Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 7th 2012
     permalink
    asik28: Co prawda lekarzem nie jestem ale w tym wieku to u dziecka raczej ślinianki zaczynają intensywniejszą pracę a nie, że przez zęby.


    u nas akurat nie o ślinienie chodziło a o poszerzone i spuchnięte dziąsła
    po tym lekarka orzekła, że zaczęło się ząbkowanie :wink:



    ALICE a założyłaś córci siatke centylową ?
    bo może ona sobie ładnie idzie swoim centylem [nieważne którym, ważne żeby nie było drastycznych wahań] a Ty się niepotrzebnie martwisz, że źle przybiera ? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeMay 7th 2012
     permalink
    Miki też się tak ślinił, ślinił, aż mu wreszcie wyszły pierwsze zęby. W 14 miesiącu życia! :tooth::tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorAlice85
    • CommentTimeMay 7th 2012
     permalink
    Teorko założyłam i nie wygląda tak super, w dół idzie... jest pod moim ostatnim zakończonym cyklem. No ale skoro ona je, to może taka jej uroda po prostu, że mało przybiera i jest raczej drobna? Na długość ciuchy nosi 74-80, więc normalnie. Do synka, kiedy był w tym wieku, nawet nie porównuję, on to był klusek, jadł zgodnie ze schematem albo i lepiej i jeszcze kleik do mleka musiałam dodawać od 4 m-cy życia :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 7th 2012
     permalink
    Alice85: założyłam i nie wygląda tak super, w dół idzie...


    właśnie kuknęłam i widze, że owszem poszło lekko w dół ale jak Łucja miała 3 msce
    od tej pory idzie cały czas 25-tym centylem :wink::wink: [oprócz chwilowego jednorazowego spadku]
    wg mnie jest ok
    a córcia po prostu z tych drobniejszych i tyle :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeMay 7th 2012
     permalink
    Dziewczyny nie spieszcie się tak do tego ząbkowania, podobno im później tym lepiej.
    Wiki ma już 3 ząbki, a kolejne 3 w natarciu, górne jedynki już widać, aż krwiaczki się porobiły, dwójkę drugą górną już widać i czuć pod palcem... Więc za parę dni, max 2 tygodnie, Wiki będzie miała 6 ząbków :shocked::shocked::shocked::shocked::shocked:
    Podsumuję jednym słowem : BUCZENIE - non stop...:devil::devil::devil:
    Całe ząbkowanie niestety odbija się na wadze małej, zresztą już pisałam o tym, mam nadzieję, że odbije z wagą jak już górne siekacze wyjdą i zacznie ich używać:bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeMay 7th 2012 zmieniony
     permalink
    Znalazłam tu artykuł z którego wynika, że właśnie powinno się podawać gluten. Eh... i co ja mam robic?
    Bo Kuba teoretycznie zaczął 5 miesiąc.

    Do poczytania: www.edziecko.pl/pierwszy_rok/1,79410,2321730.html
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeMay 8th 2012
     permalink
    zaraz wrzucę fotkę mojego synoszka :)
    a gdzie mozna zalozyc siatke centylowa ?
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 8th 2012
     permalink
    Asik28 - u nas tez nie tylko ślinienie, ale i dziąsła na to wskazują. ALe faktycznie doczytałam wczoraj na necie, że to może trwać tygodniami albo i miesiącami :)
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeMay 8th 2012 zmieniony
     permalink
    Witam sie w nowym wcieleniu! Mamusia rozpakowana ... :)
    Diego przyszedl na swiat 04.05.12 o godz 14.09
    51cm, 3030kg (waga niepewna, chyba sie pomylili!!!!! wychodzac ze szpitala wazyl 3050... 20g wiecej????)
    Dziewczynky mam do was pytanie nie moge znalesc watku o laktacji....
    Jak walczylyscie ze strupkami na brodawkach? ciagle mi pekaja :( boli jak psiakrew!

    EDIT: Ok tutaj temat zamkniety przenioslam sie na odpowiedni watek :)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 8th 2012 zmieniony
     permalink
    Nessie, ja smarowałam mlekiem po karmieniu i pomogło raz dwa!

    A wątek jest tutaj :)

    Aaa, i czy Diego łapie całą otoczkę, czy sam sutek? Bo jak sam sutek, czyli płytko to będzie Ci go gryzł niestety :(
    --
  1.  permalink
    Krzyś miał czerwone, rozpulchnione dziąsła od lutego, od połowy kwietnia miał krwiaki na dziąsłach, a ząbki przebiły się dopiero teraz- prawa jedynka w niedzielę, lewa dzisiaj. A od marca wszystkim się wydawało, że te zęby to już tuż tuż :cool:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 8th 2012
     permalink
    No dlatego ja już po przeczytaniu, że to może trwać tygodniami/miesiącami śpię spokojnie - boję się tych zębów w połączeniu z piersią ;)
    --
  2.  permalink
    Dolnych to chyba nie ma się co bać, bo między nimi a piersią jęzor włazi, nie? Tak się pocieszam...
    A górne Ewuni wyszły dopiero po roku, więc jeszcze mamy czas, jeśli Ksysiu pójdzie w ślady siostry
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMay 8th 2012
     permalink
    cerisecerise: Dolnych to chyba nie ma się co bać, bo między nimi a piersią jęzor włazi, nie? Tak się pocieszam...

    Mnie właśnie dolnymi gryzie :confused:
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeMay 8th 2012
     permalink
    Dziewczyny od jakiego wieku dziecko powinno unosić główkę z pozycji leżącej tak jakby chciało siadać??
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 8th 2012
     permalink
    Hehe, Monikha, no to nie pocieszyłaś :D
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMay 8th 2012
     permalink
    Lepiej wiedzieć, na co się przygotować :smile:
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 8th 2012
     permalink
    Gabę karmiłam 2lata i może raz mnie ugryzła specjalnie i zdarzyło się że jak zasnęła przy cycu ale wcale nie było to jakieś nagminne. Jakby była zakodowana na ssanie a nie kąsanie ;) Jak szły zębiska i dzieć chciał "masować" sobie dziąsła z tymi szpilkami to po prostu zabierałam cyca - inaczej wtedy łapało dziecko i spokojnie można było wyjąć. Więc wg mnie naprawdę nie ma co panikować na zaś :)
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMay 8th 2012
     permalink
    A ja mam pytanie o katar.
    Wiadomo, że taki furczący, lecący z noska itd to trzeba odciągać itd. A co, jeśli dziecko ma w nosie typowe "gile" ? Psikam jej wodą morską albo wlewam sól fizjologiczną i czyszczę patyczkiem. Moje pytanie jest inne - czy muszę informować o tym pediatrę przed szczepieniem? Czy to też jest przeciwwskazaniem jak typowy katar?
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeMay 8th 2012
     permalink
    cerisecerise: Dolnych to chyba nie ma się co bać, bo między nimi a piersią jęzor włazi, nie? Tak się pocieszam...

    niestety Gośka pogryzła mnie już dolnymi i górnymi zebami
    --
    •  
      CommentAuthorViicki
    • CommentTimeMay 8th 2012
     permalink
    A ja mam pytanie z innej beczki. Mój Jasio waży dzisiaj 7850 i wychodzi poza normy siatki centylowej. Lekarka powiedziała, że rosły z niego chłop. Ale ja się trochę martwię.... czy nie rośnie za bardzo? Kiedy dziecko spowalnia ze wzrostem?

    Treść doklejona: 08.05.12 10:42
    dodam, że karmię piersią...
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMay 8th 2012
     permalink
    7850 g u niespełna 3-miesięcznego Bąbla? :shocked:
    Wow!
    Wyjście poza siatkę (górą czy dołem, nieważne) powinno skłaniać ku jakiemuś zastanowieniu się, czy wszystko z dzieckiem OK. Moje dzieciaki z tych drobnych, więc problemu dziecka "rosłego" nie znam z autopsji, niemniej nasuwa mi się pytanie, jak Twoja i Małego tarczyca?
    A z jaką wagą się urodził?
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMay 8th 2012 zmieniony
     permalink
    Mónikha: Wyjście poza siatkę (górą czy dołem, nieważne) powinno skłaniać ku jakiemuś zastanowieniu się

    nasza wagowo jest w siatce na 90 entylu, ale wzrostowo wybiega dużo poza

    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeMay 8th 2012
     permalink
    Natalaa: Moje pytanie jest inne - czy muszę informować o tym pediatrę przed szczepieniem? Czy to też jest przeciwwskazaniem jak typowy katar?


    No napewno warto o tym wspomniec przed szczepieniem, niech Ci lekarz mala oslucha.
    Czasami dzieci maja sporo gilow w nosie. Wazne zeby nie bylo zolte albo zielone (sorry za szczegoly:-) bo wtedy moga swiadczyc o infekcji.
    --
    •  
      CommentAuthorViicki
    • CommentTimeMay 8th 2012
     permalink
    Jasio się urodził ważąc 4100 i 62 cm. Jak długi teraz jest - nie wiem. Ale ciuszki nosi na 68 i większe. Z moją tarczycą jest wszystko w porządku z Jasiową nie wiem:sad: Krwi mu nie pobierałam. Mocz ma idealny. Usg brzuszka i przezciemiączkowe zrobione - wyniki również bardzo dobre...
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeMay 8th 2012
     permalink
    OMG!!

    Natala Twoja Paulina jest dluuugasna!!!:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMay 8th 2012 zmieniony
     permalink
    yol: No napewno warto o tym wspomniec przed szczepieniem, niech Ci lekarz mala oslucha.

    dzieki! szczepienie dopiero 15.05, wiec moze glutki same "odejda" ;P

    Treść doklejona: 08.05.12 10:57
    yol: Natala Twoja Paulina jest dluuugasna!!!

    noo ;)
    wchodzi juz w niektore 74cm ;) spichy juz jej ubieram na 6-9ms. rekawy ciut za dlugie, ale ogolnie spoko
    sie urodzila 61cm, wiec juz ponad siatke
    --
    •  
      CommentAuthorViicki
    • CommentTimeMay 8th 2012 zmieniony
     permalink
    Natala, sama mierzysz wzrostowo dziecko? Czy na przychodni? Nam tylko przy urodzeniu powiedzieli, że janek ma te 62 cm. Teraz też jest "wysoki", bo jak to określiła pediatra "nie jest gruby, tylko rosły i silny"...
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMay 8th 2012
     permalink
    Viicki: Natala, sama mierzysz wzrostowo dziecko?

    si :) od glowy do pupy, od pupy do kolan i od kolan do piety. 3 razy i usredniam :)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 8th 2012
     permalink
    Natalaa: ale wzrostowo wybiega dużo poza


    a nam pediatrzyca tłumaczyła, że mierzenie tak małych dzieci po krzywiznach jest bez sensu i nic nie wnosi do ogólnego obrazu dziecka.....
    do momentu, kiedy dziecko nie stoi samodzielnie [wtedy mierzy sie je "przy ścianie"] najważniejszy jest przyrost wagi, obwodu główki oraz klatki piersiowej...
    a nie długość mierzona po krzywiznach :wink:

    w związku z powyższym ja Niny nawet już nie mierzę [jak mierzyłam też mi wychodziła z siatki a wcale jakaś wielka nie jest moim zdaniem]




    CERI buziaki dla ośmiomiesięczniaka ! :kissing:
    i gratuluję pierwszych zębów :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMay 8th 2012 zmieniony
     permalink
    Natalaa: nasza wagowo jest w siatce na 90 entylu, ale wzrostowo wybiega dużo poza

    No i ... ?
    Ja jakoś mocno szczęśliwa z tego powodu bym nie była. Pewnie macie w rodzinie takie predyspozycje i tyle. Pytanie, czy szybki wzrost nie odbije się kiedyś na kośćcu Małej ...

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 08.05.12 11:02</span>
    TEORKA: a nam pediatrzyca tłumaczyła, że mierzenie tak małych dzieci po krzywiznach jest bez sensu i nic nie wnosi do ogólnego obrazu dziecka.....

    Co obrazuje siatka centylowa Paulinki - zmalała na pewnym etapie :bigsmile:
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMay 8th 2012
     permalink
    Mónikha: Pewnie macie w rodzinie takie predyspozycje i tyle

    w mojej owszem. mam 181. w R. niebardzo. są dość niscy.
    czy jestem szczęśliwa? nie powiedziałabym
    --
    •  
      CommentAuthorViicki
    • CommentTimeMay 8th 2012
     permalink
    my nie mamy predyspozycji. Ja mam 160 a mąż tez nie jest wielkoludem:sad:
    Też się martwię o jego kości...
    Powinnam iść do innego pediatry?
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMay 8th 2012
     permalink
    Mónikha: Co obrazuje siatka centylowa Paulinki - zmalała na pewnym etapie

    ano ;) dlatego patrzę na to z przymrużeniem oka :)
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMay 8th 2012
     permalink
    Natalaa: czy jestem szczęśliwa? nie powiedziałabym

    No to podpowiedz Viicki, co w takiej sytuacji robić!
    :bigsmile:
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMay 8th 2012
     permalink
    Mónikha: Pytanie, czy szybki wzrost nie odbije się kiedyś na kośćcu Małej ...

    szczególnie, że mamy już odstawioną wit. d3 od marca :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMay 8th 2012 zmieniony
     permalink
    Zresztą odróżniajmy - czym innym jest wysoki wzrost, mający najczęściej podłoże genetyczne, czym innym waga dziecka wychodząca poza siatki.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 08.05.12 11:06</span>
    Natalaa: szczególnie, że mamy już odstawioną wit. d3 od marca

    Pediatra tak zlecił ze wzgl. na gabaryty Paulinki?
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMay 8th 2012 zmieniony
     permalink
    Mónikha: Pediatra tak zlecił ze wzgl. na gabaryty Paulinki?

    Nie, ze względu na zarastające ciemię. Było na opuszek palca. Ofc. przednie.
    A mała miała niespełna 2 miesiące...
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMay 8th 2012
     permalink
    No to my mamy problem odwrotny. Mimo skończenia roku nadal daję Natalce wit. D. lekarka stwierdziła, że skoro ssie pierś, a nie mm, to należy suplementować. Nie wiem, czy patrzyła na ciemiączko (to M. był na wizycie), ale wg mnie jest niezarośnięte, a chyba powinno.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMay 8th 2012
     permalink
    przednie zarasta między 9, a 18ms.
    I z tego co czytałam, to lepiej później, bo mózg ma miejsce na rozwój...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 8th 2012
     permalink
    No właśnie Talka, patrząc na siatkę Twojej Pauliny wychodzi na to, że się nagle skurczyła ? :devil:

    dlatego nie ma co mierzyć tak małych dzieciaków :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMay 8th 2012
     permalink
    jak już napisałam - patrzę na to z przymrużeniem oka :)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 8th 2012
     permalink
    Natalaa: jak już napisałam - patrzę na to z przymrużeniem oka :)


    no więc po co mierzysz w ogóle ? :tongue::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMay 8th 2012 zmieniony
     permalink
    Wywalcie mnie na inny wątek, jeśli tu się to nie nadaje:
    używałyście kulek gejszy?
    Takich?
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMay 8th 2012
     permalink
    a co nie mogę?
    lubię sobie notatki robić z wszystkiego :-) chcę by mała miała pamiątkę taką jaką mój tata zrobił dla mnie - album z wszystkimi informacjami :) długość, waga, pierwszy ząb, pierwszy krok itd :)
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeMay 8th 2012
     permalink
    Natalaa: jak już napisałam - patrzę na to z przymrużeniem oka :)

    Jeśli patrzysz na to z przymrużeniem oka, zdając sobie sprawę z niedoskonałości swojego pomiaru(o czym jasno świadczy siatka centylowa) to nie bardzo rozumiem, co chciałaś przekazać Viicki, która zwyczajnie martwi się pomiarem u lekarza...?

    Viicki, zazwyczaj ok. 5 m-ca dzieci zaczynają wolniej rosną.
    Wojtek w pierwszych 5 m-cach podwoił wagę(przybrał 4 kg) i od tamtego czasu "dobrał" niecałe 2kg.A już ma prawie rok.
    Tak więc nie mamy szans na potrojenie wagi urodzeniowej na roczek.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMay 8th 2012 zmieniony
     permalink
    Mónikha: Wywalcie mnie na inny wątek, jeśli tu się to nie nadaje:używałyście kulek gejszy?


    Ja nie używałam, ale jak kiedyś rozmawiałam o tym z położną, to powiedziała, że skuteczniej da się wzmocnić mięśnie ćwiczeniami Kegla - tyle, że systematycznymi. Wklejałam nawet kiedyś na tym wątku instrukcję, zaraz poszukam.

    Edit: znalazłam:

    1. seria to w ćwiczeniach Kegla 10 powtórzeń - nie zwiększa się ich
    ilości, ale można powtarzać serie
    2. należy normalnie oddychać i uważać, żeby nie wstrzymywać oddechu,
    ani nie robić skurczu na wdechu
    3. ćwiczyć (przynajmniej na początku) należy w wygodnej pozycji
    umożliwiającej rozluźnienie pośladków, ud i brzucha
    4. jeśli kolejne skurcze są słabsze lub pojawia się napięcie w dole
    brzucha należy przerwać trening i odpocząć, ewentualnie zmniejszyć
    intensywność ćwiczeń

    A oto ćwiczenia:

    1. Zacisnąć zwieracze, wytrzymać - policzyć do 5-ciu - rozluźnić -
    policzyć do 10-ciu. Powtórzyć 10 razy - odpocząć chwilę.

    2. Zacisnąć zwieracze - policzyć w skurczu do 5-ciu - rozluźnić -
    policzyć do 5-ciu -zacisnąć- policzyć do 7-miu - rozluźnić - policz do
    14-tu. Powtórzyć 5 razy - odpocząć.

    3.Zacisnąć zwieracze - policzyć do 5-ciu - rozkurcz podzielić na 2, po
    rozkurczu policzyć do 15-tu. Powtórzyć 10 razy.

    I ćwiczenia wzmacniające:

    1.Siedząc na krześle zbliżyć pośladki tak by kości kulszowe zbliżyły
    się do siebie - policzyć do 5-ciu - rozluźnić. Powtórzyć 10 - 15 razy.

    2.Siedząc na krześle włożyć między kolana piłkę lub zwinięty ręcznik i
    starać się ścisnąć kolana - policzyć do 5-ciu - rozluźnić. Powtórzyć
    15 razy.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 8th 2012 zmieniony
     permalink
    Natalaa: a co nie mogę?


    a czy napisałam, że nie możesz ? :tongue:


    aczkolwiek wątpliwa to dla mnie pamiątka jakby mi mama pokazała teraz, że jako dziecko to rosłam, to się kurczyłam :cool::devil:
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMay 8th 2012
     permalink
    Kulki z założenia miały mnie zmobilizować do ćwiczeń mięśni Kegla - no bo chyba włożenie ich do pochwy mimowolnie wymusza ścisk mięśniami? Czy się mylę?
    NIestety zauważyłam u siebie obsuwanie się pochwy :cry: 31 maja mam wizytę u gina.
    Koszmar dosłownie - nie rodziłam sn, mam za sobą 2 ciąże z niedużymi gabarytowo dziećmi, nie pracuję fizycznie, jestem szczupła ...
    Skąd to opadanie? Nie wiem, ale zanim wizyta, to chciałam jakoś mięśnie dna miednicy wzmocnić.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMay 8th 2012
     permalink
    Mónikha: NIestety zauważyłam u siebie obsuwanie się pochwy 31 maja mam wizytę u gina.Koszmar dosłownie - nie rodziłam sn, mam za sobą 2 ciąże z niedużymi gabarytowo dziećmi, nie pracuję fizycznie, jestem szczupła ...Skąd to opadanie? Nie wiem, ale zanim wizyta, to chciałam jakoś mięśnie dna miednicy wzmocnić.


    Niestety z tego co widzę, to jest wciąż u nas temat tabu... Ja sama mam teraz ten problem pod koniec drugiej ciąży. Po pierwszym porodzie wydawało mi się, że jakoś długo dochodzę do siebie, ale wszyscy mówili mi, że to norma, gin też. W końcu doszłam do siebie i zapomniałam. Dopiero teraz, po 34 tygodniach ciąży, obniżenie wróciło. Tym razem mam do porodu umówioną położną i to od niej dowiedziałam się wielu szczegółów - że to wcale nie poród jest tu głównym czynnikiem ryzyka, tylko często sama ciąża powoduje takie zmiany. Że istotne jest, jak się zachowujemy w połogu, że można sobie nieźle zaszkodzić, jak się chce zbyt wcześnie wrócić do pełnej aktywności (ćwiczenia) - a wiadomo, jakie teraz mamy wszędzie parcie na szybki powrót do formy i figury, bez względu na koszty... Że w takim przypadku są np. zabronione ćwiczenia angażujące mięsień prosty brzucha czyli zwykłe brzuszki! Albo bieganie. Tyle, że NIKT o tym nie mówi! I to jest wg mnie straszne. No nic, ja tym razem cieszę się, że wiem cokolwiek i już wiem, że biorę się za fizjoterapię najwcześniej, jak to będzie możliwe po porodzie, bo dzięki temu mam szansę wrócić do normy.

    Dobrze kojarzę, że jesteś z Warszawy? Spróbuj się skontaktować z panią Elżbietą Kaden, słyszałam, że to jest rewelacyjna specjalistka od mięśni dna miednicy. Lekarze najczęściej twierdzą, że nie pomoże nic poza operacją, a tymczasem dobrze dobrane ćwiczenia podobno potrafią zdziałać cuda.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.