Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 18th 2012
     permalink
    Teo Gabe karmiłam bardzo długo 22m-cy potem poronienie i moze faktycznie to był Bromergon - pamietam że bro... I już po urodzeniu sie Weroniki miałam problemy z karmieniem od początku dlatego obwiniałam jego - moze faktycznie to nie to a może i nie - jednak przy Tosi i Nacie podobnie było :( no ale kilka m-cy dostawali mojego mleka więc choć tyle dobrze
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeJun 18th 2012
     permalink
    Aguś nie no przeczekam, nie zamierzam kombinować... widocznie tak ma być, tylko problem z tą @ ;/jakoś po pierwszym porodzie to jak @ była to czułam i wiedziałam, że @ to @
    w sumie miesiąc temu była @ 18.05 a teraz dostałam 16.05 poczekam i zobacze

    przed Nami jutro szczepienie:)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 18th 2012
     permalink
    tzn wiesz ja też się aż tak nie znam i może faktycznie to od tego leku ale kurcze byłabyś chyba pierwszą osobą, która miała by problem z cycowaniem po tym leku
    no ale zawsze są jakieś pierwsze przypadki nie ? :wink:
    --
  1.  permalink
    magku - mi się wydaje, że jak nie ma żółtaczki, to nie trzeba wybudzać. chyba, że jest. Wtedy trzeba, żeby dziecko dużo piło...
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJun 18th 2012
     permalink
    Agunia05: Nata nie karmię juz rok a nadal jak ścisnę to kropelki lecą


    co mnie szok złapał...:shocked::shocked::shocked:
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJun 19th 2012
     permalink
    mariamateria: magku - mi się wydaje, że jak nie ma żółtaczki, to nie trzeba wybudzać. chyba, że jest. Wtedy trzeba, żeby dziecko dużo piło...

    No właśnie ma żółtaczkę, ale już jej schodzi, więc nie wiem czy jak schodzi to też należy wybudzać?
    Mam też jeszcze jedno pytanie... Mała ma tydzień i jak trzymam ją na ramieniu do odbicia to ona podnosi na krótko główkę, ale jest też w stanie ja obrócić, czy nie za wcześnie na takie manerwy :confused:?
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeJun 19th 2012
     permalink
    Mi mleko leciało do czwartego miesiąca,a przestałam karmić cycem po miesiącu :wink: Okres normalnie miałam.
    -
    A co do leżenia dzieci na brzuszku.To moja Oliwka od małego nie lubiła. Nie i już. Był płacz,szamotanie,histeria. Teraz potrafi już poleżeć po 20-30 min i dopiero potem się szamota. No,ale nie każde dziecko musi być takie same. Niektóre mogłyby spać na brzuchu i spędzać na nim dużo czasu,a są i takie co nie lubią. I nie ma co się przejmować.Najwyżej pewne umiejętności nabiorą troszkę pózniej :wink:
    Zauważyłam,że kobiety strasznie się przejmują,że np. w drugim miesiącu dziecko powinno to i to,a w piątym żeby już siedziało,a najlepiej stało i biegało.. Bo tak pisało w książce,i w ogóle koleżanki dzieci to już są super rozwinięte,a moje nadal leży. No i niech leży. Każde dziecko w swoim czasie :peace::peace:
    -
    gienia83: jak się go pozbyć skoro nie karmię...

    :crazy:
    Oj,Gienka,Gienka ;-)
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeJun 19th 2012
     permalink
    Mała ma tydzień i jak trzymam ją na ramieniu do odbicia to ona podnosi na krótko główkę, ale jest też w stanie ja obrócić, czy nie za wcześnie na takie manerwy ?


    Niemowlaki tak mają, niedługo jej to zaniknie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJun 19th 2012
     permalink
    gienia83: czy wy dostając @ miałyście jeszcze mleko? mi co jakiś czas wycieka;/ jak się go pozbyć skoro nie karmię...

    pij szałwię
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJun 19th 2012
     permalink
    carottka:
    Niemowlaki tak mają, niedługo jej to zaniknie :wink:

    hehe mojej nie znikło w ogóle ona była i jest bardzo silna od samego początku.. zawsze ładnie trzymała główkę nie miałyśmy żadnego kryzysu rozjechanej żaby itd... ale co dziecię to inaczej:):):)
    -
    jejka jak jest gorąco!!!! nie lubię takiej pogody bo nawet nie ma jak na podwórko wyjść z bąbelkiem....

    Treść doklejona: 19.06.12 09:38
    Natalaa: pij szałwię

    ja też jestem w trakcie spalania i szałwii nie da się pić blehhh:(:(:(
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeJun 19th 2012
     permalink
    kasiakuzniki: hehe mojej nie znikło w ogóle ona była i jest bardzo silna od samego początku.. zawsze ładnie trzymała główkę nie miałyśmy żadnego kryzysu rozjechanej żaby itd... ale co dziecię to inaczej:):):)

    u mnie to samo ... w dniu swoich narodzin podnosil juz glowe... do odbijania takze... do dzis tak ma! Nie bylo kryzysu :D
    Tylko teraz bardziej swiadomie to robi i na dluzej...
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJun 19th 2012
     permalink
    kasiakuzniki: ja też jestem w trakcie spalania i szałwii nie da się pić blehhh:(:(:(

    a ja uwielbiam :-) ale karmiąc nie mogę, bo bym zahamowała laktację :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJun 19th 2012
     permalink
    Natalaa: a ja uwielbiam :-)

    OMG a ja mam odruch wymiotny:D:D:D ale mi się kojarzy z anginą i płukaniem gardła:D:D
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJun 19th 2012
     permalink
    ja ogólnie zioła lubię, więc... :-)
    --
  2.  permalink
    u mnie to samo ... w dniu swoich narodzin podnosil juz glowe... do odbijania takze... do dzis tak ma! Nie bylo kryzysu :D
    Tylko teraz bardziej swiadomie to robi i na dluzej...


    U nas podobnie. :smile:
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJun 19th 2012
     permalink
    Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi... :wink:
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
  3.  permalink
    Dziewczyny, a czy wyjdę w oczach starszych pań w Kościele na potworną matkę jeśli Michasiowi do Chrztu nałożę do białej koszuli ciemne (grafitowe) spodenki zamiast białych spodni?
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 19th 2012
     permalink
    hmm u nas Chrzczą w garniturkach różnych kolorów podobnie jak dziewczynki niekoniecznie w białych sukieneczkach (róże błękity biała z czerwienią itd itp)
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeJun 19th 2012
     permalink
    katarzynah - ja tam bym się nie przejmowała opiniami starszych Pań:wink: Dziecku ma być wygodnie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJun 19th 2012
     permalink
    nessie: u mnie to samo ... w dniu swoich narodzin podnosil juz glowe... do odbijania takze... do dzis tak ma! Nie bylo kryzysu :DTylko teraz bardziej swiadomie to robi i na dluzej...


    U nas identycznie:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorgosik0205j
    • CommentTimeJun 19th 2012
     permalink
    hej kochane dawno mnie nie bylo tu ale jakos malo czasu na neta mam wybaczcie
    ma maly problem z synkiem jak wiedzie urodzil sie 23marca z waga 3700g w drugiej dobie spadl z wagi do 3400g w dniu wypisu mial 3500g male przypomnienie jak mial 4tygodnie wazyl 4280 a jak mial 7tygodni 4840 dzisiaj ma 12 tygodni wazy 5400g bardzo malo mi przybral karmie go piersia i nie chcialabym go odstawic nie wiem co robic w przychodni kazali mi oczekac jeszcze tydzien i wtedy pomysla co zrobic miala z was ktoras taki problem maly od jakiegos miesiaca jest niespokojny je co godzinke ale bardzo krutko ssie piers jakies 5-8min i nie da se za zadnej skarby wlozyc piers do ust po tym czasie martwie sie ze wypija tylka ten zadsze mleczko a przy ym tresciwszym juz nie ma sily zaznacze ze ma bardzo kruciutkie wiezadelko w buzce moze to przez to pomocy
    -- [img][/img]
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeJun 19th 2012
     permalink
    A próbowałaś przed karmieniem Małego odciągać trochę to pierwsze mleko? A może faktycznie to przez wiązadełko, niestety nie znam się na tym więc nie pomogę...
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJun 19th 2012
     permalink
    gosik jeśli dobrze policzyłam to maly przybiera 165g tygodniowo i to jest ok. Moja Gosia przybierała po 120g i pediatra się czepiał, ale ja się nie przejmowałam jego gadaniem. Jedne normy mówią by dziecko przybierało 120g/tydz. inne 170g/tydz.
    --
    •  
      CommentAuthorgosik0205j
    • CommentTimeJun 19th 2012 zmieniony
     permalink
    miedzy 4 a 7 tygodniem jest 560g przez 3 tygodnie to 186g wychodzi na tydzien
    a miedzy 7 a 12 tygodniem tez 560g przez 5 tygodniu 112 wychodzi na tydzien trocha malo jak na chlopca na siatce centylkowej wyglada to tak
    http://siatkicentylowe.edziecko.pl/share/31168

    carotka
    carottka: A próbowałaś przed karmieniem Małego odciągać trochę to pierwsze mleko?

    kurcze nie wpadlam na to sprobuje tak dzieki

    Treść doklejona: 19.06.12 21:02
    Postanowilam ze jak sie uda to od jutra rana maly dostaje mleko sztuczne na zmiane z piersia mozecie mnie zkrytykowac ael doszlam do wniosku ze maly porostu sie nie najada po przemysleniu niektorych rzeczy wszystko staje sie jasne mlody wypija mi tylko ten rzadszy pokarm ktory leci na oczatku a ozniej zaczyna plakac myslalam ze to kolki a maly oprostu przez ten jezyczek nie umi zassac piersi i wyciagnac tego tresciwszego mleka tak mi sie wydaje bo tak to wyglada dlatego jadl mi coraz czesciej nawet co pol godziny domagal sie piersi bardzo chcialambym jednak by chociaz pil ta piers jak do tej pory wiec postanowilam ze sporobuje na zmiane raz piers raz flaszka moze przybierze mi na wadze moja chudzinka czulam ze cos jest nie teges ze wasze dzieciaki waza juz 7 kg a moj tylko 5600g i nadodatek spadl do 5400g mam nadzieje ze nadrobimy trzymajcie kciuki by jednak udalo nam sie chociaz troszeczke ta piers udalo zostawic zaznacze ze w nocy bedzie mial tylko piers
    -- [img][/img]
    •  
      CommentAuthorJULITA1610
    • CommentTimeJun 19th 2012
     permalink
    gosik0205j: urodzil sie 23marca

    oooo.... moja córeczka też urodziła się 23 marca :smile: z tym, że z wagą 2450g. Dzisiejsze ważenie pokazało 5300g, więc jednak waży troszkę mniej od Twojego synka. Karmię ją piersią. Ostatnio robiliśmy jej morfologię i wyszedł początek niedokrwistości a jednym z objawów jest spadek apetytu.

    Może warto zrobić małemu morfologię, dzieciom w wieku ok 3 miesięcy czasami wychodzi niedokrwistość. Kończą się zapasy żelaza zgromadzone w życiu płodowym a w mleku matki jest go zbyt mało i trzeba uzupełnić braki. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJun 20th 2012 zmieniony
     permalink
    JULITA1610: z tym, że z wagą 2450g. Dzisiejsze ważenie pokazało 5300g, więc jednak waży troszkę mniej od Twojego synka.

    Julita, przeciez nie chodzi o to, że waży mniej, tylko ile przybrała. jakby gołym okiem widac, że zamiast Gosę pocieszyć, to ją dołujesz, bo jednak YTwoja urodziła sie prawie 1,5kg mniejsza niż Gosi synek, a juz go dogania. poza tym, jeśli nie doczytałas, synek Gosi nie ma mniejszego apetytu. wręcz przeciwnie. zachowuje sie jak dziecko ciągle głodne.
    jedno, z cyzm se zgodze, to że warto dziecku zrobic morfo. nie sądze, by to było powodem, ale może być np. efektem spadku wagi.
    --
    *Gosik, myślę, ze tak jak piszesz, problemem będzie ten języczek. Wiem, ze dzieciom sie to podcina, ale pewnie to będzie oznaczało jakiś okres rekonwalescencji i jeśli byś chciała urzymać karmienie i sienie poddać, to pewnie trzeba będzie laktator włączyć do akcji, ściągac mleko i dawać mu butlą. Może teraz też spróbuj zamiast MMw butli podawać synkowi swoje mleko? Z butli łatwiej leci, więc Malutki sobie zje.
    A jak podajesz MM w butli (czyli je, aż sie naje, bo nie musi mocno ssać) to widzisz jakąś różnicę w przerwie między jedzeniem?
    •  
      CommentAuthorgosik0205j
    • CommentTimeJun 20th 2012 zmieniony
     permalink
    Magdalena: *Gosik, myślę, ze tak jak piszesz, problemem będzie ten języczek. Wiem, ze dzieciom sie to podcina
    wiem maly ma 11lipca wizyte u laryngologa i od tej daty 6miesiecy bedziemy czekac na zabieg
    mam laktator juz probowalam odciagac ale to dlugo trwa po zatym maly musiu nauczyc sie pic z butelki bo nie chce:( mm dostal pierwszy raz dzisiaj ale nie chcial juz nie wiem co robic a ponoc mozna odciagniety pokarm zmieszac z MM

    Treść doklejona: 20.06.12 09:49
    Magdalena: A jak podajesz MM w butli (czyli je, aż sie naje, bo nie musi mocno ssać) to widzisz jakąś różnicę w przerwie między jedzeniem?
    --

    dzisiaj dopiero dostal MM chcialam by wypil troszke piersi jak zawsze i wtedy dokarmic go 50 ml MM ale nie chcial wcislam mu tylko 10ml
    -- [img][/img]
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJun 20th 2012
     permalink
    gosik0205j: a ponoc mozna odciagniety pokarm zmieszac z MM

    przy pierwszych porcjach mm warto mieszać z pokarmem matki by dziecko łatwiej zaakceptowało mm.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJun 20th 2012
     permalink
    pewnie mieszać zawsze można! moja od początku je butle bo cyckowanie nam nie wyszło najpierw dostawała moje a teraz od 3 miesiąca jest na MM bo miała po moim mega śluzowate i częste kupy i lekarz i ja uznaliśmy że tak będzie lepiej bo brzuszek jej doskwierał cały czas było słychać jak jej jeździło w jelitach.... próbuj może mały powoli załapie butelkę... moja urodziła się 04,03 z wagą 3480 a 8 na szczepieniu ważyła 6060
    -
    dziewczyny mam pytanie czy wasze dzieci też miały jakiś taki spadek energii bo moja kurcze od 3 dni troszkę się pobawi i śpi zje pobawi się i śpi widać że ma oczy na zapałkach.... a noce przesypia całe... chyba dziś wybiorę się do lekarza bo jakoś tak dziwnie...
    --
  4.  permalink
    Kasiu, może to przez te upały, duchotę na zewnątrz?
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJun 20th 2012
     permalink
    no nie wiem dziwne to dla mnie:( dziś wstała o 7-30 zjadła pobawiła się z 1.5h i znów do spania o 10-30 juz odpływała ale dostała butlę bo był jej czas i teraz znów odpłynęła.... zapisałam nas do neonatologa dziś wieczorem wolę iść niech ją obejrzy może zleci jakieś badania czy coś! wolę się upewnić że to nic złego bo tak to będę wymyślała bóg wie co!:neutral:

    Treść doklejona: 20.06.12 11:10
    Drzemki w dzień

    Cztero-, pięciomiesięczny bobas sypia 4-5 razy w ciągu dnia, po 30 minut do dwóch godzin. W drugim półroczu życia większość dzieci potrzebuje już tylko dwóch drzemek dziennych - przed- i popołudniowej. Niekiedy jednego dnia dziecko śpi w dzień tylko dwa razy, a kolejnego - znów trzy. Takie wahania mogą utrzymywać się do końca pierwszego roku życia i najlepsze, co możesz zrobić, to się im podporządkować. Dzięki temu pozwolisz maluchowi na tyle snu, ile potrzebuje.
    -
    kurcze może panikuje....
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 20th 2012
     permalink
    kasiakuzniki: Cztero-, pięciomiesięczny bobas sypia 4-5 razy w ciągu dnia, po 30 minut do dwóch godzin.


    o matko jakie oni bobasy do tej statystyki wciągnęli ? :shocked::shocked::devil:
    na pewno nie moją córę :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJun 20th 2012
     permalink
    no moja pobija w ciągu tych 3 dni rekordy......
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJun 20th 2012
     permalink
    moja też tyle nie sypiała. do tej pory były ok. 2-3 drzemki po max. 1-1,5h.
    teraz jest 1-2 drzemki po ok. godzinie - czasem dłużej (ale częściej są krótsze)
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJun 20th 2012
     permalink
    Mojemu od kilku dni cos się poprzestawiało i wstaje o 5:00 :cry:
    Wczoraj, po tak rychłej pobudce zasnął znów o 11:00, więc miałam nadzieję na co najmniej dwie godziny oddechu. Nie minęła godzina i słyszę z drugiego pokoju "Maaamaaa":confused:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 20th 2012
     permalink
    _sushi_: Mojemu od kilku dni cos się poprzestawiało i wstaje o 5:00 :cry:


    o losie !! :sad:
    a ma w pokoju rolety nie przepuszczające światła ?
    bo może to ono go budzi ? :wink:
    my w pokoju Ninki mamy b. ciemno granatowe, prawie czarne i dzięki nim dziecko śpi do 08:30 - 09:00



    Natalaa: do tej pory były ok. 2-3 drzemki po max. 1-1,5h.


    u nas kiedys było tak samo a od 2 mscy to albo nie śpi cały dzień ani minuty albo śpi 2 razy po 45 minut :confused:
    tylko czasami [tak jak np wczoraj] się zdarzy, że prześpi bite 3 godziny :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJun 20th 2012
     permalink
    TEORKA: a ma w pokoju rolety nie przepuszczające światła ?

    Jestem z Młodym u teściowej. Są żaluzje, ale to nie to samo, co zaciemniona sypialnia w domu :/
    Mam nadzieję, że od poniedziałku wszystko wróci do normy i pośpimy co najmniej do 7:00
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 20th 2012
     permalink
    _sushi_: Są żaluzje, ale to nie to samo, co zaciemniona sypialnia w domu :/


    ano to widzisz, już masz odpowiedź....
    oby tylko mu sie to wczesne wstawanie w rytm dnia nie wpasowało jak już do siebie wrócicie :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorSabakuma
    • CommentTimeJun 20th 2012
     permalink
    Jak mam małego nauczyć jeść kaszki albo kleiki bo pluje mi nimi po całym pokoju. Dodam że próbowałam już nawet dodać trochę ulubionego jabłka z bananem do kleiku i nic nie pomogło, tak się wkurzał aż miał odruch wymiotny.
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeJun 20th 2012
     permalink
    JULITA1610: wyszedł początek niedokrwistości a jednym z objawów jest spadek apetytu


    a z ciekawości jaką miała hgb? bo mnie lekarz powiedział że do 6 mc dopuszczalne jest u dzieci 10

    kasiakuzniki: czy wasze dzieci też miały jakiś taki spadek energii bo moja kurcze od 3 dni troszkę się pobawi i śpi zje pobawi się i śpi widać że ma oczy na zapałkach


    no moja na przykład wczoraj po pięknie przespanej nocy, tzn spać poszła o 20, o 5 dostała butlę 170, obudziła się koło 7, pobawiła się, wypiła trochę wody, ja zaczęłam szykować kleik na śniadanko a ona usnęła, ale często takie 5min drzemki łapie więc ok... a ona spała do 11! a o 8-9 zawsze je, więc tego...
    dziś tez trochę się bawi ale na przykład zasnęła w krzesełku do karmienia w drodze do kuchni celem przygotowania mleczka! i zamiast jeść spała godz...
    a dziś u mnie wcale nie jest gorąco...
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 20th 2012
     permalink
    Gosik aż zerknęłam w książeczkę Nata... Był karmiony mieszanie i tuczony bo za mało przybiera... jest z 19listopada i urodził się z wagą 2440 spadł do 2340
    ważył:
    20.12 (tż) 3200
    03.04 (3mż) 4800
    04,15 5,700
    Obecnie waży 12kg albo i lepiej - nadgonił wszystko i nadal jest dzieckiem wiecznie głodnym i nie najedzonym
    Zamiast wprowadzać mieszankę (przy mieszanym karmieniu mogą pojawić się śluzowaty kupy, zatwardzenia, kolki, Jak i niecheć do piersi) Ja bym przystawiała co godzinę jeśli tak Mały chce bo te 10ml po karmieniu to nie jest jakoś mega dużo. Ewentualnie poszła do poradni laktacyjnej jak przystawiać by mu się lepiej ciągło bo to wędzidełko może przeszkadzać faktycznie, ewentualnie jeszcze inna rzecz - ściągała przed karmieniem i po karmieniu podawała z butelki ale to może także zniechecić do cyca. Dobrym rozwiazaniem na dokarmianie jest SNS bo nie tracisz laktacji a normalnie funkcjonuje a dziecko je "tylko" pierś

    Treść doklejona: 20.06.12 13:47
    A co do anemii u 3miesięczniaka - ważniejsze niż hemoglobina jest badanie poziomu żelaza. ale pocieszające jest to że nie u niektórych dzieci ale u 80% dzieci w tym czasie jest ten spadek bo dziecko musi se radzic samo z uzupełnianiem żelaza
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeJun 20th 2012
     permalink
    Dziewczyny jak jezdzicie z dziecmi autem w upalne dni???
    Wlanczacie klimatyzacje??? Otwieracie troche okna???
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeJun 20th 2012
     permalink
    nessie: Dziewczyny jak jezdzicie z dziecmi autem w upalne dni???
    Wlanczacie klimatyzacje??? Otwieracie troche okna???


    ja jeżdże na klimie cały okrągły rok i jestem alergikiem i to dla mnei najlepsze rozwiązanie
    z małą od początku jeździmy na klimie, tyle, że ja nigdy nie ustawiam 16 jak niektórzy lubią ale raczej 21-22 i upewniam się że nie wieje prosto na dziecko, warto też przeczyścić filtry jeśli tego dawno nie robiłaś żeby pozbyć się grzybków i innych śmieciochów

    a moje dziecko ma chyba pierwszy delikatny katarek, jest wodnisty i wygląda zupełnie jak mój alergiczny kapiący z nosa... :confused: no ale przecież alergia nie jest zaraźliwa??
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 20th 2012
     permalink
    Anula a czy małej idą zęby? moje dzieci przy każdym ząbku miały katar
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeJun 20th 2012
     permalink
    Agunia05: moje dzieci przy każdym ząbku miały katar

    To moja miałaby już cały zestaw zębów :wink::wink: Anulowa córa ma dopiero 4 miesiące.To jeszcze malutka jest :wink: Ma czas na ząbki :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 20th 2012
     permalink
    my też jeździmy z klimą
    i to ostatnio dość mocno podkręconą a Ninie [odpukać !] nic nie jest :wink:

    katar wodnisty też miała kilka razy przed wyrżnięciem się zębów [ale przed tzn jakiś miesiąc, dwa]
    trwał dzień, półtora i znikał tak nagle jak nagle się pojawił :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeJun 20th 2012
     permalink
    Agunia05: Anula a czy małej idą zęby? moje dzieci przy każdym ząbku miały katar

    TEORKA: katar wodnisty też miała kilka razy przed wyrżnięciem się zębów [ale przed tzn jakiś miesiąc, dwa]


    katar przed ząbkami? hmmm... może i tak bo ślini się to moje dziecko niemożliwie i pcha do paszczy wszystko, nawet kołderkę w nocy śsie... ale skoro to może potrwać miesiąc lub dwa... no cóż... czekamy... bidne te dzieci z tymi ząbkami, a to gorączka, a to biegunka, i jeszcze katar może być... a ja liczyłam że my jakoś łagodnie to przejdziemy...
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 20th 2012
     permalink
    Hussy: Ma czas na ząbki :wink:
    ma owszem ale może juz być podczas ząbkowania jak i może już mieć ząbki
    TEORKA: katar wodnisty też miała kilka razy przed wyrżnięciem się zębów [ale przed tzn jakiś miesiąc, dwa]
    trwał dzień, półtora i znikał tak nagle jak nagle się pojawił
    dokładnie tak i u nas było ale katar kończył sie dopiero jak ząbek wyszedł
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 20th 2012
     permalink
    Agunia05: dokładnie tak i u nas było ale katar kończył sie dopiero jak ząbek wyszedł



    nie to u nas kończył się mega szybko właśnie :smile:


    anula36: może i tak bo ślini się to moje dziecko niemożliwie i pcha do paszczy wszystko, nawet kołderkę w nocy śsie...



    heh moja to się W OGÓLE nie śliniła i specjalnie do paszczy nic nie pchała ale wiadomo, że co dziecko to inaczej :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJun 20th 2012
     permalink
    kasiakuznik: miała po moim mega śluzowate i częste kupy i lekarz i ja uznaliśmy że tak będzie lepiej bo brzuszek jej doskwierał cały czas było słychać jak jej jeździło w jelitach....


    moja często robi śluzowate kupy, też słychać jak jej się 'przelewa' w brzuszku... ale nie narzeka, nie zachowuje się jakbym ją brzucho bolał. czy to są powody dla których należy przejść na MM?:neutral:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.