Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeAug 28th 2012
     permalink
    Dziewczyny wlasnie skladamy lozeczko ....
    na ktorej stronie materaca powinien spac moj syn ....gryczanowej czy kokosowej?
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeAug 28th 2012
     permalink
    Kokosowej:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeAug 28th 2012
     permalink
    Jaheira: Kokosowej

    no dobra ...a ktora to kokosowa??? :D
    ta twarda co nie?:shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 28th 2012
     permalink
    Ceri, Kasiek :flowers::whorship::winkkiss:
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeAug 28th 2012
     permalink
    Moje dziecko zaczęło namiętnie ssać kciuk :/ A smoczek żaden Jej nie odpowiada, mam nadzieję, że to tylko chwilowe....
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeAug 28th 2012
     permalink
    Ja Iwonce systematycznie wyciągałam żeby nie ssala ale to jest wVsit też faza rozwoju malucha ; taki etap poznawczy :bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeAug 28th 2012 zmieniony
     permalink
    myslałam że biorąc jasia na spacer uda mi się choc na chwile odwrócic uwage od moich piersi, bo juz mnie bolały po dzisiejszym dniu, a tu co-jak sie rozplakał w parku to musiałam go zacząć karmić, a widownia była żulowa-to mnie załatwił:wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 28th 2012
     permalink
    Vsti: Moje dziecko zaczęło namiętnie ssać kciuk :/ A smoczek żaden Jej nie odpowiada, mam nadzieję, że to tylko chwilowe....


    u nas też tak było i prawie przeszło:bigsmile: Smoczek nadal jest be :wink:
    --
  1.  permalink
    Czesc Dziewczyny!

    Matko jestem tak wsciekla ze masakra:angry:Zadzwonilam dzisiaj do poloznej tak jak wczoraj w rejestracji mi powiedziano zeby umowic sie na zdjecie szwow.Zadzwonilam i okazalo sie,ze poloznej nie bedzie i zeby dzwonic jutro po jutrze.No to mowie,ze szwy mnie ciagna i to przeszkadza a ona mi na to ze ''nic pani nie poradze...'':confused:Pojechalam tez na odzial zeby lekarz moj podpisal mi karteczke ze prowadzil ciaze do becikowego i pytalam o to pogorszenie wzroku to powiedzial,ze problem moze wynikac z wysilku bo raczej nic powaznego sie nie powinno dziac.Jezeli nie przejdzie do 2-3 tyg po porodzie to powinnam sie zglosic do okulisty.Kupilam sobie zelazo Ascofer i powiem wam,ze o wiele lepiej zaczynam sie czuc.:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormariamateria
    • CommentTimeAug 28th 2012 zmieniony
     permalink
    Ten artykuł o palcach w buzi mi sie spodobał :)

    Cobraczek - nie ma to jak polegać na służbie zdrowia wrrrrr:devil:
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeAug 28th 2012
     permalink
    niki spróbuj zadzwonić do przychodni na płocką, my wczoraj byliśmy na wrocławskiej i przy mnie babka też juz zapisywała na październik, ale mówiła że na płockiej jest więcej ortopedów więc i terminy powinny być krótsze.
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeAug 28th 2012
     permalink
    a my robiliśmy w rodzinnym centrum zdrowia w otwocku, maja w miarę 'bliskie' terminy...
    tylko ja gamoń zapomniałam skierowania i zapłaciłam 100zł
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeAug 28th 2012
     permalink
    flavia: tylko ja gamoń zapomniałam skierowania i zapłaciłam 100zł


    przecież na USG bioderek nie trzeba mieć skierowania...w każdym razie w KRK.....
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 28th 2012
     permalink
    *Penny* mój synek tez miał stwierdzoną anemię przy hemoglobinie, 10.5... Podaję mu żelazo i z zębami nic się nie dzieje!!! Zażywamy ferrum lek... Jeszcze dwie buteleczki nam zostały... Po krótkim czasie hemoglobina była już 11 i myślałam, że lekarz pozwoli odstawić lek, ale nic z tych rzeczy ma być w granicach 12, żeby nie znowu przy dolnej granicy, bo może znowu spaść... Także spokojnie możesz podawać, bo anemia to nie żarty...
    Ulcia!!! Moja rada, Ty nie patrz jak tylko patrz by spać hihihih Nawet z córcia na sobie, bo ja obecnie nie śpię, gdyż mój syn ma problem ze spaniem i bywa, że budzi się o 1 i nie śpi do 6 rano!!!! Gdy chodzę do pracy to jest duży problem, bo bywa, że przez 3 - 4 dni jestem zupełnie bez snu... i wiele bym dała, żeby znalazł się sposób, by on zasnął, bo jednak sen jest potrzebny... Nawet jeśli miałby spać na mnie (choć ma już rok i waży troszku :P)...
    A przyjdzie odpowiednia pora to malutka będzie gotowa na własne łóżeczko... Dawidek w dzień i po kąpieli już śpi w swoim łóżeczku... A był rodzico-łóżkowy... Potem były próby odkładania do łóżeczka, które kończyły się fiaskiem, aż w końcu maluch był gotowy i polubił własny kąt do spania ;)
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeAug 28th 2012
     permalink
    Kasiek ale nie miałam też dowodu ubezpieczenia, gdzie przecież każde dziecko ma ubez do kiedyś tam...
    i miłe kobiety mówią do mnie, żebym pokazała skierowanie to coś wymyślą i okazało się, żę w domu zostawiłam:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeAug 28th 2012
     permalink
    _kasiek_: przecież na USG bioderek nie trzeba mieć skierowania...w każdym razie w KRK.....

    A u nas trzeba mieć, tzn do pierwszego usg, bo na kolejne już nie. Może dlatego, że u nas to badanie robi się w szpitalu...
    Monia502: mój synek tez miał stwierdzoną anemię przy hemoglobinie, 10.5... Podaję mu żelazo i z zębami nic się nie dzieje!!! Zażywamy ferrum lek... Jeszcze dwie buteleczki nam zostały... Po krótkim czasie hemoglobina była już 11 i myślałam, że lekarz pozwoli odstawić lek, ale nic z tych rzeczy ma być w granicach 12, żeby nie znowu przy dolnej granicy, bo może znowu spaść... Także spokojnie możesz podawać, bo anemia to nie żarty...

    Dzięki za odpowiedź. Ja podaję cały czas, ale to MCV nie daje mi spokoju, więc na pewno powtórzę badanie. Też podaję ferrum lek.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeAug 28th 2012
     permalink
    penny: A u nas trzeba mieć, tzn do pierwszego usg, bo na kolejne już nie. Może dlatego, że u nas to badanie robi się w szpitalu...


    u nas jest kilka punktów gdzie robią bezpłatnie (tzn na fundusz) i jedyne co trzeba mieć to nr PESEL i dowód, że dziecko jest zameldowane w KRK. My np. robiliśmy w Medicinie - taka prywatna spółka, ale mają z fundusze podpisane różne rzeczy.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 28th 2012
     permalink
    Dziewczyny, kopiuję pytanie z "wcześniej":

    Krasnal przez dwa tygodnie jadł papki wymieszane z glutenem i zgodnie z tym, co mówiła pediatra wprowadzaliśmy najpierw jednoskładnikowe posiłki (mały ma alergię) - jeden mały słoiczek dziennie. I teraz tak - mały miał przez ostatnie dni biegunkę, więc odstawiliśmy na razie i gluten i słoiczki na tydzień-dwa tygodnie i spróbujemy ponownie po tym czasie. Tylko nie wiem, czy tak można robić, najpierw daję w ciągu dnia coś innego od mleka, a potem "odbieram" ;) Można?
    --
  2.  permalink
    Na moje można, bo i tak podstawą wyżywienia nadal jest mleko... może biegunki świadczą o tym, że Krasnal jeszcze nie gotowy na inne posiłki...
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 28th 2012
     permalink
    mariamateria: może biegunki świadczą o tym, że Krasnal jeszcze nie gotowy na inne posiłki...


    Też mam takie wrażenie... Ale po 2 tyg dopiero się zaczęło...
    --
    •  
      CommentAuthormariamateria
    • CommentTimeAug 28th 2012 zmieniony
     permalink
    no ja się nie znam w sumie... pewnie pozostaje Ci obserwować... ja zaczęłam młodemu dawać owocki ze słoiczków - zjada maks pół słoika, bo myślałam, że mu kupę popędzę , ale nie podziałało, za to Stachu się cieszy... przy tych zębach, to każda chwila radości bezcenna ;)
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeAug 28th 2012 zmieniony
     permalink
    Mariamateria ale świetna jest ta strona dzikie dzieci :bigsmile::bigsmile::bigsmile:

    Znalazłam taki fragment to dla wszystkich mamuś co się boją cycozwisostwa i wiecznego przytulactwa :wink:

    Po trzecie: w tradycyjnych kulturach dziecko jest darem z nieba, należy do trochę innego świata. Jest oczywiste, że opieka nad dzieckiem wymaga pewnych działań, bo inaczej, by ono nie przeżyło. Nikt nie doznaje rozterek związanych z tym, że dziecko trzeba nieustannie nosić, karmić piersią ilekroć poprosi, tulić i pocieszać kiedy zapłacze.

    Wszyscy wiedzą, że tak jest świat urządzony i nie czują potrzeby by ten okres symbiozy jak najszybciej się skończył.

    Podobno afrykańskie mamy okazywały duży niepokój, kiedy puszczono im film i zobaczyły, ile europejskie dziecko może płakać bez reakcji ze strony matki. Były przekonane, że mama naraża w ten sposób dziecko na niebezpieczeństwo.


    To opis Agnieszki Stein w związku z lekturą "w głębi kontinuum"
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 28th 2012
     permalink
    penny: Wszyscy wiedzą, że tak jest świat urządzony i nie czują potrzeby by ten okres symbiozy jak najszybciej się skończył.


    To chyba książka dla mnie, ja też nie czuję takiej potrzeby ;) Serio, smutno mi za cycozwisowymi dniami. Czekam na kolejne dziecię, a pewnie los spłata mi figla i kolejny/na nie będzie cyckozwisowy/a.

    Maria - my od marchewy zaczęliśmy, mały wcinał tak, że mu się uszy trzęsły, ziemniaczki też wsuwał równo i dynię. Ale potem zaczęły się te biegunki... A może to gluten? Wstrzymam się te 2 tyg i zacznę znowu.
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeAug 28th 2012
     permalink
    The_Fragile: To chyba książka dla mnie, ja też nie czuję takiej potrzeby ;) Serio, smutno mi za cycozwisowymi dniami. Czekam na kolejne dziecię, a pewnie los spłata mi figla i kolejny/na nie będzie cyckozwisowy/a.

    W głębi kontinuum w takim razie na bank Ci się spodoba :) Bardzo bardzo ciekawa pozycja.
    No moja też do cycozwisów nie należy ;)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 28th 2012
     permalink
    A Krasnalowi nie wyżynają się ząbki? przy nich może być rzadka kupa (o rozwolnieniu mówimy jeśli jest CHYBA więcej niż 4 rzadziaki - sory nie pamiętam dokładnie i nie chcę kłamać - na dobę)
    Uczulenie może wyjść po 2ch tygodniach i w przypadku dziecka możesz przestać dawać coś a dać coś innego
    Jak Antosia miała rok wróciłyśmy na 2 tyg do samego mleka i na nowo było wprowadzanie stałych by znaleźć co ją najbardziej obciąża
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 28th 2012
     permalink
    Aaaa sobie zamówię, bo tyle o tej książce pisałyście!

    Agunia05: A Krasnalowi nie wyżynają się ząbki? przy nich może być rzadka kupa (o rozwolnieniu mówimy jeśli jest CHYBA więcej niż 4 rzadziaki - sory nie pamiętam dokładnie i nie chcę kłamać - na dobę)


    A Ty wiesz, że ostatnio marudzi i grzebie jednym paluszkiem w buzi? Faktycznie może to zęby? To nawet nie chodzi o ilość, bo mały na mleku moim to i po każdym karmieniu robił, ale dużo śluzu i cały czas zielone... Byliśmy u lekarza, ale osłuchowo nic, a ja zapomniałam powiedzieć o tym żarciu...
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 28th 2012
     permalink
    Skoro cyckowy to może Ty coś nowego zaczęłaś jeść? jakieś sezonówki? albo w większej ilości?
    Moje tak srakały też i na zęby... tylko ze jak nakłada się kilka rzeczy to wiem że idzie osiwieć :/
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 28th 2012
     permalink
    Agunia05: tylko ze jak nakłada się kilka rzeczy to wiem że idzie osiwieć :/


    No właśnie :( Ja nic nowego chyba nie jadłam... Chyba...
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 28th 2012
     permalink
    Spróbuj przeanalizować ostatnie 2-3 tyg.... może inny makaron kupiłaś? więcej nabiału? np kawy z mlekiem? lody? ... nie wiem sama Tylko sugeruje bo moze niepotrzebnie dziecia się czepiasz :)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 28th 2012
     permalink
    Agunia05: bo moze niepotrzebnie dziecia się czepiasz :)


    :DD Przeanalizuję, dzięki! Bo się uczepiłam tych słoiczków - jedynie to albo infekcja mi do głowy przyszła :) Dzięki!
    --
    •  
      CommentAuthorwielgosz
    • CommentTimeAug 29th 2012
     permalink
    Wow, ale super ten artykuł o ssaniu kciukia. Bardzo na czasie jak dla mnie, bo Młody jest właśnie na etapie połykania własnych piąstek...Dzięki wielkie!!
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 29th 2012
     permalink
    Ma moze ktoras z Was na sprzedaz te ksiazke ,,W glebi kontinuum? Albo e-book?
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeAug 29th 2012
     permalink
    Teo,a tak się chwaliłyśmy ,że nasze dzieci śpią w nocy :tongue: Witaj w klubie,bo moja już od dwóch tygodni non stop się wierci w nocy.. Kopie nogami w łóżeczko,a jak nie podejdę to się rozbudza i ziewa,i guga i się śmieje.Biorę ją do łóżka,a tam znów to samo.. walenie nogami w łóżko,ziewanie,guganie,i ciągłe przewracanie się i miętoszenie.Nie wspomnę o tym,że minimum 50 razy trzeba podać jej smoka,bo jak wypadnie to już w ogóle... No i budzi się regularnie jak w zegarku o 6.20 Także witam się dziś nie wyspana i na maksa wkurzona :-)
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 29th 2012
     permalink
    Moja miała biegunkę i podwyższoną temp. w zeszłą niedzielę i poniedziałek, a ząbek pojawil się wczoraj. Ale marudziła już dość dłuuuugo
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeAug 29th 2012
     permalink
    A my mamy tradzik niemowlecy :( wysypalo Franuska rowno...ale dzielnie walczymy z nim nadmanganianem potasu i krochamlem.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 29th 2012
     permalink
    Natalaa: Moja miała biegunkę i podwyższoną temp. w zeszłą niedzielę i poniedziałek, a ząbek pojawil się wczoraj. Ale marudziła już dość dłuuuugo


    No Krasnal też wcina piąchy i grzebie sobie w dziąsłach od dawna, dlatego się nie łudzę za bardzo, że to zęby ;)

    I ta jego "temperatura" - 36 max 36,2 :D
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeAug 29th 2012
     permalink
    The fragile - jak Kubie wychodziły pierwsze ząbki to z jednej kupy dziennie pojawiło się 5-6 mega rzadkich i zielonych kup:shocked: Też myślałam, że to jedzenie a tu zębichy wychodziły. Postukaj łyżeczką po dziąsłach:wink:
    A budzi ci się w nocy?
    --
  3.  permalink
    The_Fragile u nas nie było ŻADNYCH oznak, że to właśnie teraz idą zęby. Łapa w buzi od trzeciego miesiąca. Żadnych kup, żadnych temperatur, po prostu jednego dnia na macie RYK, wkładam palec a tam ZĄB - zaczął ryczeć dopiero jak mu wyszedł:devil: A wcześniej to nic bardziej nienormalnego w zachowaniu nie było. Więc, może dziewczyny mają rację...
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeAug 29th 2012 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny pisałam na wątku chustowm, ale tam mniej osób zagląda, więc tu też wkleję:

    doradźcie... co myślicie o tym wiązaniu kwiat lotosu?
    Niedługo mi ręce odpadną :cry:
    Mały chce się nosić, siedzi grzecznie jak trusia, ale tylko na ramieniu, albo przede mną przodem do świata :neutral:
    Że już nie wspomnę, że nic w domu nie zrobione...

    kwiat lotosu
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeAug 29th 2012 zmieniony
     permalink
    czerwinka: A my mamy tradzik niemowlecy :( wysypalo Franuska rowno...ale dzielnie walczymy z nim nadmanganianem potasu i krochamlem.


    czerwinko mój Jaś mial mega wysypke uznana przez pediatre za trądzik, uzywam musteli wody micelarnej i kremu uriage z cynkiem i miedzią i zaczyna schodzic, choc odstawiłam tez nabiał, bo o moze wysypka była skaza, nie wiem sama, ale zaczyna znikac, mas zjakies foto buxki?


    mnie zaczynają bolec kolana-nie jem nabiału, a karmię piersią-czy ktos tak miał? Bola przy siadaniu/wstawaniu, chodzeniu po schodach, zaznaczam ze w ciazy przytyłam standardowo
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 29th 2012
     permalink
    Kakai, czemu nabialu nie jesz? Maly ma skaze?
    Czerwinka , wrzuc zdjecia tej wysypki. Tylko na twarzy ma,tak ?
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeAug 29th 2012
     permalink
    Jak dlugo chodzily wam dzieci w rozmiarze 74???
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeAug 29th 2012 zmieniony
     permalink
    montenia: Kakai, czemu nabialu nie jesz? Maly ma skaze?
    pediatra mowil ze tradzik, ale po zjedzeniu białego sera i jogurtu nat. wysypało mu potem szyje i ramiona, odstawiłam nabial i schodzi, nowe nie wychodza, moge wkleic fote sprzed kilku dni jeszcze
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeAug 29th 2012
     permalink
    Kakai: pediatra mowil ze tradzik, ale po zjedzeniu białego sera i jogurtu nat. wysypało mu potem szyje i ramiona, odstawiłam nabial i schodzi


    moja miała i trądzik niemowlęcy i uczulenie na mleko i to były zupełnie inne krostki, to co ma Jasiu to moim zdaniem uczulenie na mleko

    i na trądzik i na wysypkę nic nie robiłam tylko przemywałam gotowaną wodą i samo zeszło, kremowałam jeszcze emolium krem specjalny
    z trądziku wyrosła a wysypka zniknęła po zmianie mleka
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 29th 2012
     permalink
    Kakai, czyli to raczej na nabial reakcja. Odstaw narazie, tak na tydzien, potem po trochu mozesz wprowadzac nabial. Bo tak naprawde mozna zjesc twarog i dziecku nic nie bedzie, a po serze np.juz tak.
    Moja tez tradzik miala, ale nie az tak nasilony jak u Was.
  4.  permalink
    Hej dziewczyny,
    byliśmy z Michasiem wczoraj na szczepieniu i co się okazało? Dr osłuchując Michasia usłyszała szmery przy serduszku!!!! Strasznie się boję co to może być!! Mamy skierowanie do kardiologa. Nie wiem co się dzieję! Boję się, że to może być coś poważnego. Mojego męża siostry córka miała operację na serduszku jak miała 3 miesiące, bo miała ubytek w serduszku. Ja z kolei miałam jako dziecko szmery nad sercem ale wyrosłam z tego. Boże, mam nadzieję, że to nic poważnego... :sad::sad::sad:
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeAug 29th 2012 zmieniony
     permalink
    dzieki dziewczyny za rady!

    anula ja karmię piersią, a powiedz z jakiego na jakie mleko przeszłaś? wolę wiedziec gdybym musiała kiedys podac mm?

    montenia w przszłym tygodniu spróbuję zjesc jakis twarożek, bo kocham je:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeAug 29th 2012
     permalink
    Katarzynah,nie martw się. Na kiedy macie wizytę ? Wypytaj o wszystko i nie martw się na zapas. Może Michaś tak jak i Ty wyrośnie z tego.
    --
  5.  permalink
    Dzięki Hussy! Piotr miał dziś dzwonić z pracy i próbować umówić na jak najszybszy termin. Dziś też wybieramy się do ortopedy. Byliśmy raz około 5-6 tygodnia życia Michasia, a dziś idziemy znowu bo martwię się o Michała kręgosłup, bioderka. Ja tak często noszę Go na pionowo i chcę po prostu upewnić się czy Mu nie zaszkodziłam.
    --
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeAug 29th 2012
     permalink
    Kakai, nabiał wprowadzaj potem w następującej kolejności: jogurt, twaróg, masło i dopiero potem inne sery i jak będzie ok to mleko i śmietanę.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.