Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJul 1st 2012
     permalink
    Natalaa: Co ubieracie Waszym raczkującym dzieciom na nogi w takie upały?

    sukienka+pielucha
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJul 1st 2012
     permalink
    Natalaa: Co ubieracie Waszym raczkującym dzieciom na nogi w takie upały? Mała ma zaczerwienione kolanka, ale przecież rajstop jej nie ubiorę, bo upał... dziś ma na sobie sukienkę, to i spodnie jakoś nie pasują.. echh

    Ja ubieram jakieś lekkie, materiałowe spodenki. Takie,żeby za kolanka były.
    Twoja Paulinka tylko po domu śmiga, a mój Wojtek to i na dworze,więc nie ma opcji samej pieluszki...
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 1st 2012
     permalink
    nie wiem co to będzie jak ruszy na dwór :devil: hehheh
    jakieś dresiki jej będę ubierać chyba :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJul 1st 2012
     permalink
    no u nas Milka też albo sam pampers albo koszuleczka ramparaz zależy czy jest dużo ludzi i czas na rękach bo w samej pieluszce to zaraz ją ciałko boli od ludzi więc musi na pupce i łapkach coś być:D:D:D:D ale ogólnie patelnia można oszaleć:(:devil::devil:
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJul 1st 2012
     permalink
    Natalaa - możesz kupić (albo zrobić) Paulince getry - takie sięgające od pół uda do pół łydki (jakby nakolanniki).
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 1st 2012 zmieniony
     permalink
    Natala a propo tego co Livia napisała - NAKOLANNIKI Z ABSEM :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 1st 2012
     permalink
    Hehe, właśnie chciałam Ci napisać, żebyś jej getry zrobiła - ja miałam takie jak byłam malutka, mama mi na drutach zrobiła :D

    A u nas maluch w samym pampersie w domu, bo duchota straszna.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJul 1st 2012
     permalink
    Wstyd się przyznać, ale moje dziecko dziś większą część dnia spędziło na golasa!!! Stwierdziłam, że najwyżej mamę obsika, ale jaka dupka przewietrzona - ani zaczerwienienia:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 1st 2012
     permalink
    u nas też na golasa :wink:
    nad wodą, w cieniu i obsiurywała cały koc aż miło :cool:
    --
  1.  permalink
    My zaliczyliśmy na te okoliczność obskikanie mamy i podłogi :D
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJul 1st 2012
     permalink
    My - balkonu ;-) 4 razy :-D
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJul 1st 2012
     permalink
    flavia: chciałam się pochwalić, że moje dziecko nie reaguje w zły sposób na czereśnie i CZEKOLADĘ, ale nie wiem czy z tego drugiego powinnam się cieszyć, bo z pewnością wiedza ta nie pomoże mi w poprawieniu figury:devil:

    zaprawdę powiadam ci, NIE POMOŻE! odkryłam to samo (z czekloladą) 3 mce po porodzie, i w ciagu 2 mcy przywaliłam 4 kg!
    TEORKA: Natala a propo tego co Livia napisała - NAKOLANNIKI Z ABSEM :wink:

    Nie polecam! Jak wiadomo, Mery chudzielec, a i tak te nakolanniki strasznie uciskają nóżki. nie mam odwagi ich założyć, więc 2 kupione pary wylądowały w szufadzie i będą z nich pacynki. jedyne na swiecie pacynki z abeesem.
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJul 1st 2012
     permalink
    hehehe my też cały dzień na dworze ale w pampersie i nic nie osikane:D:D:D:) za to mała od dziś wieczora wyciąga rączki do zabawek leżąc na brzuszku:) trochę nie udolnie bo odpycha ale jak się w końcu uda to radość ze wzdychnięciem niesamowita:D:D:D nasze usypianie trwało 1h:neutral: małą wyspała się od 19 do 20 i po kąpieli i butli nie śniła spać więc heja na mate jak jej się znudziło i zobaczyłam żę spokojnieje to do łóżeczka pielucha nawet bez smoka i do spania:)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 1st 2012
     permalink
    Magdalena: Nie polecam! Jak wiadomo, Mery chudzielec, a i tak te nakolanniki strasznie uciskają nóżki.


    aaaa to widzisz , ja nie wiedziałam bo nie używamy i na oczy ich nie widziałam na żywo :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 1st 2012
     permalink
    pomyślimy. dzięki za podpowiedzi! :-)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 1st 2012
     permalink
    Dziewczyny, ja mam pytanie o fotelik, ale specjalnie tutaj, a nie w wątku fotelikowym, bo tu Was więcej i bardziej doświadczone jesteście, a fotelik już mamy. Otóż - mamy Maxi Cosi Cabro i tam jest taka wkładka dla maluszków - do kiedy powinno się ją trzymać? Mały jest już wielkościowo za duży, bo łepetyna mu się nie mieści w tych cholernych ogranicznikach na łepek. A z drugiej strony jak wyjmę wkładkę to zapada się w foteliku, bo jeszcze nie siedzi i moim skromnym jest za bardzo zgięty.

    I tu pytanie do mam dużych dzieciaczków - czy da się to rozwiązać w jakiś inny sposób? Ja żałuję, że te ograniczniki na łepek nie są odpinane na rzepy, by bym je zdjęła i mały by nadal siedział na tej poduszeczce. Czy wyjąć wkładkę i dać mu pod dupkę np. kilka pieluszek tetrowych, żeby był bardziej na rogala niż w pozycji siedzącej?
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJul 2nd 2012
     permalink
    my mamy maxi cosi city i mała juz dawano nie jeździ z wkładką chyba po 2 miesiącu już się z nią pożegnaliśmy..jeździ jej się wygodnie:)
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJul 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    The_fragile: - do kiedy powinno się ją trzymać? Mały jest już wielkościowo za duży, bo łepetyna mu się nie mieści w tych cholernych ogranicznikach na łepek. A z drugiej strony jak wyjmę wkładkę to zapada się w foteliku, bo jeszcze nie siedzi i moim skromnym jest za bardzo zgięty.

    Fragile, moje dziecko NIGDY nie jeździło w tej wkładce, a przypomnę, że jak pierwzy raz wsiadło do fotelika, to miało 1980g.
    Odradził nam to ten Zawitkowski, znany z netu fizjoterapeuta, akurat pracuje w IMiDz, gdzie Mery leżała. Zamiast tego kazał dziecko stabilizowac zwiniętyki w rulon pieluszkami tetrowymi.
    Nie pamiętam, ile Twój synek wazy, ale jak to miot 2012 to pewnie nie jest kruszynką :wink: Nie bój się, w foteliku jest pozycja fizjologiczna. sama nic mu nie podkladaj pod plecki, bo na pewno nie zrobisz tego tak, żeby było ergonomicznie. Najwyżej stabilizuj mu główkę tymi pieluszkami (dziecku się wtedy też lepiej śpi, bo ma takie miękkie wałeczko obok główy.
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJul 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    TEORKA: Natala a propo tego co Livia napisała - NAKOLANNIKI Z ABSEM


    Natalka, ja kupiłam te nakolanniki i u nas kompletnie się nie sprawdziły - już mówię, dlaczego. Janek ma KAWAŁEK nóżki, a te nakolanniki są bardzo wąskie! Próbowałam je rozciągnąć, po praniu naciągnęłam na słoiki (za radą babci;-) ) i trochę się poluźniły ale nie na tyle, żeby móc ich używać. Janko nosi je teraz na rękach:wink:
    Generalnie u nas panuje zasada "boso (i goło) przez świat":smile:
    --
    Edit.
    Widzę, że Madzia jest tego samego zdania.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 2nd 2012
     permalink
    no te nakolanniki to podobnie wyglądają jak stabilizatory na kolana, a, że od tych ja mam odciski, to mojemu dziecku pewnie nie ubrałabym tychże nakolanników... no nic - albo będzie miała czerwone kolana, albo będę jej spodenki ubierać...

    btw. w sobotę pierwszy siniak na kolanie zauważyłam :cool: to teraz poleciii :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJul 2nd 2012
     permalink
    Ale nakolanniki (te z abs-em) i zwykłe getry to dwie różne sprawy, więc nie musisz od razu z nich rezygnować.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 2nd 2012
     permalink
    Magdalena: jak to miot 2012 to pewnie nie jest kruszynką :wink: Nie bój się, w foteliku jest pozycja fizjologiczna. sama nic mu nie podkladaj pod plecki, bo na pewno nie zrobisz tego tak, żeby było ergonomicznie


    No nie jest, 7200 :D Super, dzięki i dzięki za pomysł z tymi pieluszkami! Wykorzystam i zaraz wyjmę tę cholerną wkładkę!

    Kasiakuzniki - łoo, to ja przedobrzyłam ;))
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJul 2nd 2012
     permalink
    no troszeczkę:D:D:D:D po prostu nie chcesz żeby mały tak szybko dorastał:D:D:D:D
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 2nd 2012
     permalink
    Kasia - wczoraj przeglądaliśmy zdjęcia z pierwszych dni i ani ja ani mąż nie mogliśmy uwierzyć, ze dziecko tak szybko może rosnąć! :D Ale im dalej tym więcej zabawy :))))
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJul 2nd 2012
     permalink
    no ja też ostatnio oglądałam zdjęcia i to jest aż niewiarygodne jak dzieciaczki się zmieniają!!!! ale tak jak piszesz im starsze tym fajniejsze dla mnie pierwsze 1,5miesiąco to byłą masakra za to teraz czysta przyjemność:D:D:D
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 2nd 2012
     permalink
    a ja chyba wolałam jak mała sobie leżała i jedynie co to cyckała, kupę waliła i spała :bigsmile:

    chociaż z drugiej strony od jakiegoś tygodnia - dwóch - zaczyna być bardziej kumata - np. kiedy teściowa trzyma ją na rękach, a ja powiem - chodź do mamy to ona obie rączki wyciąga... fajne too :)
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJul 2nd 2012
     permalink
    Natalaa: a ja chyba wolałam jak mała sobie leżała i jedynie co to cyckała, kupę waliła i spała :bigsmile:

    hehe no coś w tym jest:)
    -
    ale jednak jak kumate to fajniej Milka do tygodnia reaguje na swoją kuzynkę o 5miesięcy starszą no normalnie z rąk się wyrywa i gada do niej jak najęta:D:D aż Jula jest zdziwiona bo od początku szczypała Milkę,piszczała łapała za ciuszki i robiła co chciała bez odzewu a teraz to już nie taka lalka hehehe świetne to jest muszę to nagrać bo mała wygląda jak by chciała jej oddać:D:D:D:D:devil::tongue::wink:
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJul 2nd 2012
     permalink
    Przepraszam, ale chyba jestem najbardziej problematyczna z Was wszystkich :( Co zrobić, żeby pomóc mojej małe Pchle w robieniu kupki? Od wczoraj stęka, jęczy i piszczy przy robieniu kupki...wczoraj udało Jej się coś tam zrobić, ale dziś znowu się męczy, a ja nie wiem jak Jej pomóc...
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthormariamateria
    • CommentTimeJul 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    spróbuj tego http://www.youtube.com/watch?v=sisPcqAid0E u nas pomogło. I to co Ci pisałam wcześniej sie potwierdza - to taki efekt po 2 tygodniu jak dziecku wzrasta zapotrzebowanie na pokarm w głowie, ale układ pokarmowy za tym nie nadąża, to mogą być takie trudności. To minie :) tyle pocieszenia

    The_fragile my w naszym babydizajnie mieliśmy tak, że tę gąbkę spłycającą dało się wyjąć i zostało samo to coś z wałeczkiem dookoła głowy. Młody siedzi głęboko w foteliku, co dla mnie rozumie się, że bezpiecznie, ale łepetynę ma jeszcze obwałkowaną dla podtrzymania, czyli pielucha zadziała tak samo.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaŚ
    • CommentTimeJul 2nd 2012
     permalink
    Witam i proszę o radę Moja córka obecnie 2 lata ma niby krzywe nogi po rocznym szczepieniu dorkotka rodzinna zaleciła cały czas podawać wit D. między czasie byliśmy u prywatnego ortopedy i powiedział że nie jest źle a wkładki tylko pogorszą sprawę )witamina D nie pogarsza ale też nie poprawia) więc byłam spokojniejsza a tu ostatnio bilans 2 latka i pani doktor znowu mówi krzywe nóżki więc mówię byliśmy u ortopedy a ta dała skierowanie do innego (ponoć miesiąc się czeka) więć kompletnie nie wiem znowu się zapisywać. Ola u doktorki narobiła takiego krzyku że cała przychodnia słyszał nie dała się ani zwarzyć ani zmierzyć a tym bardziej osłuchać secre
    Prosze o radę !!!!!?????
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJul 2nd 2012
     permalink
    To ja mam odwrotny problem z kupka, czy to normalne, ze moja Punka robi kupe po kazdym jedzeniu, czyli ok. 8 razy dziennie?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    Vsti: To ja mam odwrotny problem z kupka, czy to normalne, ze moja Punka robi kupe po kazdym jedzeniu, czyli ok. 8 razy dziennie?


    jak najbardziej normalne :wink:
    mojej Nince to przeszło jak skończyła miesiąc :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJul 2nd 2012
     permalink
    Vsti do tej pory u nas też tak było...co karmienie - kupka w pieluszce...a od wczoraj wielki problem z wypróżnieniem...:confused:
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJul 2nd 2012
     permalink
    TEORKA: mojej Nince to przeszło jak skończyła miesiąc


    mojej przeszło kilka dni temu :tongue: wczoraj była tylko jedna kupa- z rańca.

    Grypa mnie dopadla, zdycham.. nie tylko fizycznie ale i psychicznie się źle czuję.
    Dobija mnie bezsilność, nie mam siły nawet ręki podnieść, a tu się trzeba Kluską zająć...
    Jak na złość mój P w czw wyjeżdża na weekend i nie będzie nikogo do pomocy:sad:
    No i żebym tylko Łucji nie zaraziła:neutral: rzadko choruję, ale jak już mnie coś złapie to koniec!
    Przepraszam, że tak się żale...:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorbiri
    • CommentTimeJul 2nd 2012
     permalink
    u nas tez masakrycznie gorąco... moja Paulinka wczoraj w ciagu dnia spała max 1,5h a na dobre zasnela 23:30 spała z nami na lóżku bez przykrycia i musiało być okno otwarte bo przy zamknietym nie mogla wcale zasnac... dziś bidula ucina sobie wlasnie drugą drzemkę ale cała spocona włosy w strączkach. ja lubie ciepła ale jak na nią patrzę to wolę żeby temp spadła do 20 stopni...
    no i z jedzeniem w upaly jest masakra- mogłoby nie istniec. ale jak chciałam jej dac mleko na obiad to nim plula a wystarczyło ze otworzyłam słoiczek młoda marchewka z ziemniaczkami to zajadała jak wściekła:devil:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    A nasze dziwne małe dziecko najwyraźniej lubi upały... Od trzech dni jak jest tak gorąco ma świetny humorek, ja padam jak mucha, cała się lepię, a ten w body takim na ramiączkach i szyjkę ma ledwo ciepłą. I jeszcze najchętniej by się do mnie przykleił jak ja cała mokra i wściekle gorąca. Nie zrozumiem go chyba ;)))

    A ja zapragnęłam zimy :confused:
    --
    •  
      CommentAuthoranaa86
    • CommentTimeJul 2nd 2012
     permalink
    He he co dziecko to inaczej. Początki tegorocznych upałów były dla nas udręką. Maksio zasypiał 2 godziny, co do tej pory robił w góra 5 minut po ostatnim karmieniu. Marudził, stękał, nie chciał jeść, przewracał się na wszystkie możliwe sposoby. No ale co się dziwić, jak temperatura przy zamkniętych roletach nie schodziła niekiedy z 30 stopni. Natomiast teraz jak się już przyzwyczaił do tego skwaru wszystko wróciło do normy!
    --
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeJul 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    Vsti: To ja mam odwrotny problem z kupka, czy to normalne, ze moja Punka robi kupe po kazdym jedzeniu, czyli ok. 8 razy dziennie?--

    Moja robiłą 12 :D Jak miała 7 miesięcy to nadal robiła 7 kup :D Ale to był taki okres przejściowy, bo zaczeła dużó jeść. Generalnie 3 robiła do około 2 roku życia :devil:
    KasiaŚ: krzywe nogi

    Nie iwem do końca co to znacyz? Iksy? Zu takie ma, i spłaszcza stópki, i siada z nóżkami na boki. Ale myz nią byliśmy u fizjoterapeuty. No i zlecono wkłądki termoplastyczne - twarde faktycznie tylko pogarszają sprawę. No i basen i aktywność. Mam nadzieję, żę rehabilitacja nie będzie potrzeba, bo ona teraz należy do zbuntowanych :wink:
    /Ale ona miała od urodzenia asymetrię. Ćwiczenia, pzreszło i teraz znów coś się dzieje, a możę po prostu po drodze przegapiłam...
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeJul 3rd 2012
     permalink
    A moja wczoraj spała dwa razy w ciągu dnia. Raz dwie godziny,a za drugim trzy :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaŚ
    • CommentTimeJul 3rd 2012
     permalink
    Do kolan są nogi proste a potem wykrzywione na zewnątrz
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 3rd 2012
     permalink
    Mamy pół roku, aaaaa :crazy:
    --
  2.  permalink
    Sto lat dla Paulinki!! I dla Krasnala The Fragile! A my jutro kończymy całe 3 miechy! :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJul 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    wszystkiego naj dla Pauli matko kiedy to zleciało no i dla Krasnala:) my jutro do Was dobijemy:)
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJul 3rd 2012
     permalink
    Dziewczyny, czy oprócz wątku pieluszkowego jest na forum coś na kształt porad, jak być bardziej eko? Ostatnio chodzi za mną myśl, żeby zastąpić większość środków czystości narturalnymi produktami (soda, ocet itd.), może znalazłaby się tu jakiś ekspert?:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 3rd 2012
     permalink
    chyba jest tylko wątek pieluszkowy. może warto by założyć nowy dot. ekologicznego stylu życia? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJul 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    aneta01 masz pole do popisu;)))
    Ja chętnie też się podczepię pod takowy wątek.
    Może nie zaczęłam sadzić amarantusa na balkonie, ale wiele rzeczy eko z powodzeniem stosuję w swoim domu.
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJul 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    W takim razie wieczorkiem postaram się otworzyć wątek eko, mam nadzieję, że pomożecie:smile:
    Wydaje mi się, że najlepiej byłoby umieścić temat w kategorii zdrowie, wszelkie sugestie mile widziane:-)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 3rd 2012
     permalink
    Anetka, otwórz, ja dodam może to co u siebie pod wykresem pisałam? Pamiętasz? O kosmetykach?
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJul 3rd 2012
     permalink
    Nie wiem czy to post na ten wątek, ale zapytam tutaj...czy macie jakiegoś sprawdzonego allegrowicza z dobrymi gatunkowo bawełnianymi bodziakami, śpiochami, półśpiochami itp.? Chciałabym systematycznie uzupełniać szafę mojej Pchły, żeby aż tak nie odczuć tych wydatków ;)
    Chciałam się pochwalić, że najprawdopodobniej problemy żóltaczkowo-laktacyjno-kupkowe minęły, więc myślę, że wychodzimy na prostą...:cheer: No i Zuźka przybiera na potęgę! Waga urodzeniowa 2750, waga przy wyjściu 2560, a dziś na wadze już 3240 ;) Także Pchła to już nie taka Pchła :bigsmile:
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJul 3rd 2012
     permalink
    Dziewczyny, ile kresek się odejmuje jak mierzymy temperaturę w dupce? Wiem, ze to pytanie przewija się co chwila, ale chyba trzeba zadać samemu by w końcu zapamiętać. Mój mały był dziś na szczepieniu (dostał wkłucie podczas karmienia piersią;) krzyk 5 sekund i dalej się przyssał...eh...ten mój ssak;) i strasznie to przeżywam:(
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.