Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 30th 2007
     permalink
    ja probowalam podac smoczek ale Krzys nie chcial. od urodzenia kombinowalam, w domu mam z 7 modeli i silikonowe i kauczukowe - Maly ma odruch wymiotny od razu jak sie mu smoka do buzi wlozy
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 30th 2007
     permalink
    w ciagu dnia u nas jest tak ok 20-21stopni, jak duzo gotuje dochodzi do 22 ale na noc przykrecam grzejniki tak zeby temp byla 18-19stopni
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 30th 2007
     permalink
    jest propozycja zeby do tabelki dopisac zel na zabkowanie i srodek na kolki, co wy na to?? jesli sie zgadzacie to czekam na uzupelnienie info :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 30th 2007
     permalink
    czekam na pozostaje informacje :)
    no chyba ze same sie chcecie bawic z tabelka :P
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 30th 2007
     permalink
    U mnie dziś Weronik to maruder - co uda się jej łaskawie przysnąć ktoś ją budzi :( mam dosyć i jestem już wymęczona jej płaczem i wiszeniem na cycuchu.

    Zaś mi wróciły zatoki, boli mnie głowa i cieknie z nosa. Poleżałam chwilkę z małą i myślałam że zaśnie no ale niestety za to mi zaczynało już być tak fajnie ciepełko, jeszcze 5 minut i bym pewnie spała
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeDec 30th 2007
     permalink
    Vall nie doczytałam, żeby Ci ktoś odpowiedział w kwestii termometru: otóż moja położna radzi zamoczyć końcówkę w oliwce i wtedy do pupy. O tym, że tam pomiar jest najdokłądniejszy, chyba nie muszę tu pisać :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeDec 30th 2007
     permalink
    ja dzis probowalam tego sposobu i za nic nie chcial wytrzymac tych 6 minut w teromotrem w tyłku ;) no ale twoje dziecie jest male wiec dasz rady :)ja ostatnio zmierzylam mu nromalnie pod paszką przytuliłam go kołysałam i jakos wytrwał :)
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeDec 30th 2007
     permalink
    Kfiatuszku, są szybsze termometry w tej chwili.
    --
  1.  permalink
    Ciasteczko- a może skoro krostki sa tylko na buzi to jest trądzik niemowlęcy? Z Twojego opisu nie wydaje mi się,żeby to byly potówki, bo utzrymuja się już dośc długo...

    Vall- Fiu ma rację- najlepiej mierzyć w pupie i odjąc 5 kresek
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeDec 30th 2007
     permalink
    Aga, a czemu odjąć 5 kresek?
    --
  2.  permalink
    Kfiatuszku- 6 minut to i ja bym nie wytrzymała :wink: Trzeba zainwestowac w szybszy termometr
  3.  permalink
    Temperatura w odbycie jest wyższa niz np pod pachą - 36,6 pod pachą = 37,1 w odbycie
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeDec 30th 2007
     permalink
    Tak, ale to najdokładniejszy pomiar. To już bym raczej dodawała te pół stopnia do pomiaru pod pachą.
    --
  4.  permalink
    No tak , ale ogólnie przyjętą normą jest ta z pod pachy
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 30th 2007
     permalink
    lekarze zawse redukuja temperature do pomiaru pod pacha
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeDec 30th 2007
     permalink
    Człowiek się uczy przez całe życie :wink: Ciekawe, czy tutaj w Niemczech też - dam Wam znać. Swoją drogą trochę to dziwne. Pewnie kwestia przyzwyczajenia medyków.
    --
  5.  permalink
    Aga tylko ja tez myślałam o tym ze to moze nie potówki.najpierw myślałam ze to od płynu do płukania wiec wyprałam wszystko jeszcze raz w dzieciecym proszku i wypłukane we wodzie dwa razy.Potem juz stwierdziłam ze to moga byc jednak potówki bo nasilaja sie po spaniu lub gdy naprawde mamy ciepło w pokoju.Jeśli nawet tak jak mówisz byłby to tradzik niemowlecy to sudocrem nie powinien zaszkodzic bo zasusza.No zobaczymy jak to bedzie chociaz własnie Pani w aptece tez powiedziała ze potówki od razu nie znikna że czasem trzeba poczekac az beda sie zmniejszały.
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeDec 30th 2007
     permalink
    ja wiem ze szybsze są;) mam taki elektroniczny ale nie taki co w sekunde tylko troszke dluzej ale zawsze jakos tak nie pasuje mi ten pomiar :) ja mam ten na czoło taki paskowy ale to taki na szybkie sprawdzenie jak widac ze pojawia sie ikonka 38 to mierzymy normlanym :) w sumie Kacperek nie mial jeszcze goraczki :) wczoraj mial stan pogoraczkowy ale to ząbki :]
    --
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeDec 31st 2007 zmieniony
     permalink
    moj maluch uzywa smoka jak najbardziej... inaczej by sie zyc nie dało :wink:
    dzieki za wskazowki...

    nocka w maire..wieczorem dalam cyca... awanturował sie, dalam te 20ml ktore wycisnełam, i potem jescze raz cyca... w koncu zasnał..i spał chyba 5 godzin :shocked:
    ale od 4 sie bujamy..... maly nie placze ale tak okrutnie steka i sie pręzy ze szok - kupy w nocy nie bylo... ani bąków... cwiczylsimy nózkami, kladlaismy na brzuszek - NIC... po jedzonku podałam mu plantex..moze mu ulzy...
    Ale kurka po czym ma takie porblemy :confused: ja jem tlyko wek z dorobiowa szynką, a na obia dmakaorn zjablakmi, albo z kurczakiem... ew. kisel, jablko pieczone ??
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 31st 2007
     permalink
    Vall zrezygnuj z jablek. one sa wzdymajace niestety i nie kazdy cyckowy maluch je dobrze znosi. sprobuj masowac Maksiowi brzuszek - opis masazu masz w temacie o kolce w bazie wiedzy
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeDec 31st 2007
     permalink
    dzięki.........
    --
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeDec 31st 2007
     permalink
    :confused: czyli juz nic z przyemnosci nie zostanie :wink:
    --
  6.  permalink
    Vall mnie też kupa cieszy jak nic na świecuie.nam plantex nie bardzo pomagał bo mozesz podac tylko jedna dziennie ta herbatke.Bardziej sprawdziła sie herbatka Hipp od pierwszego tygodnia albo rumiankowa albo z kopru włoskiego.Purty po tym szły.Dzisiaj mi ladnie spał mały ale od 7 juz stekanie i prezenie sie tez było a kupka poszła o 4(po dwóch dniach).
    Posmarowałam na noc mu ta buzie sudocremem-wydaje mi sie ze zrobiły sie suche i te najmniejsze co były znikneły ale nadal sa:(
    Brzydka pogoda i chyba nawet nie wyjde dzis z nim na dwór buuuu



    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeDec 31st 2007
     permalink
    Vall trzymaj się kobieto, dasz radę, a co do odblokowania kanalików to ja czasem widzę że tłuszcz zapycha mi mleko i wtedy delikatnie to wyciskam i mleko sika mi ładnie.
    U mnie też taka sobie nocka, ale wiem że dorośli mieli dziś problemy ze spaniem więc może na dzieci tez to miało jakiś wpływ? (może księżyc).
    Matuś troche marudny przez tą jedynkę, ten kawałek dziąsła mu odpadł, ząbek już ładnie widać, ale krew mu czasem leci, biedactwo.Dobrze że jak widzi strzykawkę z syropem to dziubek otwiera.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 31st 2007
     permalink
    Vall dietetyczka w centrum mowila ze przy karmieniu np sok jalkowy rozciencza sie woda tak ze sok stanowi tylko 1/3. pozwolili jesc pol banana co drugi dzien na poczatek a pozniej i wiecej. przez pierwszy miesiac jadlam TYLKO: gotowane pulpety, bulke z maslem i szynka, marchewke buraczki i ziemniaki no i co jakis czas banana. po miesiacu co 2-3dni wprowadzalam cos nowego i jak Krzys skonczyl 2 miesiace to jadlam juz wiekszosc rzeczy. teraz jem wszystko :D
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeDec 31st 2007 zmieniony
     permalink
    no to menu mam zblizone, tlyko jablka urozmaicały mi je....
    a powiedzcie - czy z tych srodków espumisanów, inafocoli - jest jakis ktory mozna juz stosowac u takich maluchów...
    Mam Infacol -ale pisze ze od 1 miesaca(ukonczenia):confused:

    a z tych herabetek - Ciacho - ktora uwazasz ze jest najlepsza ??
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 31st 2007
     permalink
    Myszorko a to gorna tak jemu ciezko idzie? ja myslalam ze on juz ma wszystkie jedynki :shamed:
    a co do syropow to Krzys jak widzi strzykawke z zelazem to az pieje, sama sprobowalam no i faktycznie slodziutkie jest... martwia mnie tylko te jego pierwsze zebiny ale zelazo dawac musze 2.5ml dziennie to jednak sporo.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 31st 2007
     permalink
    Vall ja nie stosowalam akurat zadnych ale espumisan cos mi sie wydaje ze jest od 3tygodnia zycia
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeDec 31st 2007
     permalink
    AniuM Matuś ma 6 ząbków, z czego ostatni to własnie górna jedynka ostatnia już z 1 i boroczek tak się męczy, a gdzie tam trójki:shocked:Zresztą widze że coś dwójki górne bardzo widać na dziaslach.
    --
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeDec 31st 2007
     permalink
    no to dzis wysle małża niech cos zkaupi na wszelki wyapdek :confused:

    ps. ja wiem,z e sama moge szkodzic..bo strasznie sie denerwuej jak akmrie..wkurzam sie itd :sad: ale nie mam nerów, cierpliowści poki co....

    Ciacho - a ty karmisz butlą?? sztucznym??
    --
  7.  permalink
    VALL ja uzywam teraz Bobotic ale on jest od 28 dnia zycia.spróbuj ta koperkowa- ale musisz szukac Hippa bo np z bobovity jest ale od 4 mca:confused: a z hippa od pierwszego tygodnia.jak ma problem z purtami to ta bedzie lepsza.

    masz llinka do tych herbatek

    http://hipp.pl/products/pop/392.htm
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 31st 2007
     permalink
    Vall a karmisz na siedzaco czy na lezaco? nerwy moga tego bolu brzuszka przysparzac wiec probuj sie pozytywnie nastawic do karmienia. On jest jeszcze malutki no i ciagle uczycie sie siebie... Maksiu ladnie rosnie wiec Twoje mleczko mu sluzy
  8.  permalink
    tak my jestesmy na bebilonie od 3 tygodnia .wczesniej miałam swoje i czasem dokarmiałam nim jak juz nie leciało.i butelki najlepsze aventu jednak-zminimalizowały nam tez te wstretne kolki
    --
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeDec 31st 2007
     permalink
    Aniu karmie i na siedzaco i na leząco...
    szczerze wydaje mi sie ze na elzaco wiecje "sciąga" :wink:

    OKI dzis wyruszam na zakupy - tatus posiedzi z malym...

    Ja wczoraj kupilam w rozpaczy bebilona... ale powstrzymałam sie dzięki Wam - poki co...chcialm dzis isc do lekarza na 1 wizyte, bo mamy umówiona w czwartek... a nie wiem jak z przybieraniem wagi... ale dzis niestety - tylko chore dzieci i nagłe wypadki...
    --
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeDec 31st 2007
     permalink


    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeDec 31st 2007 zmieniony
     permalink
    Nadchodzący Nowy Rok to nie tylko okres radości, ale również zadumy nad tym, co minęło i nad tym, co nas czeka. Tak więc dużo optymizmu i wiary w pogodne jutro życzy ... Justyna z rodzina

    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 31st 2007
     permalink
    Justyna czyzbys juz szampana otwierala?? rozumiem ze pierwsza runde czas zaczac :D
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeDec 31st 2007
     permalink
    HA HA niestety nie jest mi dane jeszcze ale wieczorem odrobinki nie odmowie i wypije za zdrowko was wszystkich i forumkowych dzieciaczkow:tooth:
    --
  9.  permalink
    ja moge wiec wypije za kazda z Was:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeDec 31st 2007
     permalink
    CIACHO DZIEKI TY ZAWSZE JESTES POMOCNA DOBRA Z CIEBIE KOBIETA :clap::clap:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 31st 2007
     permalink
    eee ja tam szampana sie napije. jestem z tych wyrodnych matek co to i w ciazy i w czasie karmienia pare lykow winka zrobia... a jak Krzys zasnie snem kamiennym po polnocy to wtedy impreza sie rozkreci i nawet caly kieliszek moge wypic bo kolejne karmienie dopiero ok 7 :D
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeDec 31st 2007
     permalink
    Ja tez pare lykow szampana zrobie moja tez juz lepiej spi wiec juz tak przesadna nie bede mamusia tez cos sie nalezy
    --
  10.  permalink
    łomatko znów mamy kolkowy dzień...
    --
    • CommentAuthorzelkowa
    • CommentTimeDec 31st 2007
     permalink
    Wiatam mamuski :)
    Ja ze swoja corcia sobote spedzilam w szpitalu :cry: Ten kraj i sluzba zdrowia to jedna pomylka ,mala miala pod paszkami potowki.Polozna jak to zobaczyla to powiedzila ze niegdy czegos takiego nie widziala i kazala jechac do szpitala .Trafilismy tam o godz. 14 i badalo ja 5 lekarzy (kazdy innej narodowosci ) .Chcieli podac antybiotyk dozylnie ,i zalozyc wenflon.Kuli ja 6 razy i sie nie udalo :cry: .No i wkoncu jak powiedzielismy ze juz nie damy malej kuc,to 5 pan doktor stwierzil ze mozna podac doustnie . Musiala miec antybotyk ,bo potowki podeszly juz ropka i bali sie ze zrobi sie zapalenie. Na szczescie wszystko juz jest dobrze ,potowki zniknely.Ale sluzba zdrowia nadaje sie tu tylko do ..... Szok

    Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku i duzo zdrowka dla Was i pociech :grouphug:
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeDec 31st 2007
     permalink
    Zelkowa aż normalnie nie wiem co powiedzieć tak Ci córę wymęczyli !

    Vall może mój sposób pomoże pij zioła: melisa+koper+ rumianek ja byłam spokojniejsza gazy niuni szły i brzunio nie bolał no i jeszcze suszone śliwki i espumisan 7 kropli na noc i działało cuda !
    A przy karmieniu myśl o czym innym, przyjemnym albo patrz na buziaka to tak rozczula :)))
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeDec 31st 2007 zmieniony
     permalink
    Vall współczuję, na pocieszenie mam tylko to, że to z czasem mija ... Mojego Maksia też męczyły kolki ale nic zupełnie nie pomagało ... I też to było koło 4 nad ranem
    I powiem ci w tajemnicy :wink: , że ja tez już miałam ochotę podać mieszankę ale sie wstrzymałam

    Ja tez mam problem: nie mogę odciągnąć mleka :cry: a mamy iść dzisiaj na sylwestra, niby całkiem blisko i mogę podejść na karmienie ale sama ta sytuacja działa na mnie dobijająco :sad:

    zelkowa dobrze, że już po wszystkim ...
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeDec 31st 2007 zmieniony
     permalink
    Kochane... wypozyczyłam znowu pompe - i przed karmienie odciagnelam wsio z cyca zeby mu podac i zobaczyc ile zje..i wiecie ile tego jest - zaledwie 50 ml???
    Czy to wystarcza takiemu maluchowi na posiłek??
    Czy z czasem tego bedzie więcej....
    Czy mam go karmic z obu piersi... ale czy naprodukuja do koljengo karmienia wystarczajaco??

    Magg - czyli zioła dla mnie..moge sprobowac :smile: A Espiusmian jest ponoc po 1 miesiacu tak mi baba w aptece powiedziała :neutral:

    ps. Jemmuś :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 31st 2007
     permalink
    Vall wg mnie jak dasz Mu cyca a potem te 50 to spokojnie wystarczy. Weronika bez cyca zjadała max 60 mając 2 tyg i spała po tym do 3godz
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeDec 31st 2007
     permalink
    Dziewczyny pomocy nie wiem co jest klaudia dostala jakichs plamek ale tylko na klatce piersiowej wczoraj byly dwie myslalam ze to minie ale teraz jest wiecej sa czerwone i taki srednie rozsiane po troche w roznych miejscach na klatce piersiowej nic nowego nie zjadlam napilam sie soku porzeczkowego ale to trzy dni temu a i teraz tak mysle skonczyla mi sie oliwka a tej z hippa nie bylo i kupilam w zelu z j&j i stosowalam ja dwa dni z tym ze stosuje inne rzeczy z j&j i nie miala nic a czy to mozliwe ze akurat na oliwke jest uczulona a moze to nie uczulenie zaznaczam ze ja to nie swedzi bynajmniej tak to zauwazylam :cry::cry: a do lekarki nidy rydy nie moge sie dodzwonic
    --
  11.  permalink
    Mamodusi to mozemy sobi epodac reke-mojego wysypało na twarzy i juz watpie w to ze sa to potówki...ale nie przychodzi mi nic do głowy co by go mogło uczulic...ja nie mam szans dzos na zadnego lekarz i jutro tez nie nawet na pogotowiu nie przyjmuja u nas tylko zagrozenie zycia bo strajka maja.I teraz bądz tu madra i podaj cos dziecku.ja zaszuszam te cgrosteczki bo najwazniejsze zeby nie było ropy a wiadomo ze im bardziej sucho tym lepiej.A gdyby nawet były to potówki to chyba powinny zejsc juz prawda? juz ma je od świąt bożego narodzienia i najpierw pojedyncze a teraz dosc duzo.żałuje że posłuchałam M i nie poszłam z nim od razu do lekarza.Dodam ze na szczescie nie ma goraczki i ładnie zjada tzn ma apetyt jak zwykle.zachowuje sie tez normalnie tylko ze ma dzis ta kolke i co chwile jest krzyk:cry::cry::cry:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.