Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorViicki
    • CommentTimeJun 26th 2012
     permalink
    pewnie, że można! ale skoro ma się spacerówki na długości bardziej przypasowane dzieciom, a w komforcie użytkowania niczym się nie różniące, to nie widzę przeciwwskazań w przerzucaniu się z gondolki.
    A kryterium użyteczności, owszem. Ale nie zawsze da się wziąć wszystkie elementy pod uwagę. Ja osobiście wybrałam gondolę z tych średnich, mam nieduże mieszkanie. jak już pisałam jestem też mała, drobna... tarabanić się na piętro z wielką gondolą:/..... w życiu bym się nie spodziewała tak dużego dziecka jakim jest Jan. Nie ma po kim być taki!

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 26.06.12 21:30</span>
    dodam, że spacerówka bardziej leży młodemu. potrafi w niej przespać i 4 godziny:cool:
    --
  1.  permalink
    Szwagierka wozi w spacerówce od Xlandera młodego od czasu jak skończył 4 m-ce, bo odmówił współpracy z gondolą i jest wszystko dobrze, także myślę, że jak zawsze wszystko w ramach intuicji i zdrowego rozsądku :))
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 26th 2012 zmieniony
     permalink
    Magdalena: a w przerwach radziła sobie tak:


    Haha, świetne - stopa z rozczapierzonymi paluszkami debest! No to ja zobaczę jak mój Krasnalowaty sobie poradzi. Jak nie będzie jęczał i stękał to go jeszcze powożę w gondolce :)
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJun 27th 2012
     permalink
    Aaaa, mały chwycił się za stopy i próbował je włożyć do buzi!!! Obie na raz - nie udało się i się rozpłakał :DDD Gapcio :D
    -
    moja jakoś do stopek nei ciągnie jest tak zajęta wcinaniem pięści że nogi jej obce!!!! ale obraca się ciągle i jest zła że wraca na plecy masakra!!! ciekawe kiedy załapie stopy!!!
    -
    od wczoraj mała jest przeziębiona rano był katarek wieczorem już kaszelek:( mam nadzieję że sama się jakoś z tego wykaraska jak poprzednim razem!
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJun 27th 2012
     permalink
    nie nadążam za moim dzieckiem.... wczoraj ruszyła w przód. nie jak żabka dwiema nogami na raz... podniosła się na kolanka, wzięła dupkę w górę, uklękła z powrotem, wzięła jedną rączkę na przód, później drugą, następnie nóżkę w przód i drugą też.... fakt, że się później gibnęła na bok, ale to chyba rozpoczęte czworakowanie? :shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::surprised::surprised::surprised::surprised::surprised::surprised::surprised::surprised:
    --
  2.  permalink
    Hej dziewczyny, pomocy!!
    Właśnie wybieramy się z Misiem na spacer ale coś podkusiło mnie aby zmierzyć mu temperaturę bo zauważyłam, że ma rumieńce na policzkach. Wyszło 37,4 stopnia. Mierzyłam termometrem elektronicznym w pupce. Czy to jest gorączka? Wydaje mi się, że rzuciło mi się w oczy kiedyś tutaj, że od pomiaru wykonywanego termometrem elektronicznym odejmujemy 0,5 stopnia... Jak to jest? Michaś ma gorączkę czy mogę być spokojna? Proszę o radę w miarę szybko. Z góry dziękuję. :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeJun 27th 2012
     permalink
    Ale to 37,4 to już po odjęciu 0,5 czy nie?
    Nie chodzi o to, że termometr jest elektroniczny, ale po prostu pomiar w pupie jest o 0,5 st. wyższy od rzeczywistej temperatury ciała
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 27th 2012
     permalink
    jak nie odjęłaś to odejmij i wyjdzie 36,9 czyli normalna temperatura :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJun 27th 2012
     permalink
    katarzynah1987: od pomiaru wykonywanego termometrem elektronicznym odejmujemy 0,5 stopnia

    Wiesz, że gdzieś dzwoni, ale nie wiesz w którym kościele.... :bigsmile: Nie od pomiaru wykonywanego elektronicznym, ale od pomiary wykonywanego w pupie. Wtedy odejmujesz 0,5 st. Dzieci mają zazwyczaj nieco wyższą temperaturę ciała, zatem 36,9 st wydaje się być OK> Niemniej obserwuj, bo może faktycznie coś się kroi i podskoczy pod koniec dnia.
    -- Mama M & N & W
  3.  permalink
    Nie, nie odjęłam jeszcze. Uff, dzięki brombap. To wychodzimy na spacer. :smile:

    Treść doklejona: 27.06.12 10:16
    Dzięki dziewczyny :smile::smile:
    --
    •  
      CommentAuthorspidermanka
    • CommentTimeJun 27th 2012 zmieniony
     permalink
    Zastanawiam sie, dlaczego jest taki strach nad przełożeniem 3-4 miesięcznego dziecka z gondoli do spaerówki NA TYM SAMYM STELARZU, skoro sie nie miesci w pełni do gondoli. Ja rozumiem - zmiana z gondoli na jakąś inną spacerówkę przeznaczoną dla dzieci starszych i raczej siedzących. Ale jak spacerówka rozkłada sie do pozycji leżacej to w czym problem. Przeciez do tej pory sprzedawane sa tez wózki tzw. wielofunkcyjne, które są zarówno gondolą jak i spacerówką w jednym. Ja przy pierwszym dziecku (10 lat temu) miałam taki model Inglesiny... Nie było oddzielnej gondoli i spacerówki, tylko TEN WÓZEK pełni te dwie funkcje...
    O TAKI:
    http://www.ingfiedler.cz/inglesina/2002/page6.html
    -- ___
  4.  permalink
    spidermanka: Ale jak spacerówka rozkłada sie do pozycji leżacej to w czym problem.

    Bo zwykle nie jest zupełnie płaska, tylko jest "złamana". Oparcie się kładzie, ale nie jest zupełnie płasko. W spacerówce dziecko układa się zupełnie inaczej niż w gondolce. Dlatego właśnie jak są wózki bez gondolki, to najczęściej dołączone są specjalne nosidełka/wkładki do wózka.
    Więc amortyzacja wózka to jedno (czyli stelaż), a to jak dziecko leży to drugie.
    --
  5.  permalink
    U mnie w tej Inglesinie oparcie było kładzione ZUPEŁNIE NA PŁASKO. Nie potrzeba było nawet żadnych wkładek. Woziłam tam młodego (10 lat temu) i kładłam jedynie dokupiony dodatkowo (nie w komplecie) materacyk do wózka i bylo super.
    Zgadzam się, jesli spacerówka nie jest rozkładana zupelnie na płaska. Wtedy ok... Ale sporo jest teraz takich modeli, gdzie jest ta pozycja w pełni leżąca.
    -- ___
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 27th 2012
     permalink
    Ale i zauważ że we wkładkach dla noworodka jest usztywnienie by było zupełnie płasko i twardziej. Spacerówki nawet rozkładane na płasko czy tak jak w tej Inglesinie czy Jedo nie są usztywniane (materiał jest na prętach naciągany) są mniej osłoniete jak i szersze co nie daje takiego "kokonu" jak gondolka.
    Inna rzecz mi po przesadzeniu sie na spacerówkę dziecko najczęściej zjeżdżało na jeden bok (spało wtulone w bok wózka) i pupa zjeżdżała w dół zatrzymując się na zapięciu czy tym pasku w kroku
    --
  6.  permalink
    spidermanka: Ale sporo jest teraz takich modeli, gdzie jest ta pozycja w pełni leżąca.

    Ale mi nie chodziło o to, że pozycja nie jest leżąca, tylko, że zwykle nawet jak oparcie się rozłoży, to pozostaje to złamanie/wgłebienie między siedziskiem a oparciem. Być może są wózki, gdzie to załamanie się niweluje, ale w większości modeli tak nie jest niestety. I to o głównie chodzi. Że nie jest zupełnie płasko i równo, dokładnie tak jak napisała Agunia.
    --
  7.  permalink
    Hej dziewczyny,
    ja właśnie mam z tym problem. Mój Michaś już wyrasta z gondolki... Jeszcze 5 cm i będzie za mała...
    Byłam w takim sklepie TK MAXX. Nie wiem czy macie w swoich miastach. Tam są zajefajne ciuchy i jakie przeceny, aż wierzyć się nie chce! Mierzyłam superrurki (one na mnie leżały idealnie, taki mały cud dla mnie po ciąży:smile:) i były przecenione na 69.90zł z... 1050zł!!! To możliwe? Na metce info, że projektowane w Los Angeles, ale szyte w Meksyku... I jakie tam są sukienki!!
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJun 27th 2012
     permalink
    katarzynah1987: Byłam w takim sklepie TK MAXX. Nie wiem czy macie w swoich miastach. Tam są zajefajne ciuchy i jakie przeceny, aż wierzyć się nie chce! Mierzyłam superrurki (one na mnie leżały idealnie, taki mały cud dla mnie po ciąży) i były przecenione na 69.90zł z... 1050zł!!! To możliwe? Na metce info, że projektowane w Los Angeles, ale szyte w Meksyku... I jakie tam są sukienki!!
    --

    Ja kupiłam sobie okulary słoneczne za 110 zł, przecenione z prawie 700 PLN (niezła cena :wink:), no i tez mi się wierzyć nie chciało, że mogły tyle wczesniej kosztować, ale sprawdziłam tę firmę w internecie i tam faktycznie cena jest ponad 165 Euro.....:shocked:
    --
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeJun 27th 2012
     permalink
    sushi koncząc off topic wózkowy, weź pod uwagę że niektórzy dostają wózek w "spadku" i wtedy nie mają wyboru co do wielkości gondoli i nie jest to już podążanie za modą wózkową tylko "darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby".
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJun 27th 2012
     permalink
    sara32: sushi koncząc off topic wózkowy, weź pod uwagę że niektórzy dostają wózek w "spadku" i wtedy nie mają wyboru co do wielkości gondoli i nie jest to już podążanie za modą wózkową tylko "darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby".


    To były akurat moje słowa.
    Jednak uważam,że jeśli dostaje się coś, co może mojemu dziecku szkodzić, to nie znaczy,że musowo muszę tego używać, bo "darowanemu koniowi bla,bla,bla..."
    --
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeJun 27th 2012
     permalink
    Jaheira: Jednak uważam,że jeśli dostaje się coś, co może mojemu dziecku szkodzić


    Nigdzie nie napisałam, że wózek mutsy szkodzi tylko, że ma małą gondolę. Poza tym jest gnialny i nigdy bym go nie zamieniła na inny, młody ma delikatnie w nim już podkurczone nogi, ale chyba mu krzywdy nie robię?
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeJun 27th 2012
     permalink
    Dziewczyny a ja mam pytanie trochę z innej beczki do mamuś doświadczonych :) Czy włączanie maluchom kołysanki? Jeśli tak to od którego miesiąca? I czy coś fajnego polecacie?
    •  
      CommentAuthorViicki
    • CommentTimeJun 27th 2012
     permalink
    dziewczyny, ile czasu od pojawienia się białej kreski na dziąśle minie zanim ujrzę ząbek Janka?
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeJun 27th 2012
     permalink
    judka25: Czy włączanie maluchom kołysanki?

    ja spiewam. coz, faktem jest, ze nie mam glosu ireny santor, ale malej najwyrazniej sie podoba, bo zawsze blogo przy moim spiewaniu zasypia.
    mama jest the best, nawet falszujaca :tooth:
    --
  8.  permalink
    aguncia: mama jest the best, nawet falszujaca :tooth:

    mnie tylko moje dzieci są w stanie wytrzymać :tooth:

    Ja puszczałam Ewuni muzykę od początku, bardzo lubiła słuchać... Słuchałyśmy piosenek z filmów Disneya (Piękna i Bestia, Królewna Śnieżka, Król Lew), bardzo lubiła płytę "Piece by Piece" Katie Melua :smile: Mamy też fajną płytę z kołysankami z różnych zakątków świata "The Planet sleeps".
    Ale i tak na szczycie Ewciowego TopTen długo było "I would do anything for love" :cool:

    Treść doklejona: 27.06.12 14:01
    Viicki: ile czasu od pojawienia się białej kreski na dziąśle minie zanim ujrzę ząbek Janka?

    Zależy. Krzysiowi dolne jedynki wychodziły jakieś 3tyg, górne może 10dni. Ale jak już ząbek na całości przebije dziąsło to idzie szybko :smile:
    --
  9.  permalink
    cerisecerise: Ale mi nie chodziło o to, że pozycja nie jest leżąca, tylko, że zwykle nawet jak oparcie się rozłoży, to pozostaje to złamanie/wgłebienie między siedziskiem a oparciem. Być może są wózki, gdzie to załamanie się niweluje, ale w większości modeli tak nie jest niestety. I to o głównie chodzi. Że nie jest zupełnie płasko i równo, dokładnie tak jak napisała Agunia.


    OK. Teraz juz sie dogadałysmy. Juz zrozumiałam, co miałas na mysli ;-))))) Ja mam chyba jeszcze obciążenie ciążowe zw.z wolniejszym mysleniem, wiec trzeba mi wybaczyc ;-)
    -- ___
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 27th 2012
     permalink
    Ja małemu puszczam od urodzenia Pana Kleksa (uwielbia chyba, bo w ciąży słuchałam) i śpiewam mu do wtóru z Grzesiem Turnauem Ach śpij kochanie i Co poczniemy z tygryskiem. Na obie reaguje piskiem, śmiechem i ogólnym pobudzeniem, a miały go usypiać :DDD
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJun 27th 2012
     permalink
    The_fragile: i śpiewam mu do wtóru z Grzesiem Turnauem Ach śpij kochanie

    ja też, ja też! :)
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeJun 27th 2012 zmieniony
     permalink
    The_fragile: Ach śpij kochanie

    tez to spiewam anastasii :bigsmile: i na koniec tez tak ziewam jak bodo w filmie!
    (omijam tylko czesc z "kotkami dwa", bo nie wyciagam!)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 27th 2012
     permalink
    Viicki: dziewczyny, ile czasu od pojawienia się białej kreski na dziąśle minie zanim ujrzę ząbek Janka?


    u nas nie było żadnej kreski tylko dwie kropki :smile:
    . dziąsło . ---> tak to mniej więcej wyglądało i oznaczało jednego zęba
    a potem po drugiej stronie to samo :smile:

    a stuka łyżeczka ?
    bo jak stuka to lada chwila pokaże sie ząb :wink:





    moja Ninka nie cierpi jak ja śpiewam i zaczyna wtedy ryczeć hahahahahha :confused::cool:
    o wiele bardziej preferuje Mozarta z karuzeli :devil:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 27th 2012
     permalink
    Haha, Dymsza wmiata!!! Ale Grześ Turnau ma przepiękny głos, a jeszcze z Magdą Umer - mioooodzio! Mały jak słyszy pierwsze takty to cały podskakuje i zaczyna się śmiać :))) Muszę to kiedyś nagrać :)

    Natalaa - a Tygryska słyszałaś? Super piosenka i łatwa, w mig zapamiętałam słowa ;)
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJun 27th 2012
     permalink
    nieee - podrzuć link :P
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJun 27th 2012
     permalink
    A mój Pan jak słyszy muzykę (najczęściej Anię Dąbrowską) to chce tańczyć:shocked: Poważnie jak z nim tańczę to jest ok, jak się zatrzymuję to kiwa tą wielką łepetyną - jak nie reaguję to się drze! Taki z niego Maserak:wink:
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeJun 27th 2012 zmieniony
     permalink
    Wczoraj pierwszy raz od paru miesiecy probowalismy zaserduszkowac…
    Niestety nie wyszlo… czulam sie tam starsznie waska… az bolalo….chyba mnie za bardzo zszyli hihi ….
    Czy wy tez po porodzie mialyscie takie odczucia??
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeJun 27th 2012
     permalink
    Nessie,po porodzie tak,gorzej było potem.. Czułam okropny luz w środku :sad:
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeJun 27th 2012
     permalink
    Hussy potem tzn kiedy???
    --
  10.  permalink
    My po szczepieniu dzisiaj, młody ma wyśmienity humor. Płakał na widok pani zblizającej sie ze strzykawką, za to jak wyjmowała igłę to zaraz przestawał płakać i uśmiechał się i rozglądał po gabinecie :))
    Mamy 7kg i 71centów, nasza gondola baby design gtx espiro ma 78 ale z zewnątrz :)) czyli będziemy jeździć na Madzi Mery :) czasem już nam się zdarza.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJun 27th 2012
     permalink
    a u mnie jest super! tzn. lepiej niż przed porodem.
    :bigsmile:
    ale z początku to była suuusza :P
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 27th 2012
     permalink
    Natalaa: nieee - podrzuć link :P


    Proszę - Grzesio Turnau - Tygrysek


    nessie: czulam sie tam starsznie waska… az bolalo….chyba mnie za bardzo zszyli hihi ….
    Czy wy tez po porodzie mialyscie takie odczucia??


    No ja też, ale pocieszę Cię, że po pierwszym razie (który był faktycznie jak pierwszy raz) jest rewelacyjnie :))) Lepiej niż przed ciążą, co ja gadam - lepiej niż kiedykolwiek :)
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJun 27th 2012 zmieniony
     permalink
    nessie: Czy wy tez po porodzie mialyscie takie odczucia??

    dokładnie tak, mnie jakby piekło szczypało "na wejściu"
    zacisnęłam zęby i było już spoko, potem już nie bolało, chyba że mamy dłuższą przerwę... tak jabym się na nowo "ściagała"

    mam pytanie o przekręcanie się z brzucha na plecy-
    czy powiedziane jest do kiedy dziecko powinno nabyć tę umiejętność?
    i w jaki sposób dziecko tego dokonuje...
    Łucja jakby się do leżenia na brzuchy przekonała(w końcu)
    w pewnym momencie jest bunt i wtedy wygina się w łuk i zadziera jedną nogę wyżej,
    właśnie jakby próbowała się przekręcić.
    stresuje się ( mam nadzieję, że niepotrzebnie) bo zauważyłam,
    że Wasze dzieci tuż po przekroczeniu miesiąca zaliczają pierwszą przewrotkę,
    a u nas już 2 minęły:confused:
    --
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeJun 27th 2012
     permalink
    mój dopiero miesiąc temu zaczął fikać, więc luzik Lusia ma czas, jak miał 2 miesiące to nie robił NIC totalnie NIC
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 27th 2012
     permalink
    Flavia, nasz nie fika w ogóle - tzn. tylko dupkę podnosi, głowę, ale przewraca sie tylko na boczki, a na brzuszek ani na plecki - mowy nie ma. Tutaj dziewczyny uspokajały, że i po 6 miesiącu potrafią dzieciaczki nabrać tej umiejętności ;)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 27th 2012 zmieniony
     permalink
    flavia: a u nas już 2 minęły:confused:


    u nas minęło osiem a Nina dalej z brzucha na plecy nie fika :devil:

    odwrotnie owszem i to dziecko musi umieć [ale ma czas do końca 7-go miesiąca]
    w drugą stronę obrót jest do niczego nie potrzebny [jeśli o rozwój chodzi] więc tego :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJun 27th 2012
     permalink
    UUUUUF!! :)
    jak zwykle panikuję- dzięki Dziewczyny!
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJun 27th 2012
     permalink
    że Wasze dzieci tuż po przekroczeniu miesiąca zaliczają pierwszą przewrotkę,
    a u nas już 2 minęły

    No to mój dzieć był jakiś niezdolny, bo zaczął fikać z brzucha na plecy jak miał 4 miesiące. Co prawda pod koniec pierwszego miesiąca przewrócił się parę razy na plecy ale to musiał być czysty przypadek:wink: W drugą stronę majtał się dopiero na kilka dni przed skończeniem 6 miesięcy.

    Luzik mama, wszystko jest w porządku:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorbenia304
    • CommentTimeJun 27th 2012
     permalink
    i nas tu dawno nie było a i uroślismy sporo :bigsmile:
    waga urodzeniowa 3550 i 60 cm
    wczorajsza waga na wizycie u lekarza 9530 ze zmierzeniem mamy problem na pewno tez nam ciasno w gondoli :bigsmile:
    --
  11.  permalink
    My też na etapie, że z pleców na bok się przewraca, szczególnie jak widzi cycka :)
    Dalej ni hu hu, ale nawet nie myślałam, że to miałby już umieć :devil:

    Za to położony na brzuchu (wreszcie!!) podnosi łeb i rękoma odpycha klatkę piersiową i nóżki do góry podnosi i drze się ze szczęścia niemiłosiernie :D jak stare prześcieradło...
    --
    •  
      CommentAuthorBiedronka11
    • CommentTimeJun 27th 2012 zmieniony
     permalink
    A u nas wczoraj pokazala sie wysypka na brzuszku i plecach i na glowce. Dzis bylismy u lekarza i powiedzial, ze nie jest pewny ale moze to egzema. Sa to takie plaskie czerwone krosteczki. Nie wydaje sie, ze go to swedzi czy cos bo nie stara sie drapac, nie jest marudny i nie wyglada jakby to jakos negatywnie odczuwal. Mialyscie z egzema do czynienia? Przepisal krem Locoid.
    Tak to wyglada:
    null
    null
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJun 27th 2012
     permalink
    no moja Milka z plecków na brzuch fika zawodowo w lewą str w prawą też ni hu hu:D:D:D a z brzucha na plecy nie ma jak bo tak wyciąga wysoko głowę że nie ma jak się przewrócić!
    -
    mam pytanie do mam których dzieci przesypiają całą noc!!! bo mała tak od miesiąca śpi całą nockę ale ok 22/23 daję jej butlę na śpiocha i nie wiem czy dobrze robię czy nie.... bo tak na opakowaniu mleka pisze żeby jadła już 150+5miarek 5xdziennie ale to nie przechodzi bo ulewa więc jest jak było 120+4 ale 6 posiłków dziennie i tak ona wstaje koło 8 i to 6 karmienie wychodzi tak późno i tu mam problem dawać czy nie dawać??

    Treść doklejona: 27.06.12 22:09
    Biedronka11: ze nie jest pewny ale moze to egzema

    a zjadłaś coś nowego bądź zmieniłaś proszek cokolwiek??
    --
    •  
      CommentAuthoranaa86
    • CommentTimeJun 27th 2012 zmieniony
     permalink
    Co do śpiewania kołysanek, to takowych nie śpiewam Maksowi, bo mu się szybko nudzą, ale jak mu śpiewam Adele albo Duffy, to uwielbia!!! słucha uważnie i cieszy michę, a czasami aż piszczy z radości :tongue::wink:
    -
    Co do przewracania się z brzucha na plecy, to tą czynność Maksiu ma w dupce i uznaje, że nie jest mu do niczego potrzebna :wink: Natomiast z pleców na brzuch kula się od 3m3t i to jego ulubiona czynność. Jak miał 2 miesiące to z namiętnością przewracał się na boczki
    -
    Co do gondoli, to ja na szczęście nie muszę młodego jeszcze przekładać, bo on mały a gondola z tych największych, ale tak czy siak, ja uwielbiam widok dzieciaczków w gondolach. Przełożone do spacerówek, robią się już takie "dorosłe":bigsmile::bigsmile::wink:
    -
    Biedronka najważniejsze, że go to nie swędzi, może krem pomoże, bo rzeczywiście nieładnie mu się wysypało
    --
  12.  permalink
    kasiakuzniki: a zjadłaś coś nowego bądź zmieniłaś proszek cokolwiek??

    No wlasnie nic sie nie zmienilo.... to samo jem, ten sam proszek i kosmetyki.... Tak z dnia na dzien go wysypalo!
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.