się dołączam do walki o tytuł bo moja Nina w domu w body z krótkim rękawem ALE że mieszkamy na bardzo niskim parterze, gdzie słonko w ogole nie dochodzi to temp w mieszkaniu nie przekraczała 19-stu stopni :cool:
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeApr 30th 2012
     permalink
    Magdalena: Aaa, w teskaczu fajne ciuszki na lato


    a ja wam już nie wierzę w te super okazje... bo jak kiedyś wysłałam męża po TeoGatki to mi przywiózł gacie 48 rozmiar :devil: i nawet nie były podobne...

    Magdalena: To ja przebijam wszystkich o tytul wyrodnej matki


    o nie! ja wczoraj julke przewijałam i odbijałam outside! w samym body :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorvitani_82
    • CommentTimeApr 30th 2012
     permalink
    My dzisiaj cały dzień w bodziaku na ramiączka, a na spacer wyszłyśmy dopiero po 18:00. Szkoda mi było jej ciągać na taki upał. Dziecię w doskonałym humorze spało dzisiaj zaledwie 2h 13:00-15:00. Teraz poszła spać na noc, o 22:30, zobaczymy na jak długo. :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 30th 2012
     permalink
    anula36: a ja wam już nie wierzę w te super okazje... bo jak kiedyś wysłałam męża po TeoGatki to mi przywiózł gacie 48 rozmiar :devil: i nawet nie były podobne...


    to wysyłaj dalej męża zamiast samej do Teskacza wypomykać :tongue::devil:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 1st 2012
     permalink
    Ok, próba była - wyszliśmy wczoraj w samym body jeszcze. Krasnal rozwył się po 5 minutach, kark zimny :shocked:

    No to go nakryłam kocykiem (kocyk z polaru) i karczek po kilkunastu minutach był leciutko ciepławy... Czyli najwyraźniej dziecko ma to po mnie :neutral: U mnie to są problemy z tarczycą, a mały ma tarczycę ok, bo badali... To ja już nic nie rozumiem. Ale dziecko chce - dziecko ma ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMay 1st 2012
     permalink
    Fragile, moze on sobie jeszcze termoregulacji nie ustawil, jest jeszcze malutki. Moze nawet jak jest upal, to on musi miec przykryte cialko. Trzeba mu dac co chce:)
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMay 1st 2012
     permalink
    Moja sobie teraz leży w samym body na kocyku i próbuje wędrować w stronę maty ;)
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeMay 1st 2012
     permalink
    The_fragile: Ale dziecko chce - dziecko ma ;)


    no pewnie :smile:

    a moja dzis pierwszy raz świadomie pacnęła psa w pysk :devil: a było nie podłazic tak blisko :bigsmile: tłumacze psom, że teraz to juz będzie tylko gorzej :devil:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 1st 2012
     permalink
    Magdalena: Fragile, moze on sobie jeszcze termoregulacji nie ustawil, jest jeszcze malutki.


    Może tak? W każdym razie ja mu się przestaję dziwić :D

    Anula - a psy załapały?
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeMay 1st 2012
     permalink
    •  
      CommentAuthorJudyta08
    • CommentTimeMay 1st 2012
     permalink
    bladykot: pierwsza kąpiel


    Porównajmy do pierwszych kąpieli w naszych polskich szpitalach :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMay 1st 2012
     permalink
    Judyta08: Porównajmy do pierwszych kąpieli w naszych polskich szpitalach

    Uhuhu... :confused:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 1st 2012
     permalink
    bladykot: pierwsza kąpiel


    I się rozbeczałam no...
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeMay 1st 2012 zmieniony
     permalink
    moje dziecko było zadowolone podczas kąpieli w szpitalu [URL=http://www.fotosik.pl][/URL]
    --
    •  
      CommentAuthorJudyta08
    • CommentTimeMay 1st 2012
     permalink
    bladykot: moje dziecko było zadowolone podczas kąpieli w szpitalu


    U nas "pani" wręcz odrywała maluchy od piersi i kąpała je zupełnie niedelikatnie. Wszystkie dzieciaczki krzyczały podczas jej kąpieli. Bez wyjątku. Nie trzeba było zerkać na zegarek, aby wiedzieć, że już czas na kąpiel. Wystarczył chórek dziecięcy za ścianą i już wiadomo było, że właśnie zaczyna się czas kąpieli... :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeMay 1st 2012
     permalink
    piekna ta kapiel, niestety slyszałam jak w niektórych szpitalach kapią te maluszki:sad:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 1st 2012
     permalink
    Hmm, a u nas nie kąpali malucha... Świeżaczki były tylko "wycierane" i oddawane mamuśkom. A kąpiel dopiero w domu...
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeMay 1st 2012
     permalink
    [quote=The_fragile][/quote]

    u mnie tak samo..
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeMay 1st 2012
     permalink
    mam pytanie...
    czy ktoras z was miala skrzepy krwi wielkosci 2cm pod koniec ciazy???
    --
    •  
      CommentAuthorcoma
    • CommentTimeMay 1st 2012
     permalink
    Biedronka - skaza wcale niekoniecznie wychodzi od razu! czasem po kilku miesiącach nawet! zaobserwuj czy nie ma zaczerwienionej szyi do tego, to też objaw alergii!
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 1st 2012 zmieniony
     permalink
    Jak dziewczynku były małe bardzo byłam zadowolona z tych chustek na głowę:
    http://www.hurt.krespol.pl/images/towary/towary_26445dcfa083590805a910ad37a6f028_b.jpeg
    bo przy zwykłej chustce wydawało mi się że z tyłu supełek - wiazanie przeszkadza dziecku
    przy starszym kupowałam te opaski (po 6 czy 7 zł w PEPCO były ostatnio)
    http://www.mojeciuchy.pl/entityfiles/pictures/offers/pic2/med_3695141.jpg i w mega upały zasłaniałam tym łepetynkę
    --
  2.  permalink
    coma: Biedronka - skaza wcale niekoniecznie wychodzi od razu! czasem po kilku miesiącach nawet! zaobserwuj czy nie ma zaczerwienionej szyi do tego, to też objaw alergii!

    Wiesz co szyje ma nie zaczerwieniona, ma na niej tylko kilka malutkich krostek. Mam nadzieje, ze jutro czegos sie dowiem od lekarza lub poloznej.
    Poki co od niedzieli odstawilam na probe nabial i wszystko co z mleka wiec zobaczymy za jakis tydzien czy cos sie zmienilo.
    --
    •  
      CommentAuthorcoma
    • CommentTimeMay 1st 2012
     permalink
    Biedronka11: zobaczymy za jakis tydzien czy cos sie zmienilo

    Alergeny po odstawieniu mogą się utrzymywać 2 tyg. więc po tygodniu możesz nie zobaczyć poprawy. U nas zeszło po 3 tyg od odstawienia dopiero! Ale myślę że lekarz też raczej rozpozna, bo to są dość charakterystyczne objawy.
    --
  3.  permalink
    coma: Alergeny po odstawieniu mogą się utrzymywać 2 tyg. więc po tygodniu możesz nie zobaczyć poprawy. U nas zeszło po 3 tyg od odstawienia dopiero!


    O kurcze! Nie sadzilam, ze tak dlugo!! Jak lekarz jutro potwierdzi skaze to tak czy inaczej przestaje jesc te produkty a jak powie, ze to cos innego to chyba zaczne znow jesc normalnie.
    --
    •  
      CommentAuthorcoma
    • CommentTimeMay 1st 2012
     permalink
    Biedronka tzn. wiesz skazę może zdiagnozować na podstawie objawów jeżeli są wyraźne ale zwykle stosuje się też dietę eliminacyjną i obserwuje czy jest poprawa. Możliwe że jest to alergia na coś innego (nawet ryż, chyba jedna z forumowiczek pisała) a możliwe że zwykłe podrażnienie skóry (chociaż za uszami to raczej ciężko) Ma gdzieś na ciele jakieś zmiany? Zobacz czy ma np. zaczerwienienia w zagięciach pod kolanami. Te "wałeczki" za uszami też bywają właśnie przy alergii... ale zobaczysz co Ci powiedzą. Możesz jeszcze profilaktycznie zmienić płyn do prania i odstawić całą chemię jaką możesz czyli np. chusteczki nawilżone.
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeMay 1st 2012
     permalink
    coma: wiesz skazę może zdiagnozować na podstawie objawów jeżeli są wyraźne


    COMA a jakie to sa "wyrazne objawy"..??

    Mozesz mi napisac na watku o AZS i skazie bialkowej itp zeby tutaj juz nie zasmiecac???
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 1st 2012
     permalink
    Ale się urycałam na tym filmiku o pierwszej kąpieli....
    coś pięknego !!!

    ale muszę go pokazać wszystkim, którzy się na nas darli, że noworodkowi moczymy uszy, buzię i pępek i że to ABSOLUTNIE NIE WOLNO !! :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeMay 1st 2012
     permalink
    Filmik piękny :-) Aż mi się bobaska znów zachciało....
    A noworodek przecież "wychował" się w środowisku wodnym, więc niech sobie ci mądrzy idą na drzewo ;-) Też będę tak kąpać, o!
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeMay 1st 2012
     permalink
    a w szpitalu gdzie ja rodziłam na pierwsza kapiel zapraszają tatusiów (mamusie tez moga być) i uczą jak kapać :) bardzo fajnie i cierpliwie pokazuja jak kąpać, przewijac i takie tam :smile: i tak do końca pobytu
    --
    •  
      CommentAuthorBiedronka11
    • CommentTimeMay 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    coma: Zobacz czy ma np. zaczerwienienia w zagięciach pod kolanami.

    Wlasnie nigdzie indziej nic nie ma. Po 15 mam wizyte i mam nadzieje ze czegos sie dowiem. A dzis z
    Wydaje mi sie, ze przynajmniej go to nie swedzi bo jest spokojny i nie trze raczkami buzki.
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMay 2nd 2012
     permalink
    Pomóżcie - jak leczyć mokry kaszel u ponad roczniaka?
    Poza lekami wykrztuśnymi jest coś, co pomogłoby ten kaszel wysuszyć?
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeMay 2nd 2012
     permalink
    Witam,
    mam pytanko- co ile karmiliście dziecko- mi powiedziano żeby karmić co 3 godziny - ale dziecko to nie maszyna. Na początku budziłam na przymus- ale co z tego jak wmuszałam w dziecko (karmiona "po palcu "w szpitalu), natomiast w domku nie budzę dziecka tylko czekam aż się samo obudzi do jedzenia - średnio co 3,5- 4 godziny. Boję się trochę że to za mało bo nieraz nie wychodzi tych karmień 8 /dobę.
    Jak to u was było w tym początkowym okresie?. Hania ma teraz 9 dni i boje się, że za mało przybiera na wadzę (w piątek idziemy na kontrol poszpitalną).
    -- [/url]
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.