Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeJul 8th 2012
     permalink
    Magku"Zazdroszczę Wam, że macie to juz za sobą"
    A ja mając w domu 2latkę marzę o zajęciu się noworodkiem i niemowlakiem ;) Ech zawsze źle ;)
    Zu dużo płakała, ale na cycu czy w chuście było ok. Tearz po prostu, mając doświadczenie lepij bym sobie poradziła. SZkoda, że nie mozńe mieć drugi raz pierwszego dziecka :devil:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 8th 2012
     permalink
    Magku, u nas już był lajt po 6 tygodniach :)

    mariamateria: Jak możesz sobie na to pozwolić to spróbuj godzinę basenu 1-2 razy w tygodniu. Powinno pomóc - nie wysiłkowo tylko jakaś delikatna żabka i pływanie na plecach :)


    No właśnie pływam na plecach już 2 miechy i ćwiczę sporo...
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJul 8th 2012
     permalink
    Biedronka11: Magdalena a jak usypianie Marysi? Mam nadzieje, ze jest lepiej!

    a dziękuję, lepiej. to chyba chodziło o te upały. teraz mam patent na usypianie na pieluszce tetrowej,żeby się do mnie nie kleiła, i jest lepiej.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJul 9th 2012
     permalink
    nibriana: A ja mając w domu 2latkę marzę o zajęciu się noworodkiem i niemowlakiem


    :devil::devil::devil:

    Też to stwierdzam - obsługa niemowlaka jest całkowicie intuicyjna, schody zaczęły się przy dwulatce właśnie :wink: A noworodki uwielbiam i szkoda, że dzieci tak krótko nimi są... Nigdy potem nie pachną tak pięknie i nie rozczulają mnie aż tak bardzo :smile:
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeJul 9th 2012
     permalink
    Viicki: u nas też widać było najpierw kreseczkę, wczoraj dwa zęby pod dziąsłami

    Viicki,to u Oliwki właśnie taka kreska jest,ale jak chce zajrzeć i mówię pokaż zęba to się ryk zaczyna :tongue:
    -
    Ja też nie za bardzo tęsknię za tymi pierwszymi miesiącami.. Teraz jak dziecko jest starsze,to jest cudownie :) Tak się zastanawiałam ostatnio czego mi jeszcze brak z okresu ciąży i po. No i stwierdziłam,że cyca a la Pamela :tongue: No i tego,że Oliwka była wagi piórkowej i mogłam ją nosić pół dnia,a teraz po 10minutach wysiadają mi ręce :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 9th 2012
     permalink
    A ja tęsknię za początkami. Może nie za kolką, ale za tym, że jak małą położyłam na łóżku - to leżała, a nie próbowała z niego spaść :devil:
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeJul 9th 2012 zmieniony
     permalink
    Moj jeszcze kolkowy i niesypiajacy..... ale juz za nim tesknie...
    z dnia na dzien sie zmienia
    nie nadazam sie nim nacieszyc :)
    --
  1.  permalink
    Magdalena: lepiej. to chyba chodziło o te upały. teraz mam patent na usypianie na pieluszce tetrowej,żeby się do mnie nie kleiła, i jest lepiej.


    No to super! U nas tez sie poprawilo!! A co to za patent z pieluszka? Ze sie nia oddzielacie? Czy na buzke jak dziewczyny mala ja kladzie?
    --
  2.  permalink
    The_fragile: No właśnie pływam na plecach już 2 miechy i ćwiczę sporo...


    No dla mnie to drażliwy temat, bo ja 2 razy miałam zapalenie barku i raz akcję z kręgosłupem, że wstawałam z łóżka na czterech, więc polecam wizytę u ortopedy. Ja bym strzeliła se fotkę profilaktycznie na rentgenie i poszła, tak co by się uspokoić. Mi zalecił 2 sesje zabiegów rehabilitacyjnych i ciążę jak i dźwiganie pociążowe przechodzę nadzwyczaj dobrze, choć marzy mi się już powoli basen, ale niestety jest poza zasięgiem. Póki co nadal walczę z konsekwencjami mojego super-porodu. Miałam zabieg usunięcia ziarniny w ranie i nadal się goi. mam już serdecznie dość i chętnie wsadziłabym łeb pod wodę i zrelaksowała moje plecki:devil: a tu dupa. zbieram się w tym tyg na kontrolę, zobaczyć jak tam postępy, ale rzygać mi się chce na samą myśł o telefonie do gina. wrrr
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJul 9th 2012
     permalink
    Biedronka11: A co to za patent z pieluszka? Ze sie nia oddzielacie? Czy na buzke jak dziewczyny mala ja kladzie?

    że się nią oddzielamy. patent z pieluszka na buzię działał kilka miesięcy, dopóki mała nie stała się mobilna.

    Laski, ja znowu temat z d**y wzięty :wink: ale pożyteczny.
    jakbyście chciały dzieciom fajne piosenki zapuścic i same powspominac, to polecam "Radio Zyrafa - Przeboje Rodziców" na tuba.fm. My właśnie sobie śpiewamy Natalię Kukulską, Fasolki i Pana Kleksa :)))
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJul 9th 2012
     permalink
    A za nami pierwsza od 2,5 tyg. ciezka noc... mala niby spala, ale wiercila sie caly czas, wydajac przy tym przerozne dzwieki... Brzuszek to chyba nie byl, bo kupka jak zwykle, brzuszek, jak na moje miekki... Nie mam pojecia, co jej moglo dolegac. Moze to ta duchota?
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 9th 2012
     permalink
    O rany, Maria, współczuję bardzo i rozumiem niechęć do podniesienia telefonu ;) Jak mi będzie tak drętwiało to pójdę do lekarza i poproszę o skierowanie na rehab - dzisiaj po nocy ledwo łapy rozruszałam, nie wiem, czy na jakiś nerw nie mam ucisku...
    Życzę Ci, żebyś szybko do basenu mogła wrócić!

    Vsti - może być upał...
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 9th 2012 zmieniony
     permalink
    U nas przez ten upał bez wentylatora ani rusz. W pokoju chodzi wielki wiatrak przez większość dnia, sypialnię chłodzimy przed snem, bo inaczej mała cała spocona i ze snu nici.
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeJul 9th 2012
     permalink
    Dziewczyny, a ja mam pytanie odnośnie Waszych pociech. Moja od dwóch tygodni (ma 5 miesięcy) łapie się za lewe uszko. Nie boli jej jak dotykam, nie płacze. Robi to przy zabawie, jak podniesie rękę to idzie w kierunku uszka. Najpierw myślałam, że idzie zapalenie ucha, ale nic... Potem, że odkryła, że ma uszko i lubi sobie tak podotykać. Ale teraz sama nie wiem... Miały tak Wasze dzieci? Z czym to było związane, wiecie?
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJul 9th 2012
     permalink
    MyAngel: odkryła, że ma uszko i lubi sobie tak podotykać

    Na to bym stawiała :bigsmile:
    Moja Córka odkryła ucho w wieku 4 m-cy, chyba z 2 tyg je namiętnie macała, potem Jej to przeszło.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeJul 9th 2012
     permalink
    Ale żeby tylko to jedno? Prawego nie rusza. Nie odkryła jeszcze? :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeJul 9th 2012
     permalink
    MyAngel: Nie odkryła jeszcze? :bigsmile:

    pewnie nie! :bigsmile:
    --
  3.  permalink
    MyAngel: Miały tak Wasze dzieci? Z czym to było związane, wiecie?


    Nasz Michał podobnie i od kilku dni np. przy karmieniu paluszkami gniecie sobie uszko. :smile: Często też jak położę go spać na plecach to chwila moment i śpi na boczku i wtedy jego rączka wędruje na boczek buzi i też tak jakby przysłaniał uszko.
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeJul 9th 2012
     permalink
    Dzięki za odpowiedzi. Czytałam też, że przy ząbkowaniu dzieci często majstrują przy uszkach, choć nie wiem czy to prawda. Możliwe, że idą małej ząbki. Ślini się od dawna, wszystko pakuje do buzi, a jak sprawdzam łyżeczką czy są, to jest zadowolona, że coś zimnego ma na dziąchach. Jej brat miał 3 miesiące jak wyszły dolne jedynki. :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJul 9th 2012
     permalink
    MyAngel: Czytałam też, że przy ząbkowaniu dzieci często majstrują przy uszkach, choć nie wiem czy to prawda.

    To właśnie miałam pisać. Ja bym obstawiała ząbki. U nas ida dolne jedynki i Mała majstruje przy prawym uszku.
  4.  permalink
    Vsti: wiercila sie caly czas, wydajac przy tym przerozne dzwieki.

    U nas tak jest jak malemu sie dobrze nie odbije.
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeJul 9th 2012
     permalink
    Dzięki Magdalena.
    Martwiłam się już, bo wkręciłam sobie coś gorszego. Mam znajomą - straciła synka w wieku 4 lat. Wiem, że to nie musi się powtórzyć, ale to był jeden z objawów.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 9th 2012
     permalink
    MY ANGEL nasza sie od paru miesięcy za uszy targała [częściej za prawe] i pediatrzyca mówiła, że przy ząbkowaniu dzieci swędzą uszy dlatego się nimi "bawią"
    jak wyszły Ninie 2 zęby to się łapać przestała
    teraz tylko jak je to się po nim drapie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeJul 9th 2012
     permalink
    Oliwa też się szczypie i miętosi za uszko,szczególnie to lewe,ale nie wiedziałam że to może być przy ząbkowaniu :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJul 9th 2012
     permalink
    no a moja bratanica targa się za uszy jak chce spać:D:D:D:D no i przy ząbkowaniu też częściej do nich sięga:)
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeJul 9th 2012
     permalink
    moje to aż mają podrapane w małżowinie tak się czochrają po uszach
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJul 9th 2012
     permalink
    Mamy "staruszków" :tongue: , zerkienicie do tematu WÓZKÓW? Mam pytanie odnośnie "parasolki" i muszę szybko podjąć decyzję:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeJul 9th 2012
     permalink
    Dzięki dziewczyny, uspokoiłyście mnie :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 9th 2012 zmieniony
     permalink
    Haha, nie wiem, która to z Was wykrakała (przy moim pytaniu o oblizywanie się jęzorkiem), ale nasz synek zaczął dzisiaj pluć :DDDD Padamy z mężem ze śmiechu, bo wygląda to komicznie :D

    Treść doklejona: 09.07.12 20:51
    A to normalne jak on przy tym pluciu wstrzymuje oddech, robi się wściekle czerwony i dopiero jak nie może oddychać to łapie kolejny!? Strasznie się zmachał :D Wygląda za przeproszeniem jakby kupkę odwrotną stroną robił :devil:
    --
  5.  permalink
    Vsti: A za nami pierwsza od 2,5 tyg. ciezka noc... mala niby spala, ale wiercila sie caly czas, wydajac przy tym przerozne dzwieki...


    Chrapanie, chrząkanie,gardłowe dźwięki brzmiące przerażająco? U niektórych dzieci jak krtań się wykształca to tak jest. Moje kuzynostwo nie spało przez 2 miesiące, bo mała ich budziła w nocy, a że to było pierwsze dziecko, to bali się ją zostawić samą w pokoju, a młoda tak chrząkała, że nie dawała im spać. Małej to nie przeszkadzało i spała.
    U nas takie hałasy trwały kilka dni i minęło.

    The_fragile - u nas jakby kran odkręcili tak cieknie od kilku dni. Łapa w buzi i marudy dzisiaj. Po wsadzeniu do buzi schłodzonego gryzaka wreszcie się porządnie najadł. Czyżby zębuchy??? :shocked: nie chcę wylądować w wątku - karmienie piersią zębatego dziecka ! Jeszcze nie :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 9th 2012
     permalink
    mariamateria: nie chcę wylądować w wątku - karmienie piersią zębatego dziecka ! Jeszcze nie


    Haha, sama się tego boję :))))) Też naszemu cieknie z buzi strasznie, cały jest w kropki, chociaż wycieram mu pysia... I pluje i gryzie wszystko, co popadnie (dzisiaj ugryzł męża w brodę - z zarostem i był zachwycony...).
    --
  6.  permalink
    Hue hue Krasnal starszy, więc udzielam mu pierwszeństwa :devil:
    --
  7.  permalink
    The_fragile: Haha, sama się tego boję :)))))

    Krzyś ma dolne i górne jedynki, myślałam, że będzie gorzej. Z dolnymi był luz, przy górnych kilka razy jak miał nastrój na ciamkanie mnie przygryzł. Było "auuuuuuuuuć" i "nie chcę żebyś mnie gryzł" i rozpaczliwy szloch Krzysia jak wyjmowałam na sekundkę mu pierś z buzi... Teraz nauczył się, że jak gryzie to na sekundkę sam wypuszcza, uśmiecha się i od nowa pakuje cyca do mordki :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 9th 2012
     permalink
    cerisecerise: Teraz nauczył się, że jak gryzie to na sekundkę sam wypuszcza, uśmiecha się i od nowa pakuje cyca do mordki :devil:



    hahahaha udane masz to dziecko powiem Ci Ceri :cool::cool:


    ale po mojemu jak się 3 miesięczniak ślini to niekoniecznie to idą zęby - często w tym okresie następuje wzmożona praca ślinianek po prostu.....
    moja mając 3-4 msce też sie tak śliniła po czym przestała i jak szły zęby to śliny ani pól mm z buzi nie wyleciało :smile:
    z reszta ona w ogóle się nie ślini i żadne śliniaki i inne nam nigdy potrzebne nie były
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 9th 2012
     permalink
    Dziewczyny, a dziąsełka przed wyjściem ząbka są miękkie, czy własnie twarde, bo ząb idzie?

    Teo, to chyba Ty albo Hussy powiedziałaś z tym pluciem :DDD Mały jest zachwycony nową umiejętnością i "pierdzi" śliną cały dzień, teraz zasnąć nie może, bo jest tak zafascynowany. Tylko czerwony się robi jak burak, bo przy pluciu wstrzymuje oddech :DDDD

    Treść doklejona: 09.07.12 22:07
    cerisecerise: rozpaczliwy szloch Krzysia jak wyjmowałam na sekundkę mu pierś z buzi...


    Ceri, żeś traumę dziecku zafundowała :DDD
    --
  8.  permalink
    The_fragile: Ceri, żeś traumę dziecku zafundowała :DDD

    Ja to mu traumę od dnia narodzin funduję :devil: Bo w końcu myć się musiałam, do toalety chodzić, itp, itd. Z pierwszych dni życia Krzysia najbardziej pamiętam rozpaczliwe nawoływania zza drzwi łazienki "Juuuuuuuuuuuuuustyyyyyyyyś, szybciej, szybciej, bo on mnie zaraz zje/bo mi zaraz bębenki pękną" zanim jeszcze zdążyłam pod prysznic wejść :devil: I wyrzuty sprzątaczki "Słyszałam wczoraj pod oknem jak Krzyś płakał!". Skończyła komentować jak jej kiedyś palnęłam "oooooooo, czyli całe osiedle słyszało, że musiałam pójść siku" :devil:
    Kurde, 10 miesięcy minęło, Krzyś się zmienił, ale jego miłość do cycków trwa :smile:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 9th 2012
     permalink
    cerisecerise: "Juuuuuuuuuuuuuustyyyyyyyyś, szybciej, szybciej, bo on mnie zaraz zje/bo mi zaraz bębenki pękną"


    Haha :DDDDD Mój mąż miał pomysł, że skoro dziecko lubi sobie tylko pociumkać czasem, a nie je (bo to fajnie tak) to może by zadziałało, jakby on był moim zmiennikiem? :DDDD

    Treść doklejona: 09.07.12 22:26
    Ceri, a tak z innej beczki pytanie - jak zaszłaś w ciążę to Ewcia nadal była z piersi karmiona, czy się "odstawiła"?
    --
  9.  permalink
    The_fragile: jak zaszłaś w ciążę to Ewcia nadal była z piersi karmiona, czy się "odstawiła"?

    Odstawiła się szybko. Jak zaciążyłam to w ciągu kilku tygodni jeśli nie dni przestała jeść w dzień ( i zrobił się meeeeeega problem, bo miała 5mcy i ani cyca ani tym bardziej mm), ssała tylko raz jakoś w nocy. Ona w ogóle rzadko jadła i mało ssała. A jakoś niedługo po szóstym miesiącu zrezygnowała z nocnych karmień. ZUpełnie inny typ niż Krzyś. Zresztą ona od samego początku wyznawała zasadę "matka nakarm i oddaj szybko tatuniowi", taka córeczka tatusia od samiutkiego początku była.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 9th 2012
     permalink
    cerisecerise: Ona w ogóle rzadko jadła i mało ssała


    to tak jak moja...
    w ogóle tak po tutejszych dzieciakach patrząc to mam wrażenie, że chłopcy o wiele bardzieeeeeeeeeeeeeeeeej cycowi są niż dziewczynki...
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 9th 2012 zmieniony
     permalink
    Haha, czyli Krzyś jakbyś zaszła w ciążę to pewnie by nie odpuścił? :DDD

    Pytam, bo planujemy kolejnego szkraba i się zastanawiam, czy często wtedy dzieci się odstawiają. Wolałabym pokarmić póki mogę.

    Treść doklejona: 09.07.12 22:47
    TEORKA: chłopcy o wiele bardzieeeeeeeeeeeeeeeeej cycowi są niż dziewczynki...


    No baaa, potem im to zostaje :D BTW - mój jest potwierdzeniem tej tezy ;)
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    cerisecerise: Ja to mu traumę od dnia narodzin funduję Bo w końcu myć się musiałam, do toalety chodzić, itp, itd.


    Boże, jak ja Cie rozumiem;) na pocatku, jak byl w becikuto szlam z nim pare razy do kibelka, teraz sie gramoli za bardzo i tez tate pochlania, ostatnio probowal dobrac sie do cyckow babci:shocked::shocked::shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    Dziewczyny mam pytanie. Od jakiej temperatury dac czopek przeciwgoraczkowy?
    Mala jest po szczepieniu. Na razie ma 37,5 (to juz po odjeciu 0,5z dupki).
    Btw, polecam metode sprawdzania czola ustami. Bo jak sie przylizy reke to czolo prawie zawsze wydaje sie za cieple, a jak sie pocaluje w czolko, to najlepiej sie odczuwa czy tempka jest podniesiona czy nie. Pediatra nam to "sprzedała".
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    Magdalena: Btw, polecam metode sprawdzania czola ustami. Bo jak sie przylizy reke to czolo prawie zawsze wydaje sie za cieple, a jak sie pocaluje w czolko, to najlepiej sie odczuwa czy tempka jest podniesiona czy nie. Pediatra nam to "sprzedała".

    czytałam o tym w jakiejś książce ;-)

    ja dałam jak mała miała 38,1
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    a ja gdzies czytalam, ze temp po szczepieniu to "dobry" objaw bo organizm walczy ze wszczepionymi wirusami uodparniajac sie na nie
    i ze tej temp sie zbijac nie powinno
    ale nie wiem czy to prawda tak do konca.... ;)
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJul 10th 2012 zmieniony
     permalink
    ja dawałam czopka dopiero po 38,5 tak zalecali!
    -
    a ja mam pytanie zauważyłam wczoraj u Milki jakąś białą kropkę na dziąśle… zdjęcie mam słabe bo ciężko jest zrobić…. nie boli ją to jak dotykam ani nic nie wiem co to jest jak by to była afta to by mi nie dała tak grzebać…
    !http://28dni.pl/pictures/1501701.png!
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    u mojej Gosi w miejscu tej kropki po paru dniach pojawiał się ząb.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    A my jesteśmy po pierwszym szyciu:confused:
    Wczoraj Witek obraził się na mamę i uciekając, wyrżnął czołem w kant szafki.
    Na szczęście skończyło się na tylko jednym szwie.
    Mój syn chyba wziął sobie do serca, że facet ze szramą ma większe powodzenie u kobiet:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    no właśnie tak sobie myślałam że może to ząb ale nie jest spuchnięte ani nic..... jakieś dziwne.. i tak wcześnie 4miesiąc.... poczekam i zobaczę co się będzie z tym działo

    Treść doklejona: 10.07.12 09:02
    _sushi_: Na szczęście skończyło się na tylko jednym szwie.

    łłłooo matko dobrze że tylko na jednym szwie!! ale był pewnie płacz oejejejeje.... teraz będzie pewnie uważnej uciekał od mamy jak się obrazi:) a facet z blizną ciekawszy nie powiem:D::D
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    _sushi_: Wczoraj Witek obraził się na mamę i uciekając, wyrżnął czołem w kant szafki.

    przerazasz mnie, moj Maly tez taki predki, smieje sie ze osiwieje przez 2 urodzinami.
    TEORKA: chłopcy o wiele bardzieeeeeeeeeeeeeeeeej cycowi są niż dziewczynki...

    Dawida nawet cyc nie bardzo w miejscu utrzyma:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    _sushi_: Mój syn chyba wziął sobie do serca, że facet ze szramą ma większe powodzenie u kobiet:devil:

    hahaha :smile: widzisz, musisz uważac, jakie wartości dziecku wpajasz :wink: :wink: :wink:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.