Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorViicki
    • CommentTimeMay 18th 2012
     permalink
    tak, nie może stać długo otwarty. Mi buteleczka starczała bodajże na 2 tygodnie. A czy Lusia nie ma też dużej ilości gazów w brzuszku (kolek). U na była mieszanka nietolerancji laktozy i kolek, stąd Janek baaardzo dużo nam płakał...
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeMay 18th 2012
     permalink
    b możliwe, ostatnio po masażach dużo mnie płacze, często puszczała bączki, a wiadomo skąd sie to bierze...:|
    teraz je awanturuje przy jedzeniu, też nie za wsze... to tego pręży się niemiłosiernie i stęka:( ale już nie płacze???!!
    --
    •  
      CommentAuthorViicki
    • CommentTimeMay 18th 2012
     permalink
    Flavia, mam jedną butelkę oryginalnie zapakowanego, nieotwartego delikolu. U nas nie było potrzeby stosowania go po trzecim miesiącu. Mogę Ci odstąpić... chciałam napisać na priv ale nie mam opłaconego konta;)
    --
  1.  permalink
    Flavia, ja również mam nieotwierane opakowanie Delicolu. Kupiłam niepotrzebnie z obaw przed kolkami spowodowanymi nietolerancją laktozy właśnie...
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMay 18th 2012
     permalink
    Dziewczyny, pewnie temat się już przewijał, ale nie dam rady wszystkiego przeczytać. W szpitalu położne mówiły, żeby nie słuchać innych położnych i kikut pępka gazikiem nasączonym wodą przemywać, a tu przyszła położna i mówi - gencjaną?!? Jak Wy to robiłyście?
    --
  2.  permalink
    Dziewczyny a od kiedy mniej wiecej dziecko chce siedziec w spacerowce tylem do mamy?
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeMay 18th 2012
     permalink
    Hanny u nas był octenisept
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMay 18th 2012
     permalink
    nam nie kazali niczym przemywac - tylko osuszac po myciu
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeMay 18th 2012
     permalink
    Biedronka11: Dziewczyny a od kiedy mniej wiecej dziecko chce siedziec w spacerowce tylem do mamy?--


    to chyba zalezy od dziecka.

    Ja przestawilam Adama do spacerowki jak mial niecale 5 miesiecy bo zaczynalo brakowac miejsca w gondoli (mielismy bardzo mala) a ze spacerowke rozklada sie calkowicie na plasko wiec bylo ok.

    Na poczatku (kilka dni) Adas byl chyba troche "oszolomiony" tym ze mnie nie widzi jak jest w wozku, wiec musialam mu sie pokazywac co jakis czas. Ale potem juz luz.
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeMay 18th 2012
     permalink
    dziewczyny po cesarce - urodzilam przeszło 2msc temu przez cc, połóg już minął (6tyg) a ja dziś znowu zaczęłam jakby się oczyszczać!! trochę się przeraziłam, brązowo czerwona wydzielina nie przyjemny ma zapach ;/ do poniedziałku zwariuję chyba. mam nadzieję że to jednorazowe i nic się nie dzieje z raną wewnątrz!

    Treść doklejona: 18.05.12 17:19
    prosimy o głosik str.1 Gienia chłopiec w kapeluszu ze spodniami na szelkach
    Igi
    --
    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeMay 18th 2012
     permalink
    Ja też jestem po cięciu i od wczoraj nie krwawię tylko pojawia się przy myciu śluz - to nie za wcześnie?
    -- [url
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 18th 2012
     permalink
    GIENIA a może się Tobie okres zaczyna ?
    bo nie karmisz cycem więc płodność mogła wrócić a razem z nią okres...


    karinazosia: Ja też jestem po cięciu i od wczoraj nie krwawię tylko pojawia się przy myciu śluz - to nie za wcześnie?


    wg mnie na 99,99 % jutro krwawienie wróci i będzie potem jeszcze trochę trwało
    mi też, nagle w ósmej dobie przestało lecieć ale potem zaczęło od nowa i leciało dobre 2 miesiące :shocked::wink:


    HANNY
    ja najpierw pępek przemywałam Octaniseptem ale sie paprał i odpaść długo nie chciał i dopiero jak przestałam z nim cokolwiek robić to odleciał :wink:
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeMay 18th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja jestem za nic nie robieniem z pepuszkiem :)
    Tylko sucha gaza owijalam wokol .... w siodmy dzien odpadl :)
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeMay 18th 2012 zmieniony
     permalink
    TEORKA: GIENIA a może się Tobie okres zaczyna ?
    bo nie karmisz cycem więc płodność mogła wrócić a razem z nią okres...

    hmm teraz w sumie mam dosłownie bordową krew hm... ale brzuch mnie nie boli ani nic... hm nie odczuwam niczego procz tego ze jak sie zalatwiam papier i wkladka jest brudna;/ w pon ide do gina zobaczymy
    w sumie sluz rozciagliwy mialam jakos 13 i 15 i ogolnie duzo sluzu bialego... hmm w sumie wolalabym miec juz ta @ niz zamartwiac sie czy nic sie tam nie dzieje;/
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 18th 2012
     permalink
    gienia83: ale brzuch mnie nie boli ani nic...


    moje @ po ciąży są CAŁKOWICIE BEZBOLESNE więc może to to :wink:
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeMay 18th 2012
     permalink
    ja @ po pierwszej ciazy jakos inaczej odczuwalam z tego co pamietam, fakt byly nie bolesne ale kurde

    teraz to na prawde jakies dziwaczne bo z poczatku jakas wydzielina i za przeproszeniem wachnelam i smierdzialo okropnie a przypominam sobie ze mialam taka wydzieline tuz po cesarce hm
    ale przyjmijmy ze to okres bo zwariuje :)

    maz sie ucieszyl;D bo kazal mi test robic na koniec miesiaca:) tak profilaktycznie:) bo sobie poszalelismy z przerywanym :)


    jestescie niezastapione :)
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMay 18th 2012
     permalink
    TEORKA: moje @ po ciąży są CAŁKOWICIE BEZBOLESNE więc może to to :wink:

    no może poza pierwszą, co? :devil::devil::devil:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 18th 2012
     permalink
    Magdalena: no może poza pierwszą, co? :devil::devil::devil:


    no no no
    ale ją wymazawszy już ze swej pamięci bo cholera tyle złego narobiła, że lepiej nie pamiętać :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeMay 18th 2012 zmieniony
     permalink
    Teo, ochrzciliście już Ninę? Jeśli to niestosowne pytanie, nie odpowiadaj.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------poza tematem---------------------------------------------------------------------
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 18th 2012
     permalink
    my jednak postanowiliśmy ochrzcić.....
    3-go czerwca ma się wydarzyć owo zdarzenie o ile po drodze znowu nic nie wypadnie :cool:
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeMay 18th 2012
     permalink
    Jenny u mnie tez pod gorke jesli chodzi o rodzicow..
    wciaz zagadauja "kiedy chrzest?"..

    a nam sie w ogole nie spieszy.. dla mnie Adas rownie dobrze moze miec rok, dwa albo 5 lat i tez moze miec chrzest.

    Wstepnie myslelismy , ze jesli w ogole , to chrzest zrobimy podczas wizyty w PL we wrzesniu - Adas bedzie mial 10 miesiacy - wiec jak moja mama uslyszlaa to juz zaczela gadanie ze "dziecko bedzie juz prawie chodzic a oni dopiero chrzciny beda wyprwaiac"..
    grrr

    nie chce mi sie z nia walczyc na ten temat, wiec w ogole go unikam i udaje ze nie istnieje bo mi sie do chrztu nie spieszy.
    Ale poniewaz wzielismy slub w kosciele katolickim i zlozylismy przysiege ze dzieci wychowamy w wierze katolickiej , wiec czuje sie niejako zobowaiazna chrzet wyprawic, tyle ze mi sie nie spieszy, ot co!!
    --
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeMay 19th 2012
     permalink
    jenny a co w tej przysiędze (poza końcówką - dla niewierzących) jest takiego strasznego, że trzeba się było wspomóc?

    Normalnie nie lubię dyskutować na ten temat, ale to mnie jakoś ruszyło.
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeMay 19th 2012
     permalink
    Teo - miałaś rację

    przywitałam się wczoraj z @ :) także teges...
    --
    •  
      CommentAuthorViicki
    • CommentTimeMay 19th 2012
     permalink
    jenny1983 sory, ale denerwują mnie takie posty. Farse zrobiliście i farsę robisz obnosząc się tym jak to przed Bogiem złożyliście pseudo przysięgę. Nie wiem, czym tu się chwalić, mając taki ślub. Piszesz: w miejscu dla wielu ludzi świętym. Nie jestem fanatyczką religijną, a osobą wierzącą. I mnie osobiście nie fajnie się zrobiło czytając tego posta.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMay 19th 2012
     permalink
    moja córa wczoraj odkryła swoje stópki i się nimi bawiła po kąpieli ;)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 19th 2012
     permalink
    gienia83, czy to było śródcykliczne, czy @ poznajesz po zachowaniu PTC. U mnie śródcykliczne było nietypowo niebolesne i czułam się jak w okresie płodnym.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 19th 2012
     permalink
    Amazonka: czy to było śródcykliczne, czy @ poznajesz po zachowaniu PTC


    właśnie Gienia a może to krwawienie śródcykliczne ?
    w sumie nie pomyślałam o nim :wink:

    bo ja 2,5 msca po porodzie zaczęłam mierzyć temp więc pierwsza @ jak przyszła to wiedziałam, że to @
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeMay 19th 2012
     permalink
    ja to poznaje czy miesiczka czy nie po tym ze mam takiego "wkurwa" przed ze strach podchodzic:) a z chwila jak pocieknie znowu aniol
    --
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeMay 19th 2012
     permalink
    Melduję się jako rozpakowana choć powiem szczerze, że nie planowałam tu do Was dołączyć tak wcześnie.
    Urodziłam synka 17.05 przez CC w 32tc.
    Franek waży 1760g i mierzy 43 i póki co leży w inkubatorku ale jest bardzo silnym chłopcem.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 19th 2012
     permalink
    witaj Madziu :wink:
    i życzymy żeby Franuś jak najszybciej inkubatorek opuścić mógł :kissing:
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeMay 19th 2012
     permalink
    Ija mam trochę skrzepow temp rano 36.4 ile trwa srodcykliczne nic mnie nie boli na podpasce symbolicznie a na papierze full
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 19th 2012
     permalink
    Sliwson, trzymam kciuki za Franka! Niech rośnie jak na drożdżach!!!

    Natalaa, to musiało być bardzo fajne :D
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 19th 2012
     permalink
    Śródcykliczne może trwać tyle co @ lub dłużej. U mnie miało 9 dni.
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeMay 19th 2012
     permalink
    Viicki nie obnoszę się z tym, pisałam do Joli, nie chciałam nikogo z wierzących urazić. Następnym razem napiszę na priv. Wiem, że religia i polityka to drażliwe tematy, więc ucinam ten offtopic, a post kasuję.
    --
    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeMay 19th 2012
     permalink
    Hej !Możecie polecić dobrego pediatrę w Łodzi? Przydałby się awaryjnie jakiś prywatnie.
    -- [url
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeMay 19th 2012
     permalink
    Hanny: Dziewczyny, pewnie temat się już przewijał, ale nie dam rady wszystkiego przeczytać. W szpitalu położne mówiły, żeby nie słuchać innych położnych i kikut pępka gazikiem nasączonym wodą przemywać, a tu przyszła położna i mówi - gencjaną?!? Jak Wy to robiłyście?


    moim zdaniem Octanisept to tylko chęć zbicia kasy na nas, matkach. Najlepszy jest stary sposób wacik nasączony spirytuse. Są w aptekach takie gaziki Leko albo inne. Najszybicej odpadnie i nie ma obawy, zę się wda zakażenie. Maleństwo nic to nie boli, bo to już obumarła tkanka.
    --
  3.  permalink
    Ja gencjana na roztworze wodnym przemywalam i ladnie zagojony szybko odpadl:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorPoLeMama
    • CommentTimeMay 19th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja używałam polecanego wszędzie octeniseptu i odpadł po 3 tyg, teraz spróbuję ze spirytusem, zobaczymy ile pobędzie. Mam nadzieję, że krócej
    --
    •  
      CommentAuthorcoma
    • CommentTimeMay 19th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja osuszałam jałowymi gazikami po kąpieli, najważniejsze żeby tam wilgoć nie zastawała. Raz czy dwa chyba przetarłam spirytusem. Odpadł po 2 tyg. Octaisept przydaje mi się teraz w sumie bardziej:wink: bo bywa że mała się mocno podrapie czy coś...
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMay 19th 2012 zmieniony
     permalink
    No właśnie - ile osób tyle opinii;) Ale dziękuję bardzo:) Na razie go zostawiłam. Zobaczymy...

    Mam jeszcze kolejne pytania do doświadczonych mamusiek. Dziewczyny, czy Wy wkładacie dzieciom takim małym jak mój brzdąc dodatkową pieluchę, by miał nóżki szeroko? No wiecie...chodzi o bioderka? Nic położne nie mówiły, ale pamiętam, że moja mama tak kiedyś u brata robiła. I dalej...czy trzeba dziecko po cycku trzymać do odbicia? Mój póki co je tylko cyca. I jak kładziecie dzieci? Położne mówiły, żeby na boczku, a jedna znowu, żeby na wznak, bo ponoć to też źle na bioderka (ten "boczek"), ale na boczku mniejsza szansa, że się zachłystnie chyba...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 19th 2012
     permalink
    ja Ninkę kładłam przez pierwszy miesiąc tylko na boczku [ale położna mnie uczulała, żeby kłaść na przemian tzn prawy/lewy/prawy/lewy itp] bo się właśnie bałam, ze się zachłyśnie....
    po cycu nie odbijałam bo ona mi praktycznie nie łykała powietrza tylko samo mleko
    dopiero jak miała gdzieś 1,5 msca i zaczęły się bóle brzuszka to odbijać zaczęłam [ale i tak brzuch bolał :P]
    a pieluch dodatkowych ja nie zakładałam, teraz się chyba tego już nie praktykuje z tego co kojarzę...
    --
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeMay 20th 2012
     permalink
    między nóżki nic nie kładłam. Kładłam czasem na brzuszku i nosiłam w chuście (nóżki prawidłowo parcują w bioderkach właśnie, są odwiedizone) od 2 miesiąca. Teraz będe od urodzenia, bo po prostu kupiłam wtedy później. Nie było żadnych problemów z bioderkami. Podobno wielorazowe właśnie pomagają, bo pieluchowanie jest wtedy szersze, ale myślę, że nie jest to konieczne. Raczej niezbędne u dzieci, które już mają jakiś problem po urodzeniu. Ja osobiście miałam zwichnięcie stawu biodrowego w wyniku porodu.
    Co do odbijania to też zaleca się odbijać na wszelki wypadek. Ale nie do skutku, jeśli jak Teorka widzisz, że nie odbija, ze nie ma problemu to może nei zawsze trzeba. Ale ja wolałam na wszelki wypadek odbić (było słychać;) ) coby mieć noc spokojną. Po 3 tygodniach zaczęły się płacze i odbijanie nie pomagało, ale to już inna bajka :devil:
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMay 20th 2012
     permalink
    Hanny: Mam jeszcze kolejne pytania do doświadczonych mamusiek. Dziewczyny, czy Wy wkładacie dzieciom takim małym jak mój brzdąc dodatkową pieluchę, by miał nóżki szeroko? No wiecie...chodzi o bioderka? Nic położne nie mówiły, ale pamiętam, że moja mama tak kiedyś u brata robiła.
    i

    W tej chwili odchodzi się już od szerokiego pieluchowania, wielu specjalistów uważa, że wręcz może to szkodzić dzieciom ze zdrowymi biodrami, bo niepotrzebnie ogranicza ruchu i wymusza określone ułożenie. Nasz ortopeda polecał chustę i kładzenie na brzuchu w zamian, z tego co wiem, nie on jeden.
    •  
      CommentAuthorcoma
    • CommentTimeMay 20th 2012
     permalink
    U nas też polecali kłaść na brzuszek i w takim ułożeniu dziecko też się nie zachłyśnie poza tym to jest też dobre na gazy i brzuszek więc masz 3w1:cool:
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeMay 20th 2012 zmieniony
     permalink
    Glupie pytanie!
    jak czesto powinno zminiac sie pampersa???? :cool:
    Przed kazdym karmieniem zmieniam (co 3h) i prawie zawsze jest pelny przemoczony!
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMay 20th 2012
     permalink
    Ale na brzuszku to chyba dopiero jak pępuszek odpadnie?
    --
    •  
      CommentAuthorJudyta08
    • CommentTimeMay 20th 2012
     permalink
    Ja kładłam na brzuszku od samego początku.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMay 20th 2012
     permalink
    nessie: jak czesto powinno zminiac sie pampersa????


    Hmm, tak często, jak to potrzebne? :wink: A tak serio - i ty się martwisz o ilość mleka??? Dziewczyno, wyluzuj i nie kombinuj, dziecko ci pięknie przybiera, moczy pieluchy, to czego chcieć więcej?
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeMay 20th 2012
     permalink
    hydro bo ciagle go dokarmiam...
    .... jak spi to mam biedaka budzic zeby mu pieluche zmienic????
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeMay 20th 2012
     permalink
    nessie: jak czesto powinno zminiac sie pampersa???? :cool:

    mi w szpitalu powiedziei, że dziewczynkę max co 3 a chłopca co 2h
    nie wiem dlaczego różnica, ale podobno grozi 'zagotowaniem narządów'
    co znowu prowadzi do bezpłodności.
    Moja przewijam przed karmieniem a w trakcie jedzenia ''dorabia'' wiec chyba odpuszczę sobie 'przed':)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.