Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Inez trzymam kciuki za Bastka zeby dobrze znosil rozlake. dobrze ze zostal z M a nie z jakas niania!

    Myszorko u nas Krzys tez robi sie niecierpliwy ok 18tej. jak maz wchodzi to czy lezy czy siedzi czy mam go na reku to podskakuje i pieje z zachwytu :) jednak maluchy to niezle cwaniaki :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    dziewczyny chodzicie na spacery przy -10? jesli tak to jak dlugo jestescie z maluchami na dworze?
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Aniu ja nie chodzę bo u mnie strasznie wieje więc mróz jeszcze większy ale jeżeli nie ma wiatru to jestem około 1,5 godziny przy -3.
    --
    •  
      CommentAuthorIWA5
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Ja teraz wogóle nie chodzę , bo mała ma jeszcze troszkę katar - jest przeziębiona, ale nawet jakby była zdrowa to bym z nią nie poszła, jest strasznie zimno i wieje wiatr co wzmaga mróz. Chodziłam jak było np. -2 tak na godzinkę. :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    no to my przy -5 stopniach do 2godz chodzimy. wczoraj mocno wialo i bylo -10 ale maly jest w gondoli w spiworze a pod kombinezonem 2 warstwy i jak go rozbieralam to byl cieplutki. nawet poliki mu nie zmarzly. w odroznieniu od mamy :)
    ja niesteyt nie mam wyjscia i nawet przy -15 bede musiala sie ruszyc z domu na jakies pol godziny. dojscie do przedszkola po Gabrysie i powrot zajmuja mi od 20 do 30min w zaleznosci jak Mloda przebiera nozkami i ile sniegu lezy :wink:
    •  
      CommentAuthorIWA5
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Ło matko - dziewczyny, ale mi się nie chce siedzieć w pracy, nic mi się nie chce robić, czuję już wekend! :bigsmile::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    hehe, to nadal przede mną :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    AniuM zapomnialam ci wczoraj napisac obeszlam trzy apteki w poszukiwaniu tych kosmetykow ktore mi polecilas i nidy rydy nie ma dzis ide do reala to mam po drodze jeszcze dwie mam nadzieje ze wreszcie znajde
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Mamodusi no u nas sa w kazdej aptece. cenowo sa przystepne wiec z tego co mowila aptekarka na osiedlu schodza jak cieple buleczki :)


    a ja mam katar i nie ide dzisiaj po Gabrysie, odbierze ja mama i pozniej u nich zje drugi obiad... nie mam pomyslu co dzisiaj upitrasic, chyba stanie na pomidorowce i moze zapiekanke z ziemniakow machne..
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    HI mi tez ostatnio zadne pomysly nie wchodza co do gotowania zaraz zmykam do reala na duuuuuuze zakupy papatki dziewczyny
    --
  1.  permalink
    a ja dzis miałam dzien pełen gosci.przynajmniej zleciał zaraz m wróci z pracy a ja jade do miasta.jak dobrze ze jutro weekend



    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Witaj ciacho
    ANIU nie uwierzysz kolejne apteki i brak tych kosmetykow juz nie wiem gdzie zagladac braklo mi pomyslow buuuuuu :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Mamodusi zostaja ci apteki internetowe...
    a macie u siebie apteke DBAM O ZDROWIE?
    tam maja w sprzedazy, nawet w tej internetowej
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 4th 2008 zmieniony
     permalink
    Aniu dziekuje dzieki temu dowiedzialam sie o tych aptekach w zabrzy to podskocze jutro co prawda mam kawalek ale dam rade dla dzidzi nawet w ta pogode:boogie:
    --
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    hej babki ,ja bylam u pediatry na kontroli,niunia 2 miesiace i 9 dni 5,4 kg i 54 cm,rozwija sie ok i ponoc bardzo komunikatywna ,lekarka powiedziala,no bo ja oczywiscie ciagle do niej mòwie po wlosku i po polsku i pajacuje ,zeby sie cieszyla...
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    O KOZERA to brawa dla dzidzi :thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Ja kiedyś chyba na którymś programie Discovery ogladałam taki program gdzie poruszany był temat dwujęzycznych rodziców i jeżeli jedno będzie mówiło np po niemiecku a drugie do dziecka po polsku to dziecko uczy sie dwóch języków na raz. Tak jest u mojej kuzynki w Niemczech, bo ona często jeździ do polski i Benedykt musi sie jakoś z kuzynami dogadywać.
    Lekarka zawsze sie śmieje ze mój taki pogodny i zawsze śpi jak z nim idę w gabinecie przy rozbieraniu sie przebudzi a po ubraniu z powrotem w kimke:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Ups a ja zauwazylam ze moje dziecko jakos mocniej przygryza piers to pewnie tez jest zwiazane z zabkowaniem ma sie rozumiec???
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    ja przy Gabrysi troche mniej ale teraz przy Krzysiu lapie sie ze czasami cos po angielsku do niego gadam, poza tym dzieci sie osluchuja z jezykiem bo u mnie ciagle cos po "ingliszu" leci
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    zabieraj Klaudii cycka jak przygryza bo pozniej bedzie ciezko ja odzwyczaic. Krzys teraz potrafi zacisnac szczeki ze igielki mi wbija ale ja konsekwentnie zabieram cycka i juz co raz mniej takich wpadek ma :wink:
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    kobitki co karmia tylko cycem,podajecie wode mineralna? bo tesciowa suszy mi glowe,wiec mòj maz ,podaje lezeczka troche,bo juz nie chce sie sprzeczac...chyba nie zaszkodzi...
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeJan 4th 2008 zmieniony
     permalink
    Kozera ja bym mężowi kazała matkę łyżeczką karmić!!!! , moze nie długo karmiłam bo raptem 2 tygodnie, ale z tego co zawsze czytałam , nawet jak pisały dziewczyny tu na forum to najpierw leci żadkie mleko coś jak woda a potem to własciwe jakby drugie danie. Nawet ściągając pokarm dało się to zauważyć.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Kozera ja karmie piersia i Krzysiwoi zadnej wody nie podawalam i nie podaje. jedynie jak sie dluzej nie zalatwial to ze 3 razy podalam mu strzykawka kilka mililitrow wody przegotowanej
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Karmienie naturalne zaspokaja zarówno pragnienie jak i łaknienie. Nie ma potrzeby dopajania. To jeden z mitów na dtemat karmienia... Już teraz przymierzam sie do walki z teściową :smile:.
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Jeżeli dziecko chce jeszcze to poprostu dostawiasz do drugiej piersi i wtedy dziecko popija tym żadszym mleczkiem, po co dopajać, dopajając b edzie maluch mniej ciągnął piersi a tego chyba nie chcecie.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008 zmieniony
     permalink
    wg lekarki z centrum zdrowia dziecka dopajanie jest jedynie wskazane jesli temp na dworze utryzmuje sie powyzej 30stopni i sa wielkie upaly. ale wtedy to tez przepajanie woda a nie glukoza...
    dopajajac mozna zaburzyc proces laktacji, niestety
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Oj kozera nie dobrze tak ja tez nie podaje nic prucz cycucha
    Aniu juz sie nauczylam bo kiedys mi pisalas o tym i konsekwentnie zabieram :thumbup:
    --
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    no ja tez tak uwazam dlatego nie daje ,ale tu baby daja i uwazaja ,ze to ja jestem zle poinformowana ,bo mleko slodkie ,no a ja im mòwie ,ze mleko wystarczy a mòj maz to slucha mamy,bo on to zdrowy jak ryba i na wodzie wychowany....buuuu
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    kozera nie dawaj sie latwo tesciowej. jak nie postawisz na swoim teraz to pozniej pozostanie ci tanczyc jak ona zagra
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Właśnie Kozera teraz ingeruje w dopajanie potem w wychowanie i jak teraz tego nie utniesz to nie bedziesz miała wielkiego wpływu na dziecko, bo mąż z mamusią cie zakraczą.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    kozera - ile wazyla i mierzyla mala jak sie urodzila? podaj jeszcze date to dopisze cie w tabelce


    Hoga - ciebie tez dopisac?? to podaj dane urodzeniowe Hubercika :)
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Hubert ur 30.10.07 godz 23:50 waga3400 , 54cm
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    a w ogole dziewczyny przydalaby sie mala aktualizacja danych dot. karmienia w tabelce NASZE SLONECZKA
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    ania m 27.10.2007 waga 3,55 wzrost 49,5 39 tydz+2dni
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    kozera mala ma na imie Wenere czy Venere??

    Hoga czym karmisz?
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    AniuM co do wychodzenia przy mrozie to niestety ja tez jestem zmuszona do wyjsia praktycznie codziennie bo siostre musze z przedszkola odbierac :)ale dzidzi zapakowane w kombinezonik i spiworek z podwojnym grubym futrzakiem jak go rozbieram to zawsze goracy wrecz jest :) policzki ma troszku zimne no ale wiadomo jak to przy mrozie :) u nas -10 brrr :) a wlasie sluchalam pogody i w moim rejonie temperatura odczuwalna to -28 stopni :shocked: Syberia normalnie :P

    mam takie pytanko :) moze kotras z mam wie :) kolezanka dostala od kogos herbate jakas ziołowa mieszkanke czy cos i nie wie czy moze ja pic jak karmi :) oto skład tej herbaty :
    herbata pu-ehr ,rumianek ,herbata mate,owoc kopru,lisc miety ,owoc anyzu,hibiskus,herbata zielona,lisc pokrzywy,ziele werbeny,korzen lukrecji,korzen cykorii,skorka pomaranczowa,korzen zenszenia
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    ja bym takie coś piła :D lubię herbaty śmierdzące anyżem :) nie widzę w tym składzie nic co by zaszkodziło dzidzi
    --
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    ania m venere
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    jest w składzie czerwona herbata a to niespecjalnie jak sie karmi
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Kfiatuszku slyszalam ze nie wolno zenszenia ale ile w tym prawdy to nie wiadomo
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    pu erh ani w ciazy ani w trakcie karmienia pic sie nie powinno. nie wiem co to jest ta werbena ale ja bym zapytala lekarza czy to nie bedzie hamowalo laktacji
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    kfiatuszku ja jak Krzysia opatulam to juz nawet nie protestuje tyle ze ja jeszcze nie wyciagnelam miskowego spiwora i ubieram go cieplo pod kombinezon :) smaruje mu buziaka na grubo BUBCHEN na mroz i wiatr i nawet polikow nie ma zimnych. zreszta wczoraj sama sie nim pacnelam i przyznaje ze wiatr tak nie zacina nieprzyjemnie w twarz :)
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    o czeronej herbacie kiedys czytalam polzona na jednym z serwisow sie wypowiadała ze mozna ale tak jak z czarna herbata niebyt czesto :) podobo nawet zdrowsza niz czarna bo nie zawiera teiny :) chyba nie pamietam dokladnie bo to dawno nie było :) a o zenszeniu poszukam :)
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Aniu a wg Twojej "wiedzy" lub jak wolisz Twoim zdaniem jakie herbaty - składniki herbat ziołowych - hamują laktacje? Bo żeś mi w tej chwili dała do myślenia ... ja tylko ziołowe herbaty piję i to te "najbardziej śmierdzące"
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Aniu ja musze juz zimowy futrzak no bo kiedy mam go zalozyc jak nie teraz jesli temp wynosi -10 a odczuwalna jeszcze wiecej??? ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    kfiatuszku ale ty chyba nie masz juz gondoli jak cos kojarze? Krzys spiwor ma polarowy a na to jeszcze przykrywa gondoli. a ubrany jest w rajstopy, body z dlugim, pajacyk welurowy i na to polarowe dresy i dopiero wkladam do kombinezonu - worka puchowego. takze ma cieplo jak w ulu... ten miskowy musze w koncu wyciagnac z szafy bo faktycznie teraz najlepszy moment :D
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    na pewno hamuje laktacje szałwia, to na 100%
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    doczytalam troche :) werbana jest ziołem na latakcje a zenszen w postaci tabletek bo tylko tak znalazlam nie moze byc stosowany podczas karmienia piersia :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    And nie pamietam dokaldnie jakie skladniki byly wymienione ale w jakims artykule czytalam ze niektore ziola hamuja laktacje. na pewno szałwia do nich nalezy a co jeszcze to mi z pamieci wylecialo bo ja w ogole nie pijam herbat
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    no nie mam gondoli :) Kapulek ma zawsze rajstopki body i w zaleznosci co mu ubieram to albo sweterek i spodnie grubsze takie albo polarowy dresik albo jakiegos pajaca welurowego :) choc ostatnio pajace odpadly bo z wszytskich wyrosl ;) no i kombinezonik na to :) i biedne dziecie w wozku ani drgnie bo sie ruszac nie moze :)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.