Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJul 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    Hanny ja wiem, że odejmuje się 5 kresek
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJul 3rd 2012
     permalink
    Dzięki, tak właśnie mi coś się wydawało;) Chyba tak jest;)
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeJul 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    dziewczyny wlasnie wykapalismy anastasie i jak za kazdym razem nasuwa mi sie pytanie, ktore teraz w koncu wam zadam: czy wy tez maie problem z umyciem waszym niemowlakom szyi?
    teraz podczas upalow wkladam mala do wanny codziennie; troche dla ochlody ale przede wszystkim dlatego, ze sie hmmmm... "kurzy" :wink:
    chodzi o to, ze przy tej tropikalnej temperaturze biedaczka dosc mocno sie poci i wiadomo: wtedy wszystko sie klei.
    anyway. mam trudnosci z umyciem szyi (zawsze mialam), bo gdy anastasia siedzi, nie moge tam dotrzec, gdy lezy problem jest taki sam. przewracamy ja brzuchem w dol, w ten sposob automatycznie podnosi glowe i jakos dajemy rade...
    macie na to jakis patent? czy tylko ja nie potrafie umyc mojemu dziecku szyi czy moze ktoras z was ma podobny "problem"? :bigsmile:

    Treść doklejona: 03.07.12 19:44
    dodam, ze moj mino mowi, ze anastasia ma krotka szyje i stad ten problem :crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJul 3rd 2012
     permalink
    Ja mojemu myję buzię, szyję i pod pachami jak go rozbiorę to jeszcze przed włożeniem do wanienki wacikami wycieram, ale w sumie to nie wiem czy o to Ci chodzi, że fałdeczki czy co;) bo mi jak leży na ręczniczku to łatwiej jest dotrzec do tych zakamarków (w sensie rozchylić je) niż jak ryczy w wanięce i zaciska piąchy na matkę i ojca;P
    --
  1.  permalink
    my używamy tej gąbkowej wkładki do wanienki, młody leży zadowolony i małą gąbeczką myjemy go bez problemu - a ma zaczątki na mafioza- łysa głowa i karczycho ;)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 3rd 2012
     permalink
    AGA ja też zawsze myłam tylko jak Nina na brzuchu była w wanience :wink:
    czyli tak samo jak Ty :smile:
    inaczej się nie dało
    teraz jej myję na siedząco ale ona ładnie podnosi mi głowę do góry więc docieram tam z łatwością
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeJul 3rd 2012
     permalink
    ah ok, czyli wszystko w normie :tooth:
    bo juz zaczelam wierzyc, ze tuska rzeczywiscie jest bez szyi :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 3rd 2012
     permalink
    no możliwe ale w takiej sytuacji Nina też :cool:
    a jeszcze jak leżała w wanience na plecach to wciskała brodę w klatkę piersiową i nie było opcji, żeby jej tam źdźbło trawy wepchać a co dopiero rękę :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 3rd 2012
     permalink
    aguncia: macie na to jakis patent?


    Hehe, my mamy patent. Otóż - mały jak jest na pleckach to nad główką (czyli na tyłach wanienki) ma coś, co go zainteresuje - ręcznik we wściekłym kolorze, zabawka, lampka, cokolwiek i wtedy dzieć się gapi w "tył" i ma brodę całą odsłonioną a my wtedy myjemy, myjemy i myjemy :DDD
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 3rd 2012
     permalink
    my tak raz zrobiliśmy i akurat wtedy była przy kąpieli moja mama i mi nagadała, że nie wolno dziecku pozwalać na takie patrzenie się do tyłu [nie wiem dlaczego bo nie dopytałam] no więc potem ja się już bałam i wybrałam patent z leżeniem na brzuchu :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeJul 4th 2012
     permalink
    A ja zawsze Oliwce pokazuje jej ulubione białe pudełeczko po pudrze i wykorzystuje moment jak zadziera główkę do góry i myjemy szyjkę :wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 4th 2012
     permalink
    Teo, ale on nie patrzy w górę wyginając ją do tyłu, tylko cwaniaczek obraca się lekko na boczek (bo na foczce go kąpiemy, nie umiem inaczej) i wtedy bierze łepetynę do góry :)
    --
  2.  permalink
    Dziewczyny, mam pytanie odnośnie szczepień na rotawirusy i pneumokoki. Czy warto? Czy te szczepienia nie zaszkodzą w jakiś sposób maluchowi. Jak Wasze bobaski przeszły to szczepienie? Dobrze się po nim czuły? Bardzo się zastanawiamy, bo pani pielęgniarka, powiedziała nam, że jak chcemy zaszczepić przeciwko rotom to maks. za tydzień pierwsza dawka. Proszę o Wasze opinie...
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeJul 4th 2012 zmieniony
     permalink
    katarzynah najlepszego dla michasia!

    dzis w nocy "urodzilo mi sie" 5 koteczkow!!!!! :D:jumping:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJul 4th 2012
     permalink
    Kasiu ja szczepię małą od początki i nic jej nie jest:)
    -
    wszystkiego naj dla Michasia:)
    -
    my dziś kończymy cztery matko jak ten czas leci!!!!
    -
    no i mam zdjęcie i pytanie małej coś wyskoczyło na policzku i jeszcze jedno ma takie na łokciu ani to wystające ani zarumienione takie 3 czerwone plamki!!
    !http://28dni.pl/pictures/1494086.png!
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeJul 4th 2012 zmieniony
     permalink
    kasia musialabys zrobic zdjecie z bliska, wyrazniejsze i jasniejsze. wtedy moze mozna by cos powiedziec anastasia tez ma plamke na nodze, i jest to znamie truskawkowe - nie wiem, czy u twojej malej moze byc to samo.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJul 4th 2012
     permalink
    to nie znamię bo pokazało się dziś wczoraj tego nie było
    !http://28dni.pl/pictures/1494101.png!
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeJul 4th 2012
     permalink
    nie wiem, anastasia tez urodzila sie bez znamienia, wyszlo jej dopiero jak miala miesiac.
    jesli jej nie zejdzie zapytaj pediatry, on bedzie wiedzial lepiej.

    Treść doklejona: 04.07.12 09:40
    zyziaczkowo: hej słuchajcie macie jakiś sprawdzony szampon do włosów w ogóle nie szczypiący w oczy

    ja uzywam szamponu z rumiankiem z musteli, wydaje mi sie byc ok.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJul 4th 2012
     permalink
    tak zrobię zobaczymy jurto czy wyjdzie tego więcej czy zbledną....
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 4th 2012
     permalink
    a może ją po prostu coś użarło ?
    Nina ma podobne na nodze od wczoraj ale po mojemu komar ją dopadł i tyle :cool:
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeJul 4th 2012
     permalink
    TEORKA: a może ją po prostu coś użarło ?

    a i to mozliwe, mozliwe! :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJul 4th 2012
     permalink
    no to może być od komara ale takie płaskie nic nie wystające??? mnie jak komar użre to mam gulkę a nie płaską plamkę!
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeJul 4th 2012
     permalink
    kasiakuzniki: no to może być od komara ale takie płaskie nic nie wystające???

    moze byc dlatego, ze ona sie tam nie podrapala... o ile sie orientuje po ugryzieniu komara "puchnie" po tym, jak sie zaczniesz drapac.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJul 4th 2012
     permalink
    aguncia: o ile sie orientuje po ugryzieniu komara "puchnie" po tym, jak sie zaczniesz drapac.

    a może dziś jednego skurczybyka zabiłam!!!! czekam na moskitiery do 10 mają być zrobione normalnie będę miała na każdym oknie aż się pan patrzył jak na wariata:D:D no ale co jak ja wietrze to wszystko jest na oścież więc nie mogę sobie pozwolić na braki:P:P:P
    --
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeJul 4th 2012
     permalink
    dzieki aguncia, przeklejam, bo moze ktos nie zauwazy a bardzo zalezy mi na odpowiedziach
    słuchajcie macie jakiś sprawdzony szampon do włosów w ogóle nie szczypiący w oczy, moje chłopaki się zbuntowały i jest ostatnio wrzask na całego podczas mycia włosów choć ciągle myjemy Johnsonem to widocznie jednak są wrażliwe na niego, najlepiej żeby to był sam szampon a nie szampon i płyn w jednym, radus jest szczególnie przewrażliwiony na szampon, chociaż ten Johnson jakoś specjalnie nie szczypie-próbowałam na sobie, to jednak radusiowi nie odpowiada, przez co kąpiel jest trauma ostatnio :confused:
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJul 4th 2012
     permalink
    ja się nie udzielam bo moja mała dalej leży i nie leci jej do oczu a główkę myjemy szamponem z emolium bo ona jakaś wrażliwa na inne:confused::sad:
    --
  3.  permalink
    kasiakuzniki: a może dziś jednego skurczybyka zabiłam!!!!


    Pamiętam jak w dniu Chrztu św. chciałam rano umyć włosy gdy Michaś spał.I kicha, jakaś pieprz*na mucha latała po mieszkaniu i siadała wciąż na Michałku, a co za tym idzie kręcił się i wybudzała go. No chyba z pół godziny polowałam na tą francę z gazetą i to jeszcze starałam się być cicho, żeby brzdąca nie obudzić. Nosz, taki instynkt łowcy mi się włączył! No nigdy wcześniej tam mnie durna mucha nierozeźliła! W końcu ją dopadłam, Michaś więc spał ładnie i mogłam spokojnie umyć łepetynkę.
    --
  4.  permalink
    My przykleiliśmy na taśmę dwustronną woal od zewnątrz okien i ani muchy w domu :))
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJul 4th 2012
     permalink
    zyziaczkowo: słuchajcie macie jakiś sprawdzony szampon do włosów w ogóle nie szczypiący w oczy, moje chłopaki się zbuntowały i jest ostatnio wrzask na całego podczas mycia włosów choć ciągle myjemy Johnsonem to widocznie jednak są wrażliwe na niego, najlepiej żeby to był sam szampon a nie szampon i płyn w jednym, radus jest szczególnie przewrażliwiony na szampon, chociaż ten Johnson jakoś specjalnie nie szczypie-próbowałam na sobie, to jednak radusiowi nie odpowiada, przez co kąpiel jest trauma ostatnio :confused:

    Na Zuzi jeszcze go nie testowałam, rzecz jasna ;) Ale moja siostrzenica ma myte włoski szamponem Nivea (Delikatny Szampon nadający połysk, hipoalergiczny - pełna nazwa). Natalka ma roczek i nie daje oznak, że szczypią ją oczka przy myciu włosków ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeJul 4th 2012
     permalink
    tak wlasnie wyglada u nas spanie od jakichs 3 tygodni! Maly przez sen siada i pada, siada i pada, albo lazi po lozeczku ;/
    dzisiaj z 7 razy wstawalam do niego: 3 razy na karmienie , pozostale bo:
    - wlazlem w rog nie moge wylezc
    - spac mi sie chce a siedze
    - zimno mi, a przecie sie rozkopalem
    - im bardziej buzia w poduszce/koldrze tym lepiej tylko jak tu oddychac?

    nadal siedzi, nogi- rece powykrzywiane, co chwila slysze łup w szczebelki. Czy to sie kiedys skonczy? prosze powiedzcie ze to mija i ile czasu dzieci maja taka jazde z tym poruszaniem sie, bo ja chyba zeswiruje!

    Treść doklejona: 04.07.12 12:48
    a dodam ze u nas jest 16stopni na dworze a nie 30 wiec jak sie rozkopie to naprawde mu zimno:neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJul 4th 2012
     permalink
    Lecia, pocieszę Cię- to mija ;-)
    Mój Witek spal/zachowywał się dokładnie tak samo-przeszło mu ok. 11-12 miesiąca, choć do tej pory zdarza mu się w nocy usiąść przez sen i zacząć buczeć (położony, zasypia natychmiast).
    Do tej pory zdarza mi się również szukać go w łóżeczku:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 4th 2012
     permalink
    do jakiego wieku dziecko powinno spać bez poduszki?
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeJul 4th 2012
     permalink
    Ja dzisiaj oczy na zapałki bo Kuba w nocy budził się chyba 10 razy:shocked: I nie wiem czy to brzuszek czy zęby ale budził się z rykiem:sad: dawałam cyca a on pociumkał żeby się uspokoić i zasypiał. Po czym po chwili to samo :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 4th 2012
     permalink
    mojamoze nie 10 razy, ale tez z rykiem
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJul 4th 2012
     permalink
    Mamusie starszych dzieciaczków-kiedy jest odpowiedni czas na wyjęcie szczebelków w łóżeczku ?
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeJul 4th 2012 zmieniony
     permalink
    sushi ja do 10miesiaca chyba nie wytrzymam :cry: jakbym miala balkon na 100% bym skakala:wink:
    Natala ja juz dalam poduszke bo widze ze jak biore Dawidka do nas do lozka to kladzie glowe na poduszce, przytula sie, wiec u nas to chyba juz czas. Pieluszka juz mu nie starcza. Tylko ja mam schizy troche bo on sie tak wtula w ta poduszke ze nie wiem jak on oddycha. Mam nadzieje ze jednak dzialaja jego odruchy obronne i sie nie udusi:wink: zreszta jak juz zasnie to mu buzie odslaniam. a z koldra robi to samo wiec musialabym go w pustym lozeczku klasc
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJul 4th 2012
     permalink
    czy to normalne, że moje dziecko leżąc na plecach, podciąga się na rękach i 'dźwiga' główkę?!:shocked:
    byłam w szoku jak P mi ją położył na moim brzuchu, także była w pozycji półsiedzącej i bawiłam się jej dłońmi, w pewnym momencie delikatnie się spięła i patrze a ona trzyma głowę ze 3 cm nade mną... do tego rozbroił mnie komentarz mojego- "to Ty nie wiedziałaś, że ona tak robi?"
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 4th 2012
     permalink
    nie no spoko - Paulinka śpi z nami w nocy, więc i tak czasem na poduszce leży (na szczęście mam z piór i wszystkie właściwie "uciekają" do góry poduszki, że mała śpi na płasko właściwie)
    tak ogólnie pytam- do tej pory nie kupiliśmy małej wypełnienia do pościeli, bo w dzień śpi pod kocykiem lub bez, a na noc niepotrzebne. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJul 4th 2012
     permalink
    Lecia a może warto spróbować spania w śpiworku?
    --
  5.  permalink
    Leciu jak zobaczyłam to pozycję to wymiękłam. Ale super! Ja wiem, Ty prosisz o rady, a ja się chicham ze zdjęcia. :smile:

    Co do szamponu, upss, ja myję malucha w Allerco i właśnie uświadomiłam sobie, że to jedynie płyn do kąpieli, a ja używam go jak szamponu także... Potrzebny jest szampon czy mogę myć mu włoski takim płynem do kąpieli? Na pewno nie szczypie bo nie zauważyłam tego.
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJul 4th 2012
     permalink
    my myjemy szamponem babydream i nie zauważyłam aby Gosię szczypał w oczy.
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeJul 4th 2012
     permalink
    Jaheira: może warto spróbować spania w śpiworku?

    probowalam, nie ma bata zeby usnal. To juz nie tylko o to chodzi ze mu zimno, ale przede wszystkim o to łazenie po łózeczku. Ja juz wszystkiego probowalam, czekam az to minie :confused: ale pewnie jak zacznie wstawac bedzie jeszcze gorzej:cry:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJul 4th 2012
     permalink
    Mi Nataniel udowodnił że sam decyduje jak spi. Nie raz było tak że z uporem maniaka go przykrywałam a on się odkrywał. Innym razem ja go nie przykrywałam a on sam naciągał na siebie kocyk czy kołderkę i sam okrywał sie jak zmarzł - przestałam sie z nim kłócić bo go to często budziło jakby chciał powiedzieć "matka daj mi spokój" Spał z kołdrą na nosie, omotany pieluchą (to akurat wszystkie dzieci) i żyje - instynkt samozachowawczy zwycieża u malucha jakby nie patrzeć
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJul 4th 2012
     permalink
    Dziewczyny-ponawiam pytanie :-)
    --
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeJul 4th 2012
     permalink
    zyziaczkowo: chociaż ten Johnson jakoś specjalnie nie szczypie-

    Moja Zu też lubiłą myś włosny, aż nagle jej się pozmieniało i drze się jakby ją obdzierali ze skóry. Ale to nei dlatego, że szczypie. Po prostu jakś wrażliwa na wode na twarzy się zrobiła... choć podkreślam kiedyś jej nei pzrszkadzało. Basen uwielbia. Może to to?
    _sushi_: Dziewczyny-ponawiam pytanie :-)

    Bardzo chętnie bym Ci odpowiedziała, ale nie pamieam :cool: Nastał momenty, gdy Zu w dzień umiała już wychodzić z neigo sama. I wtedy wyjęlam szczebelki, bo leniwa jestem. I tym sposobem rano wychodziła sama i przyczłapywała do mnie na cyca. Nie musiałam wstawać i jej wyjmować ;) Czyli na pewno pzred rokiem to zrobiliśmy. Aha mówię o wyjęciu dwóch szczebelków, a nie całego boku.

    Treść doklejona: 04.07.12 19:02
    katarzynah1987: Potrzebny jest szampon czy mogę myć mu włoski takim płynem do kąpieli? Na pewno nie szczypie bo nie zauważyłam tego.

    E tam nie musisz mieć szamponu. Ja nadal myję Zu płynem do kąpieli :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJul 4th 2012
     permalink
    No własnie Witek potrafi sam wyjść i wejść (na dzień mu wyjmuję), ale mam obawy przed zostawieniem tak na noc.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJul 4th 2012
     permalink
    zyziaczkowo: macie jakiś sprawdzony szampon do włosów w ogóle nie szczypiący w oczy,

    Zyzia, my myjemy Nivea dla dzieci i nic Małej nie szczypie, a ja nie patrze jak myję i jak spłukuję jej lgowe, to równo po poczach leci.
    --
    a w ramach ciekawostki Wam powiem, jak moja córka pije wode.
    nie chciała pić wody ani nic poza mlekiem. z butli nie. z niekapka nie. z doidy cup tak se, ale niezbyt chętnie.
    i moje dziecię pije wode z gwinta. (moż eniektóre pamiętają, jak ją kiedys w ten sposób niechcacy napoiłam wodą z kwiatków). no i normalnie daję jej botlę, a ona bierze gwint do buzi, przechylam jej butelkę, a ta łyk łyk, przerwa i znowu woła. tylko oczywiście część się wylewa, ale to nic, grunt, że pije.
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJul 4th 2012 zmieniony
     permalink
    Spróbowałam...
    Nie włożyłam szczebelków na noc.
    A ponieważ nie zamykałam drzwi do pokoju Witka, efekt był taki, że co kilka minut pojawiał się w salonie tupot bosych stópek :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeJul 4th 2012 zmieniony
     permalink
    _sushi_: na noc.

    Zu oczywiśćie wychodziłą też w nocy na cyca :wink: Jakoś bezbłędnie trafiała :cool: Ale my mamy łóżka w jednym pokoju - 2 metry od siebie.
    _sushi_: co kilka minut pojawiał się w salonie tupot bosych stópek

    Oj to nie pomogę... Zu nei zacżeła przez to częściej wychozdić... tylko na cyca tak jak do tej pory...
    Może się nacieszy wolnością i przestanie wyłązić :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 4th 2012 zmieniony
     permalink
    a ja mam pytanie do mam dziewczynek...
    dzisiaj jak ściągnęłam Nince pieluchę to na mikropolarku zauważyłam kupkę śluzu
    w kolorze żółto zielonkawym :shocked:
    rozchyliłam jej wargi a tam jeszcze tego trochę w tym samym kolorze znalazłam...

    nic jej nie jest, nie marudzi, nie płacze, przy sikaniu tez normalnie

    jak myślicie czy to powód to udania się do lekarza ?
    widziałyście coś takiego kiedyś u swoich córek ?
    śluz ja u niej nieraz widziałam ale zawsze biały albo taki przejrzysty
    tak sobie myślę, że jakby to jakaś infekcja była to chyba by po dziecku było widać, że swędzi/piecze itp
    czy nie ?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.