Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 16th 2012
     permalink
    Dziewczyny, a propos bucików to dla starszaków informacja - dzisiaj na Grouponie jest fajna promocja na Crocsy - jak ktoś lubi to się opłaca, buciki można już za 60 zł kupić :)

    Treść doklejona: 16.07.12 11:10
    O tu: link
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 16th 2012 zmieniony
     permalink
    Sayuri78: sab simplex, debridat


    a jest sens podawania dwóch różnych leków na brzuszek ?
    może spróbować jeden odstawić bo może on ma za dużo na te jelitka ładowane ?
    tzn domyślam się, że to z lekarzem było skonsultowane itp ale ja wiem czy jest sens tyle dawać ?
    może 1 z tych dwóch leków by pomógł ?


    a może mleko mu nie służy ?
    z MM czasami trzeba trafić bo jednemu dziecku nie podejdzie Bebiko a innemu Nutramigen....
    nie pytałaś lekarki o to, czy może spróbować zmienić ?


    co do karmienia to nie wiem czy to za często czy nie - to też bym z lekarzem skonsultowała ale może być tak jak Nessie pisze, że za dużo mleka do tak małego brzuszka idzie i stąd problemy...


    a ciepłe okłady na brzuszek próbowaliście ?
    albo robienie rowerka żeby się łatwiej było wypierdzieć ?
    kładzenie na brzuszku też pomaga
    --
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeJul 16th 2012
     permalink
    TEORKA: kładzenie na brzuszku też pomaga


    kładzenie na brzuszku na kolanach dorosłego (jak do odbijania) i poklepywanie po pupie, a później (jak już dziecię ciut starsze) rolowanie (czyli turlanie) - u nas na gazy super pomagało
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJul 16th 2012
     permalink
    Też obstawiam, że płacze bo go brzuch boli, a butla (w sensie ssanie) go na chwilę uspokaja. Ja swojemu robię masaże dodatkowo i do odbicia noszę no i leki też ma (dicoflor, delicol, sab simplex)
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJul 16th 2012
     permalink
    A Zuźka przeziębiona :( Od kilku dni zalegało jej coś w nosku...za nic w świecie nie mogłam tego usunąć - ani fridą, ani solą fizjologiczną (słychać, że zalega gdzieś wyżej)...więc byłam przekonana, że to sapka...aż do dzisiejszej nocy...jak zaczęła mi charczeć to się przeraziłam:confused: Byliśmy u lekarza...zapisała nam kropelki do noska...czy oprócz tego macie może jakieś sprawdzone metody, żeby ułatwić jej oddychanie?
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorSayuri78
    • CommentTimeJul 16th 2012
     permalink
    Też się zastanawiałam nad zmianą mleka, ale wszyscy mówią że Nutramigen najlepszy, bo ma wszystko "aby niczego nie mieć". Ręce mi już opadają. Wczoraj i przedwczoraj było 6 kupek o konsystencji serka (jasnożółtych - to podobno ok) zrodzonych w bólach a dzisiaj zero nic a wije się i stęka jak nie wiem. Z tego wszystkiego jestem "w plecy ze spacerem", bo jak zasnął tak słodziutko to nie mam serca go budzić. Co do leków zalecone są przez lekarza ale też myślałam aby zrezygnować albo z ss albo z debridadu. Z tego co zauważyłam bardziej pomaga mu debridad...
    Jeszcze jedno może zatwardzenie jest po wodzie żywiec?? Wczoraj jeszcze stosowałam wodę humanę nie przegotowaną (bo nie trzeba) a dzisiaj 'jadę" na przegotowanym żywcu... Tylko już sama nie wiem czy lepiej jak rodzi w bólach tyle kupek czy jak stęka i wije się od czasu do czasu usiłując zrobić jedną na dobę...

    Co do przeziębienia mój H. też charczy czasami i szybko oddycha ale byliśmy u kilk już pediatrów i jak na razie osłuchowo ok. Tyle tylko, że zawsze boję się, że go przeziębie na spacerze. Na pomorzu pogoda jest NIEPRZEWIDYWALNA. Dzisiaj 16 stopni - było pochmurno teraz wyszło słońce ale wieje. I jak tu ubrać dziecko w taką kalejdoskopową aurę?? Pewnie powiecie na cebulkę, ale ja wolałabym prościej. Może welurowy pajacyj, czapeczka, buciki i specjalny wiosenny śpiworek z zakrytymi nóżkami i osłonką na główkę? Wezmę jeszcze kocyk na wszelki wypadek
    :smile:
    --
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeJul 16th 2012
     permalink
    Sayuri78: Też się zastanawiałam nad zmianą mleka, ale wszyscy mówią że Nutramigen najlepszy, bo ma wszystko "aby niczego nie mieć"

    Nasza pediatra mówi, że jednym dzieciom lepiej pasuje nutramigen, a innym bebilon pepti i trzeba po prostu sprawdzić na własnym dziecku, które w jego/jej przypadku lepiej będzie tolerowane.
    --
    •  
      CommentAuthorSayuri78
    • CommentTimeJul 16th 2012 zmieniony
     permalink
    Czy słyszałyście może o tym mleczku??
    Może któraś stosowała??
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJul 16th 2012
     permalink
    Sayuri moja kolek jako takich nie miała ale tak do 2 miesięcy było ciężko i przerabiałam debridat i SS ale kupki zawsze były i są karmiona była wsunie mieszanie do 3 miesiąca a od 4 już na MM i ma skazę i je bebilon pepti nutramigenu nie ruszyła.... też na początku spała na boczkach ulewa tez ale nadmiar jedzenia:) ale karmienie co 2h to za często zdecydowanie.. powiem Ci że ja też do skończenia przez nią 2 miesiąca miałam stany przed depresyjne z bezsilności ale uwierz MIJA!!!! a H. szybciutko z tego wyrośnie a zmiana mleka to pod okiem lekarza i powoli mieszając mleka razem...ale i tak lekarstwem był czas:)
    -
    a jak ja pytałam lekarza o wodę mineralną to powiedział że dla maluszka to za duża dawka minerałów i lepiej przegotowana zwykła woda może to pomoże na kupki bo przecież daje się wodę przegotowaną na perystaltykę:) a jak boisz się o kamień to jakiś filtr?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 16th 2012
     permalink
    ja też bym robiła to mleko na zwykłej wodzie z kranu [z resztą tak robie odkąd przeszliśmy na MM]
    kupiłam sobie Britę i mam czystą wodę, bez kamienia itp

    a może na te kupy dałabyś mu samej wody przegotowanej ?
    może wtedy by zrobił bez takich męczarni....

    ale tak po prawdzie to taki wicie, stękanie itp to prawdopodobnie minie mu z czasem tak jak dziewczyny piszą...
    dopóki się mu przewód pokarmowy nie wykształci do końca to bóle brzuszka mogą go męczyć i nie pomoże ani tona leków ani nic
    niestety taki urok noworodków, trzeba przeczekać po prostu


    a co do charczenia - moja Nina długo charczała i to też sie często zdarza - po prostu mleko się cofa i wydaje taki dźwięk fruwając w gardle [i nosie] w trakcie oddychania
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJul 16th 2012 zmieniony
     permalink
    U nas niestety kolka się rozkręca :/ Mała niby śpi, ale cały czas się wierci pojękuje... Nocka nie lepsza... ani okłady, ani rowerki, ani kładzenie na brzuszku, ani masaż nic nie pomagało :neutral: Kupiłam dziś bobotic i działamy, małej brakuje 3 dni do 28 d.ż. mam nadzieję, że nic jej nie będzie, jak podam te kropelki :/ Najlepiej jej w pozycji spionizowanej... przyszła dziś chusta może to coś pomoże będziemi się nosić :)
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJul 16th 2012
     permalink
    Nadia ma kolki tylko w nocy? O stałej godzinie, czy różnie?
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJul 16th 2012
     permalink
    Sayuri78: Dodatkowo ma zdiagnozowany refluks i przez godzine po posiłku muszę go trzymać do odbicia.

    Sayuri, a jak to bylo zdiagnozowane? Sonda do brzuszka i usg czy lekarz stwierdzil, "bo mu sie ulewa"? Bo wiesz, refluks to jest choroba, ale malo dzieci ja ma. Za to calkiem sporo mocno ulewa. Tez myslalam, ze u nas jest refluks, bo nie do wiary jsk mloda ulewala. A jednak to nie byl refluks. Twoj synek jest malutki, ma jeszcze nie wyksztalcony uklad pokarmowy. Przekarmianie tez pewnie ma cos do tego.
    Jestes pewna, ze on zawsze placze, bo jest glodny? Sprobuj zaobserwoqac ile zjada i jak po 120ml za 2h wolajesc, to go przetrzymaj z godzine.
    Sayuri78: . Boję się, że się zadlawi - dlatego zawsze kładę go na boku

    Tylko pamietaj, by raz lezal na jednym, raz na drugim boku, zeby sie nie wdala asymetria (u nas tak sie stalo).
    Sayuri78: ciągle się o niego boję. Masakra...

    Pociesze Cie i nie. Ten strach juz nie minie. Ale nauczysz sie nad tym panowac. Nie boj sie az tak panicznie. Pogoda jest teraz sprzyjajaca. Ubieraj na cebulke i nie marudz :wink:
    A mleko sprobuj zmienic na takie, ktore ma jak najmniej zelaza - to ono czesto odpowoedzislne jest za zatwardzenie.
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeJul 16th 2012
     permalink
    Sayuri78: Wczoraj jeszcze stosowałam wodę humanę nie przegotowaną (bo nie trzeba)

    co to znaczy ze "nie trzeba"? na opakowaniu od mleka nie jest napisane, ze woda w ktorej rozpuszcza sie mleko powinna byc podgrzana do 70 stopni?
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJul 16th 2012
     permalink
    magku: Nadia ma kolki tylko w nocy? O stałej godzinie, czy różnie?
    Dziś Ją męczy cały dzień :(
    --
    •  
      CommentAuthormisia-ludek
    • CommentTimeJul 16th 2012 zmieniony
     permalink
    Witam wszystkie mamusie rozpakowane. Wpadłam tutaj bo nie wiem na którym wątku pytać.
    Chodzi mi o nianię elektroniczną, bez zbędnych bajerów. Ważne żeby był duży i dobry zasięg. Mamy duże podwórko i dzidzia będzie spała na piętrze, a w lato za budynkami na ogrodzie będę urzędować w porze snu maluszka. No a wcześniej w zimę, jak dzidzia się urodzi, ze starszą córą na śnieg bym w czasie snu maluszka też mogła wychodzić.Nie miałam niani ze starszą córką i teraz żałuję, bo byłby to wygodny zakup, a tak to latałam co 15 minut żeby sprawdzić czy mała się obudziła. Koleżanki z rocznymi maluchami nawet teraz chcą sobie zakupić nianię. Może macie już sprawdzone modele z dobrym zasięgiem.
    Pozdrawiam:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJul 16th 2012
     permalink
    aguncia: na opakowaniu od mleka nie jest napisane, ze woda w ktorej rozpuszcza sie mleko powinna byc podgrzana do 70 stopni?

    Aguncia, na mlekach, które sa w PL, jest napisane, że woda ma mieć ok. 40 stopni (rożnie pisza, od 37 do 40 stopdni). My np. dajemy wodę mineralną, zimną i dolewamy wrzątku. Na pcozątku przegotowywaliśmy i studziliśmy do 40 st, ale teraz już się tak nie bawimy.
    Zwłaszcza po tym, jak przez pomyłkę dałam młodej z gwinta dwudniową odstaną kranówę do kwiatków :wink:
    misia-ludek: Wpadłam tutaj bo nie wiem na którym wątku pytać.

    zapytaj pls na wątku wyprawkowym, tam już to było wałkowane milion razy.
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeJul 16th 2012 zmieniony
     permalink
    Magdalena: Aguncia, na mlekach, które sa w PL, jest napisane, że woda ma mieć ok. 40 stopni (rożnie pisza, od 37 do 40 stopdni).

    uhm... u mnie (aptamil) jest napisane 70...
    ja wode gotuje, a to dlatego, ze takie sa zalecenia (mleko w proszku nie jest sterylne jak to w plynie i moze zawierac bakterie); tutaj zalecenia WHO jak prawidlowo przygotowywac mm.
    znam wiele mam, ktore tylko podgrzewaja wode myslac, ze problem tkwi wlasnie w tym (kupie mineralna i problem z glowy), ja jednak dostosowuje sie do zalecen.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJul 16th 2012
     permalink
    aguncia: mleko w proszku nie jest sterylne jak to w plynie i moze zawierac bakterie

    no dobrze, ale co z tego, skoro nie dajesz mleka na wrzatek? w 70 stopniach bakterie giną?
    aguncia: znam wiele mam, ktore tylko podgrzewaja wode myslac, ze problem tkwi wlasnie w tym (kupie mineralna i problem z glowy), ja jednak dostosowuje sie do zalecen.

    Zlecenia na bebiko, nan i bebilonie to dawanie tego mleka na wode 40 stopni. Nie rozumiem więc stwierdzenia, że mamy chca mieć problem z głowy. jesli na aptamilu masz 7p st, dajesz wodę 70 st. jesli na bebiko jest 40., daję 40 i luz.
    a to, z edaje mineralną, zamiast przegotowanej, to na etapie dziecka, które i tak pije wode mineralną, żadnej różnicy nie ma.
    ale przyznaję, że do skończenia pół roku dziecko dostawało tylko przegotowaną i na pewno nie dawałabym noworodkowi mleka na mineralce, nawet jesli na humanie piszą, że nie trzeba przegotowywać.
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeJul 16th 2012
     permalink
    dziewczyny ja też mam pytanie czy znacie jakiś lek na hemo co go można stosować w czasie karmienia piersią, bo nie dość że mnie szwy ciągną to jeszcze guzik mi wyskoczył :(
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 16th 2012
     permalink
    Mkd, ja miałam rewelacyjną maść robioną na zamówienie, ale Procto-glyvenol na przykład też można (ginka mówiła, że jeżeli w aptece mi coś zaproponują, to brać i nie pytać). I współczuję bardzo :(
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeJul 16th 2012
     permalink
    Magdalena: że do skończenia pół roku dziecko dostawało tylko przegotowaną


    no ja zaczęłam małej podawać żywca dopiero z tydzień temu, a tak wcześniej tylko przegotowana, przefiltrowana

    misia-ludek: Może macie już sprawdzone modele z dobrym zasięgiem.


    wątek wyprawkowy, sama tam polecałam motorole

    Sayuri78: wszyscy mówią że Nutramigen najlepszy, bo ma wszystko "aby niczego nie mieć"


    to fakt, ponoc bardzo dobre mleko, moja na tym była i dopiero w zeszłym tyg ją wyprowadziłam, mleko bezkolkowe, zero alergii, zero zaparć i nawet mniej nam ulewała niż na zwykłym enfamilu na samym początku, co nie znaczy że dla każdego dziecka będzie najlepsze to mleko, może spróbuj innego albo daj mu szanse, tyle że co 2 godz to zdecydowanie za często moim zdaniem, chyba płacze z innego powodu niż głód

    Nessie - czy moja chrapie?? moja Julka chrapie głośniej niż stary :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    chrapie, beka, bąki to jak karabin maszynowy, czasem cos jej charczy a nos czysty, juz się tak tym nie przejmuję ... :wink: ogólnie głośna babka :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJul 16th 2012
     permalink
    ja mam wodę przegotowaną zimną w dzbanuszku i mieszam z wrzątkiem bo tak szybko i wygodnie..
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 16th 2012 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, a jak to jest z temperaturą u malucha? Gorączka, stan podgorączkowy to wiadomo, ale co jak dzieć ma od urodzenia 36,0-36,3? Nasz ma taką niską, mierzymy mu "doczołowym" BabyOno. Na początku myślałam, że coś przekłamuje, ale ja tym samym termometrem mam 36,6, mąż ma 36,3 (też miał zawsze niższą).
    --
    •  
      CommentAuthorSayuri78
    • CommentTimeJul 16th 2012
     permalink
    Powiem szczerze, że zaskoczyłyście mnie wodę Humany plecił mi pediatra. Wydawało mi się to bezpieczniejsze niż zwykła woda z kranu, nawet przegotowana. Widać z tego, że muszę "zgłębić temat".
    --
  1.  permalink
    Dzieki wielkie
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeJul 16th 2012
     permalink
    Magdalena: no dobrze, ale co z tego, skoro nie dajesz mleka na wrzatek? w 70 stopniach bakterie giną?

    tak, w 70 stopniach bakterie gina.
    Magdalena: jesli na aptamilu masz 7p st, dajesz wodę 70 st. jesli na bebiko jest 40., daję 40 i luz.

    no wlasnie nie. chodzi o to, ze na niektorych opakowaniach mleka (przytaczalas np. humane) sa niedokladne informacje. i nie chodzi o to, czy dajesz wode mineralna, czy z kranu. chodzi o to, ze to temperatura wody a nie to, skad pochodzi (jasne, nie moze to byc woda z jeziora) jest najwazniejszym czynnikiem, bo od 70 stopni wzwyz zabija (ewentualne) bakterie, ktore moga byc obecne w mm, potencjalnie niebezpieczne dla dziecka. 40 stopni nie wystarcza.
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeJul 16th 2012
     permalink
    Aguncia ja tez daje Aptamil (polski bebilon- pytalam producenta coby mleka w bagarzu nie wozic) i na moim pisze ze mieszc z woda 40stopni! nie moze byc wyzsza bo gina probiotki i prebiotyki

    Treść doklejona: 16.07.12 23:08
    wode nalezy zagotowac ale trzba ja koniecznie ostudzic przed dodaniem mleka
    chyba ze cos niedoczytalam w Twoim poscie
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJul 16th 2012
     permalink
    aguncia: (przytaczalas np. humane

    Nie przytaczalam Humany. Przytaczalam bebiko, nan i bebilon - te mialam w reku i na nich czytalam zalecenia dot. 40stopni. I uwazam, ze z jakichs powodow na jednych jest 40st a na innych 70. I tego sie trzymam.
    aguncia: tak, w 70 stopniach bakterie gina.

    Dziekuje za odpowiedz.
    A swoja droga, co to za bakterie w mm, ktore trzeba tak wybijac?
    Pytam z ciekawosci, bo obecnie przy wylizywaniu kapci i froterce podlogi to i tak sie na bakterie nic nie poradzi.
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJul 16th 2012
     permalink
    aguncia: moga byc obecne w mm, potencjalnie niebezpieczne dla dziecka. 40 stopni nie wystarcza.

    Ja to kumam. Tylkk jesli na opakowaniu pisza, ze rozpuszczac na wodzie 40st (to samo jest na kaszkach etc) , to rodzice tak robia w dobrrj wierze, a nie jak sie wyrazilas, by miec z glowy.
    Ja np. bylam przekknana, ze rozpuszvzenie tego w wyzszej temp niz zalecaja, pozbawi mleko/kaszke jakichs wartosci. Slowem, ze nie bez powodu na jednym opak jest 40st a na drugim70. O to mi chodzi.
    A Ty, rozumiem, uwazasz, ze mimo zalecenia 40st, powinnismy uzywac 70st, tak? Bo juz nie wiem o co chodzi :)
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeJul 17th 2012 zmieniony
     permalink
    Magdalena: Tylkk jesli na opakowaniu pisza, ze rozpuszczac na wodzie 40st (to samo jest na kaszkach etc) , to rodzice tak robia w dobrrj wierze, a nie jak sie wyrazilas, by miec z glowy.

    jasne, masz racje, w dobrej wierze. ja tez nie wiedzialam (dopoki nie znalazlam artykulu na ten temat), jak prawidlowo przygotowuje sie mm.
    Magdalena: A Ty, rozumiem, uwazasz, ze mimo zalecenia 40st, powinnismy uzywac 70st, tak? Bo juz nie wiem o co chodzi :)

    trafilam na artykul, w ktorym napisane jest, ze producenci mleka ignoruja zalecenia WHO (patrz kilka postow wyzej, znajdziesz link do zalecen) wlasnie co do temperatury wody uzywanej do podgrzewania mleka, przez co sieja dezorientacje (i dlatego kontynuujemy ta dyskusje :wink:) i wprowadzaja w blad. autorka podaje nawet kilka przykladow mleka (m.in. humane), gdzie etykietka wskazuje, by wode podgrzac do 40 st., co wg niej (i zalecen WHO) jest bledem.
    i nie pytajcie mnie, dlaczego w takim razie na mleku jest podane 40 stopni, dlaczego producenci nie stosuja sie do zalecen - nie wiem.
    w artykule jest mowa o bakterii enterobacter sakazakii, ktora moze wystepowac wlasnie w mieszankach dla dzieci, i o tym, ze zabija ja wysoka temperatura. mozliwe - biorac pod uwage, ze wiekszosc osob tylko podgrzewa wode i problemy ze zdrowiem nie wystepuja - ze ryzyko zachorowania pewnie jest minimalne, ale jednak jest.
    ok, "powiedziala co wiedziala", chcialam sie podzielic informacja, ktora kiedys przeczytalam; artykul, do ktorego sie odnosze jest w j. wloskim, na polskich stronach nic niestety nie znalazlam na ten temat. ale moze przy odrobinie cierpliwosci cos sie w sieci znajdzie.
    odpowiadajac na twoje pytanie: kazdy robi to, co uwaza za sluszne, jak zawsze :wink:

    Treść doklejona: 17.07.12 07:32
    gdyby kogos interesowalo, o enterobacter sakazakii w artykule WHO.
    --
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeJul 17th 2012
     permalink
    The_fragile: Dziewczyny, a jak to jest z temperaturą u malucha? Gorączka, stan podgorączkowy to wiadomo, ale co jak dzieć ma od urodzenia 36,0-36,3?


    temperatura 36,0 - 36,3 jest ok. Nie wszyscy mają książkowe 36,6.
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJul 17th 2012
     permalink
    Witam...dziewczyny co można robić z takim Maluszkiem, kiedy nie ma ochoty spać :bigsmile:? Zuzia domaga się tylko chodzenia, nie chce leżeć w bujaczku, w łóżeczku, chce być tylko na rekach i w dodatku najlepiej jakbym z Nią chodziła :confused: Nie wiem czy to oznacza już rozpieszczenie, czy jest to normalne dla takich Maluszków? Możecie coś doradzić, napisać jak to u Was wyglądało?
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeJul 17th 2012 zmieniony
     permalink
    Aga to ja juz calkiem zbaranialam, na moim Aptamilu pisze
    Boil freshly run water.....leave for 30 minuts to cool....do not add powder to boiling water
    po mojemu to ta woda po 30 minutach na bank nie ma 70stopni.
    i jeszcze raz pytam co unique blend GOS/FOS prebiotics? to chyba z tego wzgledu nie powinna byc taka wysoka temperatura. Wybralam Aptamil (Bebilon) wlasnie ze wzgledu na te prebiotyki i omega 3 6
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeJul 17th 2012 zmieniony
     permalink
    lecia_28: Aga to ja juz calkiem zbaranialam, na moim Aptamilu pisze
    Boil freshly run water.....leave for 30 minuts to cool....do not add powder to boiling water
    po mojemu to ta woda po 30 minutach na bank nie ma 70stopni.

    nie wiem, nie mierzylam, moze akurat ma? :bigsmile:
    u mnie na aptamilu jest jak byk napisane, zeby wlac do butelki wode o temp. 70 stopni i do niej wsypac mleko.
    lecia_28: i jeszcze raz pytam co z unique bland GOS/FOS prebiotics?

    nie wiem! w moim aptamilu sa GOS/FOS, wiec chyba temperatura im nie szkodzi? :confused:
    swoja droga dziwne, ze milupa podaje - w zaleznosci od kraju - inne informacje o sposobie przygotowania mleka (nie wiem, jak jest z innymi firmami)...
    jedno wiem: wychodzi na to, ze jest balagan! :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeJul 17th 2012
     permalink
    Tak apropo wody to Dawidek ma juz 8 miesiecy, nadal musze mu gotowac wode z butelki do picia? bo do tego mleka to jednak gotuje (kranowke) ale kranowka obrzydliwa w smaku.
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeJul 17th 2012
     permalink
    magku: Możecie coś doradzić, napisać jak to u Was wyglądało?


    nie pamiętam jak to było u nas, a nie interesują ją zabawki? moja chyba gdzies na tym etapie zobaczyła dużą lalę zaczepioną do karuzelki, zrobiłam tak że mogła jej dotknąć koniuszkamii ona sobie ją tak "pacała" :smile: czasami całkiem długo....

    co do dyskusji o mleku...
    to na tych mlekach które ja używałam było napisane "w temp pokojowej" ale ja podawałam małej cieplejsze koło 40 stopni, bo tak mi dali w szpitalu...
    anyway... w szoku jestem że tak rózne moga byc mleka :smile: bo 70 stopni jest baaardzo gorące mleko, no i jakie niewygodne, trzeba zrobić 70 stopni i potem studzić a w tym czasie dzieć się wkurza

    ja rano gotuję litr wody przefiltrowanej w garnku koło 5min, wlewam do termosu i to mi starcza na cały dzień, w drugim termosie mam ostudzoną wodę a od niedawna używam małych butelek żywca, małych bo ostatnio przeczytałam raport o wodach min (polecam)
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeJul 17th 2012 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny a ja wlasnie mam pytanie tez dotyczace przygotowywania mm dla malucha.

    Powiedzcie czy macie jakies sposoby na "szybkie zrobienie mieszanki w srodku nocy"?

    Pytam bo my dopiero od wczoraj przeszlismy zuplenie na mm , nigdy wczesniej nie musielismy biegac do kuchni w srodku nocy zeby zrobic butle mleka. Wiec byla panika i dlugie studzenie butelki zeby nadala sie do podania.


    czy mozna przygotowac sobie wode w termosie np? Termos chyba trzyma odpowiednia temperature i wtedy jak sie ziecko obudzi to dolac tylko do przygotowanego proszku w butelce?

    Czy to musi byc swiezo zagotowana woda tak jak pisala Lecia?


    oooo widze ze Anna pisala swojego posta o termosie dokladnie w tym czasie co ja..

    czyli mozna w termosie miec ta wode ?
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeJul 17th 2012
     permalink
    yol: zy mozna przygotowac sobie wode w termosie np? Termos chyba trzyma odpowiednia temperature i wtedy jak sie ziecko obudzi to dolac tylko do przygotowanego proszku w butelce?
    Czy to musi byc swiezo zagotowana woda tak jak pisala Lecia?
    oooo widze ze Anna pisala swojego posta o termosie dokladnie w tym czasie co ja..
    czyli mozna w termosie miec ta wode ?
    --


    tak i to jest najlepszy najszybszy sposób, termos z gorącą wodą i drugi (lub butelka) z chłodną, szybko dorobisz właściwą temp (a trening to juz w ogóle czyni mistrza :)) sypiesz mleczko i siup małemu w dziób :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeJul 17th 2012 zmieniony
     permalink
    lecia_28: Tak apropo wody to Dawidek ma juz 8 miesiecy, nadal musze mu gotowac wode z butelki do picia?

    ja wode z butelki daje anastasii do picia bez przegotowania.

    Treść doklejona: 17.07.12 09:51
    anula36: trzeba zrobić 70 stopni i potem studzić a w tym czasie dzieć się wkurza

    ooooooooooo to fakt! :bigsmile:
    yol: Powiedzcie czy macie jakies sposoby na "szybkie zrobienie mieszanki w srodku nocy"?

    dla mnie najlepszym sposobem jest dawanie mleka w plynie - podgrzewasz i gotowe (w odroznieniu od mleka w proszku to w plynie jest sterylne).
    ja uzywalam mleka w plynie do ukonczenia przez anastasie 4 miesiaca zycia, kiedy jeszcze zdarzalo jej sie budzic w nocy. potem przerzucilam sie na mleko w proszku (rowniez ze wzgledu na roznice w cenie).
    teraz uzywam mleka w plynie gdy np. jestesmy dluzszy czas poza domem, dla wygody (szybko i latwo).
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeJul 17th 2012
     permalink
    aguncia: ja wode z butelki daje anastasii do picia bez przegotowania.


    ja dokładnie tak samo :smile:
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeJul 17th 2012
     permalink
    ja dodatkowo na noc (w ciągu dnia też tak robię) szykuję sobie odpowiednią ilość mleka w słoiczkach wyparzonych po deserku i wtedy szybko woda gorąca z termosu, zimna z dzbanka i siup wsypuję odmierzone mleczko i finito - przy mojej drzącej się z głodu dwójce ta opcja jest najlepsza, bo jednak przy odmierzaniu miarek mleka plus kleiku przy ledwo otwartych oczach to trochę dłużej mi schodziło ;-)
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeJul 17th 2012
     permalink
    mareza: mojej drzącej się z głodu dwójce


    no tak, ty musisz być super hiper szybka :smile:

    moja koleżanka tak robi na noc i nawet z łóżka nie wstaje i nie zapala światła, mała śpi z nią, ma już z 9 mcy a budzi się 3 razy w nocy
    --
    •  
      CommentAuthorbelly
    • CommentTimeJul 17th 2012
     permalink
    ja tez daje mineralna ale tylko taka, ktora posiada pozytywna opinie instytutu matki i dziecka:-P dziewczyny, do ktorego mca dziecko powinno siedziec bez podpierania?
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeJul 17th 2012
     permalink
    belly: do ktorego mca dziecko powinno siedziec bez podpierania?
    --


    dziecka nie powinno sie sadzac jesli samo tego nie potrafi.

    Tym bardziej jesli posadzone gibie sie na wszystkie strony swiata to znak ze maluch jest nie gotowy.
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeJul 17th 2012
     permalink
    belly: dziewczyny, do ktorego mca dziecko powinno siedziec bez podpierania?

    chodzi ci o to, do kiedy powinna zaczac siedziec samo?
    --
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeJul 17th 2012
     permalink
    belly: dziewczyny, do ktorego mca dziecko powinno siedziec bez podpierania


    A z tym różnie bywa. Nasz syn najpierw zaczął raczkować i usiadł dopiero w wieku 9 miesięcy, a pewnie siedzieć bez podpórki dopiero gdy miał 10 i pediatra i ortopeda mówili, że wszystko jest w porządku, a nawet że zdarzają się dzieci, które najpierw wstają, a dopiero potem siedzą około roku. Wszystko jest w porządku, jeżeli widać, że dziecko robi postępy - w drugim półroczu już nie jest tak, że wszystkie dzieci rozwijają się jednakowo - jedne wcześniej zaczynają gadać, inne siedzieć, a jeszcze inne pełzać i chodzić.
    A my się martwimy...
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeJul 17th 2012
     permalink
    a jak podgrzac to mleko z kartonika? kartonik do dzbanka z ciepla woda? pytam bo czeka mnie lot do Polski i wolalabym na pokladzie samolotu nie miezac mleka
    --
    •  
      CommentAuthorbelly
    • CommentTimeJul 17th 2012
     permalink
    Dziekuje, marywimy sie iartwic bedziemy do konca zycia;-) aguncia- si bella:-P
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeJul 17th 2012
     permalink
    lecia_28: a jak podgrzac to mleko z kartonika? kartonik do dzbanka z ciepla woda? p

    lecia chodzi ci o mleko plynne, w butelce?
    wlewasz do butelki, podgrzewasz do temperatury w jakiej maly spozywa mleko i juz... nie wiem, co tam maja na pokladzie do dyspozycji, moze wlasnie dzbanek z goraca woda? wsadzisz tam butle na pare minut i gotowe!
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.