Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    A moj Wojtus juz od trzech dni budzi sie tylko raz w nocy- kolo 3 a pozniej juz kolo 7 rano i czesto jeszcze po jedzonku idzie spac na troche!
    Wiec sie wysypiam i witam wsrod zywych!! :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJun 11th 2012
     permalink
    Dziewczyny, jeśli macie może konto na facebooku, uprzejmie proszę o oddanie głosu na mojego syna w konkursie Play
    Chyba, że by Wam jakoś jego występ mocno nie przypadł do gustu :)
    Niemniej, będę wdzięczna i z góry dziękuję tym, które zdecydują się na niego zagłosować (można głosować na wszystkie dzieci, które się podobają).
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeJun 11th 2012
     permalink
    Dooopa!
    Właśnie wróciliśmy ze szpitala...
    Kuba znowu dzisiaj ciągle gorączkę miał no i te wodniste kupy (aż 5 wczoraj!!!) przeważyły.,
    W końcu trafiliśmy na fajnego lekarza, zbadał Małego, bardzo się zdziwił, że jak byliśmy 2 dni temu to nie dostaliśmy antybiotyku. zrobił prześwietlenie klatki piersiowej i zauważył mały naciek więc dostaliśmy amoxycylinę.
    A że ja uczulona to Kuba dostał jedną dawkę i był na obserwacji, żeby zobaczyć jak zareaguje. Ale na szczęscie wszystko ok.
    Poprosiłam również, żeby sprawdził dziąsła i powiedział, że są rozpulchnione i może tak nam się wszystko nakłada.
    Antybiotyk na 5 dni i powinno już być teraz z dnia na dzień lepiej.

    Macie jakieś sposoby na potówki? Nie kąpaliśmy wczoraj Kuby bo nam usnął w porze kąpania i dzisiaj cały brzuszek i plecy obsypany potówkami :(
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 11th 2012
     permalink
    Caro jak widziałaś dla mnie też było dziwne że nie ma antybiotyku
    Oby już teraz szybko zdrowiał!
    A na potówki hmm nie za grube ubieranie i tylko tyle bym zastosowała
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeJun 11th 2012
     permalink
    mojej sie notorycznie robią jakby pod śliniakiem i ostatnio zasypałam to alantanem, który odkryłam po mące ziemniaczanej jak się małej pupa odparzyła po kupach antybiotykowych właśnie, to w jeden dzien wszystko zniknęło :) i pupa była czysta i pod brodą :smile: mąka ziemniaczana jest też ok, ale robiły mi sie kluski w pampersie :smile: a przy alantanie nie
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 11th 2012
     permalink
    oj czyli jednak to nie od zębów było :sad:
    to dobrze, że jednak pojechaliście
    i zdrowia dla Kubusia :kissing:
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeJun 11th 2012
     permalink
    Wykąpałam malego w wodzie z mąką ziemniaczaną:cool:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJun 11th 2012
     permalink
    no tak właśnie się zastanawiałam że jak na zapalenie oskrzeli mógł lekarz nie dać antybiotyku! ja żadnego sama nie zwalczyłam! ale dobrze że pojechaliście i leczenie już podjęte pewnie Kubuś już jutro będzie czół się lepiej:)
    -
    a moja ma dziś wnerw na maxa na zabawki krzyczy płacze itd... tylko smok i pielucha są w stanie ją ujarzmić! teraz za to śpiocha a to dziwne bo tak do 22 to ona leszcze lubi się pobawić chociaż 30min godzinkę.... nic dam jej jeść o 22 i włożę do wyrka niech śpi widocznie potrzebuje:D:Dmoże szczepionki bo w pt byłyśmy więc przez tydzień spodziewam się wszystkiego!
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJun 11th 2012
     permalink
    orientuje się któraś ile powinno na dobę jeść dziecko karmione piersią...
    jest w ogóle jakaś granica?! ktoś to zmierzył
    bo mojej podaje moje mleko w butli i raz zje 150ml
    a innym razem tylko 60-70ml

    no i od mniej więcej tygodnia zasypia po kąpaniu (ok 20)
    i budzi się po 3 dopiero, przez co wypadło jedno karmienie( o północy)

    boje się, że znowu mi wmówią, że mogłaby więcej przybierać...
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJun 11th 2012
     permalink
    jak będzie dobrze przybierała to niema co się przejmować! moja dopiero jak skończyła 2 miesiące to przesypiała od 21 do 3 4 a teraz daję jeść koło 22 góra 23 i śpi do rana a przybierała cały czas pięknie..
    -
    a ja podawałam jak ty swoje z butli i jadła najpierw przez 2miesiące po 90ml potem po 120 i starałam się trzymać że co 3h ale to zależało od kaloryczności mojego pokarmu bo potrafiła po 2h zawołać i dawałam bo wiedziłam że z moim może byc różnie raz było bardziej gęste i tłuste raz bardziej wodne więc ogólnie jak dziewczyny piszą na żądanie:)
    --
  2.  permalink
    justa2586: Dzięki, spróbuje na pewno.


    Justa, ta pieluszka oczywiście powinna być ciepła, ale nie gorąca, żeby nie poparzyć dzidziusiowego brzusia! Inny, wypróbowany sposób przez nas i za pewne przez wielu rodziców to ogrzewanie brzuszka powietrzem ciepłym z suszarki ale też tzreba uważać, żeby nie poparzyć, np. trzymać suszarkę niezbyt blisko brzusia! U nas zadziałało momentalnie, tylko uruchomiłam nawiew na brzuś i zasnął!
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    no bałam się że Panna da mi popis w nocy przez to że spała od 20-30 a tu miła niespodzianka spała do 7-30 raz chyba o 5 zapłakała puściła bąkala przez sen i po krzyku:D wnerw na zabawki jej nie miną i krzyczy dziś dalej ciekawe ile to potrwa:) może i u nas zaczyna się coś dziać z dziąsłami bo nawet jak ma smoka to łapie go prawą łapką i tak go trzyma na odległość 1 1,5cm od buzi i jak ssie to tak jak by tarła po dziąsełkach! kupiłam jakąś maść na kryzys i muszę zainwestować w taki smoczko gryzaczek:)
    --
  3.  permalink
    flavia: orientuje się któraś ile powinno na dobę jeść dziecko karmione piersią...
    jest w ogóle jakaś granica?! ktoś to zmierzył bo mojej podaje moje mleko w butli i raz zje 150ml a innym razem tylko 60-70ml


    Może czasem jest głodna a czasem jej się chce tylko pić? Dziecko karmione piersią je na żądanie, tyle ile akurat ma ochotę ;) Wiem, że Staszek jak dostaje mój pokarm z butli, to zazwyczaj ma za mało ;) A jak je prosto z cycka, to czasem je i jeszcze w dodatku ciama raz ssąc a raz tylko ciamając 10 minut a czasem wisi na nim 30, beknie i życzy sobie dokładkę z drugiego. W związku z czym wnioskuję, że działa to analogicznie z butli. Nawet na MM dziecko czasem zje więcej czasem mniej. Tak jak my. Jednego dnia mamy większy apetyt innego mniejszy. A w dodatku mleko matki zmienia się nie tylko zależnie od rozwoju dziecka, tego co zjesz czy pijesz ale również zależnie od pory dnia i myslę, że również zależnie od temperatury na zewnątrz.
    A jak z pieluchami ? Sika ? Robi kupę? Jak tak, to na moje nie ma się co martwić.
    Tak jak nie rozumiem, czemu Was martwi, że Wam dzieci w nocy śpią :shocked: Stachul obudził się dziś dwa razy - zapomniałam już o tej nieprzyjemności, bo za mało najadł się przed spaniem i obudził się dodatkowo o 2 a potem o zwyczajowej 5. Ech...wole jak budzi się raz :)
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    ja też celebruje każdą przespaną noc:)
    --
  4.  permalink
    Kasiu (kasiakuzniki),
    może spotkamy się w przyszłym tygodniu na spacerku? Może jakieś wspólne zakupy dla maluszków? Co o tym sądzisz?
    Pozdrawiamy,
    Kasia & Michałek
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeJun 12th 2012 zmieniony
     permalink
    dzis w nocy wedlug wagi Diego zjadl 170ml z cycow!!! nie spal ani przez 2 sekundy a za dwie godziny byl znowu glodny! czy to jest mozliwe???
    On mi sie ciagle prezy i napina okropnie ... chyba ma wzdecia bo niby spiacy oczy przymyka ale zasnac nie moze... a przy tym wydaje odglosy jakby kupy zrobi nie mogl :(
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    katarzynah1987: może spotkamy się w przyszłym tygodniu na spacerku? Może jakieś wspólne zakupy dla maluszków? Co o tym sądzisz?
    Pozdrawiamy,
    Kasia & Michałek

    Kasiu jak mój mąż tylko W KOŃCU zajmie się wyłączeniem poduszki powietrznej w aucie to nie ma najmniejszego problemu możemy się spotkać:) bo kurcze jak mała jedzie sama z tyłu to jak się rozpłacze to nawet nie mam jak jej uspokoić! więc jak tylko będziemy miały autko gotowe do wypraw to dam Wam znać:):):)
    -
    nassie a dajesz małemu coś na kolki?? pomasuj brzuszek i kładź go jak najczęściej na brzuszku... jak się napina to pewnie brzuszek nie daje mi zasnąć ani się odprężyć!
    --
  5.  permalink
    Super Kasiu! To będziemy czekać na kontakt od Ciebie! :smile:
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    kasiakuzniki klade go ciagle na brzuszku! Gdybym sie nie bala zostawic go to by nawet na nim spal! Uwielbia tak lezec!
    Ale niestety nie pomaga! Brzuszek mu tez masuje...
    On chyba jest poprostu ciagle glodny ... bo jak mu dam flache to przestaje bolec wszystko!
    Ale nie moze chyba jesc 150ml co 2godziny ?????? Az sie boje co z niego wyrosnie haha :-))
    --
    • CommentAuthorjusta2586
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    Witam sie.
    Nessie mamy podobnie. Mała nie może sobie zasnąć pręzy sie jakby chciała kupke zrobic ale puszcza bąki i nawet jak zaśnie potrafia ja bąki wybudzic tak jakby ją bolały. Kupke robi 1-2 dziennie ale to chyba dobrze jak na karmienie sztucznym mlekiem...?daje od wczoraj kropelki sab simplex ale może daje za mało bo 3x dziennie po 10kropli- troche boje sie wiecej. Daje jej też herbatke z hippa ułtwiajaca trawienie.

    Mam pytanie czy uczulenie może wystąpić wyłącznie na buzi i szyi??? bo od trzech dni mała ma jakąś wysypke pierw była tylko na buzi i myslałam że to potówki bo tak wygladały, ale dziś sa też na szyjce i częśc wyglada jak potówki a reszta to takie drobniutkie czerwone krostki. Myslałam że moze od proszku ale to chyba bylaby wtedy cała obsypana...jeszcze do głowy przychodzi mi mleko- karmie nan pro 1.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 12.06.12 12:15</span>
    Ale nie moze chyba jesc 150ml co 2godziny ?????? Az sie boje co z niego wyrosnie haha :-))

    Nessie a karmisz swoim mlekiem??? Bo u nas Mała strsznie nam płakała jakby była cały czas głodna wiec postanowiłam ściągac swój pokarm żeby widziec ile je i przeraziłam sie bo po 100ml ona zaraz była głodna a położna mi mówiła że po swoim pokarmie w takiej ilości też powinna byc przerwa ok 2,5 godz. U mnie prawdopodobnie pokarm był mało kaloryczny - wodnisty, nawet jak postał cały dzień nie robiła sie tzw. śmietana od góry czyli był mało tłusty i przelatywał przez Jule. Zaczełam dokładac jej sztucznego i tez płakała o jedzenie wiec stwierdziła że nie ma co sie szarpac.
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeJun 12th 2012 zmieniony
     permalink
    justa2586 moj tez puszcza baki i kupkuje raz gora 2razy dziennie (a ciagle prawie jest na moim mleku) wiec na modyfikowanym tym bardziej bedzie ok ...
    Niestety tez dochodze do takiego wniosku... u mnie wiecej niz 2h po dawce ponad 100 nie potrafi wytrzymac!


    a jak dziecko ma kolki albo bol brzuszka... to jak sobie poje to mozliwe ze mu przechodzi????
    --
    • CommentAuthorjusta2586
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    a jak dziecko ma kolki albo bol brzuszka... to jak sobie poje to mozliwe ze mu przechodzi????

    Też sie nat tym nie dawno zastanawiałam. Ale wydaje mi sie że nie, że to głod...ja sie zastanawiam czy moja mał powinna jesc te 120ml sztucznego czy to nie za dużo i może nie daje rady tego przetrawic....no ale po 90ml jaby głodna była...
    A w szpitalu to czy dziecko jest najedzone kazali mi sprawdzc w taki sposób ze po karmieniu jak wydaje mi sie że jest jeszcze głodna zrobic wody z glukozą jeśli bedzie łapczywie pic to znaczy że głodan jak wypluje to niby nie.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    justa2586: karmie nan pro 1.

    no nam po nanie i po moim wyszła skaza potem próbowałam nan pro ha a i tak skończyło się na bebilonie pepti na receptę no i nutramigen próbowaliśmy ale pluła i płakała jak wściekła!

    Treść doklejona: 12.06.12 13:15
    katarzynah1987: Super Kasiu! To będziemy czekać na kontakt od Ciebie! :smile:


    na pewno się odezwiemy:):):)
    --
    • CommentAuthorjusta2586
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    no nam po nanie i po moim wyszła skaza

    No a jak wyglada taka skaza??? na co zwrócic uwagę??ona ma drobniutkie czerwone krostki na buzi u szyjce. taką szorstką ma tę buźkę.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    justa2586: ona ma drobniutkie czerwone krostki na buzi u szyjce. taką szorstką ma tę buźkę.

    właśnie u nas było identycznie! a jak ja odstawiłam nabiał i zmieniłam mleko na pepti to jak ręką odjął! teraz jest na samym pepti i tez jest dobrze
    --
    • CommentAuthorjusta2586
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    Kurcze dzieki Kasiu i tak chciałam zmienic mleko na pepti ze wzgledu na kolke.
    --
  6.  permalink
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    justa2586: tak chciałam zmienic mleko na pepti ze wzgledu na kolke.


    ale takie zmiany to chyba po konsultacji z lekarzem?
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    anula36: po konsultacji z lekarzem?

    i tak i tak musi iśc do lekarza bo to mleko jest na receptę:)
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeJun 12th 2012 zmieniony
     permalink
    Moja Hania już od ponad 2 tygodni je porcie 6x po 130 mil. (3x mm i 3x mojego mleczka), ostatnio musimy jej dodawać do tego wszystkiego po 30 mil. bo ciągle nam marudzi i okazuję się, że dziecko jeszcze głodne:crazy:.
    Dodam jeszcze,że też się cycujemy - raz przed raz po butli.
    Wczoraj w sumie nie licząc cycka zjadła 905 mil.:shocked:, natomiast dziś dopiero 400 mil (godz. 14:30)- więc wszystko się wyrównuje.:)
    -- [/url]
    • CommentAuthorjusta2586
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    ale takie zmiany to chyba po konsultacji z lekarzem?

    Jak najbardziej bo przede wszystkim lekarz musi stwierdzic czy to oby na pewno skaza.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 12.06.12 14:29</span>
    Ale z tym mlekiem to by sie zgadzało bo dokładnie tydzien temu przeszłyśmy na butle a w piatek dostała pierwszych krostek ale myslałam że to potówki:shamed:
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeJun 12th 2012 zmieniony
     permalink
    jezynka to nie tylko moj taki glodomor?
    Ja mu o 12.00 dalam 140ml! Pierwsza godzina jakby dziecka nie bylo... lezal spoknojnie w kolysce... o 13.00 zaczal marudzic wiec raz na raczki raz do hustawki ... o 14.00 tatus zabral malego na spacer zeby chociaz do tej 15.00 dociagnal... masakra!

    Mozna sprawdzac czy dziecko jest glodne dotykajac jego gornej wargi??? zaczyna szukac wtedy cyca butli czegos do ssania... czy to sposob do dupy? :D:D
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    U nas to samo- aby tylko dociągnąć do 3-4 godzin.
    -- [/url]
    • CommentAuthorjusta2586
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    Nessie ale u nas też problem z jedzeniem, Mała potrafi zjeść 7 x po 120ml i czasem jeszcze ssie rączki.Ale mam wrażenie ze dzis bolała ja brzuszek i nie wiem czy nie za dużo zjadła wiec próbuje ja troszke oszukac raz 120(jak śpi dłużej) raz 90 (jak krócej spi) i przepajam.
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeJun 12th 2012 zmieniony
     permalink
    jeżynka: aby tylko dociągnąć do 3-4 godzin.

    ha ja o 4h moge pomazyc w dzien :D ledwo do 3h dociagamy haha!

    Justa2586 a z tym Twoim nie tlustym mlekiem to ile Ci dziecko wytrzymywalo bez jedzenia???
    czym przepajasz?

    A mam pytanie jeszcze do dziewczyn ktore wazyly dzieciaki przed cycem i po cycu...
    ja waze malego pare razy dla pewnosci i za kazdym razem inna waga... wiec jak mi pokazuje raz 4950kg dwa 4910kg...
    Diego wypije powiedzmy 110ml! ile mam mu dorobic zeby dociagnac do 150ml???
    50 czy 90? ...40ml to duza roznica..
    --
    • CommentAuthorjusta2586
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    Mozna sprawdzac czy dziecko jest glodne dotykajac jego gornej wargi??? zaczyna szukac wtedy cyca butli czegos do ssania... czy to sposob do dupy? :D:D

    U nas do dupy bo Jula wygląda na ciagle głodną...nawet 15minut po tym jak wciagnie 120ml sztucznego, i też tylko zerkam na zegarek... a powiedzcie mi jak liczycie te przerwy od momentu jak zaczynacie karmic czy jak konczycie???
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    nessie: ha ja o 4h moge pomazyc w dzien

    to u nas trochę lepiej :).

    Treść doklejona: 12.06.12 14:36
    A ważymy już ok. 4900g.
    -- [/url]
    • CommentAuthorjusta2586
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    Justa2586 a z tym Twoim nie tlustym mlekiem to ile Ci dziecko wytrzymywalo bez jedzenia???
    czym przepajasz?

    Ponad tydzien temu karmiłam ja na zmiane raz sztuczne raz moje, ściągałam jej 100 -110 ml to zjadała wszystko i po półtorej godziny była głodna....i to strasznie. ja przepajam herbatką ułatwiajaca trawienie, albo wodą z glukozą, bo sama woda pluje i sie złości a nie wiem czym jeszcze mozna. Może dziewczyny podpowiedza.
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    justa od momentu jak konczymy jedzenie niestety :D

    jezynka moj tez! 4900kg a tydzien mlodszy :D
    --
    • CommentAuthorjusta2586
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    Nessie a ile synek wazyl przy porodzie??
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    hehe ale wam się głodomorry trafiły:):) ale moja chyba w tym czasie co wasze też taka głodna była ciągle teraz się już unormowało więc spokojnie jest dla was nadzieja:) no i ja liczę odkąd podaje a nie jak kończy:)
    --
  7.  permalink
    justa2586: Mam pytanie czy uczulenie może wystąpić wyłącznie na buzi i szyi??? bo od trzech dni mała ma jakąś wysypke pierw była tylko na buzi i myslałam że to potówki bo tak wygladały, ale dziś sa też na szyjce i częśc wyglada jak potówki a reszta to takie drobniutkie czerwone krostki. Myslałam że moze od proszku ale to chyba bylaby wtedy cała obsypana...jeszcze do głowy przychodzi mi mleko- karmie nan pro 1.


    Mój Michaś miał podobnie. Krostki na buzi i szyjce i delikatnie schodziły na klatkę piersiową i górę plecków. Też sądziłam, że to skaza białkowa. Co zrobiłam? Mleko Nan Pro 1 zamieniłam na Nan Pro HA, odstawiłam nabiał (karmię też piersią nadal), zastosowałam najpierw krem Oilatum Soft (też Michaś miał suchą, szorstką skórę - przez krostki - było je "czuć" po dłonią + skórka mu się łuszczyła) ale on jakby zaogniał wówczas sytuację. Z apteki dostałam próbki kremu Emolium i on się sprawdził.

    kasiakuzniki: właśnie u nas było identycznie! a jak ja odstawiłam nabiał i zmieniłam mleko na pepti to jak ręką odjął! teraz jest na samym pepti i tez jest dobrze


    U nas okazało się, że to jednak nie od nabiału. Po zupełnej poprawie sytuacji na buzi powróciłam tak na próbę do nabiału i mleka zwykłego Nan Pro 1 i buzia czysta, a więc to nie skaza białkowa u nas była więc z radością piję Inkę z mlekiem i generalnie piję mleko. Jestem pewna natomiast, że prawie na 100%, no, na 98% Michaś źle reaguje na truskawki i czekoladę...

    Treść doklejona: 12.06.12 15:17
    justa2586: Może dziewczyny podpowiedza.


    Ja od czasu do czasu podaję do picia koperkową z Hipp'a, taką granulowaną, ale kilka dni temu wpadła mi w ręce próbka koperkowej niesłodzonej glukozą, zaparzyłam (jest to herbata do zaparzania wrzątkiem) i podałam Michałkowi i ten wypił choć gorzka, więc zamiast tej granulowanej słodkiej, zakupię teraz tą niesłodzoną...
    --
    • CommentAuthorjusta2586
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    Mój Michaś miał podobnie. Krostki na buzi i szyjce i delikatnie schodziły na klatkę piersiową i górę plecków.

    No dokładnie, jeszce przed wczoraj nie było na szyjce a dzis schodzą niżej krostki. Ja nie karmie swoim mlekiem wiec to odpada. U nas kapaliśmy w oilatum soft i szczerze mówiąc jakoś skóra wcale bardziej nawilżona nie była, nadal łuszczyła sie na nóżkach dopiero jak zaczelam smarowac nivea baby to jest ok. Jak uda mi sie umówic dzis na wizyte to sie okaże co to jest.
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    Wstyd mi - ja tak narzekam, a moje dziecko śpi i nie jadło już od 10:00.
    Zastanawiam się czy jej nie zbudzić.
    -- [/url]
  8.  permalink
    Justa, nam pediatra przepisał jakiś krem sterydowy na te krostki ale nie kupiłam, bałam się go zastosować bo wydał mi się zbyt hmm agresywny jak na pierwsze takie krostki u Michasia. A poza tym było napisane, że nie stosować go u dzieci poniżej 12 r.ż.! No byłam w szoku, że takie coś nam zaleciła lekarka! Może też podejdź do apteki, jednej, drugiej i poproś o próbki kremów hipoalergicznych mówiąc, że zastanawiasz się nad zakupem jakiegoś a nie chcesz ryzykować, że się nie sprawdzi, więc na razie wolisz próbki. To ma sens. Nie ma co wydawać 30 - 40 czy więcej zł. na coś, co się nie sprawdzi więc warto prosić o próbki... :smile:
    --
    • CommentAuthorjusta2586
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    a moje dziecko śpi i nie jadło już od 10:00.

    :shocked::shocked::shocked:
    Ale moje też zapadło w pierwszy głęboki sentego dnia i śpi już od 13.30:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    moj jak sie urodzil wazyl 3340kg przy wyjsciu ze szpitala 3050kg :) takze szybko rosnie ... ale ja mam 176cm Antek 187cm .. takze ma po kim rosnac :D
    spadam na zakupy ... musze malego przetrzymac do 18.30 !!!!! haha :)
    --
    • CommentAuthorjusta2586
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    wydał mi się zbyt hmm agresywny jak na pierwsze takie krostki u Michasia. A poza tym było napisane, że nie stosować go u dzieci poniżej 12 r.ż.

    Też bym nie zastosowała. Ja wczoraj już smarowałam próbkami ale nie pomogło... najlepiej byłoby aby nas dzis lekarz przyjął bo mam wrażenie że ją swędzą te krostki, jest bardzo nerwowa i strasznie rączkami trzepie wokół buzi.
    --
  9.  permalink
    justa2586: że ją swędzą te krostki, jest bardzo nerwowa i strasznie rączkami trzepie wokół buzi.


    Mojego też swędziały. Też trzepał rączkami po buzi. Nałożyłam mu wówczas niedrapki bo zdążył się nieładnie podrapać, a poza tym dobrze aby bobas nie rozdrapywał krostek...
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    my zmieniliśmy mleko i dostaliśmy kropelki fenistil na swędzenie! no i używam emolium do smarowania kąpania i do włosów! bo w ogóle jakaś taka alergiczna małpa:) a łuszczyła się po porodzie też ponad miesiąc!
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.