Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJun 27th 2012
     permalink
    kurcze musiał mieć styczność z jakimś alergenem..... tylko teraz z jakim
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 27th 2012
     permalink
    Anaa - o własnie, dzidzia w gondoli to taka... no dzidzia :)

    Biedronka - biedny maluszek :(
    --
  1.  permalink
    kasiakuzniki: kurcze musiał mieć styczność z jakimś alergenem..... tylko teraz z jakim

    Nie wiem wlasnie..... Wszystko jest i bylo jak zawsze.. Moj biedaczek! :sad:
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeJun 27th 2012
     permalink
    Biedronka11: Nie wiem wlasnie..... Wszystko jest i bylo jak zawsze.. Moj biedaczek! --



    oooo biedny Twoj Wojtus.

    Mi to wyglada na egzeme.....

    Biedronka , zajrzyj na temat o alergiach i AZS, wrzuc fotke, moze dziewczyny tam Ci cos doradza.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 27th 2012
     permalink
    anaa86: Co do śpiewania kołysanek, to takowych nie śpiewam Maksowi, bo mu się szybko nudzą, ale jak mu śpiewam Adele albo Duffy, to uwielbia!!! słucha uważnie i cieszy michę, a czasami aż piszczy z radości :tongue::wink:



    muszę to napisać , muszę, muszę !!

    ANIA każdy by z radości piszczał jakbyś TY mu śpiewała ! :smile:

    dziewczyny co ona wymiata ze śpiewaniem to jest koniec , świata
    miałam przyjemność posłuchać więc wiem co piszę
    i jeszcze parę dziewczyn na pewno to potwierdzi :wink:



    benia304: waga urodzeniowa 3550 i 60 cm
    wczorajsza waga na wizycie u lekarza 9530


    i on ma 4,5 msca ? :shocked:


    jeny baby co Wy tym dzieciakom dajecie, że tak koksują ? :cool:


    wszystkie 3-4 miesięczniaki ważą tyle samo albo i więcej co 7-8 miesięczniaki nasze :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 27th 2012
     permalink
    No ale z alergrnrm nie zawsze jest tak ze dziś jem jutro wysypka, może wysypać nawet 2-3 tyg po zjedzeniu czegoś ale i gdy sie skumulują dwa razem. moze być tak że pranie się nie dopłucze

    Moją Gabe wysypuje no po kethupie Pudliszki - innych nie, jak zje np mandarynki i w przeciagu 2-3 dni czekoladę albo mleko, parówki Morlinki z kethupem...
    Uczulenie jest nie tylko na produkt ale i na wszelakie E i ulepszacze a to trudno wyłapać niestety :(
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJun 28th 2012
     permalink
    właśnie to miałam pisać że alergen mógł być 2-3tyg temu...
    -
    oby szybciutko mu minęło po tym kremie i już niech nie wraca!

    Treść doklejona: 28.06.12 07:14
    TEORKA: i jeszcze parę dziewczyn na pewno to potwierdzi :wink:

    no Ania ma się czym pochwalić:)
    -
    a ja odświeżę pytanie:)
    mam pytanie do mam których dzieci przesypiają całą noc!!! bo mała tak od miesiąca śpi całą nockę ale ok 22/23 daję jej butlę na śpiocha i nie wiem czy dobrze robię czy nie.... bo tak na opakowaniu mleka pisze żeby jadła już 150+5miarek 5xdziennie ale to nie przechodzi bo ulewa więc jest jak było 120+4 ale 6 posiłków dziennie i tak ona wstaje koło 8 i to 6 karmienie wychodzi tak późno i tu mam problem dawać czy nie dawać??
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 28th 2012
     permalink
    Kasia jedno co mi się nasuwa czy Ty jesz codziennie i zawsze zalecaną dzienną dawkę kalorii podzieloną na 4ry posiłki? :wink: ponoć zdrowiej jeść mniej a częściej i Mała sie tego trzyma. Jeśli obudzi sie o 1wszej w nocy to nie dasz jej butli bo "to już 7ma dzisiaj"? no bez przesady :) ładnie je niech je a czy to o 22 czy o 20 mało ważne - ważne by brzuszek był pełny
    Na opakowaniu są dane statystyczne i nie da się ich sztywno trzymać bo każde dziecko jest inne.
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeJun 28th 2012
     permalink
    Kasia,ja też chyba bym nie karmiła na śpiocha :-)
    Jak się mała nie domaga to nie ma co w nią "pchać" :wink: Jak byłaby głodna to na pewno dałaby Ci znać :bigsmile: Jak śpi całą noc to tylko się cieszyć.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJun 28th 2012
     permalink
    właśnie dziś spróbuje jej nie dać jak będzie ładnie spała i zobaczę jak noc będzie się zapowiadała:)
    --
  2.  permalink
    Biedronko poodcinaj lub jeśli masz więcej cierpliwości poodpruwaj metki z ubranek. One też mogą podrażniać delikatne skórę malca. Bo widzisz o ile ubranko to 100% bawełny, o tyle taka metka to jakiś poliester bardziej.
    --
    •  
      CommentAuthorSabakuma
    • CommentTimeJun 28th 2012 zmieniony
     permalink
    Jak byłam w ciąży słuchałam dwóch kołysanek na zmianę : Twinkle, twinkle litle star i W sukieneczkach z pajęczynki
    przez pierwszy miesiąc Olo zasypiał przy nich . Później dostaliśmy w prezencie "Kołysanki utulanki Magdy Umer i Turnaua" i przypomniałam sobie kołysanki które mi mama śpiewała teraz ja je śpiewam i ulubioną Olusia jest " Z popielnika na Wojtusia " ale Wojtusia zmieniamy na Olusia.
    Zresztą muszę się pochwalić że nie wiem jaki to wpływ jest słuchania muzyki w ciąży ale Olo uwielbia muzykę a najlepiej jak tato gra na gitarze razem z dziadkiem wtedy naszego dziecka nie ma na dobrą chwilę.
    --
    •  
      CommentAuthorViicki
    • CommentTimeJun 28th 2012
     permalink
    Benia, gratuluję:) Twój synek wagowo pobił mojego, który prawdopodobnie był największym wśród czteromiesięczniaków:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJun 28th 2012
     permalink
    benia304: waga urodzeniowa 3550 i 60 cm wczorajsza waga na wizycie u lekarza 9530

    wooooooooooooooooooooooooooow! :bigsmile:
    --
  3.  permalink
    Kasiu, zasada jest chyba taka, że można myśleć o karmieniu na śpiocha maluchów "z problemami"- noworodków z żółtaczką, niemowląt ewidentnie za mało przybierających na wadze. Ja swoją starszą córeczkę budziłam na karmienie tylko na początku jak miała żółtaczkę i jak miała 4,5 m-ca i traciła na wadze.
    Krzyś przesypia całe noce i go nie budzę. Karmię go ok 18:30, przesypia do 6-7 i dopiero wtedy go karmię.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJun 28th 2012
     permalink
    no właśnie o to mi chodzi chyba trochę się boję pobudki o 5 :D:D:D ale dziś spróbuję najwyżej się obudzi wcześniej a wtedy wrócimy na stary system:D:D:D a właśnie uważam że to ostatnie karmienie nie jest jej potrzebne bo przybiera ładnie a nawet ostatnio wskoczyła na 75centyl(może i to sprawka tego ostatniego karmienia:devil:

    Treść doklejona: 28.06.12 10:18
    Natalaa: benia304: waga urodzeniowa 3550 i 60 cm wczorajsza waga na wizycie u lekarza 9530

    no Janek został zepchnięty na II miejsce:D:D:D
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeJun 28th 2012
     permalink
    Sabakuma: Później dostaliśmy w prezencie "Kołysanki utulanki Magdy Umer i Turnaua"


    uwielbiam i moja Julka też :smile: piękne sa
    --
    •  
      CommentAuthoranaa86
    • CommentTimeJun 28th 2012
     permalink
    TEORKA: dziewczyny co ona wymiata ze śpiewaniem to jest koniec , świata

    A idze, idze! :tongue::tongue: wymyślasz :tongue:
    -
    Dziewczyny ale to może wy wiecie o co chodzi mojemu bąblowi. Do ukończenia równych 4 miesięcy Maks przesypiał mi od noworodka całe noce od 20.00 do 5.00 bez żadnej pobudki. Od miesiąca budzi się równo co 3 godziny, tyle, że o różnych porach, ale zawsze z głodu, bo żaden napój mu nie wystarcza i i tak muszę dać w końcu cyca. Na początku myślałam, że to może idą zęby, ale nie idą.... Jak mu to budzenie co 3 godziny zostanie, to nie będzie ciekawie. Jak myslicie, co mu się podziało?
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJun 28th 2012
     permalink
    anaa86: Jak myslicie, co mu się podziało?

    mówiłaś że Maksiu się wstydzi że waży mniej od Milki więc nadrabia:devil::wink: nie no Aniu ja liczę że mu przejdzie!
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJun 28th 2012 zmieniony
     permalink
    anaa86: Od miesiąca budzi się równo co 3 godziny, tyle, że o różnych porach, ale zawsze z głodu, bo żaden napój mu nie wystarcza i i tak muszę dać w końcu cyca.

    Moja Gosia też tak miała, przeszło po ok 6 miesiącu.
    Dziecko potrzebuje więcej tego nocnego mleka by dobrze przybierać na wadze.
    Nie traktuj tego jako czegoś złego dla Ciebie. Dziecko samo sobie reguluje ilość potrzebnego mu pokarmu.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 28th 2012
     permalink
    anaa86: A idze, idze! :tongue::tongue: wymyślasz :tongue:


    tere fere kuku !!
    wrzucić dziewczynom link do YT z konkursu ? :tongue::tongue::devil::devil::devil::devil::devil:
    --
    •  
      CommentAuthoranaa86
    • CommentTimeJun 28th 2012 zmieniony
     permalink
    bladykot: Nie traktuj tego jako czegoś złego dla Ciebie. Dziecko samo sobie reguluje ilość potrzebnego mu pokarmu

    Nie chodzi o mnie, ale przeszło mi przez myśl, że może mi już mleka w cycach zaczyna brakować i on dlatego taki głodny, a ja nawet nie wiem, że mu brakuje. No różne mam myśli, bo to się stało z dnia na dzień i z braku nocnego wstawania muszę wstać ok 6 razy w nocy i to mnie zdziwiło, ale pocieszające jest to, że może jest tak jak piszesz i jak już sobie wszystko wyreguluje, to zacznie ładniej spać. Ja mu mleka nigdy nie odmawiam, czasem jest tylko spragniony i po herbatce zasypia, ale jak jest głodny to od razu cyc i nic innego nie wchodzi w grę. Na pewno plusem tych karmień jest to, że z 2 centyla wskoczył w 4, więc jakieś efekty są :tongue::tongue:
    -
    Teo jak tam zębolki Ninki, idą już nowe :tongue::tongue::devil::devil:???
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 28th 2012
     permalink
    anaa86: Teo jak tam zębolki Ninki, idą już nowe :tongue::tongue::devil::devil:???



    :tongue::tongue::devil:


    Sabakuma: ale Olo uwielbia muzykę


    wyszukałam przed chwilą te Sukieneczki w pajęczynki, puściłam full screen i co ?
    Nina posłuchała 2,5 sekundy po czym zajęła się eksploracja mojego biurka usiłując zeżreć fakturę z T-Mobile oraz podkładkę pod mysz :neutral:
    niewrażliwe muzycznie mam dziecko, oj niewrażliwe :cool:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 28th 2012
     permalink
    Sabakuma: ostaliśmy w prezencie "Kołysanki utulanki Magdy Umer i Turnaua" i przypomniałam sobie kołysanki które mi mama śpiewała


    O, właśnie o tych mówiłam, są przepiękne :)
    --
    •  
      CommentAuthorbenia304
    • CommentTimeJun 28th 2012
     permalink
    ja też robię woooow za każdym razem jak Go zważymy :bigsmile:

    nie jest grubiutki tylko taki "ubity" ale prawda jest taka że jest co nosić "słodki ciężar "
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJun 28th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja doszlam do wniosku, ze ten miot 2012 to jakies hardcorowe koksy po prostu.
    A w 2011 to jakis bieda-miot był, nie uważacie?:)))
    Bo to sie nie da inaczej wytlumaczyc, ze 3-4mirsieczniaki waza wiecej niz9cio, a polroczniaki przeganiaja roczniaki :smile:
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJun 28th 2012
     permalink
    Magdalena: A w 2011 to jakis bieda-miot był, nie uważacie?:)))

    Jako mama z 2011r. muszę potwierdzić. Moje czternastomiesięczne dziecię waży 10,4kg . Gdzie mu do tych przykoksowanych, dziewięciokilogramowych półroczniaków?:crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 28th 2012
     permalink
    _sushi_: Gdzie mu do tych przykoksowanych, dziewięciokilogramowych półroczniaków?:crazy:


    dodam tylko, ze to nawet nie półroczniaki a czteromiesięczniaki :shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::devil:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJun 28th 2012
     permalink
    :shocked::shocked::shocked::shocked::shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorbenia304
    • CommentTimeJun 28th 2012 zmieniony
     permalink
    _sushi_: Gdzie mu do tych przykoksowanych, dziewięciokilogramowych półroczniaków?
    _sushi_: Gdzie mu do tych przykoksowanych, dziewięciokilogramowych półroczniaków?

    :bigsmile:
    ten koks to mleczko mamy :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    --
  4.  permalink
    No Krzyś to może w okolicach roku dobije do tych 9kg :crazy: No ale on drożdży nie lubi, więc dlatego bida-chłop :tooth:
    --
  5.  permalink
    naoglądały się mamy Hardkorowego koksu i nie ma Lipy :D
    wie co pisze matka siedmiokilowego trzymiesięczniaka z bajcepsem:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorbenia304
    • CommentTimeJun 28th 2012
     permalink
    mój synuś tak najwięcej przybrał w pierwszych tygodniach teraz raczej idzie już normalnie z wagą :
    w dniu wypisu do domu miał 3360( 5 doba)
    4 tyg 4760
    7 tyg 6300
    14 tyg 8500
    no i teraz 9500
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 28th 2012
     permalink
    O nie, aż taki koksu to nasz nie jest, ale 7 kg już wrzucił :DDDD I fakt - mleczko mamy tuczy ;)))

    Treść doklejona: 28.06.12 21:58
    Benia - szacun, czapki z głów :)
    --
  6.  permalink
    mariamateria: matka siedmiokilowego trzymiesięczniaka z bajcepsem:devil:

    U nas dokladnie tak samo :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorViicki
    • CommentTimeJun 28th 2012
     permalink
    powiem Wam, że ten mój koksik nieźle daje w kręgosłup:sad: krzyż boli praktycznie co dzień i zaczęłam mieć gorsze czucie w tym odcinku:sad:
    --
    •  
      CommentAuthorbenia304
    • CommentTimeJun 28th 2012
     permalink
    oj daje popalić w krzyżu :sad: na szczęście mój jest na prawdę spokojnym dzieciaczkiem i nie nauczony jest noszenia na rękach .
    Ale najgorsze jest moje III piętro bez windy ;wtaszczenie Jego i zakupów bo wózek zostaje w wózkowni na dole :neutral:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 28.06.12 22:49</span>
    jak wracamy z zakupów to mąż zawsze pyta " zakupy czy Maksiu ?" I często wolę wybrać zakupy nawet jakbym miała 2 razy chodzić na dół :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 28th 2012
     permalink
    benia304: III piętro bez windy ;wtaszczenie Jego i zakupów


    :shocked::shocked: Zmieniam zdanie - to TY jesteś hardkorowy koksu!!!
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJun 28th 2012
     permalink
    mariamateria: matka siedmiokilowego trzymiesięczniaka z bajcepsem

    Przyznaj sie lepiej, ze go dokarmiasz roketfjułelem :wink:

    Treść doklejona: 29.06.12 00:26
    benia304: ten koks to mleczko mamy

    Tiaa, jakby to tylkonod tego zalezalo, to Krzys Cerisowy byłby tu najwiekszym koksiarzem ever :wink:
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    Magdalena: Ja doszlam do wniosku, ze ten miot 2012 to jakies hardcorowe koksy po prostu.


    Coś w tym musi być, moja młodsza latorośl też się w trend wpisuje - w środę ją ważyliśmy i wyszło, że przywaliła 850 g w dwa tygodnie :shocked:
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJun 29th 2012 zmieniony
     permalink
    więc tak wczoraj klapa z tym jedzeniem..... bo zjadła o 18 o 19-30 strasznie ulała wykąpałam ją około 20 i już była strasznie zmęczona i marudziła niemiłosiernie dostała butlę jakoś przed 21 ze zmęczenia padła w te pędy ale w nocy tak od ok 2-30 buczała niby wystarczało moje cccicciiiccciii i w sumie tak dotrwała do 7-30 ale wydaje mi się że to buczenie to właśnie z głodu więc dziś będzie druga próba a jak się to powtórzy to chyba zostaniemy przy tym co było że po 22 dostanie butle na śpiocha jak i tak 2012 to koksiki to niech tak będzie:D:D:D
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    Kasia no to trzeba jej bylo dac jesc o tej drugiej skoro buczala :wink:
    bo dziewczynom raczej nie chodzilo o to, zeby w ogole w nocy nie karmic tylko zeby robic to wtedy jak dziecko sie budzi i wola a nie na spiocha :smile:
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    moj sobie upodobal ze bedzie spal od 18.00 do 00.00 takze przesypia 6h ale nie mozna to nazwac spaniem w nocy :D
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJun 29th 2012 zmieniony
     permalink
    nie no spoko Teo jak by się rozpłakała to bym jej dała hehe ona buczała tylko jakoś przez sen bo spała dalej.....a jednak wolę jej dać na śpiocha przed moim pójściem spać niż o 3 szykować butlę ot taka wygodna jezdem:D:D:devil::wink: nie no nie chciała bym jej psuć rytmu dnia i nocy jak już od miesiąca ładnie sobie śpi to nie chciałą bym jej teraz wprowadzać nocnego karmienia tym bardziej że drobna to ona nie jest:D:D:D: może takie wcześniejsze jedzenie zda egzamin jak się kaszką czy tam kleikiem wzbogaci teraz będziemy robiły jak robiłyśmy:) dobrze było nie ma co psuć:D:cool::cool:

    Treść doklejona: 29.06.12 08:14
    a jeszcze mam pytanie do dziewczyn tych 3 4 miesięczniaków jakie mają wasze dzieci drzemki w dzień?? mojej aktywność trwa od 1,5 do 2h góra potem robi się marudna i chce spać i tak cały dzień przeważnie drzemki trwają od 30min do góra 1h
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    anastasia po kazdym karmieniu (mniej wiecej pol godziny - godzine po), zaczyna byc marudna wiec ja klade. rano spanie jest najdluzsze, trwa 2-3h. dwie popoludniowe juz sa typowymi drzemkami, trwaja od 1-1,5h.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    czyli też dużo śpi w dzień:)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    Kasia - ja tez Krasnala na śpiocha karmię o 23 (zasypia o 20), tylko piersią nie butlą. I śpi do 6-7 rano, gdzie też jest karmienie na śpioszka, bo marudzi przez sen i śpi do 8-9. Bez karmienia śpiochowego mały się budził o 4-5.

    A jeśli chodzi o drzemki w dzień - podobnie jak u Agunci, rano gadamy sobie ok. tej 8-9 przez 2 godzinki, robimy toaletę poranną, bawimy się, a potem dziecko pada na 2h. Reszta drzemek to po karmieniu tak na pół do 1,5h.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    The_fragile: Bez karmienia śpiochowego mały się budził o 4-5.

    no właśnie tego bym nie chciała:D
    The_fragile: 2 godzinki

    czyli wszystkie maluchy podobnie:)
    --
  7.  permalink
    kasiakuzniki: a jeszcze mam pytanie do dziewczyn tych 3 4 miesięczniaków jakie mają wasze dzieci drzemki w dzień??

    U nas jedna jest zazwyczaj dluzsza, czyli ok 2godzinna i z dwie okolo pol godzinne!
    --

    No i dzis juz Wojtus nie ma prawie wcale tej wysypki! Zostalo mu tylko troszke na nozkach. Czy to mozliwe zatem, iz jest to egzema?? Ze po jednym posmarowaniu mascia sterydowa to zeszlo? Mi sie wydaje, ze to jednak cos zjadlam lub cos takiego zadzialalo.. Tu lakarze ponoc czesto na kazda wysypke mowia, ze egzema i daja sterydy. Nie wiem.. Bee go obserwowac i zobaczymy co sie bedzie dzialo!
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    my się karmimy koło 20-21. mała zasypia. śpi do ok. 22-23. dostaje cyca - śpi do ok. 5. cyc - śpi do ok. 7-8...czasem do 9 :wink:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.