Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 6th 2012
     permalink
    eee moja też większość rzeczy robi jedną ręką
    też lewą
    ale ja czytałam, że do jakiegoś tam wieku to o NICZYM nie świadczy
    ponoć
    a najwyżej nasze dzieciaki leworęczne będą :cool:

    nie żeby to było wg mnie coś gorszego :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJun 6th 2012 zmieniony
     permalink
    Wg mojej Mamy od wczesnego niemowlęctwa było po mnie widać, że będę mańkutem :smile: No i jestem :tooth::tooth:
    A z kolei Miki używa raz jednej, raz drugiej ręki... Ciekawa jestem kiedy się to moje dziecię zdecyduje :wink:

    Teo - już Ci prawie dałam "eeee" za to "najwyżej" :tongue::tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 6th 2012
     permalink
    Livia: Teo - już Ci prawie dałam "eeee" za to "najwyżej" :tongue::tongue:



    heheheh ale przeca dopisałam. że to nic gorszego jest
    mańkut też człowiek :tongue::devil:
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJun 6th 2012
     permalink
    Maupa :fingersear:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 6th 2012
     permalink
    no maupa nie człowiek, ale mańkut tak :devil:
    --
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeJun 7th 2012
     permalink
    Mańkuty podobno są inteligentniejszymi ludźmi:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJun 7th 2012
     permalink
    Teo - swego czasu pytałaś mnie czy moja córa robi samolot... Otóż - wczoraj zaczęła :cool: śmiesznie to wygląda nieziemsko :devil:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 7th 2012
     permalink
    Natalaa, a jak to wygląda? Ten samolot?
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJun 7th 2012
     permalink
    Leży na brzuszku, podnosi nosi i ręce i lataaaa :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 7th 2012
     permalink
    Ale to musi fajnie wyglądać :crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJun 7th 2012
     permalink
    jak mi się uda to nagram :D
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeJun 7th 2012
     permalink
    Natalaa: jak mi się uda to nagram

    powinno Ci sie udac, dzieci jak juz zaczna cos cwiczyc to cwicza i cwicza.... Teo Ci powie ze Ninka juz ziemie milion razy obleciala:wink:

    .
    .
    a ja mam pytanie do mam karmiacych butelka i piersia. Chodzi o dopajanie. Chcialabym zastapic jedno karmienie piersia (wieczorne) podaniem butelki, kiedy ja mam zatem Malemu podac wode zeby sie napil? bo chyba nie w nocy? w nocy nadal podaje cyca, w ciagu dnia tez. W przyszlosci bede zstepowac kolejne karmienia.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 7th 2012
     permalink
    Nagraj, nagraj, chcę zobaczyć jak mała lata :D

    Lecia, ja czytałam, że wodę właśnie w nocy powinno sie podawać, żeby maluch w końcu przesypiał całą (bo wtedy zakuma, że nie ma po co się budzić). Ale w dzień też chyba można? W końcu woda nie zaszkodzi :) Tylko że ja z praktyki jeszcze tego nie wiem ;)
    --
    •  
      CommentAuthorcoma
    • CommentTimeJun 7th 2012
     permalink
    Z tą wodą to u nas tylko teoria tak ładnie wygląda:wink: woda ją tylko wkurza jeszcze bardziej i potem jej uspokoić nie mogę i się rozbudza jeszcze bardziej:tongue:
    A co do inteligentniejszych mańkutów to chyba coś w tym jest (tak patrząc po moich znajomych), jakby nie patrzeć pewnie mają inne części mózgu inaczej rozwinięte?
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 7th 2012
     permalink
    Mamusie, przeczytałam właśnie na wątku wyprawkowym, że lepszy smoczek niż paluchy w buzi... Serio? Nasz Krasnal non-stop ma albo wszystkie palce na raz, albo kciuk, albo mizia sobie wskazującym po dziąsłach... Smoczkiem pluje, nie umie go ssać, wścieka się na smoka... A czemu paluszki są gorsze niż smok? Chodzi o ew. wady zgryzu?

    Treść doklejona: 07.06.12 11:28
    coma: Z tą wodą to u nas tylko teoria tak ładnie wygląda:wink: woda ją tylko wkurza jeszcze bardziej i potem jej uspokoić nie mogę i się rozbudza jeszcze bardziej:tongue:


    Uppsss.. No to faktycznie woda w nocy to niezbyt dobry pomysł :D
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJun 7th 2012
     permalink
    Od smoczka łatwiej odzwyczaić zdaje się. Nie wiem sama.
    Co do wad zgryzu/problemów logopedycznych to jak ja jeszcze do przedszkola chodziłam (20 lat temu) to pani podała mnie jako przykład dziecka w 100% bezsmoczkowego, bo tak ładnie mówię - a tu GUZIK! Do tamtej pory używałam smoczka - a nawet dwóch, bo miałam po obu stronach sznurka i wkładałam raz jeden raz drugi.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 7th 2012
     permalink
    The_fragile: Ale to musi fajnie wyglądać :crazy:



    taaaaaaa fajnie po ch.. :devil:
    moje dziecko robi tak od 3 MIESIĘCY, 1 TYGODNIA i 2 DNI
    jak to widzę to już mi normalnie cycki do ziemi opadają zwłaszcza, że ona sie przy tym nieprawdopodobnie złości i widać, że jej się to nie podoba
    wiec ja się jej pytam - po co latasz ?
    śmiejemy się z mężem, że trzeba w salonie jakieś pseudo lotnisko zaaranżować
    może wyląduje ? :confused:

    pisałam raz do Zawitkowskiego w tej sprawie - odpisał, że to bardzo dobry objaw, dziecko w ten sposób ćwiczy mięśnie potrzebne do wstania i że to mija
    na moje pytanie dotyczące tego, kiedy mija i czemu u mojej Niny trwa to tak długo odpisał, że "cierpliwości matka, cierpliwości" :devil:




    CO DO MAŃKUTÓW - se wymyślacie teorie żeby się pocieszyć heheheheh :cool::cool:
    mój najstarszy brat jest mańkutem i bez obrazy ale jest najgłupszy z całej naszej trójki :devil::devil::devil:
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeJun 7th 2012
     permalink
    The_fragile: wodę właśnie w nocy powinno sie podawać, żeby maluch w końcu przesypiał całą

    wiem ze teoria mowi ze dziecko po 6 miesiacu moze juz przespac cala noc, ale ja jednak chce Dawidka jeszcze w nocy karmic, w nocy pokarm ma najwiecej tluszczow, zaczne mu dawac wode zamiast mleka w nocy po 9 miesiacu.
    Ale mi raczej chodzi o to ze dzieci butelkowe trzeba dopajac i czy wystarczy ze dam mu pic w dzien. Czy jak podam mleko na noc to nie bedzie mu sie w nocy jakos bardziej pic chcialo
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 7th 2012 zmieniony
     permalink
    A z tymi tłuszczami to wiem, ja mojego budzę po 23 jak sama idę spać i wtedy jeszcze ciumka. A potem się sam po 6tej budzi. Tak na chłopski rozum to woda w dzień powinna jak najbardziej wystarczyć...

    Uuu, Teorka, z Zawitkowskim sobie pisujesz? :DDD Ale fajnie Ci odpisał :) A z latającą Niną to dobrze macie - na biletach oszczędzicie ;) Może jeszcze Wam podróż zafunduje?
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeJun 7th 2012
     permalink
    A czemu paluszki są gorsze niż smok? Chodzi o ew. wady zgryzu?


    A to nie chodzi czasami o to, że dziecko ssąc kciuk może go sobie zdeformować? Czy źle słyszałam?
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 7th 2012
     permalink
    Carottka, nie strasz :( Mały potrafi łapki ciumkać calutką noc... A do smoczka chcieliśmy go "przyzwyczaić", ale po prostu się nie da - nie umie, gryzie go "bokiem" buzi, wścieka się, wypluwa...
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeJun 7th 2012
     permalink
    Nie miałam zamiaru cię straszyć ale tak kiedyś słyszałam. Zaznaczam, że nie wiem czy to prawda.
    A próbowaliście różnych smoczków? One mają tak różne kształty, że może Krasnalowi coś podpasuje.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 7th 2012
     permalink
    The_fragile: Uuu, Teorka, z Zawitkowskim sobie pisujesz? :DDD


    no raz napisałam do niego a on raz odpisał :wink:

    co do paluchów - słyszałam to samo co Carottka, że ssanie kciuka o wiele gorsze dla zgryzu niż cumel
    ale czy to prawda to nie wiem, szczerze powiedziawszy
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeJun 7th 2012 zmieniony
     permalink
    ja na poczatku nie chcialam dawac smoczka, szybko zmienilam zdanie bo maly chcial caly czas wisiec na cycu i pojawil sie problem bo ja smoka dalam a Dawid nie chcial, no wiec kupowalam coraz to inny i wpychalam a on plul, w koncu zaakceptowal taki zwykly lateksowy. I ja sobie smoczek bardzo chwale! Dawid od poczatku wiedzial ze cyca sie nie memla tylko sie je i zajmowalo mu to 10minut a slyszalam jak niektore dziewczyny po 40minut karmia:shocked: dziecko w miedzyczasie przysypia. Dawidek tez od poczatku zasypia sam, w swoim lozeczku, bez kolysania i to tez zasluga smoka poniekad. Nie zamierzam tez zabierac smoczka za wczesnie, zaczekam az bedzie na tyle duzy zeby sam zrezygnowac.
    A moj bratanek chcial smoczek a mama mu nie dala i teraz ma kciuki zessane prawie do krwi i mama mu plastry zakleja, probowala mu dac (w wieku 6miesiecy) ale juz nie chcial. I oni to dopiero maja problem.
    Jak zawsze na koniec: kazde dziecko jest inne:)
    --
  1.  permalink
    [quote=The_fragile] A do smoczka chcieliśmy go "przyzwyczaić", ale po prostu się nie da - nie umie, gryzie go "bokiem" buzi, wścieka się, wypluwa...[/quote

    u nas to samo..
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeJun 7th 2012 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 7th 2012 zmieniony
     permalink
    lecia_28: Dawid od poczatku wiedzial ze cyca sie nie memla tylko sie je i zajmowalo mu to 10minut a slyszalam jak niektore dziewczyny po 40minut karmia:shocked:.


    To ja sobie nie wyobrażam nie karmić dłużej malucha :DDD Krasnal je po 30 minut, czasem jak się śpieszymy to krócej, a często dłużej :) Ale zasypia sam u "siebie". Natomiast z tym smoczkiem - dzięki Carottka za link, chyba faktycznie nie za dobrze robimy :( Spróbuję jeszcze inny kupić, bo mamy 3 różne, różnych firm, tak myślałam, ze jeden czy dwa mogą mu po prostu "nie pasić". Kupię jeszcze inny, bo nie chcę, żeby miał wadę zgryzu, wystarczy, że ja miałam :(
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJun 7th 2012
     permalink
    lecia_28: ja na poczatku nie chcialam dawac smoczka, szybko zmienilam zdanie bo maly chcial caly czas wisiec na cycu

    u nas ta sama historia była, od kiedy ssie smoka lepiej śpi w dzień u jest spokojniejsza...


    mam pytanie do dziewczyn z Warszawy:
    możecie mi polecić neurologa?
    po lekturze szczepieniowego wątku,
    dla świętego spokoju, muszę Młodą pokazać lekarzowi!
    --
    •  
      CommentAuthorViicki
    • CommentTimeJun 7th 2012
     permalink
    co do smoczków, Janek zaakceptował nasz ósmy nabytek...firmy avent'u (w siódmym tygodniu życia) . Położna środowiskowa mówiła, że te podobno najczęściej dzieci "łapią"... i u nas się sprawdziło. Podpowiedziała też, że jeżeli ten by mu nie podpasował to kupić jakiś większy rozmiarowo, bo może mamy sutek nie należy do najmniejszych:devil:
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeJun 7th 2012
     permalink
    Viicki: Podpowiedziała też, że jeżeli ten by mu nie podpasował to kupić jakiś większy rozmiarowo, bo może mamy sutek nie należy do najmniejszych:devil:


    ja wlasnie tez slyszalam o tym ze jesli dziecko odrzuca smoczka to moze jest po prostu dla niego za maly jak mama jest posidaczka duzych brodawek.
    Ze dzidziusiowi lepiej "zalapac" smoczki wielkosciowo podobne do sutkow mamy.


    Moj Adas w ogole nie chce smoczka.
    Nie wklada tez kciukow do buzi wiec luz.

    Dlatego tez mamy problem z odstawieniem go od cyca i przejsciem na butelke bo dziecko nie umie ssac smoka.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 7th 2012
     permalink
    Heh, to u mnie smoczki podobne do brodawek, więc to nie to. Spróbuję jutro jeszcze jakiś inny znaleźć, bo Aventowe też mamy... A mały jak tylko poczuje smoczek to się krzywi, jakby mu po prostu nie smakował. I to samo jest z butelką, więc może po prostu "materiał" mu nie leży?
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeJun 7th 2012
     permalink
    Ale mnie tu dawno nie było.... ale Wiki raczkuje i wszędzie jej pełno, a ja od wczoraj pracuję :cry::cry::cry::cry: i nie ma mnie 10 godzin :sad::sad::sad:

    Hydro, gratulacje !!!

    Teo, widziałam Ninkę na dzidziach, czym Ty ją karmisz, że takie słodkie fałdki ma ? Moja jest coraz chudsza:sad:, już nawet mleko zmieniłam na Enfamil, bo Gerbera 2 nie chciała pić. ehh szkoda gadać:sad::sad: Blw ma u mnie, a 3 dni w tygodniu moja ciocia i mama się nią zajmują i karmią łyżeczką, a i tak kiepsko przybiera.

    Mam pytanie odnośnie kasków ochronnych do raczkowania i chodzenia? Macie zdanie na ten temat? słyszałyście jakieś opinie?
    Dodam, że Wiki raczkuje jak mały taran, nie uważa na nic, wstaje już na kolanka i zaczyna kucać, i niestety co chwilę jej głowa kontaktuje się z podłogą :sad::sad: Mimo, że jestem tuż obok, to nie jestem w stanie jej upilnować:neutral::neutral: kupować czy przeczekać ?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 7th 2012
     permalink
    jenny1983: Teo, widziałam Ninkę na dzidziach, czym Ty ją karmisz, że takie słodkie fałdki ma ?



    Ninka je mleko oraz bułki z masłem, szynką, naleśniki, rosół, ziemniaki młode [ostatni hicior !], barszcz czerwony i generalnie wszystko co jej wpadnie do paszczy :cool:
    ale ostatnio jej ograniczam bo mi pinda mleka pić nie chciała tak się napychała innymi rzeczami...

    no ale widzisz Twoja raczkuje a moja jak się nażre to leży jak bąk napchana i ani myśli się ruszyć :devil:


    co do smoczków - u nas po wypróbowaniu wielu rodzajów sprawdziły się tylko CANPOLA z żółtej gumy
    zwykłe najzwyklejsze
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 7th 2012
     permalink
    Przeczekać :) Jak ma się nauczyć ze trzeba uważać? Jedynie przez doświadczenie Wiem że wygląda to koszmarnie i serce staje w miejscu a płacz jest jakby stała sie tragedia i nie wiesz sama czy tulić czy płakać z nią itd itp Ale to niestety normalna kolej rzeczy. Jak zacznie dreptać będą guzy, obita pupa kolana itd itp ale nie da sie ominąć tego Jak to sie mówi "nie nauczy się dopóki się nie oparzy" Jeszcze moment i się to skończy a zacznie nowe :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeJun 7th 2012
     permalink
    The_fragile: mały jak tylko poczuje smoczek to się krzywi, jakby mu po prostu nie smakował

    ja zaczelam od smoczkow TT, nie przeszly. Potem byl Avent, nie przeszly. Dawidek mial odruch wymiotny! w koncy najzwyklejszy, okragly, lateksowy spasowal. Niestety ortodatyczny to on nie jest, ale z drugiej strony Maly z nim tylko zasypia wiec az tyle go nie ssie. U nas byl taki problem ze Dawid nie umial go zassac, gdy zaczynal przysypiac smoczek wypadal, a dziecko sie wybudzalo i plakalo. Podkladalam zrolowana pieluszke zeby nie wypadal, z czasem nauczy sie go ssac tak by nie wypadal. Pookolo 10 minutach usypia twardo i sam wypluwa smoka, bo juz go nie potrzebuje
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeJun 7th 2012 zmieniony
     permalink
    Kurcze, Wiki też pcha wszystko do paszczy, ale jej jakby szkoda czasu na jedzenie... jak moja mama ją karmi łyżeczką za wolno, to ona sama ręką ją popędza, a jak karmienie trwa za długo ( ponad 5 minut ) to zaraz się wierci, odwraca głowę, wyciąga rączki i chce wyjść. Podobnie jak sama je, posmakuje wszystkiego, zje trochę, resztę zrzuci psu na podłogę i już chce sobie iść. Wiercidupcia i tyle!

    Agunia, ostatnio tak płakała chyba z 5 minut, przykładałam zimny kompres do czoła ( uderzyła centralnie czołem i nosem o podłogę), tuliłam, całowałam, głaskałam, próbowałam odwrócić uwagę ulubionymi firankami, nic :cry::cry::cry: Straszne to było, nie wiedziałam czy coś się jej nie stało, ale na drugi dzień nawet siniaka nie było. Ja wiem, że jak się nie przewróci to się nie nauczy, ale ona jest takim dzikusem małym i mi serce pęka jak sobie robi krzywdę.:sad: Z drugiej strony nie chce zaburzać u niej odruchów obronnych, musi wiedzieć, że upadek boli i trzeba uważać, tylko kiedy ona to zrozumie?!?!
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 7th 2012
     permalink
    poza tym Jenny skoro ona taka ruchliwa, raczkuje itp to normalne, że mogła troszke schudnąć bo spala kalorie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeJun 7th 2012
     permalink
    Wiem Teo, ale wszyscy dookoła mówią, że ona coraz chudsza, że za mało je itd. itp. i sama zaczynam wątpić w to co robię, ale nie chcę jej pchać na siłę do buzi jedzenia.. Na szczęście enfamil jej podszedł i znowu pije ok. 800 ml na dobę, a w końcu mleko do roku jest najważniejsze. zmykam spać bo jutro na 8 do pracy, więc o 6 muszę wstać :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 7th 2012
     permalink
    Jenny wiem bo przerabiałam to 6 razy ;) i nadal trwa obłęd Wczoraj Nat spadł z ławy - nie zdążyłam to był moment :cry: płakał przestał płakać i co zrobił? właził znów na ławę! a co tam ława - suszarka na bieliznę ooo to jest to! tylko no cóż - za cieżki i się chwieje a może biurko? itd itp Mpje dzieci to takie typki - oby wyzej i oby szybciej to rodzic nie zdąży złapać i zdjać... z wiekiem minie to mnie pociesza :wink: a to że ten wiek przychodzi na niektóre rzeczy późno to inna rzecz - ale mniej wypadków i upadków jest u 5cio latka niż malucha ;) (no ale 5cio latek potrafi wleźć na szafki w kuchni by ściągnąć to co rodzic położył wysoko to inna rzecz)
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJun 7th 2012
     permalink
    Jenny, no niestety to taki okres - dziecko ma milion ciekawszych rzeczy, niż jedzenie... Jeśli się bardzo o to martwisz, to zrób jej badania - będziesz miała czarno na białym, że jest zdrowa, bo o tym jestem przekonana :-) Miki w tym czasie mi spadł o kilka centyli.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 7th 2012
     permalink
    Jestem wyrodna matka i uważam że jak zgłodnieje to zje - i sprawdza mi sie to przy moich dzieciach i jak chce to niech je nawet sam chlebek (często dzieci biorą kromę i tyle) dzieć nie da się zagłodzić i może być tak że adhd-owiec je mniej a częściej (mój Nat nie usiądzie zjeść ale je non stop w ruchu)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 7th 2012
     permalink
    jenny1983: i znowu pije ok. 800 ml na dobę



    :shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked:
    to moja jak wypije 500 ml to jest święto we wsi :cool::cool::cool::cool:
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeJun 8th 2012 zmieniony
     permalink
    czy pod t-shirt i jakies spodenki powinnam zalozyc jeszcze body pod spod??? (w upaly)
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeJun 8th 2012
     permalink
    ja zakladalam tylko body bo dobrze trzymaja pieluszke, spodenki tak dobrze nie utrzymaja. Ale puki co nie mam takich dylematow i predko miec nie bede. Domyslam sie ze u Was ciepelko- zazdroszcze
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJun 8th 2012
     permalink
    nie no jak upał to t-shirt i spodenki spokojnie starczą a jak będzie mu za chłodno to przykryjesz pieluszką! lepiej nie przegrzać bo potówek dostanie i będzie płacz! niby powinniśmy ubrać tak jak siebie i jedną warstwę więcej ale wszystko jest do wyczucia i najlepiej ubierać tak jak intuicja odpowiada zawsze można dziecko przykryć bądź jakąś bluzę zarzucić:)
    -
    a my po II dawce szczepionki:cry::cry: miałyśmy plastry ale h....dały, całe szczęście dała się szybko uspokoić a teraz śpi obrażona:(
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJun 8th 2012
     permalink
    Dziewczyny chciałam się Was poradzić w następującej sprawie. Otóż chce kupić dziecku koleżanki czapeczkę - ma to być prezent i nie chce pytać koleżanki o obwód główki. Dziewczynka ma 7 miesięcy i z tego co wiem nosi ciuszki w rozmiarze 74, czasami 80. Czy macie jakieś porównanie, jaki obwód główki może mieć takie dziecko? Ja bym obstawiała, coś koło 45cm, ale może mi doradzicie. Z góry wielkie dzięki!
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJun 8th 2012
     permalink
    Moje dziecko w wieku 8 miesięcy miało obwód 43 (czapeczki nosi na 44-45) ale to różnie bywa. Nie wiem, gdzie będziesz kupować ale na niektórych metkach jest info, na jaki wiek jest czapeczka (np. w HM, czy Smyku). Lepiej kupić ciut za dużą, najwyżej będzie dobra za miesiąc;-)
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJun 8th 2012
     permalink
    Dziewczyny może niektóre z Was pamiętają jak jakiś tydzień temu pytałam czy 2 letnie dziecko powinno odwiedzać noworodka. Otóż dziś się dowiedziałam, że te wspomniane 2 letnie dziecko wczoraj wyszło ze szpitala z powodu rotawirusa:shocked: Boże jak dobrze, że nie pozwoliłam, żeby przyszedł. Kosztowało mnie to małą sprzeczkę z mężem, że chowam syna pod kloszem, ale dziś sam podkulił ogon i chyba już nie ma wątpliwości. Co najlepsze rotawirus nie dawał konkretnych objawów. Dopiero w weekend chłopiec zaczął płakać, gorączkować i mieć rozwolnienie...uff...już wyszedł ze szpitala i wszystko gra, ale aż usiadłam dziś jak to usłyszałam:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJun 8th 2012
     permalink
    Chce zamówić na allegro taką czapunię http://allegro.pl/kocham-czapki-wiosenna-czapka-majka-cudna-42-46-i2387786912.html
    Rozmiary są 42-46cm i 46-49cm, nie wiem,czy brać większą, czy tą mniejszą? Za 10dni malutka jedzie nad morze i tak bym chciała, żeby na spacerki miała, ale z drugiej strony lepiej za duża niż za mała.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 8th 2012
     permalink
    zmierz jej główkę jak pokazane jest w aukcji i będzie jasne którą brać
    jak dla mnie czapunia fajna ale wydaje mi się grubsza i ja takiej bym dzieciowi już nie zakładała... z tym że ja jestem antyczapkowa i zakładałam jak musiałam (zimno, mocny wiatr) aczkolwiek nie zawsze
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.