Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorcoma
    • CommentTimeJun 22nd 2012
     permalink
    A ja właśnie złapałam zagwozdkę jak tak Was czytam, bo widzę że większości z Was dzieci nawet młodsze niż moja właściwie powiedzmy w miarę przesypia noce, a przynajmniej kilka godzin bez pobudki a moja od dobrego półtorej miesiąca ma dobę ustawioną na jedzenie co 3 godziny i nie ważne czy jest noc czy dzień... myślicie że źle robię że karmię ją w nocy? powinnam jakoś ją "oszukiwać" żeby nauczyła się lepiej spać? dodam że zawsze zjada sporo, to nie jest ciumkanie dla bliskości, poza tym nie przybiera jakoś szałowo...:neutral:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 22.06.12 23:05</span>
    ja już w nocy nie odbijam, odkładam do spania, w dzień różnie ale coraz rzadziej, dopóki widziałam że się męczy to odbijałam.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 22nd 2012
     permalink
    Viicki: dziewczyny, do kiedy należy podnosić dziecko do odbicia?


    ponad 9 kilowego klocka jeszcze dasz radę odbić ? :smile:
    szacun :cool:
    ja Niny nie odbijałam prawie wcale od samego początku
    no chyba, że brzuch bolał czy tam coś
    ale tak to nigdy
    spróbuj Jasia nie odbijać i zobaczysz jakie będą efekty :wink:


    Viicki: No ładnie Teo o swojej pierworodnej się wyrażasz:devil:


    prawdę pisze przeca :devil:



    COMA i ona Ci tak w nocy co równiutkie 3 godziny ? :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeJun 22nd 2012
     permalink
    moj maly pewnie juz ponad 9kg a i tak odbijam. Sam juz siedzi ale jak go przytule i popukam po pleckac to jest piekny bek i mozna sie dalej isc bawic, a po butelce to juz obowiazkowo. Tylko ze jak ja go nie odbije a on zacznie sie tluc na lozku to potrafi se żygnac:wink: zresza odbijam bo zawsze jak go podniose to sie odbije, moze gdyby sie nie odbijalo to bym olala
    --
    •  
      CommentAuthorViicki
    • CommentTimeJun 23rd 2012
     permalink
    no ja właśnie za każdym razem młodego biorę na odbicie. W zasadzie od dwóch tygodni odpuściły nam mega ciężkie kolki... jak dotąd nie chciałam by zalegające gazy były dodatkowym powodem do bólu brzuszku. Jednak Janek jest na tyle duży i ciężki, że chyba spróbuję pomału odpuszczać odbijanie...a bynajmniej w nocy kiedy jest mi szczególnie ciężko...

    Treść doklejona: 23.06.12 08:45
    no i mam jeszcze jedno pytanie, może z lekka głupie, ale...
    mój Janek nie zaśnie póki nie ma główki przykrytej co najmniej pieluszką. Ale dosłownie zakrytej. Ewentualnie oczka mogą pozostać nieprzysłonięte. Czytałam, że i u niektórych z Was dzieciaczki mają podobnie. Staram się zostawiać mu "na wierzchu" nosek , ale cwaniak za każdym razem se poprawia tą pieluchę. Nie boicie się, że dzieci są wówczas niedotlenione? Mam olać poprawianie? czy uparcie go odkrywać?
    --
    •  
      CommentAuthorkarooo24
    • CommentTimeJun 23rd 2012
     permalink
    A ja mam pytanie- jak przekonać dziecko do butelki?
    Kiedyś ładnie piła kaszkę, herbatki, a teraz nic. Jak tylko włoży się jej smoka do buzi to jest wrzask. Widzę w tym problem, bo jestem totalnie uziemiona. Czasem by się chciało gdzieś wyjść, a tu trzeba wracać bo dziecko nie zje z niczego tylko z cyca. W dzień je dużo innych rzeczy, ale chciałabym, żeby w nocy czasem móc jej dać butlę. Tym bardziej, że od września idzie do żłobka...Próbowałam różnych mlek, różnych butelek i ciągle jest to samo...Jestem już bezsilna...Nawet na spaniu nie chwyci, bo budzi się z płaczem!!! Jak ją nauczyć?
    --
    • CommentAuthorcho
    • CommentTimeJun 23rd 2012
     permalink
    Hey Dziewczyny! Ja jeszcze nie rozpakowana, ale mam do was małe pytanko. Pewnie już nie raz padało. Ile taki noworodek zużywa pieluszek na dobę? Ja zdaje sobie sprawę, że to od dziecka też zależy. Chodzi mi jedynie o oriętacje.:shamed:
    --
  1.  permalink
    karooo24: A ja mam pytanie- jak przekonać dziecko do butelki?

    U nas to samo... Ani smoka ani butli..!
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeJun 23rd 2012 zmieniony
     permalink
    cho ja mojego mniejwiecej co 3h przebieram... raz rzadziej raz czesciej.. zalezy czy spi czy broi :)
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 23rd 2012
     permalink
    cho: Ile taki noworodek zużywa pieluszek na dobę? Ja zdaje sobie sprawę, że to od dziecka też zależy. Chodzi mi jedynie o oriętacje.:shamed:
    około 10-12 pieluch na dobę ale oczywiście jest to bardzo orientacyjne
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJun 23rd 2012
     permalink
    Viicki: Nie boicie się, że dzieci są wówczas niedotlenione? Mam olać poprawianie? czy uparcie go odkrywać?

    Viicki, ja kupiłam na allegro taką najgorszą tetrę, właściwie jak szmata i ona do tego jest idealna, bo wygląda w zasadzie jak gaza:wink:
    Czasami odkrywam Jankowi nosek, czasami nic z tym nie robię, nie jestem w stanie kontrolować tego cały czas. Liczę na Jankowy instynkt przetrwania:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJun 23rd 2012
     permalink
    karooo24: A ja mam pytanie- jak przekonać dziecko do butelki?

    moja Gosia kiepsko radziła sobie z butelką ale kubek ze słomką załapała od razu
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJun 23rd 2012
     permalink
    u nas na spanie też pielucha i smok ale to w dzień a na noc dostaje butlę buzi i do spania albo udaję się bez smoka albo pociuma chwilkę i sama wypluje albo jej zabieram( bo jak ja zasnę to ona ma go pod głową jak go wypluwa później) a u nas zasypianie było różne najpierw ręce i to mega mega fale morskie następnie leżaczek i bujanie a teraz jakoś sama sobie radzi jak t mówię ja kosiutra się z pieluchą:D
    -
    co do dzieci cycowych i ich niechęci do gumy:wink: to mam bratanicę która ma prawie 9 miesięcy i od 4 miesiąca je już kaszki gęste jak diabli łyżką bo butli nie ruszy a na cycku mało przybierała i kazał lekarz kaszką dokarmiać(dobrze że on tej kaszki nie widzi:devil:) do pół roku była na cycku potem odstawiła sama i teraz to wygląda tak że 3razy dziennie je gęsta kaszkę łyżeczką obiadek i deserek a z piciem jest masakra:( jak bardzo chce to pociągnie ze dwa razy z takiej butelki LOVI bo tam samo leci....
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJun 23rd 2012
     permalink
    Agunia05: około 10-12 pieluch na dobę ale oczywiście jest to bardzo orientacyjne


    Oj u nas czasem z 20 idzie;) Czasem jest tak, że zmieniasz pieluchę, bo zrobił kupę, a on po 2 minutach kituje dalej oczywiście w świeżą. O ile na początku mu to nie przeszkadzało o tyle teraz jest ryk;) Więc na pewno idzie ich dużo na początku;)
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeJun 23rd 2012 zmieniony
     permalink
    karooo24: Widzę w tym problem, bo jestem totalnie uziemiona. Czasem by się chciało gdzieś wyjść, a tu trzeba wracać bo dziecko nie zje z niczego tylko z cyca. W dzień je dużo innych rzeczy, ale chciałabym, żeby w nocy czasem móc jej dać butlę. Tym bardziej, że od września idzie do żłobka...Próbowałam różnych mlek, różnych butelek i ciągle jest to samo...

    witaj w klubie, dzieci cyckowe tak maja. Masz wybor nadal szukac butelki albo kubeczka lub odpuscic i probowac lyzeczka. Ja szukalam. Wyprobowalam chyba wszystkie mozliwe butelki TT, canpol, nuk, medela, lovi. Kubeczkow niekapkow mam ze 4, zwykly kubek tez nie bo dziec caly oblany, na kubek ze slomka jeszcze za maly. U nas po 56dniach prob maly zaskoczyl wreszcie z butelka NUK first choise, smoczek taki szeroki. A reszta...stoi sobie i czeka na 2 pocieche, nie bedzie trzeba znowu tylu kupowac:tongue: od jakiegos tygodnia widze tez poprawe z niekapkiem, ale tylko herbatke wypije, wody w życiu nie ruszy. Nic, najwazniejsze ze pije co tydzien bede dawac pol lyzeczki mniej herbatki az zostanie sama woda:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbelly
    • CommentTimeJun 23rd 2012 zmieniony
     permalink
    Jeszcze raz poproszę o odpowiedź bo zostałam olana:devil:

    Dziewczyny, mam takie zapytanie... Czy to normalne u niemowlat, ze kiedy siedza to tak w okolicach ledzwi wystaje im kregoslup?:confused:

    Dziękuję
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeJun 23rd 2012
     permalink
    cho: Ile taki noworodek zużywa pieluszek na dobę?

    tak jak pisza diewczyny, na poczatku duzzzoooo! ale nie kupuj za duzo bo moze szybko wyrosnac. Nam poszly chyba ze 4 paczki jedynek i z 5 dwujek. Ale pampersy 1 zacza przesikiwac jak mial 2 tygodnie (czyli juz za male), rozmiar 2 ponosil 3 tygodnie, trojki starczyly gora na miesiac, ale moj Maly dlugi jest. Poza tym ortopedzi mowia ze pampek nie moze zapinac sie na bioderkach bo je krepuje, musi sie zapinac wyzej, za tem nie ma sensu kupowac za duzo paczek bo nie wiesz jaki ci sie egzemplaz trafi. Dawidek urodzil sie z waga 3300g i 51cm dlugi- czyli maly byl a w wieku 6tygodni wazyl ponad 5kg i mial 59cm, wtedy juz nosilismy pampki 3
    --
    • CommentAuthorcho
    • CommentTimeJun 23rd 2012
     permalink
    Dzięki dziewczyny:)!!
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeJun 23rd 2012
     permalink
    bellybaby: Czy to normalne u niemowlat, ze kiedy siedza to tak w okolicach ledzwi wystaje im kregoslup?

    u nas nic nie wystaje, siedzi prosto jak swieca. Ale jakos nie wiem o co chodzi, nie umiem sobie wobrazic, moze jakas fotka pogladowa?
    --
    •  
      CommentAuthorbelly
    • CommentTimeJun 23rd 2012 zmieniony
     permalink
    cho- tak jak lecia pisze...podłączę się pod Jej wypowiedź :bigsmile:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 23.06.12 13:53</span>
    lecia- może pytanie debilnie sformułowałam...chodzi o to, że gdy moja mała siedzi wygięta i np. podpiera się rączkami-przyjmuje pozycję na "goryla" to w okolicach lędźwi wystaje jej kręgosłup i nie wiem czy to normalne...jak siedzi wyprostowana to jest jak strzała:/
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 23rd 2012
     permalink
    ja też nie wiem o co chodzi z tym kręgosłupem....



    Viicki: Nie boicie się, że dzieci są wówczas niedotlenione?


    moja Ninka nie zaśnie bez tetry na buzi ale po mojemu tetrą się dziecko nie udusi bo ona przecież cienka jest :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeJun 23rd 2012
     permalink
    bellybaby: okolicach lędźwi wystaje jej kręgosłup

    kurcze a ja dlaej nie umiem sobie wyobrazic:confused: jakies zacmienie mi sie rzucilo czy co...ale wiesz co najlepiej chyba pediatre zapytac,ja przynajmniej nie umiem pomoc:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJun 23rd 2012
     permalink
    No właśnie dziewczyny a propos spania dziecka jeszcze;) Do tej pory mój synek spał albo ze mną (w rożku) albo na brzuchu moim lub męża ewentualnie w wózku (nie za długo)...jakoś z łóżeczkiem mu nie po drodze...no dobra, ale jak na pleckach to w rożku generalnie. Koleżanka nastraszyła mnie, żeby pod kołderką go nie kłaść i stąd moje może trochę głupie pytanie. Jak Wy kładziecie dzieci do łóżeczka (chodzi o pościel)? Czy miesięczniak może spać pod kołderką i na poduszeczce? Bo w sumie w wózku tak śpi, no ale jest "na oku". Jak to robiłyście jak Wasze dzieci były takie małe?
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeJun 23rd 2012 zmieniony
     permalink
    bellybaby: Dziewczyny, mam takie zapytanie... Czy to normalne u niemowlat, ze kiedy siedza to tak w okolicach ledzwi wystaje im kregoslup?



    a ja chyba wiem o co chodzi o bojemy Adasiowi tez cos wystaje.

    Bellababy czy chodzi o to ze jak np trzymasz dziecko przodem do siebie na swoich kolanach i trzymasz rece pod jego paszkami to jak dotkniesz dolu plecow to wystaje taka malutka koszteczka??

    o to chodzi???


    bo u mojego Adasia wlasnie tak jest.
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeJun 23rd 2012
     permalink
    o matyldo, to ja az musze Dawida zmacac bo nigdy nic tam nie zauwazylam
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 23rd 2012
     permalink
    Hanny: Czy miesięczniak może spać pod kołderką i na poduszeczce?



    nie wiem czy może [chociaż ja bym poduszkę wywaliła bo po co takiemu małemu dziecku ona ? :wink:] czy nie może, ale moja odkąd skończyła 4 tygodnie śpi pod kołdrą [tzn odkąd sie nauczyła rozkopywać to śpi na niej :cool:] i wbrew temu, co mi tu niektóre pisały nie doszło do samounicestwienia sie dziecka poprzez uduszenie :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJun 23rd 2012
     permalink
    moim zdaniem takiemu małemu dziecku nie jest potrzebna poduszka, a nawet nie wskazana jeżeli dziecko ma refluks to można od strony główki pod materac podłożyć coś aby dziecko miało wyżej. A jeśli chodzi o kołderkę to ja moją córkę przykrywałam rozłożonym rożkiem jest lekki a trochę ogrzeje, oczywiście do czasu, do kiedy mały kopacz nie skopie :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeJun 23rd 2012 zmieniony
     permalink
    moja spi bez poduszki i bez koldry. najpierw, od samego poczatku (zima i wiosna) spala pod kocykiem (rogi wciskalam pod materac), a teraz spi praktycznie nago bo goraczki sa straszne i o zadnym przykryciu mowy nie ma.
    a poduszka dziecku nie jest potrzebna. mi sie w ogole nie spieszy, zeby anastasii poduche pod glowe wciskac.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJun 23rd 2012
     permalink
    Dzięki dziewczyny:) Wiem, że jak gorąco to bez sensu - przykrywam go wówczas pieluszką flanelową i jest luz, ale jak chłodno to mi nawet pod kołdrą chłodno, więc jemu chyba kocyk nie wystarczy...właśnie tego samounicestwienia się boję:shocked::shocked::shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorcoma
    • CommentTimeJun 23rd 2012
     permalink
    Tak Teo - nawet w nocy równiutko co 3h!:confused:
    I u nas też problem z butelką - mała niby jest cyckowa ale był czas że jadła z butelki bez problemu teraz jakby zapomniała? czy to jest możliwe w ogóle czy taki foch bo nie chce po prostu? smoczkowa jest więc nie rozumiem o co chodzi z tym że z butelki zassać nie umie/ nie chce...
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeJun 23rd 2012 zmieniony
     permalink
    hanny ja zima spalam pod pierzyna a anastasia pod cieplejszym kocykiem; nie mialam wrazenia, ze jest jej zimno, poza tym miala na sobie cieple spiochy + body. od zawsze bylam zwolenniczka nieprzegrzewania dzieci, zasada typu: lepiej, ze jest chlodniej niz zbyt goraco.
    jak przyjdzie pora na to, aby kuba spal pod kolderka (bo chyba teraz chlodno u ciebie nie jest?), to juz bedzie wystarczajaco duzy abys mogla spac spokojnie, bez obawy, ze dziecku cos sie z tego powodu stanie... wazne, aby nie przykrywac dziecka wyzej niz pod paszki i (przynajmniej ja tak robilam), zawinac brzegi pod materacyk. oczywiscie zachowujac odpowiedni luz, aby dziecko moglo sie swobodnie poruszac :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbelly
    • CommentTimeJun 23rd 2012
     permalink
    [IMG]http://i47.tinypic.com/6p7t5x.jpg[\IMG] o to mi chodzi
    --
  2.  permalink
    aguncia: rogi wciskalam pod materac


    Robię podobnie... :smile:

    aguncia: zasada typu: lepiej, ze jest chlodniej niz zbyt goraco


    Ja także uznaję tę zasadę, ale moja mama i teściowa nie więc zawsze jest problem gdy odwiedzamy rodzinkę... :devil:
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeJun 23rd 2012
     permalink
    Moje dziecko dzis w nocy obrocilo sie z brzucha na plecy:shocked:
    Przeskurczybyk!
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJun 23rd 2012
     permalink
    W zwiazku z tym, ze 21.06.2012 o godz. 20. 20 przyszla na swiat moja corcia Nadia, Witam sie niesmialo na nowym watku ;)
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeJun 23rd 2012
     permalink
    Vsti, witamy :smile:
    --
  3.  permalink
    Vsti gratulacje!!!
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJun 23rd 2012
     permalink
    Maja Luśka śpi razem ze mną pod kołdrą, również nakryta tetrą, smoka ciumka na początku potem go wypluwa
    a co do odbijania, to robimy to w dzień- po nie śpi i normalne że ją na rekach nosimy... ale nie robimy tego w sumie celowo
    po kąpieli ( ost karmeinie) idzie spać i jak ją pionizuję to mogę tak trzymać z godzine, kłaść się z nią tak żeby brzuchem do mojego brzucha leżała i nic, potrafi jej się "beknąć" 2 h po jedzeniu :tongue:
    a w nocy czasem się obudzi na 2 łyki(czyli też bez odbijania), pierwsze karmienie mamy ok 5-6 rano ( dlatego boje się, że za mało je, ale fałdki na udach są coraz głębsze:devil:)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 23rd 2012
     permalink
    czy dziecko ktorejs z was mialo RUMIEN ZAKAZNY?
    moj mlody zlapal i sie zastanawiam czy corke poczestuje a przy okazji mnie, lapie wszystko co popadnie i nie wiem czy ktos dorosly to przechodzil
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 23rd 2012
     permalink
    BELLYBABY ale na tej fotce to Ci chodzi o to co widać pod skórą na środku pleców tak ?
    jak o to to chyba to normalne
    nawet u dorosłego widać tę część kręgosłupa jak siądzie i się pochyli :wink:

    COMA o to kurde faktycznie słabo bo masz noworodka w domu jakby nie było...... :wink:
    a może pić jej się chce przez te upały ?
    czy może pobudki się wcześniej zaczęły ?


    VSTI witamy :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJun 23rd 2012
     permalink
    coma: I u nas też problem z butelką - mała niby jest cyckowa ale był czas że jadła z butelki bez problemu teraz jakby zapomniała? czy to jest możliwe w ogóle czy taki foch bo nie chce po prostu? smoczkowa jest więc nie rozumiem o co chodzi z tym że z butelki zassać nie umie/ nie chce...
    --

    tak z dnia na dzień Jej przeszło?! czy miała dłuższa przerwę od butli?
    boje się bo moja tylko z butli chce jeść lub z piersi, ale leżąc na wznak ze zwróconą głową w lewą stronę ( obawiam się, że to wzmożone napięcie:sad)
    musimy się w końcu z nią do neurologa wybrać ( możecie jakiegoś polecić- w Warszawie)
    --
  4.  permalink
    Hyde, miał synek mojej sąsiadki- zaraził rok starszego brata, matka ocalała
    --
    •  
      CommentAuthorbelly
    • CommentTimeJun 23rd 2012 zmieniony
     permalink
    TEO-tak,chodzi mi o to co widac pod skora,o te kregi;-) to dobrze ,ze normalne bo mam schizy i nie dziwcie mi sie prosze, ze niekiedy zadam jakies glupie pytanie ale w ostatnim czasie wiele przeszlam z mala (operacja, rekonwalesencja, seria badan, rehabilitacja) i caly czas bacznie Ja obserwuje bo malo brakowalo a dziecko skazane by bylo na czesciowa slepote gdyby nie moj upor i dociekliwosc. Na lekarzy niestety czesto nie mozna liczyc bo bagatelizuja pewne sprawy a matki sa czujne i maja cenne doswiadczenie;-) dzieki.TEO za odpowiedz:-*
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 23rd 2012
     permalink
    dzieki Ceri
    mam nadzieje ze mlodej nie dopadnie, ma w tym tygodniu wycieczke klasowa, zaproszenia do kolezanek na 2imprezy urodzinowe plus zakonczenie 3 klasy :/
  5.  permalink
    Hanny: Dzięki dziewczyny:) Wiem, że jak gorąco to bez sensu - przykrywam go wówczas pieluszką flanelową i jest luz, ale jak chłodno to mi nawet pod kołdrą chłodno, więc jemu chyba kocyk nie wystarczy...właśnie tego samounicestwienia się boję


    my używamy śpiworka z ikei od kiedy młody zaczął rozkopywać rożek czy kocyk. bo on wierzgacz pospolity jest i śpi w nim chyba od 3 czy 4 tygodnia życia. teraz wymieniamy na większy model i hajda dalej. dla mnie to super rozwiązanie, bo jak go biorę do łóżka w nocy na karmienie, to mi się nie wychładza, do przewijania jak było trzeba też go nie wyciągaliśmy z tego. jak jest ciepło, to ma gołe nogi i niedopięty suwak, żeby się wentylowało i mu się chyba podoba bo śpi ładnie - no póki jest ciemno:devil: po dzisiejszej pobudce - festyn uśmiechów o 4:30, idziemy w poniedziałek zamówić nowe rolety nieprzepuszczające światła :devil:

    coma: Tak Teo - nawet w nocy równiutko co 3h!


    mojej koleżanki córka tak miała mniej więcej w waszym wieku - budziła się na jedzenie tak równo nawet co 2-3h. dokarmianie pomogło, bo mała była po prostu głodna. może jakąś inną butelką by się udało ? ja miałam fuksa i te szerokie TT się Staszkowi spodobały od początku, teraz dokupiłąm taką węższą, bo mi pasuje do torby i strajk, nie chce z niej pić :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorcoma
    • CommentTimeJun 23rd 2012
     permalink
    To budzenie się to zaczęło się... bo ja wiem...z półtora miesiąca temu - myślałam że to chwilowo większe zapotrzebowanie ale jak widać się przedłuża i tak jej zostało:confused: Miała dłuższą przerwę od butli tzn. ok. półtorej miesiąca tylko cyc i teraz już nie łapie, w ogóle nie wie co z tym smokiem robić i zwykle kończy się wkurzeniem a głodna jest bo jak przystawię to pożera cały cyc! smoczek bez problemu. Butelek kilka też mamy już i nawet chętnie bym ją dokarmiła żeby sprawdzić czy będzie lepiej spać, nawet myślałam o kaszce na wieczór na moim mleku tylko no właśnie... nie chwyci butelki:confused: mam ją maltretować łyżeczką?:confused:
    flavia: boje się bo moja tylko z butli chce jeść lub z piersi, ale leżąc na wznak ze zwróconą głową w lewą stronę
    moja też tak miała jakiś czas rzy jedzeniu? u Was jest tak cały czas czy tylko podczas jedzenia właśnie?
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 24th 2012
     permalink
    Vsti - gratulacje!!!

    Dziewczyny, jak to jest z tym oblizywaniem się przez niemowlęta? Krasnal od kilku dni często oblizuje górną wargę, robi takie "ślurp, ślurp" i oblizuje nawet po kilkanaście minut. Jest zadowolony, nie płacze. Na początku myślałam, że może jest głodny, ale ostatnio i po karmieniu tak robi. Nie wiem co to znaczy - czy po prostu niemowlęta tak mają?

    Aha, skubany nadal się unosi, nawet jak leży na pleckach na płask i nic nie trzyma. Wczoraj - bach - i uniósł głowę, no i podnosi dupkę na nóżkach jak do pozycji mostka :D Podejrzewam, że to wszystko to przygotowanie do obrotów :)
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeJun 24th 2012 zmieniony
     permalink
    Witamy :smile:

    Minęło już 5 miesięcy...




    Dziś oglądałam jej dziąsełka i chyba niedługo pochwalimy się zębulcami :tooth: Zobaczymy jak długo to potrwa ;)
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeJun 24th 2012 zmieniony
     permalink
    Czy zdazylo wam sie, ze dziecku mleko nosem wylecialo?:confused:

    Vsti witam :)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 24th 2012
     permalink
    Nessie, oj tak i to nie raz :( Nawet nie przy jedzeniu, a po - jak mu się ulewało :D Teraz już przeszło.
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeJun 24th 2012
     permalink
    the fragile aaa czyli to normalne! :)
    u mnie dzis pierwszy raz mu mleko nosem "wykipialo" :)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.