Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    jemma- możemy sobie podac ręce bo hania znów ma mega katar. Ja bym szukała nocnej apteki i jechała po aspirator,żeby nie zalegało - ja cholernie się boje zapalenia uszu
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 18th 2007
     permalink
    Jemma Aga ma rację - te gluty trzeba koniecznie odessać - kładź małego na brzuszku będzie mu się lżej oddychało - u mnie to działało.
  2.  permalink
    A no i po pleckach klep i postaw miske z wodą koło lózeczka
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeDec 18th 2007
     permalink
    ok, dzięki, chyba więc idę na poszukiwanie dyżurującej apteki ...
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 18th 2007
     permalink
    Lekarka mi jeszcze mówiła przy zapaleniu płuc i katarku optymalna temperatura w pokoju nie powinna przekraczać 21 stopni.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 18th 2007
     permalink
    Maksik pogoń katarzysko wstrętne!

    Lekkie inhalacje z wody solą (wrzątek woda w miskę dosypać kilka łyżek soli - na litr ja daje 3-4) i jak minie ta pierwsza mocna fala wrzącej pary dać Maksikowi do wąchania. Można ponoć dosypać majeranku ja nie próbowałam, bo sama woda z solą rozrzedza glutki

    Weronika ma też katar i kichacza :( niestety pogoda do d... i najmłodsi to najbardziej odczuwają :( i nie tylko oni
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 18th 2007 zmieniony
     permalink
    Jemma koniecznie oklepuj no i podpisuje sie pod dziewcyznami - niech M szuka fridy. strzyknij mu tez swoim mlekiem, teraz i pozniej jak nosek wyczyscisz... u nas egzamin zdala masc majerankowa, tez mozesz sprobowac kupic od razu

    zdrowka dla Maksia!!!
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 19th 2007 zmieniony
     permalink
    Kochane w te cudowne święta pełne MIŁOŚCI
    życzę Wam nadziei,
    własnego skrawka nieba,
    zadumy nad płomieniem świecy,
    filiżanki dobrej – pachnącej kawy,
    piękna poezji, muzyki,
    pogodnych świąt zimowych,
    odpoczynku, zwolnienia oddechu, nabrania dystansu do tego co wokół,
    chwil roziskrzonych kolędą, śmiechem i wspomnieniami.
    Wesołych Świąt! Izunia z rodzinką
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeDec 19th 2007
     permalink
    Aniu cieszę się że bąbelki nie wyskakują.
    Jemma musisz pokonać ten wstretny katar u Maksia.
    A ja mam problem bo Mat już drugi raz w tygodniu nie chce mojego mleka, w poniedziałek dostaje odmrożone - moglo się zepsuć ok, rozumiem.Ale dzis też nie chciał a było odciągnięte wczoraj.Juz nic nie rozumiem.
    Izunia super fotka i ciepłe życzenia, ciekawe jak chłopcy zareagują na choinkę, a może dwie ubierzesz:rolling:
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeDec 19th 2007
     permalink
    Aha i przyszedł pan metka, będzie pod choinką czekać, chociaż M chciał już wczoraj mu dać.
    --
    • CommentAuthorMagg75
    • CommentTimeDec 19th 2007 zmieniony
     permalink
    u nas na szczęście katar wyleczony ale poszłam do pediatry dała nam euferbium copositum do nosa, wapno do picia i eurespal już po dwóch dniach była poprawa także polecam iść mimo wszystko do pediatry bo przy takiej aurze to nie ma co czekać!
    U Was też tak brzydko, wilgotno że się nosa nie chce wystawić? Aż boję się iść z Tosią na dwór bo tyle tego lata w powietrzu...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 19th 2007
     permalink
    Izunia - bardzo fajna fota... a ty juz dzisiaj z zyczeniami startujezs bo pozniej cie nie bedzie czy jak?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 19th 2007
     permalink
    Magg - popieram ze eurespal to bardzo dobry i skuteczny syrop. Gabrysia przy przeziebieniach go ma przepisywany i zawsze pomagal mimo ze juz kilka lat go uzywa. w domu w zapasie zawsze mamy butelke.
    Co do opgody to u nas moze slonca nie ma ale nie jest zle. delikatny mrozek i pogoda akurat do spacerowania

    Myszorko -a moze Mati zasmakowal w jedzeniu typu zupki deserki i kaszki i dlatego nie chce mleka??
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 19th 2007
     permalink
    JeMMa daj znac jak tam Maksiu sie czuje
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeDec 19th 2007
     permalink
    AniuM już nic nie wiem bo jak odciągam mleko w pracy to jest tego około 250ml, i dzielę to na 150 i 100.tego 150 nie chcial a teraz jak po południu mu dałam to krzyczał że za mało. może butelka była źle umyta i inny smak, bo skoro mleko z jedego odciągania, to już nie znam przyczyny.
    --
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeDec 19th 2007
     permalink
    myszorka ,to masz duzo pokarmu,jak tyle az odciagniesz ,ja to zbieralam po 20 ml...
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeDec 19th 2007
     permalink
    Izuniu my tez dziekujemy za zyczenia cala rodzina ...

    Jak zawsze wszystkie dzieciaczki sliczne :rainbow::rainbow:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 19th 2007
     permalink
    Myszorko moze po postu Mati mial taki nastroj anty mleczny :) fajnie ci ze dajesz rade tyle mleka odciagnac :thumbup:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 20th 2007
     permalink
    Aniu tak ja jestem tylko z doskoku - pozdrawiam :bigsmile:
  3.  permalink
    A u nas od tego kur.... kataru zapalenie ucha:cry:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 20th 2007
     permalink
    dla Hanutka duzo zdrowka :rainbow::kissing: a dla Ciebie Aga duzo sil bo teraz beda potrzebne :grouphug:
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeDec 20th 2007
     permalink
    oj Agusia przykro nam, ale dasz rade, i Hania też, dużo zdrówka Wam życzymy, asio zarazki
    --
  4.  permalink
    ania, myszorka- dziekuję :kissing:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 20th 2007
     permalink
    dziewczyny czy jak idziecie na spacer to tym kremem na kazda pogode smarujecie tez usta? ja usta smaruje dzieciom tradycyjna wazelina bo jakos smarowanie kremem do mnie nie przemawia ze wzgledu na posmak
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeDec 20th 2007
     permalink
    Ania Julce smarujemy usta zwykłą bezzapachową pomadką ochronną
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 20th 2007
     permalink
    no Krzys na pomadke ochronna jeszcze troche za maly wiec na razie wazelina :) Gabrysia podobnie jak jej mama pomadki ochronne gubi w zadziwiajacym tempie wiec u nas srednio oplacalna inwestycja :D
  5.  permalink
    Bylam dzis dopiero u ginekologa po ciazy i jestem niepocieszona :sad: Otoz cisnienie dzis to 145/90 a ogolnie mi nadal skacze i mam z tym isc do internisty bo za dlugo sie juz nie normuje i byc moze ciaza zaczela jakis proces w moim organizmie i stad wziela sie gestoza. A jak zapytalam o nastepna ciaze to niestety ale jest bardzo wysokie prawdopodobienstwo,ze znow bede miec gestoze(to jest wlasnei nadcisnienie indukowane ciaza+ silna opuchlizna+ czesto bialkomocz). Jesli cisnienie przez pol roku sie nie unormuje Gestoza bedzie jeszcze silniejsza jesli sie unormuje bedzie taka sama albo ciutke mniejsza :sad: Dlatego,ze ja mialam bardzo silna gestoze. Takze na dzien dzisiejszy podjelam juz decyzje,ze Weronika bedzie jedynaczka.Niechce ryzykowac bo byc moze teraz tylko mialysmy takie szczescie,ze jest dobrze a nasntepnym razem tyle szczescia mozemy nie miec :sad:

    Zdrowka zycze dla wszystkich chorych dzieciaczkow.
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeDec 21st 2007
     permalink
    Pszczólka dopiero urodziłaś , zobaczysz jeszcze zmienisz decyzje przez te parę lat na pewno ci się wszystko unormuje
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeDec 21st 2007
     permalink
    Dziewczyny ale mam przeboje z Matem i piciem mleka, wczoraj znowu nie chciał. To babcia mu zrobila biszkopty z tym mlekiem i zjadł, a resztę dopił.Drugie mleko na szczęscie już wypił. Ale babcia z 3 butelek mu dawała i wypił z tej najstarszej z nuka, chyba się po prostu tak do niej przyzwyczaił że z innej nie chce pić.A może już ma dość mleka, chociaż cycusiem nie pogardzi. Chyba że już mu się znudziło picie z butelki, bo ostatnio soczku też nie chciał, aż go na wymioty zbierało a łyżeczką bez problemu wypił. Co robić, co robić?
    --
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeDec 21st 2007 zmieniony
     permalink
    Mój też miał katar az poszło w stan ropny, dostał antybiotyk bo u przynajmniej takich jak mój maluszków zaraz zapalenie ucha a jeśli sie od razu nie zareaguje to grozi to głuchotą , od mojego byłego mąża kuzyna córka przeszła cos takiego i dziewczynka ma utratę słuchu do 97%, antybiotyk bierzemy do wykończenia, a wodą morską zwilżamy i ściągamy fridą. Mój szkrab nie cierpi fridy ale bynajmniej tym ściągniesz glutki.
    Pszczółka ja z gestozą trafiłam do szpitala i właśnie ze względu na nią miałam wywoływany poród. Lekarz kazał nawet w domu mierzyć mi ciśnienie bo stany rzucawkowe jeszcze mogą wystąpić długo po porodzie mnie po 3 tygodniach po urodzeniu malucha dopiero zaczęły cofać się obrzęki, powiedziałam ginowi że po porodzie miałam wrażenie że jeszcze bardziej mi puchną stopy a on że tak może być dlatego byłam pod ścisłą kontrolą. Teraz ciśnienie mam już w normie, po porodzie nawet biorąc dopegyt miałam np 150/90. Więc mierz sobie ciśnienie i się nie martw na zapas to może tylko taki stan przejściowy. Z pierwszym synem też miałam gestozę z tą różnicą ze po porodzie szybciej ustąpiły obrzęki, więc z decyzją o jedynaczce nie podejmuj teraz poczekaj nie rok nie dwa może troszkę wieksza przerwa .
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 21st 2007 zmieniony
     permalink
    Pszczoleczko bede trzymala kciuki zeby sie wszystko w organizmie Ci poukladalo i zeby Weroniczka nie byla jednak jedynaczka bo to niestety nie jest latwe. ja jestem jedynaczka i powiem ci szczerze ze bardzo zaluje. Jesli nam warunki pozwola to mimo 2 ciezkich ciaz i jak sama wiesz niemalych przebojow to kiedys zdecydujemy sie pewnie jeszcze na trzeciego malucha.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 21st 2007
     permalink
    Myszorko a moze Mati zdecydowalby sie na kubek niekapek? byc moze on woli stara butle i stary smoczek dlatego z innych nie chce pic. Ja bym probowala ewentualnie z ustnikiem jeszcze, skoro masz butelke nuka to latwo by ci bylo dokupic dzióbek.
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeDec 21st 2007
     permalink
    Witam my troche opuscilysmy sie ze wchodzeniem na forum a to dlatego ze troche sie pochorowalam niestety katar i kaszel jeszcze mecza ale jest ciut lepiej dobrze ze Klaudia nie zlapala od mamy tego przeziebienia .....

    AniuM mam tez ;pytanie w temacie problemy z laktacja gdybys mogla zajzec to dziekuje .
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 21st 2007
     permalink
    Mamodusi - Klaudia z mlekiem zlapala przeciwciala i dzieki temu jest zdrowa. u mnie tez mojego 'fluka' maluchy nie lapaly za to od meza zawsze :)
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeDec 21st 2007
     permalink
    Pewnie tak teraz tylko modlic sie by M nie chorowal
    --
  6.  permalink
    Aniu moja corenka to Weroniczka :wink:
    Hogatka ja po porodzie jestem 2 miesiace i 10 dni. Ze stanem przedrzucawkowym(od rzucaw3ki dzielil mnie krok) trafilam do spzitala to bylo w 31 tc i tego samego dnia musialo nastpic rozwiazanie.Niestety niereagowalam na leki :confused: Takze Weronika jest 2 miesiecznym wczesniakiem.Opuchlizna zeszla mi po miesiacu. A cisnienie nadal potrafie miec 170/100. Zalezy od dnia.
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeDec 21st 2007
     permalink
    oj cos dzisiaj nie tylko ja jestem tak zakrecona ale mozemy zwalic to na stres przedswiateczny :swingin::swingin:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 21st 2007 zmieniony
     permalink
    Pszczoleczko :shamed:najmocniej przepraszam pomylily mi sei maluchy:shamed: juz poprawilam...
    tym bardziej wielki :winkkiss: dla Weroniki
  7.  permalink
    czesc dziewczyny jestem znów podłączona do neta.. przedswiateczna latanina zdołowała mnie całkowicie-nie cieszy mnie zupełnie nic...i tak od paru dni.M tez sie konczy cierpliwosc.A ja po nieprzespanej nocce nie mam nawet sił na sprzatanie czy gotowanie.Jeszxze jakby tego było mało - w pracy o mnie zapomnieli chyba>I nie chodzi mi o jakis tam durny prezent tylko jzwyczajniej o pamiec.A dzis był ostatni dzien pracy przed swietami a wiem jak takie dni u nas w firmie wygladaja:((( Trudno .
    a Piotrus rosnie i nadal walczymy z kolka a codziennie rano mam koncert stekany(kupka) ciezko mu idzie ale naszczescie codziennie jest jedna.



    --
  8.  permalink
    mam pytanie czy Piotrus moze miec juz łzy?



    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeDec 21st 2007
     permalink
    moje dziecie sie ostanio starsznie rozgadał;) normalni moze godzinami gadac to do misia to do swoich raczek ;) zreszta zobaczcie sami ;) (robione komorka wiec jakos srednia;))

    Moja Gaduła
    --
  9.  permalink
    dziewczyny--co na potówki?



    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeDec 22nd 2007
     permalink
    kwiatuszku ten twoj malenki kwiatuszek naprawde rozgadany:cheer:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 22nd 2007 zmieniony
     permalink
    Ciacho ja nic nie robiłam z nimi, normalnie kąpałam i oliwkowałam Bobo. Na temat potówek znalazłam krótką zwięzłą ale wyczerpującą notatkę:

    DEFINICJA
    Potówki są to drobne, jasne pęcherzyki, występujące na powierzchni niezmienionej skóry szczególnie w miejscach narażonych na przegrzanie (fałdy, pachy). Są wynikiem zatrzymania potu w przewodach i ujściach gruczołów potowych.
    OBJAWY I PRZEBIEG
    W czasie wilgotnej, ciepłej pogody lub przy dłuższym przebywaniu w bardzo ciepłych pomieszczeniach, na skórze dziecka pojawiają się drobne pęcherzyki wypełnione przezroczystym płynem. Zwykle dziecko nie odczuwa świądu lub innych dolegliwości.
    WEZWIJ LEKARZA, GDY...
    Typowe potówki są zwykle łatwe do rozpoznania. Konsultacji z lekarzem wymaga stan, w którym pęcherzyki będą miały inne cechy – kolor płynu będzie inny niż przezroczysty lub skóra będzie zaczerwieniona.
    LECZENIE DOMOWE
    Zasadnicze postępowanie lecznicze polega na obniżeniu temperatury otoczenia – w przypadku ogrzewania pomieszczeń zalecane jest utrzymywanie temperatury nie przekraczającej 21-22ºC. Dziecko należy ubierać w sposób odpowiedni do temperatury otoczenia – w ciepłe i upalne dni najlepsze są lekkie bawełniane ubranka. Potówki nie wymagają specjalnego leczenia, wystarczy odpowiednia pielęgnacja preparatami odpowiednimi dla niemowląt.
    --
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeDec 22nd 2007
     permalink
    Pszczółeczko no to mnie tez groziło cc w tym samym dniu tylko już ciąża była donoszona i zareagowałam na leki. Każda z nas przechodzi to inaczej a ciśnienie faktycznie masz straszne. Ponieważ twoje maleństwo ma dopiero 2 miesiące to na jakiekolwiek decyzje a propo ewentualnego rodzeństwa masz jeszcze czas u mnie jest duża różnica wieku i też dużo starsza byłam w tej ciąży. Oby ci teraz wszystko sie powoli ustabilizowało a moze kiedyś , kto tam wie.
    Moje maleństwo jak wczoraj zasnęło to dziś raz o 9 rano sie pogniótł i nie dawno znowu a tak śpi mała gnida.
    Mój maluch dopiero zaczyna coś tam wydawać z tego swego gardełka a 3 razy zdażyło mu sie krótko zaśmiać w głos, fajny jest ten śmiech a mój M jest dosłownie zachwycony.
    --
    •  
      CommentAuthor_zibi_
    • CommentTimeDec 22nd 2007
     permalink
    DLA WSZYSKICH WAS KOCHANE ,ŻYCZE WSZYSTKIEGO CO SOBIE WYMARZYCIE,W TEN CUDOWNY CZAS ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA
    Obraz hostowany przez mFoto.pl
    -- [url=http://www.szipszop.pl][/ur
    •  
      CommentAuthorpszczolka232
    • CommentTimeDec 23rd 2007 zmieniony
     permalink
    hogatka dziekuje :bigsmile::kissing:

    Dziewczyny :bigsmile:

    W tym dniu radosnym, oczekiwanym,
    gdzie gasną spory, goją się rany
    życzę Ci zdrowia, życzę miłości,
    niech mały Jezus w sercach zagości,
    szczerości duszy, zapachu ciasta,
    przyjaźni, która jak miłość wzrasta,
    kochanej twarzy, co rano budzi,
    i wokół pełno życzliwych ludzi.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 23rd 2007
     permalink
    Zawsze, ilekroć się uśmiechasz do swojego brata i wyciągniesz do niego rękę z dobrym słowem – jest Boże Narodzenie.
    Zawsze, ilekroć milkniesz, by innych wysłuchać – jest Boże Narodzenie.
    Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności - jest Boże Narodzenie.
    Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei; więźniom, tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego, moralnego i duchowego ubóstwa - jest Boże Narodzenie.
    Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości i jak wielka jest twoja słabość - jest Boże Narodzenie.
    Zawsze ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych poprzez Ciebie - jest Boże Narodzenie.

    ZAWSZE JEST BOŻE NARODZENIE.

    Niech nadchodzące Święta Narodzenia Pańskiego będą okazją do uczynienia swojego serca ciepłą stajenką otwartą dla Maleńkiej Miłości. Niech zrodzi się w nas jeszcze intensywniejsze pragnienie bycia dla innych jak śnieżnobiały opłatek, który zaspokoi głód bycia kochanym i potrzebnym. Niech zamieszka w nas nadzieja tak świeża jak zapach zielonego świerku. Niech radość wzbija się w powietrze wraz z dźwiękiem kolędy gromko śpiewanej na chwałę Tego, który zechciał przyjść do człowieka, pochylić się nad jego nędzą i go zbawić.

    Tego życzę nam Wszystkim z całego serca przełamując sie w sercu Opłatkiem – Agnieszka z Rodziną

    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/7b/Oplatki.w.koszyczku.jpg/400px-Oplatki.w.koszyczku.jpg
    --
  10.  permalink
    wiem ze mało was tu dzis zagladnie ale mam pytanie a własciwie problem.małemu na buxce wyskoczyły chrosteczki cos takiego jak potówki troche ma ich tez na ciałku ale niewiele.nie przegrzewam go wiec pomyslałam ze to jakies uczuleniowe tylko ja nie wiem od czego.nic nowego nie uzyłam....chyba ze to jednak sa potówki bo ma własnie te chrosteczki dokładnie tak jak lezy czyli po bokach.jak to sprawdzic co to jest?
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeDec 24th 2007
     permalink
    Ciasteczko jezeli ma je po bokach i na buziuni to znaczy ze napewno sa to potowki w tym zabieganym czasie nawet nie wiemy kiedy maluszek sie zagrzeje a do potowek wystarczy pol godzinki ciepla .
    A nie upralas czegos w innym proszku ???
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.