Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMay 12th 2012
     permalink
    A tak w ogóle, jeśli będzie coraz jaśniej to nie będę spała już od 3-4... Dziś moja córa stwierdziła, że jest dzień przed 5! I zaczęła się turlać w łóżku, piszczeć.... ło matko! ^^
    --
  1.  permalink
    Natala moj Wojtek to samo! Jak sie robi jasno to on mysli, ze juz dzien sie zaczyna!!! :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMay 12th 2012
     permalink
    A przed 8 zasnęła :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeMay 12th 2012
     permalink
    Ja dlatego zasłaniam okna szczelnie a koło 6 biorę Kubę do siebie do łóżka, żeby chociaż z godzinkę przy mnie usnął:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 12th 2012
     permalink
    To chyba zależy od laboratorium bo Antosia miałam mase badań, począwszy od morfologii po bardziej hmm ważniejsze (wiem że to nie to słowo ale wiecie o co mi chodzi) i wszystko szło z palca/ Ostatnie badania też z palca choć ja Tosię juz szykowałam że będzie z żyłki
    Za to w szpitalu tylko z żyły i najlepiej z głowy tyle że oddają Ci dziecko tak wymolestowane że nie daje się przez tydzień dotknąć i płacze... ehh inna historia
    --
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeMay 12th 2012
     permalink
    Natalaa: A tak w ogóle, jeśli będzie coraz jaśniej to nie będę spała już od 3-4...


    Też tak myslałam, ale u nas młody to śpioch, budzi sie na butelkę ok 4-5 i potem spi dalej, jak nie zasypia sam w łóżeczku to go biorę do siebie i śpi do ok 8. :cheer:
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeMay 12th 2012
     permalink
    Natalaa: Dziś moja córa stwierdziła, że jest dzień przed 5! I zaczęła się turlać w łóżku,


    no to mozemy podac sobie rece. U mnie dzis tez byla pobudka o 5 rano apotem zasnal przed 8 na chwile..tyle ze ja juz do lozka nie wrocilam...

    NatalA, Twoja Paulina juz u mnie sie obracac???

    Toz ona w zabojczym tempie idzie z rozwojem wow!!!!

    Zdradz mi sekret co jej robisz ze ona tak wymiata z nowymi umiejtnosciami:-)
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMay 12th 2012 zmieniony
     permalink
    carottka: Ja dlatego zasłaniam okna szczelnie a koło 6 biorę Kubę do siebie do łóżka, żeby chociaż z godzinkę przy mnie usnął

    No my śpimy razem cąłą noc, więc... ;) zasłony mamy, ale g*wno dają :cool:
    yol: no to mozemy podac sobie rece. U mnie dzis tez byla pobudka o 5 rano apotem zasnal przed 8 na chwile..tyle ze ja juz do lozka nie wrocilam...

    ja też nie.... :(
    yol: NatalA, Twoja Paulina juz u mnie sie obracac???

    już dawno ;-) a od jakichś 2 tygodni, może 3 turla się z pleców na brzuszek ;)
    yol: Zdradz mi sekret co jej robisz ze ona tak wymiata z nowymi umiejtnosciami:-)

    Nothing ;)Genes ;)
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeMay 12th 2012 zmieniony
     permalink
    Natalaa: Nothing ;)Genes ;)


    :cool:

    To u nas tez geny...leniwiec po mamusi i tatusiu :devil:


    A tak na powaznie to pewnie Natalka spedza duuuuuzo czasu bawiac sie na macie czy kocu, co nie?
    Bo jak bys ja sadzala czesto np do bujaczka czy cos to pewnie wolniej by zaskakiwala z nowymi umiejetnosciami...
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMay 12th 2012
     permalink
    Mama mi mówiła, że pamięta, że kiedy ja bylam mała to lekarze też się z czymś tam dziwili, że bardzo szybko to robię (ale nie pamieta z czym... szkoda)

    Treść doklejona: 12.05.12 11:34
    yol: Bo jak bys ja sadzala czesto np do bujaczka czy cos to pewnie wolniej by zaskakiwala z nowymi umiejetnosciami...

    Wcześniej ją sadzałam, ale teraz rzeczywiście kładę na matę i koc... a w bujaczku już nie usiedzi dłużej niż 10-15 minut - dopóki jej grzechotki nie znudzą :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeMay 12th 2012
     permalink
    nie wiem, czy z tym pobieraniem krwi z palca nie chodzi o coś innego niż ilość - o sam proces "wyduszania"
    --
    •  
      CommentAuthorBiedronka11
    • CommentTimeMay 12th 2012 zmieniony
     permalink
    Czytalyscie o tych matach-puzlach? Na przyklad tu lub tu
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 12th 2012 zmieniony
     permalink
    a my założyliśmy Ninie w pokoju mega nieprzepuszczalną roletę i dzięki niej dziecko zasypia między 19 a 20 kiedy jeszcze na zewnątrz zupełnie jasno a wstaje ok 8 kiedy już od dawna jasno :wink:
    a dzisiaj pobiła rekordy wszelakie i wstała o 09:30 :cool::cool::cool:
    ołłłł jeah :devil:
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeMay 12th 2012
     permalink
    Biedronka11: moj Wojtek to samo! Jak sie robi jasno to on mysli, ze juz dzien sie zaczyna!!!


    no ja tez zasłaniam szczelnie okna :)

    Dziewczyny! Julka była dziś w szpitalu i panie pobrały krew i nie poleciała jedna łezka :smile:
    czyli da się! trzeba chcieć i umieć!
    mam ochotę zajrzec do tamtej przychodni i złożyć jakąś skargę, baby po prostu nie maja doswiadczenia z niemowlaczkami :angry:
    --
    •  
      CommentAuthorcoma
    • CommentTimeMay 12th 2012
     permalink
    Tzn. u nas na morfo małej brali z palca właśnie, nawet sama pediatra nam powiedziała gdzie tak biorą żeby małej nie męczyć. (dodam że wyszły ok) Wiem że do tylu badań co anula potrzebuje to pewnie z palca nie wystarczy ale pisała czy czekać do pon. a sama morfo już też da jakiś obraz (infekcji czy anemii) no chyba że lepiej wsio razem skoro i tak będzie z żyły...
    U nas niestety początki dnia ok. 6.30 i nijak nie mogę jej tego wydłużyć:confused: a dziś w nocy to jakaś masakra była nie wiem czy się jej pić chciało czy jak ale wstawała na cycka równo co półtorej godziny:shocked:
    --
  2.  permalink
    TEORKA: a my założyliśmy Ninie w pokoju mega nieprzepuszczalną roletę i dzięki niej dziecko zasypia między 19 a 20 kiedy jeszcze na zewnątrz zupełnie jasno a wstaje ok 8 kiedy już od dawna jasno :wink:

    No my wlasnie 15go czyli we wtorek przeprowadzany sie na nowe mieszkanie i mamy zamiar zrobic to samo!!!!!
    A u Was Ninka od poczatku sama spi w swoim pokoiku? U nas Wojtem spi jak narazie z nami bo mamy tylko dwa pokoja ale wlasnie teraz bedzie jeden wiecej i mysle czy go nie przeniesc od razu do jego wlasniego pokoiku..
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 12th 2012
     permalink
    Biedronka11: A u Was Ninka od poczatku sama spi w swoim pokoiku?


    sama w swoim pokoju śpi sama od miesiąca
    tzn odkąd się przeprowadziliśmy na nowe mieszkanie
    aczkolwiek na poprzednim też czesto spała sama bo u nas w sypialni było łóżeczko a my z mężem spaliśmy w salonie
    tylko, że ona wtedy jeszcze budziła się raz w nocy na jedzenie i po karmieniu już u niej zostawałam i spałam obok niej
    a teraz śpi sama, w swoim pokoju
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 12th 2012 zmieniony
     permalink
    Cobraczek: ale zastanawia mnie czy to nie za szybko od leczenia na kolejne robaki....?!


    Cobraczek, moja rodzinna lekarka zawsze jak ktoś miał robale to z odrobaczaniem trafiała we wszystkich domowników - bo to cholerstwo się przenosi. Nie wystarczy, żeby tylko córę odrobaczyć...

    Anula, trzymam kciuki ściśnięte za Twoją Julkę, wyobrażam sobie te nerwy :(

    A nasz Myszon malutki jest ostatnio przespokojny. Pojechaliśmy z nim do kwiaciarni, potem do domku na karmienie, potem do Ikei i cały czas sobie smacznie śpi i wzdycha tylko :D W ogóle straszny rozkoszniak z niego :)
    --
  3.  permalink
    The_fragile: Cobraczek, moja rodzinna lekarka zawsze jak ktoś miał robale to z odrobaczaniem trafiała we wszystkich domowników - bo to cholerstwo się przenosi. Nie wystarczy, żeby tylko córę odrobaczyć...


    Rozumiem,ale nie wiem czy zgodziliby sie wszyscy w domu odrobaczyc....:neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeMay 12th 2012
     permalink
    U nas dziś kolejny dzień z zębami, zaczął się o 4:10, kolejne marudzenie o 6,a dzień zaczął się o 7:30. My praktycznie całą noc nie spaliśmy, ale to z innego powodu. Pawła 3-letni bratanek jest w szpitalu zakaźnym w Gdańsku, ma sepsę :cry::cry::cry::cry: prawdopodobnie meningokoki, jutro rano będą wyniki posiewu. a w dodatku bratowa ma termin porodu na 19 maja, czyli za tydzień, a była dziś odwiedzić swojego synka bo psychicznie już nie wytrzymywała ( całą noc była z małym babcia, a od rana tata z nim jest ) i teraz martwimy się o całą trójkę, bo wiadomo co można załapać w takim szpitalu:cry::cry:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMay 12th 2012
     permalink
    jenny1983: Pawła 3-letni bratanek jest w szpitalu zakaźnym w Gdańsku, ma sepsę :cry::cry::cry::cry: prawdopodobnie meningokoki

    o matko, przykro mi. ale mają stresu... wyobrażam sobie.
    właśnie kiedyś czytałam, że w pomorskiem było z 2 lata temu zalecenie, by szczepić na meningo, bo się tam pokazały czy coś (nie chcę przekręcić powodu, ale na pewno było takie zalecenie od wojewódzkiej izby sanitarnej czy coś).
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeMay 12th 2012
     permalink
    Cobraczek

    a kal badaliscie? jesli to glista ludzka(na co wskazuja objawy jak kaszel powracajacy wlasnie-gdy larwa wedruje do pluc -wymioty i kaszel)
    gliste nielatwo wykryc w kale-nalezy powtarzac badania(jeden wynik negatywny nie jest wiarygodny!!)

    ja osobiscie tego nie doswiadczylam,ale wlasnie mialam na studiach to cholerstwo uczylam sie bleeeh paskudne to to

    a mala ma ciagoty do mleka? no bo fajnie by zdiagnozowac te robaki co?
    w takim przypadku trzeba parsowac bielizne/posciel gotowac bo to cholerstwo jest wszedzie:/
    i wlasnie cala rodzine odrobaczyc ,czesto kilkakrotnie:/

    Treść doklejona: 12.05.12 23:40
    jenny1983: Pawła 3-letni bratanek jest w szpitalu zakaźnym w Gdańsku, ma sepsę :cry::cry::cry::cry: prawdopodobnie meningokoki, jutro rano będą wyniki posiewu.


    o matko;((((

    a nie wiesz czy byl szczepiony ma men ? ja wiem,ze to moze byc inny szczep men bo szczepionka jest tylko na C bodajze,ale pytam z ciekawosci..
    men albo pneumokoki-te najczescie powoduja sepse u dzieci;(

    trzymam kciuki za Malucha:*

    Treść doklejona: 12.05.12 23:51
    Magdalena: właśnie kiedyś czytałam, że w pomorskiem było z 2 lata temu zalecenie, by szczepić na meningo, bo się tam pokazały czy coś (nie chcę przekręcić powodu, ale na pewno było takie zalecenie od wojewódzkiej izby sanitarnej czy coś).


    u nas w UK za darmo szczepia wszystkie dzieci (o ile wyrazi sie zgode,bo szczepienia nie sa obowiazkowe w tym kraju)
    i jak ja generalnie jestem pzreciwna szczepionkom(wiekszosci) tak jestem za szczepieniem na Men C
    wlasnie musze sie wybrac i to zrobic..bo maly narazie jedna serie szczepien ma tylko za soba;)
    no ale skonczyl 6 miesiescy,produkuje swoje pzreciwciala i jeszcze na cycu to trzeba to miec z glowy..
    --
  4.  permalink
    chloe28: a mala ma ciagoty do mleka?


    Ciagle je chce pic...A to am jakies znaczenie?

    chloe28: a kal badaliscie?


    Nie,pediatra nie zalecil w sumie sama sie zdziwilam,ale on jest lekarzem...Teraz trzeba bedzie zrobic badania.

    chloe28: w takim przypadku trzeba parsowac bielizne/posciel gotowac bo to cholerstwo jest wszedzie:/i wlasnie cala rodzine odrobaczyc ,czesto kilkakrotnie:/


    Pranie,prasowanie no to wiadomo,caly dom wysprzatalam,wyczyscilam,ale czy domownicy zgodza sie wziasc tabletki to tego nie wiem.Jutro pojade do innej pediatry niech mi cos doradzi...
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMay 13th 2012
     permalink
    cobraczek popros o zentel to jest w zawiesinie 20 ml, całkiem smaczne, pyrantelum to bardzo słaby lek poza tym nie wiem ile Twoja córa waży ale, napisałas że dawałaś po łyżeczce co tydzien przez 3 tygodnie - taka łyżeczka to moze byc za mało 1ml zawiera 50mg embonianu pyrantelu a stosuje sie 11mg/kg mc poza tym producent podaje, ze stosuje sie go albo jednorazowo i powtarza po 2-3 tyg albo 3 dni pod rzad. I z tymi lekami to jest tak, ze jak za mała dawka to one nie zadziałaja, natomiast sa na tyle bezpieczne, ze spokojnie mozna je przedawkowac jak sie nie da ustalic idealnej dawki. I nie wierz w łyzeczki kup strzykawke w aptece i tak odmierzaj ml.
    objawy jakie opisujesz moge tez swiadczyc o innych schorzeniach chocby najprostszy refluks czesty u dzieci, stad moga byc jej ciagoty do mleka.
    -- mama piątki :)
  5.  permalink
    mooniia: cobraczek popros o zentel to jest w zawiesinie 20 ml, całkiem smaczne, pyrantelum to bardzo słaby lek poza tym nie wiem ile Twoja córa waży ale, napisałas że dawałaś po łyżeczce co tydzien przez 3 tygodnie - taka łyżeczka to moze byc za mało 1ml zawiera 50mg embonianu pyrantelu a stosuje sie 11mg/kg mc poza tym producent podaje, ze stosuje sie go albo jednorazowo i powtarza po 2-3 tyg albo 3 dni pod rzad. I z tymi lekami to jest tak, ze jak za mała dawka to one nie zadziałaja, natomiast sa na tyle bezpieczne, ze spokojnie mozna je przedawkowac jak sie nie da ustalic idealnej dawki. I nie wierz w łyzeczki kup strzykawke w aptece i tak odmierzaj ml.objawy jakie opisujesz moge tez swiadczyc o innych schorzeniach chocby najprostszy refluks czesty u dzieci, stad moga byc jej ciagoty do mleka.


    pyrantelum podawalam 5ml i odmierza sie miarka,ktora jest podana do syropu.Jutro bede u pediatry to zapytam o te dwa syropki jezeli ten pierwszy,ktory opisalas jest lepszy to oczywiscie ten wezme,nie chce zemy mala sie meczyla.
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMay 13th 2012
     permalink
    a no to ok bo jakos ubzdurałam sobie łyzeczke taka mała normalna :cool: to raczej jesli mała miała doczynienia z nicieniami a te sa najczestsze to taka dawka leku powinna zadziałac
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMay 13th 2012
     permalink
    nasza znów się obudziła rankiem... dziś o 5:45 ;P będę musiała chyba z nią wstawać ^^
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeMay 13th 2012
     permalink
    n
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeMay 13th 2012
     permalink
    Dziewczyny - ile się rozpuszczają szwy?Jestem już prawie 3 tyg. "po" i nadal je mam- niby są rozpuszczalne:/.

    Treść doklejona: 13.05.12 16:31
    Mam jeszcze jedno pytanie -moja Hania ma prawie 3 tyg. i karmię ją mieszanie- raz moje mleczko a raz mm.
    Jakie są normy jedzeniowe dla jej wieku? Zazwyczaj je ona 120 ml. co 4h (wychodzi 6 karmień na dobę).
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeMay 13th 2012
     permalink
    jeżynka: ile się rozpuszczają szwy?


    mi 2 dni temu 'wyszły' 2 ostatnie z wierzchu...
    ale dziś dojrzałam następny na papierze, obstawiam że to jeden z 16 ze środka...
    położna jak mnie oglądała to mówiła, że mogę próbować je wyskubywać pod prysznicem,
    bo często są już rozpuszczone, ale skubance nie wychodzą:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeMay 13th 2012
     permalink
    Dziewczyny kamień spadł nam wszystkim z serca, okazało się, że urosepsę spowodowała bakteria Salmonelli, więc to na szczęście nie meningo ani pneumo ( a szczepiony nie był ).
    A wszystko przez to, że Mati nadal robi kupę w majtki, stąd zakażenie nerek, a następnie całego organizmu. Całe szczęście, że liczba bakterii we krwii spada, antybiotyk działa i gorączka już nie szaleje. Wszyscy odetchnęliśmy z ulgą. Winowajcą są prawdopodobnie wiejskie jaja, Mati w weekend pomagał babci robić bułeczki drożdżowe i pewnie podjadał surowe ciasto.
    --
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeMay 13th 2012
     permalink
    jeżynka: Zazwyczaj je ona 120 ml. co 4h (wychodzi 6 karmień na dobę).


    Norm nie ma, każde dziecko jest inne, moim zdaniem je bardzo ładnie, mój jadł podobnie i przybierał książkowo.
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeMay 13th 2012
     permalink
    jeżynka: Dziewczyny - ile się rozpuszczają szwy?Jestem już prawie 3 tyg. "po" i nadal je mam- niby są rozpuszczalne:/.

    Jak mi położna zdejmowała to powiedziała,że wszystkie do 6 tygodni powinny się rozpuścić.

    Natalaa: nasza znów się obudziła rankiem... dziś o 5:45 ;P będę musiała chyba z nią wstawać ^^

    Moja budzi się o 5 każdego dnia,całe szczęście,że potem zasypia i zazwyczaj do 6.30 jeszcze razem śpimy :smile: Dziś nawet o 4 wstała :wink:
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeMay 13th 2012
     permalink
    no to my bijemy rekordy w niespaniu chyba
    od 12 do 22:30 nie spał szok... tzn drzemki były 2 po 10min;/
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 13th 2012
     permalink
    phi też mi rekord :devil:

    u nas czesto gęsto od 7 do 20 nie ma ani pół sekundy drzemki :cool::confused:

    a Igorek pewnie czekał na jakiegoś prezenta z okazji 2-go miesiąca :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeMay 13th 2012
     permalink
    jenny1983: Winowajcą są prawdopodobnie wiejskie jaja,


    baaardzo mozliwe! nawet nie surwe ciasto a np dotykanie jajka surowego(skorupki) i nie umycie raczke...na jajkach(i pudelkach od jajek) jest MNOSTWO BAKTERII

    ciesze sie,ze antyb dziala:) oby nerki tylko stale nie byly uszkodzone,ale napewno to sparwdza

    Cobraczek
    Glista KOCHA MLEKO!
    a mala miewa wysypki na ciele czasami?

    skoro lekarz uznal,ze robaki to wie co mowi,ale tak czy siak ja bym zbadala kal aby wiedziec Z JAKIM robakiem mamy do czynienia,bo niestety glista z tego co wiem jest starsznie uciazliwa do wytepienia i zwykle pyrantellum nie zawsze daje rade
    dawaj malej duzo pestek dyni do jedzenia
    moze wysra cholerstwo...
    --
  6.  permalink
    chloe28: CobraczekGlista KOCHA MLEKO!a mala miewa wysypki na ciele czasami?skoro lekarz uznal,ze robaki to wie co mowi,ale tak czy siak ja bym zbadala kal aby wiedziec Z JAKIM robakiem mamy do czynienia,bo niestety glista z tego co wiem jest starsznie uciazliwa do wytepienia i zwykle pyrantellum nie zawsze daje radedawaj malej duzo pestek dyni do jedzeniamoze wysra cholerstwo...


    Przegladalam ja i zadnej wysypki nie ma,ale kaszel i zgrzytanie zebami oraz odruchy wymiotne co wieczor.Dzisiaj tak zgrzytala,ze balam sie ze zeby sobie skruszy:sad:Zarejestrowalam nas na 11.00-12.00 do lekarza i zobaczymy co powie...Dlatego mleka zadnego ani slodyczy nie pozwalam.Mam nadzieje,ze da nam skierowanie na badania bo to zawsze lepiej wiedziec z jakim cholerstwem sie walczy i zapytam rowniez czy caly dom musi przejsc odtruwanie....
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMay 14th 2012
     permalink
    Uffffffffff! Mała dziś się obudziła na karmienie o 1:15, 3:45 i... 7:15 :-) a wstałyśmy przed 9 :)
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMay 14th 2012
     permalink
    dziewczyny, a z czego te cholerne robaki / glisty się biorą?
  7.  permalink
    Magdalena: dziewczyny, a z czego te cholerne robaki / glisty się biorą?


    Wystarczy,ze jedno dziecko przywlecze do przedszkola to zaraz przejdzie na inne.Dlatego w przedszkolach powinno sie zglaszac przez rodzicow ze ich dziecko ma robaki.Niestety nie wiedziec czemu rodzice z jakis wzgledow tego nie robia bo byc moze sie wstydza:confused:Tylko takim zachowaniem narazaja inne dzieci.Mozna robaki zlapac tez w piaskownicy,piciem z jednej butelki,niedomyciem raczek,zjedzeniem czegos co moze byc juz z pasozytem.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMay 14th 2012 zmieniony
     permalink
    Magdalena: dziewczyny, a z czego te cholerne robaki / glisty się biorą?


    Hani się udało w zeszłym roku przywlec owsiki z wakacji - na kwaterze, gdzie wynajmowaliśmy pokój był mały plac zabaw dla dzieci, z piaskownicą. Niby wszystko czyste, zadbane, piaskownica zamykana, chroniona przed psami i kotami, ale co z tego, skoro owsiki to typowo ludzki pasożyt. A ile dzieci przewija się przez takie miejsca w ciągu jednego sezonu... Wystarczy jedno zainfekowane, żeby reszta mogła się zarazić. A drugie potencjalne siedlisko to plaża - młoda akurat była na etapie doskonalenia sztuki chodzenia, więc zdarzyło jej się nieraz paść twarzą w piach, to i mogła coś łyknąć przy okazji :confused: Kuracje musieli przejść wszyscy, nie tylko u nas w domu, ale też u moich rodziców - bo oni zajmowali się Hanią, w czasie gdy byłam w pracy. To bardzo ważne, żeby się pozbyć cholerstwa, tak samo jak pranie/gotowanie pościeli, bielizny, zabawek itp.
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMay 14th 2012
     permalink
    matko, to kupa roboty przy takich robalach :/
    --
    Cobraczek: Dlatego w przedszkolach powinno sie zglaszac przez rodzicow ze ich dziecko ma robaki.

    ahja, jjjasne, żeby czasami... niestety nie ma na to co liczyć. :/ taki przykład z przedszkola od mojej mamy. w jednej z grup dziecko ma pneumokoki. I co z tego, że rodzice zgłosili, skoro przedszkolanki nie przekazały dalej innym rodzicom? wiadomo, że takiego dziecka nie da się odseparować, po prostu będzie już nosicielem pneumo, ale można zgłosić innym rodzicom. będa wtedy wiedzieli, że jeśli dziecko im co chwila łapie infekcje dróg oddechowych, to trzeba zrobić wymaz, zamiast pakowac dziecku co chwila antybiotyki...
  8.  permalink
    Natalaa: Uffffffffff! Mała dziś się obudziła na karmienie o 1:15, 3:45 i... 7:15 :-) a wstałyśmy przed 9 :)



    No popatrz, taka różnica w wieku naszych Skarbów a pobudki na jedzonko w nocy podobnie ilościowo i godzinowo... :smile:

    Natalia widziałam zdjęcie z chusto-tkanego spacerku - super! Powiedz mi, jak włożyć maluszka gdy już chustę sobie umocujemy na sobie? Da się zrobić to samemu czy potrzebna pomoc drugiej osoby?
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeMay 14th 2012
     permalink
    spóźnialskie zapraszam do Nasze Dzidzie 28dni :)
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMay 14th 2012 zmieniony
     permalink
    katarzynah1987: Powiedz mi, jak włożyć maluszka gdy już chustę sobie umocujemy na sobie? Da się zrobić to samemu czy potrzebna pomoc drugiej osoby?

    Pewnie, że samemu :-)
    Na plecy bym nie dała rady, ale z przodu? Nie ma problemu :-) moje wiązanie to to

    katarzynah1987: No popatrz, taka różnica w wieku naszych Skarbów a pobudki na jedzonko w nocy podobnie ilościowo i godzinowo...

    No u nas normalnie są 2 pobudki (częściej już 1) :-)
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeMay 14th 2012
     permalink
    Igor spi czasami od 20 a czasami tak jak wczoraj ok.22 i wstaje 3-4 rano dzis zasal automatycznie po zjedzeniu a tak to 1,5 sie chichra i idzie dalej spac ;D
    --
  9.  permalink
    Magdalena: ahja, jjjasne, żeby czasami... niestety nie ma na to co liczyć. :/ taki przykład z przedszkola od mojej mamy. w jednej z grup dziecko ma pneumokoki. I co z tego, że rodzice zgłosili, skoro przedszkolanki nie przekazały dalej innym rodzicom? wiadomo, że takiego dziecka nie da się odseparować, po prostu będzie już nosicielem pneumo, ale można zgłosić innym rodzicom. będa wtedy wiedzieli, że jeśli dziecko im co chwila łapie infekcje dróg oddechowych, to trzeba zrobić wymaz, zamiast pakowac dziecku co chwila antybiotyki...--


    Ja powiadomilam przedszkolanke co ona ztym zrobi nie moja rzecz,natomiast ja mam czyste sumienie.Pediatra zalecila badanie kalu i zobaczymy za trzy dni co tam sie dzieje.
    U wieszosci rodzicow to temat tabu i wstydza sie mowic z tego co mowila przedszkolanka co dla mnie jest niezrozumiale bo nie wiem czego tu sie wstydzic...:confused:
    --
  10.  permalink
    dziewczyny
    któras z Was wrzucała link do strony z testem kremów z filtrem
    Nie mogę znaleźć:(
    pomozecie?

    Treść doklejona: 14.05.12 14:47
    juz znalazłam, dzięki
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeMay 14th 2012
     permalink
    cobraczek no to trzymam kciuki za walke z robactwem

    zbadajcie kal (najlpeiej kilkakrotnie zeby miec 100% pewnosci; bo np glista lubi sie "chowac" w sensie musi byc akurat w danej fazie cyklu rozwojowego aby jaja w kupie byly;

    sluchaj a moze to jednak nie beda robaki? mzoe faktycznie inny powod,te wymioty..
    a dlugo to wszystko trwa?

    z glista to jest tak z tego co sie uczylam,ze okresowo pojawiaja sie wysypki (cos jak alergie/pokrzywki); i wlasnie kaszel -tez wlasnie okresowo jak larwa wedruje przelykiem do pluc

    ona moze wymiotowac od tego kaszlu prawda?
    zgrzytanie zebami nie zawsze swiadczy o robakach

    Moim zdaniem pierwsze co,aby wogole brac pod uwage robaki,nalezy pobrac krew z zyly na badanie i zobaczyc ile ejst EOZYNOFILI (rodzaj bialych cialek krwi odp za walke z pasozytami- jesli jest ich powyzej normy swiadczy to o alergii/badz o pasozytach-i tutaj patrzy sie na inne objawy w kierunku alergii/pasozytow)

    Robiliscie ogolne badanie krwi?

    Treść doklejona: 14.05.12 22:15
    i takie badanie krwi jest wiarygodne w sensie mozna wykluczyc na 100% pasozyty- czego nie da sie zrobic przy negatywnym wyniku badaniu kupy (jednorazowym)
    --
  11.  permalink
    chloe28: cobraczek no to trzymam kciuki za walke z robactwemzbadajcie kal (najlpeiej kilkakrotnie zeby miec 100% pewnosci; bo np glista lubi sie "chowac" w sensie musi byc akurat w danej fazie cyklu rozwojowego aby jaja w kupie byly;sluchaj a moze to jednak nie beda robaki? mzoe faktycznie inny powod,te wymioty..a dlugo to wszystko trwa?z glista to jest tak z tego co sie uczylam,ze okresowo pojawiaja sie wysypki (cos jak alergie/pokrzywki); i wlasnie kaszel -tez wlasnie okresowo jak larwa wedruje przelykiem do plucona moze wymiotowac od tego kaszlu prawda? zgrzytanie zebami nie zawsze swiadczy o robakachMoim zdaniem pierwsze co,aby wogole brac pod uwage robaki,nalezy pobrac krew z zyly na badanie i zobaczyc ile ejst EOZYNOFILI (rodzaj bialych cialek krwi odp za walke z pasozytami- jesli jest ich powyzej normy swiadczy to o alergii/badz o pasozytach-i tutaj patrzy sie na inne objawy w kierunku alergii/pasozytow)Robiliscie ogolne badanie krwi?Treść doklejona: 14.05.12 22:15i takie badanie krwi jest wiarygodne w sensie mozna wykluczyc na 100% pasozyty- czego nie da sie zrobic przy negatywnym wyniku badaniu kupy (jednorazowym)--


    Kal mam przez 3 dni zbierac do pojemniczka i dopiero dac do badania.Miesiac-dwa wszystko sie zaczelo dostala syrop objawy ustapily no i teraz zaczelo sie znowu.
    Badanie krwi chcialam zrobic,ale lekarz powiedzial,ze nie ma sensu bo jesli to robaki to bedzie cos podwyzszone i tak nam nie da 100% pewnosci.Troche mnie to zdziwilo bo krew daje wieksza pewnosc,chyba:neutral:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.