Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeAug 22nd 2012
     permalink
    teo zapewniam cie że milej słyszeć mama mama niż całymi dniami tata tata tata zwłaszcza jak tatusia nie ma w domu
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 22nd 2012
     permalink
    A mój to też tatusiowy - a niby synkowie są mamusi ;) Jak mówię "tata" to aż mu się oczy cieszą. Jak mąż wraca z pracy to dziecko dostaje takiego szału... Raz tylko coś takiego widziałam - jak taniec świętego Wita w wykonaniu spaniela...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 22nd 2012 zmieniony
     permalink
    mkd: teo zapewniam cie że milej słyszeć mama mama niż całymi dniami tata tata tata zwłaszcza jak tatusia nie ma w domu


    mówisz ? :wink:
    Nina kiedyś sylabizowała tata a teraz ni ch..
    jak mówimy powiedz tata to się przebiegle śmieje i wypala AKAAAAA
    nie wiem skąd to AKA ale zawsze to mówi jak chcemy żeby tata powiedziała
    Mateo oczywiście w depresji głębokiej no ale co ja mu poradzę :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeAug 22nd 2012
     permalink
    jeżynka: Teraz również leży sobie, bawi sie rączkami,obserwuje ruszajce sie na wietrze pranie itp.-a ja mam wyrzuta, że jej nie noszę itp.


    też czasem się łapię wieczorem, że kolejny dzień nam zleciał a ja tak naprawdę mało czasu z nią spedziłam...
    generalnie rzadko się zdarza, że budzi się zrykiem. na początku jakoś spała sobie w łózeczku, wchodzę do pokoju "sprawdzić czy oddycha"
    a Ona się patrzy na mnie wzrokiem w stylu " w końcu przyszła, a jak tak się nudziłam i tęskniłam"
    wtedy po raz pierwszy miałam wyrzuty sumienia, że tyle czasu ( choć tak na prawdę nie wiem ile nie spała) była sama...:confused:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 23rd 2012 zmieniony
     permalink
    Flavia, Krasnal to samo robi. Budzi się z drzemki i leży, czasem słysze jak do siebie gada. I kiedyś weszłam do pokoju po cichutku i patrzyłam co robi - oglądał sobie paluszki, łapał za stópki, patrzył co jest w łóżeczku, gadał do siebie i się uśmiechał :) Od tego momentu nie mam wyrzutów sumienia jak nie zdążę zajrzeć "na czas" jak się budzi. Natomiast jak chce, żeby ktoś obok był to potrafi tak wrzasnąć, że już nie mam watpliwości - dziecko wstało i chce towarzystwa :D
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 23rd 2012
     permalink
    Teo - to u Ciebie jest spoko. Moja czasem u R. posiedzi, ale normalnie to ryczy za mną... :neutral: Raz mu powiedziałam - "To nie jest normalne, żeby dziecko z własnym ojcem nie chciało siedzieć". :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeAug 23rd 2012
     permalink
    Dziewczyny, robiłam Adasiowi morfologię… i nie wyszła za dobrze :(
    Możecie zobaczyć i mnie pocieszyć, może to normalne u takich maluchów, że się rozjeżdża? :(

    Morfologia

    WBC 5,8 K/μL 4,0 — 20,0
    w NEUT 1,07 K/μL 1,0 — 10,0
    w NEUT% ¯ 18,5 % 30,0 — 50,0
    w LYM 3,84 K/μL 1,2 — 13,0
    w LYM% ­ 66,3 % 45,0 — 65,0
    w MONO 0,48 K/μL 0,2 — 2,5
    w MONO% ­ 8,3 % 2,0 — 7,0
    w EOS 0,14 K/μL 0,1 — 2,0
    w EOS% 2,5 % 1,0 — 5,0
    w BASO 0,03 K/μL 0,00 — 0,06
    w BASO% 0,5 % 0,0 — 1,0
    w LUC 0,23 K/μL 0,0 — 0,4
    w LUC% 4,0 % 0,0 — 4,0
    RBC 4,03 M/μL 3,8 — 5,0
    HGB 11,3 g/dL 9,5 — 13,0
    HCT 32,6 % 30,0 — 37,0
    MCV 80,8 fL 80,0 — 97,0
    MCH 28,0 pg 27,0 — 34,0
    CH ¯ 27,0 pg 28,0 — 36,0
    MCHC 34,7 g/dL 32,0 — 36,0
    RDW 13,3 % 11,0 — 16,5
    HDW 2,8 g/dL 2,2 — 3,2
    PLT ­ 370,0 K/μL 150,0 — 350,0
    MPV 10,0 fL 6,1 — 11,0
    PCT ­ 0,37 % 0,12 — 0,36
    PDW 53,6 % 47,7 — 59,3
    %MICRO 2,0 %
    %HYPO 2,3 %
    %MICRO / %HYPO 0,9 %

    Mikroskopowa ocena rozmazu krwi

    Gran. obojetn. o jadrze podzielonym ¯ 14 % 45 — 70
    Granulocyty zasadochłonne 1 % 0 — 1
    Limfocyty ­ 76 % 20 — 45
    Monocyty 7 % 3 — 8
    Limfocyty atypowe 2 %

    Wyboldowałam, to co nieprawidłowe.
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeAug 23rd 2012 zmieniony
     permalink
    nic mi te skróty nie mówią.....nie pomoge bo nie mam czasu szukać co oznaczają

    btw - czemu robiłaś morfologię ?? miałaś jakieś wskazania czy tak kontrolnie ??
    --
    • CommentAuthorjusta2586
    • CommentTimeAug 23rd 2012
     permalink
    Hej. Winnica właśnie zerknełam na wyniki krwi małej jak miała 3tyg. i powiem ci że ty masz jakies mega dokładne chyba bo ja mam dużo mniej szczegółowe ale LYM i MONO również u nas podwyzszone a mówili że wyniki dobre także tylko tyle ci moge powiedziec bo sama się nie orientuje.
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeAug 23rd 2012
     permalink
    U nas ostatnio wyszło podobnie i dr mówiła, że podwyższony poziom limfocytów jest normalny u takich maluchów, ale jeśli cie to Niepokoi, to lepiej z lekarzem skonsultować
  1.  permalink
    Czesc Dziewczyny :) chcialam sie tutaj przywitac w koncu :) i mam takie pytanie, czy dzidzia ktorejs z Was po porodzie sn miala na oczkach krwiaczki wokol zrenic? bo moj ma i do tej pory nie chca mu zniknac ;/ ja oczywiscie tez jeszcze mam popekane naczynka na oczach, ale bardziej mnie martwia te u dziecka...
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 23rd 2012
     permalink
    Mój synuś miał krwiaczki, też był duży i poród sn... Jakis dłuższy czas mu to schodziło... Dokładnie jak długo to nie pamiętam, ale pamiętam, że w końcu miałam wrażenie, że już mu zostaną na zawsze hihihihhi Potem nawet przestałam na nie uwagę zwracać i nie wiem kiedy się wchłonęły ;)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 23rd 2012
     permalink
    Natalaa: Moja czasem u R. posiedzi, ale normalnie to ryczy za mną... :neutral:


    ale jak wyszedł by z nią na spacer to też ryczy ?
    bo u nas o tyle luz, że jak mnie nie widzi to i 3 godziny z tatusiem spacerować może :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeAug 23rd 2012
     permalink
    Płytki krwi są lekko podwyższone, ale u malutkich dzieci jest inaczej niż u dorosłych.
    Ja jak zrobiłam badania krwi Hani to jak były jakieś H i L to tego samego dnia poszłam do jej pediatry z wynikami-bez zapisu spytać się czy mam się zapisać wcześniej niż byłam zapisana.
    Lekarz spojrzał na wyniki i kazał przyjśc nastepnego dnia z dzieckiem.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeAug 23rd 2012
     permalink
    Moja nadal ma taki malusi krwiaczek na powiece, a już nam 3 miesiąc leci :)
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeAug 23rd 2012
     permalink
    U nas ok.2 tyg.były krwiaki.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 23rd 2012
     permalink
    Jeeeeeeeeee chirurg mówi że wszystko ładnie się zagoiło i nie będzie śladu. przez jeszcze kilka tygodni będzie to widoczne ale zejdzie. Smarować alantanem lub linomagiem lub nawet zwykłą oliwką - by było natłuszczone Przed wyjściem kremem z filtrem 30 w zwyż i mamy sie więcej nie widzieć w szpitalu
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeAug 23rd 2012
     permalink
    Agunia05: Smarować alantanem lub linomagiem lub nawet zwykłą oliwką - by było natłuszczone

    Zapomniałam Ci wcześniej napisać, że linomag super się sprawdza na takie oparzenia. Będzie dobrze, na pewno:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 23rd 2012 zmieniony
     permalink
    mamy dzieci bardziej mobilnych jak uważacie ? powinnam się martwić, że Nina od paru dni podczas siadania przysiada sobie całą nogę [zawsze lewą bo zawsze siada nie wiem czemu na lewą stronę] tzn siada na niej tyłkiem i nie wyciąga stopy tylko ją tak gniecie :confused:
    siadać umie od 4 tygodni a dopiero od 2 albo 3 dni tak zaczęła robić
    nie wiecie od czego to może być i czy coś powinnam z tym robić [oprócz wyciagania jej tej nóżki co czynię za każdym razem] ?
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeAug 23rd 2012
     permalink
    Asiu, nie ma się czym martwić;)
    U nas mąż kiedyś próbował Wojtkowi wyciągać "przysiadywaną" nogę- bez skutku;)))
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeAug 23rd 2012 zmieniony
     permalink
    TEO ja do tej pory przysiaduję prawą nogę, a lat mam 30:shocked::shocked::shocked: No może nie w gościach, ale jak mogę sobie na to pozwolić;)
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeAug 23rd 2012
     permalink
    TEORKA: tzn siada na niej tyłkiem i nie wyciąga stopy tylko ją tak gniecie



    nie wiem jak inne dzieci ale moj tak robi, i w sumie myslalam ze to raczej normalne, potem sie pewnie nauczy co i jak.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 23rd 2012 zmieniony
     permalink
    aha czyli spoko się nie martwię :smile:
    wiesz Jolka zastanowiło mnie to tylko dlatego, że ona robi tak dopiero od paru dni a wcześniej siadała "normalnie" :wink:
    więc pomyślałam, ze jakby się więc odumiała czy ki pieron :smile:




    Jaheira: U nas mąż kiedyś próbował Wojtkowi wyciągać "przysiadywaną" nogę- bez skutku;)))


    no własnie ja jej wyciągam 100 razy a ona za 101 siada znowu tak samo :bigsmile:


    tenks dziewczyny za szybki odzew :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 23rd 2012
     permalink
    Hanny to tak jak ja :P
    Teorko daj jej jeszcze czas :) Jak zacznie chodzić będzie inaczej siadała i i naczej układała nogi. Jeśli za każdym razem dziecko siedzi w klęku (nogi jak w klęku szeroko rozstawione i pupa na ziemi - nie wiem czy przejżyscie to wytłumaczyłam...) to może to lekko niepokoić a teraz daj jej jeszcze troche czasu by nabrała pewności i stabilności.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 23rd 2012
     permalink
    o klęku to wiem, oglądałam obrazki na necie że tak nie powinno siadać dziecko ale tak nie robi, przysiada tylko jedną nogę a druga normalnie na bok :smile:
    ale ok skoro luz to luz, tak tylko wolałam zapytać coby się nie stresować niepotrzebnie :devil:
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeAug 23rd 2012
     permalink
    jeszcze napiszę od razu że siad na piętach też jest poprawny tylko siad wu jest nieprawidłowy jeśli jest jedynym siadem.- to ten co opisała aguncia
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 23rd 2012
     permalink
    Dzień dybry :wink:
    Przyszłam się oficjalnie przywitać na rozpakowanych, gdyż od dwóch dni jestem MAMĄ:heartsabove: sama jeszcze nie mogę tego ogarnąć ;)
    Martynka urodziła się 21 sierpnia o 20:23 przez sn, długa 56 cm i ciężka 3070 g :rainbow:
    :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 23rd 2012
     permalink
    oho jest Ula, to będzie wesoło ! :crazy::clap:
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeAug 23rd 2012
     permalink
    Witaj Ulcia :-) Jaka sznuróweczka z tej Twojej córci :-D
    Jak się czujesz? No i powiedz jak Medicover? Jesteś jakieś 5 km ode mnie :-))
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 23rd 2012
     permalink
    TEO łobuzie :fingersear:
    Livia - medicover bajka, szkoda, że tak drogo, ale wogóle inny świat.... Oprócz tego, że nie śmierdzi szpitalem :crazy: to czujesz się jak w hotelu, cały czas się dopytują czy wszystko OK, oglądają mnie - znaczy moje piękne krocze :tooth: 3 razy dziennie - chyba naprawdę piękne jest w takim razie :crazy: dzidziusia tez badają 2 razy dziennie, oglądają, chcą kąpać, miło, profesjonalnie, lekarze i położne łachy nie robią - a przynajmniej sprawiają takie wrażenie ;) o samym porodzie napisze na innym watku bo był trochę hardcore, ale tez sprawdzili sie w 100% i jestem pewna, ze uniknelam cesarki tylko dzięki lekarzowi. Ale dopiero jutro wychodzę i nie chce zapeszyc :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeAug 23rd 2012
     permalink
    Kurcze, już chyba sobie zacznę odkładać pieniądze, bo tańszy Iatros niestety tylko cc przyjmuje... :wink:
    A kiedy wychodzicie?
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 23rd 2012
     permalink
    Ul_cia, gratulacje, długa i szczupła laseczka Ci się urodziła :) !!! Też się nad Medicoverem zastanawialiśmy, ale jednak koszt spory, wygrało Piaseczno :D Ale szpital przepiękny, na usg tam łaziliśmy to się trochę napatrzyłam.
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeAug 23rd 2012 zmieniony
     permalink
    Ulcia, wielkie gratulacje!!! :))
    Witamy wśród mam :)

    Dzięki dziewczyny za parę słów o tych Adasiowych wynikach. Mojemu M udało się dziś wbić na 2 minuty do pediatry, tylko, żeby zapytać czy mamy się tym martwić, i okazało się, że to prawidłowe wyniki, bo normy są ogólne tak dla dzieci jak i dorosłych. Powiedział, że mamy się cieszyć zdrowym maluchem, także: :jumping:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 23rd 2012
     permalink
    Wychodzimy jutro i do domku.... I dopiero sie zacznie prawdziwe życie, a nie jakieś pitu pitu ;)
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeAug 23rd 2012
     permalink
    Ul_cia: I dopiero sie zacznie prawdziwe życie, a nie jakieś pitu pitu ;)--

    No będzie się działo :bigsmile:
    A my tu będziemy to wszystko śledzić :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeAug 23rd 2012
     permalink
    Ulcia, tylko pamiętaj, że na baby-bluesa najlepsze jest forum :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 23rd 2012
     permalink
    O!!! Bez Was to ja nawet urodzić nie umiałam :wink: także na żywca wszystko tu będzie :devil:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 24th 2012
     permalink
    Oj tak, potwierdzam - baby blues + forum = dobre podejście ;)))
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeAug 24th 2012
     permalink
    dziś zaczęłam dzień od usłyszenia z ust córki słowa mama :crazy:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 24th 2012
     permalink
    Oooo, BladyKocie, ja bym się chyba rozpłakała ze szczęścia :)
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeAug 24th 2012
     permalink
    dzien dobry! (dobry? :confused:)
    tropiki + klimatyzacja + zimne napoje = kaszel i drapanie w gardle! :devil::devil::devil:
    byle tylko "nie dostalo sie" anastasii...
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeAug 24th 2012
     permalink
    Ulcia,gratulacje ogromne :bigsmile: :clap:
    -
    A my się witamy i dziś 7 miesiąc kończymy :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeAug 24th 2012
     permalink
    mkd: jeszcze napiszę od razu że siad na piętach też jest poprawny tylko siad wu jest nieprawidłowy jeśli jest jedynym siadem.- to ten co opisała aguncia


    Uff, bo już się zaczęłam martwić. Nasz Maluch lubi siedzieć z nogami z boku (litera w),a najczęściej chyba w siadzie płotkarskim. Mam wrażenie, że siad wu i płotkarski najbardziej mu pasują, bo wygodnie mu potem przejść do klęku. Odkąd jednak zaczął kucać i wstawać, siada też z prostymi nogami przed sobą, ew. jedną zgiętą z przodu, drugą prostą.
    Kiedy należy się tym wu martwić w takim razie? Jak zacznie chodzić i nie zmieni sposobu siedzenia?
    --
    •  
      CommentAuthorOsorya
    • CommentTimeAug 24th 2012
     permalink
    Wczoraj byłyśmy na kontroli stawów biodrowych.
    I okazało się,że Lena zaczęła już kostnieć.Lekarka stwierdziła,że takie bioderka to mają dzieci w wieku 6 miesięcy.Cieszę się,że wszystko ok,ale i zastanawiam czy też nie zaszkodzi to,że ona taka "hop do przodu".Jak to u Waszych dzieci wyglądało?
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeAug 24th 2012
     permalink
    Ul_cia: medicover bajka, szkoda, że tak drogo, ale wogóle inny świat.... Oprócz tego, że nie śmierdzi szpitalem to czujesz się jak w hotelu, cały czas się dopytują czy wszystko OK, oglądają mnie - znaczy moje piękne krocze 3 razy dziennie - chyba naprawdę piękne jest w takim razie dzidziusia tez badają 2 razy dziennie, oglądają, chcą kąpać, miło, profesjonalnie, lekarze i położne łachy nie robią - a przynajmniej sprawiają takie wrażenie ;)


    fajnie :bigsmile: choć ja wam powiem, że nie rodziłam Mateuszka prywatnie a też mam podobne odczucia....
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeAug 24th 2012
     permalink
    bladykot: dziś zaczęłam dzień od usłyszenia z ust córki słowa mama


    a moja mówi MA-MA od tygodnia :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeAug 24th 2012
     permalink
    Jesteśmy po usg bioderek i wszystko jest ok.
    Po badaniu pojechaliśmy do biedronki na zakupy, zamotałam małą pod sklepem w chustę, bo chciałam mieć wolne ręce ;) Wszyscy na mnie patrzyli spod byka jakbym z kosmosu była... jedynie żebrająca pod sklepem Cyganka uśmiechnęła się do mnie miło, odniosłam wrażenie, że porozumiewawczo :)
    Widziałam też panią z dzieckiem niewiele starszym od Nadii w nosidełku... nogi maleństwu zwisały tak bezładnie jak kurczakowi, cały odchylony do tyłu, no nie wyglądało to dobrze :neutral:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeAug 24th 2012 zmieniony
     permalink
    penny świetnie, u nas wyszła dysplazja, na szczescie niewielka, ale powiedzcie co jeszcze nam sie przypieprzy?:sad:


    ja mam juz swoją chustę, na razie motałam misia, moze dzis zamotam jasia, bo wczesniej ta goraco było w domu że nie chciałam
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeAug 24th 2012
     permalink
    Kakai: u nas wyszła dysplazja, na szczescie niewielka, ale powiedzcie co jeszcze nam sie przypieprzy?

    Hej kochana, taka lekka dysplazja to nic strasznego, naprawdę. Noś małego w chuście to na bioderka dobrze robi ;)
    I skąd te czarne myśli Kakai u Ciebie, nic się nie przypląta, tak masz myśleć :) Nos i uszy do góry :smile:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeAug 24th 2012
     permalink
    penny: Wszyscy na mnie patrzyli spod byka jakbym z kosmosu była... jedynie żebrająca pod sklepem Cyganka uśmiechnęła się do mnie miło, odniosłam wrażenie, że porozumiewawczo :)


    ja poszłam kiedyś do kościoła...też na mnie dziwnie patrzyli....
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.