Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    bo zimno :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    kakai fran też wrzeszczy sporadycznie nie wrzeszczy ale wydaje mi się że to właśnie za zimno mu. może nalej więcej wody by było cieplej i jak u mamy
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    no ale w wodzie już raczej nie powinien krzyczeć bo już ciepło :smile:

    Nina pierwsze kilka dni wyła przy rozbieraniu i przy ubieraniu ale w samej wanience uspakajała się szybciutko
    --
  1.  permalink
    Kakai: dziewczyny jak długo wasze dzieciaczki krzyczały podczas kąpieli

    tak długo jak położna w szpitalu twierdziła, że wie lepiej od mojego męża w jakiej temperaturze lubi się kąpać Krzyś :devil:

    TEORKA: jak w czasie też to może woda za chłodna/za ciepła ?

    no właśnie Krzyś tak miał/ma. Tylko w drugą stronę- ja bym w tak lodowatej wodzie z własnej woli nigdy tyłka nie zamoczyła :cool: On lubi pewno jakieś 35,0, może to jest 36,0- chłodniejsze niż moja ręka w każdym razie
    A Ewunia musiała być trochę podkarmiona i nie mogła być zbyt zmęczona. I musiała leżeć kompletnie zanurzona, tylko nos, buzia i oczy wystawały. Ku zgrozie mojej mamy i babci oczywiście :cool:
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    aguncia: i u ciebie nessie polozna byla?

    byla :)
    juz w szpitalu mowia, ze na drugi dzien po wyjsciu ze szpitala przychodzi polozna z wizyta...
    i tak bylo... na drugi dzien rano przedzwonila do mnie i zapytala o ktorej godzine moze przyjsc...
    Super babka! Siedziala u mnie ponad 2godziny ... duzo pomogla!
    --
  2.  permalink
    A propos położnych, to ja (po kiepskim doświadczeniu po narodzinach Ewuni) jak Krzyś się urodził podziękowałam za wizytę położnej. Jak miał 6dni widziała go nasza pediatra, jak coś mnie martwiło to do niej dzwoniłam. Jakoś nie miałam ochoty, żeby mi jakieś obce babsko wparowywało do domu ze swoimi pieprzniętymi teoriami (typu żeby przed karmieniem przecierać piersi wacikiem zmoczonym spirytusem :devil:). W ogóle średnio lubię jak mi obcy ludzie przyłażą do domu, a jak byłam w połogu i walczyłam o przetrwanie z Krzysiem przy cycu i Ewunią przy nodze, to już w ogóle
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    dziewczyny ale woda jest cieplutka naprawde, wątpię ze mu zimno to wygląda na strach

    Treść doklejona: 03.08.12 20:44
    cerisecerise: (typu żeby przed karmieniem przecierać piersi wacikiem zmoczonym spirytusem


    jezusie:shocked:

    Treść doklejona: 03.08.12 20:45
    cerisecerise: A Ewunia musiała być trochę podkarmiona i nie mogła być zbyt zmęczona


    własnie moze on głodny był:neutral:
    --
    • CommentAuthorjusta2586
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    Kakai też uważam że to strach u nas tak było i my to żeśmy w pokoju podgrzewali wiec raczej zimno nie było a mała mimo to sie darła ale mnie w szpitalu mówili że to normalne na początku i to mija:bigsmile:najlepiej na poczatku szybciutką kapiel robic co by maluszka zbytnio nie stresowac:wink:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 03.08.12 20:51</span>
    własnie moze on głodny był:neutral:

    I tak też może być my żeśmy na początku kąpali tuż przed jedzeniem ale po jakims czasie zaczeliśmy kapać tak na przynajmniej pół godziny przed jedzeniem żeby nie była jeszcze zbyt głodna.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    Kakai, moje obie corki darly sie jak poparzone. Musisz wyprobowac np. starsza corka wolala wode ciepleja nizeli 37 st., natomiast mlodsza woala/woli chlodniejsza :wink:
    Z ta rutyna, to ja wiem, ze to trudno sie trzymac godzin-nie o to mi chodzilo. Chodzi mi, zeby np.spacery i kapiel byly o wyznaczonych porach(mniejwiecej oczywiscie, bo 10 minut w te czy druga strone roznicy dziecku ne zrobi). U nas to pomoglo troche, bo do teraz moje dziewczyny sa mocno wrazliwe:wink:
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    justa2586: Kakai też uważam że to strach u nas tak było i my to żeśmy w pokoju podgrzewali wiec raczej zimno nie było a mała mimo to sie darła ale mnie w szpitalu mówili że to normalne na początku i to mijanajlepiej na poczatku szybciutką kapiel robic co by maluszka zbytnio nie stresowac


    oo czyli to mozliwe, no wlasnmie szybciutko go przecieramy i w ręcznik

    Treść doklejona: 03.08.12 21:02
    justa2586: I tak też może być my żeśmy na początku kąpali tuż przed jedzeniem ale po jakims czasie zaczeliśmy kapać tak na przynajmniej pół godziny przed jedzeniem żeby nie była jeszcze zbyt głodna.


    aha to spróbuje tak następnym razem

    Treść doklejona: 03.08.12 21:02
    montenia: Kakai, moje obie corki darly sie jak poparzone. Musisz wyprobowac np. starsza corka wolala wode ciepleja nizeli 37 st., natomiast mlodsza woala/woli chlodniejsza



    dzięki:bigsmile:
    --
  3.  permalink
    A Kakai, u nas np było tak, że Ewunia nie dała się myć w łazience. Do dziś nienawidzi prysznica na basenie.
    Kąpaliśmy ją ponad rok w jej pokoju, dopiero jak miała ok 18mcy dało radę ją kąpać w łazience- wcześniej nie chciała nawet wejść i każde próby kończyły się jej baaaaaaaaaaardzo głośnymi protestami
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    a może za ciepła woda?! moja Lu wrzeszczała strasznie, myśleliśmy że jej za zimno wiec dolałam jeszcze ciepłej wody i było gorzej:confused::shamed:

    potem przenieśliśmy się do łazienkowej wanny i było mega szczęście,
    tylko po 2 tyg przerwie i kąpieli w wanience wypełnionej po brzegi ( bo nam sie zachciało wyjechać na urlop)
    zapomniała jak to było w wanie i trochę spięta jest...
    --
  4.  permalink
    My właśnie Michasia kąpiemy na głodniaka, przy rozbieraniu marudzi ale gdy zostanie włożony do wanienki to od razu... błogi, szeroki uśmiech! Kakai może faktycznie chodzi o temp. wody? Za ciekawostkę opowiem Wam, co usłyszałam od położnej z szkoły rodzenia. Otóż miała mamusię pod swoją opieką, której syn strasznie płakał w kąpieli. Na pierwszy ogień do sprawdzenia poszła temp. wody. Najpierw sprawdzili w ciut chłodniejszej i nic nie dało. Potem dolewali cieplejszej i okazało się, że mały wolał cieplejszą (sporo!) cieplejszą wodę bowiem błogi uśmiech pojawił się gdy tempka osiągnęła... 46 stopni!
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    katarzynah1987: błogi uśmiech pojawił się gdy tempka osiągnęła... 46 stopni!


    wg mnie to niemożliwe
    46 stopni to przecież "prawie wrzątek" :confused:

    poza tym tak ciepła może u maleńkiego dziecka spowodować przyspieszenie akcji serca i inne niefajne atrakcje :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    Kakai, a kąpiecie go na pleckach czy na brzuszku? Bo np. moje panny na początku w ogóle nie dawały się przekonać do kąpieli na pleckach, od razu było moro i przerażone oczy. Zaczęliśmy je kąpać na brzuszku i to był strzał w 10. A od 2 dni A kąpie się też na plecach, bo przekonała się, że kąpiel to nic strasznego i nic jej nie grozi.
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    Kakai - kąpiesz Jasia na głodnego? Może to właśnie z tego powodu płacze...
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    cerisecerise: A Kakai, u nas np było tak, że Ewunia nie dała się myć w łazience. Do dziś nienawidzi prysznica na basenie. Kąpaliśmy ją ponad rok w jej pokoju, dopiero jak miała ok 18mcy dało radę ją kąpać w łazience- wcześniej nie chciała nawet wejść i każde próby kończyły się jej baaaaaaaaaaardzo głośnymi protestami


    hehe no niexle:bigsmile: musze rozeznac co synkowi nie pasuje

    Treść doklejona: 03.08.12 21:46
    flavia: a może za ciepła woda?! moja Lu wrzeszczała strasznie, myśleliśmy że jej za zimno wiec dolałam jeszcze ciepłej wody i było gorzej


    ojj moze za ciepła:confused:

    Treść doklejona: 03.08.12 21:47
    doti_p: Kakai, a kąpiecie go na pleckach czy na brzuszku? Bo np. moje panny na początku w ogóle nie dawały się przekonać do kąpieli na pleckach, od razu było moro i przerażone oczy. Zaczęliśmy je kąpać na brzuszku i to był strzał w 10. A od 2 dni A kąpie się też na plecach, bo przekonała się, że kąpiel to nic strasznego i nic jej nie grozi.


    oo super, muszę przetesorwać, my kapiemy na pleckach

    Treść doklejona: 03.08.12 21:47
    magku: Kakai - kąpiesz Jasia na głodnego? Może to właśnie z tego powodu płacze...


    dzis byl chyba głodny:shamed:
    --
  5.  permalink
    Teo, położna twierdziła, że też nie mogła uwierzyć dopóki nie była świadkiem kąpieli tego malucha...
    Ja wiem, to wydaje się makabra i też uwierzyć nie mogłam jak to usłyszałam... I dalej nie wierzę. :smile:
    Wracając do Jasia Kakai, to faktycznie może płaczę bo głodny. Pamiętam, że Michałowi jak był maciupci to przed kąpielą dałam co nieco do podjedzenia a reszta po kąpieli, a teraz tak jak pisałam dajemy radę na głodniaka i generalnie teraz mamy taki schemat na wieczór - kąpiel, jedzonko i do łóżeczka do spania...

    Treść doklejona: 03.08.12 21:59
    U nas kąpiel wygląda tak, że najpierw parę minut na pleckach, potem na brzuszek.
    --
    •  
      CommentAuthorOsorya
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    A ja znów z pytaniem.
    Dzisiaj zauważyłam u Leny taką dziwną,śluzowatą wydzielinę z pochwy.Żółtawą.To normalne czy gnać do pediatry?
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    No to my parę minut na brzuchach a potem na plecki w wodzie przekręcamy i dziewczynki są zachwycone. Najbardziej mnie rozczula jak się unoszą na wodzie i machają nóżkami do żabki. Chciałabym z nimi chodzić na basen, od kiedy można chodzić z maluchami? Chodziła któraś na takie zajęcia dla maluszków? Bo mi by się ten pomysł bardzo podobał.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    doti_p: Chciałabym z nimi chodzić na basen, od kiedy można chodzić z maluchami?


    Doti, Cerise kiedyś dawała fajnego linka do Let's Swim - wyguglaj ich sobie :) Ja idę na basen z małym od września, ale żałuję, że wcześniej nie zaczęliśmy...

    Kakai - u nas pomogło karmienie małego na pół godzinki przed myciem, był wtedy bardzo zrelaksowany i owijanie go w pieluszkę. A teraz mu wsio ryba - jak widzi wanienkę to piszczy z radości na sam widok ;)
    --
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    Kakai nasz maluch darł się przy przebieraniu i kąpaniu jakiś miesiąc i nic nie pomagało, on po prostu był malutki lubił ciepło i spokój i chciał tylko jeść i spać :) Dopiero jak nabrał trochę ciałka i siły, oprzytomniał nieco to spojrzał na ten świat i stwierdził, że goła pupa w trakcie przewijania to świetna sprawa, a ciepła woda jest całkiem przyjemna (ale nadal w kąpieli jest nieco spięty i nie uśmiecha się, ale już nie drze się jak opętany). My mieliśmy o tyle dobrze, że w marcu zimno było, mały się tak nie pocił i nie musieliśmy kąpać go codziennie, teraz takie coś nie przejdzie niestety...
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeAug 4th 2012
     permalink
    Kurde,to ja ani razu nie kąpałam Oliwki na brzuszku..
    -
    Mam pytanie,wczoraj pediatra powiedziała,że mogę już dawać Oliwce mleko modyfikowane 2.. No i powiem,że nie do końca jestem przekonana,bo na 1 pisze,że do końca 7miesiąca podawać ,a na 2 jeszcze nie za wcześnie??
    -
    Co do marudzenia w czasie kąpieli,to Oli zawsze PO wyciągnięciu z wanienki robi cyrki,bo zawsze kąpie ją na głodomora i może dlatego.No,ale też specjalnie się nie drze i nie krzyczy tylko marudzi..
    -
    Jeszcze mam pytanie a pro po zabawki.Mam zamiar jechać dziś na zakupy i kupić coś dla Oliwczaka.Polecacie coś fajnego dla dziecka półrocznego?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 4th 2012
     permalink
    Hussy, jak na mleku nr 2 pisze, ze od 6 m-ca to mozesz podac. Ale jak podasz jeszcze te 23 tygodnie nr 1 to tez nic sie nie stanie.
    Osorya, poszlabym do lekarza jednak, niech obejrzy. Bo moze to fizjologiczne, ale wiesz. Ma zapach jakis np.ryb?
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeAug 4th 2012
     permalink
    Hussy: Polecacie coś fajnego dla dziecka półrocznego?

    u mnie furore robia baczek chicco z melodyjkami i kolorowymi swiatelkami oraz wymieniana juz kiedys przez kogos hula kula - absolutne hity!
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeAug 4th 2012
     permalink
    Hassy a mi pediatra polecił dawanie mleka 2 już w połowie sierpnia czyli jak mała będzie miła 5,5m te mleka się różnią tylko tym że dwójka jest mniej tucząca tłusta...
    -
    u nas kąpiel od początku przebiega super gorzej z ubieraniem po ale nie płacze tylko marudzi a jak dostanie coś do łapki to przechodzi:)
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeAug 4th 2012 zmieniony
     permalink
    Dopisuje sie do fanek pieluszek Dada ... szkoda, ze we wloszech nie ma Biedronki:cool:
    --
    •  
      CommentAuthorOsorya
    • CommentTimeAug 4th 2012
     permalink
    Montenia- zupełnie bezzapachowe.I w sumie tylko wczoraj zauwazyłam większą ilość.Dzisiaj póki co nic.Dziwne kurczę.
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeAug 4th 2012
     permalink
    katarzynah1987: Wracając do Jasia Kakai, to faktycznie może płaczę bo głodny. Pamiętam, że Michałowi jak był maciupci to przed kąpielą dałam co nieco do podjedzenia a reszta po kąpieli, a teraz tak jak pisałam dajemy radę na głodniaka i generalnie teraz mamy taki schemat na wieczór - kąpiel, jedzonko i do łóżeczka do spania...


    noo faktycznie nie moge na głodniaka

    Treść doklejona: 04.08.12 10:26
    The_Fragile: Kakai - u nas pomogło karmienie małego na pół godzinki przed myciem, był wtedy bardzo zrelaksowany i owijanie go w pieluszkę. A teraz mu wsio ryba - jak widzi wanienkę to piszczy z radości na sam widok ;)


    ojej cudownie! czyli juz mam jakis patent!

    Treść doklejona: 04.08.12 10:27
    gilese: Kakai nasz maluch darł się przy przebieraniu i kąpaniu jakiś miesiąc i nic nie pomagało, on po prostu był malutki lubił ciepło i spokój i chciał tylko jeść i spać :) Dopiero jak nabrał trochę ciałka i siły, oprzytomniał nieco to spojrzał na ten świat i stwierdził, że goła pupa w trakcie przewijania to świetna sprawa, a ciepła woda jest całkiem przyjemna (ale nadal w kąpieli jest nieco spięty i nie uśmiecha się, ale już nie drze się jak opętany). My mieliśmy o tyle dobrze, że w marcu zimno było, mały się tak nie pocił i nie musieliśmy kąpać go codziennie, teraz takie coś nie przejdzie niestety...--


    oo to jest nadzieja dla mojego krzykacza, oby też mu po miesiącu przesło, albo i szybciej:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeAug 4th 2012 zmieniony
     permalink
    Kakai: Teo mam nadzieje ze pokocha, woda jest cieplutka, musze zweryfokowac jeszcze ta temeraturę, on wrzesczy juz podczas rozboerania-bo wrzszczy tez przy przeiwijaniu, jakie ała chyba mu zrobiły w szpitalu spróbuje z tym owinięciem w pieluchę

    Adaś nam wrzeszczał przez dwa tygodnie, dopóki go ze sobą nie wzięłam do duzej wanny :bigsmile:
    Najpierw trochę był niespokojny, potem zdziwiony, a potem już mu sie spodobało i od tej pory w kąpieli nie krzyczy, tylko się uśmiecha :bigsmile:
    Chciałam go w ten sposób oswoić z kąpielą i sie udało :smile: Pomyslałam, że jak będzie czuł mnie blisko siebie, to nie będzie płakał :smile:
    U nas wystarczyła jedna taka kąpiel, ale pewnie czasami trzeba więcej razy zanim maluch się oswoi.
    A kąpiesz go normalnie w wanience? Bo zrobiliśmy jeszcze ten błąd, że używaliśy wkładki do wanienki takiej plasikowej ( są też wanienki od razu profilowane ) i on bardzo tego nie lubił. Teraz kąpiemy go w wanience turystycznej ( dmuchanej ) ma mięciutko, leży na miłej dłoni mamy lub taty i jest zadowolony od stóp do głów :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeAug 4th 2012
     permalink
    doti my chodziliśmy na potocką i polecam można od 3mc więc od września akurat moglibyście się załapać.

    http://www.aquamaster.met.pl/
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeAug 4th 2012
     permalink
    O to dla nas idealnie, bo mieszkamy obok :) Tylko muszę się zapytać neonatolog, czy te3miesiące to nie muszą być korygowanego wieku. Na pewno muszą mi do 4kg dorosnąć, bo mniejszych pieluszek nie widziałam :)
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeAug 4th 2012
     permalink
    Czy ktoras z was stosowala czopki Viburcol??
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeAug 4th 2012
     permalink
    nessie - ja stosowałam ale u moich dzieci to musiałabym chyba im cały tyłek nafaszerować żeby zadziałały, ale z tego co wiem to dużo mam stosuje je z powodzeniem !
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeAug 4th 2012
     permalink
    winnica: Adaś nam wrzeszczał przez dwa tygodnie, dopóki go ze sobą nie wzięłam do duzej wanny Najpierw trochę był niespokojny, potem zdziwiony, a potem już mu sie spodobało i od tej pory w kąpieli nie krzyczy, tylko się uśmiecha Chciałam go w ten sposób oswoić z kąpielą i sie udało Pomyslałam, że jak będzie czuł mnie blisko siebie, to nie będzie płakał U nas wystarczyła jedna taka kąpiel, ale pewnie czasami trzeba więcej razy zanim maluch się oswoi.A kąpiesz go normalnie w wanience? Bo zrobiliśmy jeszcze ten błąd, że używaliśy wkładki do wanienki takiej plasikowej ( są też wanienki od razu profilowane ) i on bardzo tego nie lubił. Teraz kąpiemy go w wanience turystycznej ( dmuchanej ) ma mięciutko, leży na miłej dłoni mamy lub taty i jest zadowolony od stóp do głów


    też świetny pomysł:bigsmile: dzieki za rady!
    --
    • CommentAuthorcho
    • CommentTimeAug 4th 2012
     permalink
    Kakai nasza Zuzia też wrzeszczała jak opentana przy kąpieli, ale moja mama pokazała nam spsoob. Raz ze powolutku wkładamy mała do wody. Całym ciałkiem jakby przesuwając po wodzie i stopniowo najpierw nóżki i pupa a potem reszta. Pomaga też danie paluszka, żeby czuła sie bezpiecznie. I położenie pieluchy na dnie wanny. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeAug 4th 2012 zmieniony
     permalink
    marzea dzieki.. chyba wyprobuje jak na poczatek polowke..
    kakai ja na poczatku malego przykrywalam pielucha tetrowa... po czym odkrywalam stopniowo najpierw nozki potem raczki itd...te czesci ciala mylam potem je zakrywalam znowu pielucha... ciagle utrzymujac z malym kontakt...
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeAug 4th 2012 zmieniony
     permalink
    Moja darła się tak z 2 tygodnie podczas kąpieli, później jakoś się przyzwyczaiła i teraz uwielbia :D A przy przebeiraniu krzyszcy, jak jest głodna :P

    Cudowny sab-simplex u nas w ogóle nie pomaga, a mogłabym nawet stwierdzić, że nasila kolki :/ Dałam wczoraj 3 razy i w nocy, jak nigdy była masakra, rano wróciła do bobtica i o razu gazy poszły, kupka i dziecko cały dzień szczęśliwe :))))

    Co do pieluszek dady również polecam :D My pomału przechodzimy na dwójki :D

    mkd właśnie robie takie masaże i troszkę pomagają :))
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 4th 2012
     permalink
    Nessie - wszystkiego najlepszego dla Diego - dziaj kończy 3 miesiaće, ale ten czas leci, dopiero czekałaś aż urodzisz.... :devil::shocked:
    --
  6.  permalink
    doti_p: Na pewno muszą mi do 4kg dorosnąć, bo mniejszych pieluszek nie widziałam :)
    --

    Doti, ja Ci powiem z doświadczenia- te 4 kg to ja średnio widzę. Krzyś urodził się z wagą 2700g, pierwszy raz na basen poszliśmy jak miał prawie trzy miesiące, ważył około 4kg, niewiele więcej zapewne. I pieluszki nie były problemem (te najmniejsze huggisy da się ciasno zapiąć), ale on był po prostu za chudy i marzł. Wytrzymał w wodzie 20min i już się trząsł, kolejne podejście zrobiliśmy w kwietniu, miał wtedy 7 mcy, ważył chyba jakieś 6,5kg - i już było ok, bo miał jakąś tam warstwę tłuszczyku.
    Weź pod uwagę, że basen jest od trzech miesięcy, ale mało który trzymiesięczniak jest tak drobny jak Twoje dziewczynki czy jak drobny był mój Krzyś. Jednak trzymiesięczniaki mają zwykle więcej tłuszczyku i to pomaga im utrzymać odpowiednią temperaturę :wink:
    Ale spróbować zawsze możecie, nie spróbujesz, to się nie przekonasz :smile:
    Ja mogę polecić zajęcia dla niemowląt "Let's swim", bardzo fajnie prowadzone i my byliśmy zadowoleni. Z kolei raz na próbę byliśmy na Ursynowie w "Le Soleil" i nie byłam zadowolona- ani z warunków, ani z instruktorki.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 4th 2012
     permalink
    katarzynah1987: cieplejszą wodę bowiem błogi uśmiech pojawił się gdy tempka osiągnęła... 46 stopni!
    Nat w szpitalu był kilka dni i podczas kąpania był wrzask niesamowity... do czasu gdy przez moją totalną nieuwagę wsadziłam go do za ciepłej wody... Pielęgniarka dolewała wody z czajnika bo z kranu leciała ledwie letnia i ZZAWSZE sprawdzała mówiąc - ok kapcie się... tym razem nie sprawdziła a ze wyszła to ja młodego do wanienki poczułam ze bardzo ciepła ale dziwo CISZA i błogi uśmiech na twarzy mojego Synutka... Sprawdzałam potem kilkukrotnie - chłodniejsza woda - wrzask gorąca cisza Ile stopni było hmm nie wiem Ale sporo ponad kreseczkę na termometrze wskazujaca odpowiednia temp dla dziecia.
    Ja sama kąpię się w bardzo ciepłej - gorącej wodzie a Nat niejednokrotnie lądował u mnie w wannie w tym ukropie - przeszczęśliwy
    ___
    Młody niesamowicie kocha wodę... do tego stopnia że znajdzie ją wszędzie (miska kota, umywalka, pralka...) niestety ostatnio odkrył że jest iw kibelku i sekunda nieuwagi a on już isę tapla, że picie to też woda no a jak były kałuże po deszczu doszliśmy do pierwsze... usiadł w samym środku i radośnie sie taplał :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeAug 4th 2012
     permalink
    doti oni zaczynają zajęcia we wrześniu więc wtedy małe raczej będą mieć te 4kg zresztą nie wiem czemu mają je mieć. my chodziliśmy przez 3 cykle a potem zrezygnowaliśmy bo mi było już ciężko kolejnej ciąży, zresztą po 3 cyklach było już nudno. teraz pewnie też pójdziemy z franem i z felem już do starszaków.

    do wody polecam pieluszki z rossmanowskie.

    vsti tak sobie dziś o was myślałam i skoro mała ma problem z wyduszaniem kupy to może po prostu zjedz kilka suszonych śliwek lub morelek, ja wczoraj zębami rozdzielałam kawałki suszonych śliwek dla felka( nie chciało mi schodzić na dół do kuchni po nóż) i jakoś tak się zapomniałam że w efekcie przeczyściło mi franka :)
    my już na 2 od kilku dni.
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeAug 4th 2012
     permalink
    nessie: Czy ktoras z was stosowala czopki Viburcol??

    Ja też stosowałam i uważam, że nic nie pomagają :confused:

    Treść doklejona: 04.08.12 21:30
    Moja Zuźka od wczoraj usypia w leżaczku/bujaczku :cheer: Nie muszę robić w domu maratonu :cheer:
    No i znowu była u nas kolka :(
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 4th 2012
     permalink
    magku: Moja Zuźka od wczoraj usypia w leżaczku/bujaczku :cheer: Nie muszę robić w domu maratonu :cheer:
    No i znowu była u nas kolka :(


    No to plus i minus ;) Tych kolek to bardzo współczuję...

    A nasze dziecko mnie zadziwia... idziemy z mężem do knajpy, gada jak najęte, gugla, piszczy. Siadamy przy stoliku - dzieć zasypia. Jak przychodzi do płacenia rachunku - dzieć się budzi :D I da nam na spokojnie zjeść w miejscu publicznym (bo w domu to różnie bywa ;)). Kiedyś mu za to podziękuję :)
    --
    •  
      CommentAuthorOsorya
    • CommentTimeAug 4th 2012
     permalink
    Kochane laseczki,jak sobie radzicie z potówkami?Moja córka wygląda jak jedna wielka POTÓWA...
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeAug 4th 2012
     permalink
    Osorya ja nie mam bladego pojęcia, czytałam coś o jakimś krochmalu, ale za cholerę nie pamiętam jakie proporcje, ile to razy dziennie stosować..
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 4th 2012
     permalink
    a może rozbierz Lenkę ?
    bo z tego co wiem potówki w 95 % przypadków biorą się z przegrzania dziecka.....
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeAug 5th 2012 zmieniony
     permalink
    cho, nessie dzięki za rady:wink:

    wreszcie sie wyspałam, mały wczoraj darł sie od 16-21 zero snu , a wciąz walka albo o cyc, albo o noszenie. Po czym zasnął jak mu założyłam czapeczke na głowe! Spał cała noc z 2 przerwami na karmienie, juhuu:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeAug 5th 2012
     permalink
    Osorya kąp lenke 2 razy dziennie i nie ubieraj po pachy!
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeAug 5th 2012
     permalink
    Vsti - tak myślę o kupkach Twojej Nadii, a nie doczytałam nigdzie, czy podajesz jej jakiś probiotyk? Może to by jej pomogło w uregulowaniu pracy jelit?
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.