Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    O to, to...dokładnie tak samo je...niekiedy przełyka mleko w taki charakterystyczny sposób jak to opisałaś...wydając do tego dźwięk jakby chciała powiedzieć 'nie dawaj mi tego, mamo'. Co do suszarki, to żeby dodatkowo nie nagrzewać domu, to mam nagraną suszarkę na telefonie i w TV :)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorViicki
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    dodam, że bywały dni, że suszarka była włączona godzinami (oczywiście na zimny nawiew)... koniec końców spalił się silniczek w jednej z nich:shocked:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 03.08.12 14:03</span>
    a widzisz, u nas ta internetowa suszarka i telefonowa nie zdała egzaminu:cool: Janek zaczaił różnicę:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    Mam przedpotopową suszarkę, w której niestety nie ma zimnego nawiewu, więc nagrałam :bigsmile:
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthornikkitaa
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    A to nie wiedziałam, ze dzwiek suszarki uspokaja :bigsmile: Musze wypróbować... :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    Jak już jest apogeum to też włączamy 'normalną', więc czytam Twoje posty i jakbym czytała o własnej córce ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorViicki
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    dla pocieszenia dodam, że mój Jan ciągle dużo płacze. Najpierw słyszałam , że przestanie jak kolki ustąpią. Teraz, że jak zacznie sam chodzić, bo jest bardzo ciekawym świata dzieckiem i ciągle musi mieć nowe zajęcie... Więc czekamy... Są dni, gdy i mi płakać mi się chce, że trafiło mi się tak trudne dziecko. Ale najważniejsze, że jest zdrowy, kochany i taki słooodki:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    Suszarka super usypia :)
    U mnie chodziła dwa razy kiedy dzieciątko zasnąć za nic nie mogło, a ja po prosty musiałam mieć z godzinkę, żeby przygotować sie i wszystko inne przed wyjściem z domu do lekarza.
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    W jaki inny sposób niż termometrem można pomóc dziecku przy kupce? Mała robi normalne kupy, ale ma problemy z wypróżnieniem, wierci się kręci, wzdyma, pręży, aż sina się robi, termometr pomógł, ale nie chcę rozleniwiać jej jelitek.... :/ Leżenie na brzuszku, masaż nie pomagają... :/
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    Vsti: Leżenie na brzuszku, masaż nie pomagają... :/


    a robienie rowerka ?
    u nas pomagało
    podnosiłam jej nóżki, kręciłam nimi jakby pedałowała i dociskałam kolankami do brzuszka [oczywiście delikatnie]
    zawsze po tym kupa szła


    magku: wychodzimy tylko na ogród, bo ona się ciągle wybudza i zaczyna płakać, więc spacery odpuściłam...



    bo zachustowałabyś Zuzię i na pewno na spacerku by histerii nie było :tongue:
    mówię Ci Magku, spróbuj się przekonać do chusty :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorViicki
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    vsti, spróbuj podać probiotyk biogaję... wiem, że niektórym pomaga...
    --
    • CommentAuthorjusta2586
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    Viicki u nas też robiliśmy usg brzuszka i w ogóle wiele badań, wszytkie wyszły ok tylko usg wykazało multum pęcherzyków powietrza....i masz racje że kolki są przyczyną niespokojnego snu. U nas już jest mniej kolek i od razu wiecej snu co prawda nie śpi jeszcze tak spokojnie ale na pewno wiecej. W czasie gdy miała codziennie kolki spała dosłownie po 15-30min i czesto budził sie z płaczem i z płaczem zasypiała. A ja już na rzęsach chodziłam, w tym też czasie urodziły dwie moje kumpele i nie mogła słuchac o tym jak ich dzieci tylko jedza i śpią...było to dla mnie wręcz przykre bo czułam sie winna że to przeze mnie Małą tyle płacze zresztą podobnie jak Magku usłyszałam coś podobnego w szpitalu.
    Magku wiem że pisze to juz któryś raz z rzędu ale spróbuj Biogaie, podajesz jakiś probiotyk?

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 03.08.12 14:29</span>
    Viicki ubiegłaś mnie z tą Biogaią u nas pomogła w skróceniu kolek.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 03.08.12 14:31</span>
    W jaki inny sposób niż termometrem można pomóc dziecku przy kupce? Mała robi normalne kupy, ale ma problemy z wypróżnieniem, wierci się kręci, wzdyma, pręży, aż sina się robi, termometr pomógł, ale nie chcę rozleniwiać jej jelitek.... :/ Leżenie na brzuszku, masaż nie pomagają... :/


    Tak jak Teo mowi spróbuj rowerek, ponoć rumianek pomaga.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    moją Ninkę Biogaia mega zatwardzała :confused::smile:
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    Vsti: W jaki inny sposób niż termometrem można pomóc dziecku przy kupce?

    Mi położna poradziła przepoić dziecko wodą i choć z zasady jestem przeciwna dopajaniu, jak dzieć jest na cycu, to w tym wypadku spróbowałam i pomogło, przez tydzień podawałam Adasiowi dwa razy dziennie po 10ml wody ( więcej nie chciał pić ) i po tygodniu sie unormowało, już nie muszę mu dawać wody :)

    Treść doklejona: 03.08.12 14:34
    Rowerek też próbowałam, ale u nas to nie działało. Natomiast podaję jeszcze Espumisan, to niby jest na wzdęcia, ale rozluźnia jelitka więc i kupa łatwiej idzie :cool:
    --
    • CommentAuthorjusta2586
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    A tak w ogóle to pisałam nie dawno że Mała nie chce jeść że zjada 50-70ml bo chyba łyka powietrze i chyba moje przypuszczenia sie sprawdziły bo po zmianie butelki na antykolkową z odpowietrznikiem Jula zjada 100-130ml:shocked:A poprzednia butelka też była nie jakaś najgorsza...
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeAug 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny Adaś śpi mi ładnie już 2 raz dzisiaj. Pierwsza tura 3 godzinki, teraz w drugiej turze też leci już trzecia godzinka :bigsmile:
    No i tak mi szkoda że będę musiała go jakoś oduczyć tego spania w leżaczku, śpi w nim tak spokojnie :neutral:
    Zabiorę się za to od poniedziałku, albo od wtorku najpierw chcę mieć chustę w domu.

    TEORKA: moją Ninkę Biogaia mega zatwardzała

    dziwne... ale są też inne probiotyki, ja podawałam Adasiowi LacidoBaby, fajny i zawiera probiotyk i prebiotyk.
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    Teo - na wątku chustowym już się pojawiłam i ćwiczę wiązanie ;)
    Pediatra kazał podawać dicoflor (ponoć ten sam skład co biogaia), tyle tylko, że mam jej podawać 1 kroplę dziennie - jego zalecenie...czy to nie za mało?
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    • CommentAuthorjusta2586
    • CommentTimeAug 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    Pediatra kazał podawać dicoflor (ponoć ten sam skład co biogaia), tyle tylko, że mam jej podawać 1 kroplę dziennie - jego zalecenie...czy to nie za mało?

    To powiem ci że my podawaliśmy dicoflor ale w kapsułkach jest to dosc dobry probiotyk ale w kolkach nic a nic nie zadziałał za to biogaia już po paru dniach regularnego stosowania skróciła trwanie kolek.
    I o ile sie nie myle na ulotce Biogaii jest informacja że skraca czas trwania kolki a na ulotce dicofloru chyba nie.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    winnica: oduczyć tego spania w leżaczku, śpi w nim tak spokojnie :neutral:

    a może dodaj zdjęcie dzidzi w tym leżaku?
    -
    ja dicoflor dawałam 5kropel 2xdziennie
    --
  1.  permalink
    Hej dziewczęta,
    aż wierzyć mi się nie chce w to, co właśnie zobaczyłam ale nasz Michasiowi wyszły... dwie dolne jedynki!!! Tak na milimetr wystają... To, że wyszły tak wcześnie to jedno, ale to, że on mało co dał to poznać po sobie to drugie. W ciągu ostatnich trzech tygodni w nocy "nadprogramowo" budził się tylko po razie, tj. zawsze spał od 21 do 6, a tak przebudzał się około 3 - 4, trochę podjadł cyca i zasypiał dalej + lekkie marudzenie w ciągu dnia, ale tu pomagało wziąć na ręce, przytulić...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    katarzynah1987: ale to, że on mało co dał to poznać po sobie to drugie


    to nic tylko sie cieszyć :wink::wink:

    gratuluję pierwszych zębów !:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    u nas też było dodatkowe budzenie ok. 4 ;)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    Natalaa a stukałaś jej tą łyżeczką ? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    pisałam, że się nie da. ona zaciska szczęke na łyżeczce i tyle se mogę postukać ;)
    ale ząbki są, ewidentnie. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    no ale udaje Ci się wepchać łyżeczkę tak ?
    jak się daje wepchać to stuknąć też by się dało :tongue::tongue::tongue::wink:

    a wiesz jak ja robiłam ?
    kładłam ją na przewijak, rozśmieszałam i wtedy jak na tacy miałam dolne dziąsła wywalone i mogłam szybciorem stuknąć ahahahhahahaha :bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    ale po co mam stukać jak widzę kawałek zęba? :wink: a obok zgrubienie świadczące o drugim? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    aha widzisz
    bo myślałam, że nie widzisz i się zastanawiasz czy to ząb
    jak widać to pewnie, że nie ma co stukać :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    no Kasiu strasznie szybko ale najważniejsze że nie było strasznych płaczu tylko się cieszyć:) musisz teraz zrobić zdjęcie tak żebyśmy zobaczyły zębatego Michasia:) teraz to już nikt Ci nie uwierzy że on ma zaledwie 4m hehehe:P
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    he he ;) no szybciej to nie byłam pewna, ale teraz to już widać ;P
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeAug 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    aguncia u mnie jest zwyczaj poloznych odwiedzajacych swieze mamy :-)

    Michas wow gratuluje pierwszych zabkow! :P

    ja przestalam juz walczyc z kolka... czy to wloskie czy to niemieckie czy polskie nie widze wiekszej roznicy w zachowaniu malego!!!


    Pozdrowienia z PL :):cool:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    Natalaa: ale teraz to już widać ;P


    no ja na początku to musiałam się mocno wpatrywać żeby dojrzeć
    teraz już wielkie łopaty i widać na odległość
    a nawet jakbym nie dostrzegła to mnie moja córa regularnie nimi podgryza w obojczyk albo udo, jak mały amstaff więc nie zapominam o ich istnieniu :devil::devil:

    ale co mnie dziwi ?
    prawie 2 msce temu wyszły dolne jedynki i kolejnych zębów ani śladu
    a ja zawsze myślałam, że jak już zaczną iść to idą :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    :tooth:
    --
    • CommentAuthorjusta2586
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    Kasiu gratuluje :tooth:
    A mam pytanie odnośnie przesypiania nocek na mm, u nas kąpiel jest zwykle 19-21 i najdłuzej spanko do 3.30, kiedy Wasze dzieci zaczeły dłużej jeszcze spać???ja zauważyła że czasem da sie oszukac smoczkiem tzn. ide zrobic mleko wsadzam smoczka aby sie bardzo nie rozbudziła i jak przychodze to ona spi ale że juz mleko zrobione to jej podaje, nie wiem czy dobrze robie.(?)ale po tym nocnym karmieniu długo jest niegłodna, mimo że budzi sie ok.6.00 je dopiero ok 8.00.ale w czasie dni ledwie 3 godz. wytrzymuje.
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    justa ciesz sie tymi 6cioma godzinami przespanymi
    mam wrazenie, ze u nas ze spaniem zamiast byc coraz lepiej jest coraz gorzej ....

    Diego chyba skumal na dobre, ze ma rece... sklada je ciagle jakby sie modlil i lapie wszystko co jest w ich zasiegu!
    --
    • CommentAuthorjusta2586
    • CommentTimeAug 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    Ale Nessie to nie tak żeby codziennie 6godz. spała...od urodzenia to jest max jakie udało sie jej przespac góra 5 razy, np. dziś od 24 ,,wedrowała" po łóżeczku i ciągle popłkiwała:/ a ja razem z nią z nie wyspania
    Diego łapie już rączkami??? Bo moja córa narazie je ogląda i zachowuje sie jakby nie były jej:shocked::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    Rowerek też nic nie daje :P My podajemy bobotic, a kupiłam dziś też sab- simplex... Zobaczymy może on coś pomoże, bo u nas może nie tyle kolki małą męczą, co ta kupa...
    --
    • CommentAuthorjusta2586
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    Magku a nie napisałaś albo ja przeoczyłam czy dzieć ci ładnie zjada? czy płacze przy jedzonku też?
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    justa2586: A mam pytanie odnośnie przesypiania nocek na mm, u nas kąpiel jest zwykle 19-21 i najdłuzej spanko do 3.30, kiedy Wasze dzieci zaczeły dłużej jeszcze spać??


    Moja pierwsza córcia, całą noc przespała jak miała równo 6 miesięcy, ale wcześniej pamiętam że ją oszukiwałam i zamiast mm w nocy jej wodę podawałam i chyba stwierdziła że nie ma po co się budzić, i tak szła spać o 20 i wstawała o 6 :bigsmile: no ale przy takim maleńkim to jeszcze bym poczekała jakiś czas :cool:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    Katarzynah - super! Trochę Ci zazdroszczę tych zębów ;)))
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    justa2586: Diego łapie już rączkami??

    no lapie, lapie nie wiem czy juz swiadomie czy nie ale np swoje ubranko musi sobie zawsze potarmosic...
    do zabawek tez probuje siegac i do buzi wsadzac ...
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    macie jakieś godne polecenia zabezieczenia szafek?
    kupiłam baby ono, ale mam problem :neutral:
    mamy w domu meble gdańskie i one mają po bokach takie zdobienia, gdzie nijak nie idzie tegoż g*wna przyczepić :/
    a mała coraz częściej kombinuje, żeby otwierać szafkę pod telewizor :confused:

    o takie zdobienia mi chodzi
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    A my właśnie po szczepieniu. Położna się śmiała jak nigdy,że Oliwka jest dzielna,bo nawet nie zapłakała,tylko się rozglądała po pokoju,a po drugiej szczepionce zagugała i koniec :tongue:
    -
    Katarzynah,gratulacje ząbków.Po raz kolejny się potwierdziło,ze podczas ząbkowania dziecko nie musi krzyczeć i płakać ,tylko może być normalne :wink:
    U nas dziąsełko mega rozpulchnione na dole po prawej stronie i te marudzenie ,więc może coś tam się dzieje :wink: No,ale doktor mówiła,że im pózniej zęby wyskoczą tym lepiej także :cool: Czekamy.
    -
    The_Fragile: Katarzynah - super! Trochę Ci zazdroszczę tych zębów ;)))

    Fragile,to nie masz swoich? :devil::tooth: hihihi :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    nessie: aguncia u mnie jest zwyczaj poloznych odwiedzajacych swieze mamy :-)

    taaaaaaaak? u nas nie. co najwyzej mozesz zadzwonic do ASL (tutejszej przychodni) i pogadac przez telefon, ewentualnie isc do poloznej z dzieckiem.
    no, chyba, ze zaplacisz, to wtedy przyjdzie prywatnie :wink:
    i u ciebie nessie polozna byla?
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    Hussy: Po raz kolejny się potwierdziło,ze podczas ząbkowania dziecko nie musi krzyczeć i płakać ,tylko może być normalne

    U nas, niestety,było tak, że pierwsze zęby wyszły zupełnie bezobjawowo i niezauważenie.
    Przy trzonowcach i kłach natomiast była gorączka prawie 40 stopni, marudzenie i niespanie w nocy:confused:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    Hussy: Fragile,to nie masz swoich? :devil::tooth: hihihi :wink:


    :crazy: Faktycznie :rolling:
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    vsti możesz jeszcze spróbować masażu brzuszka połóż ją sobie na kolanach i masuj brzuszek zgodnie z ruchem zegara i lekko w dół, jeszcze możesz robić Z swoim przedramieniem zaczynając troszkę pod przeponą i ruch ten jest też lekko w dół jest to element masażu shantala/li poszukaj w necie może będzie filmik.
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    Natalaaa najlepszego dla Paulinki:flowers:

    wczoraj zamówiłam na all książkę którą polecałaś na blogu, mam nadzieję, że w pon dojdzie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    dziewczyny jak długo wasze dzieciaczki krzyczały podczas kąpieli( o ile wogóle krzyczały), bo mi niuniek wrzeszczy jak poparzony, a tak sie staramy komfort mu zapewnic:sad:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    ale wrzeszczy podczas całej kąpieli czy tylko przy wyjmowaniu ?
    jak w czasie też to może woda za chłodna/za ciepła ? [moja wyła jak nie miała co najmniej 37,5 mimo, że wszędzie pisali że optymalna temp to 37,0]
    a może owijaj go w pieluchę tetrową i dopiero wtedy wkładaj do wanienki ? :wink:


    minie mu to na pewno


    a potem tak pokocha kąpiele, że będzie to co u nas - jak po 20 minutach chcę Ninę z wanny wyciągnać to litości jaki jest wrzask !
    plus kopanie nogami, wyginanie sie i inne atrakcje :devil::devil:
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    Teo mam nadzieje ze pokocha, woda jest cieplutka, musze zweryfokowac jeszcze ta temeraturę, on wrzesczy juz podczas rozboerania-bo wrzszczy tez przy przeiwijaniu, jakie ała chyba mu zrobiły w szpitalu:confused: spróbuje z tym owinięciem w pieluchę:bigsmile:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.