Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 13th 2012
     permalink
    a wg mnie milion razy lepsze od DADY są pieluchy z Tesco marki Tesco
    z tym, ze my tylko na noc uzywamy wiec tego
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeJun 13th 2012
     permalink
    a u nas ani dady, ani huggiesy, ani babydreamy, ani tesco - nasze hrabiostwo woli pampersy i już, w innych po jednym-dwóch sikach drą się że mają mokro
    --
    •  
      CommentAuthorcoma
    • CommentTimeJun 13th 2012
     permalink
    Flavia - a nie za duże Ty kupiłaś te pampki? moja w wieku Twojej spokojnie na 2 jechała, te 3 niby są od 4 kg. ale nie przylegają tak - musiałabyś je NAPRAWDĘ MOCNO zacisnąć żeby leżały dobrze!
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJun 13th 2012
     permalink
    Hanny: Chodziło mi tylko o to czy to ja jestem jakaś nienormalna panikara, że jak Kubuś ma buźkę w podkówkę to ja chcę go od razu przytulić, uspokoić...że może zimny wychów jest lepszy i powinien spać w łóżeczku i już, ale mam to gdzieś. Widzę, że syneczek przerażony to robię wszystko, by się uśmiechał i tyle;)

    no Hanny, sama sobie odpowiedziałaś na to pytanie.
    następnym razem, jak mąż będzie chciał o czymś porozmawiać, pożalić se cz coś, kaz mu się położyć do łózka, zgaś swiatło, zamnknij drzwi, ja by jeszcze zatkała mu paszczę czymś do ssania i niech zobaczy jak to jest jak próbujesz sie skomunikować, a ktoś Cię olewa.
    --
    u nas tez tylko dady.
    ja w Pampersach nie znosze ich zapachu. wali mi to chemią, jak ściągam ubranko, to zawsze na dupce wali tą chemią z pampka. a w dadach tego nie ma.
    Huggiesy sprawdzały nam się 1 i 2, ale w 3 właśnie kupa wywalała sie na plecy.
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeJun 13th 2012
     permalink
    Dady są najlepsze, pewnie pampersy odczuły spadek sprzedaży bo teraz gdzie nie pójde to promocja pampersów, a kogo nie pytam to kupuje Dady.
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeJun 14th 2012
     permalink
    Ostatnio w Biedronce była promocja na Dadę +10 pieluch więcej w każdym opakowaniu :-)
    Swoją drogą.. Ciekawe kiedy ich cena wzrośnie :devil:
    --
  1.  permalink
    Hussy: Ciekawe kiedy ich cena wzrośnie :devil:


    Ciii. Bo wykraczesz jeszcze!! :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 14th 2012
     permalink
    hmm używałam chyba wszystkich pieluch jakie są dostępne w Shlecker, Rosman, Tesco i Carrefur no i biedronka - najlepsze z nich na dzień dzisiejszy to rosmanowe a kupowanie w pudełkach gdzie są 2paczki jest najkorzystniejsze. Dłuuuugo kupowałam hugis ale te z kubusiastym i były super - te drugie beznadziejne, jak Kuba Gabi byli maluchami kupowałam pampers i happy - zepsuły się i to bardzo w sensie że więcej chemii jest i uczulają. Tesco uczuliły mi 2 dzieci (angielskie Tesco używane były dla Antosi jak się urodziła i było super a polskie ja uczuliły) Owszem bywały wpadki że zawartość się nie mieściła ale to nieuniknione chyba. Wbrew pozorom pieluszki choć ten sam rozmiar mają inne kształty, inaczej układają sie gumki itd więc to że np z pampers wycieka a z dady nie - nie dziwi mnie.
    Każda mama musi dopasować te odpowiednie dla jej maluszka i jedyne co mi przychodzi do głowy to to że jedna używa podpasek always a dla drugiej one totalnie nie odpowiadają tylko bella lub natura itd itp Każdy z nas ma inną skórę ale i inne potrzeby bo ma inną budowę ciała
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJun 14th 2012
     permalink
    Hussy: +10 pieluch więcej

    +10% więcej - nie 10 pieluch :)
    --
  2.  permalink
    Natalaa:
    +10% więcej - nie 10 pieluch :)


    Ach, no czepiasz się szczegółów.:smile::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJun 14th 2012
     permalink
    bo to różnica :D hehehe
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 14th 2012 zmieniony
     permalink
    NINKA ma dwie dolne jedyneczki :smile:
    jedna od wtorku a druga od dzisiaj


    ale co się dzieje z dzieckiem podczas wyżynania zębów [przynajmniej z moim bo nie mówię, że z każdym jednym] to jest istny armagedon :confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::cry:
    --
  3.  permalink
    TEORKA: a my mamy dwie dolne jedyneczki

    Obie dwie sztuki macie?
    Fiu, fiu
    :cool:
  4.  permalink
    No nie do konca
    raczej o określenie "maMY dwa zęby", bo wychodzi na to,że wspólnie tyle macie :)
    zawsze mnie to śmieszy :)
  5.  permalink
    Hmmm
    Dla mnie nie jest, ale ja polonistką nie jestem :)

    Treść doklejona: 14.06.12 12:05
    ale jakby nie patrzył- gratulacje dla małego kasownika :)
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJun 14th 2012
     permalink
    Skoro macie (wspólnie) dwie dolne jedyneczki, wychodzi na to, że -z dużą dozą prawdopodobieństwa - jesteś Teo, "dziewczyną bez zęba na przedzie" :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJun 14th 2012
     permalink
    :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeJun 14th 2012
     permalink
    złośliwce :bigsmile:

    Treść doklejona: 14.06.12 13:08
    ogladacie Lewandowskiego na TVN24? przystojniacha....
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeJun 14th 2012
     permalink
    Natalaa: +10% więcej - nie 10 pieluch :)

    Oj Talka,Ty już tyle gaf walnęłaś,a ja Ci nigdy nie wypominam :cool: Mało koleżeńska jesteś,oj mało.. :wink::wink::wink::wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeJun 14th 2012
     permalink
    Hussy: Oj Talka,Ty już tyle gaf walnęłaś,a ja Ci nigdy nie wypominam


    tu by się w ogóle przydał osobny wątek "GAFY MAŁE I CAŁKIEM SPORE ORAZ MNIEJ I BARDZIEJ ZŁOŚLIWE ODPOWIEDZI NA NIE" :devil::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJun 14th 2012
     permalink
    bo ja często gafy walę :P i się nie obrażam jak mnie ktoś poprawia :cool:
    szczególnie jeśli o ortografię chodzi :) bo takie gafy to mnie rażą niemiłosiernie, ale się w język (a właściwie w palec) gryzę i nie komentuję ;P
    --
  6.  permalink
    anula- coś Ty- nie złośliwe to było :) Zarcik tylko :)
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeJun 14th 2012
     permalink
    (...) ORAZ MNIEJ I BARDZIEJ ŻARTOBLIWE ODPOWIEDZI NA NIE" :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 14th 2012 zmieniony
     permalink
    ja się wcale nie obraziłam :smile:
    z resztą mnie obrazić [a już zwłaszcza na necie gdzie tak na prawdę jakby nie było jesteśmy wobec siebie obcymi osobami] to graniczy z cudem jakimś :cool:

    ale zmieniłam posta żeby uciąć spekulację nt jego poprawności [ bo przez to jego treść stała się mniej ważna a przecież to o nią miało chodzić a nie o to jak się wyraziłam] a resztę pousuwałam bo bez sensu zaśmiecać wątek wypowiedziami zupełnie nie na temat [ ta z resztą też taka jest, ale musiałam to napisać ] :devil:
    --
  7.  permalink
    o rany, rany- dobra - juz nic nie gadam :devil:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 14th 2012 zmieniony
     permalink
    oj Szczypta za mnie po mnie możesz gadać do woli [ i z resztą masz święte do tego prawo :smile: ] aczkolwiek uznałam to za zbędne czepialstwo dlatego zrobiłam to, co zrobiłam :wink::wink::wink:
    --
  8.  permalink
    ale to nie było czepialskie... zażartowałam sobie- sorry
    Wiecej nie będę
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 14th 2012
     permalink
    nie przepraszaj bo ja się na prawdę ani nie gniewam ani urażona nie poczułam :tongue:
    no i znowu robię OT a sama tego nie lubię :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJun 14th 2012
     permalink
    Natalaa: bo ja często gafy walę :P i się nie obrażam jak mnie ktoś poprawia :cool:

    Może nie obrażasz, ale kombinujesz co by jak najszybciej temat zakończyć, często za pomocą nowej gafy:tongue::tongue::tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJun 14th 2012
     permalink
    A i bardzo możliwe :bigsmile: taki już ze mnie głupi człek :devil:

    Treść doklejona: 14.06.12 14:00
    a i jeśli mogę coś dodać - to wiedziałam, że się przyczepisz Jaheira - coś jesteś na mnie cięta :tooth: ale mi to lata :fingersear:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJun 14th 2012
     permalink
    Natalaa: A i bardzo możliwe :bigsmile: taki już ze mnie głupi człek :devil:

    Naprawdę?????? A ja myślałam,że najmądrzejszy na 28dni:devil::devil::devil:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJun 14th 2012 zmieniony
     permalink
    WTF ?! :shocked::crazy:
    ale dobra - bo się rzeczywiście OT robi ;)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 14th 2012
     permalink
    Ale zOTowałyście ;) Teo - GRATULACJE!!!! W sumie dla Ninki, nie dla Ciebie - to jej przekaż, że od ciotki Fragilki i ją połaskocz ode mnie ;)
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJun 14th 2012
     permalink
    a wracając do tematu to teraz jak Nince te dwie jedynki wyszły to troszkę jej samopoczucie się poprawiło???
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 14th 2012
     permalink
    troszkę więcej :wink:
    licze nawet na przespana noc dzisiaj....:cool:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJun 14th 2012
     permalink
    no to trzymam kciuki żebyście się obie wyspały:)
    --
  9.  permalink
    The_fragile: Teo - GRATULACJE!!!! W sumie dla Ninki, nie dla Ciebie

    Nie no, ja Teo też bym pogratulowała- że to przeżyła :tooth:
    Choć jedynki to nic... poczekajcie aż czwórki będą wyłaziły :wink:

    Treść doklejona: 14.06.12 14:39
    TEORKA: licze nawet na przespana noc dzisiaj....:cool:

    No u nas jak w końcu Krzysiowi przebiły się te jedynki to zaczął całe noce przesypiać, bez żadnej pobudki. A w najgorszym momencie ząbkowania zaliczał około 20 pobudek :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJun 14th 2012 zmieniony
     permalink
    coma: a nie za duże Ty kupiłaś te pampki?

    w sumie rozmiar nam pasuje ( Luśka już 5 z hakiem waży i małej dupki to ona nie ma:wink:)
    Magdalena: ja w Pampersach nie znosze ich zapachu

    zgadzam się, jest tragiczny
    mam wrażenie, że w całym pokoju 'wali'

    więcej już nie kupię pampersów
    teraz wypróbuję ta Wasza DADE:smile:
    TEORKA: licze nawet na przespana noc dzisiaj....

    życzę CI tego, tak jak każdej z nas:smile:
    mojej się coś przestawiło znowu,
    już spała od ok20 do 3
    teraz po kąpaniu NIE CHCE JEŚĆ:shocked: złapie 5 łyków i kima
    dlatego też budzi się przed 2 na papusiu
    w ogóle od wt godz 18 do wczoraj( godzin wieczornych) nie chciała nic jesść
    już się bałam, że chora jest ale wieczorem na raz wyssała z butli ponad 200ml i mnie uspokoiła
    dziś już 490ml wydoiła:rolling:
    --
  10.  permalink
    cerisecerise: A w najgorszym momencie ząbkowania zaliczał około 20 pobudek :cool:


    Ło Jezusie... aż tyle? :shocked: Ech, ciekawe kiedy nas to czeka. :smile:


    flavia: w sumie rozmiar nam pasuje ( Luśka już 5 z hakiem waży i małej dupki to ona nie ma:wink:)


    O zobacz Flavia jak to faktycznie jest... Liczy się budowa bobasa, a nie waga jeżeli chodzi m. in. o pieluszki właśnie... Mój waży 7 kg i Dady 2. na niego pasuję idealnie. Ale on szczupaczek jest (znaczy, że długi) i kg-y tak mu się rozłożyły, że dupka mała. :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 14th 2012
     permalink
    cerisecerise: A w najgorszym momencie ząbkowania zaliczał około 20 pobudek :cool:



    :shocked::shocked::shocked:
    a ja myślałam, że 10 to już rekordowa ilość :cool:
    szacun Ceri dla Ciebie :wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJun 14th 2012
     permalink
    cerisecerise: Choć jedynki to nic... poczekajcie aż czwórki będą wyłaziły :wink:

    Nas też wszyscy straszyli tymi trzonowcami.
    Ale szczerze? Widzę żadną różnicę między trzonowcami a siekaczami.
    Wojtek marudzi tak samo.
    A doświadczyły nas idące jednocześnie trzy czwórki i dwie dwójki...

    Tak więc życzę,żeby scenariusz o groźnych trzonowcach się nie sprawdził.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 14th 2012
     permalink
    KASIA ale Twój Wojtuś to chyba ogólnie sie wyrzynającymi zębami nie przejmował nie ? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJun 14th 2012 zmieniony
     permalink
    TEORKA: KASIA ale Twój Wojtuś to chyba ogólnie sie wyrzynającymi zębami nie przejmował nie ? :wink:

    Nie tak do końca...
    Chyba ja się bardziej nie przejmowałam. W sensie nie panikowałam a podchodziłam do tego na zasadzie,że niestety marudzenie jest integralną częścią ząbkowania i za dużego wpływu na to nie mam.

    Zdarzały nam się noce z pobudkami, zdarzały nam się pobudki z hiperpłaczem, osłabiony apetyt, podwyższona temp.
    Traktowałam to też trochę tak, jakby codzienny humor Wojtka był aktualnie na wakacjach.:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 14th 2012
     permalink
    e no marudzeniem większym to ja się tez nie przejmuję bo Nina ogólnie marudna jest z natury i marudzi np jak za oknem deszcz pada :cool:
    ale jak mi dziecko, śpiące dotąd od 20-stej do 8-smej rano, nagle budzi się w nocy 10 razy z mega rykiem to już kurna dla mnie jednak to takie codzienne i normalne nie jest :bigsmile:
    dlatego też śmiem twierdzić, że ząbkowała nie najłagodniej, ale możliwe że to moje subiektywne odczucie bo mnie córka wcześniej troszkę rozleniwiła :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJun 14th 2012
     permalink
    Myślę,że mocno subiektywne...
    Bo jak mi sąsiadka opowiadała o wymiotująco-biegunkowym dziecku z licznymi innymi historiami to ja się baaardzo cieszyłam,że u nas było tylko marudzenie itp.

    Bo to jest tak,że po urodzeniu dziecka życie odwraca się do góry nogami. Potem następuje taka pewna stagnacja. No i niestety ta stagnacja zostaje zaburzona w okresie ząbkowania.
    No i nam rodzicom klnie się w duszy na czym świat stoi, kiedy się 10 raz wstaje do dziecka.
    Ale obiektywnie patrząc to mamy szczęście,że nasze dzieci ząbkują "tylko"z pobudkami.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJun 14th 2012
     permalink
    Dziewczyny, jak to jest z tymi skokami rozwojowymi. Kurcze, juz tlumacze, Przepraszam, ale pisze jedna reka bo moj syn od wczoraj spi 15 minut i kolejne 3 godziny sie drze, a jak go odłożę z rąk to i tych 15 minut nie przespi:sad: Zastanawiam sie czy to moze ten caly skok czy tez po prostu temperamencik synka. Synek urodził się w 37 tc (dokładnie pierwszego dnia 38 tc) i czy wobec tego ten cały skok rozwojowy jego (przynajmniej w teorii) wychodzi później o te 3 tygodnie (czy może dwa), czy możliwe że właśnie teraz go przechodzi. No i oczywiście czym można go uspokoić, bo chyba tylko stania na głowie nie próbowałam:cry:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 14th 2012 zmieniony
     permalink
    Jaheira: Ale obiektywnie patrząc to mamy szczęście,że nasze dzieci ząbkują "tylko"z pobudkami.


    no w sumie racja bo przecież ja widziałam jak Iwko ząbkował
    to gdzie tam Ninie do niego :shocked:
    aczkolwiek on jedynki chyba lajtowo przeszedł a dopiero potem się zaczęło :confused:




    HANNY info z tej stronki:


    "(Uwaga: dzieci urodzone np. 2 tyg pozniej przechodza swoj skok 2 tyg wczesniej i odpowiednio dzieci urodzone wczesniej przechodza to pozniej. Wszystko zwiazane jest z rozwojem mozgu dziecka)."
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 14th 2012
     permalink
    Kurczę, dziewczyny, hilfe, hilfe. Daję małemu palce do potrzymania, żeby się nauczył trzymać i łapać. Bardzo to lubił i zaczyna łapać np. swoją żyrafkę gumową za szyję. Ale dzisiaj jak mu dałam palce to skubany sie na nich podciągnął tak, że główkę oderwał od leżaczka! Palce zawsze daję mu tak, żeby miał zgięte, a nie wyprostowane łapki, czyli żeby go nie zachęcać do podnoszenia się, bo wiem, że to niezbyt zdrowe dla maluszka. No i co mam teraz zrobić? To chyba za wcześnie, co? Mam darować sobie podawanie mu palców i dawać raczej same zabawki do łapania?
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJun 14th 2012
     permalink
    Fragile, ja bym zaprzestała, albo ograniczyła ten proceder:wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 14th 2012
     permalink
    To przestanę, bo się boję, że to za wcześnie jak na podnoszenie łepetyny... A jak "zainspirować" dziecko do chwytania? Nie ukrywam, ze za palce łapie najchętniej, bo miękkie to-to i cienkie. A zabawki za cholerę nie umie, tylko za szyję żyrafki, ale zaraz puszcza. A palce jak trzymał tak trzyma :D
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.