Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMay 20th 2012
     permalink
    No a kto powie jak to zrobić, by przewinąć dziecko po jedzeniu ( mój też dorabia w trakcie) i go nie obudzić? Jak zmienię po jedzeniu (zasypia na cycu) to jest wrzas i znowu cyc i znowu sen na cycu...hmmm
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeMay 20th 2012
     permalink
    pierwsza próba zakończona sukcesem- Potworro śpi a ja idę w jej ślady:smile:
    dobranoc:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeMay 20th 2012
     permalink
    Dziewczyny, ile 4 tyg. dziecko może jeść?
    Moja córka od wczoraj je już 130-140 ml. mleka za jednym razem :shocked:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 20th 2012 zmieniony
     permalink
    Hanny: No a kto powie jak to zrobić, by przewinąć dziecko po jedzeniu ( mój też dorabia w trakcie) i go nie obudzić? Jak zmienię po jedzeniu (zasypia na cycu) to jest wrzas i znowu cyc i znowu sen na cycu...hmmm



    bo po mojemu źle robisz Hanny :wink:
    ja Ci powiem jak mnie uczyły położne i jak ja robiłam cały czas


    otóż przewijałam Ninę przed karmieniem, smarowałam grubo dupkę Linomagiem coby chronił skórę i przystawiałam do cyca
    zazwyczaj [do miesiąca czasu bo potem już coraz mniej] przy cycku waliła kupę a na końcu zasypiała
    więc odkładałam do łóżeczka już nie przewijając bo tak mi położne mówiły....
    dupka była zabezpieczona przed odparzeniem [z resztą taka noworodkowa kupka raczej nie odparza] a Nina smacznie spała

    nie ruszałam jej po cycu żeby :
    A- nie obudzić
    B - nie zwymiotowała [od ruszania przy przebieraniu i przewijaniu]
    C- nie dostała czkawki a tym samym się nie obudziła


    na początku miałam opory pt "jak to ? dziecko ma spać w kupie ? :neutral:" i próbowałam po cycu przewijać
    i kończyło sie jednym z trzech wyżej wymienionych wariantów :cool:
    więc jak zobaczyłam, że jej kupa nie przeszkadza, tyłka nie odparza itp to zostawiałam i sobie elegancko spała

    przewijałam po cycku tylko wtedy jak mi przy nim nie padała
    ale też nie od razu tylko czekałam aż się mleko w brzuchu ułoży


    no i tak robiłam do miesiąca a potem skończyły się kupy przy każdym karmieniu i problem sam się niejako rozwiązał :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 20th 2012 zmieniony
     permalink
    Rany, nasz synek kochany zmienił się bardzo w ciągu kilku tygodni. Lubi się nadal do mnie przy karmieniu poprzytulać, ale jak zasypiać to tylko sam, w swoim łóżeczku i dorośli won z pokoju :shocked: Chcę go ponosić, pościskać trochę, a on na mnie patrzy jakbym go zjeść miała ;) Woli poleżeć, pogadać sobie ze mną, patrzy prosto w oczy, śmieje się jak szalony, ale broń Boże, żeby go przytulać!

    Teo, Ty chyba tak z Ninką miałaś, co? Że taka nieprzytulańska była? Czy coś źle zapamiętałam? Powiedz, że to mija, ja mam ochotę go wyściskać :DDD

    Hanny, my tak jak Teo robimy i faktycznie - szafa gra, dupka nie jest odparzona, a mały śpi :)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 20th 2012
     permalink
    FRAG moja Nina dalej taka nieprzytulańska tzn od jakiegoś czasu bo zaczęła mi na rękach samoloty uskuteczniać [takie same jakie robi na brzuchu] więc nie da sie jej przytulić bo się wygina :wink:
    ale i tak teraz się o niebo więcej daje maltretować więc spoko i Krasnal się za jakis czas da :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 20th 2012 zmieniony
     permalink
    Teo, jak się nie da to go normalnie podczas snu poobściskuję :D Ale śmieszne jest to, że tatusiowi się da poprzytulać. A mama jest od gadania i jedzenia :cry:

    No to mnie trochę, ale tylko trochę pocieszyłaś ;) Ale stwierdzam dzisiaj - fajnie jest być mamą, fajnie gapić się na te bezzębne uśmiechy, słuchać guglania i patrzeć jak dziecko z zachwytu nad kropką na ścianie się pieni jakby wściekliznę miało :bigsmile: Uwielbiam dzieciaka :)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 20th 2012
     permalink
    The_fragile: fajnie jest być mamą, fajnie gapić się na te bezzębne uśmiechy, słuchać guglania i patrzeć jak dziecko z zachwytu nad kropką na ścianie się pieni jakby wściekliznę miało :bigsmile:


    nooooo :wink:
    a wiesz jak fajnie jest jak dziecko ząbkuje i cały dzień od samego rana aż do samego wieczora ryczy o wszystko łącznie z tym, że czyni to leżąc gołą dupą na przewijaku oraz kąpiąc się w wanience co do tej pory uwielbiało :shocked:
    to jest dopiero radość z bycia mamą :devil::devil::devil::devil::devil:
    --
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeMay 20th 2012
     permalink
    flavia: a chłopca co 2h


    Nocy to chyba nie dotyczy??? A tak szczerze to pierwsze słyszę, żeby tak często pampersa zmieniać.
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeMay 20th 2012
     permalink
    The_fragile: Lubi się nadal do mnie przy karmieniu poprzytulać, ale jak zasypiać to tylko sam, w swoim łóżeczku i dorośli won z pokoju :shocked: Chcę go ponosić, pościskać trochę, a on na mnie patrzy jakbym go zjeść miała ;) Woli poleżeć, pogadać sobie ze mną, patrzy prosto w oczy, śmieje się jak szalony, ale broń Boże, żeby go przytulać!


    moje dziecko w dzień nie zje na rękach, musi być w łóżeczku, w nocy już jest ok bo jest zaspana i to samo z usypianiem w dzień - najlepiej sama w łóżeczku, rzadko na rączkach, za to uwielbia być noszona :smile: i sie rozglądać, ale to bardziej wykorzystywanie starych jako pojazdu niż przytulanie, przytulanki i mizianki uskuteczniamy na macie :smile: schodze wtedy do "jej poziomu" :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 20th 2012 zmieniony
     permalink
    TEORKA: a wiesz jak fajnie jest jak dziecko ząbkuje i cały dzień od samego rana aż do samego wieczora ryczy o wszystko łącznie z tym, że czyni to leżąc gołą dupą na przewijaku oraz kąpiąc się w wanience co do tej pory uwielbiało :shocked:to jest dopiero radość z bycia mamą


    Haha, no doooobra, ale to jest mniejsza część roku, co nie? :D U nas na początku mały cholernie dużo płakał, ale jak potem obdarzył mnie bezzębnym uśmieszkiem to roztapiałam się na plamę na podłodze ;)

    Anula - oooo, to mojego męża tak mały wykorzystuje, tzn. "noś mnie w pozycji pionowej, im wyżej tym lepiej, muszę wszystko tu oblukać" :D Czyli to nie tak, że mnie nie kocha, po prostu mąż wyższy ;)))) U nas mizianki na macie nawet nie przejdą. Owszem, fajnie jak mamusia leży obok, mówi, porusza zabawkami i się ze mną pośmieje, ale niech mnie ta baba nie przytula ;)))

    EDIT: Mama mi właśnie napisała, że ja byłam takim dzieckiem - nie dotykać, nie ruszać, nie przytulać, potem mi przeszło. Czyli mały ma to po mnie :devil:
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeMay 20th 2012
     permalink
    The_fragile: ale niech mnie ta baba nie przytula ;)))


    eee to chyba nie tak, może musisz sie nauczyc "jak przytulać" to znaczy dac sobie jeszcze czas, ja widze ogromne codzienne zmiany w swoich stosunkach z córą :smile: :wink: choć i tak czasem zrobię cos nie po jej myśli eeehhhh :wink: a przeciez chcę dobrze nie??

    a tak w ogóle to zaliczyłyśmy zapalenie ucha :sad: i kolejny antybiotyk :sad: ale jest ok :smile: jutro kontrola, w piątek wreszcie to usg główki, wszystkie inne wyniki z krwi juz mamy i sa ok :smile:

    a co do zmiany pieluch: ja zmieniam zawsze przed karmieniem w dzień i ponieważ moje dziecko przesypia całe noce (10h) to wtedy nie sika, ale jak się rano obudzi i naje to idzie 5 pieluch w godzine, bo wtedy oddaje wszystkie zaległe sikania i kupania :smile: i co chwila doróbki, kleksy i mokre bąki :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMay 20th 2012
     permalink
    Teo ja właśnie też tak robię, bo kurcze nie da się inaczej;) Myślałam, że macie na to jakiś sposób, żeby dziecko w czyściutkim pampersie spało, ale jak to minie to ok;) Dzięki:)))
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 21st 2012
     permalink
    anula36: eee to chyba nie tak, może musisz sie nauczyc "jak przytulać" to znaczy dac sobie jeszcze czas, ja widze ogromne codzienne zmiany w swoich stosunkach z córą :smile: :wink: choć i tak czasem zrobię cos nie po jej myśli eeehhhh :wink: a przeciez chcę dobrze nie??


    Haha, no pewnie, że chcemy dobrze ;) Ale mały pewnie jest taki jak ja i czas na przytulanie będzie później. Na razie jest rewelacyjny kontakt face-to-face, mógłby gadać do mnie godzinami :D Czasem o karmieniu zapomina, tyle gada!

    Anula - zapalenia ucha strasznie współczuję, boli to jak skurczybyk :( A Wasza mała sporo śpi! Krasnal na razie przesypia 6h ciurkiem i tak uważam, że to dużo :D
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMay 21st 2012
     permalink
    a moja chyba kupy przy cycku nie robiła ^^ pamiętam tylko jak na początku wstawałam w nocy i jej pampersa zmieniałam, ba - do karmienia też siadałam na łózku :D
    a później wyczaiłam, że pampersa mogę zmienić dopiero rano (jest ciężki jak cholera, ale młodej nie przeszkadza), a karmić wygodnie nam obu na leżąco ^^

    Treść doklejona: 21.05.12 12:42
    Dziewczyny - czy Wasze dzieci też się denerwują jak wypadnie im z ręki zabawka? Mogę z drugiego pokoju stiwerdzić, że grzechotka jej "uciekła", bo zaczyna krzyczeć jak opętana :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeMay 21st 2012
     permalink
    Natalaa: Dziewczyny - czy Wasze dzieci też się denerwują jak wypadnie im z ręki zabawka? Mogę z drugiego pokoju stiwerdzić, że grzechotka jej "uciekła", bo zaczyna krzyczeć jak opętana

    Moja dostaje histerii :rolling: Normalnie to jest tak wymuszone,że czasem to nie mogę się powstrzymać ze śmiechu :crazy:
    -
    Macie jakieś sprawdzone witaminy czy cokolwiek na wypadanie włosów? Myślałam,że mnie to ominie,a wypadają garściami. Dziś Oli złapała i niechcący wyrwała mi cały pęk włosów :/ A jak czeszę to aż szkoda gadać...
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMay 21st 2012 zmieniony
     permalink
    Hussy - szukałam w internecie i nie można brać NICZEGO z witaminami, bo dziecko może dostać hiperwiataminozy. Znalazłam "Pro lady - włosy, skóra i paznokcie", ale musiałam zamówić w aptece DOZ, bo normalnie tego nie mieli... więcej - jak powiedziałam, że szukam Pro Lady - farmaceutka stwierdziła, że to dla kobiet w czasie menopauzy ^^ fakt, jest taki rodzaj, ale są też inne :D

    pro lady

    hmmm... a Ty nie karmisz, co nie? Eeee to wtedy możesz cokolwiek ^^
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMay 21st 2012
     permalink
    Hussy: Macie jakieś sprawdzone witaminy czy cokolwiek na wypadanie włosów? Myślałam,że mnie to ominie,a wypadają garściami. Dziś Oli złapała i niechcący wyrwała mi cały pęk włosów :/ A jak czeszę to aż szkoda gadać...


    Ja nie brałam nic ponad suplementy dla kobiet karmiących. Z tego, co wiem, to nikogo to wypadanie nie oszczędza, trzeba przetrwać i już :smile: Też pamiętam te kłęby wyciągane z wanny po każdej kąpieli, brr.
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMay 21st 2012 zmieniony
     permalink
    Apropos hiperwitaminozy - łykam codziennie Beta-karoten: 1 tabl = 6mg – co odpowiada 1000 μg witaminy A... Do tego witaminę B1 (3mg) i B2 (3mg). Nie wspominając o magnezie (555mg) i cynku (15mg). Karmię już niewiele, ale jednak. Grozi coś mojemu dziecku?
    -- Mama M & N & W
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeMay 21st 2012
     permalink
    Mnie póki co wypadanie włosów oszczędziło, biorę Vitaminer prenatal i jest ok, obym nie napisała tego w złą godzinę.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMay 21st 2012
     permalink
    Dziewczyny, pewnie zadam durne pytanie, ale jak Wy "odbijacie" Wasze dzieci (albo jak to robiliście jak były w wieku mego Skrzata) ? Do tej pory po jedzeniu (zawsze zasypia na cycu) kładłam go sobie tak bardziej pionowo na ramieniu i czekałam troszkę. Odbiło się to się odbiło, nie to nie. Dziś przyszła położna i mówiła, że tak się nie robi tylko kładzie się go normalnie (tak na pleckach na ręku) i puka w plecki...Kurcze, on mi za każdym razem zasypia to co takiego śpiącego mam pukać w te plecy?!? Jak Wy to robiłyście?
    --
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeMay 21st 2012
     permalink
    Od wieków chyba się odbija na pionowo i ja tak robiłam i tuzin moich koleżanek, moja mama, babka tak odbijała dzieci, ja nie wiem co to za położna ale piersze słyszę, żeby odbijać na leżąco.
    --
  1.  permalink
    ja zaczęłam odbijać dopiero jak młody skończył miesiąc, wcześniej nie miałam takiej potrzeby. Po miesiącu zaczął jeść jakby więcej i bardziej łapczywie i łykał powietrze i zaczęło się ulewanie, to podnoszę dziecko i już. bez pukania.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMay 21st 2012
     permalink
    Hussy: Macie jakieś sprawdzone witaminy czy cokolwiek na wypadanie włosów?

    Merz Special. Moje koleżanki zachwalają. (ja nie stosuje bo jeszcze karmię)

    Hanny: tylko kładzie się go normalnie (tak na pleckach na ręku) i puka w plecki.

    Hanny, nie słuchaj głupiej baby, bo tylko dziecku płuca odbijesz. Normalnie podnoś Małego. Ja chodziłam po pokoju i zwykle od samego chodzenia mu sie odbijało. Jak nie, to leciutko masowałam plecku od dołu ku górze (jakby wyczesujac powietrze) (tylko nie masuj kregośłupka oczywiście tylko tak głaskaj plecy). Jak nie działało, to nachwile odkładałam i znowu podnosiłam i od takiej zmiany pozycji nie ma wałka, musiała odbić ;)
    ale niektóre dzieci były nieodbijane - np. Ninka od TEO.
    u nas to by nie przesżło. Mała sobie musi odbić porządnie jak Arab w gościach :wink:
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeMay 21st 2012
     permalink
    Magdalena: Mała sobie musi odbić porządnie jak Arab w gościach



    :thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 21st 2012
     permalink
    Magdalena: Mała sobie musi odbić porządnie jak Arab w gościach :wink:


    moja to teraz chyba nadrabia to nieodbijanie za noworodka bo jak beknie po jedzeniu to klękajcie narody :shocked::shocked:
    zawstydza nawet swojego własnego osobistego ojca :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMay 22nd 2012
     permalink
    Gardło zdrowe. Mała szczepiona. Waży 8kg.
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeMay 22nd 2012
     permalink
    moj tez nie odbijalny!
    Ja go klade na boczku i tyle!
    Zero odbijania...
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMay 22nd 2012
     permalink
    Ja mojego mogę nosić i i tak nie odbija... Za nami pierwsza zupełnie nieprzespana noc. W dzień Anioł, a nocy:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeMay 22nd 2012
     permalink
    Dziewczyny karmiące butelką- czy w takie upały dajecie swoim pociechom wodę do picia?
    Jak tak to jaką- czy kranówę czy butelkową?.
    Ja dziś swojej dałam przegotowaną butelkową i nawet nie wypluła. Nie wiem czy dopajać ją czy nie.
    Moja je mm co 3-4h po 130-140 ml. w związku z tym nie chce jej dokarmiać bo i tak je normę 4miesięcznego dziecka:/.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 22nd 2012 zmieniony
     permalink
    przy MM ponoc się powinno dopajać...
    natomiast moje dziecko [od 2.5 msca na MM] ni cholery nic pić nie chce [nawet w upały] i żyje, wiec jakby się powinno ale jak dziecko nie pije to też tragedii nie ma
    natomiast jak Hania chętnie pije to ja bym dawała tą wodę :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeMay 22nd 2012
     permalink
    my dziś po pierwszej wizycie...
    przy wypisie ze szpitala 3660g a dziś (po 25 dniach) 4440g
    a ja się głupia martwiłam, że mi w nocy śpi i jeść nie chce:rolling:
    poza tym odruchy prawidłowe no i lekarz stwierdziła, że nam współczuje tak ruchliwego i żywego dziecka
    wizyte mieliśmy o 11.30, młoda wstała dziś o 4.30 i spać poszła dopiero jak do domu wróciliśmy:shocked:
    ale u niej to standard:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMay 22nd 2012
     permalink
    flavia mój ma kompletnie przestawione pory dnia i nocy;) W dzień ciągle śpi, no z małymi przerwami na cycka, przy którym zasypia. Za to w nocy - cyrki. Wczoraj "oczy jak pięć złoty" od 12 do 5tej. No zupełnie jak w brzuszku;)
    --
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeMay 22nd 2012
     permalink
    jeżynka: Jak tak to jaką- czy kranówę czy butelkową?.


    My dajemy wodę przegotowaną, ewentualnie herbatkę rumiankową, ale tylko 100ml dziennie herbatki bo tak pisze na opakowaniu, że po 4 miesiącu tylko 100ml, a samej wody pije do woli.
    --
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeMay 22nd 2012
     permalink
    A my wczoraj zaliczyliśmy kompleksowe usg i doktor miał dla nas same dobre wiadomości :cheer: Zważyłam też Jasia na wadze domowej i już 4,5 kilo ma nasz tłuścioszek (przytył w 3 tygodnie 1200gram). I za nami pierwsze sukcesy z pieluszkami wielorazowymi :D Pupa jak marzenie, od razu widać poprawę i wyraźnie czuć różnicę w te upały :D
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeMay 22nd 2012
     permalink
    Co do dopajania, to Wiki dziś wypiła wody (przegotowanej, przefiltrowanej kranówy) ponad 400 ml w ciągu dnia, ale za to mleko piła o 7 rano ( 200ml) i przed zaśnięciem ( 150ml) i to wszystko !!! Zjadła trochę bułki, banana, gruszki, zupki i innych drobiazgów, ale apetytu to ona nie ma w taką pogodę:neutral:

    Za to dziś dwa razy samodzielnie usiadła :bigsmile::bigsmile::bigsmile::jumping::jumping:

    Mamy za to inny problem, Wiki zapomniała jak się oddycha i pije z butelki jednocześnie ( z kubkiem nie ma problemu), ale to dotyczy tylko dnia, np. w nocy i nad ranem pije i oddycha normalnie\. W ciągu dnia pociągnie kilka razy, przerwa na oddech i tak w kółko. Nie wiem o co chodzi.

    Natalaa, ale Paulinka koksuje :tongue::tongue: Podeślij trochę tych witaminek, którymi ją dokarmiasz:wink::wink::tongue::tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMay 23rd 2012
     permalink
    he he idzie między 90, a 95 centylem wagowym ^^
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeMay 23rd 2012
     permalink
    TEORKA: przy MM ponoc się powinno dopajać...

    mi pediatra powiedzial, zeby patrzec na siuski, to znaczy na ilosc zmoczonych pieluch i tym sie sugerowac. jak dziecko malo siusia to wtedy dopajac.
    a co do duzych wagowo dzieci: widzialam ostatnio dziewczynke, 6 miesiecy i 10 kg! miala udo jak moje przedramie (a do najszczuplejszych nie naleze :wink:) :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMay 23rd 2012
     permalink
    Jezu dziewczyny...ja to chyba nie mam instynktu macierzyńskiego:( Jak Wy ubierałyście tygodniowe dziecko w takie upały? Ja zakłądam mu pajaca i zakrywam pieluszką, ale z racji tego, że położna zaleciła na to zakłądać drugą pieluchę (na bioderka) to on jest cały spocony w gatkach:((( Tak mi go szkoda, ale kurcze te bioderka ważne...macie jakieś pomysły?
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeMay 23rd 2012
     permalink
    A ja pytanie o zabki..

    Jak nalezy dbac o te pierwsze zebole jak wyjda?
    Trzeba juz je jakos myc?

    Adas w ciagu tygodnia "dorobil" die dwoch pierwszy dwojek i za bardzo nie wiem jak je czyscic.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 23rd 2012
     permalink
    yol: Adas w ciagu tygodnia "dorobil" die dwoch pierwszy dwojek


    o proszę jeszcze jedynek nie ma a juz dwójek się dorobił :devil::devil::cool::cool::cool::wink::wink:
    --
  2.  permalink
    No Krzyś był dzisiaj na szczepieniu i całe 7040g waży. Kolos, nie? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeMay 23rd 2012
     permalink
    witam po dłuższej przerwie :)
    ceri no faktycznie kolos :) a jak długi jest Krzyś? z tego co pamiętam to wzrostem równa się z Albertem.

    yol my myjemy szczoteczką, wodą przegotowaną. Mamy już 4 sztuki i lada dzień wyjdą dwa kolejne.

    Treść doklejona: 23.05.12 16:04
    Natalaa: he he idzie między 90, a 95 centylem wagowym ^^
    to Albert przybija Wam piątkę. idzie identycznie :)
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeMay 23rd 2012 zmieniony
     permalink
    TEORKA: o proszę jeszcze jedynek nie ma a juz dwójek się dorobił


    hahaha...

    :rolling:


    nooo mialo byc jedynek nooo :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorJudyta08
    • CommentTimeMay 23rd 2012
     permalink
    yol: TEORKA: o proszę jeszcze jedynek nie ma a juz dwójek się dorobił


    hahaha...




    nooo mialo byc jedynek nooo
    --


    U mnie Hania zaczęła od dwójki :wink: i to górnej :wink:
    Ja wypatrywałam jedynek i mało nie przegapiłam, że już ma ząbka :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeMay 23rd 2012
     permalink
    Judyta08: U mnie Hania zaczęła od dwójki i to górnej


    cos Ty?
    Ja bylam w 100% przekonana ze najpierw ida jedynki.., wiedzialam ze moga isc gorne najpierw chociaz czesciej chyba ida najpierw dolne a potem gorne


    A u Was nie dosc ze dwojka, to jeszcze gorna..:bigsmile:
    --
  3.  permalink
    Hanny: położna zaleciła na to zakłądać drugą pieluchę (na bioderka)


    A są jakieś podstawy do tego pieluchowania szerokiego? Przepraszam, ale nie pamiętam Twojego porodu. Czy polożna tak profilaktycznie kazała?
    Może warto w ciągu dnia mu odpuścić, jeśli nie masz wskazań do pieluchowania i najwyżej na noc wkładać.
    Ja mojego maksymalnie rozbieram, dzisiaj nawet w ciągu dnia była chłodna kąpiel, bo przed nią nie chcial jeść. Dopiero po kąpieli się najadł i śpi w body na krótki rękaw i pieluszce. jak mu stopy marzną, to ubieram cienkie skarpetki. a teraz to rekord, bo śpi już ponad 3 godziny.
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeMay 23rd 2012
     permalink
    katy222: yol my myjemy szczoteczką, wodą przegotowaną. Mamy już 4 sztuki i lada dzień wyjdą dwa kolejne.


    wow! to szybko chyba nie?
    Wlasnie patrze ze Twoj synek ma 7.5 msca i juz tyle zabkow...
    A niektore nadal racza bezzebnym usmiechem w jego wieku..

    Ciekawe od czego to zalezy..
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMay 23rd 2012
     permalink
    Hanny, ale po co ta pielucha? To stara szkoła, teraz raczej się odradza takie metody. Olałabym, zresztą, tak właśnie zrobiłam w przypadku Hani - biodra zdrowe, a pan ortopeda kazał pieluchować o tak, na wszelki wypadek. Po konsultacji z innym, polecanym specjalistą od dziecięcych bioder, odpuściliśmy, i dobrze.
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMay 23rd 2012
     permalink
    No właśnie sama nie wiem:( Położna sprawdzała mu te bioderka i stwierdziła, że "nie robi żabki" i że przydało by się do wizyty u ortopedy tak pieluchę ponosić:( Byliśmy dziś u lekarza (taka pierwsza wizyta u rodzinnego) i też potwierdziła, że lepiej teraz trochę ponosić niż później używać drastyczniejsze sposoby:( Dla mnie już ten jest drastyczny:(

    mariamateria co do porodu miałam cc z powodu zagrażającej zamartwicy płodu, ale nie wiem czy to ma jakiś wpływ, bo generalnie Kuba pół ciąży głową w dół przeleżakował;)

    Kurcze, on nie ma jeszcze nawet 3 kilogramów...jest taki tyci i już takie durne rzeczy trzeba z nim robić:( Strasznie mi go szkoda:(
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.