Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeJul 14th 2012 zmieniony
     permalink
    Vsti mam ten sam problem ..zbiera im sie powietrze w brzuszku... odbijaj Nadie za kazdym razem po jedzieniu a nawet rob przerwy w jedzeniu na odbicie...
    U nas zadne kropelki nie dzialaja... podobno po 3miesiacu przejdzie :)
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeJul 14th 2012
     permalink
    U Nas jak nic nie było do tej pory to od tygodnia mamy katar i kaszel to jeszcze do tego dzis zauważyłam pleśniawki;(.Posmarowałam juz Hani buźke Aphtinem i sobie brodawki.Mam pytanie o jeszcze inny sposob radzenia sobie z nimi -czy ktoraś zna?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJul 14th 2012
     permalink
    Vsti - u nas tak samo! Najpierw myślałam, że nie może zrobić kupki...kupki jednak robi, a problem nadal jest, więc przypuszczam, że to te gazy :( My podajemy sab-simplex, ma podobny skład do espumiasnu, ale problem z gazami nadal jest... Więc nie jestem przekonana w 100%, że ten lek pomaga, ale odstawić nie chce bo być może po odstawieni ból brzuszka by się nasilił...Niestety u nas trwa to seriami, np.popłakuje rano i wieczorem,
    Vsti - niestety nie można wykluczyć tego, że nie są to kolki, bo jest bardzo dużo odmian kolek! Może po prostu ma łagodniejszą tą kolkę...
    Wiem, że pomaga też częste leżenie na brzuszku, pilnowanie żeby odbiła, Zuzi pomaga też masowanie brzuszka jej kolankami (zginam jej nóżki i jej kolankami masuje brzuszek).

    Treść doklejona: 14.07.12 14:25
    Nessie i Vsti - życzę Wam tak samo mocno jak i sobie, żeby te dolegliwości szybko przeszły naszym Maluszkom ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorViicki
    • CommentTimeJul 14th 2012
     permalink
    na katar polecam inhalacje solą fizjologiczną, trzy razy dziennie. na pleśniawki na receptę nystatynę, bez recepty wodny roztwór gencjany (po nim buziulka jest fioletowa, ale moim zdaniem skuteczniejszy). po wyleczeniu pleśniawek wyparz wszystkie smoczki - to co trafia do buziulki!
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJul 14th 2012
     permalink
    Na pleśniawki jeszcze mogę polecić daktarin - oral jest to żel...
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeJul 14th 2012
     permalink
    ja tez polecam dactarin żel do buzi i krem na brodawki. U nas dopiero on pomogl, nystatyny zuzylam 4 opakowania bez skutku, aftin pomogl tylko za pierwszysm razem, pozniej juz nie dzialal, mielismy jeszcze jakas miksture robiona (ale nie fioletowa) tez nie pomogla. Ogolnie plesniawki wracaly 5 razy, ale my chyba jakis ciezki przypadek jestesmy:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeJul 14th 2012
     permalink
    Dzięki dziewczyny za odpowiedz.A stosowała może ktoraś mocz dzuecka?.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoranaa86
    • CommentTimeJul 14th 2012
     permalink
    Dziewczyny, co może oznaczać pocieranie się za uszy? Maks dzisiaj zaczął się za nie dotykać. Boję się, że może go przewiało i to jakieś zapalenie, jesteśmy nad morzem i tu bardzo wieje. Miał cały czas zakryte uszy. Ale nie ma gorączki, ucho nie jest ani ciepłe, ani czerwone, cały czas wpycha piąstkę do buzi i znowu się zaczął ślinić. Ale humor mu dopisuje, je jak zwykle, mniej śpi ale bez treagedii. Czy to może być zapalenie ucha?
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeJul 14th 2012
     permalink
    anaa86 dziewczyny pisalay niedawno, ze to moga byc zabki :)
    --
    • CommentAuthorjusta2586
    • CommentTimeJul 14th 2012
     permalink
    Hej dziewczyny dawno mnie nie bylo wiec nie dam rady nadrobic. ale widze że u nas podobne problemy, Jula wiercie sie w nocy jakby kupke chciała zrobic podkurcza nóżki itp. czasem nawet sie przebudzi...my walczymy z kolką byl czas że punktualnie po 18 sie zaczynał płacz...nawet nie płacz ale dosłownie wrzask. a od jakichs 2 tygodni kolka troche zelżała tzn. nie jest codziennie a średnio co drugi dzień. Ale pojawiły sie inne dolegliwości mianowicie Jula tak łapczywie je że zjada raptem 70-90ml i zaczyna płakac tak jak przy kolce...trwa to ok 30min przy czym jest strasznie umęczona i po chwili głodna...bo przez ten ból brzuszka za wiele nie zjada. przez to rozlegulował sie nam rytm karmienia bo nie potrafi wytrzymac 2,5 godz. nawet...

    My również stosujemy sab simplex ale chyba zbyt ostrożnie...jak Wy go podajecie dziewczyny???

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 14.07.12 16:57</span>
    Mam pytanie odnośnie czasu spania wiem że to bardzo indywidualna sprawa ale ile wasze dzieci w tym okresie mniej wiecej spały?Jula przez ostatnie dnie strasznie mało spi np. dzis wstała o 5 rano i usneła dopiero ok 14. wczoraj niespała od 13 do 21...

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 14.07.12 17:04</span>
    I jeszcze jedno pytanie czy macie jakieś sposoby na zachecenie dziecka do leżenia na brzuszku??? Mała nie chce wcale leżec jak tylko ja położe robi awanture leży plackiem i płacze. Boje sie że nie ćwiczy podnoszenia główki i konsekwencji tego.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 14th 2012
     permalink
    justa2586: eszcze jedno pytanie czy macie jakieś sposoby na zachecenie dziecka do leżenia na brzuszku??


    Justa, ja Krasnalka kładłam sobie na brzuchu i to lubił, a tak to był wrzask. Po jakimś czasie zaczął już leżeć "sam" :))))

    anaa86: Dziewczyny, co może oznaczać pocieranie się za uszy?


    A to podobno normalne zupełnie, w ostatnim M jak mama czytałam - że dzieci odkrywają, że mają uszka i się za nie szarpią... :) No i przy ząbkowaniu to tez normalne - nasz też się za jedno uszko szarpie...

    Treść doklejona: 14.07.12 17:21
    justa2586: ile wasze dzieci w tym okresie mniej wiecej spały?Jula przez ostatnie dnie strasznie mało spi np. dzis wstała o 5 rano i usneła dopiero ok 14. wczoraj niespała od 13 do 21...


    Na pewno nie tyle, co opisują mądre podręczniki ;) Śmiałam się, że ten kto napisał, że niemowlaki śpią nawet po 20h na dobę to chyba niemowlaka na oczy nie widział... Krasnal śpi teraz więcej niż wtedy...
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJul 14th 2012 zmieniony
     permalink
    [quote=justa2586]My również stosujemy sab simplex ale chyba zbyt ostrożnie...jak Wy go podajecie dziewczyny??
    15kropelek co drugie karmienie
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorViicki
    • CommentTimeJul 14th 2012
     permalink
    Janek miał baaardzo silne kolki. podawałam mu 15 kropli co cztery godziny.
    -
    Ania, mój też zaczął się od wczoraj pocierać o uszko.Zęby już ma, więc obstawiam odkrycie uszka;)
    -
    justa2586, bywały dni, gdy mój Janek w ciągu dnia potrafił przespać suma sumarum z godzinę, półtora. Zasypiał i po chwili budził się, podkurczając nóżki. teraz wiem, że powodem były kolki (a dokładniej gazy w brzuszku). Gdy kolki ustąpiły unormował się czas spania. teraz śpi dużo więcej, pomimo, że jest starszy.
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeJul 14th 2012
     permalink
    U mnie Hania przez ostatnie pare dni spi może ze 2h w ciągu dnia.
    Mam pytanko czy pleśniawki swędzą,bolą bo od paru dni moje dziecko ciągle ma rączki w buzi co nigdy jej sie nie zdażało nawet jak głodna była.
    Ja to mam szczęście - od paru dni rozkręcam laktacje i dzis mam tego efekt +bolące sutki od zakażenia bodajże pleśniawkami i ostatnią rzeczą o jakiej myśle to laktator;/.

    Treść doklejona: 14.07.12 20:19
    A co do kolek to my nie mamy; ale znam sposób aby je złagodzić(sposób mojej mamy)-przed każdym jedzeniem położyć dziecko na brzuszku z wyprostowanymi nóżkami i tak przytrzymać (docisnąć dubcie do podłoża) i tak przytrzymac chwilke-u wielu osob sie sprawdza.
    Ps. jakby ktos nie widział(moja koleżanka nie wiedziała) -do odbicia trzyma sie dziecko z wyprostowanymi nóżkami i lekko przyciśnietą dubcią do klatki piersiowej-wtedy jest ucisk i pecherzyki powietrza sie uwalniają.U mnie Hania za.każdym razem odbija czy to cyc czy butla.;)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeJul 14th 2012
     permalink
    nigdy nie mialam plesniawek ale Dawidek jak mial to zawsze mniej jadl, czyli wyraznie mu przeszkadzaly. Jak byl malutki najadal sie w max 15minu a w wieku Hani (przy plesniawkach) potrafil i pol godziny jesc, po wyleczeniu wszystko wracalo do normy. Zdarzalo sie tez ze jadl tylko troche i czesto wolal o cyca. Ja tez mialam to dziadostwo na sutkach, strasznie mnie swedzialo mialam takie czerwone w miejscach gdzie Maly ssal. Na skore woklo sutkow swietnie pomogl dactarin krem, Malemu tak jak mowie ustapily po zelu ale poniewaz uzywalismy wszystkiego wiec byc moze to czesc skladowa nystatyny, aftinu i dactarinu zel. Wazne ze wreszcie przeszlo
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeJul 14th 2012 zmieniony
     permalink
    czesc Justa :-)
    justa2586: ile wasze dzieci w tym okresie mniej wiecej spały?

    U nas maly w dzien spi gora 3h!!!!!
    Przewaznie zasypia jak jest pora na jedzenie wiec szybciutko sobie o tym przypomina i sie budzi :-)
    justa2586: My również stosujemy sab simplex ale chyba zbyt ostrożnie...jak Wy go podajecie dziewczyny???

    stosowalam 16kropel (jedna zostawala nie wylizana na lyzeczce :-)) co drugie karmienie chyba ze maly wytrzymal 4h bez jedzienia to co karmienie....
    ale u mnie nie zauwazylam zadnej roznicy wiec przestalam stosowac .... odliczam czas do magicznych "3 miesiecy"
    --
    • CommentAuthorjusta2586
    • CommentTimeJul 14th 2012
     permalink
    Dzieki za rady:) ja chyba zbyt ostrożnie z tymi kropelkami bo daje 2-3 razy dziennie po 5-7kropli.

    U nas maly w dzien spi gora 3h!!!!!

    no właśnie u nas tak samo, choć czasem sa wyjatki ale mysle że to wszystko przez ten brzuszek bo śpi bardzo nie spokojnie a w nocy potrafi sie tak wiercic że odwraca sie w poprzek łóżeczka...

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 14.07.12 21:31</span>
    Nessie z ciekawości zapytam, ile twój mały waży?? bo o ile dobrze pamietam podobne wymiary miał do mojej jak sie urodził.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJul 14th 2012
     permalink
    justa2586: ja chyba zbyt ostrożnie z tymi kropelkami bo daje 2-3 razy dziennie po 5-7kropli.


    Właśnie dlatego nie działa. Trzeba stosować jak napisał producent. 15 kropelek co 4 godziny;) Mój też prawie nie sypia, no chyba że na rękach, a jego własne łóżeczko to chyba parzy:wink:
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeJul 15th 2012 zmieniony
     permalink
    Hanny ja z tych nieostroznych stosowalam co 4h i zadnej roznicy nie bylo widac :)
    Justa moj to juz pulpetowy facet!!!!
    Wazy 6600kg!!!!!!! :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeJul 15th 2012
     permalink
    Hej dziewczyny! Mam pytanie do mam więcej niż jednego dziecka. Czy jest jakaś zależność między kolejnym ciązami odnośnie terminu, w którym rodziłyście? Tzn. jak pierwsze dziecko wcześniej to i drugie wcześniej? Czy to zupełna loteria i nie ma tak, że jedna kobieta każde dziecko przenosi a inna każde urodzi przed czasem?
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 15th 2012
     permalink
    Dziewczyny, pytanko mam do rozpakowanych już mamusiek:wink: Jaką polecane koszule do rodzenia? Kupiłam już 2 takie polecane przez Was jeszcze na przyszłych mamusiach - bawełniane, ładne, ale takie bardziej do karmienia i używania, a teraz myślę o takiej "jednorazowej" na sam poród, zeby była wygodna, malucha można było do chcą przytulić i nie żal po akcji wyrzucić :tongue: a może źle kombinuję i najlepsza byłaby jakas inna, albo na golaska :wink: W czym rodziłyście?
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeJul 15th 2012
     permalink
    Ulcia ja rodzilam w koszuli najladniejszej jaka mialam!
    Po porodzie nie wyrzucilam tylko wypralam... Jest jak nowa :-)))
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 15th 2012
     permalink
    nessie: Ulcia ja rodzilam w koszuli najladniejszej jaka mialam!


    Tak samo! Chciałam fajnie wyglądać i czuć się komfortowo i się udało :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 15th 2012
     permalink
    Czesc Dziewczyny :)

    Kolezanki z watku przyszle mamusie, podpowiedzialy, ze moze bedziecie wiedzialy cos na ten temat :)

    Elle TENS - czy ktoras korzystala z tego urzadzenia podczas porodu?
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJul 15th 2012
     permalink
    U nas z koszulą nie było opcji dawali szpiatlną...

    Jak na razie espumisan zadziałał... Mała spała od 22 do 2 później od 3 do 6 :whorship:
    W ogóle wyczytałam gdzieś, że niemiecki sab simplex ma taki sam skład, co polski bobotic z tym, ze bobotic ma mniejsze dawkowanie i niby, jak się stosuje takie dawkowanie, jak sab... to efekty są takie same... Nie wiem ile w tym prawdy. ale wyczytałam tak w necie :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeJul 15th 2012
     permalink
    madziauk: Elle TENS - czy ktoras korzystala z tego urzadzenia podczas porodu?


    chyba Ceri?

    Vsti: Jak na razie espumisan zadziałał


    to dobrze, ale czy to nie jest po pierszym miesiącu?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 15th 2012 zmieniony
     permalink
    anula36: to dobrze, ale czy to nie jest po pierszym miesiącu?


    jest po pierwszym dobrze mówisz...
    tak też jest napisane na ulotce


    ale np moja położna mówiła, że i 3 tygodniowemu dziecku można tylko nie więcej jak 5 kropelek na dobę....
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeJul 15th 2012 zmieniony
     permalink
    odnosnie tego sab simplex ...
    mozliwe, ze maly robil czesciej kupki dzieki tym kropelkom??
    Odkad go odstawilam Diego oproznia sie raz na 2-3 dni :shocked:

    Aaaa Jezynka dzieki za trik z prostymi nozkami i dupcia docisnieta... malemu w takiej pozycji odbija sie za kazdym razem... co do tej pory zdazalo sie okazjonalnie :-)
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeJul 15th 2012
     permalink
    nessie: Aaaa Jezynka dzieki za trik z prostymi nozkami i dupcia docisnieta... malemu w takiej pozycji odbija sie za kazdym razem... co do tej pory zdazalo sie okazjonalnie :-)
    --

    bardzo się cieszę.:tooth::cheer:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJul 15th 2012 zmieniony
     permalink
    Vsti: niemiecki sab simplex ma taki sam skład, co polski bobotic


    To prawda...minimalnie ma mniejszą dawkę substancji czynnej, ale minimalnie;) Mój zaczął mieć kolki w dniu swojej pierwszej miesięcznicy, więc i tak dawaliśmy po miesiącu. nessie a może mu układ trawienny po prostu dojrzewa? I lepiej trawi stąd rzadsze kupki;)
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeJul 15th 2012
     permalink
    Hanny: nessie a może mu układ trawienny po prostu dojrzewa? I lepiej trawi stąd rzadsze kupki;)

    oby oby wkoncu dojrzal!
    Byc moze to tylko zbieg okolicznosci...
    --
    • CommentAuthorjusta2586
    • CommentTimeJul 15th 2012
     permalink
    Nessie to faktycznie klocek...Nasza Mała waży 5,1kg
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeJul 15th 2012 zmieniony
     permalink
    madziauk: Elle TENS - czy ktoras korzystala z tego urzadzenia podczas porodu?

    ja korzystalam na poczatku spoko, potem wogole nie robilo roznicy czy jest wlaczone czy nie, tak samo gaz and air- do ktoregos tam cm rozwarcia spoko, pozniej tylko mnie denerwowalo. I tak skonczylo sie na znieczuleniu w kregoslup, na stepnym razem wezme od razu. Ale to bardzo indywidualna sprawa
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeJul 15th 2012
     permalink
    a ja na szybka kupe polecam suszone śliwki Gerbera po 5 miesiacu :smile: tylko lepiej mieć w pogotowiu jakąś miskę albo wannę bo chusteczkami nie dacie rady :devil::bigsmile:
    ja byłam na gorze i słyszę z dołu "mama pomocy" woła mąż :bigsmile: no i dziecko trza było w bidecie szybko kapać i co nieco przeprać :devil::smile:
    --
  1.  permalink
    madziauk: TENS - czy ktoras korzystala z tego urzadzenia podczas porodu?

    Używałam. Nie na długo, ale miałam podpięte. Dla mnie pomogło, rzeczywiście łatwiej było przejść skurcz. To są takie elektrody (czy jak to nazwać) przyklejone do ciała, wibrują, możesz sobie ustawić intensywność wibracji, np na szczycie skurczu mocniej. Można z tym chodzić, ale nie można z tym wejść do wanny- więc jak przeniosłam się do wanny, to musiałam to zdjąć.
    To nie tak, że dzięki TENSowi nie czuje się bólu podczas skurczy. Działa bardziej jak ciepły okład na podbrzusze podczas @- trochę łagodzi. I pomaga się skupić na skurczach, mi pomagał oddychać.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 15th 2012
     permalink
    Dzięki dziewczyny, zakupię w takim razie wypasioną koszulę ! A co! :bigsmile::cool:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJul 15th 2012
     permalink
    Dziewczyny, jakie buty do chodzenia polecacie?
    Mery rwie sie do chodzenia, na dworze od razu lezie na czworakach do jakiejs podpory i wstaje. Przypuszczam, ze za niedlugi czas trzeba bedzie buty kupic.
    Wiem, ze maja trzymac dobrze pietę i miec miekka podeszwe. Chcialam na początek kupic sandałki.
    Polecacie jakaś markę?
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeJul 15th 2012
     permalink
    Polecam którąś z tych firm - Temar, Gaspar, Emel, Falcon, Kornecki, Ren-but, Befado, Daniel. Na początek może Befado - cena w miarę. A Emel chyba robi takie spejcalne pierwsze buciki do chodzenia. Skórzane.
    --
  2.  permalink
    Magda, Ewuni zdecydowanie najlepiej się chodzi w bucikach Ecco. Nie polecam Bartków, bo słaba relacja jakość-cena. A w Factory buciki Ecco kosztują tyle samo co Bartki.
    I ecco są ok- nasza fizjo oglądała i zimowe Ecco i wiosenne tenisówki, powiedziała że są ok. Sionek też oglądał i mówił, że bardzo dobre.
    A z innych marek to testowaliśmy jeszcze sandałki ze Smyka- drogie nie były, takie jak trzeba, ale po dwóch tygodniach się rozwaliły.

    A w ogóle to w szoku jestem, że Marysia się już do chodzenia rwie :smile: Kiedy ona tak urosła :shocked:
    Krzyś jeszcze na etapie pełzania, biorąc pod uwagę, że jego siostra pełzała 13 mcy, to nie spodziewam się zmiany w najbliższym czasie. Przynajmniej panele mi idealnie froteruje :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 15th 2012
     permalink
    sprawdz jeszcze elefanten w Deichmanie, duzo fajniejsze niz Bartki
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 15th 2012
     permalink
    cerisecerise - dziekuje za odpowiedz :) czytalam troszke o tym na necie, wiem, ze boli calkowicie nie zniweluje, tylko ewentualnie pomoze. :)
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJul 15th 2012
     permalink
    cerisecerise: Przynajmniej panele mi idealnie froteruje


    O! Mój mężu dziś mówił, że nie moż doczekać się tego etapu, bo jakaś polerka by się przydała lekko;P
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeJul 16th 2012 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny czy psikanie to oznaka przeziebienia?????
    Diego psika od 2,3 dni bardzo czesto....
    Jutro mamy isc na szczepienie i nie wiem czy nie przelozyc...
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJul 16th 2012
     permalink
    cerisecerise: A w Factory buciki Ecco kosztują tyle samo co Bartki.

    oo, dzięki :smile: wiesz, gdzie mi na zakupy blisko :wink:
    cerisecerise: I ecco są ok- nasza fizjo oglądała i zimowe Ecco i wiosenne tenisówki, powiedziała że są ok. Sionek też oglądał i mówił, że bardzo dobre.

    no to dla mnie najlepsza rekomendacja :smile:
    cerisecerise: A w ogóle to w szoku jestem, że Marysia się już do chodzenia rwie

    ja też jestem w szoku, i fizjo też. teraz głównym zajęciem jest obijanie tyłka. wstaje przy meblach i nie umie sobie usiąść. niestety usypianie teraz to jeszcze większa masakra :confused: stoi toto w łóżeczku i ryczy.
    nessie: Dziewczyny czy psikanie to oznaka przeziebienia?????

    Nessie, psikanie=kichanie, tak? :wink: dzieci kichają, żeby sobie wyczyścić nosek. często więc to nie jest związane z chorobą. dzieciaczki też często kichają na słońcu. jeśli Diego nie ma kataru, to przypuszczam, że to kichanie nie jest związane z chorobą.
    odciągałaś mu katar? wyszło coś?
    popsikaj solą morską, wyczyść nosek i zobacz reakcję.
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 16th 2012
     permalink
    Witam się po intensywnym weekendzie.
    Córa nam zasuwa po całym mieszkaniu - pod stołem włazi na taki "podest" i się podnosi do stania. I sprawdza swoje możliwości. Chwilę stoi podparta obiema rękami, a po chwili puszcza jedną i tak stoi, aż nie poleci na tyłek.
    W każdym bądź razie - matka już sobie nie posiedzi na tyłu, bo córa gdzie tylko dorwie możliwość - to wstaje :devil::confused::cool:
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeJul 16th 2012 zmieniony
     permalink
    Magdalena: dzieci kichają, żeby sobie wyczyścić nosek...
    odciągałaś mu katar? wyszło coś? popsikaj solą morską, wyczyść nosek i zobacz reakcję.

    Tesciowa za kazdym razem jak psiknie (kichnie :D) mowi, ze jest przeziebiony ... dlatego zapytalam...
    Kataru raczej nie ma ... oddycha normalnie... jak sie przebudzi sprobuje odciagnac z noska aby zobaczyc czy cus tam ma :-)
    Dzieki magdalena
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeJul 16th 2012
     permalink
    nessie: Kataru raczej nie ma ... oddycha normalnie... jak sie przebudzi sprobuje odciagnac z noska aby zobaczyc czy cus tam ma


    moja bardzo często kicha a kataru nie ma, czasami to kilka razy pod rząd i potrafi kichnąć już jak "stara" tak głośno :bigsmile: strasznie śmiesznie
    także powiedz teściowej, że nie każde kichanie to przeziębienie
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeJul 16th 2012 zmieniony
     permalink
    anula36: także powiedz teściowej, że nie każde kichanie to przeziębienie

    do tej pory nic sobie z tego nie robilam ... ale jak dostalam zawiadomienie o szczepieniu przyszly watpliwosci ...
    dzieki wielkie :bigsmile:
    .....
    yyyy a jak chrapie ???? :cool::devil:
    --
    •  
      CommentAuthorSayuri78
    • CommentTimeJul 16th 2012
     permalink
    Dziewczyny witam w nowym wątku. Nie odzywałam się, bo sporo za nami prolemów, z których mam nadzieję powoli wychodzimy. Jak będę miała więcej czasu opiszę. Tymczasem mam pytanko do Was. Nie wiem co robić z moim małym. Z przyczyn niezależnycg ode mnie jestem na mleku modyfikowanym (nie oświecajcie mnie jak cudowne jest mleko matki, bo dobrze o tym wiem i bardzo przeżyłam tak szybkie odstawienie od piersi.) Nie mogę się psestawić psychicznie na mleko modyfikowane - więcej kłopotów. Mały domaga się jedzenia co 2 godziny. Drze się wniebogłosy. Ja zestresowana szybko przygotowuje pokarm i patrzę, czy nie zadławi się własną śliną. Wcześniej jadł co 4 godziny. Teraz mu się przestawiło. Więcej spał. Teraz nie chce spać. Od początku ma problemy z brzuszkiem. Były kolki, teraz ma problemy z oddaniem stolca. Robi kupki ale strasznie przy tym cierpi. Boli go nawet przy oddawaniu gazów. Piszczy wtedy wniebogłosy. Dodatkowo ma zdiagnozowany refluks i przez godzine po posiłku muszę go trzymać do odbicia. Ulewa mu się nawet przed następnym karmieniem. Często przeżuwa pokarm, mieli jęzorkiem i ma odruch wymiotny jakby mu coś przeszkadzało w gardle... Strasznie to wygląda i potwornie mnie to stresuje. Boję się, że się zadlawi - dlatego zawsze kładę go na boku. Do tego ta jego niesłabnąca chęć jedzenia. Czasem zje 120 ml. Czasem 90 i domaga się jedzienia po 2 godzinach. Dopajam go wodą ale nie pomaga. Karmie Nutramigenem z dodatkiem Nutrikonu (pół łyżeczki na 90 ml wody). Używam wody Humana.
    Generalizując czy któraś z Was podaje mleko modyfikowane co 2 godziny, albo na żądanie?? Nie wiem co robić, bo generalnie ciężko wyrobić się z karmieniem, podawaniem leków (sab simplex, debridat, dicoflor, witamina d, cebion), ćwiczeniami, masażem, spacerem itd.
    Chyba dopadła mnie jakaś deprecha... Nie umiem sobie zorganizować czasu. Nie wiem o co mu chodzi i ciągle się o niego boję. Masakra...
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeJul 16th 2012 zmieniony
     permalink
    Sayuri78 co 2h 120mm to za czesto ... taki maluszek nie potrafi strawic tak szybko takiej ilosci...byc moze dlatego placze bo go brzuszek boli...
    jak maly placze po 2h sprobuj wyjsc z nim na spacer i przedluzyc mu czas karmienia...
    Co do kupki i gazow mam tak samo i nic nie pomaga... po 3miesiacach podobno przechodzi...
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.