Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 6th 2012 zmieniony
     permalink
    winnica: I że warto mieć w domu dywan, bo jeśli nie ma to jest zbyt ślisko dla maluchów i wtedy często pomijają czworakowanie


    u mnie w domu nie ma ani pół dywanu :smile:
    same panele i płytki
    i Nina zapierdziela tak, że jej dogonić nie mogę :cool::cool:


    wg mnie to raczej nie ma znaczenia
    i też nie dlatego Nina zaczęła "późno" czworakować [piszę późno w cudzysłowie bo tak na prawdę zaczęła w dobrym czasie, w sensie że czworakowanie we wszystkich publikacjach jest umiejscawiane właśnie w 9-10 miesiącu a czworakujące 5 -cio czy 6-ścio miesięczniaki to po prostu szybszy niż normalny rozwój :wink:] bo wcześniej nawet nie wykazywała chęci a przecież nie wiedziała , że może być ślisko co nie ?
    nie miała ochoty i tyle
    z resztą cały czas leżała na puzzlach z gąbki a one zupełnie nie śliskie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeAug 6th 2012
     permalink
    Moja Natala zaczęła raczkować dopiero jak miała 11 m-cy, nigdy nie pełzała, natomiast osiągnęła mistrzostwo w "turlaniu się" do obranego celu.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 6th 2012
     permalink
    Jezu, zabiję... Od 5h próbujemy uśpić dziecko, bo jakiś idiota zostawił na balkonie psa i sobie wyszedł, a pies wyje i szczeka - cały czas... Dzwoniliśmy na policję, owszem - możemy to zgłosić, ale musimy być świadkami w sądzie na sprawie... No żeeeeeeszzzzz!!! Siedzę i ryczę, już nie mam siły no... Jest potwornie duszno, my przy zamkniętych oknach, bo inaczej 2x gorzej słychać to zwierzę...

    Jak spotkam jutro sąsiadów to im chyba flaki wywrócę na drugą stronę...
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeAug 7th 2012
     permalink
    U nas wczoraj byla tragedia, maly caly dzien nie spal, chyba przez te upaly. A w nocy podczas ssania zaczal ulewac i kaszlec- przezylam chwile grozy:neutral:
    --
  1.  permalink
    The_fragile współczuję! :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeAug 7th 2012
     permalink
    The_Fragile: Jak spotkam jutro sąsiadów to im chyba flaki wywrócę na drugą stronę...

    no nie dziwię się trzeba im to koniecznie wytknąć!!!!!
    -
    u nas nocka super gdybym to ja niecierpiała na bezsenność;/ leżałam od 22 do 24 potem o 5 wstałam przykryć Milce nogi ale i tak skopała i zaczęły mi gile lecieć i tak zasnęłam o chyba 6-30 a mała o 7-15 się obudziła więc ona wyspana a ja nie :devil::cool::bigsmile:
    -
    a mam pytanie co do przewrotów na plecki z brzucha bo Milka tego wyczynu nie zrobiła sama ani raz... sztywno trzyma się na brzuchu i koniec... no co do nóżek w buzi lądują tam jedynie jak ją przebieram albo chwilkę po a tak traci nimi zainteresowanie a w ogóle widać że pampers jej w tym przeszkadza bo jak jest golaskiem to jej lepiej to idzie..
    -
    no a od dziś robi samolot:) ogólnie po zabawkę ale robi:P i z pełzaniem też myślę że ją ten etap ominie bo tylko jak baczek kręci się w kółko!
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeAug 7th 2012
     permalink
    Peppermill: natomiast osiągnęła mistrzostwo w "turlaniu się" do obranego celu.

    No to moja na razie podobnie robi. Za to pełzanie do tyłu ma opanowane do perfekcji :tongue: pupa w górę i do tyłu,a do przodu właśnie się turla i kombinuje :P
    -
    Co do usypiania.Wczoraj Oliwka przez cały dzień przespała całe 20 minut.. Myślałam,że obie oszalejemy :/ Dziś za to pogoda na 6 i mała nie dość,że spała do 7 to jeszcze jakieś 20 min temu usnęła i śpi jak zabita :smile:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 07.08.12 09:02</span>
    kasiakuzniki: a mam pytanie co do przewrotów na plecki z brzucha bo Milka tego wyczynu nie zrobiła sama ani raz... sztywno trzyma się na brzuchu i koniec...

    Kasia,ktoś pisał już że przewroty z brzucha na plecy nie są aż tak kluczowe i jak dziecko tego nie robi to nic się nie stanie :) Gorzej jakby z pleców nie brzuszek się nie obracała. Moja akurat w jedną i w drugą stronę obraca się non stop :bigsmile: To też było nagłe olśnienie,bo długi czas nic i nic,a potem jak zaczęła się turlać to aż miło patrzeć,a teraz kombinuje jakby na czworaka wstać :))
    A z nogami mamy podobnie.Dla mnie jest ważne,że się w ogóle nimi interesuje :smile: Mniej,więcej ,ale jednak..
    --
    • CommentAuthorjusta2586
    • CommentTimeAug 7th 2012
     permalink
    Hej.
    ,,justa2586, o nietolerancji świadczą przede wszystkim wodniste, strzelające kupy, z domieszką śluzu."
    Viicki no my niestety takie mamy, nie zawsze ale zdarzają sie, wodniste, zielone, albo prawie zółte z niestrawionymi resztkami pokarmu i śluzem. W niedziele ostatnią nam tak płakała i zrobiła trzy (zwykle robi jedną)w tym dwie śluzowate, czasem to właśnie nimi strzela jak puszcza bączka. Kurka musze pogadac z lekarzem juz kiedyś mówiłam mu że martwią mnie te kupki i że nie pamiętam kiedy zrobiła mi taką ,,normalną". my jesteśmy na bebilonie pepti bo jest u małej podejrzenie skazy białkowej ale badania bedzie miała dopiero w listopadzie aczkolwiek byłyśmy u alergologa. W tym bebilonie widze że laktoza jest... Wczoraj płakała tylko przy jednym karmieniu i nawet ładnie jadła...juz sama nie wiem.może nie jest to nietolerancja a wrażliwość na laktoze(?).

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 07.08.12 10:14</span>
    Magku córa ważona była jak miała rowne dwa miechy i ważyla 5,1kg.jest na mm od 4tygodnia życia ale na piersi też strasznie płakała.
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeAug 7th 2012
     permalink
    justa2586: óra ważona była jak miała rowne dwa miechy i ważyla 5,1kg.jest na mm od 4tygodnia życia ale na piersi też strasznie płakała.

    A ile ważyła jak się urodziła? Bo niby sie mówi, że jak dziecko słabo przybiera to jest to kolejny objawy nietolerancji... A rozmawiałaś z lekarzem o tym?
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeAug 7th 2012
     permalink
    Osorya - szybkiego powrotu do zdrówka dla Lenki no i do domku...i oby nic więcej nie wykryli...
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeAug 7th 2012
     permalink
    Osorya kurka blada, ściski dla Was, dla Lenki szczególnie !!! Szybkiego powrotu do zdrowia.

    justa2586: ,,justa2586, o nietolerancji świadczą przede wszystkim wodniste, strzelające kupy, z domieszką śluzu."

    Ale z tego co czytam, to prawie u każdego dziecka są wodniste luźne kupki strzelające z domieszką śluzu, przynajmniej u tych najmłodszych..To jak to rozpoznać, u nas też takie są :neutral:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorOsorya
    • CommentTimeAug 7th 2012
     permalink
    A my od wczoraj w nocy w szpitalu;( Mala dostala goraczki,byla apatyczna,pojekiwala...i kierunek szpital;( Na razie wykryli zakazenie ukladu moczowego i oby tak zostalo;( Leczenie ma trwac 10 dni...
    --
    •  
      CommentAuthoranaa86
    • CommentTimeAug 7th 2012
     permalink
    Osorya: A my od wczoraj w nocy w szpitalu;( Mala dostala goraczki,byla apatyczna,pojekiwala...i kierunek szpital;( Na razie wykryli zakazenie ukladu moczowego i oby tak zostalo;( Leczenie ma trwac 10 dni...

    O rany! współczuję, mam nadzieję, że to nic groźnego i szybko wyleczycie to paskudztwo! Ile będziecie musieli zostać w szpitalu?
    -
    kasiakuzniki: a mam pytanie co do przewrotów na plecki z brzucha bo Milka tego wyczynu nie zrobiła sama ani raz

    Kasia ja już tez tu kiedyś o to pytałam i akurat z obrotami dzieci z brzucha na plecy nie ma znaczenia. Maks obraca się z pleców na brzuch od 3m3t, a z brzucha na plecy dopiero od tygodnia! a niektóre w ogóle się tak nie obracają i nie ma w tym nic złego. Jedynie co "musi" to z pleców na brzuch, a to Milka robi świetnie :wink: Z nogami w buzi nie pomogę, bo wiesz, że Maks pochałania je od 3mca cały czas, nawet w wannie :tongue: ale wiem, że nie wszystkie dzieci lubią swoje nogi :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 7th 2012
     permalink
    Osorya, bardzo Wam współczuję :( Zdrówka Lence życzę!

    A dziewczyny basenowe - u nas zajęcia dla maluszków ruszają dopiero we wrześniu, a my chcemy wziąć małego ciut wcześniej, żeby sobie "popływał" chwilkę i się oswoił z otoczeniem. Basen dla maluchów ma 30 stopni (tzn. woda), więc to chyba ok? I czy brać jakieś rękawki, czy kółko, czy coś? Poradźcie dobre kobiety :)
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 7th 2012
     permalink
    Osorya - współczuję :-(
    --
  2.  permalink
    The_Fragile: A dziewczyny basenowe - u nas zajęcia dla maluszków ruszają dopiero we wrześniu, a my chcemy wziąć małego ciut wcześniej, żeby sobie "popływał" chwilkę i się oswoił z otoczeniem. Basen dla maluchów ma 30 stopni (tzn. woda), więc to chyba ok? I czy brać jakieś rękawki, czy kółko, czy coś? Poradźcie dobre kobiety :)
    --

    Fajny pomysł, żeby się Krasnal oswoił :smile. My robiliśmy z Ewunią podejście do basenu w kwietniu i wtedy cała okolica słyszała jej donośne "WYYYYYYYYYYYYYYYJŚĆ". Więc odpuściliśmy, kilka zajęć Krzysia oglądała z brzegu basenu, potem chciała wejść i teraz właśnie jeździmi z nimi co dwa tyg na basen- dla Krzysia, żeby nie zapomniał, dla Ewuni- żeby się oswoiła. No i Ewunia się przekonała, chlapie się, zjeżdża do basenu ze zjeżdżalni i nie przejmuje się nawet, że ląduje pod wodą :wink:
    Woda ok. Rękawków czy kółka na początek nie musisz brać, ale możesz wziąć jakieś zabawki- piankowe czy dmuchane, takie które będą unosiły się na wodzie i będą interesowały małego. Łatwiej będzie mu się przekonać do tej wielkiej wanny :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 7th 2012
     permalink
    cerisecerise: możesz wziąć jakieś zabawki- piankowe czy dmuchane, takie które będą unosiły się na wodzie i będą interesowały małego. Łatwiej będzie mu się przekonać do tej wielkiej wanny :wink:


    Dzięki Ceri!

    Chcemy wykupić karnet na basen, ale zanim to zrobimy to wolę mieć pewność, że małemu się woda spodoba :) Mam nadzieję, że miłość do basenu ma po rodzicach ;))) To zakupię jakieś dmuchane zabawki :)

    Aha, a oprócz tych pieluszek do pływania i czepka to jeszcze coś się maluszkom zakłada? Mogłam podpatrzeć jak "ubierają" dzieci na te zajęcia, ale jakoś nie przyszło mi to do głowy...
    --
    •  
      CommentAuthorOsorya
    • CommentTimeAug 7th 2012
     permalink
    anaa- no niestety napewno 10 dni;/
    --
  3.  permalink
    The_Fragile: Chcemy wykupić karnet na basen, ale zanim to zrobimy to wolę mieć pewność, że małemu się woda spodoba :)

    Ale chcecie z nim sami chodzić? W sensie iść się popluskać? Czy szukasz zajęć dla maluchów?
    My chodzimy na zajęcia organizowane przez Let's Swim, do drugich zajęć włącznie jest możliwość rezygnacji z kursu, zwracają całą kwotę (czy prawie całą, bez 10 czy 20pln)


    The_Fragile: Aha, a oprócz tych pieluszek do pływania i czepka to jeszcze coś się maluszkom zakłada? Mogłam podpatrzeć jak "ubierają" dzieci na te zajęcia, ale jakoś nie przyszło mi to do głowy...

    Na niektórych basenach nawet czepka nie trzeba maluchom zakładać- u nas tylko dorośli musieli mieć :wink: Krzyś pływał w samej pieluszce, Ewunia się buntuje i nie wyjdzie na basen bez majteczek z falbanką albo kostiumu kąpielowego w kwiatuszki :cool:
    --
    • CommentAuthorjusta2586
    • CommentTimeAug 7th 2012
     permalink
    Magku no mówiłam nie raz że kupki robi nie ładne lekarzowi wiec dostałam skierowanie do alergologa bo była też wtedy wysypka u małej no i kazano przejsc na bebilon i twierdzili że kupki sie poprawią ale u nas nie ma jakiejs znacznej poprawy a jak kiedyś mówiłam mojej pani dr że sa zielone powiedziała że na bebilonie maja prawo byc zielone:confused: mowiłam też ze kiepsko je (bo wtedy też zjadała z płaczem)ale to było niedługo po wprowadzeniu bebilonu wiec pani dr kazała sie uzbroic w cierpliwosc. płacz przy jedzeniu przeszedł po zmianie butli i dopiero w ten weekend sie znów pojawił. wtedy nie wiedziałam że jest coś takiego jak nietolerancja laktozy idąc do lekarza licze na to że to on bedzie szukał rozwiazania problemu ale chyba bede musiałą go w niedługim czasie naprowadzic tzn. zapytac o te nietolerancje.dziś bez płaczu przy jedzeniu wiec może to nie to, za to mega marudzenie cały dzień:confused:
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeAug 7th 2012
     permalink
    u nas czepków nie trzeba jak macie rękawki to weźcie myślę że wy będziecie się pewniej czuć.

    ana kto powiedział że dziecko nie musi się obracać z brzucha na plecy, w życiu czegoś takiego nie słyszałam a jestem fizjoterapeutą. wg książek dzieci powinny to robić ok 7mc choć ostatnio dzieci rozwijają się dużo szybciej
    --
    • CommentAuthorjusta2586
    • CommentTimeAug 7th 2012
     permalink
    Penny no właśnie ponoć często u dzieci występuja takie kupy z tym ze u nas są tylko takie tzn. zielone albo wodniste albo ze sluzem tak na zmiane, kiedyś usłyszałam że dzieci kolkowe takie przewaznie robią..nie wiem ile w tym prawdy ale faktycznie pierwsza kupa po kolce jest masakryczna:sad:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 7th 2012
     permalink
    cerisecerise: Ale chcecie z nim sami chodzić? W sensie iść się popluskać? Czy szukasz zajęć dla maluchów?
    My chodzimy na zajęcia organizowane przez Let's Swim


    Teraz chcemy sobie z nim pochodzić tak "sam na sam" w sierpniu jeszcze, a od września na zajęcia, bo w wakacje nie mają :( Chcieliśmy z Let's Swim, bo nam kiedyś polecałaś, ale oni odwołali zajęcia w Aninie z powodu temperatury wody, a tylko tam blisko mamy...

    U nas niestety trzeba czepki, nawet na łyse głowy :(((
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeAug 7th 2012
     permalink
    dziewcztyny poszlam za waszymi radami i Jasiu nie płakał podczas kepieli:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeAug 7th 2012
     permalink
    the Fragile dobrze ze poruszyłaś ten temat, bo i my z kLuchą sie na basen wybieramy( czyt. tatuś)
    planowaliśmy do Wodnika na Gocławiu, ale jest remont
    a do Anina ( z Wawra) tez w sumie mamy niedaleko... a powiedz mi gdzie można dostać czepki w takim rozmiarze? :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 7th 2012
     permalink
    yyy czepek dla malucha???? pierwsze słyszę i jak bumcykcyk nie widziałam nigdzie takich małych
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 7th 2012 zmieniony
     permalink
    flavia: planowaliśmy do Wodnika na Gocławiu, ale jest remont
    a do Anina ( z Wawra) tez w sumie mamy niedaleko... a powiedz mi gdzie można dostać czepki w takim rozmiarze?


    My teraz do Anina się wybierzemy, a od września do Wodnika właśnie (przerwa jest do końca sierpnia). Tam się czepiają o te czepki, ostatnio w GoSporcie takie mniejsze z materiału widziałam - ale pewnie za duży jeszcze będzie...

    Agunia05: yyy czepek dla malucha???? pierwsze słyszę i jak bumcykcyk nie widziałam nigdzie takich małych


    No właśnie... Śmieszne, co?
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeAug 7th 2012
     permalink
    The_Fragile: My teraz do Anina się wybierzemy, a od września do Wodnika właśnie (przerwa jest do końca sierpnia). Tam się czepiają o te czepki


    w Aninie się czepiają czy Wodniku?! bo już nie wiem:wink:
    może kiedyś się spotkamy:smile:
    --
  4.  permalink
    Flavia, ja kupowałam czepki w internecie- są takie z lycry w rozmiarze niemowlęcym i dziecięcym
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 7th 2012
     permalink
    W Aninie to nie wiem, bo jeszcze tam nie bylismy, pójdziemy w niedzielę po raz pierwszy. W Wodniku się czepiają, bo ostatnio była para z maluchem 6-miesięcznym i kazali mu założyć czepek...

    No, fajnie by było się spotkać :)))
    --
  5.  permalink
    To tam gdzie my chodzimy czepki powinny mieć tylko większe dzieci- ostatnio powiedzieli, żebyśmy Ewuni brali czepek. Ale zwracają uwagę tylko jak się wchodzi samemu, jak są zajęcia to wszystkie dzieci bez czepków. Ale i tak moim kupiłam, na wszelki wypadek, drogie to nie jest, a w razie co nie będzie problemu
    --
  6.  permalink
    Dziewczyny, zna się któraś z Was na bakteriach? Bo mam wyniki posiewu i antybiogram i okulistka mówi, że żaden z antybiotyków, na które wrażliwa jest ta gadzina nie występuje w postaci maści czy kropli okulistycznej i mam go poddać leczeniu ogólnemu, a to ostatnie na co mam ochotę. Na wizytę u innego okulisty muszę poczekać. Póki co przemywam swoim mlekiem i mam wrażenie, że jest lepiej, ale lepiej nie znaczy dobrze, więc stąd moje pytanie.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeAug 8th 2012
     permalink
    mkd: ana kto powiedział że dziecko nie musi się obracać z brzucha na plecy, w życiu czegoś takiego nie słyszałam a jestem fizjoterapeutą. wg książek dzieci powinny to robić ok 7mc choć ostatnio dzieci rozwijają się dużo szybciej

    dużo razy na forum była o tym mowa i dziewczyny pisały że to nie jest jakieś kluczowe.. no to jak do 7 miesiąca to Milka ma jeszcze czas....
    -
    a co do basenu to my tez idziemy na zajęcia maluszkowe od września:)
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeAug 8th 2012 zmieniony
     permalink
    Rany, dziewczyny, my to chyba zaliczamy przedwczesny skok rozwojowy przewidziany na 11-12 tydzień :confused:
    Od wczoraj masakra ze spaniem, z jedzeniem, z zabawą, no na całej linii! :confused:
    Spanie jest be, zabawa jest be, jedzenie ewentualnie, ale po dużej walce z mamą i ze sobą, noszenie jest be i to w każdej pozycji :confused:
    Co bym nie robiła, jest nerw :confused:
    I nie płacz tylko nerw właśnie, widzę, że się wkurza, denerwuje.
    Leżeć nie chce, na rękach byc nie chce, na macie też nie, spać nie chce, jeść nie chce, 5 minut późńiej chce, wykończę się chyba :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeAug 8th 2012
     permalink
    mkd: wg książek dzieci powinny to robić ok 7mc choć ostatnio dzieci rozwijają się dużo szybciej

    a wydaję mi się że szybciej bo teraz więcej się z maluchami bawi kładzie na brzuszkach są zabawki które pobudzają malucha do działania a nas to trzymali w becikach długo i w wózeczkach z tego co słyszę!hehehe
    --
    •  
      CommentAuthorbelly
    • CommentTimeAug 8th 2012 zmieniony
     permalink
    Hej Mamuski, wpadam z pytaniem: czy moge Marysi dawac codziennie do 120 ml soku rozcienczonego woda? robie tak od dluzszego czasu a mama mi mowi, ze zle robie:-| jak to jest?:confused:
    Zaznacze tylko, ze Marysia nie lubi deserkow owocowych i zjada moze z 2 tygodniowo, pije wode i kupy robi cudne:tooth:
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeAug 8th 2012
     permalink
    no to tak napisałam że dzieci teraz z reguły szybciej wszystko robią. kluczowe są 3 rzeczy- trzymanie głowy, samodzielne przyjęcie pozycji siedzącej i chód- to trzy kroki milowe w rozwoju dziecka.
    --
    • CommentAuthorjusta2586
    • CommentTimeAug 8th 2012
     permalink
    A propo trzymania głowy moja córa trzyma głowe wysoko choc strasznie tego nie lubi ale robi to bez pomocy rąk:shocked:czy to normalne? ona po prostu wygina sie tak na samym brzuchu nie używając rączek i nie potrafie jej naprowadzic na to aby sie nimi podparła bo kurczowo je trzyma z boku.

    Magku my startowaliśmy z wagą 3,6kg także chyba 5,1kg w drugim miesiącu nie jest rewelacją ale chyba w normie co?pani dr nic na ten temat nie mówiła.a Mała wyglada dobrze tzn. nie wyglada na zagłodzoną:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeAug 8th 2012
     permalink
    A ja jutro do szpitala mam sie zglosic na lyzeczkowanie ;((( mam juz dosc tych komplikacji zarowno w ciazy, jak i po ;(
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeAug 8th 2012
     permalink
    vsti ale coś się złego dzieje?
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeAug 8th 2012
     permalink
    gdybym nie zglosila sie na zabieg, moglabym krwawic nawet pol roku, co doprowadziloby do anemii i powstania zlogow na macicy lub silnego stanu zapalnego.
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeAug 8th 2012
     permalink
    uu... współczuję... faktycznie sporo przejść masz:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeAug 8th 2012
     permalink
    Po tym wszystkim smiem twierdzic, ze Nadia bedzie jedynaczka ;)
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeAug 8th 2012
     permalink
    zmieni Ci się :wink:
    pamiętaj, każda ciąża jest inna!!
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeAug 8th 2012
     permalink
    flavia rozumiem że ty już zmieniłaś zdanie??

    justa w 3mc rączki powinny być z boku ale jeszcze cofnięte w stosunku do barków, 4mc ręce wyprzedzają barki a w 5 powinien być podpór na przedramionach, bo rozumiem że mówimy o leżeniu na brzuszku :)
    --
    • CommentAuthorjusta2586
    • CommentTimeAug 8th 2012
     permalink
    justa w 3mc rączki powinny być z boku ale jeszcze cofnięte w stosunku do barków, 4mc ręce wyprzedzają barki a w 5 powinien być podpór na przedramionach, bo rozumiem że mówimy o leżeniu na brzuszku :)

    Tak tak o leżeniu na brzuszku, tylko ona wcale tych rączek nie używa:confused: wypina sie na samym brzuchu i musze jej dociskac nogi bo mogłaby nos rozbić, zachowuje sie tak jakby rąk nie miała...
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeAug 8th 2012
     permalink
    ale ma je wzdłuż ciałka? spokojnie daj jej czas i pozwól jej rozbijać ten nos bo to normalny etap który nazywamy dziobaniem:) musi się sama nauczyć jak chronić swoją buźkę
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeAug 8th 2012
     permalink
    Vsti bardzo wspolczuje:-(

    Mi dzi wylecial wieki skrzep, ile trwa krwawienie po porodzie?
    --
    •  
      CommentAuthorBiedronka11
    • CommentTimeAug 8th 2012 zmieniony
     permalink
    A u nas przez nauke przekrecania sie z plecow na brzuch Wojtek ma problemy z zasnieciem bo jak chce go polozyc na boczku (tak najlepiej mu sie zasypialo do tej pory) to on mysli, ze ma sie na brzuch przekrecac i sie wybudza. Jakby mial teraz zakodowane ze jak jest na boku to trzeba probowac na brzuszek sie polozyc. Mam nadzieje, ze mu to minie bo na brzuchu NIGDY nie lubil/umial spac a na plecach zasypiac czasem sie uda a czasem nie. Mialyscie tez taki etap?

    Poza tym polozony na brzuszku zaczyna prostowac romiona i tak smiesznie przy tym steka! Ale calkiem niezle mu to idzie!! :bigsmile:

    Treść doklejona: 08.08.12 13:49
    Kakai: ile trwa krwawienie po porodzie?

    U mnie po cc trwalo ok 3 tyg.
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeAug 8th 2012 zmieniony
     permalink
    Kakai: Mi dzi wylecial wieki skrzep, ile trwa krwawienie po porodzie?

    u mnie ok. 7 tygodni (pod koniec z dwiema kilkudniowymi przerwami)...
    Biedronka11: Jakby mial teraz zakodowane ze jak jest na boku to trzeba probowac na brzuszek sie polozyc.

    moja odkad potrafi fiknac z plecow na brzuch to TYLKO tak spi. jak ja poloze do lozeczka to wierci sie na wszystkie strony, na koniec przewraca na brzuch i zasypia. no, ale ewidentnie jest jej tak wygodniej :wink:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.