Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    Dziewczyny, czy któraś z Was używa/używała w trakcie laktacji tabletek anty. Cerazette?.
    Mam obawy co do ich stosowania i chciałam się poradzić.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorSabakuma
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    Jeżynko ja używam . Właśnie kończę 5 opakowanie i na tym poprzestaję i wracam do obserwacji. Co u siebie zaobserwowałam to spadek libido na maksa ale to może też wpływ karmienia, dodatkowo plamiłam tak z 3 razy, trwało to co najmniej po 5 dni a i waga stoi w miejscu ale nie wiem czy to wpływ tabsów czy też moje obżarstwo :P
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    jeżynka: Cerazette?.

    ja też biorę i kończę 2 opakowanie plamiłam tylko raz bo wzięłam tab o 2h za późno a lekarka powiedziała że trzeba je brać jak w zegarku... ja również odczuwam spadek libido ale tak jak u Saby karmienie też ma wpływ.. a waga mi leciała teraz słabiej ale to już kg z przed ciąży więc cięższe do zrzucenia!
    -
    nessie: Glupie pytanie ale czy dziecko moze spac ciagle na brzuszku??

    nie mam pojęcia moja raz zasnęła na brzuszku teraz tylko na plecach jak dam na bok to ryk że hej!!!!
    a wydaję mi się że jak jesteś blisko to Diego może tak spać:)
    -
    co do pampersów to my używamy hugisów ostatnio kupiłam trójki dady ale całkowity niewypał:( po jednym siku pampek mokry cipka też i mała zła a jak ma pampersa bądź haugisa to jest nasikane że hej a pipka i pupka sucha! no i kupiłam w rossmanie próbkę beby dream ale identyczne są jak dady.....
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    Dzięki dziewczyny, to chyba się zdecyduję :).

    Treść doklejona: 05.06.12 10:32
    Ile u Was trwał tzw. trądzik niemowlęcy?.
    U nas twa już 2 tydzień. Wiem, że to nie uczulenie, ponieważ jest tylko na twarzy.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    Jeżynka, tu jest więcej wspomnień nt. brania Cerazette.
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    Moja córa do dziś nie potrafi/nie chce? przekręcić się z brzuszka na plecki. Może czasami jej się uda,ale bez szału.Za to do siadu podciąga się perfect :wink:
    -
    nessie: Czy wasze dzieci maja ulubione pozycje do spania?

    Plecy,plecy,plecy :smile::wink: Jak była mała to nawet raz usnęła na brzuszku i na boczku spała.Teraz tylko na pleckach :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorvitani_82
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    jeżynka: Ile u Was trwał tzw. trądzik niemowlęcy?.
    U nas twa już 2 tydzień. Wiem, że to nie uczulenie, ponieważ jest tylko na twarzy.


    U nas od 2 tygodnia do połowy 3 miesiąca.
    --
  1.  permalink
    Co do pieluch to my ostatnio tez kupilismy opakowanie dady i sa naprawde ok! Wczesniej jechalismy na libero i pampersach!

    A kiedy sie przekreca materacyk na druga strone? Ten kokos-gryka?
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    vitani_82:
    U nas od 2 tygodnia do połowy 3 miesiąca

    o jej, myślałam, że krócej:(.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    The_fragile: Rany, Jeżynka, gratuluję! To zaczełam się bać, nasz duuużo starszy a nie przewraca się jeszcze.... Powinien już?

    spoko loko, fragile:) ma czas do 7 miesiąca, więc daj mu spokój:)
    •  
      CommentAuthorSabakuma
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    vitani_82: jeżynka: Ile u Was trwał tzw. trądzik niemowlęcy?.
    U nas twa już 2 tydzień. Wiem, że to nie uczulenie, ponieważ jest tylko na twarzy.


    U nas od 2 tygodnia do połowy 3 miesiąca.


    U Nas podobnie .
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    JULITA1610 mam nadzieję, że zajrzysz tutaj, bo to z Tobą zdaje się pisałam o ropiejących oczkach dziecki. Otóż byliśmy dziś u bardzo dobrego specjalisty od oczu i obejrzał dokładnie oczka Kuby, zrobił usg ich i wszystko gra z nimi tylko ma problem z zastawką (ponoć gdzieś koło noska się to znajduje) - niektóre dzieci tak mają. Okulista pokazał nam jak masować to miejsce (bezbolesne, bo nawet na mnie pokazywał;) i mamy tak masować 4 razy dziennie do ok sierpnia plus przemywać solą fizjologiczną. Dodał jeszcze, że najgorsze co można maluchowi zrobić to na takie schorzenie przepisać antybiotyk...jeden...potem drugi...a potem grzyby, bakterie itp, a problem i tak nie znika, bo problemem nie jest sama ropa tylko właśnie ta nieszczęsna zastawka. No ale do rzeczy. Powiedział nam, że u 80% dzieci masaż pomaga, ale trzeba go wykonywać rzetelnie, dokładnie, regularnie a z zabiegiem udrażniania (to co chcą Twojej małej już robić) czeka się do skończonego roczku...tyle czasu daje na "naprawienie" przez masaż...
    No nie wiem...dla mnie to sensowne podejście i przede wszystkim mówił mi o tym wybitny specjalista, więc może warto, żebyć skonsultowała to jeszcze z kimś innym...może nie trzeba pakować do oka tego wszystkiego...
    --
    •  
      CommentAuthorJULITA1610
    • CommentTimeJun 5th 2012 zmieniony
     permalink
    Hanny chyba mnie myślami ściągnęłaś. :) Czyli ,mamy ten sam problem z oczkiem. Okulista mówił, że to zatkany kanalik łzowy jakąś błonką, więc w z grubsza pewnie o to samo chodzi i też mówił, że masaż powinien pomóc, ale u nas na razie żadnej poprawy nie widać :/ Masujemy to biedne oczko, (kropli teraz nie używamy, tylko sól fizjologiczną) lekarz pokazał jak masować tylko mała strasznie tego nie lubi. Jak tylko widzi, że zbliżam palec do oka to kręci strasznie głową i pokrzykuje a ja boje się, że tak na siłę to zrobię jej krzywdę. Masuję jej oczko tylko jak śpi, ale staram się tak częsta jak tylko można. Dzięki za info, że to płukanie to dopiero po roczku, najwyżej gdzieś jeszcze skonsultuję gdyby ten okulista już teraz na siłę skierował ją na płukanie oczka.
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    jeżynka - może tobie podpasują. Ja brałam je przed ciążą i pwoem jedno: MASAKRA! Spadek libido, ciągłe bóle głowy i krwawienia/plamienia prawie codziennie :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    carottka: jeżynka - może tobie podpasują. Ja brałam je przed ciążą

    a to nie bierze się tylko jak ma się laktację?.
    Mi gin. powiedziała, że podstawą do ich działania jest utrzymanie laktacji.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    Podstawą ich działania jest pogorszenie jakości śluzu i spowodowanie, że endometrium jest stale cienkie, tak aby ew. zarodek nie zagnieździł się (nie zawsze hamują owulację, więc poczęcie jest możliwe), dodatkowo częściowo hamują owulację.
    Również przenikają do mleka w małej dawce, a dziecko jest nimi karmione. Przymknięcie oka na to jest uzasadnione tym, że taka dawka sztucznych hormonów już nie szkodzi.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    JULITA1610 wiesz, u mnie ten masaż robi mąż i powiem, że właśnie przed chwilką mu śpiewał i Młody zniósł to jak prawdziwy zuch. Okulista zrobił go również na mnie i nie ma szans - ten masaż NIE boli. Tylko dziecko się denerwuje, bo tak;) Musicie go robić dosyć mocno niestety...może troszkę ropki wypłynąć (wówczas sól fizjologiczną). Ja dziś zauważyłam poprawę po 3 takich masażach dziecko nie ma w oku ropy przez cały dzień (a tak to co chwilkę miał), ale wiem że to wróci na pewno, bo trzeba właśnie odblokować ten kanalik (poprzez rozruszanie tej zastawki). Wiesz, nie dawaj jej na razie żadnych antybiotyków na to oczko. Dziecku to nie bardzo przeszkadza (takie zaropiałe oczko), a po co później "bawić" się z jakimiś grzybami itp. Nam okulista przepisał co prawda antybiotyk, ale powiedział, że mamy go wykupić tylko wtedy gdy ropa będzie zielona i ciekła z oka, a on np będzie gdzieś "w terenie". Poczekajcie, na spokojnie, w szpitalu też nam mówili, że to ropienie to do roku może trwać nawet...niestety...ale to bardziej dla nas przykre niż dla dziecka.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    Dziewczyny, mam kolejne pytanie tym razem dot. gadania maluchów. Widziałam jak Wasze maluchy piszczą, gadają, a ten mój Krasnalowiec zaczął dzisiaj jakoś dziwnie gadać... Tak to sobie normalnie głużył, jak zwykły niemowlak, a dzisiaj do wszystkich "krzyczy". Mówi dokładnie to samo co wcześniej tylko z dosyć sporym natężeniem, wykrzykuje wszystko i mam wrażenie jakby narzekał. Ale tak to normalnie śpi, nie ma temperatury, uśmiecha się, więc chyba wszystko w normie? Tylko to krzyczactwo mnie trochę zaniepokoiło, ale może to norma?
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    The_fragile: dzisiaj do wszystkich "krzyczy".


    nie pamietam kiedy, ale przychodzi taki moment, że dziecko zaczyna się bawić intonacją, gdzies o tym czytałam i moja faktycznie z dnia na dzien zaczęła zmieniac natężenie głosu, ewidentnie badała swoje możliwości wokalne, myślę że twój tez odkrył nowy temat do zbadania :smile:
    a potem przyszły takie poranki, że nie dało się już spać :smile: piski, wrzaski i inne odgłosy dzikich zwierzy :smile:
    a teraz mamy ćwiczenie krzyku na zabawki, które nijak do buzi pasowac nie chcą, nerwy takie ma że hej!!
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    The fragile - mój młody piszczy jak na filmie http://www.youtube.com/watch?v=nD5S9oVy9ac
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    Nadal nie rozumiem czy Cerazette bierze się tylko w trakcje karmienia czy też nie ma to znaczenia.
    -- [/url]
  2.  permalink
    mareza: mój młody piszczy jak na filmie http://www.youtube.com/watch?v=nD5S9oVy9ac

    Mereza, Twoje bliźniaki są bezbłędne! :-))) Patrzyłam na nie a buzia mi sie tak samo śmiała jak Zuzi :wink:
    -- ___
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    THE FRAGILE - tak jak Anulka napisała - to kolejny etap w rozwoju mowy dziecka :wink::wink:
    krzyki, piski, dinozaurowe ryki - wszystko trzeba przejść heheeh

    a potem wskoczycie na jeszcze wyższy level :cool:
    moja obecnie od rana do wieczora nic tylko tata, tata, tata, tata
    czasami jej się wyrwie aga, kaka albo coś z ten deseń
    i całe boskie szczęście już nie piszczy :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    TEORKA: i całe boskie szczęście już nie piszczy


    Nie przejmuj się, zacznie znowu, tylko głośniej :tooth::tooth::tooth:
    --
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    jeżynka: Nadal nie rozumiem czy Cerazette bierze się tylko w trakcje karmienia czy też nie ma to znaczenia.


    Cerazette i Azalia to anty, które można stosować jak się karmi piersią, innych nie można stosować podczas karmienia. Nie wyklucza to stosowania ich jak skonczysz karmić, ale wiem, że niektóre kobiety plamią, dlatego po zakonczeniu karmienia zmieniają na coś innego. To wiem od lekarza i jednej z moich koleżanek, która brała Cerazette.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    Livia: Nie przejmuj się, zacznie znowu, tylko głośniej :tooth::tooth::tooth:
    --



    łeeee rety :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    sara32 dzięki za odpowiedź.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeJun 5th 2012 zmieniony
     permalink
    jeżynka - ja mialam przepisane Cerazette ponieważ inne tabletki powodowały u mnie bardzo duże skutki uboczne (raz nawet zapalenie piersi czy kij wie co, lekarz sam nie wiedział co to jest aż poszłam do mojego onkologa i kazał odstawić tabletki).
    Więc wychodzi, że one nie tylko dla matek karmiących :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJun 6th 2012
     permalink
    moja bratowa nie karmi a dalej bierze cerazette lekarka jej powiedziała że te anty daję się też często Panią które palą.... może ze względu na ukrwienie itd....
    -
    The_fragile: "krzyczy"

    Kochana moja takie gorzkie żale ma od ponad tyg!!! a jak nie może wszamać całej grzechotki to od krzyku przechodzi w lament aż do płaczu:D:D
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 6th 2012
     permalink
    Dzięki dziewczyny, na Was zawsze można liczyć :D Mareza - piski świetne :D Ale nasz własnie nie piszczy, tylko krzyczy w stylu "au", "eu" i inne takie. Tak jakby chciał pokazać sufitowi "patrz Biały, ja to mam głos, a Ty?". Prześmieszny jest. Wczoraj tak do późnej nocy zasuwał, a dzisiaj rano już jest cichutko :)

    Kasiakuzniki - haha, no to nasz ma tak samo. A żali się i żali jak mu łapka z buzi wypadnie :DDD
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeJun 6th 2012
     permalink
    Oliwia tak krzyczy,że na cały dom ją słychać :smile: Do tego piszczy,guga i coś woła 'aaaa' 'buuuuuu' itp. Od wczoraj złapała fazę na piszczenie i śmiech.. Czasem mam wrażenie jakby dinozaur się z jaja wykluwał :tongue:
    Tak się wczoraj żaliłam,że nie umie się przewracać z brzuszka na plecy.. Ta,ta,ta... Wczoraj pokazała mi co innego :cool: Aż mi kopara opadła :jumping:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 6th 2012
     permalink
    Hussy, no u nas też w całym domu słychać :DD A przedwczoraj zaśmiał się kilka razy na głos, ale już nie umie tego powtórzyć... A to był piękny dźwięk :))

    A co Ci pokazała?
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJun 6th 2012
     permalink
    The_fragile: A żali się i żali jak mu łapka z buzi wypadnie :DDD

    no prześmieszne nasze dzieciaki:P
    -
    Hussy: Aż mi kopara opadła :jumping:

    no to gratulacje dla Oliwci:)

    Treść doklejona: 06.06.12 09:39
    The_fragile: A przedwczoraj zaśmiał się kilka razy na głos

    no moja też parę razy się zaśmiała w głos ale zdarza się to w dziwnych momentach jak dla mnie nie śmiesznych więc jak ona się zaśmieje to robi głupia minkę bo nie wie o co ho a ja mam wtedy polewkę i nie mogę się powstrzymać od śmiechu:D
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 6th 2012
     permalink
    Anty dwuskładnikowa jest przeciwskazana palaczkom, ponieważ takie połączenie sprzyja zakrzepicy.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJun 6th 2012
     permalink
    No to wypadałoby się przywitać oficjalnie jako stara-nowa rozpakowana :wink:
    •  
      CommentAuthorBiedronka11
    • CommentTimeJun 6th 2012 zmieniony
     permalink
    A ja mam chyba pierwszy raz zastoj pokarmu w jednej piersi lub cos takiego. Boli mnie fragment jednej, jest taka tkliwa i czuje male grudki w tym miejscu. Z tego co czytalam, trzeba masowac delikatnie i ogrzewac.
    Nie wiem skad sie to przyplatalo bo malego karmie caly czas tak samo czesto. A moze to przewianie?
    Co radzicie?
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJun 6th 2012
     permalink
    Jeśli nie gorączkujesz, to tak jak piszesz
    Biedronka11: masowac delikatnie i ogrzewac.

    No i przystawiać jak najczęściej do tej piersi.
    Jeśli dojdzie gorączka, to lek na bazie ibuprofenu - bo działa przeciwzapalnie również.
    Trudno powiedzieć, takie objawy miałam i przy zawianiu piersi i przy chwilowym zastoju.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 6th 2012
     permalink
    kasiakuzniki: darza się to w dziwnych momentach jak dla mnie nie śmiesznych więc jak ona się zaśmieje to robi głupia minkę bo nie wie o co ho a ja mam wtedy polewkę


    O to to!! Ale cyrk :):rolling:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJun 6th 2012
     permalink
    no ja miałam też ale zawsze z tem.. ogrzewałam pierś leciuteńko masowałam i odciągałam częściej pomimo mega bólu.... mam nadzieję że szybciutko Cię puści!
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 6th 2012
     permalink
    Biedronka, mi na te grudki ładnie pomagał też mocno ciepły okład przed każdym karmieniem (moczyłam ręcznik w bardzo gorącej wodzie i chwilę okładałam). Potem nie było ani śladu.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJun 6th 2012
     permalink
    My po wizycie u neuro. Lekarz w szoku odnośnie postępów w rozwoju. Stwierdził, że pięknie przyjmuje pozycję do raczkowania, posadzona nie gibie się do przodu i ładnie się podpiera to jedną to drugą rączką. Kolejna wizyta nie prędzej niż za 3 miesiące.
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeJun 6th 2012
     permalink
    Hydrozagadko- gratulacje!
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeJun 6th 2012
     permalink
    A wlasnie wpis Natali o tym ze
    Natalaa: ładnie się podpiera to jedną to drugą rączką.


    zauwazylam ze Adas jak lezy na brzuchu i probuje siagac po zabawki to zawsze wyciaga lewa raczke , tzn za kazdym razem jak go obserwuje, nawet jak zabawka jest blizej prawej raczki i napewno latwiej byloby wyciagnac prawa raczke to on i tak chce ja chwycic lewa reka.

    jak mu podaje zabawki z przodu np to chwyta albo jedna albo druga reka albo dwoma , tylko wlasnie przy lezeniu na brzuchu jak chce cos chwycic to wyciaga prawie zawsze lewa.

    czy ktoras z dziewczyn zauwazyla cos podobnego u swojego malucha?

    I przed chwila sie zastanawiac zaczelam czy to moze byc objaw astymetrii czy np juz w takim wieku (troche ponad 6 msc) dziecko wyrabia sobie nawyki ze bedzie leworeczne.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJun 6th 2012
     permalink
    a asymetria się nie objawia wcześniej? (nie wiem, więc pytam)
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeJun 6th 2012
     permalink
    Natalaa: nie wiem, więc pytam)


    ja tez wlasnie nie wiem, wiec tez pytam..

    bylam z Adasiem u neurologa jakies 2 miesiace temu i wsio byo ok.
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeJun 6th 2012
     permalink
    gdzies czytalam ze niektore dzieci juz tak szybko wybieraja reke, wiec jest szansa ze Adas bedzie leworeczny. Watpi zeby to byla asymetria skoro dotyczy tylko reki, bo Adas obraca sie rownie czesto na oba boki, prawda?
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeJun 6th 2012
     permalink
    tak obraca sie na oba boki

    a jego Tatus jest leworeczny chociaz zupelnie nie wiem czy leworecznosc jest dziedziczna czy nie...
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJun 6th 2012
     permalink
    HYDRO gratuluje Natalki!:)))
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeJun 6th 2012
     permalink
    yol moja córka też tylko lewą rączkę do wszystkiego wyciąga i zastanawiałam się czy już na tym etapie można określić czy dziecko jest prawo czy leworęczne? Mój mąż i tato są leworęczni więc się wcale nie zdziwię...
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeJun 6th 2012
     permalink
    marta_885: zastanawiałam się czy już na tym etapie można określić czy dziecko jest prawo czy leworęczne?


    No wlasnie ja tez nie wiem czy to nie za szybko na preferencje jesli chodzi o to.

    Wlasciwie leworecznosc Adasia w niczym by mi nie przeszkadzala (nie mam zamiaru go "przestawiac" na prawa reke tak jak to sie kiedys na sile robilo dzieciom bo uwazano ich za "lewusow".)
    Tyle ze wlasnie zastanawiam mnie czy na takim etapie juz to mozna okreslic.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.