Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    Zgadzam sie z twierdzeniem ze "chlopcy sa bardziej cyckowi niz dziewczynki"..

    Moj jak zlapal cyca od urodzenia tak nie ma bata ze zje mleczko z butelki.
    I niestety ku mojej rozpaczy [chce go odstawic od piersi] on mleko toleruje tylko prosto od Mamy.

    Chlopcy od malego ucza sie kochac te dwa wystajace czesci ciala kobiety. :updown:
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    Magda, wg mnie zbija się dopiero od 38,5 st.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    moja mała kilka razy miała takie kropki i dalej zębów niet.
    --
  1.  permalink
    yol: nie ma bata ze zje mleczko z butelki.

    Moj tez.... Az sie boje co bedzie pozniej!! Do tego moj usypia przy piersi i praktycznie tylko przy niej sie uspokaja..!
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    Natalaa: moja mała kilka razy miała takie kropki i dalej zębów niet.

    mi tam do zębów nie śpieszno chodzi mi o to czy to nie afty ale jak piszesz że Paula też takie coś miała i nic się nie działo to jestem spokojna:)
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    u nas tez byly kropki i niestety to byly afty, a Dawid nie mial nic przeciwko zebym ich dotykala:sad:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    no właśnie tego się obawiam:( poczekam ze dwa dni i zobaczę...
    --
    •  
      CommentAuthorJudyta08
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    yol: Zgadzam sie z twierdzeniem ze "chlopcy sa bardziej cyckowi niz dziewczynki"..


    A ja niestety nie :-(

    Synek odstawił się od piersi sam 2 tygodnie przed skończeniem roczku. A córcia... jest uzależniona! Cycuje jak niemowlę :neutral: a ja nie mam już koncepcji, jak choć trochę ją zniechęcić do piersi a zachęcić do stałych pokarmów. W dzień domaga się piersi co 1,5 h!
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    ależ mnie ta plamka nurtuje:( a przy pleśniawkach jest tylko biały punkt bez zaczerwienienia???ja jak miałam to mnie bolało i wyglądało inaczej...
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    Magdalena my byliśmy tydzień temu na szczepieniu i kazała nam podać panadlo (ale syropek z racji tego, że Młody ma kolki i takie dzieci ponoć nie cierpią czopków;) jak będzie powyżej 38, a że czopek działa szybciej to podałabym jak będzie właśnie koło 38,5
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    Dzięki, Dziewczyny! Na razie jest 37,5, wiec nic nie daję.
    Ale dziecko dostało chyba zastrzyk amfy zamiast prevenaru, bo normalnie chyba tylko na głowie jeszcze nie stanęła, a tak to już wszystkie dostepne figury zrobiła.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    O matko, to Ci chałupę rozniesie!

    A dziewczyny, kiedy sie pi razy drzwi obniża poziom łóżeczka? Bo nasz glutek zaczyna łapać za szczebelki i się przekręca na boczki, ale za cholerę nie wiem kiedy może zrobić się groźnie i trzeba go ewakuować na niższy poziom...
    --
    •  
      CommentAuthorViicki
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    kasiakuzniki afty tak właśnie wyglądają, bynajmniej u niemowląt. mój Janek swego czasu miał ich dużo. Na początku smarowałam nystatyną (tylko na receptę), potem wodnym roztworem gencjany (bez recepty) i w sumie tym szybciej schodziły, ale buziule miał fioletową jakby garnek jagód wparzył:devil:
    przy trzecim rzucie tego dziadostwa, podałam aftin, czy jakoś tak. też zadziałał...ale taką kropeczką się nie przejmuj. ważne by dzieć miał czyste rączki, no i jak zniknie dziadostwo wyparz smoki:wink:
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    The_fragile: A dziewczyny, kiedy sie pi razy drzwi obniża poziom łóżeczka?

    Ja obniżyłam jak mały zaczął sam siadać. Jeśli Krasnal tylko łapie za szczebelki, to raczej nic sobie nie zrobi ale jeśli zacznie się w ten sposób pionizować, nie patrzyłabym w metrykę, tylko obniżała:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 10th 2012 zmieniony
     permalink
    Kasiakuzniki - sprawdz czy ta kropa zastuka pod lyzeczka, jak nie to raczej to nie fragment zeba:wink:

    Fragile a na ktorym poziomie teraz macie?
    My obnizylismy na srodkowy jak Nina zaczela na brzuch fikac czyli jak miala 4 msce
    a ze dalej ani nie siada ani nie wstaje bo mamy na srodkowym



    no Jolka u Was tez sie to sprawdza, ze chlopak cycowy ;)
    u Judyty tez bo 11 mscy to i tak sporo
    aczkolwiek corcia moja teorie troszke psuje heheh ;)


    nie wiem ja tak po znajomych widze (i nie tylko tutaj) ze dziewczynki to albo cyrki przy cycu odstawiaja, albo sie szybko same odstawiaja
    a chlopcy lubia powisiec :smile:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    aneta01: Ja obniżyłam jak mały zaczął sam siadać.


    Ooo, o to mi chodziło! Czyli przy próbach pionizowania w dół:) Dzięki!
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    no nic to zaczynam walkę:( mam Aphtin Aflofarm i już patyczkiem do ucha wypędzlowałam dziada.... łapki będziemy myć i umyje już teraz wszystkie zabawki a potem tak jak radzisz jak zejdzie to wyparzę!
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    A to tak a propos tego "która płeć bardziej cyckowa" ;P

    [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/687/25187438265207530075771.jpg/][/URL]

    Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    Ufff... meldujemy się po intensywnym dniu. Wpadałam w szał sprzątania i gotowania dzisiaj:wink: Chałupa lśni a Kubek padł o 20 bo cały dzień ćwiczy bujanie się w przód i tył na kolanach (jak to chyba Teo albo Magda nazwały gibonem):bigsmile:
    I zgodzę się, że chyba chłopcy bardziej cyckowi. Mój Kuba tylko cycka i nawet wody nie chce pić z butelki...
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    A dziewczyny, kiedy sie pi razy drzwi obniża poziom łóżeczka?

    u nas obnizylismy na srodek jak mloda siadla. A jak zaczela wstawac przy szczebelkach, poszlo na sam dol.
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJul 11th 2012 zmieniony
     permalink
    no u nas dziś fajna noc bo mała się tak nie rzucała jak przez ostatnie 3 no spała owszem jak zawsze całą noc ale rzucała nogami nieraz coś przez sen zapłakała a dziś tak spokojnie słodko spała:)tzn śpi:) czekam aż się obudzi i chcę zaglądnąć jak te afty się mają! jak jej 3 dni nie zajdzie to wybierzemy się do pediatry!
    -
    a tak w ogóle to mamy w niedziele chrzciny i mam już stress chciała bym żeby było po!

    Treść doklejona: 11.07.12 09:49
    no wszystko co się dało umyte i wyparzone smoczki i butelki wygotowane a co pluszowe to się pierze! w buzi wygląda tak jak wyglądało! byle by się nie rozniosło:( i widać że przez nie jest bardziej nerwowa i marudna:(
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJul 11th 2012 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, była dzis u nas rehabilitantka na konsultacji rozwoju Mery, wiec przy okazji zapytałam o kilka kwestii, które się tu na forum pojawiają, co by mieć info z wiarygodnego źródła (babka jest bardzo doświadczoną reahbilitantką niemowląt i dzieci). No więc tak:
    1. dziecko powinno się turlać LUB przewracać się w obie strony do 6. miesiąca.
    2. Bywa tak, że dziecko woli sie turlać zamiast pełzać i to tez jest ok.
    3. Dziecko powinno samodzielnie usiąść do 9 miesiąca. Najczęściej to się dzieje w 8. mcu. Jeśli po skończonym 9. mcu nie siada, dopiero wtedy trzeba sie tym zaniepokoić.
    4. Potwierdziła te zasadę „walk or talk”, czyli że kiedy dziecko nabywa umiejętności ruchowe, często przestaje rozwijać mowę, a potem odwrotnie. I to jest normalne.
    5. No i najwazniejsze: dzieci „sadzane” zanim usiądą same, bardzo opóźniają się przez to w rozwoju ruchowym. Tracą motywacje do siadania i bardzo późno zaczynają to robić samodzielnie (długo lezą na brzuchu). To samo dotyczy stawiania dziecka zanim jest gotowe, podnoszenia go do stania etc. Dziecku pomagamy stac kiedy samo wyraźnie tego sie domaga. (my nie sadzaliśmy Mery, ale zapytałam z ciekawości)

    No i tyle, może którejś mamuśce się przyda. Zwłaszcza z tym sadzaniem dziecka, które samo jeszcze nie usiadło, bo wiem, że to bardzo kusi rodziców :wink:
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    Magdalena: dziecko powinno się turlać/przewracać się w obie strony do 6. miesiąca


    no moja sie turlac nie chce i na boku nie cierpi leżeć... :sad: może leżeć na brzuchu baaaardzo długo, czasem się przekręci na plecy, pełza owsze do przodu czy do tyłu czy dookoła... ale turlać sie nie chce
    ale do 6 miesiąca tzn że do końca 6? ma jeszcze ze 4 tygodnie?

    no i co gorsze ostatnio nie chce pić mleka, jestem tak umęczona tym jej "niepiciem" ze masakra jakaś
    i teraz są dwie opcje: od kiedy zasmakowała jabłuszek i innych owoców i w ogóle innych smaków nie smakuje jej Nutrmigen, ale kaszki je łyżeczką bardzo chętnie, więc moze druga opcja - nie chce ciągnąć butli, ale soczek czy woda to z butli owszem... nei mam już siły
    normalnie jadła 800-900 raz zjadła 1000, potem zaczęło się próbowanie nowych smaków i teraz samego mleka wypija 400 a czasem 300 - no to przecież za mało!!! kupiłam Enfamil HA i powoli spróbuję jej zmienić mleko, ale jeśli to nie pomoże...
    no i tydzień temu ważyła 7kg i wczoraj również 7kg :sad: po raz pierwszy zero przyrostu wagi :sad: wiem, że gorąco i tyle się dzieje dookoła... no ale przecież mleko pić musi....
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJul 11th 2012 zmieniony
     permalink
    anula36: turlać sie nie chce

    ale napisałam turlać - łamane przez - przewracać się. Nie każde dziecko się turla. moje se nie turlało, a wszystko z nim orajt. Chodzi o przewroty.
    anula36: no i tydzień temu ważyła 7kg i wczoraj również 7kg

    ale Ania, tygodniowych przyrostów nie ma sensu sprawdzać. Są tygodnie,że dziecko nic nie przybierze, a potem np. 200g w tydzień. Patrz na przyrosty miesięczne. Zreszta, jak dziecko zaczyna być mobilne, waga juz tak szybko nie rośnie.
    Co do mleka, spróbuj przemycac mleko w posiłku -np. kaszce.
    a jakie mleko macie? Bo dzieci podobno lubią Bebiko.
    A w nocy je dużo? bo może ona nadrabia mleko w nocy?
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    Magdalena: Co do mleka, spróbój przemycac mleko w posiłku -np. kaszce.
    a jakie mleko macie? Bo dzieci podobno lubią Bebiko.
    A w nocy je dużo? bo może ona nadrabia mleko w nocy?


    no myślę że gdyby każdy posiłek to była kaszka to by jadła, bo lubi jeść łyżeczką, ale to nie za dużo będzie? tej kaszki?

    wczoraj po kąpieli o 19.30 zjadła 80 i dziś rano o 4.30 znowu 80 potem o 9 tez 80 - uparła się na tę liczbę czy jak... no ale to jest mało, ona zjadała 200 na jeden raz, także w nocy nie nadrabia...

    chcę zmienić mleko, ale musze powolutku bo miała uczulenie i stąd Nutrmigen...

    no nic, poczekamy zobaczymy



    Magdalena: napisałam turlać - łamane przez - przewracać się


    ale z pleców na brzuch się nie przewróci, chyba że leże koło niej ona łapie za jakąs zabawkę a ja delikatnie zabawkę przyciągnę, tyle, że jak tylko się skapnie że jest na boku szybko wraca na plecy, no parzy ją ten bok czy cuś....
    --
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeJul 11th 2012 zmieniony
     permalink
    Magda dobrze, że to napisałaś. Niby człowiek wie ale dobrze, że to jest w kupę zebrane i wrzucone na forum, żeby się nie zamartwiać potem na zapas:)
    U nas Tymo ruszył z samodzielnym chodzeniem dokładnie w dniu skończenia 11 mies i całkowicie nam zamilkł. Wiedziałam niby o zasadzie "walk or talk" ale wiecie jak to jest z własnym dzieckiem... W dodatku pierwszym. Człowiek świruje zupełnie bez przyczyny... Oczywiście młody opanował chodzenie i znów zaczął gadać ale ile ja się nastresowałam przez te 2 mies...:P

    Zamelduję Wam jeszcze, że byliśmy wczoraj z Frankiem na kontroli neonatologicznej i powoli udaje nam się wychodzić z tych wszystkich wcześniaczych przypadłości...:) Retinopatia, anemia, osteopenia, żółtaczka- wszystkie się cofają albo są obecne w mniejszym stopniu:) Ciągle przyjmujemy masę leków i jeździmy po lekarzach ale jest dużo lepiej:)
    Franek wczoraj miał się urodzić (na wczoraj miałam termin porodu) i z tej okazji waży już 3200g (całkiem przyzwoita waga urodzeniowa :PPP) i opanował przekręcanie się z brzuszka na plecki cwaniak mały;)
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    anula36: no myślę że gdyby każdy posiłek to była kaszka to by jadła, bo lubi jeść łyżeczką, ale to nie za dużo będzie? tej kaszki?

    moja bratanica tak je od 4 miesiąca...:)

    Treść doklejona: 11.07.12 13:50
    anula36: chcę zmienić mleko, ale musze powolutku bo miała uczulenie i stąd Nutrmigen...

    sama nie zmieniaj lepiej po konsultacji i powiem Ci że pepti jest lepsze...mojej smakuje...
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeJul 11th 2012 zmieniony
     permalink
    sliwson: opanował przekręcanie się z brzuszka na plecki cwaniak mały;)

    juuuuuuuz! :shocked::clap:
    bo moja dopiero teraz... :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    sliwson: Franek wczoraj miał się urodzić (na wczoraj miałam termin porodu) i z tej okazji waży już 3200g (całkiem przyzwoita waga urodzeniowa :PPP)
    Oooo to u Nas podobnie :) W końcu ten sam termin miałyśmy :)
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    anula36: ona zjadała 200 na jeden raz

    Ania, a może w takim razie to przez upały mała ma zmniejszone zapotrzebowanie na jedzenie ogólnie?
    i jeszcze mi przyszło do głowy, czy nie zastepujesz jej posiłku mlecznego czym innym? spróbuj jak jest głodna dac mleko i dopiero po mleku inny posiłek (obiadek etc).
    a co do kaszki, not o wiadomo, ze nie chodzi o to, by dawac cały czas, tylko miałam na mysli, ze wtedy może chociaz na śniadanie kaszke, to zawsze to mleko przemycisz.

    Co do tego rozwoju jeszcze, to wiecie, ja Wam powtarzam słowa rehabilitantki.to nie jest prawda objawiona :wink:
    osobiście uważam, że wazne, żeby było widac postępy u dziecka, a poza tym, to każde w swoim tempie rózne rzeczy opanowuje. Nie chciałam tym postem wywoływac u Was jakichś obaw czy coś. Pomyślałam po prostu, że warto znać zdanie jakiegoś specjalisty. Mimo, że wiadomo, czasem co specjalista to opinia :wink:
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    juuuuuuuz! :shocked::clap:
    bo moja dopiero teraz... :tooth:


    Bo jemu się strasznie nie podoba leżenie na brzuchu i to chyba dlatego... Tak się złości i rzuca, że w końcu ląduje na plecach:P
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    To Franio, ma wiek korygowany - 1 dzień :wink: I juz sie przekręca - no no no to dopiero torpeda :devil::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    czytałam gdzieś, żeby na czas ząbkowania zamrozić ogórka świeżego. i tak się zastanawiam jak go pociąć. w plastry? czy może lepiej w słupki? jak myślicie?
    --
  2.  permalink
    sliwson: juuuuuuuz! :shocked::clap:
    bo moja dopiero teraz... :tooth:



    Bo jemu się strasznie nie podoba leżenie na brzuchu i to chyba dlatego... Tak się złości i rzuca, że w końcu ląduje na plecach:P

    heh, a nie jest to wynik wzmożonego napięcia ? u nas Ala tak się właśnie po porodzie przekręcała...a lekarz powiedział nam, że to ewidentnie od napięcia nadmiernego jest :(
    całe szczęście napięcie się obniża i jej ruchy są już coraz bardziej precyzyjne :) zaś Julka dziś rano fiknęła sama z boku na brzuszek :)))
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    Natalaa: czytałam gdzieś, żeby na czas ząbkowania zamrozić ogórka świeżego. i tak się zastanawiam jak go pociąć. w plastry? czy może lepiej w słupki? jak myślicie?

    Ale że jak? Chcesz podać Paulince taki okład z mrożonki? Na ulotce od gryzaków jest napisane, że nie wolno ich wkładać do zamrażarki, tylko do lodówki, bo niektóre dzieci nabawiają się w ten sposób odmrożeń, więc może tylko schłodź tego ogóra?:confused:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    Natalaa, a u nas pediatra mówiła, że to może być marchewka, ale tylko włożona do lodówki, nie do zamrażalnika. I marchewka dlatego, bo jest twarda i mały nie odgryzie sobie kawałka. Aaa, i of kors mamy go obserwować jak ją ciumka, żeby nie połknął ;)))
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    aaa :-) no to w lodówce będę trzymać :-) dzięki
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    Natalaa - ja kroję ogórka w słupki, pamiętaj żeby kawałki były odpowiednio długie żeby Paulince wystawały z rączki jak je złapie. I widziałam na filmiku, że dobrze sobie radzi z jedzeniem, wiec nawet jak odgryzie za duzy kawalek to powinna go wypluć:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    Cherry trudno mi powiedziec czy to od napięcia. Być może chociaż nikt do tej pory Frankowi wzmożonego napięcia miesniowego nie zdiagnozowal. Ja tylko stwierdzam fakt, ze od wczoraj młody na brzuszku nie polezy nawet 3 min bo od razu ląduje na plecach... Zeby nie było- ja nie z tych, co popedzaja dzieci, gonią za nowymi umiejętnościami, sadzaja itp. Wręcz przeciwnie:)

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 11.07.12 20:17</span>
    Ja Tymowi podczas zabkowania dawałam wlasnie zimna marchewke pokrojona w słupki albo jabłuszko:)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 11th 2012 zmieniony
     permalink
    Zrobiliśmy z mężem eksperyment i daliśmy dziecku do polizania arbuza i jabłko... Jabłko fuj, krzywił się okrutnie, ale arbuz... Takiej miny to w życiu nie widziałam, coś jak czekoladoholik dostający Lindta po pięcioletnim odwyku ;) Jeszcze się oblizuje i uśmiecha :)))) Ale na razie na tym eksperymenty zakończymy, niech wcina mleczko...

    Nie mogę się doczekać aż zacznie jeść :)
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    Magdalena: dzieci „sadzane” zanim usiądą same, bardzo opóźniają się przez to w rozwoju ruchowym. Tracą motywacje do siadania i bardzo późno zaczynają to robić samodzielnie (długo lezą na brzuchu)

    ja sadzalam, bo lezec juz nie chcial, nawet posadzony nie umial zlapac rownowagi a darl sie niemilosiernie wiec sadzalam na kolanach i opieralam o swoj brzuch, i mysle ze to go wlasnie zmotywowalo zeby samemu usiasc, bo tak mu sie podobalo a matka nie chciala caly czas tak trzymac. Usiadl zanim skonczyl 7miesiecy. I zeby nie bylo ja marze zeby jakos spowolnic jego rozwoj nie przyspieszac
    --
  3.  permalink
    hehe :) my mieliśmy to samo po przetartej przez sitko pyrze i dzisiaj mu dałam liznąć banana. marchewa była fuj ale ziemniak zrobił furrorę... póki co też czekamy, bo boi się jak ma coś gęstszego niż mleko w ustach. ciama, prawie nie wypluwa, ale ma wystraszoną minę ;)
    --
    •  
      CommentAuthorViicki
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    Natalaa, ja chłodzę jabłuszko, a następnie wsadzam do gryzaka za siateczkę... młody wtedy ssie/gryzie owoc aż piszczy:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    lecia_28: sadzalam na kolanach i opieralam o swoj brzuch, i mysle ze to go wlasnie zmotywowalo zeby samemu usiasc

    No Lecia, ale czytasz Ty co ja pisałam czy nie? :bigsmile: chodzi o sadzanie bez podparcia, czyli sadzasz dziecko na podłodze czy poopierane o poduchy i ciężar spoczywa na nieprzygotowanym kregosłupie.
    nie znam chyba rodziców, którzy by nigdy nie posadzili sobie na kolanach niesiedzącego dziecka. tym bardziej, że i tak przecież to wtedy bardziej jest pozcyja fasolki czy połeżąca (opieranie o brzuch, podtrzymywanie etc).
    na pewno są dzieci, kórym i sadzanie niewiele zaszkodzi, wiadomo, zawsze są odstępstwa od reguły.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    mariamateria: boi się jak ma coś gęstszego niż mleko w ustach. ciama, prawie nie wypluwa, ale ma wystraszoną minę ;)


    Nooo, Krasnalątko też ma minę nietęgą, masz rację taką jakby wystraszoną :D A my tylko daliśmy mu "liza", bo do 6 miesiąca na mleczku będzie leciał ;) Sama jestem ciekawa jak to będzie, nowe smaki, nowe, fajne miny :DDD
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    nioo miny są fajne szczególnie po czaosnku, cebuli chrzanie... Natek chce wzystko co ktoś je więc hmm dostał :P i chciał jeszcze :devil:
    --
  4.  permalink
    Pisząc, The Fragile, że do 6. mies. synek Wasz będzie na mleczku to masz na myśli skończony czy rozp. 6. mies.? Jak to ma być? Bo się w tym gubię.
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeJul 12th 2012
     permalink
    Dobrze,że moje dziecko nie wybrzydza :cool: Ona pije i mleko,mleko z kaszką,kaszkę,obiadki/deserki ze słoiczków,herbatki,soczki. Anula,a Ty się nie przejmuj,bo moja w te upały też potrafiła wypić 80ml mleka i koniec. Jak patrze na jej fałdki na udkach to nie mam najmniejszej ochoty jej zmuszać :tongue::wink: Poza tym możesz łączyć mleko(moja pije Bebiko) + kaszka (na mm bez żadnych smaków Bobovita) i jej mieszam. Czasem z przewagą kaszki,a innym razem sypnę więcej mleczka :wink: Zresztą to jest taki żarłok,że co ja bym jej nie dała to wszystko wtrąbi :tongue:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 12.07.12 07:59</span>
    Magdalena, czy Wasza rehabilitantka mówiła jak prawidłowo podnosić dziecko z napięciem? Ja zazwyczaj łapię ją pod paszki,ale ona tak się spina,że ramiona lecą jej pod samą szyję.. Pracuje z nią nad tym,ale ciągle mnie to martwi :confused: Kilka dni i przewrotki z pleców na brzuch i odwrotnie ogarnęła na 6+ , stup też nie chce łapać(mimo,że zawieszam jej grzechotki i jakoś staram się ją zachęcić). Jak jej podam stopę to i nawet do buzi wsadzi ,ale sama w ogóle nie ma na to ochoty. No i zostało nam trenowanie tych ramionek..
    --
    •  
      CommentAuthorViicki
    • CommentTimeJul 12th 2012
     permalink
    Hussy, a jak zachęcić dziecko do przekręcania się z brzucha na plecy? mój kula się tylko w jedna stronę... może są jakieś ćwiczenia wspomagające rozwój tej umiejętności?
    -
    no i chwalę się: mamy już dwa zęby:cool: dwie dolne jedynki!!!
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeJul 12th 2012
     permalink
    Viicki: no i chwalę się: mamy już dwa zęby dwie dolne jedynki!!!

    wow! gratuluje! u nas na razie ani sladu :tooth:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.