Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    U nas lada dzień minie miesiąc jak Michaś po raz pierwszy z plecków fiknął na brzuszek i teraz śpi zwykle na plecach, choć w dzień sporadycznie zdarza się, że zaśnie na brzuszku ale tak "nie do końca", ale do czego zmierzam, wtenczas gdy fiknął na brzuszek po raz pierwszy ciężko było Mu zasnąć, ponieważ co moment się przekręcał na brzuszek zamiast spać.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 8th 2012
     permalink
    Kakai - jak bedziesz miała chwilkę to zajżyj na wątek wyprawkowy - bo tam pytania do Ciebie są :wink:
    Przepraszam za OT :wink:
    --
  2.  permalink
    katarzynah1987: gdy fiknął na brzuszek po raz pierwszy ciężko było Mu zasnąć, ponieważ co moment się przekręcał na brzuszek zamiast spać.

    Czyli to samo... A jak dlugo ciezko bylo mu zasnac? Z tydzien? No i Wojtek sam jeszcze tego nie dokonal.. z moja pomoca! To co bedzie pozniej :wink:

    aguncia: na koniec przewraca na brzuch i zasypia. no, ale ewidentnie jest jej tak wygodniej :wink:

    A u nas na brzuchu to od samego poczatku spania nie ma tylko zabawa... Poczekamy, zobaczymy! Najwazniejsze, ze sie rozwija!
    --
    • CommentAuthorjusta2586
    • CommentTimeAug 8th 2012
     permalink
    Mkd właśnie z tymi rączkami jest różnie raz trzyma wzdłuż ciałka a raz rozkłada i robi ,,samolot", ale tak jak mówisz dam jej czas:wink:
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeAug 8th 2012
     permalink
    Diego chyba faktycznie idzie tokiem Paulinki od Natali!
    jak go poloze na boczku to tez laduje na brzuchu i sie wybudza... z plecow jak sie obok niego poloze obraca sie w moja strone i bum znowu brzuch!
    W pl sie nauczyl:tooth:
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeAug 8th 2012
     permalink
    nessie: jak go poloze na boczku to tez laduje na brzuchu i sie wybudza...

    diego spi na boku?
    --
    • CommentAuthorjusta2586
    • CommentTimeAug 8th 2012
     permalink
    U nas od niedawna córa odkryła że może przekręcic sie z plecków na bok sama (ale tylko lewy) i ciągle sie przewraca na ten bok i zauważyłam że ostatnio już praktycznie na brzusze sie przewróciła ale nie potrafi lewej rączki sobie wyciągnąć i ją gniecie. a jesli chodzi o problem ze spaniem to u nas pojawiła sie gdy Mała nauczyła odpychac sie nogami i tak codziennie od 3-4 rano kręci sie odpychajac nogami klinując co chwila bo łózeczko ma szerokości 60cm a ona już 66cm wiec co chwile musze sie podnosic i ja przekrecac bo kwęka.:confused: a o dziwo robi tak tylko w nocy.
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeAug 8th 2012 zmieniony
     permalink
    aguncia: diego spi na boku?

    a to zle? :)
    w nocy tak! tzn od 22.00 do 02.00 bo potem to juz tego co robi spaniem nie mozna nazwac :D
    W dzien za cholere nie chce tak zasnac! Spi albo w swietej hustawce albo na plecach (na pol boku) z rekami obiema po jednej stronie :neutral:
    --
    • CommentAuthorjusta2586
    • CommentTimeAug 8th 2012
     permalink
    jak go poloze na boczku to tez laduje na brzuchu i sie wybudza...

    U nas Jula nie lubi leżec na brzuchu i rzadko sie na niego przekręca, usypia na boczku lubi miec pieluszke przy buzi po jakims czasie przekreca sie na plecy.
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeAug 8th 2012
     permalink
    nessie: a to zle? :)

    kiedys to sie praktykowalo, teraz zalecaja tylko na pleckach.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 8th 2012 zmieniony
     permalink
    aguncia: kiedys to sie praktykowalo, teraz zalecaja tylko na pleckach.



    moja Nina śpi tylko na boku
    całą noc
    co gorsze tylko na prawym bo zawsze tak się obraca [w lewą stronę oczywiście umie ale nie chce]

    swego czasu to sie nawet bałam, że jej się prawa strona głowy zniekształci czy coś ale po tylu miesiącach nie ma najmniejszej różnicy więc skoro jej tak dobrze to niech śpi
    z resztą jak bym mogła sprawić, żeby spała inaczej ? :cool:
    myślę, że w przypadku tak dużego dziecka to awykonalne :wink:


    a dzisiaj w nocy spała na siedząco ahahahah :crazy:
    w nocy obudził mnie dźwięk karuzeli za ścianą
    a że łóżeczko już obniżone na sam dół to nogami [piętą] już nie jest w stanie jej włączyć
    sobie myślę co jest ?
    wchodzę do pokoju, świecę światło a ona siedzi z zamkniętymi oczami, pieluchą w ręce i głową przyciśniętą do tej "puszki" z przyciskami włączającymi karuzelę
    i śpi ! :tooth::tooth::tooth:

    położyłam więc sierotkę, zgasiłam i wyszłam z pokoju ahahahha :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeAug 8th 2012
     permalink
    TEORKA:
    moja Nina śpi tylko na boku

    twoja nina jest na tyle duza, ze sama usnie w takiej pozycji, w jakiej jest jej wygodnie. anastasia tez spi na brzuchu i wcale jej nie przekrecam na plecy, zreszta musialabym pewnie to robic co 2 minuty :bigsmile:
    ale male dzieci, ktore jeszcze sie nie przekrecaja, powinny byc kladzione do snu na pleckach, bo to ulatwia oddychanie i redukuje ryzyko smierci lozeczkowej (tak twierdza "uczeni")
    :wink:
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeAug 8th 2012 zmieniony
     permalink
    aguncia: kiedys to sie praktykowalo, teraz zalecaja tylko na pleckach.

    serio ? aga wstawilam pod karte ciazy zdjecie jak przewaznie sypia... na pol boku...
    a dlaczego zlecaja spanie tylko na plecach?
    --
    • CommentAuthorjusta2586
    • CommentTimeAug 8th 2012
     permalink
    kiedys to sie praktykowalo, teraz zalecaja tylko na pleckach.

    A ja od każdego lekarza słyszała żeby dziecko do spania układac na boczku...i robic to na zmiane raz na tym raz na tym i tak robie co prawda mała i tak jak chce to sie przekręci ale chyba lubi spac na boczku. Poza tym całkiem nie dawno myslałam że osiwieje jak zostawiłam córke w łóżeczku (godzine po jedzeniu) włączyłam karuzele poszłam do wc przychodze i w tym momencie widze jak małej mleko z buzi delikatnie wyciekło a reszte sie wróciło i zaczeła sie krztusic:sad: wyglądało to strasznie,wiec tymbardziej pilnuje żeby jak najwiecej spała na boczku.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 8th 2012 zmieniony
     permalink
    aguncia: twoja nina jest na tyle duza, ze sama usnie w takiej pozycji, w jakiej jest jej wygodnie.


    no ale skoro Diego umie się już sam obracać to przecież też wybiera najwygodniejszą pozycję co nie ? :wink:
    bo przecież obracać się umie....

    aguncia: male dzieci, ktore jeszcze sie nie przekrecaja, powinny byc kladzione do snu na pleckach, bo to ulatwia oddychanie i redukuje ryzyko smierci lozeczkowej



    no widzisz a mi i w szpitalu i położna co przychodziła kazali do skończenia miesiąca kłaść tylko na boku
    nigdy na plecach
    z tego właśnie powodu co Justa pisze
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeAug 8th 2012
     permalink
    Moja Oliwka też od jakiegoś czasu śpi na boku :smile:
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeAug 8th 2012 zmieniony
     permalink
    justa2586: A ja od każdego lekarza słyszała żeby dziecko do spania układac na boczku..

    no widzisz. a tutaj kazdy ci powie (no, oprocz pediatry nessie :tooth:), zby dziecko tylko na plecki klasc, bo to (wbrew pozorom) najbezpieczniejsza dla niego pozycja. byc moze, gdy dziecku notorycznie sie ulewa, to wtedy kaza klasc na bok, ale ja takiego problemu nie mialam, wiec nie wiem.
    --
    • CommentAuthorjusta2586
    • CommentTimeAug 8th 2012
     permalink
    Teo ja to nawet dwa tygodnie temu słyszałam od lekarza bo mała jak bedzie chciała to sama sie przewróci na plecki.
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeAug 8th 2012
     permalink
    TEORKA: no ale skoro Diego umie się już sam obracać to przecież też wybiera najwygodniejszą pozycję co nie ? :wink:

    nessie napisala: jak go poloze na boczku...
    wiec dlatego spytalam.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 8th 2012
     permalink
    a to ja zrozumiałam, że on sam fika :wink:

    ale swoją drogą ciekawe czemu w Pl zalecają zupełnie coś innego niż np we Włoszech co nie ? :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeAug 8th 2012
     permalink
    TEORKA: ale swoją drogą ciekawe czemu w Pl zalecają zupełnie coś innego niż np we Włoszech co nie ? :shocked:

    nie wiem... ale patrzac w internecie (na polskich stronach) widze, ze zalecenia sa podobne: TUTAJ, TUTAJ... (pierwsze z brzegu).
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeAug 8th 2012 zmieniony
     permalink
    aguncia: ale male dzieci, ktore jeszcze sie nie przekrecaja, powinny byc kladzione do snu na pleckach

    Diego sie sam obraca z plecow na brzuch!
    Jednak z brzucha na plecy zapomnial co do czego....!
    aguncia: (no, oprocz pediatry nessie

    qrcze az zapytam na wizycie bo to juz moj drugi pediatra i ta tez kazala klasc na boczku... (do trzech razy sztuka?)
    a z linka ktory mi podalas wynika faktycznie, ze na pleckach to pozycja najbezpieczniejsza
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeAug 8th 2012
     permalink
    nessie: qrcze az zapytam na wizycie bo to juz moj drugi pediatra i ta tez kazala klasc na boczku...

    oczywiscie "moje" zdanie nie powinno zastapic zalecen pediatry, umowmy sie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeAug 8th 2012
     permalink
    aga i tak mojego chocbym chciala obracac on i tak po swojemu!
    W Pl nauczyl sie wielu nowych rzeczy... np zloscic ..kosmicznie to wyglada :)
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeAug 8th 2012
     permalink
    nessie: aga i tak mojego chocbym chciala obracac on i tak po swojemu!

    skoro sie sam obraca to zupelnie inna sprawa. nie zrozumialysmy sie.
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeAug 8th 2012
     permalink
    dzieki Dziewczyny za odpowiedzi!
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeAug 8th 2012
     permalink
    Milka odkąd nauczyła się obracać z pleców na brzuch to do usypiania jest obłożona poduchami bo nie umie spać inaczej jak na plecach a jak się przekręci to buczy i oo taki z nią interes nieraz w nocy coś słyszę stęka patrzeć ona na brzuchu to fajt na plecki i śpi spokojnie dalej!
    -
    a co do kładzenia to pierwszy miesiąc milka spała na bokach a potem przyszła położna i powiedziała że dla bioderek to nie dobre że lepiej na pleckach i tak śpi do teraz nie umie inaczej bo jak by chciała iść na bok to i tak jej nie wyjdzie bo fik na brzuch!
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeAug 8th 2012 zmieniony
     permalink
    pytanie ...
    jak maly poje (karmie go na lezaco) wystarczy ze wstane a on juz siup na brzuchu i zawsze mu sie od razu odbije... mozna to tak? (odbijac zaraz po zjedzeniu na brzuchu?)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 8th 2012
     permalink
    justa2586: A ja od każdego lekarza słyszała żeby dziecko do spania układac na boczku...i robic to na zmiane raz na tym raz na tym
    TEORKA: a mi i w szpitalu i położna co przychodziła kazali do skończenia miesiąca kłaść tylko na boku
    nigdy na plecach


    Dokładnie tak - u nas to wałkowali na szkole rodzenia (mówili o SIDS i że łatwiej dziecku się "zakrztusić" na pleckach jak się mu uleje), potem w szpitalu mówili, żeby tak układać, a potem jeszcze pediatra na pierwszej wizycie to samo powtórzył i dodał, że jak się zmienia "boki" to główka się przy okazji zrobi bardziej okrąglutka - w naszym przypadku akurat zadziałało, jest jak piłeczka :)

    Treść doklejona: 08.08.12 19:50
    Dziewczyny, która z Was wrzucała zdjęcie swojego malucha w wodzie w takim kółku z siedzonkiem (tzw. swim seat)?
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeAug 8th 2012
     permalink
    franek śpi na brzuchu mimo że nie umie się jeszcze przekręcać,ale w tej pozycji jest dużo spokojniejszy bo nie wybudza go każdy odruch moro.
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeAug 8th 2012
     permalink
    The_Fragile: Dziewczyny, która z Was wrzucała zdjęcie swojego malucha w wodzie w takim kółku z siedzonkiem (tzw. swim seat)?


    to była Maja od Karoo;)

    moja nigdy nie spała jeszcze na brzuchu i chyba nigdy to nie nastąpi;p
    z placów na bok się przekręci ale nie wpadnie na pomysł, żeby głowę podnieść i jest bunt bo ona chce na brzuch
    to ją przekręcam coby nie jęczała

    flavia: flavia rozumiem że ty już zmieniłaś zdanie??

    taaa:devil: póki co nie mam dzieciowego limitu co do liczby,
    ale to za jakiś dłuższy czas:wink:

    Treść doklejona: 08.08.12 20:54
    od wczoraj Luśka interesuje się swoimi stopami,
    w kąpieli i przy przewijaniu, no i jak same je zadrze wystarczająco wysoko by je dojrzeć,
    dziś już w ich str wyciągała rączki, choć nie złapała
    a jej mina- bezcenna:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeAug 8th 2012
     permalink
    mkd a co jeśli leń śmierdzący (czyt. mój syn) w ogóle nie chce tej ciężkiej głowy podnosić? :sad: Tzn. trzyma ją dość pewnie w pozycji pionowej (bo on w ogóle w takiej pozycji najwięcej czasu spędza (noszę go w bondolino), ale o brzuchu mogę zapomnieć. Jest taki ryk, wnerw i wukr****, że aż powietrza nie może złapać...to co dopiero o głowie ma myśleć?!? Da się go jakoś stymulować? Czy zostawić go w spokoju? Czy do lekarza?
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeAug 8th 2012 zmieniony
     permalink
    hanny a probowalas polozyc go brzuchem na twoim brzuchu albo na kolankach?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 8th 2012 zmieniony
     permalink
    aguncia: widze, ze zalecenia sa podobne: TUTAJ, TUTAJ... (pierwsze z brzegu).


    no akurat dałaś linki do tego samego artykułu heheh z zaleceniami z USA :tongue:
    a ja mówiłam o polskich zaleceniach a nie amerykańskich :devil:

    poza tym w tym artykule wyraźnie napisane, że ma spać na pleckach a nie na brzuszku żeby uniknąć śmierci łóżeczkowej
    a mi chodziło o plecki kontra boczki a nie plecki kontra brzuszek :wink:
    bo jeśli o te drugie chodzi to w Pl też uważają, że lepiej na plecach niż na brzuchu


    no nieważne, każda kładzie tak jak kładzie - moja leżała na boczkach i dzisiaj każdy się jej śliczną główką zachwyca [ma okrąglutką tak jak Krasnal od Fragile]
    ani minimalnego spłaszczenia nie ma z tyłu, nic, zero :smile:
    także to dla mnie też jakiś plus :wink:




    HANNY mi dziewczyny swego czasu pisały, że po 3-cim miesiącu dziecko już powinno trzymać głowę leżąc na brzuszku
    moja sie też złościła i to jak :confused:
    ale nie popuszczałam
    kładłam, kładłam i jeszcze raz kładłam
    nawet na pół minuty ale kładłam
    za radą CERI przez pewien czas kładłam ją na swoich nogach [tak jakby przewieszałam w poprzek] i tak się mniej awanturowała
    musisz Kubę przetrzymać bo inaczej nigdy na brzuchu nie będzie leżał
    kładź codziennie chociaż na minutę po kilka razy
    nawet jak się wkur*** [tylko nie doprowadzaj do sytuacji że się zanosi bo zrazisz go dokumentnie]
    w końcu mu przejdzie :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeAug 8th 2012
     permalink
    Tyle tylko, że on się zanosi, jak już wie, że brzuch będzie:sad: spróbuję z kolanami...ehhh
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeAug 8th 2012 zmieniony
     permalink
    mojemu najlepiej na kolankach... bujaj go przy tym na prawo i na lewo... mam nadzieje, ze mu sie spodoba!:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeAug 8th 2012
     permalink
    Hanny u nas było to samo, ale przekonała się do brzuszkowania w wannie,
    tak woda wypiera i trochę łatwiej, może spróbuj nalać dużo wody do wanienki i przekręcić Małego na brzuszek;)
    --
  3.  permalink
    Stachu na brzuchu spał w dzień. Jak nie spał to wściekał się położony na brzuchu póki nie odkryłam, że po kąpieli, kładę go na przewijaku, który leży na łóżeczku a obok jest karuzela i on se łapał te lataki od karuzeli zadowolony. Tak polubił leżenie na brzuchu. Leń mój kochany pokazał mi, że umie się kulac na brzuch, ale ma to w poważaniu i to głębokim i kula się co najwyżej na boki. A polożony na brzuch chętnie leży. Bandyta!

    Vsti jeśli, cię to pocieszy, to ja na drugi z kolei zabieg idę 27 sierpnia, czyli mój syn będzie miał ponad pięć miesięcy. Mam nadzieję, że teraz już końcowa kosmetyka. Dzięki pani położnej mam takie rany pochwy, że się nie goją, ze względu na rozmiar.:devil: Tak gdzieś jak młody miał 3 m-ce, to miałam emocjonalny kryzys, teraz już lepiej.
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeAug 8th 2012
     permalink
    TEORKA:
    no akurat dałaś linki do tego samego artykułu heheh z zaleceniami z USA :tongue:
    a ja mówiłam o polskich zaleceniach a nie amerykańskich :devil:

    mea culpa, podalam pierwsza z brzegu strone, wiec dla scislosci podam inny link, gdzie artykul napisany zostal w konsultacji z prof. Ewa Helwich (pediatra neonatolog, kieruje Kliniką Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie)
    jak ulozyc dziecko do snu
    :wink:

    TEORKA: no nieważne, każda kładzie tak jak kładzie

    absolutna racja - nie mam zamiaru nikomu nic narzucac, ale poczytac, podyskutowac zawsze warto - ot, chociazby dla poszerzenia horyzontow :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 8th 2012
     permalink
    no ja też oczywiście nic nikomu nie chce narzucać czy tam coś :smile:
    wiem tylko, że mi w kółko położne i pediatra w szpitalu mówili, że na początku tylko na boczkach
    absolutnie nie na pleckach
    więc nie wiem skąd one to brały skoro wszystkie zalecenia mówią inaczej :wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 8th 2012
     permalink
    Moja corka zawsze spala na pleckach, a tylko glowke miala w lewa lub prawa strone ( a zaznacze, ze ulewala i nie bylo nidgy problemu, zeby sie zakrztusila).
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeAug 8th 2012
     permalink
    hanny dziewczyny dobrze mówią kładź go sobie na kolanach,albo jak masz to na dużej piłce fitnesowej,albo noś go na rękach na swoich przedramionach tak by obciążał brzuszek
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeAug 8th 2012 zmieniony
     permalink
    nam też kazali kłaść na boczki dzieci jak były malutkie - raz na jeden boczek, raz na drugi, nawet lekarz i położna podpowiedzieli żeby kłaść maluchom pod plecki zrolowany kocyk, zresztą jak leżaly w inkubatorkach to też były kładzione na takiej fasolce do spania i na boczkach
    --
    • CommentAuthorOvi
    • CommentTimeAug 8th 2012
     permalink
    Te zalecenia o kladzeniu dzieci do spania na pleckachto sa miedzynarodowe. Oficjalne zalecenia, a - jak widac :bigsmile: - nie kazdy pediatra/polozna chca je przyjac do wiadomosci :wink:

    Chodzi tu oczywiscie o kladzenie na noc. W dzien, kiedy mama jest kolo dziecka to moze, a nawet powinna, klasc je w roznych pozycjach (w celu unikniecia asymetrii).
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeAug 8th 2012
     permalink
    Hanny - moja tez nie chciała na brzuchu leżeć i głowy trzymać i tez pamiętam granicę 3-ego miesiaca jak srałam po gaciach (przepraszam)

    ale wiesz co wymysliłam?? zmieniłam brzuszkowanie w fajną zabawę, nawet nie jakoś świadomie, tylko zaczęłam kombinować i jakoś poszło
    zupełny reset - zeby nie wyczuł co się święci :wink:
    przede wszystkim nowe miejce - duży pokój
    koc a na nim mata na podłodze - koniecznie kolorowa
    dookoła zabawki i psy tez pomogły :smile:
    muzyka (moja to nałogowiec muzyczny :wink:)
    i najpierw kładłam ją na pleckach i zagadywałam i zabawiałam i potem jakos delikatnie od pupy przekręcałam (Zawitkowski jakoś tak przekręca)
    zawzięłam się i parę razy dziennie regularnie ćwiczyłam a po kilku dniach... nie to dziecko!!!
    a na początku to jakaś masakra była, płacz nie z tej ziemi....

    że nie wspomnę że dziś moje dziecko ani sekundy na plecach nie uleży tylko brzuszek! :smile:
    taki etap

    ale my tu tylko mówimy o swoich doświadczeniach, a chyba to nie wstyd zasięgnąć rady profesjonalisty? jakiegoś rehabilitanta? może by fajne ćwiczenia podpowiedział??
    --
  4.  permalink
    u nas było dokładnie jak napisała Montenia - ulewanie było, ale spał na plecach z głowką na bok i łepek ładny i ani razu nie było jakichś ekscesów, mielismy klin pod głowę i najwyżej się na niego wylało...
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeAug 8th 2012
     permalink
    u nas też Adaś od początku spał na pleckach, z główką na bok.
    Parę dn układałam go na boczku, ale dowiedziałam sie, że to źle wpływa na bioderka, więc przestałam.

    Mój synek też leń i złośnik, leżenie na brzuszku to jak kara najgorsza, a jeszcze jakiś czas temu ładnie leżał i główkę podnosił, nawet kilka razy oparł się na przedramionach, co było dla mnie szokiem :shocked:
    Ale te czasy minęły, teraz jak jest brzuszkowanie, to jest płacz, ale co ciekawe jak go podniosę z brzuszkowania to płacz jeszcze większy :tongue:
    Na brzuchu mu się nie podoba, ale zabranie z tej pozycji jeszcz mniej :wink:
    Ech... kto by dogodził dwumiesięczniakowi:cool:
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeAug 9th 2012
     permalink
    A ja sie powtorze.... Czy mozna dziecko zaraz po zjedzeniu obrocic na brzuch, zeby mu sie odbilo?
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeAug 9th 2012
     permalink
    Nessie, ja szczerze mowiac nie wiem. Na chlopski rozum mysle, ze jak poloze dziecko na brzuch zaraz po jedzeniu, to moze zwymiotowac, ale skoro tak robisz i mu sie tylko odbija to chyba ok?
    Z serii: cel uswieca srodki :wink:
    A z ciekawosci: dlaczego nie odbijasz "klasycznie", w pozycji pionowej?
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeAug 9th 2012 zmieniony
     permalink
    aguncia zawsze odbijalam klasycznie ale z marnym rezultatem... raz mu sie odbija a czesciej nie ... a jak wiesz nie malo juz wazy nie mam sily nosic go po 10minut!
    Odkad sie obraca na brzuch nie zdaze nawet wstac z lozka po kamieniu a on hop siup i na brzuch ...w ten sposob odbija mu sie czasami nawet ze 3 razy!
    Jak do tej pory nie wymiotowal ani mu sie nie ulewa wiec chyba mu zaufam i zostawie go po jedzeniu niech odbija jak mu wygodniej...
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.