Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    no a tu jak 5 stopni ,to trzepia sie z zimna a ja ide na spacerek z veve,wazne zeby bylo slonce i nie wialo...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    gondola jednak daje torche ciepla. my spacerujemy jeszcze tak minimum godizne minimum 2 bo mi "bochenki" zamarzaja mimo dlugiej kurtki :wink:
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Słyszałyscie, że zielona wydzielina z nosa świadczy o zakażeniu bakteryjnym?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Jemma nie wiem czy to swiadczy o zakazeniu ale wiem ze to jest niedobre. lekarka przy Gabrysi zawsze mowila zeby gluty obserowac i jak zmienia kolor to jest zle. na jakie krople masz recepte?
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    nie pamiętam ... a nie chce mi sie recepty szukać :wink:
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Aniu tak zapytam z ciekawosci co z ta kruszynka od twojej znajomej co w tak wczesnym tygodniu urodzila wiesz cos moze ???
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    MamoDusi - dalej w inkubatorze lezy bo jakis czas temu przyczlapala sie sepsa ale juz zwalczyli, przybiera na wadze, oddycha sama i lekarze dobrze im wroza. Milo ze pamietasz :kissing:
  1.  permalink
    Aaa- Jamma- koniecznie wykup te krople. Hania od takiego przedłużającego się kataru miała zapalenie ucha :(
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Nie wykupiłam bo lekarka powiedziała, żeby na nie uważać i stosować tylko w razie konieczności - no ale konieczność chyba już jest ...
  2.  permalink
    jak zielony- to koniecznie. Świadczy o zainfekowaniu bakteriami.
    Jezeli nie zmieni sie kolor po kroplach to idzcie do lekarza raz jeszcze
  3.  permalink
    dzisiaj wykapałam małego w tym mydle Biały Jeleń.włosy po nim miał takie tepe ze musiałam mu jeszcze raz umyć przegotowana woda...ehhhh zaniosłam recepte na ta masc bedzie w poniedziałek.Jeszcze musze kupic oliwe z oliwek i nia główke smarowac.Gdzie mam jej szukac? w spożywczym? nigdy takiej oliwy nie kupowałam:confused:ale może znaci e kosmetyki które nie uczulaja? Aniu ten skarb matki ma w swoim asortymencie oliwke?MOZE TAKA KUPIE CO? Przeciez nie moge dopuscic zeby mu si e ciemieniucha zrobiła
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Jemma sprawdz nazwe tych kropli

    Krzys mial MUCOFLUID - po 2 aplikacjach bylo juz lepiej, po 2 kolejnych przeszlo...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    CIacho w serii Skarb Matki jest specjalny srodek na ciemieniuche, nazywa sie OLEJUSZKA. u nas pare aplikacji i nie bylo znaku po skorupce na glowie wiec mysle ze to moze lepiej kup niz oliwke
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Dzięki dziewczyny, Wasze wiedza jest tutaj bezcenna :bigsmile:
  4.  permalink
    hania tez mucofluid - ale jej katar trwał 3 tygodnie :neutral:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Aga moze dlatego ze pozno go dostala. Krzys dostal juz 3 dnia zaflukania. lekarka powiedziala ze w razie jak sie pojawi dziadostwo podobne (tzn Maly bedzie mial zatkany nos) to moge go zastosowac sama...

    a dajecie cebion profilaktycznie?? ja od jesieni podaje 2x 2krople a jak sie pojawia zaflukaniec to wtedy 2x4krople
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 4th 2008 zmieniony
     permalink
    Maksiu ma katar dokładnie od 18 grudnia. Podaję mu 2 razy dziennie 5 kropli cebion-u ale tylko przy tym przeziębieniu.
  5.  permalink
    ja nie daję stale, bo czytałam gdzies, ze mimo, ze nadmiar wit c jest wydalany z moczem to moze powodowac jakies klopoty z nerkami
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    moze u nas tez jest inaczej bo Krzys przyjmuje zelazo a wiadomo ze ono wchalnia sie najlepiej z dodatkiem wit C :)
  6.  permalink
    Czyli mówisz Aniu że ta olejuszka jest ok? Mój kurczaczek jak go nazywa ta ciocia co ze mna rodzila-nie ma ciemieniuchy ale jak pare dni nie posmaruje oliwka to ma taki jakby lupiez i pewnie jakbym to zanidbała to skorupa gotowa
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Ciacho ten "lupiez" to wlasnie taka poczatkowa ciemieniucha wiec lepiej zapobiegac niz pozniej leczyc
    olejuszka sie u nas super sprawdzila wiec mysle ze spokojnie mozesz zainwestowac
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    my smarowalismy oliwka a potem czapeczka na pol godziny :)
    odrazu jak sie pojawiało :) lepiej zapobiegac niz leczyc :) AniuM masz racje ;)
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    No my niestety leczymy :( nie było nie było i najpierw 1 plamka zdrapana potem 2 a teraz coraz więcej :( Ale oliwka i po 15 minutach daję ją Ance na kolana - Ania ładnie zdrapuje a ja udaję że nie widzę hihihi - już nam dużo nie zostało ale jeszcze jest. A zaczęło się robić gdy ja miałam lenia i przestałam kąpać małą codziennie, oliwkować i czesać, zachciało mi się co 2-3 dni. Ale u Gabi było tak samo tylko że była starsza
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 4th 2008 zmieniony
     permalink
    My też to mamy :confused: I to przez mój brak doświadczenia. Nie myłam Maksiowi często główki bo nie chciałam go przeziębić jak nie grzali jeszcze a teraz męczymy sie juz któryś miesiąc z kolei a ona cały czas powraca...
    Mam radzi linomag ale podobno to strasznie śmierdzi...
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    u nas teraz nie ma poroblemu ale jak byl mały to mial strasznie ale na brwiach :) to szczotkowac sie nie dało wiec po namoczeniu w oliwce leciutko zdrapywałam :)
    --
  7.  permalink
    oliwka nie moge bo nie wiem jak to sie ma do tych chrostek alergicznych.a do tej pory tak robiłam ze oliwkowałam i czesalam
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    A ja się zastanawiam nad maścią z wit A - jak mała miała przesuszoną skórę na piętach smarowałam tą wit A i ładnie natłuszczała, może jutro posmaruję jej główkę tym (jak nie zapomnę)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 5th 2008
     permalink
    Krzys mial na poczatku po szpitalu taka skorupke ale jak sie raz pozbylismy to juz nie wrocilo a glowke mu myje co 2 kapiel no i gdzies od polowy lipca nie smarowalam mu glowki oliwka! poza tym nie radze zdrapywac bo czytalam ze moga pozostawac blizny. lepiej wyczesywac gestym grzebionkiem lub szczotka ale na takiej zasadzie ze szczotke ulozyc bokiem i tak bokiem wyczesywac. u nas oliwka nie zdala egzaminu takze jak najbardziej polecam olejuszke, problemu pozbyc sie trzeba raz a dobrze
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 5th 2008
     permalink
    Dzien doberek wszystkim Aniu to dobrze ze wszystko z maluszkiem powoli sie normuje cieszy mnie to niezmiernie .
    A co do ciemieniuszki to my nie znamy tego problemu i pewnie dziekowac Bogu za to bo czasami daje o sobie mocno znac i niektorzy maja z nia nie lada problem tak mi sie o uszy obilo
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 5th 2008
     permalink
    gadalam sobie przez tel wlansie z kolezanka polozna i mowi ze wczoraj odbierala porod (sn) w 37tc - dziewczynka 62cm dlugosci i 4450 wagi!!! co ciekawe wg usg miala byc ok 3kg :) teraz to takie skrajnosci sa ponoc - albo po 2500-2700 albo z grubej rury ponad 4kg... ale tak sobie pomyslalam ze biedna ta Mama jesli kupila standardowa wyprawke - lada dzien czeka ja mega wydatek
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 5th 2008
     permalink
    A CO BY TO BYLO JAK BY SIE URODZILO W 40 TYGODNIU PEWNIE Z 5500 BY WAGA WYNIOSLA A JUZ NIE MOWIE O CENTYMETRACH
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 5th 2008
     permalink
    To niewiele mniejsza ta panienka od mojej Glizdy:crazy: moja szwagierka ma 7 dzieci i tylko 1 poniżej 60cm a wszystkie ponad 4kg i wszystkie sn
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 5th 2008
     permalink
    And a ile Iska teraz wazy? wazylas ja juz po wprowadzeniu stalego jedzenia???
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 5th 2008 zmieniony
     permalink
    No właśnie nie ważyłam :( na samą myśl że mam ja budzić po dojściu do przychodni i rozbierać tylko po to by zważyć to aż mi się nie chce. szczepienie było nie 18 a 28 i ważyła 4960 więc myślę że choć te pół kilo przybrała. Jak z nią wchodzę na wagę to tak mi wychodzi pomiędzy 5 a 6 kg ale wiadomo że takie ważenie jest beznadziejne. Muszę ją zmierzyć ale na długości urosła napewno bo widzę to po śpioszkach i ciuszkach, w końcu rozm 62-68 nie wisi aż tak bardzo jak miesiąc temu i większość jest taka na już
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 5th 2008 zmieniony
     permalink
    And ale to szczepienie bylo w listopadzie tak? czyli ponad miesiac to jest szansa na te pol kilograma przynajmniej :) Krzys jak byl tylko na piersi tyl 400gram miesiecznie, teraz zwaze go dopiero po 20stycznia bo wtedy ja mam wizyte w przychodni to przy okazji i jego sprawdze. w dlugosci wychodzi mi cos ok 74-75 zalezy jak sie mlody kreci ale ubrania na 74 to tylko niektore dobre, glownie 80cm. zakladam mu ubranka 9-12 a niektore nawet 12-18
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 5th 2008
     permalink
    ja mam szczepienie 30.01. no myślę że te pół kg na miesiąc teraz będzie bo jakoś ciężej się ją nosi. Powoli wprowadzamy jednak 2 posiłek łyżeczkowy. Tzn 2 śniadanie owocowe a podwieczorek (około 17) obiadkowy no i kolejny raz wieczorem musiałam jej dać butlę bo nie chciała zasnąć i płakała przy cycuchu mocno się prężąc, zjadła 120 z miarką kleiku i zasnęła śpiąc do 4, no a w ciągu dnia pozostałe jedzonka to cycuch.

    Z ciuszkami to chyba ze 2 rzeczy ma wg rozmiaru na 80 i 74 a reszta 62-68
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 5th 2008
     permalink
    Mała ma około 64cm mierzona "na szybko" :) rośnie baba
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 5th 2008 zmieniony
     permalink
    no to "kawal" baby z niej :)
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeJan 5th 2008
     permalink
    Aneczka ja karmię Humaną 1 plus, z ciemieniuchą mieliśmy do czynienia ale zaraz na początku zrobiliśmy z tym porządek. Boziu mój już ma śpiochy na 68 w sam raz a co będzie jak będzie w wieku waszych dzieciaczków, nic dodać nic ująć idzie jak starszy brat w wieku 4 miesięcy Jakub miał spiochy na 80. za tydzień wybieram sie na zakupki bo wyprawka choć nie duża to już właściwie tylko kilka rzeczy do ubrania, trzeba kupić większe:bigsmile:
    --
  8.  permalink
    ja dzis mam ciezki dzien...kolka atakuje.kupka rano była ale chyba nie do konca bo steka i ja dusi a tam nic.kupiłam herbatke ułatwiajaca trawienie moze cos pomoze.
    a mnie tak strasznie boli głowa dzis ze jak mały płacze to najchetniej bym sie usiadła z nim i ryczała
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 5th 2008
     permalink
    dzisiaj nasz spacer to byl na miare expresu polarnego :) 20min i do domu. Malemu bylo moze i cieplo ale my z mezem dygotki normalnie... wiatr jest taki ze glowy malo nie urwie, niby na termometrze tylko -8 ale jak sie wyjdzie to wrazenie jakby z -15 bylo
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 5th 2008
     permalink
    my tez bylysmy na spacerku ale pol godzinki dusia cieplutka za to mama wychlodzona za dwoje no i kupilam te mleczko skarb matki i nawet skusilam sie na plyn do kapieli z Niwei sensitiw z oliwka nie mialam go jeszcze a moze ktoras z was go miala bo nie wiem czy wart byl kupna
    I jeszcze jedno pytanie ja wrecz sie obrzeram platkami musli mozna powiedziec ze kolacja sniadanko a nawet po poludniu jak mnie najdzie to tez papam i nie wiem czy sa dosc wartosciowe jak sie karmi a i slyszalam ze w ciazy tunczyk nie jest wskazany ale nie pamietam czemu czy przy karmieniu tez tak jest ??BO JUZ SIE GUBIE A ZAZNACZAM ZE JEM DUZO NABIALU WARZYW PRUCZ MIESKA I WEDLIN
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJan 5th 2008
     permalink
    ECH łapią choroby te nasze szkraby i tak się męczą ....
    --
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeJan 5th 2008
     permalink
    no ja tez zakatarzona i tylko czekam kiedy veve zacznie miec,na razie jest zdrowa jak ryba...
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    Hej dziewczyny co sie stalo ze was nie slychac czyzbscie gdzies wybyly w taka brzytka pogode bo ani was widu ani slychu :cry::cry:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    Mamodusi - u mnie rodzinne lenistwo :)
    Gabrysia od wczoraj u dziadkow wiec chata wolna hehehe Krzys miauczy wlasnie cos pod nosem bo usypia, maz wykancza obiad a ja na chwile do kompa przysiadlam :)
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    A pewnie czasami i nam sie nelezy troche wolnosci ja mojegoM zagonilam do zabawy z dusia i juz po obiadku wiec tez mam troche czasu dla siebie zreszta moj M ma wolne od pracy az do srody wiec ja troche wiecej zazyje spokoju
    --
  9.  permalink
    Uwaga - WAZNE

    dziewczyny- jeżeli któras z Was rozlicza swoje dochody za pośrednictwem pracodawcy to do 10 stycznia nalezy złozyć w zakładzie pracy stosowne oświadczenie, bo inaczej nie będzie można skorzystać z dużej ulgi na dziecko
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    Aga to chyba dzisiaj w tv dopiero podawali co? wczesniej o tym nie slyszalam :confused:
  10.  permalink
    Ja słyszałam, ale dziś przypominali w TV
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.