Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeAug 26th 2012
     permalink
    jeżynka moim zdaniem trzeba brać pod uwagę wiek korygowany i dziecko powinno trzymać głowę na basenie i pamiętaj że woda dodatkowo rozluźnia, ale może podpytaj waszego rehabilitanta bo każdy znów powie co innego, rozumiem że np ceri chodziła z Krzysiem na basen mimo niższego napięcia?

    u mnie nastała cisza bo trzej panowie śpią- chwilo trwaj :)
    --
    •  
      CommentAuthorSabakuma
    • CommentTimeAug 26th 2012
     permalink
    A u Nas zapalenie układu moczowego , gorączka po 40 C i brak apetytu. Masakra .Trzymajcie za Nas kciuki .
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 26th 2012
     permalink
    mkd: jeżynka moim zdaniem trzeba brać pod uwagę wiek korygowany


    no ale jak Hania urodziła się 3 tygodnie wczesniej czyli w 37 t.c czyli ciążą była donoszona to też się takiemu dziecku wiek koryguje ?
    bo ja myślałam, że tylko wczesniakom a Hania chyba wczesniakiem nie jest prawda ?
    czy jest

    PYTAM BEZ ZŁOŚLIWOŚCI, TYLKO Z CZYSTEJ CIEKAWOŚCI :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeAug 26th 2012
     permalink
    Hania urodziła się w 36 tc. i figuruje jako wcześniak.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 26.08.12 12:45</span>
    Coś suwaczki widze dopiero teraz nie zgadzają się.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 26th 2012
     permalink
    Jezynka, twarde to jest, jak dotykasz palcem? Jak twarde to mozebyc zab (nieraz dziecko rodzi sie z zebem).Jesli to afta, to jak potrzesz gazikiem, to moze zaczac krwawi, a juz napewno sie zaczerwieni. I afty raczej u starszych dzieci sie spotyka.
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeAug 26th 2012
     permalink
    Co do zęba to nie ząb tylko jakieś świństwo, którego rano nie było a teraz znowu jest.:cry:
    Jestem ciekawa co powie właśnie rehabilitant na temat basenu- dam znać jutro jak nie zapomne.:shamed:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeAug 26th 2012
     permalink
    a nie to nie :) ja myślałam że hania z 33-34 jeśli hania 36 to co najwyżej można tydzień odjąć ale nie wiem czy tak małą różnicę wieku się koryguje
    --
    •  
      CommentAuthorViicki
    • CommentTimeAug 26th 2012
     permalink
    Mój Janek miał afty już w 6 tygodniu życia...
    No i przy zębach nie zawsze dzieci tracą apetyt. Mój odwrotnie, je bardzo łakomo....
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 26th 2012
     permalink
    Viicki, a nie plesniawki?
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 26th 2012 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, nieogarnieta jestem jak jasna cholera na razie :cool: ale się uczę :wink:
    Powiedzcie mi an szybko jak działa laktator :shocked: ? Moze głupie pytanie ale:
    mam laktator od koleżanki medeli, taki nieręczny - wkładam cycka w ten stozek, właczam i nic sie nie dziej... ja coś źle robię, czy laktator jest zepsuty (ona mówiła, ze jest dobry). Przyciskam mocno zeby powietrze z zewnatrz bokami nie wchodziło i jakby wogóle nie czuje, ze tam coś ciagnie - próbowałam 15 minut bo myślałam, ze musi potrwać, ale nadal nic...
    Cyce jak donice, zaczyna mi sie anwał, same juz kapią, gorące, nabrzmiałe chciałam troche sciagnąć, ale nie umiem! co wiecej wogóle nie umiem spowodować ręcznie zeby mleko wylazło :shocked::shocked: ja jakaś niezdolna do własnych cycków jestem :wink:
    Help me!!!! Jak ściagać????/

    Edit:
    Przekleiłam posta na wątek o laktacji :wink:
    --
  1.  permalink
    Ja chodziłam z Krzysiem na basen i u nas fizjo nie widziała przeciw, wręcz przeciwnie. I Krzysiowi basen dużo dał, rozruszał się, poprawił sobie sprawność rączek
    --
    •  
      CommentAuthorViicki
    • CommentTimeAug 26th 2012
     permalink
    montenia, oczywiście, że pleśniawki:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 26th 2012
     permalink
    mkd: ja myślałam że hania z 33-34 jeśli hania 36 to co najwyżej można tydzień odjąć ale nie wiem czy tak małą różnicę wieku się koryguje



    no własnie ja też myślałam, że z 36-37 t.c dzieciom już się nie koryguje
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeAug 26th 2012
     permalink
    W okolicach jakiego wieku dziecko ma już ostateczny kolor oczu? :P
    Łudzę się, że Nadia chociaż niebieskie oczy po mnie odziedziczy, bo coraz bardziej podobna do tatusia :P
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeAug 26th 2012
     permalink
    u nas sie zaczely zmieniac dopiero przed 2 urodzinami....
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeAug 26th 2012
     permalink
    _kasiek_: u nas sie zaczely zmieniac dopiero przed 2 urodzinami....


    to pięknie... ja też mam nadzieję że Luśce zostaną niebiesko-szare :)
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeAug 26th 2012
     permalink
    No właśnie- jedni korygują a drudzy nie.
    Najważniejsze że pneumokoki mamy za darmo.:boogie:
    -- [/url]
  2.  permalink
    Wydaje mi się, że poza tygodniem urodzenia ważne jest też nazwijmy to w jakim stanie dziecko się urodzi. Koleżanka urodziła synka w połowie 36tc, mały miał 3400 - uznali za donoszonego, mimo kilku dni brakujących do 37tc.
    Ewunia urodziła się 35/36tc z wagą 2400, przy porodzie był neonatolog i od razu nam powiedział, że córeczka zdrowa, ale "z cechami wcześniaczymi". Poród był przedwczesny, mała jest uznana za wcześniaka, musieliśmy zaliczyć wszystkie wcześniacze wizyty kontrolne, do roku jej wiek korygowano o miesiąc.
    I rzeczywiście- przez miesiąc mała non stop spała, można jej było z łóżeczka nie wyjmować- jadła na śpiocha, spała dalej. Zero reakcji na otoczenie.

    mkd: jeśli hania 36 to co najwyżej można tydzień odjąć

    nie odejmujesz tygodnia, tylko cztery :wink: bo liczy się do 40tc, a nie 37. Tak samo jak dziecku urodzonemu w 32tc odejmujesz dwa miesiące, a nie pięć tygodni.
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeAug 26th 2012
     permalink
    wczoraj moja ciotka urodziła w 42tc ( mieli jej wywoływać "bo po terminie", chce zaznaczyć, że szpital w średnim miasteczku) nie wiem czy była ingerencja lekarzy w poród, czy samo się zaczęło ale córka z wagą 2900g i stwierdzili właśnie "cechy wcześniacze" WTF?!:confused:
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeAug 26th 2012 zmieniony
     permalink
    flavia: nie wiem czy była ingerencja lekarzy w poród, czy samo się zaczęło ale córka z wagą 2900g i stwierdzili właśnie "cechy wcześniacze" WTF?!--

    Flavia ze mna w pokoju byla dziewczyna ktora miala zaplanowana cesarke w 39tc.
    dziecko urodzilo sie z jednym pluckiem nie do konca rozwinietym (jak u wczesniakow przed 32tc)
    wlozyli malego do inkubatora i uznali, ze to wczesniak! Pomimo, ze wazyl ponad 4kg!!!!!
    Wiec to czy noworodek jest wczesniakiem czy tez nie nie zalezy wylacznie od tygodnia w ktorym przyszedl na swiat
    --
  3.  permalink
    Witam Kobietki!
    Teraz to juz tylko wieczorami mam czas siedziec przy kompie i to jestem tak zmeczona,ze ledwo widze na oczy.:wink:

    Chcialam was zapytac czy to mozliwe zeby porod spowodowal pogorszenie wzroku???.Od porodu zauwazylam,ze gorzej widze...We wtorej jade do poloznej na zdjecie szwow to zapytam rowniez i ja.:wink:

    flavia: i stwierdzili właśnie "cechy wcześniacze" WTF?!

    To ja sie zdziwilam w szpitalu jak mi neonatolog powiedziala ze malemu skorka bardzo schodzi z przenoszenia:shocked:Dziwne bo porod byl w 40 tygodniu,ale czy mozna tu mowic o przenoszeniu??:shocked:Zapytalam czy to moze miec zwiazek z cukrzyca,ktora przechodzilam,ale odpowiedziala,ze to nie ma zwiazku...

    Sluchajcie normalnie padam ze zmeczenia:sad:Jakos po poprzednim porodzie czulam sie lepiej i szybciej doszlam do siebie mimo komplikacji w pologu a teraz wszystko ok a ja jestem tak oslabiona,ze masakra...:neutral:
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeAug 26th 2012 zmieniony
     permalink
    cobraczek moze to wiek :devil::devil::devil:
    byc moze przy pierwszym porodzie tez bylas bardzo oslabiona... tylko juz tego nie pamietasz?.. takie rzeczy sie zapomina :):wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 26th 2012 zmieniony
     permalink
    Cobraczek: Chcialam was zapytac czy to mozliwe zeby porod spowodowal pogorszenie wzroku???.Od porodu zauwazylam,ze gorzej widze...


    Cobraczek, jak sie dowiesz, to daj znać - ja też mam pogorszony wzrok od czasu porodu, nie wiem co się stało.
    --
  4.  permalink
    nessie: cobraczek moze to wiek byc moze przy pierwszym porodzie tez bylas bardzo oslabiona... tylko juz tego nie pamietasz?.. takie rzeczy sie zapomina :)--


    Emilka byla mniejsza i co mi przyspieszylo porod to OKS i naciecie krocza a tu nie bylo zadnego wspomagania,stwierdzilam,ze dam rade sama:wink:Podczas bolsenych skurczy pomagala mi mysl,ze moja mama urodzila sn nas troje,tesciowa czworo wiec ja tez przezyje hehe :tongue:

    The_Fragile: Cobraczek, jak sie dowiesz, to daj znać - ja też mam pogorszony wzrok od czasu porodu, nie wiem co się stało.--

    Z tego co sie dowiedzialam nieoficjalnie to moze miec dwa podloza (cukrzyca lub nadcisnienie),ale osobiscie zastanawiam sie czy wysilek podczas porodu nie mogl tego spowodowac.W kazdym razie strasznie mi to dokucza i po wizycie u poloznej jesli bede wiedziala co sie stalo to pewnie odrazy wybiore sie do okulisty...

    Bede uciekac kochane bo bardzo zmeczona jestem a mezulek juz w srode w nocy zmyka do pracy i chce nim sie nacieszyc:wink:Jutro do was zajrze:wink:
    Dobranoc Robaczki!:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeAug 26th 2012
     permalink
    Cobraczek: To ja sie zdziwilam w szpitalu jak mi neonatolog powiedziala ze malemu skorka bardzo schodzi z przenoszenia

    U mnie Adaś urodził się w połowie 39 tygodnia, też mu skórka schodziła z całego ciała okropnie i wszyscy lekarze pytali czy przenoszony....
    Pewnie tak jak po tej stronie brzuszka dzieci się w różnym tempie rozwijają, tak i w brzuszku :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 26th 2012
     permalink
    Cobraczek: Z tego co sie dowiedzialam nieoficjalnie to moze miec dwa podloza (cukrzyca lub nadcisnienie),ale osobiscie zastanawiam sie czy wysilek podczas porodu nie mogl tego spowodowac.W kazdym razie strasznie mi to dokucza i po wizycie u poloznej jesli bede wiedziala co sie stalo to pewnie odrazy wybiore sie do okulisty..


    Ja się do okulisty już enty miesiąc wybieram... Nadciśnienie to nie ja, ja mam mega niskie, a cukrzyca... Hm, w ciąży miałam cukier wysoko, a co tam, zbadam sobie na wszelki wypadek :)

    Treść doklejona: 26.08.12 22:06
    Aaa, Krasnalowi też skóra schodziła, a on z 38 tygodnia...
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeAug 26th 2012
     permalink
    Carottka a Kuba CI już w nocy nie je ?

    No właśnie ostatnio cos przestal:wink: Budzi sie raz czy dwa ale przytulam go i zasypia ze smokiem lub moim cyckiem w buzi ale juz nie je. A rano i tak myjemy zabki.
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeAug 26th 2012
     permalink
    Nadii tez schodzila, a Ona z 37 ;p
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeAug 26th 2012
     permalink
    fran 40+3 i nic mu nie schodziło.
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeAug 26th 2012
     permalink
    Łucja 40t6d i jej ze stópek i z przegubów schodziło, ale nikt nie komentował, że to objaw przenoszenia..
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 27th 2012
     permalink
    Cobraczek, a mialas zzo? Bo po znieczuleniu czesto problem ze wzrokiem jest (niby mija). Ja mialam po zzo, ze nie wiedzialam co sie dzieje po bokach(tylko na wprost widzialam i to slabo). Ale przeszlo na szczescie.
    A wysilaek podczas porodu tez moze spowodowac klopoty ze wzrokiem. Dlatego odradza sie porod naturalny jak kto ma duza wade wzroku. Moze to spowodowac odklejenie siatkowki.
    Moja corka ur 42tc wazyla 2880g, ale ona miala hipotrofie wewnatrzmaciczna. Flavia, moze u Twojej cioci tez tak bylo?
    mojej starszej corce ur tez 42 tc, tez skora mocno schodzila ze stopek (przeguby) i raczek. To tak tzw.skora praczki. Za mocno sie wymoczyla w tych wodach :wink:
    Natluszczalam mocno i zeszlo po kilkunastu dniach.
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeAug 27th 2012
     permalink
    Ja w ciąży byłam ślepa jak kret :) Wszystko mi się rozmazywało. Po ciąży trochę lepiej,ale nadal mam wrażenie,że baaardzo słabo widzę
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeAug 27th 2012 zmieniony
     permalink
    Dzien dobry:-)
    Witamy sie na rozpakowanych:-)Franusi urodzil sie 11 sierpnia o godzinie 20:50 :-) waga 2900 wzrost 52 cm :-)
    Cobraczku z moim wzrokiem jest tak samo wczesniej bez okularow dawalam rade a teraz ani rusz bez tego :( musze wybrac sie do okulisty i zakupic soczewki bo w ciazy nie moglam...a jedak w soczewkach wygodniej:-)

    Naszemu tez skora schodzila przeokrutnie a urodzony w skonczonym 40 tyg.

    Mam do Was pytanie czy Wasze Maluchy tez wysypalo na buzi tradzikiem? Franusiek ma cala buzie wysypana od dwoch dni, kiedy to przeszlo Waszym pociecha ?
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeAug 27th 2012
     permalink
    Moje dziecko zaczęło się dzisiaj głośno śmiać! :rolling::jumping:
    --
  5.  permalink
    Ulcia , jeśli tu zaglądasz to proszę Cię bardzo opisz na wątku Poród - Warszawa jaki masz odczucia do porodu w Medicoverze. Sama bede tam rodzić i chciałam Ci zadać kilka pytań.
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeAug 27th 2012
     permalink
    Mam do Was pytanie czy Wasze Maluchy tez wysypalo na buzi tradzikiem? Franusiek ma cala buzie wysypana od dwoch dni, kiedy to przeszlo Waszym pociecha ?

    U nas przeszło jakoś przed 3 miesiącem, ale też później wyskoczyło.

    A ja się wczoraj pochwaliłam, że Kuba przesypia noce. I co? Dzisiaj budził się co chwilę z płaczem. Pierwszy raz musiałam mu dać butelkę w nocy bo cycki puste już były:sad: Ale zjadł i za pół godziny znowu ryk :sad::sad::sad:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeAug 27th 2012
     permalink
    no Milka też z 39tyg i się łuszczyła nawet cały pierwszy miesiąc!!!emolium pomogło!
    --
    • CommentAuthorjusta2586
    • CommentTimeAug 27th 2012
     permalink
    Witam.
    Moje dziecko zaczęło się dzisiaj głośno śmiać!

    Winnica u nas od niedawna to samo, a wczoraj aż filmik nagrywałam bo tak rechotała...cudownie słyszec taki śmiech po tych przygodach kolkowych jakie mielismy przez pierwsze trzy miechy...
    A i musimy sie pochwalić nowa umiejetnością, mianowicie przewracaniem z plecków na brzuszek:wink: do tej pory zawsze rączka zostawała ale od wczoraj już idealnie mała to robi i wystarczy ja tylko położyć a ona od razu na brzuch.:bigsmile:dziś co chwila ją odwracałam a ona sie spowrotem przewracała na brzuch aż ze zmęczenia i usneła:bigsmile:
    Nie kojarza która dziewczyna pisała że jej maluch nie lubi leżeć na brzuszku, ale u nas było to samo, pani dr straszyła że wysle nas na rehabilitacje dała czas do 4 miesiaca (bo wtedy mamy klejny bilans). Kazała kłaść chociaż na chwilke ale bardzo często, a Mała sie darła niesamowicie, ale dobrze jest tak jak Nessie pisze klaść na udach bynajmniej u nas to podziałało i jakoś przeszło teraz nie ma krzyków w tej pozycji no chyba że ze zmeczenia:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeAug 27th 2012
     permalink
    Dziewczyny ale takie łuszczenie na stopach i rękach jest czymś zupełnie normalnych, a nie objawem przenoszenia ;)

    Muszę się pochwalić :

    Dziś Nadia pierwszy raz intencjonalnie chwyciła w rękę taką szmacianą książeczkę. Palcem wskazującym i kciukiem, 3 razy pod rząd :bigsmile::bigsmile::bigsmile: W zeszłym tygodniu trącała ją całą dłonią, a dziś złapała i miałam wrażenie, że była zdziwiona :shocked: Matko taka mała rzecz, a jak cieszy :D
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeAug 27th 2012
     permalink
    penny: Dziewczyny ale takie łuszczenie na stopach i rękach jest czymś zupełnie normalnych, a nie objawem przenoszenia ;)


    też mi się tak wydaje...
    --
    • CommentAuthorjusta2586
    • CommentTimeAug 27th 2012
     permalink
    W zeszłym tygodniu trącała ją całą dłonią, a dziś złapała i miałam wrażenie, że była zdziwiona :shocked:


    Penny to super i powiem ci że bardzo wcześnie albo nasza Kruszyna troszke opóźniona bo u nas jak przeszło 2miesiące to zaczeła wyciągac i oglądać raczki po czym dość nieumiejętnie kierowac je w strone zabawki. Na poczatek odkryła prawa rączke po paru dniach lewą a dopiero od jakichs dwóch tygodni chwyta dwiema zabawki.
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeAug 27th 2012
     permalink
    justa2586: Penny to super i powiem ci że bardzo wcześnie albo nasza Kruszyna troszke opóźniona

    Eee noo... zaraz opóźniona :wink:
    To raczej Penny mała jest trochę do przodu :bigsmile:
    U nas było podobnie jak u Was, z tym że my od 2 tygodniu znamy prawą rączkę, a lewą to nie bardzo, chyba, że się przypadkiem napatoczy :wink:
    No i chwytać Adaś właśnie niedawno zaczął, więc podobnie jak u Was :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeAug 27th 2012
     permalink
    justa2586: Penny to super i powiem ci że bardzo wcześnie albo nasza Kruszyna troszke opóźniona bo u nas jak przeszło 2miesiące to zaczeła wyciągac i oglądać raczki po czym dość nieumiejętnie kierowac je w strone zabawki. Na poczatek odkryła prawa rączke po paru dniach lewą a dopiero od jakichs dwóch tygodni chwyta dwiema zabawki.

    Żadne troszkę opóźniona, wszystko w swoim tempie :bigsmile: Co dziecko to inaczej przecież :wink:
    Nadi odkryła lewą na razie, prawą tylko trąca. Ta lewa to mnie nawet nie zdziwiła jakoś mocno, bo i Marcin i jego mama są oboje leworęczni :smile: Pasjonujące jest obserwowanie jak się dziecko rozwija, jak dźwięki nawet z paszczy się już inne wydobywają :)
    _kasiek_: też mi się tak wydaje...

    No bo tak jest i w ogóle nie należy się tym przejmować ani smarować nawet jakoś specjalnie, bo to jest naturalne zupełnie ;)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeAug 27th 2012
     permalink
    Gratki dla Pupiszona - i faktycznie wczesnie :)
    Co do skory po przenoszeniu (prawie tydzien po terminie) to u nas wygladalo to, ze schodzila skora platami na calym ciele. Cos w stylu jak po poparzeniu slonecznym. Po paru dniach kapieli z oliwka i wycieraniu tej skory zeszlo wszystko i juz bylo dobrze.
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeAug 27th 2012 zmieniony
     permalink
    A Pupiszon w ogóle podziębiony znów, zresztą jak wszyscy w domu i okolicy. Jakiś wirus kurcze, dziś już lepiej ale wczoraj rano kaszlała bidna :(
    Dzięki Ypolly, przekażę małej jak się obudzi :tongue:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthornikkitaa
    • CommentTimeAug 27th 2012
     permalink
    Dziewczyny mam do Was pytanie. Od jakiegoś czasu zdarza się Aleks, że jak zasypia, to nagle robi podkówkę i zaczyna płakać przez chwile po czym przestaje i śpi dalej. Ale zdarzało się to rzadko. Dziś w nocy jednak zrobila tak dwa razy -myślałam, że płacze o papu ale jak doszłam do łózeczka ona już słodko spała :shocked: To normalne ? Zdarrzalo się tak u Was? Nie wiem co o tym myślec ...
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeAug 27th 2012
     permalink
    Nikkitaa u nas jest tak dokładnie od jakiś 4 dni. Też się zastanawiałam o co chodzi ...
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthornikkitaa
    • CommentTimeAug 27th 2012
     permalink
    No u nas nieco dłużej bo od ok. 2-3 tygodni ale na początku się to sporadycznie zdarzało, a po dzisiejszej nocy to już zaczęłam się niepokoić. Koniec konców obudzila się po 8h dopiero na jedzenie :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 27th 2012
     permalink
    u nas tez sie takie coś pojawiło ale chyba troche później [Nina miała 3-4 msce]
    wtedy wyczytałam, ze dziecku może się zaczynać coś śnić [tzn przeżycia z minionego dnia] i dlatego
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeAug 27th 2012
     permalink
    U nas też zdaża się że Hania pacze przez sen-śmiejemy się że śni jej siè pusta butelka.
    Moim zdaniem to jest normalny etap rozwoju- neurony itp.

    Byliśmy dziś na rehsbilitacji- wielki płacz Hani i nasz(nasze dziecko z tych niepłaczących, więc to dla nas ogromne przeżycie).
    Dopytałam się dokładniej o co chodzi u Hani- od zewnatrz ma wzmorzone napięcie mieśniowe natomiast wewnątrz( brzuszek) obniżone.
    O basen zapomniałam sie zapytac.
    We wrześniu mamy tylko raz w tygodniu rehabilitacje, wię bedziemy chodzili drugi raz w tygodniu prywatnie .
    Ćwiczymy metodą NDT- Bobath.

    Dziś u nas też wielkie święto - Hania łapała rączką zabawkę- tak się starała że potem padła jak pies pluto i usneła. No i oczywiście matka przy tym sie popłakała.:shamed:
    -- [/url]
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.