Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    no to Paula dobrze cycka pilnuje:) ja wole dać o 22/23 i spać wraz z małą do 7/8:)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    Uff, Biedronka, dobrze że zeszło!
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    The_fragile: Biedronka, dobrze że zeszło!

    no bardzo dobrze a z tym czy to egzema czy nie to zobaczysz czy się powtarza.... ale już ma nie wrócić i tyle!!!
    --
  1.  permalink
    benia304: Ale najgorsze jest moje III piętro bez windy ;wtaszczenie Jego i zakupów bo wózek zostaje w wózkowni na dole :neutral:

    jak wracamy z zakupów to mąż zawsze pyta " zakupy czy Maksiu ?" I często wolę wybrać zakupy nawet jakbym miała 2 razy chodzić na dół :bigsmile:


    Hej,
    ja też muszę wchodzić na IV piętro (windy brak) tylko, że gondolę zabieram na górze (mili sąsiedzi powiedzieli, że lepiej zabierać bo kradzieże się zdarzały - budynek co prawda ma domofon ale nie raz było tak, że zadzwoni gość, poda się np. za listonosza i ludzie wpuszczają, a potem rower z klatki zniknął). A więc mój Michaś (7100, wczoraj zważony w przychodni) + ta gondola + torba z Michasia akcesoriami + torba z zakupami i hajda na górę (zawsze staram się zrobić tylko jeden kurs na górę bo nie chcę Michasia zostawiać samego w mieszkaniu). Masakra, jestem zmachana, spocona jakbym przebiegła półmaraton. I tak dwa, trzy raz dziennie tyle, że nie zawsze z zakupami.
    Jak mąż jest w domu to każe dzwonić do domofonu to on zejdzie i o ile to zrobię i zadzwonię to Piotr zawsze bierze Michasia. Wyjątki czasem robię i zostawiam gondolę ale potem to mój marudzi, że przecież mogli ukraść.

    Tak swoją drogą, to co za podli ludzie muszę być aby dziecku wózek czy inne rzeczy kraść??
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    katarzynah1987: Tak swoją drogą, to co za podli ludzie muszę być aby dziecku wózek czy inne rzeczy kraść??

    no to okropne ale tacy ludzie mają brak sumienia!
    -
    katarzynah1987: A więc mój Michaś (7100, wczoraj zważony w przychodni) + ta gondola + torba z Michasia akcesoriami + torba z zakupami i hajda na górę

    moja Mama w taki sposób zapracowała na 2 przepukliny które zrobiła dopiero 5lat temu..... więc ja bym wnosiła Michasia a potem gondolę i zakupy małemu w łóżeczku nic się nie stanie w 2 min:) ja mam 3 schodki bo domek a najpierw wystawiam wózek a potem wkładam Milciaka!
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    dziewczyny czy mozna z 2miesieczniakiem wyskoczyc na basen odkryty???
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    aguncia: rano spanie jest najdluzsze, trwa 2-3h. dwie popoludniowe juz sa typowymi drzemkami, trwaja od 1-1,5h.



    o nieba ale zazdroszczę !!! :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoranaa86
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    Matko kochana, ja nie wierzę w to ile wasze dzieciaki ważą... To ja mojego muszę jednak przepisać do 2011, bo on taki mizerok z wagą, że przy waszych koksach, to on jakiś kurdupelek :tongue::tongue: Ma 5 miesięcy a waży 6300g :shamed::shamed::shamed:
    -
    Też cycowy, ale jak widać to nie ma przełożenia
    -
    My w nocy mamy pobudki 24.00, 3.00, 5.00 a potem zawsze śpi do 8.30-9.00. Na szczęście znowu ładnie śpi w dzień drzemki 10.00-12.00, 14.00-15.30, 17.00-18.00
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    kasiakuzniki: no to Paula dobrze cycka pilnuje:) ja wole dać o 22/23 i spać wraz z małą do 7/8:)

    Phi tam. Mała śpi z nami, więc właściwie mnie nie budzi, tylko sama cyca bierze :D
    --
    •  
      CommentAuthorSabakuma
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    Dziś jest mój ostatni dzień macierzyńskiego od poniedziałku do pracy . Łeeee , rany 8 miesięcy w domku. :cry:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    Sabakuma - współczuję! ja nawet myśleć o tym nie chcę...
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    anaa86: Ma 5 miesięcy a waży 6300g

    licytacji ciag dalszy... moj wazy 5950kg i nie ma jeszcze 2miesiecy!
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    A mój ma 2,5 roku i waży 13 kg :tooth::tooth: Tylko co z tego wynika? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    Livia: Tylko co z tego wynika? :wink:


    Haha, noooo, że nie jest pakerem 2012 ;)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 29th 2012 zmieniony
     permalink
    a ja się tam cieszę, że moja z tych lekkich i drobnych bo przynajmniej plecy od dźwigania nie bolą, robimy samoloty, podrzucamy się [10 kilowego klocka to raczej słabo :smile:] dla zabawy i mam małego dzidziusia w domu a nie jakiegoś pakera miniaturkę :devil::devil::devil::devil::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    TEORKA: i mam małego dzidziusia w domu a nie jakiegoś pakera miniaturkę

    i tego to ja Ci zazdroszczę jak nie wiem co! co z Rafałem widzimy jakieś maleństwo - się śmiejemy, że my od razu na głęboką wodę rzuceni.. z drugiej jednak strony - R. stwierdza, że przy mnie to tak "głupio" nie wygląda - dziwniej by było, gdyby jego siostra (ok. 165 wzrostu) urodziła ponad 4 kilowe dziecię) :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    TEORKA: mam małego dzidziusia w domu a nie jakiegoś pakera miniaturk


    No to jest akurat fajne! Dzisiaj na spacerze podglądałam takie mini-mini-maleństwo w jakimś wózku - napatrzeć się nie mogłam :) Przyszła mama, zagadałam - dziecko młodsze od naszego o miesiąc, ale nasz nawet po urodzeniu nie był taki maciupki :)
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    TEORKA: moja z tych lekkich i drobnych

    Z drobnych i lekkich to moja jest - prawie 16 m-cy i ok. 9 kg
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    Mónikha: Z drobnych i lekkich to moja jest - prawie 16 m-cy i ok. 9 kg


    heh no faktycznie :wink::wink::wink:
    ja porównywałam moją raczej do tych 9 kilowych czteromiesięczniaków :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbenia304
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    no ale co mamy zrobić że nasze maluszki tak rosną .Najważniejsze że są zdrowe :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    Benia - o to to, małe czy duże, byle zdrowe były :)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    benia304: no ale co mamy zrobić że nasze maluszki tak rosną



    a ktoś pisze, że to źle i że w związku z tym trzeba coś robić ? :devil::wink:
    --
  2.  permalink
    TEORKA: że moja z tych lekkich i drobnych

    buahahaha, przypomniały mi się ostatnie fotki Ninki :crazy: No na drobną to ona nie wygląda, chyba że nam inne dziecko wklejasz :crazy:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 29th 2012 zmieniony
     permalink
    Cerise, no ale Ninka ma 8 miechów (czy tam 9, nadal nie łapię jak to się liczy) - a wygląda jak nasz mały Budda :DDD (w sensie wielkościowym) ;)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 29th 2012 zmieniony
     permalink
    cerisecerise: No na drobną to ona nie wygląda, chyba że nam inne dziecko wklejasz :crazy:


    bo z tym, że drobna to chodziło mi o to, że krótka jest, mała znaczy [w rozmiar 68 cm wchodzi od biedy jeszcze a dopiero niedawno na 74 przeszliśmy :smile:]
    dlatego wygląda jakby ważyła 12 kg a waży 8, więc lekka i daleko jej do 10-kilowych czteromiesięczniaków :wink::wink:
    --
  3.  permalink
    Dzisiaj po raz pierwszy Michaś zaczął się tak fajnie, głośno, świadomie śmiać z taty, który dmuchał w walizkę (odkurzał ją można powiedzieć). To było cudowne, aż matula rozbeczała się ze wzruszenia! :smile:
    Od dziś nie zamiatam, tylko Piotr będzie osobiście zdmuchiwał kurz z podłogi, co by Michała rozśmieszyć! :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    katarzynah1987: Tak swoją drogą, to co za podli ludzie muszę być aby dziecku wózek czy inne rzeczy kraść??

    Znajomym ostatnio ukradli. Nie ma litosci.
    Ty to jesteś masakryczna :cool: 4 piętra z tym wszystkim?! To ja mam jedno i zakupów nie robiłąm wcale. Wózek i Zu to było dla mnie dużo :shamed: Teraz planuję nosić w chuście, przynajmniej zakupy zrobię :bigsmile:
    --
  4.  permalink
    W chuście tez noszę ale w chłodniejsze dni bo w upał to męka i dla Michała, i dla mnie.
    --
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    No rozumiem, ale na zakupy można na chwilę wyskoczyćw chuście (mały w samej pieluszcze), a potem na dłuższy spacer z wózkiem... tak przynajmniej planuję .
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeJun 29th 2012 zmieniony
     permalink
    Oli za to waży 7500 :wink: No,ale ona uwielbia jeść. Kaszki,słoiczki,zupki- wszystko. I tylko siedzi i otwiera dziubek jak pisklę :rolling: Najgorzej jest jak jem przy niej,wtedy nie odpuści. Patrzy się na mnie non stop,a czasem to nawet marudzi.Z drugiej strony każdy mówi,żeby aż tak się tym nie przejmować,bo jak zacznie chodzić to wtedy zrzuci troszkę :wink: Powiem,że trochę mnie przeraża dziecko 4 miesięczne ważące 9kg :smile: A i jaki to trzeba mieć super kręgosłup żeby dzwigać taki ciężarek :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbenia304
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    a ktoś pisze, że to źle i że w związku z tym trzeba coś robić ?


    no co Ty nawet tego tak nie" przeczytałam " :bigsmile:
    Mam małego "grubcia" i Kocham Go nad życie:bigsmile:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 29.06.12 18:39</span>
    zapomniałam dodać że to moja "Walentynka" :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    --
  5.  permalink
    TEORKA: a ktoś pisze, że to źle i że w związku z tym trzeba coś robić ?
    --


    Koniecznie - przed następną ciążą pakować na siłowni - taką teorię uknułam lulając koksika, jak mi się dzisiaj przez ten upał obudził po 40 minutach spania 'na noc':devil:
    --
  6.  permalink
    Hussy: bo jak zacznie chodzić to wtedy zżuci troszkę :wink:

    Moja zrzuciła. Jak była w wieku Krzysia była szersza niż dłuższa, a teraz taka normalniejsza :wink: I nawet na jedzenie przestała się tak rzucać. Bo jak była w wieku Krzysia, to na śniadanie potrafiła 2 kajzerki wsunąć i nie było opcji, żeby jej nie dać :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJun 30th 2012
     permalink
    pewnie najważniejsze że zdrowe a czy chuderlaki czy grubaski to już indywidua:)
    -
    a my wczoraj zrobiłyśmy tą druga próbę ale mała dostała na noc więcej mleczka czyli te 150+5 i spała do 8 bardzo ładnie:) może wczorajszy falstart był związany z przeziębieniem bo cała nasza trójka zasmarkana!:neutral:
    --
  7.  permalink
    ja wczoraj nakarmiłam młodego przed moim spaniem, bo jakoś tak marudził przez sen około północy - normalnie tego nie robię - a on się normalnie obudził na żareło o 3:30 ;) czyli dodatkowa porcja nic mu nie zmieniła w nawykach żywieniowych a liczyłam, że będzie bez tej pobudki:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJun 30th 2012
     permalink
    hehe moja tak po skończonym 2 miesiącu zaczęła wydłużać nocne karmienia z 3h na 4 5 i tak od 20 maja śpi całą nockę i nie woła jeść:) a mam chrześnicę w październiku skończy 2 lata ona zjada kaszkę o 19/20 o 23 24 budzi się z krzykiem o jedzenie i dopiero od tyg starcza jej to do rana:D:D:D:D:D przyjaciółka nie wysypia się już od dawna:D:D:D ale ona duża dziewczynka wygląda jak 3 latka nie to że gruba ale mocnej kości i wysoka jest więc pewnie stąd taka potrzeba:):cool:
    --
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeJun 30th 2012
     permalink
    heh w porównaniu do waszych dzieci z 2012 to mój będzie chudzina, wczoraj go ważyliśmy, ma 5290gram i pediatra powiedziała że ładnie przybiera, powiem szczerze, że nie wyobrażam sobie jak miałabym go dźwigać gdyby miał 4 kg więcej, więc podziwiam...

    co do karmienia, to mój maluch w dzień je jak chce i ile chce (w upały się wszystko rozregulowuje), w nocy natomiast nadal co 3 godziny i nie ma opcji żeby wytrzymał dłużej, moim marzeniem jest przespać 6 godzin ciurkiem :( ale to pewnie dopiero wtedy jak przejdziemy na mleko modyfikowane, mój pokarm starcza mu na 3 godziny tylko
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 30th 2012
     permalink
    gilese: ale to pewnie dopiero wtedy jak przejdziemy na mleko modyfikowane, mój pokarm starcza mu na 3 godziny tylko


    ale to nie od mleka zależy przecież !
    absolutnie nie jest powiedziane, że po modyfikowanym by Ci dłużej pospał :wink:

    co więcej - moja Ninka od początku na cycku ładnie mi noce przesypiała a jak przeszliśmy na MM to się częściej budziła :devil:
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJun 30th 2012 zmieniony
     permalink
    TEORKA: absolutnie nie jest powiedziane, że po modyfikowanym by Ci dłużej pospał

    Dokładnie. Moje dziecko czy to na cycu, czy to na mm budziło się w nocy o tych samych porach. Też miałam nadzieję, że mm coś da ale nie było reakcji. Tak samo z kaszką - mimo że bardziej kaloryczna, nie wpłynęła na długość nieprzerwanego snu. Tutaj pomógł czas - teraz mamy przeważnie 1 pobudkę w nocy, 4 miesiące temu było ich nawet 5.
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJun 30th 2012
     permalink
    chciałam się pochwalić, że moje dziecko nie reaguje w zły sposób na czereśnie i CZEKOLADĘ, ale nie wiem czy z tego drugiego powinnam się cieszyć, bo z pewnością wiedza ta nie pomoże mi w poprawieniu figury:devil:
    no i dziś uruchomiliśmy elektroniczna nianie- od razu jestem spokojniejsza i podglądam moje Potworro:bigsmile:

    tak piszecie o tej wadze i się zastanawiam ile to moje ma...
    ost warzona była 22 maja, w środę ma szczepienie ( o ile się wybierzemy) to się okaże ;)
    teraz do Łucjowego przybierania nie przyczepią się,
    jestem pewna, że dobrze 'przytyła'
    na udach ma po 4 faudki, które są co raz głębsze!
    zobaczymy czy jako dzieć z 2012 na mamusiowym mleczku "podtrzyma tradycję koksową"
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeJun 30th 2012
     permalink
    Dzisiaj Kuba zaskoczył mnie 2 razy.
    Najpierw jak jadłam obiad i odwróciłam się na chwilkę, Kuba zabrał mi z talerza pieroga ruskiego:devil: Ale był wrzask jak mu go zabierałam! Poczulam się jak wyrodna matka:wink:
    Później Kuba leżał sobie na macie a ja wyszłam do kuchni zrobić herbatę. Wracam po chwili a dziecko me wywędrowało na drugi koniec pokoju!:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeJun 30th 2012
     permalink
    gilese: moim marzeniem jest przespać 6 godzin ciurkiem :(


    Moim też, a zerknij ile moje dziecię ma...
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeJul 1st 2012
     permalink
    Dlatego cieszmy się,że nasze dzieci śpią w nocy,bo nie ma nic lepszego niż wstać wypoczętym i wyspanym :peace:
    --
    •  
      CommentAuthorbenia304
    • CommentTimeJul 1st 2012
     permalink
    Dlatego cieszmy się,że nasze dzieci śpią w nocy,bo nie ma nic lepszego niż wstać wypoczętym i wyspanym


    tak to jest cudowne :) Mój poszedł spać o 22 i śpi do tej pory a jest po 8 (oczywiście o 6 było przytulanie do cycusia a nawet dwóch :)
    i tak codziennie ale tfu ,tfu ,tfu
    z córką nie miałam tak fajnie-małpiszonek w ogóle nie chciał spać.Nawet jakieś badania miałam robić w Warszawie w tym kierunku ale już nie pamiętam-córcia wczoraj skończyła 12 lat to kiedy to było :)
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJul 1st 2012
     permalink
    U nas pierwsze wazenie po porodzie bedzie w tym tygodniu:) Jednak widac, ze nasze Malenstwo rosnie, co mnie jakos nie dziwi, bo jesc to Ona uwielbia, mleczko wylatuje jej bokiem, a nadal ciagnie :p Dzieki temu ladnie zoltaczka poschodzila :)
    Dzis zaliczylismy kupe na mamusie, sciagnelam pieluszke i nagle wszystko bylo na mnie:tooth:

    A co do gondoli my mamy 90cm i jak na razie Nadia wyglada w niej zabojczo przy swoich 53 cm :)

    Dziewczyny, czy przy takim Maluszku moge miec w nocy okno uchylone? mamy taka duchote w domu, ze szok... A i czy moge ja w dzien ubierac w same body na krotki rekaw i polspioszki? :p Glupie pytanie, ale ja sie dopiero ucze:jumping:
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeJul 1st 2012 zmieniony
     permalink
    Vusti ja mialam zawsze otwarte okno w sypialni .. a teraz wrecz pootwierane wszedzie liczac na jakis malutki przeciag!!!!!
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeJul 1st 2012 zmieniony
     permalink
    Ja urodzilam w lutym, kiedy byl tutaj wieeeeelki snieg i wieeeeeeelki mroz. W szpitalu bylo tak goraco, ze mialam caly czas otwarte/ uchylone okno. Na szczescie bylam w pokoju sama, watpie czy inna mama zgodzilaby sie na takie cos...:wink: wloszki sa bardzo przewrazliwione na punkcie zimna...
    Ale byla taka duchota, ze nie moglam zrobic inaczej, nie cierpie zaduchu.
    Tak wiec mozesz spokojnie otworzyc szeroko okno, malej wyjdzie to tylko na zdrowie :bigsmile:
    przegrzewanie noworodka moze mu zaszkodzic.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 1st 2012
     permalink
    aguncia: Ja urodzilam w lutym, kiedy byl tutaj wieeeeelki snieg i wieeeeeeelki mroz. W szpitalu bylo tak goraco, ze mialam caly czas otwarte/ uchylone okno

    ja w styczniu i też mieliśmy okno otwarte lub uchylone.
    Dostaliśmy z Rafałem pochwałę od pielęgniarki, że dziecię ubrane w samo body, ew. okryte kocykiem. Na innych salach ponoć żar się lał, a dzieci ubrane po kilka warstw.

    Treść doklejona: 01.07.12 17:10
    Co ubieracie Waszym raczkującym dzieciom na nogi w takie upały? Mała ma zaczerwienione kolanka, ale przecież rajstop jej nie ubiorę, bo upał... dziś ma na sobie sukienkę, to i spodnie jakoś nie pasują.. echh
    --
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeJul 1st 2012
     permalink
    Półśpiochy bawełniane.
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeJul 1st 2012
     permalink
    Oliwka dziś cały dzień w samej pieluszce leży :smile: Co do tych upałów.Drugi dzień,a ja mam już dość :confused: A podobno cały tydzień tak ma być.. Chociaż dziś grzmiało i padało,ale po tym było jeszcze gorzej :/ Okna wszystkie otwarte,ja ledwo żyje.. O Oliwce nie wspominam,bo całe włoski ma mokre :/ I bidna nawet wyspać się nie może... Lubię jak jest ciepło,ale bez przesady. Wykańczają mnie te upały :confused:
    -
    Muszę się pochwalić. Mamy mały progres :wink: Dziś podnosiłam Oliwce nóżki do góry i UWAGA! Była nimi zainteresowana :bigsmile: Najpierw się patrzyła,a potem skubała,łapała,i po paluszkach się szczypała.Co prawda sama jeszcze nie przyciąga sobie nóżek,ale już coś idzie w dobrym kierunku :bigsmile:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.