Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeJun 3rd 2012
     permalink
    flavia: z tymi skokami to jakaś reguła kiedy 'przypadają'?

    Tak na prawdę to chyba nie warto się tym sugerować :) U mnie w ogóle się nie sprawdzają :wink: no,ale dzieci są różne :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJun 3rd 2012
     permalink
    hej hej! witamy się kończąc 5 miesięcy ;)
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJun 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    Magdalena: eeej, Bejbe, ale jaka magia? no cooo Tyyyy ta magia, w sensie więź etc, to u mnie np przyszła późno, niedawno dopiero. że jak sie karmimy to mi się ciepełko rozchodzi i ogólnie rozczul na maksa.

    no to jest nadzieja:)
    w ciąży jak o tym myślałam to właśnie sobie marzyłam, że to takie 'magiczne' jest, o tą więź mi chodzi
    ostatnio się zaczęła w trakcie uśmiechać i to było słodkie, ale zazwyczaj walczymy
    boli mnie to, że ona nie chce źle a ja się mimowolnie irytuje, że nie łapie, że nie ssie, że wypuszcza etc
    nie tak to sobie wyobrażałam!
    no ale dam nam trochę czasu:wink:

    dziś się okazało że przewijak jest lekiem na całe zło
    teraz ląduje na łózku miedzy nami i sobie guga a my mam dodatkową godzinę snu:devil:
    a potem usnęła- to już w ogóle szał:rolling:
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeJun 3rd 2012
     permalink
    U nas coraz gorzej :sad:
    Kuba nie spał w nocy od 2.30 do prawie 4:cry: Gile ma do pasa i coraz gorzej kaszle:neutral: Do tej pory lubil odciaganie katarkiem ale dzisiaj darl sie jak opetany. Ja pierd.....
    Pocieszające jest to, że nie ma gorączki ale jak nie przejdzie to znowu nas czeka wizyta u lekarza.
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeJun 3rd 2012
     permalink
    flavia: no ale dam nam trochę czasu


    Flavia, daj sobie troche czasu, sprobuj, moze "magia" przyjdzie.

    Do mnie tez dluuugo przychodzilo, mysle tak ok 2 mscy takze tego..

    Ale pamietaj Flavia, nic na sile..
    Oczywiscie mleko matki najlepsze dla dzidziusia , ale ... jesli mama jest "szczesliwa" to dzidzius tez..
    Ja osobiscie uwazam ze kazda mama ma prawo zadecydowac czy chce karmic swoje dziecko piersia. A jesli nie czuje sie spelniona tym zadaniem to nic na sile.
    Zycze powodzenia i glowa do gory.

    Treść doklejona: 03.06.12 13:18
    carottka: U nas coraz gorzej


    Wspolczuje Carottka..
    My przeszlismy jakies 3 tyg temu przez zapalenie oskrzeli..
    Istna maksara jak dzidzius chory.
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeJun 3rd 2012
     permalink
    Istna maksara jak dzidzius chory.

    Dokładnie! Aż mi serce pęka :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorJudyta08
    • CommentTimeJun 3rd 2012
     permalink
    Dziewczyny, Hanka po wizycie w klimatyzowanej galerii :angry: dostała katarku (dziś mija tydzień). Prócz tego nic nam nie dolega, więc podaję jej cebion. Do noska psikamy wodę morską i Euphorbium. Wczoraj Hanka obudziła się mega napuchniętym prawym oczkiem. Po dwóch godzinach opuchlizna zeszła, a jej pod okiem zrobił się duży siniak :shocked:. Dziś rano wstała z napuchniętym lewym oczkiem, ta sama sytuacja jak wczoraj po opuchnięciu został siniak. Oba bardzo jasno fioletowo-różowe. Wygląda to okropnie :cry: Jakby zupełnie jej się twarz zmieniła :cry: Czy spotkałyście się z czymś takim? Co może być przyczyną? Krople do nosa?
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJun 3rd 2012
     permalink
    Judyta08: Dziś rano wstała z napuchniętym lewym oczkiem, ta sama sytuacja jak wczoraj po opuchnięciu został siniak. Oba bardzo jasno fioletowo-różowe. Wygląda to okropnie


    może to zatoki??

    Hussy: Nie wiem co o tym myśleć :confused:


    36.8 czyli spada ale jeszcze na maxa nie spadła może jutro będzie niżej i okres przyjdzie
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 3rd 2012
     permalink
    Natalaa - gratulki!

    Flavia - u nas magia przyszła po jakiś dwóch miechach dopiero... Jak teraz patrzę na Krasnalka jak je, jak ciumka i patrzy mi się prosto w oczy to ogarnia mnie morze czułości. A najbardziej wtedy jak mały zobaczy, że się do niego uśmiecham i odwzajemnia uśmiech, ale taki rozespany, rozciumkany, a mleko boczkami ust mu się wylewa :) Dla tych momentów warto było walczyć te dwa miesiące i przepłakać przy karmieniu cały pierwszy... Teraz za nic bym tego nie oddała :)

    Carottka - bardzo współczuję :(((
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJun 3rd 2012
     permalink
    U nas też ta magia przyszła po ok 2 miesiącach jak przestałam karmić przez kapturek.
    --
    •  
      CommentAuthorvitani_82
    • CommentTimeJun 3rd 2012
     permalink
    Judyta08: Wczoraj Hanka obudziła się mega napuchniętym prawym oczkiem. Po dwóch godzinach opuchlizna zeszła, a jej pod okiem zrobił się duży siniak :shocked:. Dziś rano wstała z napuchniętym lewym oczkiem, ta sama sytuacja jak wczoraj po opuchnięciu został siniak. Oba bardzo jasno fioletowo-różowe. Wygląda to okropnie :cry: Jakby zupełnie jej się twarz zmieniła :cry: Czy spotkałyście się z czymś takim? Co może być przyczyną? Krople do nosa?


    Mi się to przytrafiło. Wstałam ze spuchniętą powieką i zaropiałym okiem, do końca dnia spuchła mi również druga powieka dolna i górna. Na IP obejrzał mnie okulista i przepisał jakieś krople do oczu (nie pamiętam nazwy bo to było z 7 lat temu). Diagnoza ODCZYN ALERGICZNY. Schodziło dokładnie tak jak piszesz. Wszystko zeszło pod oczy i najpierw był odcień żółci, później fiolet, wyglądałam jakby mi ktoś niezły wpierdol spuścił :devil:
    Zeszło po paru dniach oczywiście przybierając najróżniejsze kolory tęczy i nigdy się więcej nie powtórzyło.

    Treść doklejona: 04.06.12 00:14
    Dodam, że i powieki i worki pod oczami bolały przy dotknięciu i były lekko opuchnięte jeszcze przez kilka kolejnych dni...
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeJun 4th 2012
     permalink
    dziewczyny, które używają jednorazówek czy możecie polecić jakieś papmpersy które wytrzymają całą noc?
    ja używam sleep&play oraz niemieckich easy up, premium care i każde wysiadają przy moim synku po nocy
    może któraś ma jakieś godne polecenia,
    myślałam już czy nie zmienić rozmiaru z 4 na 4+ ale nie wiem czy to coś da?

    będę wdzięczna za każdą sugestię
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeJun 4th 2012
     permalink
    Ja używam obecnie Biedronkowskich Dada3 i jestem bardzo zadowolona. Jak zakładałam małej dwójeczkę to ciągle miała mokre spodenki,a nie kiedy i całe plecy i ciągle przemaczała.. Może właśnie powinnaś spróbować te większe? Nie wiem,bo moja ma dopiero 4 miesiące i jeszcze siedzi na trójce i jest wszystko dobrze ;)
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJun 4th 2012
     permalink
    my też jesteśmy na dada (tylko, ze 4) i są mega rzeczywiscie. noc cała przespana bez problemu.
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeJun 4th 2012
     permalink
    Oskar ma prawie 7 miesięcy i w dzień na 4 jest ok, ale w nocy nie dają radę, zastanawiam się nad tymi typowo dla chłopców mają wzmocniony przód więc może one nie przeciekną
    (problem taki mamy dopiero od jakiegoś miesiąca)
    --
    •  
      CommentAuthorbelly
    • CommentTimeJun 4th 2012
     permalink
    Hmm, ja też ostatnimi czasy wyciągam Marysię z łóżeczka z przemoczoną pieluszką i tak myślę od czego, no fakt, że pije dużo herbatek to i sika więcej ale come on! Pampersy nie powinny przeciekać...być może problem w tym, że zakładam Jej 4 i są za duże?! sama już nie wiem:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorvitani_82
    • CommentTimeJun 4th 2012
     permalink
    Moja śpi w Pampersach 3, a rano ściągam ważącą 5kg pieluchę. Nic nie przecieka, ubranko suche. Nie wiem czemu u was takie atrakcje....
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeJun 4th 2012
     permalink
    a moja w ogóle nie sika w nocy i w sumie to się z tego cieszyłam, ale teraz myślę czy to na pewno dobrze?? jak uśnie koło 20 to śpi do 4-5, karmię ją bez zmiany pieluchy i dopiero koło 7 zmieniam i wtedy zaczyna się pól litr siku i ze dwie kupy i tak do 8 to czasem ze 3-4 pampki pójdą

    Treść doklejona: 04.06.12 10:41
    vitani_82: Moja śpi w Pampersach 3, a rano ściągam ważącą 5kg pieluchę. Nic nie przecieka, ubranko suche


    dokładnie tak samo, tyle, że ta pielucha zaczyna się dopiero napełniać koło 6
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJun 4th 2012
     permalink
    vitani_82: a rano ściągam ważącą 5kg pieluchę

    u nas dokładnie tak samo.
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJun 4th 2012 zmieniony
     permalink
    Anetko, Pampersy Sleep&Play to podobno takie g**no, jeśli chodzi o przesypianie nocy.
    U nas sprawdzają się na noc te:
    Pampersy

    A z tego co pamiętam Oskarek jest raczej drobny, więc może zwyczajnie 4 są na niego za duże?
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeJun 4th 2012
     permalink
    u nas było też tak że na początku pielucha po nocy była sucha, później nadszedł czas że ważyła duuuużo a teraz właśnie przecieka :(
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJun 4th 2012
     permalink
    No to ja bym obstawiała albo rozmiar, albo pieluchy.
    U nas nigdy po nocy nie przeciekły te pampersy, co pokazałam;)
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeJun 4th 2012
     permalink
    za duże raczej nie, mi to się wydaje że są za małe :)
    chyba spróbuję jeszcze tych activ baby
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeJun 4th 2012
     permalink
    anecia_: Oskar ma prawie 7 miesięcy

    anecia nasze chlopaki w tym samym wieku a Wy jeszczena 4? ja juz od kwietnia jade na 4+ (ale moj chlopak dlugi) i teraz sie zatanawiam czy nie przejsc na 5 w najblizszej przyszlosci :shocked: ja uzywam na noc pampersow w takim zielonym opakowaniu "baby dry" maja narysowanego kroliczka na ksiezycu czy cos:wink: sa typowo na noc i maja wytrzymac 12 godzin i u nas wytrzymuja, jeszcze sie nie zdarzylo zeby przesikal. A te sleep & play to takie w pomaranczowym opakowaniu tak? to one sa " do du.." nie maja tych dopasowujacych sie zapiec, jak sie dziecko rusza to badzo latwo sie luzy robia i mokre ubranko gotowe.

    Treść doklejona: 04.06.12 10:53
    tych activ baby uzywam na dzien, tez sa super
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJun 4th 2012
     permalink
    Lecia, to co ja mam powiedzieć, skoro mój roczniak nadal na 4 jest;)?
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeJun 4th 2012
     permalink
    ja nie kojarzę baby dry, chyba nie widziałam nigdzie ale będę szukała :)
    dzięki dziewczyny
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJun 4th 2012 zmieniony
     permalink
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeJun 4th 2012
     permalink
    i one są dostępne w polsce?
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJun 4th 2012
     permalink
    Ja je chyba gdzieś widuję w sklepach, ale nigdy w promocjach.
    Kup sobie najpierw Active Baby i wypróbuj, bo na nie są naprawdę dobre promocje.
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeJun 4th 2012
     permalink
    widziałam w tesco jest duże pudło za 100zł, więc je kupię na pewno :)
    ale poszukam też tych baby dry
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJun 4th 2012
     permalink
    w Netto będą za 34,99 w piątek, a w sobotę i niedzielę za 39,99
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeJun 4th 2012
     permalink
    Podpisuję się pod active baby !!! są rewelacyjne ! moja panna to taka dama że jak miała pieluchy z babydream i siknęła to od razu ryk bo mokro więc tych pieluch szło od diabła i w sumie żadna oszczędność - a w tych pampkach potrafi tak zasikać że hej i nie wyje że ma mokro !!!!
    teraz w rossmanie jest promocja na pieluchy active baby - rozmiar 4 i 4+ na bank bo kupowałam w sobotę - wychodzi taniej niż w wielkim pudle teraz w promocj iw tesco !
    A i jeszcze jedno w rossmanie ruszyła karta rossnę! z rabatem 3% na produkty dziecięce
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeJun 4th 2012
     permalink
    [quote=Natalaa][/quote]


    dzięki :)
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJun 4th 2012
     permalink
    spoko ;)
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeJun 4th 2012
     permalink
    może do netto podjade w piatek bo tambeda najtansze...a jak nie to w polo markecie za 41,99 tez sa....rossmana mam najblizej
    --
    •  
      CommentAuthorJudyta08
    • CommentTimeJun 4th 2012
     permalink
    vitani_82: Diagnoza ODCZYN ALERGICZNY.


    U nas najprawdopodobniej szkodziły krople do nasa... Wczoraj rano zapsikałam jej ostatni raz euphorbium i od tego czasu sama woda morska.
    Dziś jest już o niebo lepiej. Może do jutra jej wszystko zejdzie...
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeJun 4th 2012
     permalink
    anula36: wtedy zaczyna się pól litr siku i ze dwie kupy i tak do 8 to czasem ze 3-4 pampki pójdą

    u mnie też zdarza się, że Hania nie robi siku przez 5h a potem są wycieczki do przewijarka co 5 min. :devil:

    Treść doklejona: 04.06.12 12:17
    Muszę się pochwalić- moje dziecko wczoraj przekręciło się z brzuszka na plecy :), a miała mieć obniżone napięcie mięśniowe- hihi.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorvitani_82
    • CommentTimeJun 4th 2012
     permalink
    jeżynka: Muszę się pochwalić- moje dziecko wczoraj przekręciło się z brzuszka na plecy :)


    Hehehehe to i ja się pochwalę, że moje dziecko mając 8 miesięcy i 6 dni, raczkując od miesiąca, siadając już na piętach itp itd właśnie wczoraj NAUCZYŁO SIĘ PRZEKRĘCAĆ Z PLECÓW NA BRZUSZEK!

    ALLELUJA!!!! :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJun 4th 2012
     permalink
    jeżynka: Muszę się pochwalić- moje dziecko wczoraj przekręciło się z brzuszka na plecy :), a miała mieć obniżone napięcie mięśniowe- hihi.


    o ja! moja się na brzuch nie daje położyć, wiec poczekam na takie popisy

    za to wczoraj był taki ryk! ale ja byłam mimo to spokojna, wiedziałam że nic nie boli, bo czasem przestawała i było szczęście ( chore dzieci chyba się tak nie zachowują?!)
    głodna nie była, przewinięta...musiała się wypłakać- poczytałam trochę o skokach rozwojowych i to chyba było TO!
    ostatnio narzekałam, że słabo je, wczoraj w dzień nie chciała spać ( u Łucji żadna nowość, ale wczoraj nawet na 5 min oczu nie zamknęła)
    w nocy luz, standardowe pobudki tylko koło 6 histeria- ostatnia!
    pomagały jedynie moje ramiona- bicie serca... tylko też nie od razu.
    A DZIŚ: budzi się ok 10 i 'gada'
    obudziła mnie tym swoim zacieszaniem, tak dużo i tak głośno jeszcze się nie śmiała:heartsabove:
    jestem w 7 niebie- tylko siedzę i podziwiam( zdjęcia cykam):smile:

    i zauważyłam, że przy każdej próbie włożenia piąstki do buzi- trafia ( jest najedzona, a pcha te łapy)

    rośnie mi córcia tatusia jak Luśka ogarnie, że Paweł leży z boku (śpi) to co bym nie robiła
    nie odwróci się skubaniec w moja stronę, uśmiecha się i zaczepia śpiącego tatę... :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorViicki
    • CommentTimeJun 4th 2012
     permalink
    a ja polecam pieluszki belli happy! u nas ciągle bodziaki były mokre, a próbowałam i pampersy i huggisy. dopiero belli zdały egzamin. Potrafią wytrzymać całą nockę. Przy tym wydają się bardziej naturalne od wyżej wspomnianych
    --
    • CommentAuthorewer
    • CommentTimeJun 4th 2012
     permalink
    Mój mały nie toleruje żadnych innych jak pamper activ baby. Był okres że cały czas siuski bokiem uciekały. Próbowalismy Huggisów, innych rodzai pamków , dady biedronkowskie- tragedia - tak odparzyło dupke po nocy że masakra i sprawdziły sie dopiero activ baby. Obecnie rozmiar 4 i nic nie przecieka. Zmieniamy po nocy około 5 rano , jest pełny ale nic nie przecieka.

    U nas chyba tez kolejny skok- w sobote mały na cycku był co 1 h , czasami co 40 min nawet. w nocy co 2 godx pobudka.

    Ale dziś juz lepiej, bawi sie grzechotkami, gada tylko cos pory spania mu sie zmieniły. :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 4th 2012
     permalink
    jeżynka: Muszę się pochwalić- moje dziecko wczoraj przekręciło się z brzuszka na plecy :), a miała mieć obniżone napięcie mięśniowe- hihi.


    Rany, Jeżynka, gratuluję! To zaczełam się bać, nasz duuużo starszy a nie przewraca się jeszcze.... Powinien już?

    Treść doklejona: 04.06.12 17:27
    Aaa, doczytałam post Vitani, uff, już nie panikuję :)
    --
    •  
      CommentAuthorcoma
    • CommentTimeJun 4th 2012
     permalink
    Ja również się podpisuję pod active baby, NIGDY mi nie przeciekły, chociaż pielucha waży czasem 80 kg po nocy!
    --
    •  
      CommentAuthorvitani_82
    • CommentTimeJun 4th 2012
     permalink
    The_fragile: Rany, Jeżynka, gratuluję! To zaczełam się bać, nasz duuużo starszy a nie przewraca się jeszcze.... Powinien już?

    Aaa, doczytałam post Vitani, uff, już nie panikuję :)


    Nie panikuj :wink: Jak widać na każdego przychodzi odpowiednia pora. Ja się już moim leniwcem przestałam przejmować i stwierdziłam, że w końcu kiedyś musi się nauczyć..
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeJun 4th 2012 zmieniony
     permalink
    Jaheira: Lecia, to co ja mam powiedzieć, skoro mój roczniak nadal na 4 jest;)?

    ja dziekuje Bogu ze tu w Irlandii jest mase pieluch na duze juz dzieci, bo naprawde jak skoncze ta paczke 4+ to kupuje juz 5, normalnie takie dlugie to moje dziecie:shocked:
    a jak z piatek wyrosnie to pampki sa juz chyba tylko do 6, moze sie myle. A Dawid ma niespelna 7miesiecy :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    no ale w polsce też są pampki nr 6 a potem są pieluszki dla większych dzieci mających problem z moczeniem się nocnym więc spokojnie to 10 roku życia albo i lepiej można kupić pieluchy
    Z doświadczenia widzę że najdłużej nasze dzieci nosiły właśnie 4 i 4+ jakby rozmiar stawał w miejscu obecnie Nat i Tosia noszą 4+
    --
    •  
      CommentAuthorbelly
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    Dziewczyny, przymierzam się do zakupu krzesełka do karmienia dla Manii i mam do Was pytanie-jakie krzesełka polecacie?:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    Belly zerknij na wątek wyprawkowy- tam co jakiś czas powtarza się to pytanie.
    --
    •  
      CommentAuthorbelly
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    OK, dzięki:wink:
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeJun 5th 2012 zmieniony
     permalink
    Czy wasze dzieci maja ulubione pozycje do spania?
    Mojego jak sie na brzuchu w kolysce polozy to spi i spi i spi ... i to jeszcze najlepiej z raczka wsunieta pod brzuszek ...
    Jak go poloze na boczku to sam sie przekreci na brzuch ...

    Glupie pytanie ale czy dziecko moze spac ciagle na brzuszku??
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.